Waterweg 9 Groot bodemonderzoek Buizengat 1 Winkeliers Hoogstraat organiseren zich tegen junks D66 bezorgd om parkeeroverlast Vrijspraak bepleit voor verdachte bankovervallen Volgend jaar beslissing over woningbouw langs oude haven Westnederland zet mes in dienstregeling Operatie op de weg Politie ziet niets in 'spitstakelwagens' Bruidspaar slechts heel even 'in de wolken' Trimaran legt het af tegen 'Koningin Beatrix' Kinderen met mes bedreigd Snelkraker spoorloos Dievegges opgepakt Bestuurder onder invloed Reddingboot vervangen Rotterdams Dagblad 3W Donderdag 5 augustus 1993 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131BT Vlaardingen tel 010-2340055/fax 4349754 Een brandweerman houdt behulpzaam een in fuus omhoog, terwijl een chirurgisch noodteam zich buigt over een van de slachtoffers van het ongeluk, dat gisteravond plaatsvond bij de Beiersche Bocht in Stolwijk. In totaal raakten hierbij vijf personen zwaargewond. Eén slacht offer was er zó slecht aan toe, dat hij ter plekke moest worden geopereerd. Het ongeluk ontstond toen een met kaas gela den vrachtwagen met oplegger, rijdend in de richting van Stolwijk, in een bocht kantelde. Hierna volgde een botsting met een tegenlig- ger. De slachtoffers waren de 22-jarige vracht wagenchauffeur uit Tienhoven, een 15-jarige jongen uit Langerak (bijrijder in de vrachtwa gen), een 74-jarige man en een 76-jarige vrouw uit Gouda en een Australische van 78 jaar. Foto Ptet van Oostrom Rotterdam - De Rotterdamse politie verwacht niet dat op korte termijn op 'file-gevoelige' plaatsen in spitsuren takelwagens zullen wórden gestationeerd. Eind deze maand Start Rijkswaterstaat bij het knooppunt Oudenrijn met de stationering van een takelwagen, waarmee door een snelle inzet filevor ming en vertraging tot een minimum moeten, wor den beperkt Files in Nederland veroorzaken jaar- lijks èën miljard guldén aan kosten. Rotterdam kende in het verleden de stationering van takelwagens tijdens de spitsuren op twee plaat- sén: voor de Van Brienenoordbrug (rijksweg A16) en bij beide ingangen van de Maastunnel. Bij de tunnel ingangen waren - hiervoor zelfs, speciale ruimten langs de weg gereserveerd. Voor de inzet op de Van Brienenoordbrug stond tijdens de avondspits jaren lang een takelwagen paraat op het Kralingseplein waar toen ook nog een post van de verkeerspolitie stond. Die inzet van de Rotterdamse politie is al ge ruime tijd geleden gestaakt Hierbij speelden de kos ten een grote rol. De Rotterdamse politie heeft drie eigen takelwagens, die 24 uur per dag inzetbaar zijn. ,De takelwagens opereren .vanuit de poiitiegarage aan deBpezémbocht. „Is er nu iets aan de hand, dan kunnen we,die takelwagens snel genoeg op de plaats var. het ongeval krijgen," licht een woordvoerder van de politie toe. Voor de op 30 auguri' ts ;.e beginnen proef bij Ouden rijn - raar Amerikaans voorbeeld - zijn de beman ningen van de takelwagens speciaal opgeleid om eer ste hulp te verlenen en situatiefoto's te maken die nodig zdjn voor het proces-verbaal achteraf. Maar de eerste zorgis het verwijderen van gestrande auto's. Öe takelwagens zijn uitgerust met draagbare tele- foons, zodat ze onmiddellijk kunnen i ^ageren als er een ongeluk is gemeld. Ze mogen ook over de vlucht- strbok Tijden; Volgens de Adviesdienst Verkeer en Vervoer van het ministerie van Verkeer en Waterstaat kan'de proef met de takelwagen een besparing van drie tot vier procent opleveren, datis dertig tot veertig miljoen gulden. Twintig procent van de verkeersopstoppin gen wordt veroorzaakt door ongevallen op de: snel weg en dat percentage groeit De proef begint na de vakantie en duurt een half jam-. De rondwegen 'rond Utrecht zijn uitgekozen als proefgebied omdat er veel verkeerswegen op een be trekkelijk kleine oppervlakte samenkomen. Het ge bied heeft niet de reputatie het meest gevaarlijke verkeersknooppunt van ons land te zijn. Met opzet is voor d eze proef gekozen voor een gebied met een ge middeld aantal ongelukken. Zo wil het ministerie voorkomen dat eventuele kinderziektes onafwend baar leiden tot de conclusie dat de proefis mislukt. De Rotterdamse politie wacht met belangstelling de resultaten van de proef af. Heerjansdam - Een kersvers bruidspaar uit Rotter dam is gisteren slechts heel even 'in de wolken' ge weest Bij het pannekoekenhuis aan de Achter zeedijk in Barendrecht was het paar opgestegen in een heteluchtballon, maar kort na de start bleek er. dermate weinig vrind te zijn dat duidelijk werd dat de ballon niet ver zou komen. Het gevaarte vloog laag over Heerjansdam en trok veel bekijks. Net bui ten de bebouwde kom heeft de ballonvaarder in een weiland de ballon aan de grond gezet en stond het bruidspaar weer met beide benen op de grond. Rotterdam - Het passagiersschip 'Koningin Beatrix' van de Stena line heeft een wedstrijd met een trima ran gewonnen. Dat lijkt weliswaar een voor de hand liggende uitslag, maar de race tegen de klok werd wei in handicap gevaren. De wedstrijd was een ge volgvan een weddenschap, die gemaakt werd bij het honderdjarig bestaan van de veerdienst Hoek van Holland-Harwich. Voor trimaranzeiler Jürgen van Braam was het wachten op gunstige weersomstandigheden, om een maximale kans te hebben de 'Koningin Beatrix' te verslaan. Maar dat heeft niet mogen baten. Ondanks een voorsprong van vier uren - de op basis van het weerbericht en de verwachte windsterkte berekende handicap - stevende de ferryboot de zeiler op de Noordzee voorbij. Hij had te kampen met windstilte. Geheel volgens de dienstregeling legde de 'Koningin Beatrix' het traject Hoek van Holland-Harwich in zes uur af. Jürgen arriveerde twee uur later in de Engel- se >>r.ïstad. Aan boord van het winnende schip hv Jt de bemanning de verliezer op een oorlam, ge- tracteerd. Vlaardingen - Een grootscheeps bodemonderzoek dat een half miljoen gulden kost moet uitwijzen of het Buizengat een ge schikte plaats is voor woningbouw. Het onderzoek, dat maan dag begint en zowel de Hoflaan, de Westlandseweg, de Korte- dijk en de Havenstraat beslaat, zal ongeveer zeven maanden duren. In het voorjaar van 1994 wordt meer duidelijkheid ver wacht over de mate van verontreiniging en de mogelijkheden en kosten van een eventuele sanering. Het Buizengat, het oude deel van de haven tussen de molen Aeolos en de brug bij de Schiedamseweg, wordt al jarenlang aangemerkt als een interessante en belangrij ke woningbouwlocatie. Aan de Westzijde heeft de gemeente al veel panden opgekocht, maar de onduidelijkheid over de mate van bodemvervuiling - er zijn altijd veel bedrijven langs de haven ge vestigd geweest - is er de oorzaak van dat er nog steeds geen con crete bouwplannen op tafel lig gen. Onderzoeken uit het recente ver leden hebben uitgewezen dat in elk geval het terrein van de voor malige gasfabriek aan de Hoflaan ernstig verontreinigd is en gesa neerd moet worden. De vervui ling, onder andere met cyanide en PAKs (polycyclische aromatische koolwaterstoffen), is zelfs doorge drongen tot in het Hof. Dit al grondig bemonsterde ge bied wordt niet bij het nieuwe on derzoek betrokken. Dè milieu dienst Rijnmond DCMR is mo menteel bezig met het opstellen van een saneringsplan voor het gasfabriekterrein en dat deel van het Hof dat is verontreinigd. Op basis van dit plan zal het rijk eind dit jaar beslissen hoeveel het zal bijdragen aan de schoonmaak kosten. Pas volgend voorjaar kun nen er knopen worden door gehakt over de bebouwing van het gebied langs dit deel van de haven. Afhankelijk van de vastge stelde verontreiniging zal de ge meente beslissen of ook langs de rest van het Buizengat verdere planontwikkeling zinvol is. Schiedam - Winkeliers van de Hoogstraat in Schiedam worden 1 nog steeds en zelfs in toenemen de mate geteisterd door verslaaf den die winkeldiefstallen plegen. Een rek met aanbiedingen buiten zetten is er bijna niet meer bij. Ook binnen moeten de midden standers steeds meer als waak hond in plaats van als verkoper optreden. Twee van hen, Patrick Verbeek van kaas- en delicatessenzaak Cé- sant en Ron den Tuinder, eige naar van een tabaksshop, hebben de koppen bij elkaar gestoken om de toenemende criminaliteit een halt toe te roepen. De midden standers hebben een alarmsys teem geïnstalleerd om elkaar bij te kunnen staan als een winkel dief er met gestolen spullen van door wil gaan. „Er moest iets gebeuren," zegt Verbeek. „ïk pak elke week wel een junk die wat heeft gejat. Soms is het net een sport, want ik ren ze net zo lang achterna totdat ik ze te grazen heb." Onopgemerkt iets wegnemen uit de zaak van Verbeek is er nage noeg niet meer bij. Ron den Tuin der, zijn overbuurman, kijkt recht bij hem naar binnen en meldt On opvallend als hij iemand ziet ste len. Zo gaat het ook als Verbeek iets verdachts constateert in de tabakswinkel, „We hebben een alarmsysteem aan laten leggen waarmee we elkaar met één druk op de knop kunnen waarschu wen," legt Den Tuinder uit. „Als ik zie dat iemand aan de overkant loopt te jatten druk ik op de knop en gaat bij Patrick een belletje. Zo hebben we dit jaar al zo'n vjjf win keldieven op heterdaad betrapt. Het is de bedoeling dat binnen kort ook een andere winkelier met ons mee gaat deen. Zo kun nen we elkaar tegen de junks be schermen." Hoogstraat-winkeliers Rob Verbeek en Patrick den Tuinder hebben hun buik vol van winkeldieven. Omdat ze o\ ze eikaars nering in de gaten houden. Foto ftoel Dijkstra en zijn, kunnen Den Tuinder geeft spontaan een demonstratie en binnen enkele seconden staat Verbeek bij hem in de winkel. Daarvandaan ziet hij hoe een verdacht persoon in een hoekje van zijn eigen winkel, vermoedelijk iets probeert te ste len. Met de schoudertas in de aan slag worden enkele waren in de schappen betast. Als de vrouw Vlaardingen - De buslijnen 125 en 126 van Westnederland op het tra- eet tussen Rotterdam en Den Haag zullen met ingang van zon dag 9 januari 1994 een andere, kortere route gaan rijden. Buslijn 138 tussen Vlaardingen en Rotter dam via het industriegebied Spaansepolder wordt opgeheven. Westnederland vindt dat de pas sagiers van deze lijn voor zover mogelijk maar gebruik moeten maken van het net van de RET. De vervoersmaatschappij heeft, om te voldoen aan door het Rijk opgelegde bezuinigingen, beslo ten drastisch het mes te zetten in de dienstregeling. „Het blijkt niet meer mogelijk om door efficien cyverbetering of de kaasschaaf methode - enkele ritten laten ver vallen - de vereiste bezuinigin gen te bereiken," aldus een ver klaring van Westnederland. Voor al passagiers van streeklynen zijn de dupe van de maatregelen. De stadsdiensten in Den Haag en Delft blijven voorlopig buiten schot. De lijnen 125 en 126 (vanaf Den Haag via Maassluis, Vlaardingen en Schiedam) naar het Marco- niplein in Rotterdam slaan met ingang van de nieuwe dienstrege ling het stuk tussen Koemarkt en Franselaan via de Broersvest en station Schiedam/Rotterdam- West over. Voortaan zal gereden worden via de Rotterdamsedijk en de Boerhaavelaan. Deze snel lere route leidt volgens Westne derland tot een aanzienlijke kos tenbesparing op jaarbasis. Ook de directe verbinding die lijn 123 onderhoudt tussen Den Haag en Hoek van Holland via Monster en 's-Gravenzande wordt opgehe ven. Lijn 124 (Den Haag-Rotter dam via Maasland) wordt inge kort. Passagiers tussen Den Haag en 's-Gravenzande moeten voor taan gebruik maken van lijn 122, die voor het stuk tussen 's-Gra- ven2ande en Naaldwijk zijn straks aangewezen op lijn 128. Westnederland zal waarschijnlijk wel besluiten lijn 124 vanaf Maas land door te laten rijden tot een nieuwe eindhalte'bij station Rot terdam-Centraal. merkt dat ze in de gaten wordt ge houden verlaat ze schichtig de winkel. „Geen schijn van kans," 2egt Verbeek. „Ze komt vast en zeker terug als er meer klanten in de zaak zijn." Waakhond Verbeek en Den Tuinder zijn niet de enigen die te kampen hebben met de overlast van junks. „Ver schrikkelijk," zegt een verkoop ster van Arnici als het toenemend aantal winkeldiefstallen ter spra ke komt. „We worden er op ge traind om potentiële winkeldie ven te kunnen onderscheiden van echte klanien. Het komt de sfeer niet ten goede. Je voelt je soms net een waakhond en ook voor het winkelend publiek is het niet prettig. Gelukkig loopt er op de drukke dagen wel veel politie op straat." Bij drogisterij Van der Sman wor den de junks tegenwoordig snel herkend. Ze komen regelmatig terug en hebben het voorzien op de lekkere luchtjes. Uit voorzorg zijn alleen Lege verpakkingen in de vitrines gezet. Toch wordt er elke week wel een winkeldiefstal gepleegd. „Het is zelfs voorgeko men dat uit de afgesloten etalage dure kettinkjes waren gepikt." De criminaliteit gaat tegenwoor dig echter verder dan 'simpele' winkeldiefstallen. Het diepte punt werd gisteren bereikt toen een man om zes uur in de ochtend met een gestolen auto de ruim an derhalve centimeter dikke etala geruit van Skala, een verhuurbe drijf van audio-visucle appara tuur, aan puin trachtte te rijden. Doordat de gepantserde ruit niet aan stukken ging kon de onver laat met slechts één video-recor der aan de haal gaan. Schade: ruim 30.000 gulden. Om herha ling te voorkomen is besloten een rolluik te laten plaatsen. „We to nen 's avonds liever wat we zoal in huis hebben," zegt de bedrijfs leidster. „Maar ook dat kan in Schiedam al niet meer tegen woordig." Vlaardingen - D66 is niet geluk kig met uitlatingen van een amb tenaar van de Dienst Stadswerk dat de belanghebbendenregeling voor parkeren in wijken rond het stadscentrum niet zal worden uit gebreid. Raadslid Leo den Hoedt heeft burgemeester en wethou ders gevraagd of de ambtenaar met zijn opmerkingen in het Rot terdams Dagblad van 22 juli het standpunt van het college ver woordde. Als dat zo is, wil Den Hoedt weten hoe het college dan denkt de parkeeroverlast in die wijken aan te pakken. Stadswerk kwam met zijn mede deling als reactie op een brief van een bewoner van de Hofsingel, een straat waar de parkeerdruk is toegenomen sinds het betaald parkeren behalve in de binnen stad ook op delen van de Hoflaan en de Oosthavenkade is inge voerd. Ook elders in de stad (Vet- tenoordsepolder, Sehravendijk- plein) klagen inwoners over een gebrek aan parkeerruimte door dat binnenstadsbezoekers hun auto's in die straten stallen omdat daar geen meters staan. Direct in het centrum bestaat voor bewoners al enkele jaren een belanghebbendenregeling. Te gen een gering bedrag kunnen deze Vlaardingers op het stadhuis een vignet voor de voorruit ko pen. Dit vignet geeft recht op een parkeerplaats in de eigen buurt. Auto's zonder vignet worden be keurd. Maar de gemeente wil, vol gens Stadswerk, die regeling voorlopig niet uitbreiden tot an dere wijken, omdat de controle veel geld kost. D66'er Den Hoedt vindt die op stelling onbegrijpelijk. In decem ber vorig jaar heeft zijn partij bij de behandeling van de Purkeer- nota een motie ingediend waarin om uitbreiding van de regeling werd verzocht, in elk geval in het noordelijk deel van de Vetten- oordsepolder. Wethouder Van Ar- denne (Verkeer) kondigde toen aan te zullen onderzoeken wat er aan de parkeeroverlast kon wor den gedaan. Uit de opmerkingen van Stadswerk begrijpt Den Hoedt nu dat er van die toezeg ging niet veel terecht is gekomen. Volgens D66 gaat het om een ur gent probleem. De partij voorziet nog grotere parkeerdruk in de wijken waar gratis geparkeerd mag worden als eenmaal de ver nieuwingen van het winkelcen trum in de binnenstad zijn vol tooid. Door Sander Sonnemans Rotterdam/Schiedam - Lang had den de leden van de rechtbank er gistermiddag niet voor nodig om tot een eerste beslissing te ko men. Het verzoek van raadsvrou we mr. A. M. de Haan om haar cli ënt met onmiddellijke ingang in vrijheid te stellen of tenminste het voorarrest te schorsen, werd na amper twee minuten beraad afgewezen. De advocate die de 37-jarige Rot terdammer H.S. verdedigde, vond dai er geen wettig en over tuigend bewijs kon worden aan gevoerd om haar cliënt te veroor delen voor het plegen van twee gewapende bankovervallen in Schiedam. De mening van de offi cier van justitie, mevrouw mr. M. Kaptein, ging daar dwars tegenin. „We moeten het doen met getui genverklaringen," concludeerde zy. „Het is belangrijk dat daar ui terst secuur mee om wordt ge gaan. Dat is ook gebeurd. Boven dien ben ik zelf bij de foto-con frontatie geweest. Daar werd de verdachte zeer overtuigend door de getuigen aangewezen." De man in het beklaagdenbankje ontkende ook maar iets van de twee bankovervallen af te weten. De eerste werd op 23 maart van dit jaar gepleegd op de VSB-bank aan de Monseigneur Nolenslaan. Daar ging de gewapende overval ler er met 2000 gulden en wat bui tenlands geld vandoor. Bij de tweede overval, die van 19 april op het VSB-filiaal aan de Lelie straat in De Gorzen, werd 27.000 gulden buit gemaakt. Opvallend was dat bij beide delic ten een personeelslid werd gegij zeld. In het eerste geval moest een meisje de verdachte onder dwang vergezellen tot de deur. Bij de overval in De Gorzen moest een baliemedewerkster meelopen tot aan de Willemskade. Daar maakte de overvaller zich uit de voeten en ging er in een in de Spuistraat geparkeerde auto van door. Dankzij oplettende getui gen kon de auto op het Fabriplein worden achterhaald. Daar had de verdachte zijn buit, verstopt in een tas met boodschappen, afge geven bij het huis van de eigenaar van de auto. De Rotterdammer werd ook nog het bezit van een geladen vuur wapen en een busje bedwelmend gas ten laste gelegd. Die goederen werden bij de man aangetroffen toen hij op 25 april in een koffie shop werd aangehouden. „Dat wapen," legde de verdachte uit, „had ik gekocht om mijn vrouw en kinderen te kunnen bescher men," Ais rode draad door het hele ver haal liepen de schulden die de verdachte zegt te hebben. De man, negen jaar geleden als poli tiek vluchteling vanuit Turkije naar Nederland gekomen, kon maar moeilijk een baan vinden en was aangewezen op een uitke ring. Daarmee kon hij zijn huis vesting, eerst in Schiedam en la ter in Hoogvliet, nauwelijks be kostigen. „Ik zit hier," verklaarde de verdachte na zijn aanhouding op het politiebureau, „omdat ik schulden heb." „Maar," vroeg rechtbankpresident mevrouw mr. M. A Vermeulen, „als u schulden heeft, waarom koopt u dan een wapen van 2500 gulden?" Het antwoord bleef uit. Bij wie en voor hoeveel de verdachte in het krijt stond, wilde hij ook niet zeggen. Tijdens de zitting werden video opnamen van de bankovervallen en daarvan gemaakte foto's door de leden van de rechtbank beke ken. De overvaller vertoonde op het bewijsmateriaal een duidelij ke gelijkenis met de verdachte. „Die man," reageerde hij, „lijkt ontzettend veel op mij. Maar ik ben het absoluut niet. Ik ben nooit in die banken geweest." Voor de officier stond het onom stotelijk vast dat de man voor haar de overvallen had gepleegd. Ze eiste een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van vijfjaar. Volgens de raadsvrouwe was het voorarrest genoeg om haar cliënt te straffen voor het verboden wa penbezit. Maar van de overvallen moest de man worden vrijgespro ken. De rechtbank wilde daar vooralsnog niets van weten. Uitspraak 17 augustus. Maassluis - De Maassluise politie is op zoek naar een man die giste ren vroeg in de avond enkele kin deren zou hebben bedreigd met een mes. Dat gebeurde in de Taanstraat. De ouders waarschuwden de poli tie, maar konden niet goed uitleg gen wat er precies was gebeurd, noch wat de aanleiding van het voorval was. Uit de verklaringen werd duide lijk dat het om een 'wat oudere man' zou gaan, die na de bedrei ging in een grijze bestelauto was gestapt en verdwenen. De politie hoopt nog meer infor matie te krijgen, waardoor moge lijk de identiteit van de dader be kend wordt. Schiedam - De man die gister ochtend vroeg met een auto de pui van Skala aan de Hoogstraat in Schiedam vernielde en een vi deorecorder stal is spoorloos. Bij de winkel en in het trappenhuis van een woning aan de nabijgele gen Pastorietuin vond de politie bloedsporen, maar de dader bleef, ook na het inschakelen van een speurhond, onvindbaar. De poli tie beschikt wel over een goed* sig nalement. Schiedam - Bij C&A aan de Koe markt in Schiedam is gistermid dag een winkeldievegge van 35 jaar uit Rotterdam opgepakt. De vrouw, die een broek wilde stelen, droeg een busje traangas bij zich. Op het bureau bekende zij in het gezelschap te zijn geweest van nog twee stelende vrouwen. Deze werden door de politie uit de tram gehaald. De vrouwén zijn 17 en 18 jaar en afkomstig uit Ulft. Vlaardingen - Op rijksweg 20 heeft de Vlaardingse politie van morgen vroeg een 41-jarige Schiedammer aangehouden. De man reed met rijn auto slinge rend over de weg. Dat trok de aan dacht van de agenten, die de be stuurder meenamen naar het bu reau. Een ademtest wees uit dat de automobilist alcohol had ge dronken. Hij kreeg een proces verbaal. Een 39-jarige Vlaardinger is afge lopen nacht op de Floris de Vijf delaan aangehouden. Hij reed in een onverzekerde wagen. De agenten lieten ook hem een ademtest doen. Omdat de uitslag niet duidelijk was, werd dc test nog eens overgedaan op het bu reau. £>aar bleek dat de bestuur der slechts een kleine hoeveel heid alcohol had genuttigd. Hij kreeg alleen een proces-verbaa! voor onverzekerd rijden. Hoek van Holland - Sinds kort heeft de strandwacht in Hoek van Holland de beschikking over een nieuwe, zeer snelle reddingboot. De boot. Rescue II, is ontworpen in opdracht van de Koninklijke Nederlandse Bond tot Redding van Drenkelingen (KNBRD). De twee bemanningsleden van de boot zitten niet naast, maar achter elkaar. Ze hebben de beschikking over een verhoogde zitting en daardoor een beter overzicht over hei water. Bij het aan boord ne men van drenkelingen is de boot bovendien aanmerkelijk stabieler dan zijn voorganger, de Rescue I. De gebogen boorden zijn zodanig uitgevoerd, dat men drenkelin gen zonder problemen aan boord kan nemen. Bij de oude boot met rechte boorden ging dat nog wel eens ten koste van schrammen aan rug en ledematen. De Rescue II is ook langer en bre der dan zijn voorganger. Daar door kan een drenkeling nu Jang uit liggend vervoerd worden, waarbij direct al eerste hulp ver leend kan worden. De nieuwe boot van de strand wacht kost ruius 38.000 gulden. Hoek van Holland heeft een goe de naam op het gebied van strandveiligheid. Verdrinkingen zijn al vele jaren niet voorgeko men en dat wil men graag zo hou den. De strandwachten hebben de laatste dagen de gelegenheid ge had de mogelijkheden van de nieuwe boot uitgebreid te testen. In de praktijk heeft de boot nog niet echt dienst gedaan, want door het bijzonder slechte weer in deze vakantieweken is het strandbezoek minimaal. Slechts een enkeling waagt zich in het water.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1