11 Werner stapt uit bouwplan Nieuwe Tuinen Ravage bij Krentenmik choqueert ouders m Rechtbank: 'Bouwconflict zelf oplossen' Rotterdams eagbiacf Stam tevreden over politie HVV: 'Gemeente zit aan projectontwikkelaar Slokker gebakken' 'Drins op bodem van Vlaardingse Vaart' Café Roemers wil later sluitingsuur iPEfpi is®-1 W' Avalance op straat gezet Spookrijder was gewapend Arrestaties na steekpartij Aanhouding na achtervolging Politie staakt hasj-onderzoek Invalidenbus is terecht Dinsdag 31' augustus 1993 I Waterweg Door Ben van Haren Vlaardingen - Projectontwikkelaar Slokker Vastgoedontwikkeling Zoetermeer BV is als enige overgebleven voor het maken van een bouwplan in het gebied Dijksteeg/Sclaavenburch. Vlaardingen - Burgemeester Bert Stam heeft geen behoefte aan het schrijven van een brief aan zijn Rotterdamse collega Bram Peper over de reorganisatie van de politie. Hij heeft de indruk, dat de veranderingen in Vlaardingen minder ingrijpend zuUen. zijn dan in Capeüe en Spijkerüsse, waar van de burgemeesters hun bezorgdheid per brief geuit hebben. Zeven Ook bij de wijkagenten, zo verwachten hij en districtschef De Jong, zal er weinig veranderen. „We hebben zeven wijkagen ten en we houden zeven wijkagenten," beloofde Stam gisteravond de raadscom missie Algemene Zaken. Gemakshalve telde hij de Broekpolder niet meer als aparte wijk mee. De korpsleiding heeft door verschuivin gen in het. bebouwde gebied het aantal wijkagenten op zeven kunnen handha ven en wil hoofdagent Uiji als kenner van de Broekpolder in dat gebied zijn werk la ten doen als lid van de basiseenheid voor Vlaardingen-West. Richtlijnen Korpschef De Jong en burgemeester Stam hopen ook, dat de wijkagenten W. Verschoor en J.H. van de Laan voor wiens handhaving zelfs acties worden ge voerd, uiteindelijk op hun vertrouwde posten in Oostwyk en Holy-Zuid zullen blijven. Knelpunt vormen echter de alge mene richtlijnen in het tussen minister Dales en de vakbonden centraal afgeslo ten Sociaal Statuut. Rang, dienstjaren, leeftijd en ervaring spelen daarin een hoofdrol. Overcapaciteit In de regio Rotterdam is er een overcapa citeit aan politiemensen, die aan de voor wijkagent omschreven criteria voldoen. In de loop van de tijd denkt De Jong toch te bereiken, dat de jonge maar ervaren wijkagenten op hun plek blijven. Vlaardingen - Het SP-raadslid Remi Poppe vreest dat de Vlaardingse Vaart weieens helemaal geen goed zwemwater zou kunnen bevatten, ook al tonen onderzoeken dat steeds aan. Volgens Poppe zitten er drins in de bodem van de Vaart, afkomstig uit de met havenslib opgespoten gedeelten van de Broekpol der. Het SP-raadslid zegt zich over deze informatie, af komstig van de gemeente zelf, te verbazen, omdat zo'n vijfjaar geleden nog werd beweerd dat er niets gevaarlijks te vinden was in het water. „Hoe kan dat? aldus Poppe. „Want er is sinds de jaren vijftig bag ger gespoten, dus sinds die tijd moeten drins via hét grondwater van de Broekpolder in de Vlaardingse Vaart terecht zijn gekomen." Het Hoogheemraadschap Delfland heeft geëist dat de gemeente Vlaardingen het grondwater reinigt voordat het in de vaart wordt geloosd. Vlaardingen gaat daarvoor een zuiveringsinstallatie bouwen. Wethouder Kees van der Windt (Milieu) zal de vra gen van Poppe uitzoeken, heeft hij beloofd. In de raadscommissie Milieu herhaalde wethouder Agnes Van Ardenne-van der Hoeven gisteravond dat het goed zwemwater was in de Vaart. „Dat kan ik me niet voorstellen by drins." aldus Poppe, „want die drin gen de huid binnen." Verslagen staan medewerkers en ouders in het kinderdagverblijf De Krentenmik de enorme ravage op te nemen. Foto Roei Dijkstra dreigt te worden. Advocaat Rens wees erop dat de gemeente café Roemers einde november van het afgelopen jaar toestemming heeft gegeven om in afwachting van een vergunning tot 1.00 uur open te zijn. Daardoor zou de ge meente verwachtingen hebben gewekt. De gemeente beroept zich echter op informatie van de exploitant dat Roemers een eet café zou worden. In de verwachting dat de meeste gasten om 22.00 uur weg zouden zijn, werd toen door de gemeente gedoogtoestemming voor een openingstijd tot één uur gege ven. Rechter Bakker doet spoe dig uitspraak. Den Haag'Schiedam - Café Roe mers aan de Parkweg in Schiedam wil door de week tot één uur 's nachts openblijven. Daarom drong advocaat mr. P, Rens van eigenaar Lopri bv. gis teren bij Raad van State-rechter mr. J. Bakker aan op een verrui ming van de sluitingstijd. Café Roemers, waar behalve drank ook kleine maaltijden en dagschotels verkrijgbaar zijn, heeft van de gemeente Schiedam slechts een vergun ning tot 23.00 uur gekregen. Vol gens de gemeente ligt het café in een rustige woonbuurt en ont staat er overlast als de bezoekers het café om één uur en in het weekend om twee uur 's nachts verlaten. De geluiden zouden tussen de flats weerkaatsen. Het is de bedoeling van de ge meente alle cafés in woonbuur ten een vroegere sluitingstijd op te leggen. Rechter Bakker vroeg zich af of de vervroeging van de sluitingsstyd niet in de gemeen teraad besloten moet worden. De sluitingstijd van 23.00 uur wijkt immers af van de plaatselijke drank- en horecaverordening. Volgens café Roemers veroor zaakt zij geen enkele overlast. De vervroeging van de sluitings tijd zou voor de gemeente een principezaak zijn waarvan het café als eerste het slachtoffer Aannemingsbedrijf Wemer BV uit Vlaardingen, dat samen met de Historische Vereniging Vlaar dingen (HW) het bouwplan Nieu we Tuinen ontwikkelde waarin de aan de Maassluissedijk overge bleven bebouwing blijft gehand haafd, heeft zich onverwacht te ruggetrokken. De gemeente heeft Slokker gevraagd een pian te ont wikkelen in samenwerking met de HW, waarin ook de bestaande bebouwing is opgenomen. Het behoud van het historische dijktalud met vier oude dijkwo ningen, een complex apparte menten en het woningblokje Nunquam Perfectum staat cen traal in het plan Nieuwe Tuinen. Met dit bouwplan reageerde de vereniging op een plan, dat Slok ker bij de gemeente had inge diend voor de invulling van het laatste overgebleven kaalslagter rein in het centrum met 86 wonin gen en een parkeergarage met 200 plaatsen. Uitgangspunt was wel de verwijdering van de laatste restanten langs de dijk. Merkwaardig genoeg levert het alternatief van dc vereniging, met behoud van de bestaande huizen, enkele tientallen woningen en enkele parkeerplaatsen meer op dan het Slokkerplan. Aanne mingsbedrijf Werner BV rekende het HW-plan door en stelde vast, dat het té verwezenlijken is. De raadscommissie Stadsontwikke ling koos daarom in juni in grote meerderheid voor dit alternatief. Dit tot grote ergernis ran wethou der Ton van der Steen die zich ge bonden voelden aan Slokker. De CDA-raadslcden Van den Berg en Jumelet hebben B en W vragen gesteld over de verplichting te genover Slokker. Directeur A. Meerman van Wer ner (CDA-bestuurslid) weigert een verklaring te geven voor het terugtrekken van zijn deelname. „Ik vind het jammer, maar helaas hebben we de Historische Vereni ging in de steek moeten laten," bevestigt hij. Hij ontkent een deal gemaakt te hebben met Slokker en houdt ook vol, dat het HW- plan goed uitvoerbaar en te finan cieren is. Op de vraag of hij onder druk is gezet door de gemeente wil hij niet ingaan. Bert van Bommel van de HW zegt teleurgesteld te zijn over het afhaken van Werner. „Dit aanne mingsbedrijf is het beste uitge rust voor dit karwei omdat het er varing heeft in zowel nieuwbouw als renovatie. Hij voegt er aan toe dat er geen overeenkomst tus sen de aannemer en zijn vereni ging bestond „De gemeente zit duidelijk aan Slokker gebakken en heeft daar om dat bedrijf gevraagd het plan samen met ons uit te werken. Wij werken daar dus graag aan mee en zullen er uit halen wat er in zit, maar helemaal gerust zijn we niet omdat het toch om een groter be drijf gaat waar meestal ruwer wordt gewerkt." Van Bommel wijst ook op een ander voordeel in zijn HW-plan. „Bij handhaving van de bebouwing wordt tijdver lies door lange procedures voor onteigening vermeden." Schiedam/Rotterdam - De Rotter damse rechtbank wil voorlopig geen uitspraak doen over een ge schil tussen de Woningbouwver eniging Schiedam (WBS) en de ei genaar-bewoners van een blokje huizen aan de Nieuwe Maas straat. De rechtbank heeft beide partijen gisteren tijdens een kort geding geadviseerd de zaak onderling te regelen. Lukt dat niet, dan zal de rechtbank alsnog vonnis wijzen. De zaak heeft betrekking op een bouwplan van de woningbouw vereniging aan de Nieuwe Maas straat. De eigenaar-bewoners van aangrenzende panden vrezen dat Door Carel van der Velden Vlaardingen - De Vlaardingse po litie is op zoek naar een clubje vandalen, dat in het afgelopen weekeinde een enorme ravage heeft aangericht in kinderdagver blijf De Krentenmik aan de Hofsingel. De inventaris van het aan de rand van het Hof gelegen centrum werd volledig vernield. De leiding poogt zo snel mogelijk een alternatieve opvangplaats te vinden voor de 75 peuters die (een gedeelte van) hun dagen in de Krentenmik verblijven. Een leidster ontdekte de ravage gisterochtend toen zij om kwart voor acht de deuren van het cen trum opende. Het eerste wat zij zag was een gang vol besmeurde luiers, gebroken speeltjes en een door de brandspuit geruïneerd ta pijt. Het bleek de voorbode van een nog veel grotere chaos. Ver spreid over het gehele gebouw werd vrijwel de gehele inventaris in beschadigde of onherstelbare toestand aangetroffen. Een kwartier na de komst van de medewerksters stonden de eerste ouders reeds op de stoep om hun kroost af te geven. „De meesten schrokken zich rot," zegt Betsy Poldervaart die belast is met de dagelijkse leiding in het kinder dagverblijf. „In eerste instantie zijn de ouders en de kinderen op dc stoep tegengehouden. We heb ben ze aangeraden hun kinderen buiten te laten. Het kan voor kin deren heel choquerend zijn als ze hun eigen lee (Wereldje in puin aantreffen." Een rondgang door het gebouw liet echter ook de meeste ouders niet onberoerd. „Je praat toch over een deel van het leven dat ouders hun kinderen aanbieden," verklaart Poldervaart de emoties. „De mensen voelen zich terecht in hun privacy aangetast. Voor veel ouders en kinderen is dit toch een tweede thuis." De chaos deed gisterochtend een flink beroep op het improvisatie vermogen van de ouders. „Er zit ten veel tweeverdieners bij," zegt Poldervaart. „Die mensen heb ben toch een alternatieve opvang moeten regelen. Maar lang niet iedereen heeft familie of vrien den in de buurt wonen. Die men sen hebben waarschijnlijk een vrije dag moeten opnemen." De reacties van de ouders noemt Poldervaart hartverwarmend. „Iedereen begreep direct dat er niks anders opzat dan de kinde ren weer mee te nemen. Bijna ie dereen bood spontaan aan te ko men helpen by het opruimen van de puinhoop. Ondertussen probe ren wij zo snel mogelijk alterna tieven voor de ouders te beden ken. Dc stichting voor de kinder opvang beschikt over twee loka- ties voor buitenschoolse opvang. We gaan kijken of we de peuters er ernstige schade aan hun hui zen zal ontstaan tijdens de bouw. Die angst vindt zijn oorsprong in het feit dat de WBS zich bij de voorbereidende sloop niet heeft gehouden aan de aanbevelingen van bureau Geotechniek Lankel- ma. Dit bureau, ingeschakeld door de bewoners, had gewaarschuwd voorzichtig te werk te gaan, omdat anders de aangrenzende daar tijdelijk elders kunnen op vangen." Aan de hand van onder meer vin gerafdrukken hoopt de politie de vandalen te achterhalen. Verder zou de aangebrachte graffiti de politie op weg kunnen helpen. Aangebrachte kreten zouden er op kunnen duiden dat de daders moeten worden gezocht onder jongeren uit de Vettenoordsepol- der. Al kan de aangebrachte kreet WOP' ook op iets anders slaan, meent een politie-woordvoerder. Idioten Rondgeslingerde bedjes zijn overgoten met bier. Planten wer den bruut omgerukt en er ligt een met Saksische leverworst be smeurd Icdikantje op de' kant. Ook verscheurde kindertekenin gen en over tafels uitgestrooide koffie en chocolade vormen stille getuigen. Over het gebouw ver spreid liggen losse blaadjes die woningen schade zouden oplo pen. De woningbou1wveren iging zegde toe niet met zwaar materi eel in de buurt van de huizen te komen, niet te ontgraven langs de muur van het dichtstbijzijnde huis, het grondwaterpeil nauwlet tend in het oog te houden en meetpunten aan te brengen om de zetting van de huizen in de ga ten te houden. Die toezeggingen werden echter niet nagekomen. tot het weekeinde nog een dege lijke administratie vormden. „De ze mensen zijn echt van God los," zegt voorzitter Hans van Lange- rak als hij 's middags geëmotio neerd de chaos in ogenschouw neemt, „Dit is volslagen zinloze vernielzucht. Ik heb hier geen woorden voor. Hier zijn gestoorde idioten aan het werk geweest." De puinhoop in het drie lokalen tellende gebouw laat zich wellicht het best beschrijven aan de hand van dc schaarse zaken die niet vernield zijn. In een ruimte herin neren slechts de keurig op een rij tje staande tandenborsteltjes van Pieter, Leon en Lisa aan de oude orde en properheid. En in een slaapzaaltje hebben Bert en Ernie de slachting overleefd. Vanuit hun ongeschonden lijstje kijken de helden van Sesamstraat ver wonderd toe hoe zij als door een wonder aan de niets ontziende slopershanden zijn ontsnapt. Het gevolg was dat verschillende woningen nu scheuren in de mu ren vertonen. Dwangsom Om grotere schade te voorkomen eiste mr. Dorinc Clctun, dc raads vrouwe van de bewoners, via een kort geding verbod van de bouw totdat alle toegezegde maatrege len zijn genomen. Voorts werd een dwangsom van 30.000 gulden geëist voor iedere dag dat het ver bod zou worden overtreden. Rechter mr. C. H. B, Boot liet er gisterochtend geen twijfel over bestaan dat de oorzaak van de el lende voornamelijk bij de wo ningbouwvereniging ligt. Dig is zijn beloften niet nagekomen, en volgens mr. Boot kan dat 'abso luut niet'. Hij gaf de bewoners groot gelijk dat ze naar de recht bank waren gestapt. Maar direct een vonnis wijzen vond hij niet verstandig. Daarin zouden gede tailleerde afspraken moeten wor den vastgelegd, en die zouden on getwijfeld aanleiding geven tot nieuwe onenigheid. „Ik zie liever dat u Zulf do do's en de donTs op een rijtje zet." aldus de rechter. Mr. Boot hield dc woningbouw vereniging voor dat zorg voor de belangen van omwonenden bij de uitvoering van eer. bouwplan p |Sf Mgffr r -r- geen sluitpost op de begroting mag zijn. „Als woningbouwver eniging komt u op voor de kleine man, dus moet u ook letton op de kleine huisbezitter," wees de rechter \VBS-directeur Fennv de Graaf terecht. Beide partijen konden zich vin den in dit 'probeerseltje' van de rechtbank. Mr. Cleton eiste wel de garantie van de rechter dat de zaak alsnog bij vonnis wordt gere geld als de gesprekken met de woningbouwvereniging niets op leveren. Mevrouw De Graaf, die toegaf dat de WBS onzorgvuldig Ie werk is gegaan, sprak van 'een prettige regeling'. Vlaardingen - Het muziekkorps Avalance staat op straat. De ver eniging kreeg vrijdag te horen dat er niet meer gerepeteerd kon wor den in het Weeshuis. Het Wees huis moet worden verbouwd. Pvd A-raad slid Peter Roovers heeft gisteravond wethouder Kees van der Windt in de raads commissie gevraagd of hij wat aan de problemen wil doen. Ava lance heeft zelf het oog laten val len op de watertoren in het Oran jepark. De vereniging wees eer der andere door het college van B en W aangeboden oefenlocaties af omdat dc verbouwingskosten te hoog zouden zijn. Van der Windt heeft beloofd naar de problemen te zullen kijken. Schiedam - Na een achtervolging heeft de politie gistermiddag rond kwart over twee een gevaar lijke automobilist ingerekend. De achtervolging begon op het Lies veldviaduct in Vlaardingen, waar de man tegen het verkeer inreed. Hij ontkwam aan een politiecon trole door het gaspedaal in te trappen. Na een wilde rit door Ho ly en Ambacht kwam de automo bilist in Schiedam terecht, waar hij over de Burgemeester van Haarenlaan en de Vlaardinger- dijk op de verkeerde weghelft richting A 4 scheurde. Bij de oprit vloog de wagen uit de bocht. Ploe gend door de berm, bereikte de wagen de oprit naar de Benelux- tunnel. Daar kwam de auto na en kele vreemde capriolen tot stil stand. De achtervolgende agen ten trokken hun pistool en haal den de man uit de auto. Bij zijn ar restatie bleek dat op de voorbank een geladen revolver lag. De man, een 31-jarige Rotterdammer, wei gerde een ademanalyse. Hoek van Holland - Twee van de vier hoofdverdachten van de steekpartij, die op Tweede Pink sterdag in Hoek van Holland plaats had, zitten, al een maand vast. De andere twee zijn onlangs opgepakt, zo blijkt uit mededelin gen van de politie. De verdachten zijn afkomstig uit Den Haag. De arrestanten worden verdacht van het steken met messen en dreigen met vuurwapens in de tent van het Beach Pop Festival dat met Pinksteren in de Hoek werd gehouden. Daarbij vielen twee gewonden. Omdat het nu aangehouden duo tot voor kort in het buitenland verbleef, en pas kon worden aan gehouden toen zij in Nederland waren teruggekeerd, kon de zaak pas nu worden afgesloten. Vlaardingen - De Rotterdamse politie heeft afgelopen nacht een 20-jarige Rotterdammer aange houden nadat deze in Vlaardin gen met zijn auto voor de politie op de vlucht was geslagen. De man reed bij de Holysingel de rijksweg op. In Rotterdam-Noord ramde de vluchteling enkele hek ken en hopen stenen. De achter volgende agenten raakten de man kwijt, maar collega's zagen hem even later in de stad lopen. Hij' werd opgepakt en ingesloten. Vlaardingen - Het onderzoek naar de herkomst van 24 kilo hasj die een 64-jarige Vlaardinger on langs onder het spatbordscherm van zijn pasgekochte auto vond is afgesloten. De politie is er niet in geslaagd de herkomst van de ver dovende middelen te achterha len. De drugs hadden een waarde van ongeveer honderdduizend gulden. Schiedam - De invalidenbus van sportvereniging De Ooievaars is terecht. De bus werd gisteren bij de poiilie als gestolen opgegeven, maar het blijkt dat cr een misver stand in het spel .was. Een van de leden van de vereniging had de bus meegenomen en dat ook ge- meid. maar de melding kwam niet op de juiste plaats terecht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1