Waterweg 13 Museumkaartje naar drie gulden mt Stedelijk Museum een van de laatste gratis musea in Nederland Eerste triatlon 55+ snel volgeboekt Vraagtekens bij PvdA-plan voor opknappen van de PLN-buurt Middenamerikaanse literatuur in bieb Beelden, schilderijen, weefsels en vouwsels Onderwijs ontdekt interactieve CD Bijenexcursie Heemtuin Etsen van Johan Hesper Nog kaarten verkrijgbaar voor Aids-artiestengala genda Rotterdams Dagblad Dinsdag 31 augustus 1993 De bibliotheek aan de Lange Haven besteedt in sep tember veel aandacht aan de literatuur in Midden- Amerika. Dat gebeurt in samenwerking met h et Cen trum voor Ontwikkelingssamenwerking (COS). Op een tentoonstelling wordt het werk van bekende schrijvers uit Midden-Amerika belicht. Verder wor den voorwerpen uit deze contreien getoond die bij de Wereldwinkel op de Hoogstraat te koop zijn. De ver eniging Schiedam-Nicaragua geeft informatie over dit door een diepe economische crisis geteisterde land. Het COS start bovendien een leesgroep. In septem ber lezen en bespreken de deelnemers het boek De Bewoonde Vrouw van de Nicaraguaanse schrijfster Gioconda Belli. Informatie is verkrijgbaar bij de bi bliotheek, telefoon 4267877. Oud-wethouder van Maassluis en nu burge meester van Eemnes Liesbeth Snoeck-Scbul- ler opent vrijdagavond in Schiedam een ex positie van de kunstenaressen Willy Reppel uit Schiedam en Vera de Haas uit Zuid-Lim- burg. Eerstgenoemde onderzoekt, uitgaande van het gegeven 'vouwsel' de mogelijkheden en beperkingen van het weven. Aan de basis van haar textiele kunst staat het vouwen van papier, het scheuren van de vouwen en het spelen met de richting en de belichting. Vera de Haas maakt beelden. De emoties en driften van mens en dier zijn voor haar inspira tiebronnen. De tentoonstelling is in Art Gallery- Interbook Internationaal aan de Lange Haven 97, die van 13.00 tot 17.00 open is. De expositie duurt tot en met 26 sep tember. Naast het Comenius-project gaat het open baar onderwijs nu ook op andere wijze aan dacht geven aan computeronderwijs op de ba sisscholen. Maken kinderen bij Comenius ken nis maken met het gebruik van een personal computer, dit schooljaar worden ze inge- weid in de geheimen van de interactieve compact-disc. Dit nieuwe fenomeen lijkt sprekend op de inmiddels bekende CD-'tjes, maar het is slimmer. CD-i beschikt niet alleen over geluid, maar ook over beeld. De gebruiker kan middels een computer invloed uitoefenen op het doorlopen van de inhoud. CD-i is te gebruiken voor bedrijfsinfor matie, thuisgebruik of educatie. De eerste programma's voor het basisonderwijs zijn al beschikbaar. Gebleken is inmiddels dat het 'leren per computer' veel leerlingen stimuleert. Leerlingen van groep 3 en 4 de Schiedamse basisschool De Sin gel werken vanaf vorige week met het nieuwe feno meen. Ze gaan op,avontuur in Drukkestad en ont dekken de geheimen van het ziekenhuis met Tom en Beer. De CD-i set van de gemeente Schiedam rou leert dit schooljaar langs een aantal basisscholen. Foto Vera de Haas Sinds enige maanden staan er bijenkasten in de heemtuin. Imker Cor Visser vindt het daarom tijd worden om belangstellenden wat over deze beestjes bij te brengen. Dat gebeurt zondagmiddag vanaf twee uur. Bij de ingang van de heemtuin in hetBea- trixpark wacht de imker zijn gasten op. De ingang is te vinden in het verlengde van het Duivenpad in Ke- thel-Oost, Voor durfals neemt de imker handschoenen en een kap mee. Ze krijgen dan de gelegenheid om de bijen van dichtbij in de kasten te bekijken. Verder vertelt de imker onder meer over het verschil tussen werk bijen en darren en het ontstaan van honing. Als het mooi weer is, kunnen de deelnemers in een kraam door bijen geproduceerde produkten als honing en bijenwas kopen. Vlaardingen Johan Hesper toont gedurende de maand september een deel van zijn etsen in filiaal Holy van de gemeen tebibliotheek. De 57-jarige Hesper heeft lange tijd als lithograaf gewerkt, onder anderen bij de Schiedamse kartonnage. Tekenen en schilderen bleef echter de grote liefde van Hesper, die een oplei ding volgde aan de Academie van Beeldende Kun sten in Rotterdam, Daar bekwaamde hij zich in pu bliciteit De laatste jaren is hij in de schoolbanken te ruggekeerd van de Vrije Academie, waar Hesper les krijgt van Lydia Oerlemans. Hesper heeft al ver schillende keren geëxposeerd. Voor het artiestengaia, dat zondag tussen 16.00 en 21.00 uur wordt gehouden in het Racketcentrum aan de Zwanensingel, is nog een beperkt aantal kaarten te koop. Het g5a vindt plaats in het kader van de ac tie 'Met Lee tegen Aids' ten behoeve van het Ron Wichmanhuis in Rotterdam, Dit wordt het eerste op vang- en voorlichtingscentrum voor Aidspatiënten, hun familie en vrienden en mensen die zijn besmet met het HlV-vims. Er is 4,8 miljoen gulden nodig voor de verbouwing, inrichting en exploitatie. Zanger Lee Towers en journalist Rein Wolters heb ben het voortouw voor de inzameling genomen. Tal van verenigingen en organisaties stellen de op brengst van allerlei evenementen en verkopen be schikbaar aan de actie. Sinds juni is er al ruim twee ton ingezameld. Het artiestengaia is onderdeel van 'Met Lee tegen Aids'. Aan het festival doen mee Lee Towers, Saskia en Serge, Donna Lynton, Ben Cramer, Jacques Herb, C.B. Milton, Angelina van Dijk, Martin Eden, table- magican Colin Rose, het orkest For You en Rita Young. De presentatie is in handen van Rein Wolters en Rita Young. Toegangskaarten kosten 25 gulden en zijn verkrijgbaar bij de VW aan de Markt in Vlaardingen en by het Racketcentrum. Voor reserve ren van kaarten: telefoon 4342377 of 4732249. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Westfaaven- plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaar dingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredactie: Donald Bax Telefoon 2340055 Schiedam - Bezoekersmoetenindetoekomstdrieguldenbeta len om het Stedelijk Museum aan de Hoogstraatin Schiedam in te mogen. Dit voorstel heeft wethouder Chris Zijdeveld (cultuur) aan de gemeenteraad gedaan. Het voor stel is de uitkomst van een idee, dat verleden jaar bij de begro tingsbehandeling werd gelan ceerd. De culturele instelling vormde een van de laatste middelgrote musea in Nederland waar bezoekers gratis naar bin nenmochten. Zijdeveld voert verschillende mo tieven voor het voorstel aan. De gemeente betaalt jaarlyks ruim twee miljoen gulden om het mu seum te laten draaien. Volgens de wethouder kan er van bezoekers best een bijdrage in deze kosten worden gevraagd. Los van de jaarlijkse lasten staat het museum op dit moment voor flinke investeringen. Er is twee ton nodig om het leistenen dak van de aula te herstellen. Verder wil men -10.000 gulden beschik baar stellen voor onderhoud aan de depots en het onderhoud van de verzameling. Ook is er een uit gave van 35.000 gulden gepland om de toiletten te moderniseren. Zijdeveld meent dat het Stedelijk na enkele moeilijke jaren weer 'een zeer goed kwalitatief niveau' heeft. Hij verwijst naar het grote aanbod aan gevarieerde tentoon stellingen in de afgelopen twee jaar. Als de raad met het voorstel in stemt, betalen volwassenen vanaf volgend jaar drie gulden entree. Kinderen en bezitters van kor tingskaarten kunnen voor 1,50 gulden naar binnen. Op woensda gen blijft het museum gratis toegankelijk. Directeur Pieter Ijabbes van het museum heeft inmiddels ver schillende voorstellen gedaan om de inkomsten van het museum verder te vergroten, Hij speelt on der meer met het idee om de aula bij tijd en wijle te verhuren aan het bedrijfsleven. Verder wil hij een deel van de collectie uitlenen. Hiermee kan volgens hem veel geld worden verdiend. Door Ben van Haren .Vlaardingen - Bewegen is gezond. Het succes van die slogan is af te lezen aan de groei van fitness- clubs, deelname-cyfers van fiets tochten, het aantal trimlopen en de leeftyd tot waarop sportbeoe fenaren actief blijven. Toch werd in de Raad yoor het Ouderenwerk gelachen toen het idee werd geop perd om in het kader van het Jaar van de Ouderen 1993 in Vlaardin gen een triatlon voor 55-pJussers te organiseren. „Ja, we dachten eerst aan een lol letje. We moesten er even aan wennen, toen een vakkracht Meer Bewegen voor Ouderen met het idee kwam," zegt woordvoerder Gerard Vonk. Dat duurde overi gens zeer kort. „Nadat we ons hadden laten informeren door collega's in Goes, Den Haag en Katwijk, begrepen we dat in die plaatsen dergelijke triatlons al enkele jaren een succes zijn. In Katwyk vond in juni de vijfde ver sie plaats met als oudste deelne mer een man van 84 jaar. In Den Haag zijn we onlangs gaan kijken en daar bleken weer meer deelne mers te zyn. Vorig jaar waren er 120 en deze keer 200." Morgen vindt de eerste Vlaar- dingse triatlon voor 55-plussers plaats. Het lijkt al direct een over tuigend succes te worden. „Het aantal inschrijvingen nadert de 200, die we als maximum hebben gesteld," vertelt Vonk. In het Kolpabad, waar om tien uur de start en later ook de finish is, praat een enthousiaste vak kracht over de belangstelling. Het is zwemlerares Joke Visser, die wekelijks groepen 55-plussers in Joke Visser, hier in touw tijdens gymnastiek onder water, maakte veel ouderen in het Kolpabad warm voor de seniorentriathlon. Foto Dennes van der Wel/Roe! Dijkstra het bad tot bewegen stimuleert en het triatlon-idee bij Ouderenwerk deponeerde. „De belangstelling is buiten ver wachting. De meeste deelnemers komen uit de kring bezoekers van het Kolpabad. Dat komt omdat we alleen hier reclame hebben kun nen maken. Via de dienstencen tra konden we de mensen niet be naderen omdat die centra geslo ten zijn in deze zomertijd. Ik weet dat een van de oudste deelnemers een man van 82 jaar is, die ook aan de zwemvierdaagse heeft deelgenomen." „Natuurlijk gaat het om het bewegen, maar het so ciale aspect speelt ook een be langrijke rol. Daarop is het hele programma afgestemd en om die reden is er ook een lunch in opge nomen." De seniorentriatlon bevat wel de onderdelen lopen, fietsen en zwemmen, maar ook niet-zwem- mers kunnen deelnemen via een alternatief programma. Alle deel nemers krijgen een strippen kaart, die zes onderdelen ver meldt waarvan er drie moeten worden volbracht. In het Kolpa bad kan worden gekozen tussen een halfuur baantjes trekken in het speciaal voor deze gelegen heid een dag langer verwarmde buitenbad of een halfuur gymnas tiek in het water van het binnen bad. Voor niet-zwemmers is een halfuurtje volksdansen of een partij jeu de boules het alterna tief. De overige onderdelen zijn voor ieder gelijk en bestaan uit een wandeling van vier kilometer en een fietstocht van bijna twintig kilometer door de Broekpolder. De wandelfamilie Poot en Toer- wielervereniging Rijnmond heb ben een en ander georganiseerd. De wandeltocht gaat langs de Vlaardingse Vaart, tussen het po litiebureau en de kantine van wa tersportvereniging De Bommeer, waar lunchpakketten worden ver strekt. Het rondvaartbootbedrijf Ultile Dulci vaart tussen deze twee gelegenheden heen en weer om groepen van maximaal 35 deelnemers aan de wandelstart of bij hun fietsen te brengen. Door Jan Booister Vlaardingen - De tijd gaat snel, constateren ze ook bij de PvdA- fractie in de Vlaardingse gemeen teraad. Vormden de flatwoningen in de Westwijk bij de ingebruik neming, zo'n dertig jaar geleden, nog het summum op de huur markt, nu liggen ze 'aan de onder kant', is het vaak de laatste keuze van de woningzoekende. Maar dat moet in ieder geval voor de 720 PLN-woningen verande ren, blijkt uit een PvdA-plan dat is gepresenteerd door de fractiele den Ranshuijsen (ook wethouder) Ten Have en Roovers. De PLN- buurt moet weer lëuk worden om in te wonen en onderdak bieden in meerdere variaties. Niet meer alleen de geijkte drie- en vierka- merwoningen en niet meer alles gelijkvloers. „Als PvdA-fraetie vinden we al een tijdje dat dit deel van de West- wijk moet worden opgeknapt," verzekert Ten Have. „Dat het niet zo snel gaat met de planontwikke ling komt omdat er ondertussen onder meer is gewerkt aan de structuurschets voor Vlaardin gen. En omdat anderen in de raad vinden dat de Broekpolder moet worden bebouwd." Ten Have: „Bovendien loopt wet houder Van der Steen met plan nen rond om delen van de West- wijk te slopen. Maar de mensen die er wonen denken positief over hun buurt. Ze willen alleen dat de huizen worden opgeknapt." Aan dat verlangen wordt met het PvdA-plan voldaan, vindt het PvdA-troika. Voor meerdere soor ten woningzoekenden: starters, 55-plussers, ouderen. De gedachte is simpel: voeg een aantal wortigen bij elkaar zodat grotere woonruimten ontstaan en bouw er nieuwe huizen bij om weer op het totaal van 720 uit te komen. Die nieuwe huizen zou den op het Erasmusplein (plusmi nus veertig) en een voormalig CION-terrein (ook zo'n aantal) moeten komen. Verder zijn er nieuwe woonblokken nodig {hon- Roovers. Ten Have. Archieffoto's Rotterdams Ranshuijsen. derd woningen) tussen de flats, dusdanig gesitueerd dat met een lift twee blokken worden be diend. Dus bijvoorbeeld voor de parallel aan de oostelijke zijde van de Wi- ardi Beckmansitxgel gelegen flats: een nieuw blok op de kop aan de noordkant. Dergelijke haaks gesitueerde flats zijn ook gedacht aan Professor Rutgers- straat en de Samuel Esmeijer- straat. 'Luchtgebonden' Volgens de PvdA-notitie kunnen die nieuwe woningen - er wordt van maisonettes met daarboven gelijkvloerse driekamerwonin gen gesproken - worden ge bouwd voor zo'n 115.000 gulden per stuk. Op de huidige bouwla gen zou nog een zesde laag kun nen komen, zo is voorgesteld, die met de daaronder gelegen woon laag kan worden gecombineerd zodat 'luchtgebonden' maisonet tes ontstaan met een dakterras. Er worden met uitvoering van het totale plan woningen opgeleverd in verschillende grootte, maar ook in verschillende mate van on derhoud, dus verschillende hu ren. Voorwaarde is wel dat er voor de nieuwbouw geen grondkosten worden doorberekend, anders valt het plan financieel in duigen. Maar volgens het sociaal-demo cratische trio kan dat omdat de grond toch al eigendom is van het woningbedrijf. Of daar bij het Grondbedrijf ook zo over wordt gedacht is de vraag, want het te kort aldaar ligt rond de twintig miljoen gulden. Nieuwbouw van eengezinswonin gen is niet haalbaar. De kosten daarvan komen uit op 240.000 gul den, volgens de PvdA. En dat zijn 'Goudkustprijzen'. Inmiddels is er al 23 miljoen gul den gereserveerd voor de verbete ring van de PLN-woningen. Wet houder Ranshuijsen (Financiën/ Grondbedrijf) heeft dat bedongen bij de verzelfstandiging van het woningbedrijf. In totaal is er ech ter meer dan zeventig miljoen gulden nodig voor uitvoering. Van dat geld moet ook het onder houd van de woningen worden verbeterd. De PvdA denkt dat een eenvoudige opknapbeurt 25.000 a 30.000 gulden per woning kost. Hiervan worden dan met name deuren en kozijnen opgeknapt. Duurder wordt het als ook bij voorbeeld centrale verwarming en isolatie worden aangebracht. Dat kost 50.000 a 55.000 per wo ning, in de PvdA-berekening. Hoog niveau verbetering, dus verplaatsing naar buiten van de bergingen en samenvoeging van verdiepingen komt uit op ruwweg een ton. Dat levert uiteraard hogere huren op, maar de PvdA denkt dat de be woners bereid zijn die te betalen. „Daar gaan we van uit," aldus Ranshuijsen. „Nu zie je dat men sen noodgedwongen hun buurt verlaten omdat ze er met hun ho gere inkomen geen beter huis kunnen vinden." Verpaupering Ingrijpen is nodig, vindt het drie tal. Ten Have: „Nietsdoen bete kent verpaupering van de buurt. Dan moet alles gesloopt worden en komt er onbetaalbare nieuw bouw, altans voor de mensen die er nu wonen. Alternatieven zyn er niet zoveel." Nieuwbouw betekent dat er open baar groen verloren gaat, maar volgens het drietal wordt dat toch vaak maar slecht gebruikt. Ze voeren daarbij aan dat er „ge noeg" speelruimte overblijft. ,',En de servicekosten worden lager omdat het groen wordt gebruikt voor privé-tuinen," voegt Roovers eraantoe. Hij denkt dat een woning in de duurste variant zo'n zevenhon derd gulden aan huur gaat kos ten. Daarvoor heeft men dan de beschikking over 5 a 6 kamers in maisonette-vorm. De plannen zij met de bewoners- vereniging doorgesproken. De PvdA zal het plan aar- de raadsle den in de commissie Stadswont- wikkeling voorleggen. Daarbij zal gewezen worden op de fiscale voordelen die maatschappelyk- gebonden eigendom biedt. „Dat is in ieder geval het onderzoeken waard," aldus Roovers. Volgens Ten Have moet er nu snel gekozen worden, ook al omdat uitvoering van het plan flink wat jaren zal duren. Roovers, verduidelijkend: „Nu al moet je erop anticiperen als je over drie jaar wilt beginnen met de aanpak." Het idee om de PLN-woningen aan te pakken zoals met de Dura Coignet-flats is gebeurd, staat de PvdA-raadsleden niet aan. „Dan worden de flats alleen ingepakt, worden ze er buiten beter op maar verandert er binnen niets. Dan wordt ook niet voldaan aan de af wijkende vraag naar kameraan tal," aldus Roovers. Directeur Ans Theissen van het Gemeentelijk Woningbedrijf (GWB) plaatst, gevraagd om een reactie, vraagtekens bij de finan ciële haalbaarheid van het plan. „De subsidiebomen groeien niet meer tot in de hemel," aldus de directeur. Over de praktische uit voering heeft ze ook twijfels. „Het betekent een hele volksverhui zing in de wijk. En we hebben in de Babberspolder gezien hoe in gewikkeld dat is." Zij vindt dat de problematiek van de Westwijk in een breder ver band moet worden bezien. Haar verwachting is dat er mettertijd een projectgroep komt die op ba sis van een door de politiek vast gesteld plan van aanpak aan de Verder wil ze niet al te gedetail leerd reageren. Zij vindt dat daar voor eerst het PvdA-plan beter be keken moet worden. Dinsdag 31 augustus MAASSLUIS Koningshof. Bingo, 20.00 uur. ROTTERDAM SKVR Muziekschool Dalweg. In- fo-avond en optredens, 19.30 uur. Schouwburgplein, Heineken Pleinbioscoop. 'Sambra Traore', 21.30 uur. Woensdag 1 september VLAARDINGEN Kolpa Bad. Recreatieve triathlon voor 55-plussers, 10.00-16.00 uur. Einde Holyweg. Start rondvaart vlieten, 14.00/15.00/16/00 uur. Tri angel. Lezing Wout den Breems over oude stadshart, 20.00 uur. SCHIEDAM Stedelijk Museum. Lunchpauze- concert Herman Lammers (clave- cimbel), 12.30 uur. Art Gallery (Lange Haven). Opening exposi tie Vera de Haas en Willy Reppel, 19.30 uur. ROTTERDAM De Doelen. Gr.z. Rotterdams Philharmonisch Orkest, 20.15 uur. Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. Verre Vrienden, 20.15 uur. KLz. Corpus Inc. 21.00 uur. Plas- wijekpark. Poppentheater. 15.00 uur. Schouwburgplein. Hei neken Pleinbioscoop. 'Les amants du Pont Neuf, 21.30 uur. The Act. Jamsessie, 20.00 uur. Thelonious. Ab Baars Trio, 21.00 uur. De Twijfelaar. Carlos Salsa Descarga, 22.30 uur. Openlucht theater Gashouderpark. (Bij slecht weer in De Dijk, Oudedijk 222b) Jacques de Fatalist. Door het Rotterdams Centrum voor Theater, 20.30 uur. Rotterdam Alhambra Riksbioscoop: 'Prince of Tides' (12) dag. 11-1.20-3.40-6- 8.20. Alhambra 2: 'Hot Shots 2' (12) dag. 1.154-6.45-9.30. Calypso 1: 'The piano' (12) 1.154-6.45-9.30. Calypso-2: 'Benny Joon' (al) dag. 1.154-6.45-9.30. Calypso-3: 'Mad Dog and Glory' (16) dag. 6.45-9.30. Cinerama 1: 'Cliffhan- ger' (16) dag. 1.154-6.45-9.30. Ci nerama 2: 'Guilty as sin' (16) dag. 1.154-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Sa- rafina' (12) dag. 1.154-6.45-9.30. Cinerama4: 'Last Action Hero' (al) dag. 1.154-6.45-9.30. Cine rama 5: 'Made in America' (al) dag. 6.45-9.30. Corso: 'Indecent Proposal'(al) dag. 1.154-6.45-9.30. Imax Theater: 'Sharks' (al) do.t/m zo. 24-8.30, di.wo. 2-8.30. 'Antarc tica' (al) do.t/m zo. 12, 'Het Grote Barrière Rif (al) do.t/m 20. 1-3- 7.30, di.wo.3-7.30. Lantaren-1: dag, 9.30: do. 'Lightsleeper', vr- .'Single White Female', za. 'Deli catessen', zo. 'Tous les matins du monde', ma. 'La dolce vita', di, 'Of mice and men', wo. 'Daens'. Ven* ster-1: 'Reservoir Dogs' dag. 10. Venster 2: 'Le journal d'une fem me de chambre' dag. 9.30. Venster 3: 'The Waterdance' dag. 10. Ven ster 4: 'The cement garden' dag. 10. Lumière 1: 'Dragon the Bruce Lee Story' (12) dag. 1,154-6,45- 9.30. Lumière 2: 'Last Action He ro' (al) dag. 4-6.45-9.30. Lumière 3: 'Hot Shots' (12) dag. 1.154-6.45- 9.30. Lumière 4: 'Dennis the men ace' (al) dag. 1.154-6.45. 'Falling Down' dag. 9.30. Rex: 'Seka is Ta- ra' (18) dag 12. Doorlopende voor stelling, Thalia: 'Stiver' (16) dag, 1,154-6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Drago- the Bruce Lee story' (16) vT.za. mi.15. Lumière 2: 'Last Ac tion Hero' (16) vr.za. 00.15, Lumiè re 3: 'Fixing the shadow' (16) vr.za. 00.15. Lantaren 1: 'Delica tessen' vr.za. 24. Venster 1: 'Re servoir Dogs' vr.za. 24. Venster 2: 'Lightsleeper' vr.za. 24. Venster 3: 'La ftlle de l'air' vr.za. 24. Venster 4: The crying game' vr.za. 24. Kindermatinees: Calypso 3: 'Bambi' dag.1,154. Cinerama 5: 'Dennis the Menace' dag, 1.154. Imax: 'De prinses en de trol' za.zo. 10.30. Lumière 2: 'Bambi' dag.1.15. VAKANTIEPLANNEN voor da na-zomer, herfst of winter? U bent gek als u niet eerst longs SEAC Reizen gaat. Vakkundige voorlich ting, primo service en laag geprijsde aanbiedingen. SEAC Reiien, van dagtocht tot wereldreis, ook het adres in Schiedam voor goedkope tickets. Vakantietïjd, SEAC Reizen tijd Uil Aanbiedingen op o.a. Kreta, Kos, Corfu, Bulgarije, Ibizo, Gran Canorio, Benidorm, Euro Disney. Bel onze actuele aanbiedingenliiri: 010-4718622 SEAC Reizen/SGR Burg. v. Hcarenlatm 7B2 t.o. Rijnmond hoTel Schiedam. Tel. 010-4716777. Siicniing U£2EN Ke«e>sgracM391 1016 EJ Amsieraam

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2