13 Slopers op Hoogstraat hebben het druk A Monumentendag brengt ode aan gewone man v Ml SIS SACRUM MM fcv V-. GRATIS BOWLEN Houd Dijkpolder groen! Tienerdisco in Nieuwland Tonnetje steken Klaverjassen in De Telder Belasting taxeert huizen Bloot zwemmen in Dol-Fijn Expositie in Koningshoek .genda ramu Open dag bedrijvencompetitie woensdag 8 september vanaf 20.00 uur. Koffie gratis. Iedereen is welkom. Ook voor al uw feesten en partijen. LANGE HAVEN 115 - SCHIEDAM TEL. 010-473.24.22 Op zaterdag 4 september voor iedereen vanaf 10.00 uur. Demonstratie van de kampioen van Nederland vanaf 15.00 uur m.m.v. Stadsradio Schiedam. 'AVR-uitstoot niet schadelijk voor gezondheid' Woningbouwvereniging neemt 543 huizen over I Rotterdams Dagblad Donderdag 2 september 1993 Er zijn twee soorten Maassluis. Er is de gemeente Maassluis die om en nabij de 33.333 ingezetenen telt op 12.700 adressen. En er is de ge meente Maassluis met één adres: stadskantoor, Koningshoek. Op dat laatste adres is bedacht dat Maassluis waarlijk een grote stad moet worden; dus dat Maasland de Dijkpolder moet afstaan, zodat er 2500 huizen gebouwd kunnen worden voor 6668 mensen, -waardoor de Eerste Stad aan de Waterweg over de 40.000 ihwonèrs heen yliegt In allerlei beleidsstukken duikt de laatste tijd die Dijkpolder. dp. Zelfs het regiobestuur-in-wording is ervan doordrongen dat Maas sluis er wil bouwen. Maar is aan het andere Maassluis wat gevraagd? Hoe vinden de flatbewoners van het Spairendal het, dat zij over een aantal jaren hun uitzicht op de groene Dijkpolder kwijt raken? Hoe vinden de bewoners langs de Westlandseweg het, dat hun landschap als .visueel rustpunt verdwijnt? Wat'vindt de rest van Maassluis van de verstedelijking? Van een 'vitaal' gemeentebestuur zou je mogen •verwachten dat zij de gevoelens van de goegemeente kent. Ik herin ner me het verzet in Schiedam tegen de stadsuitbreiding in Woud- hoek-Noord. Ik kijk naar de Vlaardingse protesten tegen bouwplan hen voor de Broekpolder. En wil Maassluis dan zomaar de laatste weilanden langs de Weverekade opspuiten? Daar geloof ik niets van. De gemeente, adres Koningshoek, geeft niet om het landschap. Anders had ze de waarde ervan ook wel ingebracht in de strijd tegen het transportcentrum aan de Maasdijk. Dat is opzettelijk nagelaten. Het 'was het sterkste argument, maar het zou zich tegen de eigen plannen met de Dijkpolder keren. Het kabaal tegen het transport centrum was een schijnvertoning. Maassluis verloor moedwillig. Politieke partijen moeten duidelijk zijn. In hun verkiezingspro gramma's moeten ze haarfijn uitleggen wat ze precies met de Dijk polder willen. Dan kan de andere gemeente Maassluis, die met 12.700 adressen, er ook wat over zeggen. Ik stel alvast één voorwaar de: als er huizen komen, dan moeten ze grasdaken hebben. En dan moeten ervéélaltijd-groene loofbomen tussen staan, zodat je vanuit de flats zicht hebt op een golvende zee van gebladerte. En klimop verplicht op alle gevels. Een soort parkstad. Voor het oog blijft dan de Dijkpolder groen. KOR KEGEL Redactie Waterweg; Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Veldeh Buurthuis Nieuwland houdt vrijdagavond een tie- nerdiseo voor jongens en meisjes van twaalf tot en met vijftien jaar, Het is de eerste disco van het nieu we seizoen. Ervaren discjockeys staan klaar om er een swingende avond van te maken. De disco duurt van half acht tot half elf. Het buurthuis is te vinden aan de Albardastraat. Het traditionele tonnetje steken in Kethel beleeft zondag zijn tweede lustrum. Wat in 1983 begon op een feestweekendje van de muziekvereniging St. Radboud, is inmiddels een evenement geworden waar veel Kethelaars reikhalzend naar uitzien. Het tonnetje steken is.een oud volksvermaak, waar bij de deelnemer plaatsneemt in een karretje en tij dens een rit van een schuinte moet proberen een stok door een ring 1e steken. De ring is bevestigd aan een ton met water. Wie mis prikt, krijgt een paar liter water nvcrzich heen. Het volksfeest in Kethel begint zondag omstreeks kwart voor elf met een concert van St. Radboud. Het tonnetje steken volgt omstreeks twaalf uur. De fina le wordt rond vijf uur verwacht. Vlaardingen Vanavond begint in wijkcentrum De Telder in de Westwijk een nieuwe ronde van de klaverjaseompe- titie, die in de loop der tijd in de wijk een begrip is ge worden. Er doen al een kleine zeventig mensen van alle leeftijden aan mee. Aan het eind van de maand november wordt er een feestavond voor de deelnemers georganiseerd. Maar ook tijdens de competitie is de stemming opperbest. „Er wordt niet met het mes op tafel gekaart," verze kert een van de organisatoren. Het klaverjassen begint om acht uur en duurt tot cir ca half elf. De Telder is te vinden in de Professor Tel- dersstraal. Op .hetzelfde adres wordt elke dinsdagavond ge sjoeld. Deeelnemers die zich voor deze activiteit la ten, registreren kunnen geregeld meedoen aan de uitwedstrijden op zaterdagavonden in Brabant. De Belastingdienst gaat in samenwerking met de ge meente Maassluis alle eigendomswoningen in de stad taxeren. Fiscus en gemeente zijn dat overeen gekomen. De Belastingdienst heeft tot deze maatre gel besloten omdat veel Maassluizers een lagere dan do feitelijke waarde van hun huis opgeven. De fiscus wil nu alle eigendomswoningen taxeren om zo het juiste huurwaardeforfait te kunnen bepalen. Dë feitelijke taxaties worden uitgevoerd door de ge meente. Die doet dit elke vijfjaar, om de hoogte van dé" o'nroerende-zaakbelasting te kunnen vastellen. Hei leek de gemeente noch de fiscus nuttig twee aparte; taxaties uit te voeren. Dat zou niet alleen meergeld kosten, maar bovendien zouden veel hui zen dan waarschijnlijk voor verschillende bedragen worden getaxeerd. Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaar dingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredactie: Donald Bax Telefoon 2340055 Ook dit jaar is het voor de liefhebbers weer mogelijk om zelfs bij slecht weer naturistisch te recreëren. De naturistische zwemvereniging Puur Natuur organi seert dit jaar voor de tiende keer het wekelijkse uur naaklzwemmen in zwembad Dol-Fijn te Maassluis, iedere zondagavond van 17.45 tot 18.45 uur. In die tien jaar heeft de vereniging zich ontwikkeld tot een gezellige club met familiekarakter. De ver eniging zwemt dit jaar voor het eerst in het nieuwe Dol-Fijn en heeft zowel de beschikking over het wed- strijdbad als over het recreatiegedeelte. De jonge VUuudingse kunstschilder R. Schriel houdt •in deze maand een overzichtstentoonstelling van zijn werk in de Koningshof in Maassluis. Schriel hanteert een eigen stijl, die aan het expressionisme doet denken, maar hij gebruikt ook andere technie ken. De tentoonstelling is te zien tijdens de gewone openingsuren van de Koningshof. Schiedam - Slopers zijn op de Hoogstraat druk in de weer met de sloop van enkele winkelpan den, die moeten wijken voor een brede toegang tot het nieuw te bouwen overdekte winkelcom plex Imelda/Passage. Onder meer de dumpshop en het vroegere winkeltje van Zijdeveld zijn ten prooi gevallen aan de slopersha mers. De ingang van het winkel centrum verrijst tussen Hij-He renmode en hel vroegere winkel pand van Casa, waar tegenwoor dig een fietsenwinkel is geves tigd. De start voor de bouw van het nieuwe winkelcentrum staat ge pland voor januari 1994. De nieu we winkels zouden de deuren in de loop van 1995 moeten openen. Projectontwikkelaar MAB is op dit moment druk in de weer met de aquisitie voor het winkelpa- leis, dat uit twee lagen gaat be slaan. De grote trekker van het overdek te centrum, dat na het verlengen van de vooroorlogse Passage een verbinding gaat vormen tussen de Broersvest en de Hoogstraat, wordt de Hema. Dit bedrijf ver laat over twee jaar haar in 1972 als noodlokatie betrokken gebouw aan de Lange Kerkstraat. Mak Niet iedereen in Schiedam is cr van overtuigd dat de geplande da tum voor de bouwstart wordt ge haald. Voordat de eerste paal de grond in gaat, moeten nog ver schillende panden worden ge sloopt. In de Broersvest liggen de meeste percelen inmiddels plat. maar enkele eigenaren weigeren nog steeds hun bezit van de hand te doen. In de lege vlakte staan onder meer het pand van een café en de firma Mak staat nog fier overeind. v- - - - —A - ZiJ A A? If mm nil'fliÉÉliilm IMÜ Aan de Hoogstraat is al druk gesloopt. Hïer komt een brede toegang tot het nieuw te bouwen overdekte winkelcompfexlmelda/Pas- sage. Foto Roel Dijhstra „Met de betrokkenen worden nog steeds gesprekken gevoerd," zegt ambtenaar Flip Bohré van de dienst stadsontwikkeling. We zijn een heel eind op weg. En er zijn onteigeningsprocedures in gang gezet voor het geval het niet lukt om in open overleg een accoord over de uitkoopsom te bereiken." Toch houdt de ambtenaar reke ning met de mogelijkheid dat de start van de bouw enkele maan den moet worden opgeschoven als er niet snel overeenstemming wordt bereikt. Ook in de Passage zitten nog enkele huurders voor wie de gemeente een oplossing moet zien te vinden. Dat geldt on der meer voor de Schiedam se stempelfabriek, die in de Passage naast een winkel over een grote ondergrondse bedrijfsruimte be schikt. Het bedrijf moet in de vi sie van de MAB verdwijnen. Het bedrijf eist een vergelijkbare be drijfsruimte. Na een grote opknapbeurt van de vooroorlogse winkelpromenade worden de winkels met name toe bedacht aan landelijke filiaalbe drijven. Schiedam - Een aantal liefheb bers van de plaatselijke geschie denis schrjjft de Open Monumen tendag jaarlijks in de agenda. Toch beseffen de organisatoren terdege dat er naast het openstei len van een aantal oude panden meer nodig is om buiten de kring van insiders een wat groter pu bliek op de been te krijgen. Tot de troeven behoort drs. Han van der Horsti Déze historicus laat op 11 september in drie luidruchtige voorstellingen Schiedamse straattaferelen uit 1893 herleven. Van der Horst maakte drie sketchjes, die elk twee voorstel lingen beleven. Volgens het draaiboek duren ze zeven minu ten, maar dat valt nog te bezien. Tijdens repetities is inmiddels aan het licht gekomen dat de met name uit de rijen van het Schiedams Historische Amateur Toneel (SCHAT) gerecruteerde acteurs een rijke fantasie, gekop peld aan een sterk ontwikkeld im provisatievermogen hebben. Rotterdammer Van der Horst - die zichzelf als een Schiedam- mer-in-ballingschap beschouwt - voelde zich uitgedaagd door de opdracht. „Het is leuk om de stukjes op de actualiteit van pre cies honderd jaar geleden in tc la ten springen," schetst hij zijn di lemma. „Tegelijkertijd is dat ech ter razend moeilijk. Het publiek kent de context niet. De lading van een begrip als 'waterverver- sching' zal de meesten niks zeg gen." De schrijver weet zelf heel veel van het Schiedam in het fin dc siècle van dë 19e eeuw. Over de opkomst van de arbeidersbewe ging in deze periode schreef hij het boek Geen Ideaalmenschen. De voorvaderen van Van der Horst streken reeds in het begin van de 19e eeuw in Schiedam neer. Veel oude verhalen worden in zijn familie doorverteld. Met name dankzij deze verbale informatiebron weet ook Van der Horst veel over de 'arme, zwarte en schlemielige kant' van Zwart Nazareth. „Daar zie je in de stad niks meer van. Monumenten zijn in wezen dode gebouwen die al leen de rijke, mooie kant van dc stad laten zien. Van de rest is niks meer over. Die sfeer van de straat heb ik op willen roepen." In de stukjes voert de historicus onder andere weduwe Van der Horst-Van Kampen ten torn o. Zij baatte aan het eind van aj 19e eeuw café De Blauwe Druiventros uit naast het Zakkendragershuis je. Een tweede voorouder die wordt opgevoerd, is Joris Herschbach. Deze melkboer van de Broersvest heeft met de weduwe gemeen dat hij in een felle ruzie belandt. Dat verwijst volgens ue schrijver niet naar de aard van zijn familie. „Bij straattoneel trek je de aandacht met luidruchtige taferelen. Er ge beuren dingen die in die tijd had den kunnen plaatsvinden. Met de historische context trof Van der Horst het. In plaatselijke kranten van september 1893 las de historicus dat een wethouders- crisis in Schiedam zelfs landelijk de aandacht trok. Het conflict draaide om het uitblijven van een oplossing van voor de rottende stank in de vergiftigde Schiedam se grachten en sloten. De verrotting was volgens Van der Horst symbolisch voor de toe stand van de stad. De opmars van bier gaf in die tijd veel Schiedam se jeneverstokers de genadeklap. De Schiedamse notabelen rea geerden defensief en tegelijker tijd ronduit afwijzend op de ver lichte ideeën over geloof en ar beidsverhoudingen die 'vanuit Rotterdam met de stoomtram ook in Schiedam' belandden. De toneelstukjes worden tussen half één en vier uur onder meer opgevoerd bij de Korenbeurs, het stadhuis, de bibliotheek, de St. Joris Doele en het Zakkendra- gershuisje. Daar geeft het St An- thonisgilde bovendien een sjóüw- demonstratie. Muziek is er in de Grote Kerk, Havenkerk, St.Joris Doele en in de Waag. Het jenevervelleden staat cen traal in het Stedelijk Museum, de Nieuwe Palmboom en de Loco motief. In dit laatste object aan de Lange Haven 76 kunnen de be langstellenden de vorderingen bij de verbouwing tot Jenevermu seum bekijken. Het volledige programma van open-monumentendag is ver krijgbaar bij het WV en de biblio theken. 3 cBow/irigencIhifentrum Vlaardingen - In Vlaardingen worden geen gezondheidskundi- ge normen overschreden, cr zijn dus ook geen gezondheidskundi- ge problemen. GGD-medewerker Groot heeft dat de raadscommis sie Milieu laten weten. Hij rea geerde daarmee op waarschuwin gen van de Stichting Afval en Mi lieu. Die liet eerder weten dat de uit stoot van de Afvalverwerking Rijnmond (AVR) risico's voor de gezondheid inhield. En omdat de AVR ook vuil uit Den Haag gaat verbranden, had het raadslid Fial- van Wingerden (Burger Belan gen) wethouder Van der Windt (Milieu) gevraagd eens naar die bevindingen te kijken. De wet houder nodigde deskundigen van de DCMR-Milieudienst Rijn mond, de AVR, GGD cn Stichting Afval en Milieu uit in de raads commissie Milieu. Daar betoogde Schoevcrs van dc Stichting Afval en Milieu dat de DCMR een 'misleidend' beeld geeft van de aard en omvang van de schadelijke stoffen in ons leef milieu. Volgens hem zijn er echte metingen nodig en geen model berekening om vast te stellen wat er allemaal in ons milieu terecht komt. Schoevers: „Er wordt uitgegaan van 'worst case-gevallen, de meest risicovolle situaties. Maar dat is misleidend omdat de in druk wordt gewekt dat er geen hogere emissies zullen zijn dan in die gevallen. Bij andere bedrijven voor vuilverbranding is dc uit stoot van dioxine ook vijf keer ho ger dan wettelijk toegestaan is." Volgens Schoevcrs is het de vraag of de plaatsing van een rookgas reiniger met een koolgastilter de dioxine-uitstoot flink zal vermin deren. Elders is dat niet gebeurd, volgens hem, „De conclusie van de DCMR dat de risico's, ook ten aanzien van de gezondheid, klein zijn is niette handhaven." De DCMR bestreed dat. Van Trigt: „Met de rookgasreiniger wordt wel aan de richtlijnen vol daan," meent Flakkee van die dienst. „Dat er met modelbereke ningen wordt gewerkt en niet met echte metingen komt dooreen ge brek aan geld en mensen. Maar de ervaring leert dat onze werk wijze goed is. „Ik ben ervan over tuigd dat de AVR de normen zal halen die zijn gesteld in de Richt lijn verbranden, die na de dioxi ne-affaire zijn opgesteld. Ik denk zelfs dat ze die twee a vijfmaal zullen onderschrijden." Volgens hem is de invloed van de AVR op 'de mogelijke gezond heidsproblematiek' klein. „Zeker als je het in het totaal plaatst." Van AVR-zijde werd dat ook ge zegd. Woordvoerder Bakker: „We halen nu al de normen," aldus een medewerker. „In Vlaardingen zit ten we 'tig maal tig maal tigmaal' onder de normen die gezond heidsrisico's brengen. Ik wil de zaak niet bagatelliseren, maar wat we nu doen is meer dan vol doende." Groot van de GGD: „En als de normen die in de Warenwet aan dioxine-uitstoot worden gesteld, zijn overschreden, wil dat nog niet zeggen dat er meteen ge zondheidsrisico's zijn. Daar zijn de marges veel te groot voor." Donderdag 2 september VLAARDINGEN Kolpa Bad. Recreatieve triathlon voor 55-plussers, 10.00-16.00 uur. Einde Holyweg. Start rondvaart vlieten. 14.00/15.00/16/00 uur. Tri angel. Lezing Wout den Breems overoude stadshart.20.00 uur. SCHIEDAM Stedelijk Museum. Lunchpauze- concert Herman Lammere (clave* cimbel), 12.30 uur. Art Gallery (Lange Haven). Opening exposi tie Vera de Haas en Willy Reppel, 19.30 uur. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. Verre Vrienden, 20.15 uur. Kl.z. Corpus Inc. 21.00 uur. Schouw burgplein, Heineken Pleinbio- scoop. 'Urga', 21.30 uur. Night- town. IQ, 21.00 uur. Podium Café, Schiedam. Jamsessie, 21.00 uur. Correct Studio Café. The Lullaby Ladies, 21.00 uur. Hallo, Vlaar dingen. Fragment, 22.00 uur. Vrijdag 3 september VLAARDINGEN Einde Holyweg. Start rondvaart vlieten, 14.00/15.00/16.00 uur. SCHIEDAM Café Podium. Back tot the seven ties, 21.00 uur. ROTTERDAM De Doelen. Jubileumconcert, 20.15 uur. Grote-of St.Laurens- kerk. Lunchconcert, 12.45 uur. Casino Rotterdam. Trio Tuhu 19- 24.00 uur. Schouwburgplein. Hei neken pleinbioscoop 21.30 uur. Toren Stadhuis. Beiaardconcert, 20-21.00 uur, Recreatiecentrum 'De Staver', Middelharnis. MTV op Goeree Overflakkee, Disco bioscoop. Rotterdam Alhambra Riksbioscoop: 'J F K' (12) dag. 11.45-15.30-19.15. Alham bra 2: 'Last action hero' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 1: 'The piano'(12) 1.154-6.45-9.30. Calyp- so-2: 'Beek De gesloten kamer' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso- 3: 'Mad Dog and Glory' (16) dag. 6.45-9.30. Cinerama 1: 'The fugiti ve' (12) dag. 1.154-6.45-9.30. Cine rama 2: 'Guilty as sin' (16) dag. 1,154-6.45-9.30. 'Jurassic Park' premiere 30 sept. Cinerama 3: 'Cliffhanger' (16) dag. 1.154-6.45- 9.30. Cinerama 4: 'Fixing the sha dow' (16) dag. 1.154-6.45-9.30. Ci nerama 5: 'Made in America' (al) dag. 6.45-9.30. Corso: 'The fugiti ve' (12) dag. 1.154-6.45-9.30. ïmax Theater: 'Sharks' (al) di.t/'m vr. 2- 8.30, za.zo. 24-8.30. 'Antarctica' (al) za.zo. 12 (12), 'Het Grote Barri ère Rif (al) di.t/m vr. 3-7.30, za.zo. 1-3-7.30. Lantaren 1: 'The baby of macon' binnenk. bij vertraging 'Mr. wonderful'. Venster 1: 'Re servoir Dogs' dag. 8-10. Venster 2: 'Le journal d'une femme de chambre' do.t/m za. 9.30. ma.t/m wo. 7.30. Visconti-Retrospectief (Eng.ondert.) do.t/m za. 7.30. 'Le notti bianchi'. Extra en bijz. 8. Luchino Visconti. The damned' zo.t/mdi.9. 'Rocco en zijn broers' wo.9. 'De stilte rond Christine M. zo. 11.00. Venster 3: 'The Water- dance' dag. 10. 'Virginia' dag. 10 beh.ma. Venster 4: 'Shadows in paradise' dag. 8. 'The cement gar den* dag. 10. Lumière 1: 'Indecent proposal' (al) dag. 1.154-6.45-9.30. Lumière 2: 'Last Action Hero' (al) dag. 4-6.45-9.30. 'Jurassic park' premiere 30 sept. dag. 6.45-9.30. do.vr.ma. ook 1.15-4. The Mystery *The life*The love*The legend. Lumière 3: 'Dragon The Bruce Lee story' (12) dag. 6.45-9.30 do- .vr.ma.ook 1.154. Lumière 4: 'Hot shots' (12) dag. 1.154-6.45. Rex: 'Blonde heat' (18) dag. 12. Doorlo pende voorstelling. Thalia: 'Sliver' (16) dag. 1.154-6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'The fugitive' (16) vr.za. 00.15. Lu mière 2: 'Dragon the Bruce Lee story' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Last Action Hero' (16) vr.za. 00.15. Venster 1: 'Reservoir Dogs' vr.za. 24. Venster 2: 'La fille de l'air' vr.za. 24. Venster 3: 'The rocky horror picture show' vr.za.24. Venster 4: 'Torch song trilogy' vr.za. 24. Kindermatinees: Calypso 3: 'Banibi' dag.4. za.zo.wo ook 1.15. Cinerama 5: 'Dennis the Menace' dag.4. Imax: 'De prinses en de trol' za.zo. 10.30, Lumière 2: "Bam- bi' za.zo.wo. 1.154. Hoek van Holland - Het woningbestand van de wo ningbouwvereniging Rotterdam aan Zee in Hoek van Holiand wordt binnenkort uitgebreid met 543 huizen. Dat betekent niet dat de vereniging nu plot seling een groot aantal mensen aan een huis kan hel pen, want de woningen staan bewoond en wel al vele jaren in Hoek van Holland. Maar ze zijn nu nog for meel eigendom van het Geméer.telijk Woningbedrijf Rotterdam. Wel zijn ze al sinds 1967 in beheer bij de Hoekse woningbouwvereniging, die ook het onder houd verzorgt en de huren incasseert. Maar de daadwerkelijke overname van de huizen is steeds op verschillende punten vastgelopen. Zo eiste het bestuur van de woningbouwvereniging dat alle woningen moesten worden gerenoveerd voordat de ze werden overgenomen. Het gaat om 313 'Duinker en Verruit'-woningen in de Mahustraat. Tasmanweg. Ilpendamstraat en omgeving. Ook de 158 korrelbe- tonwoningen aan de Prins Hendrikstraat worden overgenomen, evenals 26 bejaardenwoningen aan de Mahustraat en Roggeveenstraat. Verder komen de klassieke en zeer bekende 4G wo ningen aan de 2e Scheepvaartstraat in het bezit van Rotterdam aan Zee. Deze woningen werden in de- twintiger jaren gebouwd door de bekende professor Oud en ze worden vermeld in bladen over bouwkun de over de hele wereld. De 543 woningen vormen een belangrijke schakel in het verdelingsbeleid van de vereniging, die in Hoek van Holland na de overname ruim tweeduizend wo ningen bezit. De overnameprijs is in totaal bijna zes miljoen gulden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2