11 Vlaardingen dreigt PTT Telecom I 'Duistere krachten lijken macht te grijpen in PvdA5 Rotterdams Dagblad Gemeente hele dag onbereikbaar door slecht werkende telefooncentrale 1 Mary Lou van Steenis trouwt in Brielie Kamperen m het wild: slapen, werken, drinken, slapen 'Overval' op postkantoor Jongens breken slagbomen open Controle op bromfietsen Inbraken Krant niet ^bezorgd? Jachthaven haast niet te bereiken Opbrengst benefietgala voor Aidspatiënten 'behoorlijk' 'Geen binding tussen gemeente en Slokker' Dinsdag 1 september 1993 Waterweg Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131BT Vlaardingen tel.: 010-2340055/fax4349754 Vlaardingen De gemeente Vlaardingen bekijkt welke juridi sche stappen er mogelijk zijn tegen de PTT vanwege de „slecht tot zeer slecht" functionerende telefooncentrale op het stad huis. Als gevolg van allerlei storingen was de gemeente gisteren zelfs helemaal niet bereikbaar. Dat leidde tot een brief op poten, die gisteren meteen naar PTT Te- leeom is gefaxt. Daarin memo reert wethouder Ranshuijsen dat de telefooncentrale al vanaf de in gebruikneming op 5 juli manke menten vertoont. Het was al die tijd vaak moeilijk de gemeente te bereiken. En als de verbinding tot stand was gekomen werd die om onverklaarbare redenen na een aantal seconden vaak weer ver broken. De problemen waren des te nijpender omdat ook diensten die een eigen centrale hadden, zo als Gemeentewerken, met de nieuwe installatie moesten gaan werken. In zijn fax aan de PTT wijst de wethouder erop dat gisteren „een dieptepunt" is bereikt. In de loop van de ochtend was de gehele ge meentelijke organisatie onbe reikbaar vanwege technische sto ringen. Vlaardingen kocht met de centra le, waarvoor acht ton (inclusief vijfhonderd toestellen) werd be taald. een zeer modem communi catie-apparaat voorzien van laat ste snufjes. Gesproken werd van „een nieuwe vorm van digitale communicatie." Daarnaast wer den nog investeringen gepleegd bij onder meer het aanleggen van de verbindigen. Eén op duizend Volgens directeur Technische Za ken F.E.A. Willemsen van de PTT doen de problemen zich „voor zover ons helder is" voor bij de verbinding tussen de digitale centrale en een digitaal deel van het openbare PTT-net „in één op de duizend verbindingen." Daar wordt vandaag verder naar ge zocht. De storing van gisteren staat op zichzelf en is verholpen, aldus Willemsen. Wethouder Ranshuijsen dreigde in zijn fax dat er vanmorgen om half negen „een afdoende oplos sing" moest zijn, anders zou hij stappen ondernemen. Daartoe be kijken ambtenaren vandaag de leveringsvoorwaarden van de PTT. In de loop van de dag be kijkt de wethouder of en welke ju ridische stappen moeten worden gezet. Ranshuijsen: „Het is belachelijk dat Vlaardingen slecht bereik baar is. Het ging ons er juist om dat we beter bereikbaar werden. Het gaat ons er ook om dat duide lijk wordt dat de gemeente hier niets aan kan doen. De fout ligt helemaal bij de PTT. Zij zouden ons een prachtige installatie leve ren en die voldoet niet." Bij onder meer de gemeente Ca- pelle aan den IJssel is ook een dergelijke centrale geleverd Ook daar doen zich deze problemen voor. De brandweer is voorlopig bereik baar onder het oude nummer: 4343333. Voor uitslaande branden en ande re noodgevallen blijft 06-11 van kracht. Schiedam - Het Schiedamse postkantoor aan de Lange Nieuw- straat is gistermiddag 'overval len' door een onbekende man, die op simpele wijze enkele duizen den guldens wist buit te maken. De man schreef rond tien over half vijf voor de balie een briefje en schoof dat door naar de beamb te achter het loket. De tekst luid de dat hij geld wilde en dat de be ambte er rekening mee moest houden dat de 'maat' van de over valler 'in de buurt was'. De baliemedewerker voldeed aan het verzoek van de 'klant', maar was zo overrompeld, dat hij pas geruime tijd later alarm sloeg. Eerst ging hy, kennelijk in de war, over tot het helpen van de volgende klant. Pas toen zijn chef passeerde, vertelde de man wat er was gebeurd. De overvaller was toen al lang verdwenen. Hoek van Holland - Twee Schiedamse jongens van 15 en 11 jaar zijn gisteren in Hoek van Holland in de kraag gegrepen na dat zij slagboomautomaten aan de Badweg in Hoek van Holland hadden opengebroken. Een ge tuige zag het tweetal bezig en volgde de jongens tot aan het sta tion. Hij leverde ze over aan de politie waar ze bekenden afgelo pen zaterdag op dezelfde plek ook de boel te hebben opengebroken. Vlaardingen - Bij een controle op het fietspad Rondomwest heeft de politie gisterochtend bekeu ringen uitgedeeld aan bromfiet sers die met ingeschakelde motor reden. Het pad is uitdrukkelijk bedoeld voor fietsers. Zes brom fietsers gingen op de bon. Daar naast werden nog eens twee be keuringen geschreven voorrijden zonder helm. Schiedam - Een bewoner van de Singel, die maandagavond thuis kwam, ontdekte dat zijn woning grondig was doorzocht. De man miste een paar sportschoenen en onderdelen van de geluidsappa ratuur. De inbreker was zo vrien delijk geweest het licht te laten branden voor de bewoner. Uit de CSGOV, de school aan de Juliana van Stolberglaan voor op leidingen in de gezondheidszorg, is afgelopen weekeinde ook ge luidsapparatuur gestolen. Het is niet bekend hoe de dief is binnen gekomen. Bij een inbraak in een café aan de Koemarkt zijn in het weekeinde drie gokkasten opengebroken. gaanntjgd ansgerjieoo gul- den gestolen. De schoonmaakster ontdekte de inbraak toen zij gis terochtend op haar werk ver scheen. Bel OIO - 4004.444 en 't komt in de bus! U kunt bellen: maandag t/m vrijdag van 18.00 -19.00 uur en zaterdag van 14.00 -16 00 uur rdams Dagblad Hoofdagenten Notenboom en Van Raven op zoek naar wildkampeerders. 'We zijn niet op jacht. De meesten ontdekken we bij toeval'. Foto westiandsFoioburo Hoek van Holland - Ray is een beetje 'strange'. Zegt van zichzelf dat het soms onder zijn hersen pan spookt. De buitenwereld merkt er weinig van, de tomaten plukt hfj net zo snel als een ander. Aanpassen kan hij zich niet. Ray is zijn hele leven al een zwerver geweest. In zijn woonplaats vlakbij het En gelse Suffolk vonden ze hem al een rare. Sinds een aantal jaren komt hij in de zomermaanden naar Nederland. Om als seizoen arbeider in de glastuinbouw zijn geld te verdienen. Leven doet hij in zijn tentje. Maar niet op een camping. Ray kampeert 'wild'. De Hoekse politie heeft sinds de start van het zomerseizoen ai een twintigtal meldingen binnenge kregen van illegale kampeerders. Volgens hoofdagent Klaas Noten boom is het geen 'levensgroot probleem'. „We zijn ook niet echt op jacht naar de wildkampeer ders, De meeste ontdekken we bij toeval," zegt Notenboom, terwijl hij samen met zijn collega hoofd agent Willem van Raven op weg is naar een van de plekken waar de kampeerders zijn gesignaleerd. Aardige mensen .Aardige mensen," noemt Nootenboom ze. „Wc hebben ei genlijk nooit echt problemen met ze gehad." Van Raven, die de bus behendig de bocht omstuurt, vindt het eigenlijk best leuk. „Ik hou wel van mensen die vinding rijk 2ijn," lacht hjj. Vindingrijk zijn ze zeker. Als Van Raven de bus parkeert op de Dirk van der Burgweg. is er nog geen spoor van een tentje te zien. De zon laat hen langzaam in de steek, zodat de beide hoofdagen ten de zaklantaarns tevoorschijn halen. Plotseling staan ze oog in oog met drie tentjes. Verstopt tus sen de bladeren, op een smal strookje grond. „Dat bedoelen we," zegt Noten boom. „Dit verwacht je toch niet." Onlangs liepen ze acht tentjes te gen het lijf. De eigenaars, ver moedelijk Ieren en Engelsen, werden vriendelijk verzocht naar een legale camping te verhuizen. Vijf zijn er inmiddeis weg, als No tenboom en Van Raven arriveren. De resterende drie staan leeg. Dat wil zeggen: de bewoners zijn er niet. De vuilniszakken staan bui ten, naast de lege kratten bier. „Ik werk nu dertien jaar in Hoek van Holland," zegt Notenboom, als ze de struiken weer verlaten, „maai ditisechtumek." Ook Ray staat op een plek, die je zelf niet kunt verzinnen. Hy houdt het ook liever geheim. Niet dat hij slechte ervaringen heeft met de politie, maar hij is wei te vreden met zijn huidige stek. „No shit van andere mensen aan m'n hoofd," zegt hij, een leeg bierfles je achteloos weggooiend. Ray ziei er vreemd uit, de lucht van alcohol maakt hem ook niet aantrekkelijker. Maar gevaarlijk is hij niet. Zijn baas mag ook niet klagen, want hy is een harde wer ker. „Ik pluk tomato very fast." Naar een legale camping wil hij niet, net zoals de meeste Ieren en Engelsen overigens. Aanpas singsproblemen. Mensen op een legale camping komen voor de ontspanning. De overzeese sei zoenarbeiders vormen een schnl contrast. Vandaar dat de meeste campingbazen ook niet echt hap pig zijn ze toe te laten. Vjaardingen/Brielle - De Tiaar- dingse actrice Mary Lou van Steenis (29), EUen in de serie Vrienden voor het leven, trouwt zaterdag met Briellenaar Bram Maarseveen (34). De huwelijks voltrekking vindt plaats in de raadzaal van Brielie. Maarseveen, een oude jeugd vriend van Mary Lou, lijkt niet op zijn gemak met alle publici taire aandacht voor zija voorge nomen huwelijk. Zelfs op de eenvoudige vraag of hij het leuk vindt dat zoveel mensen in de trouwpartij zijn geïnteresseerd wil hij geen commentaar geven. Hij verwijst liever naar Mary Lou. „En de contacten met Mary Lou lopen via haar agent in Am sterdam. Wat die zegt weet ik wel, want de boot wordt name lijk afgehouden," reageert Maarseveen. Maarseveen zegt dat er een foef je is bedacht om niet al te veel pottekijkers in het stadhuis toe Mary Lou van Steenrs. FotoSP te laten. Gemeentewoordvoer der Wim van Noord moet echter erkennen dat een huwelijksvol trekking in principe een open bare zaak is waarbij mensen niet geweigerd kunnen worded. Maasland - De jachthaven en de nieuwe Foppenpias in Maasland zijn zeer slecht te bereiken met de auto. Voor de aanleg van de plas is vong jaar de Foppenpolder onder water gezet en voorzien van stei gers en een nieuwe haven. In sep tember wordt het gebied tussen Maasland en Maassluis officieel in gebruik genomen. De Foppen- plas is vooral goed te bereiken per fiets, over verscheidene nieuwe fietspaden vanaf Maasland en Vlaardingen. Maar auto's kunnen niet tot bij het water komen. De gemeente Maasland heeft hierover zijn be klag gedaan bij de Reconstructie commissie Midden-Delfland. „Zelfs halen of wegbrengen van een boot is lastig," vindt wethou der De Vos. Het autoprobleem is onlangs groter geworden. Een weg voor werkverkeer vanaf de Kortebuurt is verwijderd, omdat de werkzaamheden zijn afgelo pen. „Het bevreemdt mij dat we nu in eens klachten krijgen dat auto mobilisten er zo moeilijk kunnen komen," constateert woordvoer der Pieters van de reconstructie commissie Midden-Delfland. „Maar dat is ook nooit de bedoe ling geweest. De Foppenpias moet een rustig gebied worden, alleen bestemd voor fietsers, wan delaars en pleziervaarders. Én we merken dat die het gebied al heb ben ontdekt. Vooral in het week einde zie ik veel fietsers." De reconstructiecommissie ziet ook geen mogelijkheden vooreen nieuwe weg of meer parkeerplaat sen. „Er is gewoon geen ruimte voor extra parkeerplaatsen, of om van een fietspad een autoweg te maken," aldus Pieters. Vlaardingen - De opbrengst van het benefietgala dat zondag in de Vlaardmgse Tenmshal werd ge houden voor het Ron Wichman- huis in Rotterdam is nog niet be kend. De organisatie had gisteren nog niet alle inkomsten en giften op een rijtje staan, maar schat dat er 'behoorlijk wat' geld is binnen gekomen. Voor het Ron Wichmanhuis, een ontmoetingsruimte voor Aidspa tiënten en seropositieven uit Rot terdam en omgeving, trad zondag een groot aantal artiesten belan geloos op. Hoofdattractie was Lee Towers, de 'ambassadeur' van het Ron Wichmanhuis. Zijn optre dens in de tennishal werden afge wisseld met artiesten uit de school van de Vlaardmgse Rita Young. Het benefietgala werd bijge woond door naar schatting 350 tot 400 bezoekers. Artiesten en be zoekers gaven volgens de organi satie met gulle hand tijdens de collecte aan het slot van het feest. „Een ander belangrijk winstpunt is dat onze naamsbekendheid weer een stukje is vergroot," al dus Coby de la Rie, bestuurslid van de stichting Ron Wichman huis. De stichting probeert aan zoveel mogelijk acties en evenementen in de regio haar naam te verbin den. In Gouda werd al een dans- festival voor het goede doel ge houden, en in Rotterdam ging de opbrengst van een groot klaver- jastoernooi naar de ontmoetings ruimte voor Aidspatiënten. Ook de karatekampioensehappen in Hoogvliet dit najaar staan in het teken van het Ron Wichmanhuis. Vlaardingen - Tussen de gemeen te Vlaardingen en projectontwik kelaar Slokker BV zijn schrifte lijk geen afspraken vastgelegd over de deelname van Slokker in het bouwplan De Nieuwe Tuinen. Er bestaat volgens wethouder Ton van der Steen (Stadsontwik keling) slechts „een pre-eontrac- tuele verhouding tussen Slokker BV en de gemeente, die beheerst wordt door de regels van de goede trouw." Burgemeester en wethou ders ontkennen met deze ant woorden aan de CDA-raadsleden Jumelet en Van den Berg de ge ruchten als zou de gemeente zich voor De Nieuwe Tuinen al gebon den hebben aan Slokker. Jumelet en Van den Berg stelden onlangs vragen over die mogelijke bin ding, omdat het leek dat Slokker een streepje voor zou hebben op de plaatselijke bouwer Werner, die ook een plan voor het gebied had. Werner heeft zich onlangs, om met nader gemotiveerde rede nen, teruggetrokken. Schiedam - D66 en GroenLinks vinden het spijtig dat Hans Bak ker zich onder druk heeft moeten terugtrekken als fractievoorzitter van hun coalitiepartner, de PvdA. Bakker geldt als een van de archi tecten van het rood/groene colle ge. „Het lijkt erop dat duistere krachten deze vernieuwer de kop hebben afgehakt," zegt fractie voorzitter Marcel Houtkamp van D66. Het terugtreden van Bakker heeft volgens Houtkamp en Bea Oomens geen gevolgen voor de verhoudingen binnen de coalitie. „Het vertrek van Bakker duidt er op dat de behoudende krachten in de PvdA sterker worden," ana lyseert Bea Oomens. „Was dit twee jaar geleden gebeurd, dan had ik me afgevraagd hoe lang het college het nog had volgehou den. Zo kort voor de verkiezingen zal deze ontwikkeling geen rol meer spelen." Te grote afstand Hans Bakker wordt als fractie voorzitter opgevolgd door Gé Brouwer, die deze functie in de ja ren tachtig langdurig bekleedde. Volgens Brouwer is zijn voorgan ger afgetreden omdat er tussen Bakker en de rest van de fractie een 'te grote afstand' was ont staan. „Iedereen heeft goed zijn best gedaan, maar het valt te con stateren dat dit binnen de fractie niet de beste combinatie was," zegt Brouwer. Volgens Brouwer schoot tot dus ver met name de coördinatie in de PvdA-fractie tekort. „De leider moet de onderlinge contacten on derhouden. En initiatieven van individuele leden dienen door de fractievoorzitter getoetst te wor den. Voor mijn gevoel deed Hans dat te weinig. Het gevaar dreigt dan dat de fractie als los zand gaat opereren. Nu de verkiezingen na deren, werd dat manifester." Bakker heeft zich vrijwillig terug getrokken, maar Gé Brouwer er kent dat er een zekere druk op de gewezen fractievoorzitter is uitge oefend. „Als hij was gebleven, dan was hij vermoedelijk wegge stuurd. Maar dat wil zeker met zeggen dat hij slecht heeft ge functioneerd." Oomens en Houtkamp hechten weinig geloof aan de door Brou wer gegeven uitleg voor het te rugtreden van Bakker. „Dit komt zeker niet onverwacht," zegt Bea Oomens. „De discussie over Bak ker stak steeds opnieuw de kop op. In de PvdA is een aantal blok ken actief. De progressieve vleu gel met Bakker kon lange tijd slechts op een zeer kleine meer derheid bogen. Het is heel jam mer dat hij die nu kwijt is." Als verklaring voor zijn vertrek heeft Bakker onder meer een con flict met het bestuur genoemd. Hoewel het by de PvdA gebruike lijk is dat een vertegenwoordiger van de fractie de bestuursverga deringen bijwoont, werd Hans Bakker enige tijd geleden de deur gewezen. In dit bestuur is een dominante rol weggelegd voor oud-senator Jan Simons. Dit tot de behouden de stroming gerekende partijlid speelt in het bestuur een belang rijke rol na het opstappen van voorzitter Maarten Reudennk en Jan Kkjn. Dit duo, gerekend tot het kamp van Kakker, trad terug na een conflict met Jan Simons. „Ik weet met precies wat er achter dit terugtreden steekt," zegt Houtkamp. „Daar kom je bij de PvdA nooit achter. Maar dit con flict is wel spijtig. Hun nieuwe verkiezingsprogramma ademt de geest van de vernieuwers. Het zou vervelend zijn als dat nu weer wordt teruggedraaid. Ik hoop dat mensen als Noor Samkalden en Peter Stadhouders zich kunnen handhaven." In het halfjaar dat het college rest worden geen problemen ver wacht Maar na de verkiezingen zou de bij het terugtreden van Bakker opnieuw aan het licht ge treden verdeeldheid de PvdA kunnen opbreken, verwachten Oomens en Houtkamp. „Zo'n ver deelde PvdA is met aantrekkelijk om mee samen te werken," zegt Marcel Houll mp. „Dergelijke overwegingenuilen altijd een rol spelen." Bea Oomens is wat voorzichtiger: ,.Als de PvdA haar lijst heeft sa mengesteld, zal wel duidelijk worden welke koers ze willen va ren. Daar loop ik niet op vooruit. Met een aantal PvdA'ers heb ik in ieder geval inhoudelijk goed kun nen samenwerken." Hans Eakker blijft overigens ge woon lid van de fractie. Hij zal zich ook kandidaat stellen voor de verkiezingen van '94. Zie ook pagina 15

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1