Waterweg 13 Wethouder gaat verffabriek bezoeken 'PvdA wordt beheerst door angst, lijfsbehoud en weemoed naar WD' 'We zitten nooit zonder visite' Schiedam werkt aan campagne voor 'milieuvriendelijke' verf Rare kwasten Alles over reuma Volop cursussen in Oost Vrijwilligers gezocht Stop met roken Patiënten in zonnetje CJV zoekt hulp Vrouwencentrum Hans Bakker werd slachtoffer van onuitgesproken tegenstellingen Man vast voor inbraak station Rotterdams Dagblad Dinsdag 7 september 1993 Wethouder Zijdeveld wil dit najaar met een flinke delegatie raadsle den, makelaars, ambtenaren en aannemers richting Hannover afrei zen. Zakelijk, geen snoepreis. Laat daar geen misverstand over be staan. Zijdeveld heeft een milieuvriendelijke verf 'ontdekt' en wil die gaan pushen. Daarom. Alleen daarom? Behoort het tot de taken van een wethouder om een verfsoort te pushen, ook al is die milieuvriendelijk? Moet daarvoor gemeen schapsgeld - daar is 'ie weer - aan besteed worden? Want ook als de reis door de commerciële wereld wordt betaald, dan nog offert de wethouder dagen, in ieder geval uren op om iets te doen waar hij niet voor betaald wordt Het milieu? Gaat de wethouder straks voor elke milieuvondst reizen maken? Een nieuwe kwast, een kartonnen bekertje, nog vriendelijker we-pa- pier en hup de deur uit? Dat is leuk voor het milieu, ai die reizen! Dan lijkt het ons beter als debetrokken veriproducent gewoon wordt uitgenodigd om op een achternamiddag aan een groepje genodigden in Schiedam en nergens anders eens eens uit te leggen hoe dat zit met zijn verf. Er naderen verkiezingen. Heeft het daar misschien ook mee te ma ken, die drukte? Zijdeveld zal dat natuurlijk zelf ontkennen. Maar veel politici beginnen zich tegen de verkiezingen opeens te gedra gen als rare kwasten. JAN BOOISTER Schiedam Dr. S. V. Sleeswijk Visser, orthopedisch chirurg m het Schieland Ziekenhuis is donderdag 9 september te gast in dienstencentrum De 4Molens. Daar houdt de reumapatiéntenverenigmg Nieuwe Waterweg Noord een informatie-avond over reuma en alles wat bij de ziekte om de hoek komt kijken. De chirurg geeft een lezing waarin het schoonmaken van gewrichten, kunstgewrichten en revalidatie ter sprake komen. Een en ander wordt door middel van dia's ondersteund. De avond begint om 19.30 uur en de toegang is gratis. Nu de zomervakantie achter de rug is wordt in Klub- huis Oost aan de Galileïstraat de draad weer opge pakt en kan men deelnemen aan verschillende cur sussen. Het clubhuis biedt de gelegenheid de Fran se, Spaanse of Engelse taal te Ieren. De taalcursus sen worden in de avonduren gegeven en gaan het he le seizoen door. Ook Schiedammers die willen afval len kunnen in Oost terecht. Daar start onder leiding van een ervaren diëtiste op donderdag 23 september (14,00-15.00 uur) de cursus 'Weet watje eet'. Deelna me aan de cursus kost 55 gulden. Houders van een Rotterdampas krijgen 25 procent korting. Voor aanmeldingen en informatie over het cursus aanbod in Klubbuis Oost: 4735435. In het verpleeg- en reaetiveringscentrum DrieMaas- Stede in de Woudhoek zit men dringend verlegen om een aantal mensen die als vrijwilliger enkele uur tjes per week met de bewoners om willen gaan. Er wordt gezocht naar een gastvrouw/gastheer in de centrale ruimte van de activiteitenbegeleiding, ie mand die radio- .en.videoprogramma's wil samen stellen en presenteren een hulp bij gespreksgroe pen. Ook kan men nog mensen gebruiken die de re validerende patiënten een handje helpen. De vrijwilligers krijgen hun onkosten vergoed, wor den in een verzekeringspakket opgenomen en krij gen voordat ze aan de slag gaan een introductiecur sus. Voor meer informatie kan men contact opnemen met het buro Vrijwilligerswerk van DrieMaasStede: 4278199 of 4278123. Vlaardingen De GGD Nieuwe Waterweg Noord organiseert bin nenkort voor de vijfde keer een cursus stoppen met roken. Maandag 13 september wordteen informatie avond gehouden, de feitelijke cursus begint op maandag 20 september. Het programma omvat acht trainingsavonden verspreid over een periode van vijf weken, Een medewerker van de Stichting Volks gezondheid en Roken heeft de leiding. Opgave en inlichtingen: GGD Nieuwe Waterweg, Pe tra de Kam, telefoon 4345555. De patiënten van het Holy Ziekenhuis worden zon dag 12 september door de Ziekenomroep in het zon netje gezet omdat het dan Nationale Ziekendag is. Samen met de Zonnebloem is geregeld dat ertussen 13.00 en 16.00 uur een speciaal ver-zoekprogramma wordt afgewerkt vanuit de hal van het ziekenhuis. Tijdens die middag worden ook cadeautjes uitge reikt die beschikbaar zijn gesteld door de midden stand. Redactie Waterweg: Jan Booïster Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131 BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Het nieuwe activiteitenseizoen van de Christelijke Jongeren Vereniging is gisteren geopend en heeft de jeugd weer van alles te bieden. In de Ichtuskerk (maandag- en dinsdagavond), Vredeskerk (maan dag- en donderdagavond), Bethelkerk (maandag- en woensdagavond) en zaal De Triangel (donderdag avond) zijn elke week diverse clubs actief. Daarnaast kunnen de jongeren ook meedoen met de musical- groep of' volkdansen. De CJV wil haar jeugdactiviteiten verder uitbreiden en heeft daar hulp bij nodig. Daarom worden enthou siaste vrijwilligers die een club of een activiteit wil len begeleiden, opgeroepen zich aan te melden. Dat kan door tussen 13.30 en 17.30 uur te bellen naar de CJV: 4351721. In Maassluis gaat, als de gemeenteraad daarmee in stemt, binnenkort een onderzoek van start naar de behoefte aan een plaatselijk vrouwencentrum. De 'behoeftepeiling' wordt uitgevoerd door de etcn- sehapswinkel van de Erasmus-universiteit. De kos ten bedragen 3000 gulden. De Wetenschapswinkel zal daarvan zelf de helft betalen. Maassluis zit zonder ontmoetingscentrum voor vrouwen sinds vrouwenhuis Sien enige tijd geleden werd gesloten. Door Peter de Lange Schiedam - Wethouder Chris Zijdeveld wil het gebruik van mi lieuvriendelijke verfsoorten in Schiedam de komende tijd 'zwaar gaan pushen'. Zijdeveld wil dit nsy aar met een grote dele gatie raadsleden, ambtenaren, makelaars, aannemers en verte genwoordigers van de sociale verhuurders en schildersbedrij ven een bezoek brengen aan de verffabriek Auro bij Hannover in Duitsland. Dit bedrijf maakt verfsoorten op natuurlijke basis die volgens Zijdeveld 'superieur' zijn in milieutechnisch op zicht en die ook een vergelijking met bestaande chemische verfsoorten glansrijk kunnen doorstaan. De verf van Auro is al op verschil lende plaatsen in Schiedam ge test, onder andere aan de buiten zijde van de bibliotheek aan de Lange Haven. Zijdeveld zelfheeft er zijn eigen woning mee geschil derd. De resultaten zouden zeer bevre digend zijn. „Alle vooroordelen tegen milieuvriendelijke verven worden door deze kwaliteit gelo genstraft," is Zijdevelds oordeel. Het idee om het gebruik van deze verfsoort te stimuleren is, behal ve een beleidskwestie, tevens een toevallig gevolg van het streven van het gemeentebestuur om het gebruik van tropisch hardhout in de bouw af te remmen. Om een al ternatief voor deze houtsoort te ontwikkelen werd onlangs in Schiedam-Noord een bosje robi- niabomen geplant. Het hout van deze bomen zou ver gelijkbaar zyn met tropisch hard hout. Het CDA-raadslid Nanda Gelder blom lanceerde vervolgens het idee de robinia's door de Sehiedamse bevolking te laten adopteren voor 25 gulden per stuk. Dit geld zou bij wijze van compensatie moeten worden overgemaakt naar landen in de tropen die op grote schaal hard hout exporteren. Geiderbloms idee is volgens Zij develd 'sympathiek', maar moei lijk uitvoerbaar. Het kost de ge meente veel tijd, terwijl het de be trokken landen nauwelijks iets oplevert. Veel lucratiever is vol gens de wethouder stimulering van het gebruik van de verf van Auro, die wordt gemaakt op basis van harsen die gewonnen worden in Maleisië en Indonesië. De har sen worden gewonnen uit bomen, zonder dat die daarvoor hoeven te worden gekapt. Van een omzet- vergroting pikken de produceren de landen natuurlijk een aardig graantje mee. Bij de verfabriek Veveo in Schiedam is het merk Auro niet bekend. Veveo verkoopt wel een andere, door het Duitse bedrijf Dorken vervaardigde milieu vriendelijke verf genaamd Lucite die als kwalitatief goed wordt om schreven. De woordvoerder van Veveo erkent dat er in de bouw veel weerstand bestaat tegen niet- chemisehe verfsoorten. Het marktaandeel van deze soorten wordt geschat op ongeveer tien procent. De geringe populariteit zou ondermeer te wijten zijn aan de prijs („Die is behoorlijk stijf') en de wat lastige verwerking van de verf.„Het is een moeizame weg om de mentaliteit in schilderend Nederland om te buigen in de richting van deze verfsoorten," is de ervaring van Veveo. Het Bedrijfsschap voor het Schil dersbedrijf in Rijswijk spreekt liever niet van 'milieuvriendelij ke' verfsoorten. „Die bestaan niet," 2egt een medewerker van het Bedrijfsschap. „Wij houden het op verven die minder milieu belastend zijn." Het bedrijfs schap staat niet onsympathiek, maar wel kritisch tegenover deze soorten, met name waar het de kwaliteit van sommige producten betreft. Verder zegt de woord voerder: „Tegenover de lagere emissie aan chemische oplosmid delen staat een aantal nadelen. Langzame droging, de dekkracht is soms problematisch en de le vensduur is niet zo lang. Qua kwaliteit is het vaak gewoon een stap achteruit, in vergelijking met synthetische verven." Bij het bedrijfsschap vraagt men zich overigens af waarom Schiedam een delegatie nap Duitsland zou sturen, aJs Veveo in eigen stad een eveneens als goed bekende staande verfsoort maakt die ook 'minder belastend' is voor het milieu. Door Peter de Lange Schiedam - Hans Bakker kent zijn pappenheimers. Ook als zijn partijgenoten niet eerlijk en dui delijk zeggen wat ze bedoelen, voelt Bakker meestal wel aan wat er aan de hand :s. Voor hem is het dan ook geen vraag welke verwij ten hem worden gemaakt, en wel ke kwesties hebben geleid tot zijn 'val' als fractievoorzitter van de PvdA. Het gaat, vermoedt de gewezen fractievoorzitter die vrijdag zijn ontslag indiende, hoofdzakelijk om twee kwesties. Een aantal Pv- dA'ers ziet de coalitie met D66 en GroenLinks, door Bakker in de steigers gezel, absoluut niet zit ten. En het zit sommigen niet lek ker dat de fractie onder leiding van Hans Bakker zo'n kritische houding aanneemt jegens de twee PvdA-wethouders Chris Zij develd en Aad Wiegman. Die hou ding wordt als bedreigend erva ren. Daarnaast is er in Bakkers analy se nog een derde bron van conflic ten. De komende verkiezingen hebben de tegenstellingen bin nen de partij aangescherpt. De PvdA verwacht een behoorlijke klap. Wie maaki straks nog kans op een wethouderspost, en voor wie is er nog een zetel in de ge meenteraad beschikbaar? Uitzijn aftreden kan worden afgeleid dat de eerste gevechten inmiddels zijn uitgebroken. In de brief die hij vrijdag ver stuurde aan de fractie en het afde lingsbestuur houdt Hans Bakker de eer aan zichzelf. Het leek hem beter op te stappen voordat hij werd weggestuurd. De aanvallen op zijn persoon werden steeds he viger en frequenter. Ook uit over leg met de PvdA-wethouders en signalen uit het afdelingsbestuur begreep Bakker dat zijn dagen als fractievoorzitter waren geteld. In een toelichting op zijn besluit erkent Bakker dat zijn positie nooit onomstreden is geweest. „Van het begin af aan is er geen unanimiteit geweest over de vraag wie er fractievoorzitter moest worden," zegt hij. Na de verkiezingen van 1990 moest er een stemming aan te pas komen om uit te maken wie er eerste - man zou worden. Van de twaalf PvdA'ers stemden er zeven voor Bakker: 'Je moetje verte genwoordi- gende rol kunnen ver vu en. Zon der terughou dendheid omdat er aan de andere kanteen par tijgenoot zit.' Archieffoto Roel Dijkstra fractievoorzitter was geworden." De spanningen namen toe na de roerige begrotingsdebatten in no vember vorig jaar. De laatste tijd, met de verkiezingen in zicht, en terwyl er zaken ter sprake komen als coalitievorming en kandida tenlijst, doen zich volgens Bakker „allerlei effec ten voor van lijfsbehoud en angst." GV Van Kleef De fractiever gaderingen van de sociaal democraten Bakker en twee voor tegenkandi- verlopen, vertelt Bakker, al enige daat Gé Brouwer. Drie raadsleden onthielden zich van stemming. „Dat zorgde dus voor spanning," aldus Bakker. „Door sommigen werd mt|n voorzitterschap wel op prijs gesteld, door anderen niet. De zaak zou overigens niet anders hebben gelegen, als een ander tijd behoorlijk turbulent. „Een klein aantal leden gaat heftig te keer. Er wordt moeilijk gedaan over een onderwerp, maar naar mijn overtuiging gaat het eigen lijk vaak over iets heel anders. Over mij, dus." Bakker kan dat niet bewijzen. Maar de manier waarop er over „pietluttigheden" werd gepraat, gaf hem steevast maar één gevoel: Bakker moet weg. Bakker ontkent dat hij om zijn rol in de affaire-Van Kleef onder toe nemend vuur uit eigen kamp is komen te liggen. Zijn bemoeienis met het naar huis sturen van de in ongenade gevallen PvdA-wethou- der enkele jaren geleden zou niets-te-maken hebben friet de huidige problemen. Hij herleidt de moeilijkheden allereerst naar het door hem zo geliefkoosde, en door anderen verworpen 'dualis me'. Bakker: „Dat de fractie de wet houders kritisch volgt is leuk zo lang er geen posities op het spel staan. Maar het blijkt od den duur toch wel eng, als je kritiek kunt krijgen uit je eigen fractie. In 't begin gmg het heel goed, hoewel de een er beter tegen kan dan de ander. Dat het als bedreigend wordt ervaren is jammer, want ik Katrien is na zestig jaar nog aitijd de grote liefde van Koos Ver kouter. Ook is hij gek van bil jarten. Hij kan geendagzon Foto Dennes van Fotobureau Roel Dijkstra Vlaardingen - De grote hobby van de 83-jarige Koos Verkouteris bil jarten. Hij legt dan ook dagelijks een keutje. Gisteren kwam het er met van. Hij had nalatte wat te vieren: zijn diamanten huwelijk met zijn vrouw Katnen. „Het grote feest hebben we zater dag al gehad," zegt zijn twee jaar jongere vrouw met wie hij al zes tig jaar lief en leed deelt. „De kin deren hebben daar een video-film van gemaakt en die hebben we maandag op ons gemak bekeken. Eigenlijk zaten we toen nog bij te komen van alie feestelijkheden. Ja, we merken wel dat we geen twintig meer zijn." Koos Verkouter en Katrien Ver- kouter-Menneking kenden elkaar al op vrij jeugdige leeftijd. Van de straat. Maar om nu te zeg gen dat ze elkaar blind van ver liefdheid achterna liepen, nee. De vonk sloeg pas definitief over toen Koos uit dienst kwam. Hij verloofde zich met Katrien en stapte niet veel later met haar in het huwelijksbootje. Nu, zestig jaar later, zijn ze nog al tijd bij elkaar. Opa en oma van ze ventien kleinkinderen en ook nog eens overgrootouders van vier achterkleinkinderen. Ze zijn er trots op. Ruim in de tachtig zijn ze en nog kerngezond. Het geheim van hun goede gezondheid? „We hebben tien kinderen gekregen," lacht moeder Katrien. „Met hen zijn we altijd druk bezig geweest. Misschien is dat het wel. En het leuke van zoveel kinderen is dat we nooit zonder visite zitten." ben wel zo dat ik een zakelijke discussie los kan zien van de per soon van een wethouder. Zo lang ze geen gekke dingen doen is er niets aan de hand." Partners Voor de gewezen fractievoorzitter is het een doodnormale zaak als de partijgenoten m de gemeente raad het college, inclusief de wet houders uit eigen kring, kritisch op de vingers kijken, en desnoods ook op de vingers tikken. „Je moetje vertegenwoordigende rol kunnen vervullen," vindt Hans Bakker. „En liefst zonder terug houdendheid, omdat er aan de an dere kant van de tafel een partij genoot zit." Bakker benadrukt dat de jongste problemen overigens met op het conto van de twee PvdA-wethou ders geschreven mogen worden. Hij heeft, zegt hij, ook nooit ge zegd dat Zijdeveld of Wiegman niet goed functioneren, of op hun vertrek aangedrongen, zoals bij Van Kleef gebeurde. Op de vraag of Zijdeveld en Wiegman zo goed voldoen dat ze na de verkiezingen zouden moeten terugkeren in het college, blijft Hans Bakker echter het antwoord schuldig. Het tweede punt waarover Bak ker en delen van de fractie van mening verschillen, was de keuze om in 1990 in zee te gaan met D66 en GroenLinks. Bakker was de makelaar van dat politieke 'huwe lijk'. Volgens hem verloopt de sa menwerking met de partners niet zo slecht. „Wat overigens nog niet wil zeggen dat we die samenwer king in 1994 persé zouden moeten continueren." Maar een aantal so ciaal-democraten zou liefst met een kappen met de twee coalitie genoten. Bakker: „Bewijzen kan ik dat niet, maar ik ken m'n pap penheimers. Dat is juist zo jam mer, dat over dit soort dingen niet openlijk wordt gediscussieerd." Scherpslijpers In delen van de partij leeft vol gens Hans Bakker de overtuiging dat de PvdA beter uit was geweest met een andere partner: „Sommi gen denken met weemoed terug aan de tijd dat we samenwerkten met de WD." De liberalen heb ben op GroenLinks en D66 voor dat zij niet zulke scherpslijpers zijn. In het huidige samenwer kingsverband moeten voortdu rend kleine en grote oneffenhe den worden gladgestreken. „Met de VVD was dat allemaal een stuk makkelijker," zegt Bak ker. „Die deed nooit zo principi eel. Zo'n discussie over het tarief van de reinigingsrechten, die GroenLinks laag wil houden door de onroerende zaak belasting te verhogen, iets waar D66 dan weer tegen is en wij een tussenpositie innemen. Zo'n debat roept erger nis op bij sommigen." Volgens Hans Bakker moet de PvdA nog wennen aan zijn nieu we rol in het politieke spectrum. Die rol is niet meer allesoverheer send, maar „nevengeschikt." Bakker trekt een vergelijking met de positie die het CDA vroeger in Limburg innam. „Die waren zo machtig, als de ene part ner hen niet beviel namen ze ge woon een ander." Die hooghartig heid kan de afkalvende PvdA in Schiedam zich niet meer veroor loven. En verder, zegt Hans Bak ker, „moet je als partij niet gek opkijken als je partners ook iets willen." Op de vraag waarom hij zijn moei lijkheden niet heeft voorgelegd aan het afdelingsbestuur, geeft Bakker een duidelijk antwoord; „Het bestuur is deel van het pro bleem. Ik voel me een beetje door hen genegeerd. Ik ben een keer, als enige, door hen uit een verga dering gezet. Ze wilden in beslo tenheid verder vergaderen. Op zo'n manier beginnen er natuur lijk rare verhoudingen te ont staan," Dinsdag 7 september SCHIEDAM Grote Kerk. Orgelconcert 20.15 uur. Café Podium. Jamsessie] 21.00 uur. VLAARDINGEN Bibliotheek Waalstraat. Ten toonstelling 'Olie Bol van Kren: tenkoek las een prachtig prenten* boek (aquarellen; t/m 30 septem ber). Lyndraaier. Ledenvergade ring PvdA, 20.00 uur. MAASSLUIS Stadhuis. Gemeenteraad, 20.00 uur. Koningshof. Bingo, 20.00 uur. Stadhuis. Opening expositie Maarten van Gorkom (etsen en schilderijen), t/m 29 oktober, ROTTERDAM Ahoy. AGF Totaal ma 14-22,di en wo 11-22.00 uur. Ahoy, Cliff Ri chard 20.00 uur. De Doelen grote zaal. Noordhollands Philharmo- nisch orkest 20.15 uur. Biblio theektheater. Rotterdammer, zo ik ben 20.30 uur. Theater de Eve naar. Africa in the picture 4. Saba- bu 19.30 uur, Speciaal AIDS-progr. Joli-Coeur 21.45 uur. Jazzcafé Diz zy, Basterds of the universe 22.00 uur. Nighttown. Bewogen Koper, 21.00uur. Casino. Hans Keizer, 19- 24.00 uur. Woensdag 8 september VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal, zaal Harmonie. Ramen toe, 20.30 uur, Joe kent Biet de Feeling 19.30 uur. SCHIEDAM Dienstencentrum De 4Molens. Bingo voorouderen, 13.30 uur. ROTTERDAM Ahoy.AGFTotaal ma 14-22.00 uur, di en wo 11-22.00 uur. De Doelen, grote zaal. Benefietconcert Sophia Kinderziekenhuis, 20.15 uur. Theater de Evenaar. Africa in the picture 4, Denko 19.30 uur, Thomas Sankara 21.45 uur. Feye- noord Stadion. Feyenoord-FC Vo- lendam. Open Hof kerk. Markt- concert, 11.00 uur. Casino. Duo Griffin, 19-24.00 uur. Rotterdam Alhambra Riksbioscoop: 'J F K' (12) dag. 11.45-15.30-19.15. Alham bra 2; 'Last action hero' (al) dag, 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 1: 'The piano' (12) 1.15-4-6,45-9.30. Calyp- so-2: 'Beek De gesloten kamer' (al) dag. 1.154-6.45-9 30. Calypso-3: 'Mad Dog and Glory' (16) dag. 6.45- 9.30. Cinerama 1: 'The Fugitive' (12) dag. 1.154-6.45-9.30. Cine rama 2: 'Guilty as sin'(16) dag. 1,15- 4-6,45-9.30.'JurassicPark'premie- re 30 sept Cinerama 3: 'Ciiffhari: ger' (16) dag. 1.154-6.45-9.30. Cine rama 4: 'Fixing the shadow' (10) dag. 1.154-6.45-9.30. Cinerama 5: 'Made in America' (al) dag, 6.45- 9.30. Corso: 'The fugitive' (12) dag. 1.154-6.45-9.30. Imax Theater! 'Sharks' (al) di.t/m vr. 2-8.30, za.zo. 24-8.30, 'Antarctica' (al) za.zo. 12 (12), 'Het Grote Barrière Rif (al) di.t/m vr. 3-7.30, za,zo. 1-3-7.30. Lantaren 1: 'The baby of macon' binnenk. bij vertraging 'Mr, won derful'. Venster 1: 'Reservoir Dogs' dag. 8-10. Venster 2: 'Le jour nal d'une femme de chambre' do.V m za. 9.30. ma.t/m wo.7.30.\Tiscon- ti-Retrospectief (Eng.ondert.) do.t/m za. 7.30, 'Le notti bianchi'. Extra en bijz. 8. Luchino Visconti. 'The damned'zo.t/mdi.9. 'Rocco en zijn broers' wo.9. 'De stilte rond Christine M. zo.lL.00. Venster 3: 'The Waterdanee' dag. 10. 'Virgi nia' dag. 10 beh.ma. Venster 4: 'Shadows in paradise' dag. 8. 'The cement garden' dag.lÖ.Lumière l: 'Indecent proposal' (al) dag. 1.154- 6.45-9.30. Lumière 2; 'Last Action Hero' (al) dag. 4-6.45-9.30. 'Jurassic park' premiere 30 sept. dag. 6.45- 9.30. do.vr.ma. ook 1.154. The Mystery'The life*The love'The legend, Lumière 3: 'Dragon The Bruce Lee story' (12) dag. 6.45-9.30 do.vr.ma.ook 1.154. Lumière 4: 'Hot shots' (12) dag. i.154-6.45. Rex: 'Blonde heat' (18) dag.12. Doorlopende voorstelling. Thalia: 'Sliver' (16) dag.1.154-6.45-9.30. Nachtvoorstellingen; Lumière l; The fugitive' (16) vr.za, 00.15. Lu mière 2: 'Dragon the Bruce Leè stoiy' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Last Action Hero' (16) vr.za. 00.15. Venster 1: 'Reservoir Dogs' vr.za. 24. Venster 2; 'La filledeTair'vr.za. 24. Venster 3: "The rocky horror picture show* vr.za.24. Venster 4; 'Torch song trilogy' vr.za. 24. Kindermatinees: Calypso 3: 'Bambi' dag.4. za.zo.wo ook 1.15. Cinerama 5; 'Dennis the Menace' dag.4. Imax: 'De prinses en de trol' za.zo. 10.30. Lumière 2: 'Bambi'za. zo.wo. 1.154. Hoek van Holland - De spoorweg politie heeft gisteren een 43-jari* ge inwoner van 's-Gravenzande aangehouden vanwege een zater dagnacht gepleegde inbraak in de restauratie van het station in Hoek van Holland. De dader kon het pand binnenkomen door twee ruiten te vernielen. Hij brak hij twee gokkasten open.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2