Waterweg 9 Fout parkeren kan 65 extra kosten Vendelzwaaiers brengen honderden op de been Beneluxlijn voordelig voor Schiedam Gemeente gaat opbrengst overtredingen voor eigen gebruik innen Vjgenda Overleg over klaslokalen Ierse vriendinnen verbeelden muziek Inspraak ontwerp volkshuisvestingsplan Eerste financiering voor Nooit Gedacht is rond Taxichauffeur mishandeld Overval meubelzaak Aanrander weer op pad Grote lading kleding weg Belastingen gaan in Maasland niet omhoog Man slaat omstanders Overval op postkantoor Brand in kelderbox Inbrekers aangehouden Rotterdams Dagblad I Mamdag 13 september 1993 Door Mariëtte Olsthoorn Moet je horen, wat een fantastische muziek, had Carol Cairns de vrij dagavond voor de opening van hun tentoonstelling gezegd. Ën ze had Ruth Browne in haar atelier in Gouda een bandje met tango-muziek la ten horen. Stom toevallig bleek dit ook de favoriete muziek te zijn van haar Ierse vriendin. En zo hadden zij ondertussen wel meer gezamenlijke interesses ont dekt. Hun liefde voor ijzerwinkels bijvoorbeeld of tweedehands- en an- üekwinkeltjes. Zelfs tussen hun twee dochters, die even oud zijn, klikte het meteen. Twee jaar geleden zagen de twee vriendinnen elkaar voor het laatst. Dat was slechts een vluchtige ontmoeting geweest Nu expo neren zij voor het eerst samen in het Muziekinformatie- en documenta tiecentrum van Ton Stolk. Carol Cairns en Ruth Browne. Allebei geboren in Ierland. De één in Du blin, de ander in Belfast. Beiden studeerden piano. Browne aan de Roy al Irish Academy of Music in Dublin en Cairns aan de London Royal School of Music. Samen leerden ze schilderen aan de School of Art in Dublin en gingen ze in de leer bij Yann Renard-Goulet In 1971 verhuist Carol Cairns naar Nederland en gaat in Gouda wonen. Als Ton Stolk haar vraagt te expo seren in zijn muziekcentrum in Vlaardingen denkt ze meteen aan haar vriendin in Ierland. Telefonisch besluiten ze samen hun werk tentoon te stellen. Voor Ruth Browne wordt dat haar eerste bezoek aan Neder land. De expositie geven ze de titel 'Ceoil Alainn' mee, wat zoiets bete kent als het uitbeelden van mooie muziek. Vrijdag zagen ze eikaars stukken pas voor het eerst. Hoewel ze allebei dezelfde leermeester hebben gehad is er in hun werk weinig gelijkenis te bespeuren. De enige overeenkomst is het thema: muziek. Carol Caims toont een aantal bronsplastieken van muzikanten. Het zijn kari katuren van onder andere de pianist Glen Goult die voorovergebogen 'met zijn neus boven de toetsen achter de piano zit De meest sprekende is zonder twijfel de slungelige doormiddengeknakte dirigent. Voor haar bijdrage aan de expositie verbleef Ruth Browne een week in de werkplaats van een bevriende vioolbouwer. Daar maakte zij foto's en schetsjes die zij thuis in zes maanden tijd uitwerkte. Het resultaat zyn warme afbeeldingen van een werkende vioolbouwer, flitsen uit zijn werkplaats en hangende vic^n op een rij. Ook laat zij schilderijen zien die zij van Ierse straatmuzikanten maakte. Het werk van Carol Cairns en Ruth Browne is nog tot en met 3 oktober te zien in het Muziekinformatie- en documentatiecentrum van Ton Stolk aan de Westhavehkade. Vlaardingen - Parkeerovertreders zijn met ingang van het vol gendjaar in een aantal situaties duurder uit. Wie zonder te beta len de auto bij deparkeermeter of automaatlaatstaan, kanreke- nen op een bekeuring van vijfenzestig gulden plus het ver schuldigde parkeergeld. Op dit moment is een boete van vijftig gulden verschuldigd. Vij ftig gulden blijft het boetebedrag vopr mensen die de stoep blokkeren of op een ander plek buiten de meters fout parkeren. Dat is een uitvloeisel van de nieu we Parkeerverordenmg, waarin geregeld wordt dat de gemeente de opbrengst van de bekeuringen bij parkeermeters in eigen zak kan steken. De gemeenteraad heeft die verordening vastge steld. Met de invoering van de nieuwe regeling is het te betalen parkeer geld formeel een belasting gewor den. De opbrengst van dat par- keergeld gaat niet meer naar het Rijk. Vlaardingen heeft meteen geregeld dat er beter gecontro leerd gaat worden op overtredin gen. Vooralsnog heeft dat niet ge leid tot de beslissing om extra parkeerwachters aan te nemen. De raad vindt het daar nog iets te vroeg voor. Wel wordt er geld uit getrokken voor de nodige incas sowerkzaamheden. Boetes voor verkeerd parkeren en misbruik bij de huidige belang- hebbendenregeling blijven als vanouds afgehandeld worden. Die vallen dus onder de Wet ad ministratief rechtelijke handha ving verkeersvoorschriften. Die boetes gaan naar het Rijk. De parkeerder zal, als hij zich aan de regels houdt, niet veel merken van de veranderingen. Er zal wel voorlichting worden gegeven over de nieuwe regels, zo is aan gekondigd. Dat gebeurt onder meer op borden op de parkeer plaatsen en op 'de parkeerappara- tuur. De gemeente denkt de nieuwe si tuatie te kunnen realiseren door er jaarlijks in totaal 105.000 gul den voor uit te trekken. Er wordt gerekend op een jaarlijkse op brengstvan 149.500 gulden, zodat er in '94 een meevaller moet zijn van 44.500 gulden. Er zijn 863 par keerplaatsen te controleren in Vlaardingen. De verwachting is dat er zo'n vier duizend r.aheffmgen de deur uit gaan volgend jaar en dat daarvan driekwart direct wordt betaald. Voor de rest is eerst een aanma ning nodig, die op een tientje aan extra kosten komt en als dit geen sucj-es heeft volgt een dwangbe vel, wat nogeens een verhoging van vijftig gulden zal geven. Notoire wanbetalers zijn in de nieuwe regeling beter af. Bij de fiscale deurwaarder zullen ze uit eindelijk 125 gulden moeten op hoesten. Wie in het huidige systeem na h' plegen van een verkeersovert' e- ding met een gerechtsdeurwaar der in aanraking komt, is 270 gul den verschuldigd. Duizenden mensen zijn dit weekeinde in de Waterwegge meenten op de been geweest in verband met de Open Monu mentendag. Op de Markt in Vlaardingen alleen al keken zaterdag honderden mensen naar de schutterijen Bussen schutterbroederschap Wil li elmina en Schutterij St. Mar- tin us uit Zuid-Limburg, dieeen demonstratie vendelzwaaïen gave n - Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra Schiedam - Schiedame burgers kunnen reageren op het ontwerp Volkshuisvesting dat onlangs is ver schenen. Het plan ligt ter inzage in het Gemeentelijk Informatiepunt in het stadskantoor en in de vesti gingen van de Openbare Bibliotheek. Een aantal in stellingen en organisaties heeft het plan ontvangen met de uitnodiging er eventueel op te reagaren. Voor iedere Schiedammer bestaat de mogelijkheid om voor vrijdag 1 oktober te reageren op de inhoud van het ontwerpplan. Daarna wordt het plar» met de ontvangen reakties in de raadscommissie voor Wo nen, Wijk- en Buurtbeheer en Voorlichting bespro ken. Een en ander leidt tot een voorstel van het college van burgemeester en wethouders aan de gemeente raad om het plan vast te stellen. Vlaardingen - Nu het ministerie van Welzijn, Volks gezondheid en Cultuur (WVC) akkoord is gegaan met de realisatie van acht zogenoemde dagplaatsen voor verstandelijk gehandicapten in boerderij Nooit Gedacht, is de financiering voor de renovatie van het optrekje aan de Vlaardingse Zuidbuurt rond geko men. De initiatiefnemers, de Stichting Dagverblijven Geestelijk Gehandicapten West Zuid-Holland en de Stichting ASVZ Zuid-Holland willen voor volgend jaar nog eens acht woonplaatsen en vier logeerruim- ten realiseren. Als WVC positief op die aanvraag rea geert betekent het dat de stal van de boerderij in de nabije toekomst omgebouwd kan worden tot woon gedeelte. Afgezien van voornoemde feiten blijft er zo'n slordi ge 625.000 gulden nodig om het dagverblijf voor ver standelijk gehandicapten optimaal te laten functio neren, Er wordt onder andere gedacht aan de bouw van een centrale woonruimte met een historisch ka rakter en een winkel met magazijn. Inmiddels is op het bankrekeningnummer van Nooit Gedacht in totaal 400.000 gulden gestort. Be drijven, middenstanders en diverse scholen uit de 'regio, de gemeente Vlaardingen en tal van andere ^sponsors brachten het bedrag bijeen. "Op boerderij Nooit Gedacht houden de gehandicap ten zich bezig met de verzorging van dieren, de teelt van groente en fruit en het vervaardigen van con sumptie- en gebruiksartikelen. Die moeten in het ei gen winkeltje verkocht gaan worden. Schiedam - Een Sehiedamse taxichauffeur is zater dag mishandeld door een onbekend gebleven auto mobilist. Het tweetal kreeg ruzie nadat de taxibe stuurder de ander in de Korte Singelstraat te ver staan had gegeven dat hij zijn rijgedrag moest veran deren. De onbekende reed voortdurend door de straat en hinderde daarbij andere auto's. De man pikte de reprimande van de taxichauffeur niet. Hij veroorzaakte een botsing met de taxi, stapte uit en sloeg de chauffeur met een biljartkeu op het hoofd. De gewonde taxibestuurder moest naar het zieken huis worden gebracht. De agressieve bestuurder is spoorloos, ofschoon het kenteken van zijn wagen is genoteerd. Schiedam - Bij de meubelzaak van Leenbakker aan de Noordvest in Schiedam werd zaterdagmiddag kort na vijf uur een gewapende overval gepleegd. De dader droeg een integraalhelm. Hij liep naar de kas sa en bedreigde een vrouwelijk personeelslid met een groot vuurwapen, De vrouw kon de overvaller evenwel geen geld bezorgen: dat was al naar de bank gebracht. Na deze mededeling verdween de dader. Schiedam - De aanrander die vorige week bij een tramhalte in Schiedam-Noord twee vrouwen lastig viel, heeft dit weekeinde opnieuw toegeslagen. Gis teren was een 15-jarige meisje slachtoffer van zijn toenaderingspogingen. De man sprak haai- in het Engels aan toen zij bij het Heijermansplein uit de tram stapte. Hij trachtte haar te zoenen en te betas ten. „Stom wijf!" riep de man, toen het meisje ge schrokken wegrende. Vlaardingen - Aan de Joke Smitkade in Vlaardingen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote la ding kleding gestolen. Dat gebeurde met de diefstal van een complete vrachtwagen-combinatie, bestaan de uit truck met oplegger. Op die oplegger stond een container met kleding. De waarde van de lading is niet bekend. Maasland - De financiële positie van Maasland is op merkelijk verbeterd, zodanig zelfs dat de gemeente lijke belastingen in '94 niet omhoog hoeven. Niet vreemd daaraan zyn de komst van het bedrij venterrein Coidenhove en het Westiandse transport centrum. Beide objecten brengen voor de gemeente heel veel geld in het laadje. Daarnaast is er een niet onbelangrijk voordeel als gevolg van de gedaalde rente van 8,5 naar 7 procent. In de begroting voor 1994 moet nog wel met een na delig saldo van 36.446 gulden worden weggewerkt. In dit tekort zijn de lasten van geraamde vervan- gings-investeringen (150.674 gulden) en nieuwe in vesteringen (193.083 gulden) opgenomen. Op een to taal aan uitgaven van 13.121.939 gulden bedraagt dit tekort slechts 0,28 procent. Alleen het transportcentrum al laat de gemeentelij ke kassa flink rinkelen. Voor 1994 wordt o.a. aan ex tra legesopbrengsten en de investering van een ben zineverkooppunt ter plaatse rekening gehouden met een voordeel van 456.657 gulden. Het voordeel van de gedaalde rente bedraagt 236.264 gulden, terwijl opschorting van het onderhoud aan riolering (250.900 gulden) en het daarmee verband houdende onderhoud aan de wegen (125.236 gulden) niet weg te cijferen posten zijn. Het kleine tekort op de begroting van 36.446 gulden kan probleemloos worden gedicht. Zowel de onroe rende zaakbelasting (506 gulden), reinig' agsheffing (270 gulden), rioolrecht (192 gulden) al» de honden belasting (75 gulden) blijven in 1994 gelijk aan die van dit jaar. Het opgevoerde bedrag aan OZB-belas- ting is gebaseerd op de waarde van een woning van 190.000 gulden. Wat de OZB betreft is Maasland nog wel de duurste van de Westiandse gemeenten. Op het gebied van de reinigingsheffing is Maasland de goedkoopste. Vlaardingen - Een 24-jarige Vlaardingen heeft gis teravond aan de Koninginnelaan een aantal buren geslagen en ruiten ingegooid na een ruzie. Toen de politie arriveerde was de man alweer verdwenen. Gisterochtend was het de polite nog wel gelukt een 22-jarige Vlaardinger op te pakken bij het NS-station Vlaardingen-Oost omdat de man daar een ruit had vernield. Vlaardingen - Op het postkantoor aan de Waalstraat in Vlaardingen is vrijdagmiddag een mislukte over val uitgevoerd. Een nog onbekende man kwam er binnen en schoof een briefje onder het glas van de balie waarop stond dat hij geld eiste. Hij zou schieten als niet aan zijn eis werd voldaan. De cassière riep te gen de man dat hij weg moest gaan, waarop de man inderdaad vertrok. Vlaardingen - In een kelderbox aan de Van Hoorn- beekstraat in Vlaardingen. is zaterdagochtend brand uitgebroken in een hoeveelheid afval. De politie on derzoekt de oorzaak van de brand. Vlaardingen - Na een inbraakpoging in een woning aan het Chiisloffelkruid in Vlaardingen zijn zater dagavond vier mannen aangehouden op de Holysin- gel. De aanhouding kon op aanwijzingen van getui gen werden gedaan. De vier variëren in leeftijd van 16 "tot 29 jaar en komen uit Utrecht, Spijkenisse en OidenzaaL Een inbraak in een winkel aan de Billitonlaan is wel gelukt. Daar is onder meer geld verdwenen. iir Door Ben van Haren Schiedam - De aanleg van de me- tro-Beneluxlijn door de wijk Nieuwland zal Schiedam vele voordelen en weinig nadelen bie den. Economische en stedebouw- kundige pluspunten zijn naast de milieuwinst genoteerd op het Stadskantoor. Financieel denkt het gemeentebestuur zelfs ai di rect profijt te behalen met deze tracékeuze. De langst zittende wethouder in Schiedam, Chris Zijdeveld, en zijn trouwe ambtelijke compaan, directeur Gemeentewerken Harm de Block, zien na vele jaren principieel geploeter nu plotse ling rendement gloren. Werden de twee PvdA'ers met hun plei dooien voor meer openbaar ver voer als alternatief voor de auto eerst uitgelachen in Den Haag; sinds enkele jaren hebben ze be grip gevonden op rijksniveau voor hun aanpak van het steeds verder doorgroeiende 'automobi- Hteitsprobleem'. In een gunstige uitgangspositie gemanoeuvreerd door de 'be stuurlijke ontucht' van Rotter dam en minister Maij-Weggen (ze besloten tot uitbreiding van de Beneluxtunnel zonder Schiedam te raadplegen) heeft het Sehiedamse duo zijn kans gegre pen. Zijdeveld streed op het poli tieke terrein, onder meer als voor zitter van de vervoersregio, ter wijl De Block actief was in de door Rijkswaterstaat gevormde tech nische organen. De CDA-bewindsvrouw weigerde weliswaar, op advies van Rijkswa terstaat, in te gaan. op het Sehiedamse voorstel (door Vlaar dingen en Spijkenisse gesteund) om eerst een metrobuis in plaats van meer autotunnel aan te leg gen, maar ze accepteerde we! de aanleg van een metro- en fiets- buis in combinatie met de nieuwe autobuizen. Het is geen kwestie geworden van loven en bieden op alle verkeers knelpunten van de regio. „We hebben geen concessies hoeven doen ten aanzien van rijksweg 19," verzekert Zijdeveld- „Daar zijn we tegen en btijven we tegen, concludeerde ook de minister op Maij-Weggen; niet geraad pleegd Foto Archief Rotterdams Dagblad haar bekende eigen wijze. Ons voorstel om het door Rijkswater staat aangelegde talud door Mid den-Delfland te gebruiken voor een tramverbinding tussen de Rotterdamse en Haagse regio blijft gewoon deel uitmaken van de studie van het ministerie." „Formeel hebben we in het geheel geen afspraken gemaakt, maar moreel hebben we ons ge bonden om geen problemen te maken over de uitbreiding van het wegennet tussen het Kethel- plein en de Beneluxtunnel. Dat zal slechts een kleine deel kosten van het sportpark Harga en het volkstuinencomplex Vijfsluizen. Niet iets om je echt zorgen over te maken, want dergelijke zaken worden financieel keurig afge handeld." De voordelen voor Schiedam van de nieuwe metrolijn wegen daar ruirrnchoots tegen op. redeneert Zijdeveld. fwee bedrijfsterrei nen krijgen er meerwaarde door. het centrum en het Schienokoge- bied worden beter bereikbaar en de kosten voor verbeteringen in Nieuwland kunnen nu worden gedeeld" In het Beheerplan Nieuwland is, al enkele jaren geleden, het voor nemen vastgelegd om deze eerste na-oorlogse uitbreidingswijk een grondige opknapbeurt te geven. De verloedering kan niet gestopt worden met alleen renovatie van de overwegend aanwezige flatwo ningen, Er is meer variatie in het woningaanbod nodig, naast een betere ontsluiting van de wijk en concentratie van voorzieningen. Zo ongeveer luidde de conclusie. De kosten voor deze operatie, met onder meer sloop en verbouwin gen van flatgebouwen, zijn gigan tisch. Met de miljoenenkortingen op de rijkssubsidies voor stads vernieuwing zal de financiering ervan grote problemen voor de gemeente Schiedam opleveren. Met het traceren van de volledig door het rijk te betalen aanleg van de metro door Nieuwland kunnen nu toch op rijkskosten verbete ringen worden uitgevoerd. De bouw van een regionaal ver voersknooppunt Vijfsluizen op het voormalige WF-terrein zal hier nieuwe bedrijfsontwikkelin gen stimuleren. De in het kader van de grote reddingsoperatie destijds door de gemeente van Wilton-Fijenoord gekochte grond wordt er exploitabel door. Voorts zal vestiging op het be drijfsterrein aan de Stationsstraat aantrekkelijker worden door de komst van metroverbindingen naar Spijkenisse (achttien minu ten) en Marconiplein (tien minu ten). Zeker als, naar verwachting, daaraan gekoppeld wordt het aan wijzen door de NS van Schiedam- Centrum als intercity-station. Aan de Horvathweg komt de me tro, mogelijk vanaf het jaar 2000, Schiedam binnen. Net als in Rot terdam-Zuid op palen, hoog bo ven de straat. Zo passeert hij de Sehie en de 's Gravelandseweg om ter hoogte van de Johan Braa- kensieckstraat de trambaan en de Burg. van Haarenlaan te kruisen. Hij gaat dan in de richting van de Burg. Honnerlage Gretelaan, on geveer op de plek van de am bachtschool, de grond in. Bij de Parkweg komt, ondergronds, het tweede station. Langs de singel gaat het onder de Nieuwe Dam- laan door en tegen de Mr. Troel- stralaan komt hij op maaivcldni- veau aan een volgend station. Door een tunnel in de Mr. Troel- stralaan gaat hij aan de voet van de Vlaardingerdijk naar een tun nel onder de Burg. van Haaren laan door om in de Slachthuis- buurt omhoog te gaan voor het kruisen van de Vlaardingerdijk. Pal voor de Beneluxtunnel komt station Vijfsluizen. Het wijkpark van Nieuwland zal met bruggen over de metrobaan heen vanaf de Vlaardingerdijk be reikbaar blyven. Met de aanleg van de Beneluxlijn in zijn geheel is negenhonderd miljoen gulden gemoeid. Bijna de helft ervan is bestemd voor de elf kilometer rail en vier stations in Schiedam. Maandag 13 september SCHIEDAM Magnolia Deïkerk. Informatie avond Kraamcentrum, 20.00 uur. Klubhuis Zuid. Open les b let Perrine Goppel 18.30 uur. VLAARDINGEN Erasmusplein. Circus Aramannt 19.30 uur. Cultureel Centrum Hol- landa. Lezing Hall of Fame onder bouwd met visueel materiaal 20.00-22.00 uur. MAASSLUIS Koningshof. Bridge 19.45 uur. Me ditatiecursus Stichting Scarabêe 20.00 uur. ROTTERDAM Holland Casino, Hans Keizer. 19.00 uur. Rotown. Club Yelloïv Moon 22.00 uur. Café De Twijfe laar, Brèm Brèm 22.30 uur. De Tu dor. Huisband3.21.00 uur. Lanta ren/Venster. Cinematbeekpro- gramma 19.30 uur. Dinsdag 14 september SCHIEDAM Dienstencentrum De 4Molens. Stamboomonderzoek 10.00 uur, r VLAARDINGEN Erasmusplein. Circus Aramannt 16.00 uur. Rotterdam n'> Alhambra Riksbioscoop: 'Alien 9' (12) dag. 11.45-14.15-16.45-19<15- 21.45. Alhambra2: 'Madein Ameri ca' (al) dag. 1.154-6.45-9.30. Calyp so 1; 'Dave'(al) 1.154-6.45-9.30. C&- lypso-2: 'The Piano' (12) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Calypso-3: 'Mad Dög and Glory1 (16) dag. 6.45-9.30 do* .vr.ma.di ook 1.15. Cinerama L 'The Fugitive1 (12)dag. 1.154-6.45- 9.30. Cinerama 2: 'Untamed heaif (al) dag. 1.154-6.45-9.30. 'Jurassic Park' premiere 30 sept. Cinerama 3: 'Cliffhanger' (16) dag. 1.154- 6.45-9.30. Cinerama 4: 'Quilty 'as sin' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 5: 'Fixing the shadow5 (16) dag, 6.45-9.30 do.vr.ma.di.ook 1.15. Corso: "The fugitive' (12) dag. 1.15- 4-6.45-9.30, Imax Theater: 'Sharks' (al) di.tym vr. 2-8.30, za.zo. 24-8.30. 'Antarctica'(al) za.zo. 12 .'Het Gro te Barrière Rif (al)di.t/m vr. 3-7.30, za.zo„i-3-7.^ Vensterk Virginia' dag. 8.' 'Resërvbir'Dbgs' dag. 10. Ontbijtcmema: 2o.oehtehd 11. Vjk Fanfare, V2:Zoeken naar Eileen Venster 2: 'La voie Lactee' do t/m za 9.30 zo.ma.di.7.30 Viseonti-Re- trospectief (Eng.ondert.) do.en v£. 9.30 'Morte a Venezia', za.9.30 'Os- sessione',zo.7.30 'Bellissima' ma. 7,30. Violence,^passion', di.7.30 'L'in noeent^' ,wo^7:3D B' Gattopar- do'. Venster 3:'Shadows in paradi se' dag. 8 'The cement garden' dag- .beh. ma. 10. Let op: ma 13/9 10: 'Sneak Preview'. Venster 4: 'Ca lendar' dag. 8 en 10. Lumière 1: 'In decent proposal' (al) dag. 1.154- 6.45-9.30. Lumière 2: 'Last Action Hero* (al) dag. 4-6.45-9.30. 'Jurassic park' premiere 30 sept. Lumière 3: 'Dragon The Bruce Lee story'' (12) dag. 6.45-9.30 do.vr.ma.ook 1.154, Lumière 4: 'Hot shots' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Rex: 'Dark Angel' dag. 12. Doorlopende voorstelling. Thalia: 'Sliver' (16) dag. 1.154-6.45- 9.30. V Kindermatinees: Calypso 'Bambi' dag.4. za.zo.wo ook 1.1$. Cinerama 5: 'Dennis the Menace' dag.4. Lumière 1: 'Bambi' za .zo.wo. 1.154. Lumière 3: 'Dennis the menace' za.zo.wo.l154. -,■ Maassluis - De besturen van het openbaar, protestant-christelijk en het katholieke onderwijs in Maassluis komen vanavond bij een in een poging de impasse rond de verdeling van klasloka len over de verschillende basis scholen te doorbreken. Grootste struikelblok vormt de situatie bij de Kardinaal Alfrinkschool. Deze schooi eist een extra lokaal en wil voorkomen dat de leerlingen het komende schooljaar drie keer moeten verhuizen. Tegen de gang van zaken heeft het schoolbe stuur van de Kardinaal Alfrink school inmiddels protest aangete kend bij het ministerie van On derwijs. De school met 180 leer lingen verwacht vanaf het school jaar 1994/95 ruim "wcehonderd leerlingen te trekken. Daarop heeft de Kardinaal Alfrink haar claim op negen lokalen geba seerd. Het Rijk stelt echter slechts geld voor zeven lokalen beschikbaar. De katholieke school hoopt dat onderling over leg met de andere schoolbesturen een oplossing oplevert. De discus sie over de lokalen vloeit voort uit een grootscheepse reorganisatie van het Maassluise basisonder wijs. Het ministerie van Onder wijs eist dat basisscholen vanaf 1994 minimaal 191 leerlingen tel len. Dit kan alleen worden bereikt door fusies van scholen en ver huizingen. Voor deze operatie heeft het Rijk in totaal 1,6 miljoen gulden beschikbaar gesteld. De Kardinaal Alfrinkschool vindt ook om andere redenen dat ze slecht af is bij de verhuisoperatie. De in de Steendijkpolder geves tigde school krijgt de beschik king over het huidige onderko men van De Clipper aan de Dr.'J. Schoutenlaan. Doordat de chris telijke De Clipper nog niet zo vér is met haar verhuisplannen, is het gebouw pas in augustus '94 be schikbaar. Volgens de plannen moet de Alfrinkschool binnen kort het huidige onderkomen aan de Steenen Dijck ontruimen voor een verbouwing. De school zou dan tijdelijk moeten worden on dergebracht in het vroegere on derkomen van de Montesso rischool. Vervolgens is het de be doeling dat de Alfrinkschool van af januari op de oude stek in de Steendijkpolder terugkeert, waarna uiteindelijk volgende zo mer het definitieve onderkomen wordt betrokken. „Dat is echt te gek," oordeelt adjunct-directeur Frans Kemke van de Alfrink school. De verwachte aanwas van leerlingen baseert de Alfrink1 school vooral op de ontwikkelin* gen by de eveneens katholieke John F. Kennedyschool. Deze school is samen met de Paulus- school en de Sint Antoniusschocfl opgegaan in de nieuwe school Dë Dijck. In tegenstelling tot wat dé ze krant deze week meldde is het merendeel van de leerlingen van de Kennedyschool niet overge; stapt naar de Alfrinkschool. Van de 82 leerlingen van de Ken nedy hebben er vijftien zich inge^ schreven bij de Alfrinkschool. De blijvers krijgen nu nog les in het oude vertrouwde gebouw aan de Plevierstraat. Volgend jaar - jeten deze leerlin gen verhuizen. IU

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1