Wat 13 Kunstklas Stedelijk stuk duurder Maassluis hoopt op regionaal vervoer A Slibdepot koude douche voor Vlaardingse raad BVSZ wil duidelijkheid over wijkwethouders genda Tarief voor alle deelnemers met twintig procent omhoog 1-M. Hi W §ks Omrijden Cursus dierverzorging op kinderboerderij Klaverjasconcours in wijkcentrum De Telder Leen de Zeeuw gaat huwelijken verzorgen Haring- en Bierfeest Rotterdams Dagblad Dinsdag 14 september 1993 j'it U moet me geloven, ik heb het écht een paar keer geprobeerd, want ik wilde niet meteen na de eerste keer opgeven. Maar het is me niet gelukt. Ik rij niet meer door de Rotterdamseweg in Vlaardingen. Mijn ogen - en ook mijn geest kunnen het niet aan. Wat is dat blauw van dat blok nieuwbouwwoningen daar ontzettend smerig van kleur. Zo ongelooflijk, ontzettend vies, dat het zeer doet op het netvlies. Niet te geloven dat ooit toestemming is gegeven door de Welstandscommissie voor het gebruik van dat mislukte, gore bad- kamerblauw dat je nog weieens in slooppanden tegenkomt Kijk, over smaak valt niet te twisten. Dus dat doe ik niet. Maar die blauwe muren bij de Rotterdamseweg vertonen geen enkele smaak, ^vandaar dat ik daar wèl wat over zeg. Het is in één woord; gatverdar- 'rie! JAN BOOISTER Kinderen van negen tot en met twaalf jaar kunnen op de kinderboerderij in het Beatrixpark leren hoe ze hun huisdieren moeten verzorgen. Daar wordt vanaf morgen op vier achtereenvolgende middagen van 13.30 tot 15.30 uur een cursus dierverzorging ge geven. Tijdens de cursus maken de deelnemertjes ook ken nis met de vele kanten van het dierverzorgersvak en wordt de aandacht onder meer gevestigd op het voe ren van dieren, het schoonmaken van hokken en het knippen van de nagels van konijnen en cavia's. Ook leren ze bijvoorbeeld hoe geiten worden gemol ken. In een speciaal werkboekje moeten verslagen van de cursusdagen worden gemaakt. Wie die de cursus met goed resultaat volgt, krijgt het getuigschrift'assistent-dierverzorger/ster. Per cursus kunnen maximaal tien kinderen mee doen en deelname is gratis. Belangstellenden kun nen zich aanmelden via telefoonnummer 4707814 (tussen 12.30 en 13.00 uur). Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Ca rel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Vlaardingen Wijkcentrum De Telder staat zondag 19 september volledig m het teken van klaverjassen. De Pit, de kta- veqasclub van De Telder, houdt die dag van 10.45 tot 17.00 uur de vierde kaartmarathon. Er worden zes partijen gespeeld en iedere deelnemer heeft bij elke partij een andere maat, Wie aan het kla verjasconcours mee wd doen, betaalt dertien gulden (soep, koffie en broodjes inbegrepen), moet er reke ning mee houden dat het Rotterdamse systeem wordt gehanteerd en niet met het mes op tafel wordt gekaart. Voor aanmeldingen: tel.: 4359514. Met algemene stemmen is WD-raadshd Leen de Zeeuw benoemd tot onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. Met zijn sollicitatie kwam De Zee uw tegemoet aan de wens van de dochter van zijn fractiegenoot Cas van der Poll. Deze aanstaande bruid bad De Zeeuw verzocht haar huwelijk op het stadhuis van Maassluis te bevestigen. De Zeeuw gaat graag op dit verzoek in, maar toch heeft hij nog een bedenking. „Het schijnt de bedoe ling dat ik minimaal eens per twee maanden ook an dere huwelijken ga inzegenen. Dat had ik me vooraf niet zo goed gerealiseerd. Maar misschien is het wel aardig." De kans dat De Zeeuw daadwerkelijk vaker aan de bak moet, is met denkbeeldig. Direct na zijn benoe ming werden drie andere personen op eigen verzoek uit de functie van ambtenaar van de burgerlijke stand ontslagen. Naast oud-wethouder I. Van der Knaap waren dat H. Kramer en A. Marcus-Van der Spek. Ik ben m de pen geklommen omdat de fouten van en de fabels rondom het Hanng- en Biercomité my tegen de borst stuiten. Allereerst een advies aan de nieuwe burgemeester: sla de uitgaven van de huis-aan-huisbladen van dc voorgaande twintig jaar eens even na. Die hadden toen nog drie pagina's nodig om de actualiteiten te ver slaan. U ziet dan tevens de foto's van de drukte op de goede Haring- en Bierfeesten waar ooit het maximum van 100.000 bezoekers is bereikt en niet zoals nu 60.000 bezoekers wat door de voorzitter van het Haring- en Bierfeest als 135.000 bezoekers wordt gezien. Wat aan het oog van het Haring- en Biercomité voorbij gaat is het doel van het feest: voor en door Viaardmgers met veel attracties en alles gra tis voor de kinderen. Dus geen commercie. Ik heb moeten constateren dat de grootste attractie, het brandweerspuiten voor kinderen, niet meer zal komen dankzij doordrommen van de voorzitter. Na de brand weerlieden eerst van de beste locatie te hebben verdrongen hebben ze na geruzie over een paar vierkante meters twee weekeinden geleden in gepakt voor het feest begon. Zou die ruzie misschien te maken hebben met het feit dat de brandweer haar nieuwe wagen niet bij het bedrijf van de voorzitter van het Haring- en Biercomité heeft gekocht? Iets dat vroeger zoveel mogelijk gemeden werd. was het overnemen van attracties van het Oranje-comité Tot mijn grote verbazing heeft het Ha ring- en Biercomité er dit jaar twee tegelijk genomen en daar was men nog trots op ook. Ten eerste de vrij markt. Deelname daaraan is tijdens de Oranjefeesten gratis en eigenlijk voor de kinderen. Nu kan men voor honderd gulden een kraam huren. Alsje het feest commercieel wilt ma ken, moet je het zó doen. Het feest begint ook steeds meer op een brade rie te lijken. Ten tweede de groep uit het Oostblok. Als dat een succes is voor een an der comité, pik dat dan niet af. Of je moet zelf mets nieuws kunnen be denken en op het draaiboek van de voorgaande jaren doorborduren. Eén pluspunt moet ik het comité nageven. De leden weten wel geld los te krijgen bij een bank of zo. Maar om dat dan weer uit te geven aan Ber- dien Stenberg of één of andere pianist vind ik zonde. En dat dan op een dag die met het Haring- en Bierfeest niets heeft te maken. Had de kermis voor die zaterdag uitgekocht als je toch goed bent in het lospraten van geld. Dat was een geste geweest voor een groot pubhek. Iets dat onder het voorzitterschap van dhr. Brouwer, onder wiens lei ding het aantal bezoekers uitgroeide van 10.000 naar 100.000 bezoekers, zeker was gebeurd. Of de kermis was zelfs gesloten geweest want zoiets commercieels had niet plaats gevonden. Er zijn in het verleden toch draaimolens etc. geweest. Altijd gratis dankzij sponsoring door één van de Vlaardingse bedrijven. Ik kan zo nog vele vellen volschrijven met commentaar maar word mis selijk als ik het feest voor mijn geest haal. Daar begin ik dus maar niet aan. Haring- en Biercomité: keer terug op uw schreden en maak er weer een gezellig en niet zo'n commercieel feest van m het centrum en niet aan de Hoflaan met een kermis. Misschien is het dan nog te redden. An ders vrees ik dat het één grote braderie wordt. J.H. de Koning (Ex-lid Haring- en Biercomité) Schiedam - De deelnemers aan de kunstklassen in het Stede lijk Museum moeten de komende jaren meer geld op tafel leg gen voor het beoefenen van hun hobby. Met ingang van het net begonnen cursusjaar zijn de tarieven flink verhoogd. Voor alle deelnemers is het tarief met twintig procent gestegen. Volwas senen betaalden tot dusver 130 gulden voor eenjaar in de kunst klas. Voor kinderen was dit tarief 35 gulden. In de kunstklas krijgen deelne mers les in de teken- en schilder kunst. Ook wordt er aandacht ge geven aan kunstzinnige theorie. De lessen worden gegeven in een ruimte op de bovenverdieping van het Stedelijk Museum. Er is één uitzondering: op zaterdag ochtend is er een kunstklas in wijkcentrum De Blauwe Brug in Kethel. De tanefsftjging heeft geen negatief effect gehad op de helangstelling voor de kunstklas sen, die deze week starten met het seizoen 1993-'94. De in totaal elf kunstklassen zijn zo goed als volgeboekt. Slechts zo hier en daar is er nog een plekje vrij. Er wordt gewerkt met elf verschil lende groepen. In vier klassen krijgen in totaal tachtig volwasse nen les. In de andere zeven groe pen kunnen 105 kinderen zich uitleven met kwast en potlood. De tariefstygmg wordt door het Stedelijk Museum omschreven als een 'inhaalslag'. De afgelopen acht seizoenen werd geen tariefs tijging berekend. Tussen 1994 en 1996 worden de tarieven in totaal nog eens met vijfentwintig pro cent verhoogd. Als het aan directeur Pieter Tjab- bes van het Stedelijk Museum ligt, verdwijnen de kunstklassen in de toekomst uit de door veel cursisten geliefde bovenruimte aan de Hoogstraat. Tjabbes wil de bovenzaal gebruiken als uitbrei ding van de expositieruimte van het museum. Volgens de directeur zouden de klassen een mooi plekje krijgen in een nieuw op te richten Creatief Centrum. Hier zou ook de artotheek gevestigd moeten worden. Het gebouw van de bi bliotheek aan de Lange Haven wordt genoemd als lokatie voor het initiatief. De bieb moet over enkele jaren een nieuw gebouw aan het Stadserf betrekken. Door Peter de Lange Vlaardingen - In de WD-fraetie viel een doodse stilte toen Leny van Halteren verslag deed van het geheime beraad in de com missie voor milieu een paar da gen eerder. Verslagenheid alom. „We gingen er allemaal vanuit dat, als we de afvalstort inderdaad konden tegenhouden, dat dat 't dan was. Dat de bomen in het Volksbos vrolijk verder konden groeien. Dat we in plaats van een afvalstort misschien een slibde pot krijgen was een hele koude douche," schetst mevrouw Van Halteren de ontgoocheling in li berale kring. Afgaande op de verklaringen van andere raadsleden werd in ver schillende fracties niet anders ge reageerd. Het idee van de provin cie Zuid-Holland om Vlaardingen op te zadelen met een slibdepot in ruil voor de omstreden afvalstort in de Lickebaert kwam velen rauw op het dak vallen. Sommi gen vatten het op als een overdui delijk straf voor het Vlaardingse verzet tegen de stortplaats, zo blijkt uit de woorden van D66-ver- tegenwoordiger Ron Molenaar. „Er is," zegt dit raadslid, „in de discussie over de wenselijkheid van een afvalberging nooit ge sproken over de financiële pro blemen die er zouden ontstaan als die stort niet doorging. Nu blijkt opeens dat wij een soort schade claim van dertien miljoen gulden aan onze broek krijgen omdat er dan geen geld meer is voor de in richting van de Holiérhoekse pol der. Ik wil het geen chantage noe men, maar een dwangmiddel is het wel." Besloten Tot dusverre hield de politiek zijn mening voor zich, omdat de zaak was besproken in een besloten vergadering. Maar sinds de voor gestelde ruil 'slibdepot voor stort plaats' vorige week in het Rotter dams Dagblad werd onthuld, neemt niemand meer een blad voor de mond. Het zat sommigen toch al niet lekker dat er achter gesloten deuren moest worden vergaderd over een onderwerp waarbij veel Vlaardingers zich ten nauwste betrokken voelen. „Be- Leny van Halteren: doodse stilte. Agnes van Ardenne: niet acceptabel. Ron Molenaar: dwangmiddel. Foto's Cees Kuljper/Rotterdams Dagblad slotenlieid was dan ook niet ons verzoek maar van de reconstruc tiecommissie Midden-Delfland," verklaart Ron Molenaar. Erg verhelderend is de bijeen komst niet geweest In feite kre gen de volksvertegenwoordigers niet meer dan de vraag voorge legd of zij willen meewerken aan de inrichting van een slibdepot ergens in Vlaardingen. Om welke soorten slib het gaat, hoe lang het depot in bedrijf zal blijven, welke investeringen er zijn vereist en hoe groot de opbrengst is, op geen van die vragen kon op dat mo ment antwoord worden gegeven. Een werkgroep met daarin men sen van het Provinciaal Afvalver- wijderingsbedrijf (Proav) moet dat allemaal nog uitzoeken. Stankoverlast Juist al die onduidelijkheden ma ken het er voor de Vlaardingse po litici niet makkelijker om hun standpunt te bepalen. „We weten niets," zegt Leny van Halteren. Wel valt te voorspellen dat een slibdepot een hoop onaangename kanten heeft. Stank bijvoorbeeld. „Je gaat 't in elk geval ruiken," al dus Van Halteren. Verder zal de afvoer van 'ingeklonken' bagger die uiteindelijk wordt gestort in de berging in de Merwedehaven in Dordrecht - problemen opleve ren, want dat moet 'per as' (vrachtwagen, rail) gebeuren. Met lawaai- en verkeersoverlast als gevolg. Leny van Halteren: „Wij zijn er kortom helemaal niet blij mee." Gerrït-Wim van Veelen (SGP1 RPF/GPV) uit soortgelijke bezwa ren. „Stinkend slib veroorzaakt natuurlijk een gigantische geur- overlast. En je hebt te maken met een heleboel transportbewegin gen, want het spul wordt aange voerd via een persleiding, maar afgevoerd per auto. In feite zit je dus met dezelfde bezwaren als te gen de puinstort in de Lickebaert. Vrachtauto's die door woonwij ken rijden, of treinen die het spul weer afvoeren." Van Veelen vindt het financiële verhaal achter de noodzaak van een slibdepot 'flauwekul'. Vlaar dingen is weliswaar niet gechar meerd van een stortplaats, maar is het dan de zaak van die ene ge meente om te zorgen dat er toch geld in het laadje komt voor de herinrichting van Midden-Delf land? Volgens Van Veelen is dat niet alleen het pakkie-an van Vlaardingen, maar ook dat van het Rijk, de provincie en de Re constructiecommissie. Het raads lid: „Wat de reconstructiecom missie doet, is geld uitgeven voor dat ze het binnenhebben. Daar door zitten we nu in de proble men. Terwijl dit geen Vlaardings probleem is, maar een maat schappelijk probleem: waarom is er zoveel afral, en waar laat je het?" De Socialistische Partij heeft on langs in de gemeenteraad al alter natieven aangedragen om de ge derfde inkomsten van de puin- stort te compenseren, In plaats van een slibdepot aanleggen, lijkt het fractieleider Remi Poppe veel verstandiger minder geld uit te geven aan de herinrichting van de Holierhoeksepolder en de Lickebaert, „Geld om een recre atieterrein te maken van de stort plaats als die uiteindelijk buiten gebruik zou worden gesteld heb je niet nodig, want de bevolking heeft op dat terrein al een bos ge plant. Dat is toch ook goed voor derecreatie? Verder kun je in de Lickebaert een stuk grond laten verwilderen. Doe er niks mee, en laat de natuur z'n gang gaan. Moet je eens zien hoeveel planten en dieren dan een kans krijgen. En als je dan ook de Holierhoeksepolder ge woon in tact laat heb je ook daar geen uitgaven," Alles bij elkaar vindt Poppe de discussie overeen slibdepot 'slap geleuter'. Hij noemt het 'waanzin' stinkende baggerspecie op te slaan in een recreatiegebied. Het CDA neemt onomwonden een afwijzend standpunt in. „Voor ons is het geen bespreek baar punt," verklaart wethouder Agnes van Ardenne. „Een puin- stort was voor ons niet acceptabel, en dat geldt evenzeer voor een slibdepot." Wethouder Kees van der Windt (PvdA) lijkt als enige niet direct afwijzend tegenover de ruil te staan, maar de vraag is in hoever re dat standpunt met wordt inge geven door diplomatie. In het overleg met de provincie zou het volgens Van der Windts partijge noot Peter Roovers niet verstan dig zijn „overal direct nee tegen te roepen". „Je moet een paar op ties openhouden." Roovers ver wacht dat het slibdepot „een bal lonnetje is dat snel zal worden doorgeprikt." Niko Koffeman, woordvoerder van het actiecomité Geen Puin hoop in de Lickebaert, ziet met zoveel in de door de provincie voorgestelde deal. „Ik ben er een beetje angstig voor, want in dit land kun je geen langdurige af spraken maken. Iedere vier jaar treden er nieuwe bestuurders aan. Spreek je nu af dat je een slibdepot inricht, dan kunnen ze er over een paar jaar opeens ook wel andere dingen gaan storten. De beste afspraak die je kunt ma ken is dat er geen stort ko'~en ook geen slibdepot" Schiedam - De Bewonersvereniging Schiedam-Zuid (BVSZ) heeft de Schiedamse gemeenteraad gemaand de discussie over een systeem met wijkwethouders nog voor de verkiezingen nieuw leven in te blazen. De bewoners- vereniging wil snel duidelijkheid of democratisering van de wijken een wezenlijk 'item' is voor de politiek, of dat de enkele maanden door de PvdA gestarte discussie als een nachtkaars zal uitgaan. Veel hoop hebben burgemeester en wethouders de BVSZ tot nu toe niet gegeven. Een brief van de bewonersvereni ging met het verzoek aan B en W een standpunt te bepa len over het - na de verkiezingen van volgend jaar - benoe men van wijkwethouders werd beantwoord met de opmer king dat die vraag eigenlijk thuishoort by de PvdA. Die is tenslotte met het idee gekomen. De bewonersvereniging vond dat antwoord teleurstel lend, „Dat is niet wat wij van een voortvarend PvdA/D66/ GroenLïnks college verwachten," schrijft de BVSZ nu in een brief aan de voltallige raad. De bewonersvereniging meent dat de PvdA-wethouders in het college tenminste het voortouw zouden kunnen nemen. Deze partij heeft immers verwachtingen gewekt. In het door de PvdA geopperde idee zou iedere wethouder in het college de verantwoordelijkheid krijgen voor één of meer wijken. Ook is gepleit voor het overhevelen van ambtenaren naar de wijken. Door het instellen van 'wijk raden' of comités zou de democratie dichter bij de bevol king komen te staan en zouden problemen in de wijken sneller kunnen worden opgelost. Maassluis - Maassluis krijgt een eigen deeltax. De busjes voor het vervoer van met name ouderen en gehandicapten gaan vanaf 1 november rijden. Vlaardingen en Schiedam richtten kort geleden elk een eigen dienst op. In Maassluis gaat het bedrijf van start onder de naam AV-Tax. Het is een vorm van groepsvervoer per taxi. De service is met name bedoeld voor ouderen en gehan dicapten die problemen hebben met verplaatsingen buitenshuis. De bus of trein is voor hen vaak moeilijk toegankelijk. Voor ver voer zijn zij tot dusver vaak aan gewezen op familie of kennissen. Net als bij regulier taxivervoer worden de gebruikers thuis opge haald en naar de gewenste be stemming gebracht. Belangrijk ste verschil is dat verschillende mensen tegelijkertijd van het busje gebruik kunnen maken. Per rit zal 5,50 gulden verschul digd zijn. Klanten moeten boven dien lidmaatschap betalen. Hoewel de dienst in eerste instan tie wordt opgezet voor ouderen en gehandicapten, kunnen alle Maassluizers van de dienst ge bruik maken. Dit om stigmatise ring te voorkomen. Voorlopig worden klanten alleen binnen Maasland en Maassluis op de plaats van bestemming gebracht. De uitbreiding van het servicege- bied tot Vlaardingen en Schiedam is pas aan de orde als er met deze gemeenten overeen stemming is bereikt over samen werking. Wethouder Ruud Timmermans vertelde bij een debat in de ge meenteraad over de kredietaan vraag voor het opzetten van deze nieuwe vorm van vervoer in Maassluis en Maasland dat de ge sprekken over regionale samen werking op gang zijn gekomen. Onderzoek heeft uitgewezen dat ongeveer zevenhonderd Maas sluizers gebruik zullen maken van de nieuwe service. Veel oude ren wonen in de Sluispolder en de Kapelpolder. Omdat veel voorzie ningen voor deze groepen even eens in deze wijken aanwezig zijn, wordt verwacht dat het ge bruik van de OV-Tax beperkt zal zijn. Voor de start van de openbaar ver voerdienst, die waarschijnlijk zal worden verzorgd door een taxibe drijf, is twintigduizend gulden nodig. De tekorten op de exploita tie lopen naar verwachting op tot jaarlijks 45.000 gulden in 1997. In de gemeenteraad werd deze week gezegd dat de kosten evenredig over Maassluis en Maasland ver deeld moeten worden. Maassluis wil de dienst betalen uit het budget dat met ingang van volgend jaar door het rijk be schikbaar wordt gesteld middels de Wet Voorzieningen Gehandi capten. Hierbij wordt onder meer de verantwoordelijkheid voor de vervoersvoorzieningen van het Rijk overgeheveld naar de ge meenten. Op dit moment krijgt een aantal ouderen en gehandi capten geld voor - duur - indivi dueel taxivervoer. Dit budget wordt door Maassluis ingezet om de nieuwe dienst op te zetten. Vol gens wethouder Timmermans is het grote voordeel dat in het nieu we systeem veel meer mensen van een betaalbare taxiservice ge bruik kunnen maken. Wethouder Ruud Timmer mans: 'Ge sprekken over regiona le samenwer king zijn op gang geko men.' Foto Harry VerKuylen/ Rotterdams Dagblad pi J «Utf Dinsdag 14 september SCHIEDAM Dienstencentrum De 4Molens. Stamboomonderzoek 10.00 uur. Café Podium. Jamsessie, 21.00 uur. Dependance scholenge meenschap Buiten de Veste (Burgmeester Van Haarenlaan 1155). EHBO-cursus 20.00 uur. VLAARDINGEN Erasmusplein. Circus Aramannt 16.00 en 19.30 uur. Emauskerk. In formatie-avond Kraamcentrum, 20.00 uur. MAASSLUIS Koningshof. Bingo 20.00 uur. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg. All for Love 20.15 uur Decadence 21.00 uur. Dizzy. Michiel Borstlap Sex tet 22.00 uur. Holland Casino Dick Huis, 19.00 uur. Lantaren/Ven ster. Cinematheekprogramma 19.30 uur. Woensdag 15 september SCHIEDAM Dienstencentrum De 4MoIens. Cursus poppen maken, 10.00-12.00 uur. Stichting Lentefeest (Tuin- laan 64). Start cursus bloemschik ken 9.30 uur. Kinderboerderij. Dierenverzorging voor kinderen, 13.30 uur. De Stuurhut (Nijhoff- plein 20). Spreekuur CNV 14.00- 15.00 uur. Harreweg-Noord (keer- lus van tram). Natuur-excursie 19.00 uur uur. Gebouw De Tam boerijn (Nijhofplein 20). EHBO- cursus 20.00-22.00 uur. VLAARDINGEN De Zeeman (Hoogstraat 205), Ex positie aquarellen Lous Dooijes. Stadsgehoorzaal. Ik ken geen neushoorn, door jeugdtheater groep Maccus, 14.00 uur. Eras musplein. Circus Aramannt 16.00 uur. MAASSLUIS Koningshof. Vergadering Consu mentenbond 20.00 uur. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg. All for Love 20.15 uur. Decadence. 21.00 uur. The Act. Jamsessie 20.00 uur. Holland Casino. 2 the Point 19.00 uur. Nighttown. Babes in Toy- land. 21,00 uur. Café de Overloop. Jamsessie 22.00 uur. Thelonious. Strictly Ear 21.00 uur. Café de Twijfelaar. Carlos SalsaDescarga 22.30 uur. Lantaren/Venster. Ci nematheekprogramma 19.30 uur. Rotterdam Alhambra Riksbioscoop: 'Alien 3' (12) dag. 11.45-14.15-16.45-19.15- 21.45. Al hambra2: 'MadeinAmeri- ca' (al) dag. 1.154-6.45-9.30. Calyp so 1: 'Dave'(al) 1.154-6.45-9.30. Ca- Iypso-2: 'The Piano'(l2)dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Caiypso-3: 'Mad Dog and Glopr' (16) dag. 6.45-9.30 do- .vT.ma.di ook 1.15. Cinerama 1: 'The Fugitive'(12) dag. 1.154-6.45- 9.30. Cinerama 2: 'Untamed heart' (al) dag. 1.154-6.45-9.30. 'Jurassic Park' premiere 30 sept. Cinerama 3: 'Cliffhanger' (16) dag. 1.154- 6.45-9.30. Cinerama 4: 'Quilty as sin'(16) dag. 1.154-6.45-9.30. Cine rama 5; 'Fixing the shadow* (16) dag, 6.45-9.30do, vr.ma.di.ook 1.15. Corso: 'The fugitive' (12) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Imax Theater: 'Sharks' (al) di.t/m vr. 2-8.30, za.zo. 24-8.30. 'Antarctica' (al)za.zo. 12'Het Gro te Barrier e Rif (al) di.t/m vr. 3-7.30, za.zo. 1-3-7.30. Venster 1: 'Virginia' dag. 8. 'Reservoir Dogs' dag. 10. Ontbijtcinema: zo.oehtend 11. VI: Fanfare, V2:Zoeken naar Eileen. Venster 2: 'La voie Lactee' do t/m za 9,30 zo.ma.di.7.3ü Visconti-Re- trospectief (Eng.ondert.) do.en vr. 9.30 'Morte a Venezia', za.9.30 'Os- sessione' zo.7.30 'Bellissima' ma. 7.30. 'Violence et passion' di.7.30 'L'innocente' wo.7.30 II 'Gattopar- do'. Venster 3: 'Shadows in paradi se' dag. 8 'The cement garden' dag- ,beh. ma. 10. Let op: ma 13/9 10: 'Sneak Preview'. Venster 4: 'Ca lendar' dag. 8 en 10. Lumière 1'In decent proposal' (al) dag. 1.154- 6.45-9.30. Lumière 2: 'Last Action Hero' (al) dag. 4-645-9.30. 'Jurassic park' premiere 30 sept. Lumière 3: 'Dragon The Bruce Lee story' (12) dag. 6.45-9.30 do.vr.ma.ook 1.154. Lumière 4: 'Hot shots' (12) dag. 1.154-6.45-9.30. Rex: 'Dark Angel' dag.12. Doorlopende voorstelling. Thalia:'Sbver'(16) dag.1.154-6.45- 9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: "The fugitive' (16) vr.za. 00.15. Lu mière 2: 'Posse' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Last Action Hero' (16) vr.za. 00.15. Venster 1; 'Reservoir Dogs' vr.za. 24. Venster 2: 'Beek' vr za 24 Venster 3: 'The rocky hor ror picture show' vr.za.24. Venster 4: 'The servdni' vr.za. 24. Kindermatmees: Calypso 3: 'Bambi' dag.4. za.zo.wo ook 1.15. Cinerama 5: 'Dennis the Menace' dag.4. Lumière 1: 'Bambi' za .zo.wo. 1.154. Lumière 3: 'Dennis the menace' za.zo.wo.1.154.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2