13 Bibliotheek in verhuur videobanden Ontbijtje voor vredeswandelaars Schiedam neemt proef met 'fluister-asfalt' Rotterdams Dagblad Promotieprijs voor bergingsbedrijf Smit Tak Geen feest voor abonnementhouders Computerbezitters kunnen volgend jaar catalogus raadplegen 198. 298.- 89.90 ims Bommelding in moskee Moeder en zoon blussen brand Inbreker gepakt Auto's bekrast Vrachtwagens opengebroken Inbraak in tuinhuisje Motor weg Autokraker betrapt Nieuwe rector voor de VOS scoort at jaren met zijn „outfit" van New Bassy's New Kostuums tveof 98.- UKjewem jawfasSt Hevige kritiek van raad op Kool Lavendelstraat eist controle I Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BTVlaardingen tel.: 010-2340055/fax,: 4349754 Maassluis - De politie van Maas sluis heeft gisteren voor korte tijd de omgeving van de Marokkaan se moskee in de Fenacoliusstraat afgezet. Aanleiding daarvoor was een bommelding dré om om streeks half vijf op het bureau binnenkwam. Het gebouv werd door de politie ontruimd, waarna een speurtocht naar een verdacht -oorwerp volg de. Dat leverde echter niets op. Er werd niets verdachts aangetrof fen. Uit voorzorg werd de brand weer ingeschakeld. Het is niet voor het eerst dat een moskee in Maassluis last heeft van een bommelding. Ook de Turkse moskee aan de Westland- seweg is al eens ontruimd. Schiedam - Gespeel met een be- zine-aansteker heeft gistermid dag in een woning aan de Hoefsmidstraat een binnen brandje tot gevolg gehad. De brand ontstond toen een dertien jarige jongen op zolder de aanste ker wilde vullen. De jongen probeerde de vlammen te doven maar kon niet voorko men dat een op de zolder opgesla gen tent in de fik vloog. Met be hulp van zijn gealarmeerde moe der werd het vuur gedoofd. Moe der en zoon liepenlaarbij eerste en tweedegraads verbrandingen aan handen, hals en gezicht op. Ze werden voor behandeling naar het Schielandziekenhuis ge bracht. Schiedam - De politie heeft gis termiddag na een achtervolging in de Volkerakstraat een 24-jarige inbreker aangehouden. De man, zonder vaste woon- of verblijf plaats, had samen met een maat geprobeerd in te breken in een woning aan de Ridderkerkse- straat. De tweede dader wist te ontkomen. Schiedam - In de Stadhouders laan zijn dinsdagnacht een reeks auto's bekrast. Woensdagochtend werd door de eigenaar van een ga ragebedrijf in die laan bij de poli tie aangifte gedaan van vernielin gen aan twee auto's. Nader onder zoek in de buurt leerde dat nog eens tien andere auto's met een scherp voorwerp waren bewerkt. Schiedam - Op een afgesloten terrein van een bedrijf aan de Fokkerstraat zijn vijf vrachtau to's opengebroken. Men klom over het hek waarna ruitjes van de vrachtwagens werden ver nield. Het was de dader(s) te doen om zendapparatuur en autora dio's. Vlaardingen - De eigenaar van een tuinhuisje aan de Floreslaan heeft gisteren bij de politie aan gifte gedaan van een inbraak. Er worden een waterpomp, een stretehbed en tuingereedschap vermist. Aan de Elzendreef werd gisteren op klaarlichte dag ingebroken in een woning. Om binnen te komen werd de voordeur geforceerd. De woning werd doorzocht maar het is niet bekend of er iets is wegge nomen. Vlaardingen - Op de Schiedamse- weg is gisterochtend vroeg een motor gestolen. De tweewieler, van het merk Suzuki, stond daar geparkeerd. Uit de Willem Frede- rikstraat verdween een groene BMW. Schiedam - Op het parkeerter rein is gistermiddag een 41-jarige Rotterdammer aangehouden die daar een auto had opengebroken. Bij zijn aanhouding kwam aan het iicht dat de man in een auto reed die eerder in zijn woonplaats was gestolen. Maassluis - In navolging van Vlaardingen wordt in het vervolg ook in Maassluis aan de voor avond van het grootste volks feest een plaatselijke promotie- prijs uitgereikt Gisteren gebeurde dat voor de eerste keer. Burgemeester Janny Sterkenburg-Versluis gaf de prijs in de burgerzaal van het stadhuis aan het bedrijf Smit Tak. Het bergingsbedrijf en de sleepdienst dragen de naam van Maassluis uit op alle wereldzee» ea Dat gebeurde tijdens een ont vangst voor de bij de Furie-ade betrokken medewerkers. Dit evenement vindt op 1 en 2 okto ber plaats. De Maassluise Promotieprijs wordt uitgereikt op initiatief van de Stichting Maassluis Maritiem, de organisator van de Furie-ade. Deze club wordt zelf ook gezien als een belangrijke promotor van de gemeente Maassluis. Het eve nement brengt jaarlijks tiendui zenden Maassluizers en gasten uit andere steden op de been. De Stichting meent dat er bin nen èn buiten Maassluis bedrij ven, verenigingen en personen zijn die Maassluis op een bijzon dere manier promoten. Maarten 't Hart, de schrijver van wiens boeken inmiddels meer dan 1 miljoen exemplaren zijn ver kocht, leek vooraf de meest aan- gewezen persoon om de eerste onderscheiding in ontvangst te nemen. Het is ongetwijfeld aan zijn verhalen te danken dat veel Nederlanders Maassluis kennen. Directeur Lokker van het in Maassluis opgerichte Smit Tak nam de prijs in ontvangst. Aanmoedigingsprijzen waren er ook. Ondernemer Monsieur Paul kreeg er één en de wandelsport- vereniging VIM. De laatste club heeft in de loop der jaren tiendui zenden wandelaars naar Maas sluis getrokken voor de Furie- ade mars. Schiedam - Het traditionele slot- feestje voor de abonnementhou ders van de Schiedamse Thea ters, dat in het weekeinde van 24 en 25 september op de agenda stond, is op de lange baan gescho ven. De directie heeft dit besluit genomen omdat de personeelsle den het thans te druk hebben met het regelen van zaken rond de s3uiting van het Passage Theater per 1 januari 1994. In een brief aan de vaste theater bezoekers motiveert het theater haar besluit als volgt: „In ons streven u een feestavond aan te bieden zoals u van ons gewend bent, moeten wy thans constate ren dat deze twee zaken niet te combineren zijn. Vooralsnog heeft het personeel ervoor geko zen prioriteit te verlenen aan de sluiting en het opstellen van een plan voor een overbruggingspe- riode." Tipje De abonnementhouders van het seizoen 1992-1993 krijgen op kor te termijn te horen wanneer de feestavond alsnog doorgaat en welke podiumkunsten worden aangeboden tijdens de sluitings periode van het Passage Theater. Eén tipje van de sluier wil het theater alvast oplichten. Het Pas- s! ge Theater bestaat 23 december precies zestig jaar. „Dit heuglijke feit willen wij niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Tevens zullen wij die dag de laatste activiteiten laten plaatsvinden voordat de deuren definitief sluiten en de slopers bezit nemen van het thea ter." Vlaardingen - De bibliotheek in Vlaardingen heeft vergevor derde plannen om videobanden uit te gaan lenen. Er wordt mo menteel een basiscollectie aangelegd, zodat eind dit jaar dan wel begin volgend jaar met de uitleen kan worden begonnen. Bibliotheekdirecteur J. Lamens wil honderd a tweehonderd ban den hebben als hij begint met uit lenen, Bij het filiaal in de Bab- berspolder is al een voorzichtige start gemaakt met de uitleen van videobanden. Daar beschikt men over ongeveer honderd banden. De centrale bibliotheek en de fili alen in de Westwijk en Holy moe ten nu volgen. De bibliotheek wil niet gaan con curreren met de bestaande video theken. „Dat heeft ook geen zin, want daar hebben we het budget niet voor," verzekert Lamens. „Maar er komen toch regelmatig verzoeken bij ons om videoban den uitte gaan lenen. Vandaar." De bibliotheek zal zich bij de aan schaf van speelfilms beperken. De speelfilms die wel worden aan gekocht, moeten banden zijn die niet in de videotheken te krijgen zijn. Het grootste deel van de voorraad zal bestaan uit informa tieve videobanden. Het betreft niet de enige wijzi ging die voor de deur staat bij de bibliotheek. Binnen een maand start een proef met een aantal scholen en instellingen die met de computer met behulp van een modem de catalogus kunnen raadplegen. Lamens hoopt die service begin volgend jaar aan ie dere Vlaardingse burger, die over een personal computer beschikt, te kunnen bieden. Hij denkt ook na over de moge lijkheid lokale databanken aan te sluiten, zodat bijvoorbeeld via de PC kan worden nagegaan welke voorstellingen er zijn in de Stads gehoorzaal of welke cursussen worden gegeven bij de Volksuni versiteit en Plaatselijk Educatief Centrum. De uitleentarieven gaan volgend jaar waarschijnlijk met één gul den omhoog voor het normale abonnement. Overwogen wordt het bejaardenabonnement in twee jaar tijd te verhogen van vijf tien naar vijfentwintig gulden, het niveau dat jongeren van 18,19 en 20 jaar betalen. „Dat lijkt ons redelijk," aldus Lamens, die ver zekert dat het leengeld op een kwartje blijft, als het kan in elk geval de komende driejaar. Bij de bibliotheek wordt nog be keken of het duurdere sterabon nement, waarbij geen leengeld hoeft te worden betaald, moet worden gehandhaafd. Dat wordt vaak door meerdere leners ge bruikt. „Mogelijk maken we dat duurder of we stoppen ermee," al dus de bibliotheekdirecteur. „Dat wordt nog bekeken." In het Jaarverslag over 1992 waar schuwt Lamens ervoor dat de ta rieven in Vlaardingen niet veel hoger moeten worden, „want dan prijzen we ons uit de markt." Mede door de invoering van het leengeld is het aantal uitleningen en het aantal leners weer afgeno men, meldt het jaarverslag, Het aantal leners daalde van 23.098 in 1991 naar 22.600 vorig jaar. Daar mee kent Vlaardingen een le nerspercentage (30,64 procent) dat nog wel hoger ligt dan het lan delijk gemiddelde {circa 29 pro cent). Vlaardingen - De Vlaardingse Openbare Scholengemeen schap (VOS) heeft een nieuwe rector. Met ingang van van daag vervult C. van Dalen deze functie. Hij volgt mevrouw M. T. Dijkstra op, die vorig jaar na interne conflicten door de gemeente op een zijspoor is ge zet Van Dalen was conrector bij het Thorbecke-college in En schede. Daarvoor werkte hij bij het Z&ndevelt-college in 's- Gravcnzande. Hij gaat zich vooral bezig houden met de al gemene coördinatie en het personeelsbeleid. Overige ta ken zijn onder de conrectoren verdeeld. Dertig vredesactivisten hebben vanochtend, samen met de Vlaardingse burgemeester Stam, een ontbijt genuttigd in het stadhuis van Vlaardingen. Het internationale gezelschap is be zig met een lange wandeltocht van Wales naar het voormalig Joegoslavië. De wandeling heeft tot doel aandacht te trekken voor de mensonterende situaties in de oorlogsgebieden in de uiteengevallen staat. Het initiatief voor de wandeling ontstond enige tijd geleden tij dens een vredeskamp in Ierland. In Vlaardingen zijn de vredes wandelaars beziggehouden door diverse plaatselijke vredes groepen. NadeovernachtingïndeNivon-boerderijen het ontbijt op het stadhuis is de delegatie te voet vertrokken naar Dor drecht. Foto Roel Dijkstra Schiedam - De Dienst Gemeente werken van Schiedam gaat op de Vlaardingerdijk experimenteren met geluidarm asfalt. Met het Don Diego Poeder: zilver E.K. Boksen, Ook jij scoort met onze grandioze herfst items! Exclusief voor heel Rotterdam bij New Bassy's Fashion! De „short story's of Londen" collectie met en zonder kraag ritsen, kontraststoff met ritsen double breasted Italiaanse kostuums zwart, grijs, bordeaux, d.groen bij New Bassy's Jeans Pepe - Don&van - Wranger - News - Pfchy - Cars enz. enz. Weekendprijsje rite en knoop bleu bleek „Compagneros"^49^ mekendprijsje 109.- „WiMried" I mteekendprilsje Uw «ïftl Zie ook onze etalage op nr. 21!! Vi-ijclagavancl koopavond fashion e Midde!landstraat7a, Rotterdam. Tel. 010-4134668 nieuwe type wegbedekking moet de te verwachten geluidsoverlast van het autoverkeer worden te gengegaan. De asfaltlaag wordt vermoedelijk eind van dit jaar over een lengte van ongeveer tweehonderd meter aangebracht. De kosten van aanleg en onder houd van het zogenoemde fluis ter-asfalt zijn hoger dan die van een 'gewone' laag. Dat wordt ech ter terugverdiend omdat langs de weg geen andere geluiddempen de maatregelen getroffen hoeven te worden. In de toekomst krijgt het stukje Vlaardingerdijk ter hoogte van de Wilhelmina- en Vijfsluizenflat aanzienlijk meer verkeer te ver werken. Die situatie ontstaat als de in aanleg zijnde ontsluitings- weg voor bedrijvenpark Vijfslui zen gereed is. Nu de verkeerssitu atie toch gereconstrueerd moet worden, wordt van de gelegen heid gebruik gemaakt om een proef te nemen met de nieuwe as- faltsoort. De aanleg van het proefstuk past binnen het gemeentelijk milieu beleidsplan, waarin wordt gesteld dat bij elke reconstructie de mo gelijkheid van het nieuwe asfalt- type moet worden onderzocht. Omdat de Schiedamse bodemge steldheid niet al te best is en veel zwaar verkeer gebruik gaat ma ken van de Vlaardingerdijk, staat echter niet vast hoe het asfalt zich zal houden. In principe wordt geluidarm as falt alleen op autowegen ge bruikt. Binnen de bebouwde kom voldoet deze op de snelwegen toe gepaste asfaltconstruetie niet omdat te veel straatvui! in de po reuze deklaag kan dringen. Op de autowegen is de vervuiling min der en door de hoge snelheden van het verkeer wordt het vuil uit het wegdek gezogen. In 1991 is in Breda voor het eerst een proef genomen met een zoge noemde open asfaltconstruetie die wél binnen de bebouwde kom kan worden toegepast. Het asfalt is opgebouwd uit een bovenlaag die het vuil in feite filtert waarna het via de grovere poriën van de onderlaag wordt afgevoerd naar de goot. Te grote hoeveelheden vuil op de bovenlaag kunnen eventueel worden verwijderd met een zuigmachine. Uit geluidmetingen blijkt dat bij snelheden tussen de dertig en ze ventig kilometer per uur het fluis ter-asfalt in vergelijking met ge woon asfalt een vermindering geeft van drie a vier decibel Vlaardingen - Wethouder Aart Kool (Volkshuisvesting) heeft gis teravond in de Vlaardingse ge meenteraad hevige kritiek te ver werken gekregen van met name PvdA en WD. De partijen verwe ten Kool een raadsvoorstel over de nieuwe verdeling van woon ruimte veel te laat en allerbelab berdst te hebben voorbereid. Volgens het PvdA-raadslid Atie- ma zou Kool eerst eens een cursus planning moeten volgen. Ze zei de zaak nu met wantrouwen te be zien. „Wordt ons iets door de strot geduwd?" Een beetje verongelijkt meldde Kool dat hjj eerder al excuses had aangeboden, welke toon Attema nog kribbiger maakte. En toen de wethouder zei dat zo al doende wordt geleerd, riep WD-fraetie- voorzittór Zonne boos: „Maar u bent daar niet het beste voorbeeld De kritiek van de raad - uiteinde lijk zou ook Kools eigen party het CDA die delen - kwam erop neer dat de zaken te laat aan de orde kwamen en gisteravond ook slecht werden verdedigd. De raad boog zich over de nieuwe vorm van woonruimteverdeling. Die houdt onder meer in dat er twee wekelijks een krant in Vlaardin gen wordt verspreid waarin staat welke woningen er in de huursec tor beschikbaar zijn of komen. Over de uitwerking van een en ander moet een convenant wor den gesloten met de woning bouwvereniging Patrimonium en Samenwerking "77 en het Ge meentelijk Woningbedrijf. Dat convenant moet 1 oktober in werking treden, maar tijd voor een fatsoenlijke behandeling m de raadscommissie was er niet. Dat was des te vervelender omdat de raad met nogal wat vragen zat. Zeer tot ergernis van een aantal raadsleden probeerde Kool daar gisteravond wat gemakkelijk overheen te stappen, hetgeen er uiteindelijk toe leidde dat de raad weer langer vergaderde dan no dig was. Vragen waren er bijvoorbeeld over het afschaffen van de plicht voor huizenbezitters om leegko mende woningen bij de gemeente te melden. Op instigatie van Atte ma stak de raad daar een stokje voor. Het WD-raadsiid Van Hal teren-Schilder deed dat met een volstrekt onduidelijk artikel over de wjjze van woonruimteverde ling. SP-fractievoorzitter Poppe dien de een motie in om te bezien of in derdaad elke twee weken 33.500 kranten moeten worden gedrukt en bezorgd. Hij vindt dat verspil ling omdat niet iedere Vlaardin- ger een andere woning zoekt. Na veel bestuurlijk geharrewar werd die motie voor pre-advies overge nomen. De raad ging vanwege de krakke mikkige voorbereiding „met gro te schroom" en „met zeer veel te genzin" akkoord met het afslui ten van het convenant. Vlaardingen - Met tientallen handtekeningen hebben bewo ners van de Lavendelslraat en omgeving bij de gemeente aange drongen op een veiliger verkeers gedrag in hun omgeving. Ze plei ten onder meer voor een snel heidsbeperking tot 30 kilometer. De bewoners maken zich met na me zorgen om hun kinderen. De straat wordt als sluiproute ge bruikt door automobilisten die stoplichten op de Van Hogendorplaan willen ontlopen. Volgens de bewoners controleert de politie niet of nauwelijks. De situatie is met name gevaarlijk als de scholen uitgaan. „Dan raast het verkeer met zeventig a tachtig kilometer per uur door de straat."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1