15 Aanvaring heeft geen gevolgen Geen vrijspraak voor verdachte van cocaïne-smokkel in gehakt MMéBk€M Overslag bij Van Ommeren mag van gemeente gewoon doorgaan Korthout wordt gemeente secretaris STAATSLOTEN Autolawaai verstoort lessen in deel Westïand-Zuid genda Crisistijd was zwaar voor beginnend echtpaar Hokke Ch GROOTSS BRADERIE t? WjÊM Sw® fiMI WW W*8 Waarom woon Ik in Vlaardingen? Verkeersles in de praktijk Benvan Watersportvereniging denkt aan het milieu Schrijversmarkt Schilderijen in Tavenu Papierregeling verdwijnt VERKOOPADRESSEN Rotterdams Dagblad Woensdag 6 oktober 1993 RW Omdat de Vlaardingse meisjes de mooiste meisjes van de wereld zijn (zal wel door de haring zonder uitjes komen, die ze eeuwenlang 'genuttigd hebben)? Omdat de Markt op een nazomermiddag wanneer de zon de linde blaadjes met een toverstokje aanraakt, de mooiste plek van de we reld is? Omdat het een genoegen is om van station Viaardingen-centrum over de Westhavenkade naar het centrum te kuieren? Omdat de Broekpolder, alhoewel volgestort met giftig Rotterdams havenbagger. nog steeds niet bebouwd is met woningen? Omdat de Stadsgehoorzaal, ondanks de lobby van die Amsterdam se praatjesmaker van een directeur, niet gesloopt is ten gunste van de bouw van een multicultureel centrum aan het Buizengat? Omdat het Hof het mooiste park van de wereld is? Omdat ik in tegenstelling tot in Schiedam nog nooit in Vlaardingen een pistool in mijn nek heb gehad? Omdat ik in een rustig straatje woon, waar ik geen last heb van luidruchtige buren? Omdat het brood van bakker H? het lekkerste brood van de wereld is {en het schijnt nog gezond te zijn ook)? Omdat ik in mijn stamcafé slechts eenmaal ben lastig gevallen door een vervelende klant? Omdat het nog steeds een zooitje is in de Vlaardingse gemeente raad ondanks het vertrek van die lastpost van Goudriaan? Omdat ze eerst de stalling van station Vlaardingen-Oost slopen en een paar jaar later weer herbouwen? Omdat ze voor een bedrag van twaalf mihoen het gehele gemeente lijke ambtenarenapparaat ondersteboven gooien, wat erop neerkomt dat nu elke ambtenaar op de verkeerde plek zit? Omdat in het stadhuis een gemeentelijk servicecentrum wordt in gericht met informatiedames die antwoord geven op alle prangende vragen, zodat ik hun de vraag kan voorleggen: waarom woon ik in Vlaardingen? DICK VAN DER LUGT Redactie Waterweg: i JanBooister r J Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden De leerlingen van scholengemeenschap Branders- stad en het Gilde College kruipen vrijdag niet in de schoolbanken maar gaan de straat op. Ze nemen deel aan een verkeersedueatiedag van de ANWB waarvan er jaarlijks vijftien worden gehouden. Het parkeerterrein in het Beatrixpark wordt voor die dag omgetoverd tot één groot verkeersplein waar de ruim duizend scholieren tal van praktijklessen krij gen voorgeschoteld. Het draait allemaal om de vei ligheid in het verkeer. De deelnemers kunnen hun capaciteiten op de fiets of brommer tonen op een be- hendigheidsbaan, krijgen voorlichting over het juis te gebruik van de valhelm en kunnen hun tweewie- Ier, ogen en reactievermogen laten testen. In de mo biele infotheek worden videofilms over het verkeer gedraaid en staan een aantal computers met ver- keersspelletjes. De verkeersedueatiedag begint om 9.30 uur. Vlaardingen Zonder dat er ook maar één gulden subsidie aan te pas is gekomen, heeft watersportvereniging De Bommeer aan de Broekkade een milieuvriendelijke afspuitplaats voor pleziervaartuigen gebouwd. Het pronkstuk van de watersporters wordt zaterdag om 10.30 uur geopend door de wethouders Van Ardenne en Van der Windt. De vereniging wil met de nieuwe werkplaats een bij drage leveren aan een schoner milieu. Daartoe wordt in het vervolg het afspuitwater opgevangen en na een voorzuivering niet meer op de Vlaar dingse maar op het rioleringsstelsel geloosd Zodoende wordt verontreiniging van het op pervlaktewater voorkomen. Met de realisatie van de afspuitplaats is ruim dertigduizend gulden gemoeid. De installa tie is gebouw door de leden en voldoet aan de voorwaarden die in de milieuwetten zijn op genomen. Westhaven plaats 22 3131 BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Vlaardingen - De gemeente Vlaardingen is niet van plan de op en overslagvanchemiealiën bij Van Ommerente verbieden, on danks een aanvaring op 2 september waarbij een lanker voor tien tot twintig miljoen gulden schade aanrichtte, DM. ongeluk bij de steiger van Van Ommeren is voor burgemeester en wet houders geen aanleiding te veiondersteilen dal de veiligheid in het havengebied niet maximaal is gewaarborgd. Chemicaliën maken slechts drie procent uit van de totale overslag bij Van Ommeren en het meren deel daarvan bestaat uit stoffen die niet als vervoersgevaarlijk zijn aangemerkt, schrijven B en W in antwoord op schriftelijke vragen van raadslid Remi Poppe {Socialistische Partij). Maassluis - Mr. Arjen Korthout is door het college van B en W voor gedragen voor de functie van ge meentesecretaris van Maassluis. De 38-jarige ambtenaar is thans bij de gemeente Maassluis werk zaam als hoofd van het stafbu reau Bestuurlijke Coördinatie en Secretariaat Tevens is hij actief als loco-secretaris. Sinds het ver trek van de vorige gemeentese cretaris Henny Huiskes nam hij de taak van de hoogste ambtenaar al waar. Voor de functie van gemeentese cretaris is uitgebreid geadver teerd in vakbladen en kranten. De sollicitatiecommissie besloot echter de voorkeur te geven aan een interne kandidaat. Als Kort hout wordt benoemd, krijgt hij onder meer de taak de coördina tie van het gemeentelijk beleid te verbeteren. Onderzoeken hebben de laatste jaren aangetoond dat daar het nodige aan schort. De gemeenteraad beslist 12 okto ber definitief over de benoeming van Korthout. Als tweede op de voordracht staat KG. Hoffesom- mer. De gemeenteraad benoemt vol gende week ook een nieuw hoofd voor ae sector stads- en milieube heer. Als eerste op de voordracht staat ir. J Knol, thans afdelings ingenieur bij het ingenieursbu reau wegenbouw van Gemeente werken Rotterdam, Wordt Knol benoemd, dan volgt hij de gepen sioneerde Kees den Hondt op. De kinderboekenschrijvers Karei Eykman, Tais Teng, Dagmar Stam, Carry Slee, Lies- beth van der Jagt en Els van Delden zijn za terdag te gast in de openbare bibliotheek. Ze lezen daar voor uit eigen werk aan kinderen die op de schrijversmarkt afkomen Ook be antwoorden ze vragen en signeren .'e hun boeken. De schry versmarkt wordt om Of uur geopend door wethouder TA tóenjiagen, l 'j ge staan door leerlingen van de Meester BI om school. De Regenboog en De Dijck. Elk ialf uur wordt door een schrijver voorgele: en. Tijdens het boekenevenement trekt de *at- tenvanger van Hameien ioor de jeugd'neb en en winkelcentrum De koningshoek. De schrijversmarkt duurt tot tWv uur. De stichting Tavenu start haar nieuwe sei zoen zaterdag met een expositie van de Vlaardingse kunstenares Josc de Goeijen. Ze toont werken die bestaan uit olieverf, acryl en pastel. Ook zijn er aquarellen van haar te zien. De expositie duurt tot en met zondag 24 oktober en omvat hoofdzakelijk landschap pen, boerderijen en portretten. Galerie Ta venu is gevestigd aan de Dicpenburchstraat 2a. De openingstijden: zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur, zondag van 14.00-16.00 uur, dins dag tot en met donderdag van 15.00 tot 17.00 uur en woensdag van 19.00 tot 21.00 uur. De toegang is gratis. Hoek van Holland De oud-papierregeling, waarbij verenigingen en instellingen een subsidie van twee cent per kilo oud papier krijgen, moet worden ge stopt Dat is het advies van het dagelijks be stuur en de commissie welzijn aan de deelge- meenteraad. De conclusie is dat het inzame len van oud papier, zoals dat nu gebeurt, ten dode is opgeschreven. Hoek van Holland P. Vervenne Prins Hendrikstraat 265. Tei. 01747-82516 Maassluis Jan Booster Lederwaren Koningsboek 923-14. Tel- 01899-13243 Schiedam De Blokshop Groenefaan 103. Tel. 010-4730525 Schiedam Sigarenmagazijn Hel Hoekje Boerhaavelaan 80. Tel. 010-4265513 Schiedam Tabakspeciaalzaak Ton Jaarsma Borodmlaan 58. Tel. 010-4703768 Schiedam Tabakshop Jacqueline St. Liduinastraat 55. Tel. 010-4267613 Schiedam B. P. H. Janse Broersvest 8a. Tel. 010-4268804 Schiedam Tabakspeciaalzaak Nico Smiishoek P. J. Troelslralaan 31. Tel. 010-4703037 Vlaardingen Tabakswinkel 'Op de Koek' Dïepenbrockstraat 133. Tel. 010-4344892 Vlaardingen Tabakspeciaalzaak Nico Smitshoek De Loper 82. Tel. 010-4742997 Schiedam Primera Joop van Sctiijndel P.K.O. laan 144, 3112 VL Schiedam Te!. 010-4155016 Poppe zinspeelde in zijn vragen op maatregelen om paal en perk te stellen aan de overslag van che micaliën langs dit deel van de Nieuwe Waterweg. Bij de vergun ningverlening, enkele jaren gele den, aan Van Ommeren om behal ve eetbare oliën ook chemicaliën te gaan overslaan, tekende Poppe fel protest aan. Hij vond dit ge vaariijk voor de woonwijken ach ter het havengebied. Volgens het college lagen er op het moment van de aanvaring geen schepen met gevaarlijke stoffen in de Vlaardingse Petrole umhaven. De laatste overslag van (ongevaarlijke) chemicaliën had een paar dagen eerder plaatsge vonden, op 26 augustus, toen een partij n-parafiine werd overge pompt van een schip in een an der. Wel vervoersgevaarlijk was een lading xyleen, die op 1 juli vanuit een tanklichter in een par- celtankerwerd overgeslagen. De precieze oorzaak van het onge luk op donderdag 2 september, waarbij een steiger van Van Om meren finaal doormidden werd gevaren, staat nog steeds niet vast. De Rivierpolitie, die het ge val uitzoekt, heeft nog geen on derzoeksrapport gepubliceerd. Ook de Scheepvaartinspectie heeft een onderzoek ingesteld, maar is niet gemachtigd het re sultaat bekend te maken. En de loods die aan boord was van de tanker Manbei, het Noorse schip dat het ongeluk veroorzaakte, mag niet zomaar mededelingen doen over zijn waarnemingen. Uit mededelingen van de ge meente blijkt dat de oorzaak ver moedelijk gezocht moet worden in een storing aan de hoofdmotor van de Maribeï. Daardoor kon de motor niet 'achteruit slaanDe twee sleepboten die de tanker met (eetbare) oliën begeleidden slaagden er niet in de vaart van het schip af te remmen. En er ging nog meer mis Het lukte ook niet, de ankers van de tanker tij dig te laten vallen. Burgemeester en wethouders hebben daarover hun bezorgdheid uitgesproken. Zij vragen zich ook af in hoeverre de kwaliteit van de bemanning een rol heeft gespeeld. Het echtpaar Hokke kijkt, samen met de kinderen, nog eens in de fotoboeken van vroeger. Toen was het allemaal niet zo mooi. Foio Roei Dijkstra Maassluis - Zes kinderen kwa men er voort uit het huwelijk van Marina Claziena Vermeer en Jo Hokke, drie zoons en drie doch ters. „Mooi verdeeld," vindt de middelste dochter Lenie Den Boer-Hokke, die als een van de weinigen uit het Maassluise gezin naar Vlaardingen is verhuisd. Haar ouders, die nu in verzor gingshuis Zonneweelde van een rustige oude dag genieten, kun nen terugzien op een lang en veel bewogen huwelijk. Gisteren vier den ze hun zestigste trouwdag. Bevriend waren Jo en Rien al rond hun vijftiende, maar ze huw den pas in 1933, midden in de cri sistijd. „En dat was een harde tijd," aldus dochter Lenie. „Mijn vader had nauwelijks werk. Uit de verhalen over die tijd weet jk dat hij dolblij was dat hij op een keer, toen er een windhoos was ge weest. in hel Westland ruiten in de kassen mocht zetten Had hij eindelijk weer iets te doen." Jo Hokke, schilder van zijn vak, kreeg het later beter. Hij is jaren lang 'huisschilder' geweest van Smit Co. Hij gaf de schepen van het zeeslepersbedrijf regelmatig een fris kleurtje. Na 25 jaar stapte hij over naar een bedrijf in de Vlaardingse haven. Moeder Hok ke deed ondertussen het huishou den en dat was, weet dochter Le nie uit eigen herinnering, geen kleinigheid. „Met zes kinderen is het altijd druk, reken maar. Maar we hebben allemaal een gezellige jeugd gehad." Een andere bijzondere herinne ring bewaart het gezin aan de Wa tersnoodramp van februari 1953. De familie woonde toen aan het Zandpad, vlak achter de haven. De straat kwam m die rampnacht blank te staan en het water drong de huizen binnen. Lenie Hokke- „We waren alles kwijt, het hele Vlaardingen - Leerlingen van de scholengemeenschap Westland- 2uid ondervinden zoveel hinder van auto's die hun school passe ren, dat zij zich tijdens de lessen nauwelijks kunnen concentre ren. „Als het raam openstaat, kun je bij een proefwerk de aan dacht er niet bijhouden. En als iemand in de Mas iets zegt, kun je vrijwel niets verstaan," vertelt Chris Kalkman, leerling van klas 4M2. Volgens Chris komt dat doordat veel auto's harder rijden. dan de toegestane vijftig kilome ter per uur. Op initiatief van zijn leraar Ne derlands schreef Chris begin de ze week een brief aan het college van burgemeester en wethou ders in Vlaardingen. De scholier vindt dat het gemeentebestuur snel iets aan de geluidsoverlast moet doen. „Want op deze ma nier kunnen we geen goed on derwijs volgen Met een apparaat uit het natuur- kundelokaal hebben de scholie ren uit Chris' klas nauwkeurig gemeten hoe ernstig het lawaai precies is. De meters wezen waarden aan tussen de 70 en 75 decibel. Dat is zeker 15 decibel te veel, meent de klas. Niet alleen de Mavo-scholieren hebben last van het verkeer, meent Chris Kalkman. „Alle klassen die aan de kant van de Anj Koplaan lessen volgen, zit ten met het probleem." In zijn brief schrijft de uit Maas sluis afkomstige scholier dat hij al wat oplossingen voor de ge luidshinder heeft bedacht. Hij stelt voor een geluidsscherm bij de school te plaatsen, of anders de Ary Koplaan te voorzien van fluisterasfalt. Woensdag 6 oktober SCHIEDAM Kluphuis Oost. Conditietraining voorvrouwen, 19.30-21.30 uur. De Teerstoof. Voorrondes Cameretten '93,20 30 uur. Filmhuis. The crying game, 21.30 uur. Gebouw De Harg. Concert mandolineorkest ONI, 19.45 uur. VLAARDINGEN Harmonie. Yaaba (film), 20.30 uur. Bar-dancing Hallo. Hollandse avond met Koos Alberts. 21.00 uur. Visserijmuseum. Hebben en Hou- en van de Visserij (film). 20.00 uur. ROTTERDAM Theater Zuidplein. Nederlands Eurythmie Ensemble, 20.15 uur. Ar no van der Heyden, 20.30 uur. Bi bliotheektheater. Cerceau. 20.00 uur. Rotterdamse Schouwburg, Andorra/Gegijzeld, 20.15 uur. Lan taren/Venster. Requiem «oor een zwaargewicht. 20.30 uur. Diana en Monstreux, 21,00 uur. Zaal De Unie. Het land van Huizmga. 20.30 uur. Correct Studio Café. Open Ta lenten Podium. 21.00 uur. Donderdag 7 oktober SCHIEDAM Stichting Welzijn 90 (Aristïde Bri- andring). Kledingruilbeurs. 13.45- 15.15 uur. De Teerstoof. Voorron des Cameretten '93,20.30 uur. VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert, 12.45 uur. Stadsgehoorzaal. Mim&Maxi, 20.15 uur. Harmonie. Brekend Vaatwerk (theater), 20.30uur. Film zaal Stadsgehoorzaal. Utz, 14 00 en 20.30 uur. MAASSLUIS Koningshof. Bndge, 19.45 uur. ROTTERDAM St.Laurenskerk. Lunchconcert. 12.45 uur. Luxor Theater. All Star Superband, 20.00 uur, Zaal De Unie. Orkest De Volharding, 20.30 uur. Correct Studio Café. Paul Stark Kwartet, 20.30uur. PlanC. De Goudrenetten, 21.30 uur. Biblio theektheater. Cerceau. 20.00uur. Rotterdamse Schouwbu rg. Andor ra/Gegijzeld. 20.15 uur. Theater Zuidplein. Arno van der Heyden, 20.30 uur. lantaren/Venster. Sally can't dance. 20.30 uur. Monoloog, 22.00 u. Contre-Coeur. 20.30 uur. huisraad Het was een vreselijke ellende." Op de receptie gisteren m Zonne weelde werden deze herinnerin gen uitgebreid opgehaald Ko mend weekeinde doet het gezin hel nog eens dunnetjes over tij dens een etentje De kinderen zijn van plan de 81-jange moeder en 82-jarige vader uitgebreid m het zonnetje te zetten. Vader Hok ke zal bij die gelegenheid een zelfgemaakt gedicht voordragen over zestig jaar lief en leed met zijn vrouw Want dichten is zijn grootste hobby. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: Tht-.uoi boyscout' (12) dag. 11.45-14,15- 16.45-19.15-2145. Alhambra 2: 'Indecent proposal' (ah dag. 6.45- 9.30. do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Ca lypso 1: 'De tussentijd' (al) dag 1.15-4-6.45-9.30. Calypso-2: The piano' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. CaIypso-3: 'Belle van Zuylen madame de Charrière' (al) dag. 1.15.4.6.45-9.30 Cinerama 1: 'Jurassic Park" (a!) dag 115-4- 6.45-9.30. za.zo.ook 10.30. Cine rama 2: The Fugitive' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Clrffhanger' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9 30. Cinerama 4: 'Guilty as sin' (16) dag 1.15-4-6 45-9.30. Cine rama 5: 'Dave' (al) dag. 6,45-9.30, do.vr.ma.di.ook 1.15-4. Corso: 'The fugitive' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. tmax Theater: 'Sharks' (al) di.t/m vr 2-8.30. za zo. 2-4- 8 30. 'Antarctica' (al)za.zo. 12'Het Grote Barnere Rif (al) di t/m vr. 3- 7.30, za.zo. 1-3-7.30. Lantaren/ Venster 1: Trots couleurs: bleu' dag.8-10. Venster 2: 'II Decamer on'do.vr.za.7 30. 'Canterbury Tales' zo.ma,wo.7.30. 'Medea' dag (beh- di.) 9.30. 'Stalker' di,7.30. Ven ster 3: 'Bad Lieutenant' dag. 8-10, maaiie^i 8 'Snee|' p,e\"ew' ma. 10. Venster 4: 'Wittgenstein' dag. 8. 'La chasse aux papillons' dag. 10. Lumière 1: 'Jurassic Park' (al) dag.l. 15-4-6.45-9.30, za .zo.ook 10.30. Lumière 2: 'Slwer' (16) dag. 6.45.9.30 do.vrma.di. ook 1.15-4. Lumière 3: 'Last action hero' (al) dag. 6.45-9.30 do.vr.ma. di ook 115-4. Lumière 4: 'Hot shots'(12) dag. 1.15-4-6 45-9.30. Rex: 'Naked Scents' (18) dag. 12. doorl.voorst. Thalia: 'In the line of fi re (16) dag.1.15-4-6.45-9.30. Rotterdam/Schiedam - De37-jangeVlaardinger A G die eerder dit jaar een pakketje met 880 gram coca- ine vanuit Suriname naar zijn woonplaats het ko men, komt voorlopig niet op vrije voeten. Zijn raads man, mr. P. J. Silvis, vroeg zich tijdens de zitting van twee weken geleden af hoe het Openbaar Ministerie er bij kwam dat zijn cliénl iets te maken had met de smokkel en bepleitte vrijspraak. De rechtbank acht te de man echter wél schuldig en veroordeelde hem tot een celstraf van tien maanden, waarvan twee maanden voorwaardelijk. Tegen hem én de vrouwelijke mede-verdachte M.M.C, werd twaalf' maanden gevangenisstraf ge- eist, waarvan drie maanden voorwaardelijk. De man gaf toe betrokken te zijn geweest bij een eerdere zen ding cocaïne maar verklaarde niets te maken te heb ben gehad met het tweede pakketje. Dat werd, net als het eerste, gestuurd naar het adres van een Vlaar dingse vrouw die vour Laar mede wei king werd be loond met een geldbedrag In het doosje zaten twee potjes met balletjes Suri naams gehakt waarin de 'coke' was verstopt. De zaak kwam aan het rollen toen de douane in Amsterdam het goedje onderschepte Het spul werd onderzocht en nadien doorgestuurd naar het adres. Toen de vrouw bij aflevering de 106 gulden portokosten wilde betalen, werd ze aangehouden. Voor haar raadsvrouwe mr. C. Oosthoek stond het vast dat haar 44-jarige cliente tegen haar wil betrok ken was geraakt bij de verzending van de twee post- pakketen. De vrouw had immers tot twee keer toe van een persoon die ze nauwelijks kende, gehoord dat uit Suriname een pakje onderweg was naar haar adres. „Ze heeft haar adreb niet ter beschikking gesteld maar er is over haar adres beschikt Ik verzoek u btj de strafbepaling uiterste clementie toe te passen," vroeg de advocate de rechtbank twee weken geleden. Raadsman mr. Silvis bepleitte vrijspraak omdat m dc dagvaarding alleen de smokkel van de tweede zending werd genoemd. En juist met dat feit had zijn client naar zijn zeggen mets van doen. De verklarin gen van de mede-verdachte spraken dat echter tegen en werden door de officier van justitie als wettig be wijsmateriaal beschouwd. Mr. Silvis kon zich daar met m vinden. ZATERDAG 9 OKTOBER A.S. jflAN R;jcKEVO^^ g rifüffir T.g.v. de opening van de vernieuwde Algeraweg en de A. v. Rijckevorselweg. BEDRIJVENPARK RIVIUM CAPELLE AAN DEN IJ5SEL VAN 10 TOT 17 UUR MET MEER DAN 100 KRAMEN EN TAL VAN ATTRAK i IES o.a, het motorstuntteam Les Aranis met adembenemende luchtacrobatiek op 40 m hoogte, - De Kindertruck, - Skelterbaan (Mini-Tnkes), de9 mans swingende Peter Starshme Big Band, etc GRATIS PENDELDIENST METROSTATION CAPELSEBRUG FEEST MEE WANT DE WJjG I.S VRIJ-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2