13 Taxi-oorlog dreigt in Maassluis Huwelijk waar muziek in zit SI Wethouder en BVSZ houden sloop pandjes niet tegen Rotterdams Pagfeiad „«BV Vrachtverkeer kan niet naar zuidelijke randweg Van Netten 'teleurgesteld' in uitblijven bedrijfshulp Consumentenbond: Schiedam hondepoepstad nummer één Plaatselijke bedrijven vinden concurrentie uit Rozenburg oneerlijk Anderhalfjaar celstraf geëist voor verduistering Salaris kwijt bij overval Winkeldief op 1 gestolen fiets i Regionale winkeldieven Tabakdieven ontkomen niet Schennispleger aangehouden Hotelgast bleek dief Ouders Oostwijk ageren tegen onveilige spoorwegovergang I Vrijdag 8 oktober 1993 Waterweg Maassluis - In Maassluis dreigt een taxi-oorlog. De Maassluise taxibedrijven Maaszicht en Hofman zijn woedend op hun Ro- zenburgse collega Van der Meer, die hun in Maassluis oneerlij ke concurrentie zou aandoen. Directeur Joop van Gent van Maaszicht voorspelt „groot gedonder" als de twee voor Van der Meer rijdende chauffeurs doorgaan met hun activiteiten. Taxi Hofman overweegt stappen tegen Van der Meer te onderne men. Directrice Hofman maakt zich zorgen om de werkgele genheid van haar chauffeurs. voor mijn belangen opkomen?" Van Gent, die zes wagens op de weg heeft, vreest dat er binnen kort geen droog brood meer te verdienen valt in het taxibedrijf. De treintaxi van NS, de toekom stige, door de gemeente gesubsi dieerde Deeltaxen de activiteiten van particulieren die tegen laag tarief ritjes verzorgen hebben de markt verstoord. De „oneerlijke concurrentie uit Rozenburg" was Vorige week vrijdag deden zich de eerste schermutselingen voor, toen Van Gent de concurrerende wagens één voor één klemreed om de chauffeurs te intimideren. Deze week ontstond er opnieuw een woordenwisseling. „Van knokpartijen wordt niemand wij zer," beseft de Maassluizer. „Maar de instanties zeggen dat ze niks kunnen doen, en een rechts zaak kost te veel. Ik moet toch voor hem de druppel die.de em mer deed overlopen. „Ik rij hun schermen eraf gegarandeerd," dreigt Van Gent strijdlustig. Ook Taxi Hofman heeft last van de nieuwe concurrentie. „Dit kost ons hoe dan ook klanten," zegt mevrouw Hofman. De activiteiten van de Rozenburgse taxi's zijn voor dit bedrijf des te pijnlijker, omdat ze be mand worden door chauf feurs die vroeger bij Hofman op de loonlijst stonden. „Ik heb Van der Meer gebeld, maar die zegt dat er alleen mensen van het loodswe zen worden vervoerd. Daar geloof ik niets van. Ik zeg met hoe, maar we zijn wel van plan hier iets te gen te gaan ondernemen. Wij MM Schiedam - Afgelopen nacht is een 29-jarige Schiedammer bij een overval zijn salaris kwijtge raakt. De man, die fietsend op weg was naar huis, stopte bij het Oude Kerkhof om een plasje te doen. Nauwelijks van zijn fiets gestegen, werd hij van achteren beetgegrepen en met een hard voorwerp op het hoofd geslagen. j Hij verloor het bewustzijn. 1 Toen hij weer bij z'n positieven kwam, bleek een enveloppe uit zyn zak te zijn gestolen. In die en veloppe zat zijn salaris. Van de da der ontbreekt elk spoor. i Schiedam - In een drogisterij aan de Hoogstraat werd gisteravond een 25-jarige Rotterdammer be trapt toen hij enkele tassen wilde I wegnemen. Het winkelpersoneel j probeerde de man aan te houden, i Dat lukte niet, omdat de dief zich buitengewoon agressief gedroeg. I Hij slaagde er in te vluchten op j een fiets. De politie achterhaalde de verdachte uiteindelijk op de Franselaan in Rotterdam. Hij j bl"ek op een gestolen fiets te rij den. Gisteravond werd ook een 38-jan- ge vrouw uit Schiedam aangehou den. Zij had in een supermarkt aan de 's-Gravenlandseweg twee flessen sherry gestolen. Tegen de vrouw is proces-verbaal opge- i maakt. Spijkenisse - Niet alleen de poli tiek streeft naar regionalisatie. Ook winkeldieven hebben hun ei gen regionale aanpak, bleek gis teren in Spijkenisse. Daar werden onafhankelijk van elkaar winkel dieven in de kraag gevat uit Vlaardingen, Schiedam, Rotter dam en Spijkenisse. De vier wilden in totaal voor 460 gulden aan goederen meenemen. Recordhouder was een 28-jarige Vlaardinger, die bij een vestiging van Albert Heijn voor 251 gulden aan boodschappen onbetaald mee j wilde nemen. De man met de meeste ervaring j in winkeldiefstallen was een Schiedammer. Hij werd, nadat hij I een paar schoenen had willen ste- I len, voor de 77ste keer in zijn 'car rière' in de kraag gevat. Vlaardingen - Aan de Van Hogen- dorplaan zijn vanmorgen vroeg twee mannen aangehouden op verdenking van inbraak in twee tabakswinkels. De arrestanten zijn een 20-jarige Schiedammer en een 31-jarige Engelsman. Een verdachte werd gepakt in de di recte omgeving van een zojuist geplunderde winkel. Zijn metge zel werd even later aangehouden in de omgeving. In de struiken vond de politie enkele zakken met sigaren, sigaretten en aanste kers. Vlaardingen - Op het pad achter de Zwaluwenlaan in Holy heeft de politie gisteren een 44-jarige Vlaardinger aangehouden op ver denking van schennis. Hij beken- l de op het bureau dat hij acht keer zijn geslachtsdeel aan vrouwelij ke voorbijgangers had getoond. De politie was na enkele aangif- j ten tot gerichte actie overgegaan en had een aantal agenten in de buurt geposteerd. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft deze week een 30-jange stadgenoot gearresteerd die er een gewoonte van had gemaakt spullen uit hotels te stelen. De man, verslaafd aan verdovende middelen, was actief in Vlaardin gen, Hoek van Holland, Schiedam, Monster en Capelle aan den IJssel. Zijn werkwijze was simpel. Hij boekte een kamer in een hotel en nam daar vervol gens de meest uiteenlopende goe deren weg, variërend van een ra dio tot delen van het bestek. Uit het onderzoek is nog niet duide lijk geworden of de verdachte zijn hotelrekening voldeed. Den Haag - Voor het verduisteren van twee ton hoorde een 47-jange Vlaardinger gisteren voor de Haagse rechtbank anderhalf jaar gevangenisstraf, waarvan een half jaar voorwaardcrlijk, tegen zich eisen. De verdachte zou we kelijks driehonderd gulden van zijn werkgever, een autobedrijf in Wateringen, hebben verdonkere maand. De Vlaardinger was daar in dienst als boekhouder. Officier van justitie mr. B. Swa- german weigerde, net als de rechtbank later ook deed, om de strafzaak te schoren en de ver dachte te kans te geven op een nieuwe baan. Dit voorstel van de reclasseringsambtenaar en de ad vocaat van de verdachte werd af gewezen omdat de officier niet geloofde dat de verdachte het ge stolen geld zou terugbetalen. „Een dergelijk voorstel had hier in de vorm van een uitgewerkt plan op tafel moeten liggen. Nu kan ik niet anders constateren dan dat meneer, sinds de zaak is uitgekomen, anderhalf jaar lang met de armen over elkaar heeft gezeten. Mede daarom vind ik ge vangenisstraf op zijn plaats," al dus mr. Swagerman. De rechtbank doet op 21 oktober uitspraak. houden ons aan de regels en we venvachten van andere taxibe drijven dat zij dat ook doen." Van der Meer zegt dat hij in Maas sluis „niets doet wat met mag." „Wij rijden daar voor één grote klant, voor de rest doen we hele maal niets." De Rozenburgse on dernemer zegt te hebben vastge steld dat in Maassluis veel vraag is naar goed vervoer, en dat de plaatselijke taxibedrijven niet in staat zijn dat te leveren. „Die blij ven in gebreke/ Het dreigement van Van Gent om „de schermen er af te rijden" iaat Van der Meer zo goed als koud. „Dat moet hij niet doen, want dan heeft hij met een een proces aan zijn broek," zegt de Rozenburger. De Maassluise politie neemt voor lopig een afwachtende houding aan. Het voorval dat Van Gent het al een keer aan de stok heeft ge had met de concurrent is bij de politie bekend, maar dat is, zegt een woordvoerder nog geen reden om de partijen uit te nodigen voor een ge sprek. „Maar we houden de boel in de ga ten. Het moet natuurlijk niet uit de hand gaan lopen. Op Rotter damse toestanden zitten we hier niet te wachten." Met controle op de naleving van de vergunningen houdt de politie zich niet bezig. Dat is een zaak van de provincie. Vlaardingen - Schiedam wordt ernstig vervuild door hondepoep. Dit concludeert de Consumenten bond, die dit jaar de leefbaarheid in veertien gemeenten onder de loep nam. Uit het onderzoeksrap port 'Test uw plaats' (Tup) blijkt dat de Brandersstad voor wat be treft poep op straat de twijfelach tige eer geniet op nummer één te staan. Ook in Vlaardingen storen de in woners zich aan de hondedrollen. Zo'n zevenentwintig procent van dc geïnterviewde Vlaardingers kwalificeert het openbaar gebied als 'zeer vervuild'. De Maassluise cijfers liggen op het zogenoemde Tup-gemiddelde. Het is niet de eerste keer dat de Consumentenbond een aantal steden door de mangel haalt. Tien jaar geleden trokken de werk groepen van de bond al eens het land in om de levensomstandig heid in een tiental gemeenten te vergelijken. Dit jaar werd beke ken wat de gemeenten op ver schillende fronten te bieden heb ben. Ook werd beoordeeld hoe het is gesteld met de woonlasten, ver- ontreinigingsheffingen, gas- en electriciteitstarieven en de kwali teit van het drinkwater. Uit het onderzoek is gebleken dat het drinkwater m de meeste ge vallen goed is. Alleen in Schic-dam, Vlaardingen en Maas sluis wordt het water slecht ge noemd. Het bevat een kleine hoe veelheid chloorhoudend orga nisch oplosmiddel en sporen van bestrijdingsmiddelen. Volgens de Bond zijn op korte termijn maat regelen nodig, maar het Drinkwa- terleidingbedrijf Zuid-Holland liet onlangs al weten die conclusie niet te delen. De fietsroutes in Maassluis zijn het best. In Schiedam en Vlaar- Vlaardingen - De onlangs opge leverde spoorwegovergang aan de Spoorsingel is uitermate on veilig voor kinderen. Met die boodschap heeft een groep be zorgde ouders uit de Oostwijk zich tot de gemeente gericht. In een door vierhonderd mensen ondertekende petitie wordt om snelle maatregelen gevraagd. Middels de speciaal voor voet gangers aangelegde trap is het volgens de ouders ook voor hun kroost kinderlijk eenvoudig om op het spoorwegtracé terecht te komen. De roep om een veiliger spoorwegovergang wordt onder steund door raadslid Ben van der Velde van Groenlinks, Hij heeft de kwestie in een brief bij het college van b en w aange kaart. Net als de bewoners vindt hij het onbegrijpelijk dat de trap naar de spoorwegovergang uit komt op een speelplaatsje. „Dit is een plaats waar kinderen na drukkelijk worden uitgenodigd om te spelen." De spoorwegovergang bevindt zich vlak in de buurt van de christelijke basisschool De Re genboog. De nieuwe spoorweg overgang is alleen geschikt voor Vlaardingen - Het CDA-raadslid Van Netten is „zeer teleurge steld" dat er nog steeds geen goe de regelingen zijn om bedrijven te begeleiden als ze zich in Vlaar dingen willen vestigen. Hij heeft in een motie bij de begrotingsbe handeling van vorig jaar ge vraagd met spoed die zaak aan te pakken, maar constateerde gis teravond in de raadscommissie Economische Zaken bitter dat er nog niets van de grond was geko men. Van Netten spuide zijn kritiek richting wethouder Van Ardenne- van der Hoeven ('CDA, Economi sche Zaken), die er als politiek verantwoordelijke inhoudelijk niet op inging. Van Netten accep teerde dat overigens. De kritiek werd geuit bij de pre sentatie van het plan om met ac count-managers bedrijven met tertijd te gaan begeleiden als ze in Vlaardingen uitbreiden, verhui zen of zich er willen vestigen. Ze zouden onderdeel moeten zijn van het service-centrum dat de gemeente in het nieuwe stadhuis wil beginnen. Van Netten maande de gemeente opnieuw tot spoed, mede omdat het met de werkgele genheid steeds slechter gaat. „We Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131BT Vlaardingen tel.: 010-2340055/fax.: 4349754 dingen belemmeren glasbakken, auto's en groenvoorzieningen hier en daar het uitzicht van de fietsers en is de veiligheid niet op timaal. In Maassluis zijn alle rou tes voldoende verlicht. Op het gebied van de onroerende zaakbelasting (ozb) en reinigings tarieven scoort Schiedam het best. De stad is de goedkoopste van de veertien onderzochte ge meenten. Vlaardingen is het duurst van de drie Waterwegste den. Met de rioollasten is Schiedam (een jaarlast van 91.09 per inwoner) weer duurder dan Maassluis 49,38) en Vlaar dingen 70,27). Het jaartarief voor riolering is in Schiedam sinds 1991 verdubbeld. Trouwen en begraven is in Vlaar dingen niet goedkoop; respectie velijk 362,25 en 994. Op zater dag is het nog duurder; 724,50 en 1228,60. Ook het tarief voor het wekelijks legen van grote huisvuilcontainers van bijvoor beeld winkels en bedrijven wordt duur genoemd. Dat kost in Vlaar dingen 188,50 per maand. Het jaartarief voor afvalstoffenhef fing is sinds 1990 met reuzestap pen verhoogd van ƒ112 naar ƒ265,20 in 1993. Op het gebied van criminaliteit torent Schiedam hoog boven Vlaardingen en Maassluis uit. Voor wat betreft autodiefstallen, handtastelijkheden en exhibitio nisme staat de Brandersstad zelfs bovenaan. Over de groenvoorzieningen en het openbaar vervoer is men in het algemeen wel te spreken. Het totaal aantal openingsuren van de gemeentelijke diensten loopt echter nogal uiteen. Schiedam en Maassluis zitten ruim boven het gemiddelde, Vlaardingen zit daar ver onder. voetgangers en fietsers. De overgang is voorzien van spoor bomen, maar dat biedt volgens de protesterende ouders geen enkele garantie dat kleine kin deren niet op avontuur gaan. De gemeente heeft toegezegd iets aan de gevaarlijke situatie te zullen doen. Verkeersambte- naren en een delegatie van de ouders gaan bekijken, wat er moet gebeuren om de situatie veiliger te maken. Een idee is om het speelterreintje van de trap naar de spoorwegovergang te scheiden door een afsluitbaar hek. „Dan wordt het in ieder ge val voor kleine kinderen moei lijker om de spoorbaan te berei ken," zegt Ben van der Velde. Onder de gegeven omstandig heden vindt GroenLinks dat de beste oplossing. De partij blijft het echter vreemd vinden dat de gemeente Vlaardingen en de NS uitgerekend in deze kinderrijke buurt de spoorwegovergang hebben gepland. „Helaas is en kele jaren geleden de karakte ristieke spoorwegovergang aan de Binnensingel verdwenen. Die maatregel was totaal over bodig." moeten snel zijn," aldus het CDA- raadslid. „We hollen nu steeds meer achter de feiten aan. Met de bedrijfsbegeleiding dreigen we ook al weer achter het service centrum aan te huppelen." De kritiek van Van Netten werd gedeeld door Attema (PvdA). Bul- va (WD) ergerde zich, net als Van Wezel (Burger Belangen Vlaar dingen), aan het gebruik van En gelse termen als account-mana ger, follow-up, in-take en team work door de betrokken ambtena ren. Het plan is een account-manager, een ambtenaar die een bedrijf be geleidt binnen de ambtelijke or ganisatie, aan te stellen waar dat wenselijk is. Dat kan per bedrijfs tak, zoals de horeca, of voor een bepaald (bedrijfs)gebied, zoals bij Hoogstad het geval is. Er bestaat al een Bouwberaad, waarin de ge meente regelmatig overlegt met bouwbedrijven in Vlaardingen. Van Ardenne beloofde te bezien of er in het service-centrum een informatiebalie kan komen voor startende bedrijven. Die voorzie ning ging verloren toen de Kamer van Koophandel de vestiging in Vlaardingen sloot. Mieke Verduljn en Joop Nuijt hebben een huwelijk gesloten waar muziek in zit. Het stel trouwde gisteren op het Vlaar dingse stadhuis en werd daar onthaald op een aubade. Bij het bordes verdrong zich het voltallige showcorps Jong Avalance. Het concert gold als bedankje voor het vele werk dat bruid en bruidegom de afgelopen jaren voor de Vlaardingse vereniging hebben verzet. Jong Avalance, dat 45 jaar bestaat, is morgen nogmaals in het centrum te beluisteren. Tussen elf uur 's morgens en vier uur 's middags treedt het korps afwisselend op in gebouw Trian gel aan de Fransenstraat en op het Liesveld. Het jonge echt paar is dit keer niet van de partij. Dat heeft even andere din gen aan het hoofd. Foto Roel Dijkstra Vlaardingen - Rijkswaterstaat maakt het de gemeente Vlaardin gen onmogelijk de zuidelijke randweg optimaal te benutten. Die weg loopt van deMaassluisse- dijk via de Deltaweg. Galgkade, Koningin Wilhelminahaven en Vulcaanweg naar de Mr. L. A. ke- sperweg om daar op de rijksweg aan te sluiten. Die verbinding wordt op dit moment voor bijna vijf miljoen gulden opgeknapt. Vrachtverkeer voor bedrijfster reinen als De Vergulde Hand, het Scheur en Groot Vettenoord wordt straks verwezen naar de af slag Vlaardingen-West om van daar gebruik te maken van de Ma- rathonweg. Dat gebeurt door een bord op Rijksweg 20 ter hoogte van de afslag Vlaardingen. Daar op komt het betekende tekenin getje van een fabriek met erach ter de tekst Vlaardingen. Randweg De gemeente had die aanduiding graag vóór het Kethelplein op de borden gezien om het vrachtver keer zo naar de afslag Vlaardin- gen-Oost en vervolgens de zuide lijke randweg te verwijzen. Maar Rijkswaterstaat heeft dat verzoek afgewezen. Het vindt dat er op dat punt van de rijksweg al genoeg aanduidingen op de borden staan. Verkeerd gebruik Voor het D66-raadslid Den Hoedt was dat gisteravond in de raads commissie Verkeer reden om uit te roepen dat zo de zuidelijke randweg niet wordt gebruikt waar deze voor is aangelegd. Roovers (PvdA) stelde voor om vrachtver keer dat Vlaardingen uit wil in ie der geval naar de zuidelijke rand weg te venvijzen, een suggestie die werd overgenomen. De gemeente is akkoord gegaan met de bedrijfsaanduiding die naar Vlaardingen-West verwijst omdat veel vrachtverkeer nu de atslag Vlaardingen neemt en nogaleens in Holy verdwaalt, of by de Burgemeester Verkadesin- gel komt vast te zitten. Schiedam - Tot verdriet van wethouder Adri Reijn- hout (Stadsvernieuwing) en de Bewonersvereniging Schiedam-Zuid (BVSZ) is de Woningbouwvereni ging Schiedam (WBS) gisteren gestart met de sloop van twee panden in de Pendreehtsestraat. Reijnhout deed gisterochtend een beroep op de WBS om de huizen te laten staan, maar directeur Fenny de Graaf wilde daar niets van weten. De sloop maakt onderdeel uit van een veel groter vernieuwingsplan van de woningbouwvereniging in het bewuste deel van de Gorzen. De WBS meldde haar voornemen om ook de twee nu ter discussie staande woningen te slopen reeds in de zomer van 1991. Een jaar later deelde de woningbouwvereni ging de gemeente mee dat de sloop daadwerkelijk plaats zou vinden. „Op die boodschap hebben we van de gemeente nooit een reactie gehad," zegt Fenny de Graaf van de WBS. „Eerder liet de gemeente weten dat ze nog een standpunt zou innemen, maar pas onlangs kwam het verzoek de huizen te laten staan. Wij achten dat niet verstandig. Voor het toekomstig beheer is het met goed om twee particuliere bewoners tussen onze huurders te zetten. Bovendien verkeerden de wonin gen in slechte staat." De Bewonersverening Schiedam-Zuid vermoedt dat Bouw- en Woningtoezicht heeft verzuimd om een wettelijk stokje voor de sloop te steken. Volgens wet houder Reijnhout is daar geen sprake van. „Pas zeer onlangs hebben we de wettelijke mogelijkheid ge kregen om een dergelijk sioopplan te verhinderen. Ten tijde van de melding van de sloop was daar nog geen sprake van. We waren volstrekt afhankelijk van de goede wil van de woningbouwvereniging. Het is jammer dat ze met op mijn verzoek om respijt zijn ingegaan." Zeer onlangs werd in de Gorzen een belangstellende gevonden om de panden te kopen. De bewonersver eniging had de twee panden willen behouden om een oorspronkelijk element in het toekomstige nieuwbouwwijkje te bewaren. De BVSZ ontkent dat de nu onder de slopershamers zuchtende percelen slooprijp waren. „Dit zet onze verhouding met de WBS opnieuw op scherp," zegt een woordvoerder van de bewonersvereniging, verwijzend naar de strijd tussen de BVSZ en de woningbouwvereniging over de toekomst van de Gorzen tussen de Nieuwe Maasstraat en de Havendijk. De bewonersvereni ging verzet zich daar eveneens tegen de aangekon digde sloop van een groot aantal woningen. Na de sloop van de twee panden in de Pendreehtse straat wordt het vrijkomende terrein niet meer be bouwd. Het plekje wordt volgens Fenny de Graai be nut om meer licht en lucht in de wijk te creeren. Voor de kosten voor inrichting van het terreintje doet de WBS vermoedelijk een beroep op de gemeente.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1