Waterweg 15 'Een concert in een kerk vind ik heel mooi Dringen op Maassluise vervoersmarkt ïïsö# Huisvrouw zet Schiedam op z'n kop voor Sarajevo Q. S5 :5SSb5 Beroemd Joop van Gent: 'Er wordt hier een inbreuk gepleegd op het taxibestel' GROOTSS BMPSRiS Even tekenen Tjechische kinderen in Schiedams sportenue Vriendsschap centraal in kinderboekenweek Naaktzwemmen in nieuw 'paradijs' Open Eyes maakt CD Van Vlaardingse haringkoppen, Schiedamse jeneverneuzen en Maassluise slakken in het nieuws aan de Waterweg Rotterdams Dagblad Vrijdag 8 oktober 1993 Je bent 26 jaar en het wordt onderhand tijd'dat je afstudeert in de bouwkunde aan de TH in Delft. De klemmende vraag is: Waarop? „Jongens" roep je daarom in de oude directeurswoning van Gist •Brocades, die je bewoont met een. stel studiegenoten onderwie na tuurlijk geen op de toekomst voorbereide, slimme meiden. Dus: .„Jongens. Wie weet voor mij een afstudeerproject?" Het accent in de colleges ligt de laatste tijd op het nieuwe functies geven aan stevige oude gebouwen uit het begin van de industriële re volutie. In heel Europa, in Amsterdam, in Rotterdam staan ze leeg. ...De door gewijzigde produktiemethodes in onbruik geraakte bouw- massa's en huil verloederende en braakliggende omgevingen zijn potentiële werkgebieden voor toekomstige architecten. j „Ga eens in Vlaardingen kijken. Daar hebben ze langs de haven een v'stel van die oude panden staan," reageert een van je mede-studen- "feu. Hij is zelf al in Rotterdam begonnen. Zo komt de Hagenaar Anton de Gruyl voor het eerst van zijn leven in Vlaardingen terecht en stelt by de Dienst Stadswerk opnieuw de vraag of iemand een afstudeerproject voor hem weet .„DeMmolen," reageert ambtenaar Jan Amoureus. Hij woonde al .'.nabij de haven toen oliehandel Van der Linden nog zat in de onder bouw van de Bonte Os, de molen waarin de 'bloemfamilie' Van Dus- seldorp 150 jaar geleden de verovering van dit deel van Vlaardingen .begon. jHij is tevens de ontwerper van 'het Vlaardingertje'. Het regelmatig j Van zijn koperen wapen bestolen stenen paaltje, gebruikt tegen par- ^kerende auto's op het trottoir tegenover de Vïsbank maar eigenlijk bedoeld om in lange ry tussen rivier en Oranjepark een route 'Van 't j'Hof naar 't Hoofd', te markeren. JDe Haagse jongeling, die graag deir-titel wil halen, laat zich bier vol- •.stoppen met informatie door onder meer VW-bestuurslid Jan An- derson. De aankomend ingenieur signaleert de kenmerken van het - buitendijkse gebied, hoog water en achter de dijk, alsbanières in die 1 route en gaat ongeremd ontwerpen. ...Even. tekenen. Een voetbrug vanaf het station over de Galgkade en ,,een wandelvlonder een paar meter boven de Westhavenkade. Even j .stuffen. Weg Platje en Pietersen, een Rijnmondplein voor een gratis af te meren afgedankte boorplatform op het WesterhoofcL 7TVan verlaten, plek tot attractief verblyfsgebied aan het water' staat "hovende toelichting, die hij schreef bij zijn ontwerp. Meer dan twin- jtig.fouten tel ik alleen al op de eerste bladzij. In de taal, maar vooral yin de feiten. Vlaardingen heeft volgens hem nu 60.000 in plaats van J75.OOO inwoners. Hierdoor blijven sportzalen, Stadsgehoorzaal, bio scopen en winkels onbenut en verhuizen mensen uit Spangen naar /leegkomende kleine woningen in Vlaardingen. jdNadat hij me de schriftelijke toelichting van zijn plan heeft gegeven, .vraagt hij het exemplaar, weer terug. „Even tekenen," zegt hy met .'het plaatsen van zijn handtekening achterop. r'Neeri, lef kan de nieuwe ir.De Gruyl niet ontzegd worden. BEN VAM HAREN Schiedam Dankzij gemeente-ambtenaar Yvonne Schoute wor den heel wat families in Tjechië voorzien van kle ding en speelgoed. Tijdens een vakantie die de Schiedamse.met.haof man in 1991 in het land door bracht,' 'raaktéYvonne Schoute onder de indruk van de erbarmelijke levensomstandigheden in Tjechië. Op hun werk deden ze een oproep en binnen veer tien dagen hadden ze vijftienhonderd kilo kleding ,én speelgoed die ze zelf naar de stad PredKlasteri brachten, De spullen werden verdeeld en twee scho len van.speelgoed voorzien, ;Qok de gemeente droeg haar steentje.bijï, Zodoende, sporten heel wat kinde ren in Predklasteri in afgedankte'sportkleding van de Dienst Sport en Recreatie. Sinds de eerste actie vertrekt regelmatig een partij goederen uit Schiedam naar Tjechië. Het echtpaar Schoute neemt de transportkosten voor haar reke ning. De invoerrechten worden door de Tjechen be taald. Mensen die meubeltjes, gordijnen, kleding en speel goed willen schenken worden verzocht contact op te nemen met het echtpaar Schoute, telefoon 4268950. Vriendjes, maatjes en kameraadjes. Dat is het thema waar het tijdens de kinderboekenweek (13 t/m 23 ok tober) op de jeugdafdelingen van de Schiedamse Openbare Biblitheek om draait. Naast bekroonde boeken worden ook boeken over vriendschap onder .de aandacht gebracht. Gedurende de hele week is er van alles te beleven in de verschillende biblioteken. Zo kunnen kinderen tot acht jaar meedoen aan een wedstrijd waarin be kende boekenvriendjes een hoofdrol spelen. In ver band met de enorme opkomst op het kinderboeken feest van vorig jaar worden er komende week twee feesten georganiseerd. Eén in de Blauwe Brug (woensdag 13 oktober van 14.00 tot 16.30 uur) en één in wijkcentrum De Erker (zondag 17 oktober van 13.00 tot 15.30 uur). In tegenstelling tot vorig jaar hebben de kinderen een toegangskaart nodig om binnen te komen. Die zijn-gratis af te halen bij voornoemde wijkcentra en in de bibliotheken. Dat in je blootje zwemmen lekker is, wil de naturisti- sche zwemvereniging Puur Natuur zoveel mogelijk mensen laten ervaren. Daarom houdt de club van naaktzwemmers zondag van 17.45 lot 18.45 uur in het nieuwe zwemparadijs Dol-Fijn een open uur. Het nieuwe zwembad is één van de drie baden in de regio Rijnmond waar de ruim achthonderd leden van Puur Natuur zwemmen. Puur Natuur is de groot ste naturistenvereniging van Nederland. Maasland De Maaslandse gospelgroep Open Eyes presenteert morgenavond tijdens een jubileumconcert in de plaatselijke gereformeerde kerk de eerste CD. Het betreft opnamen van eigen nummers-met-een-bood schap, De toegangsprijs is vijf gulden, welk bedrag op de aankoop van een CD in mindering wordt ge bracht. Met het gospelconcert, dat om half acht begint, viert de groep de tiende verjaardag- Men begon in Maas sluis in huiskamers en belandde via jeugsoos Het Baken op de zolder van groentewinkel 't Hart aan de Zuiddijk, Later werd in Maasland naar een onderko men op de begane grond verhuisd. De groep bestaat thans uit René Bergwerff, Joop Dingemanse, Albert van Doorn, René Dijkman. Sjaak van Seters, Marian ne van Tielen, Ad van Vliet en Carina Westerhoi. Naam: Arjan Korthout WoonplaatsMaassluis BeroepAmbtenaar Andere functies geen; vroeger be stuurslid De Coureur HobbyWielrennen Leeftijd38 Politieke partij: „Loop ik niet mee te koop" Arjan Korthout werd deze week be noemd tot gemeentesecretaris van Maassluis IJ. In melk Jiuis in uto stad 20U u het liefst willen wonen? „Mijn eigen huis. Ik woon in de Zuid- buurt en dat is nog een beetje een buurtgemeenschap waar de mensen een beroep op elkaar kunnen doen." 2). Wie is voor u de bekendste/populairste stadgenoot „Feike Asma. Niet dat ik thuis vaak een orgelplaat opzet, maar een concert in een kerk vind ik heel mooi." 3). Wat moet er op milieugebied in uw stad anders? „Meer duidelijkheid wat er op milieugebied te gebeuren staat. Een jarenlange discussie over ver ontreinigde plekken - de Steendijkpol- der - is niet goed. Laat de Provincie en het Rijk eens duidelijk zeggen tegen de bewoners wat ze van plan zijn." 4). Wat vindt u Maassluis voor een plaats? „Ik voel me hier honderd procent thuis. De stad is net groot genoeg om alle voor zieningen te hebben op sportief en cul tureel gebied. En je kan alle kanten uit: Rotterdam en Den Haag zijn vlakbij." 5). Blijft u altijd in uie gemeente (hier?) wonen? „Da's moeili jk te zeggen. De eerste jaren zeker, gezien mijn nieuwe functie." 6). Wie vindt u de mooiste man/vrouw in uw stad? „Ik ben zeer gelukkig getrouwd." 7J. Aan wat of wie ergert u zich in uw woonplaats? „Er zijn weinig dingen waar ik me echt aan erger." 8). Wat is het dierbaarste plekje in uw stad? „Ik denk de binnen stad in z'n alge meenheid; de vlie ten, de haven, de Markt. Dat straalt iets uit van Maas sluis zoals het vroeger was." 9). Wat is het lelijk ste plekje in uw stad? „De flats in de Dijk- polder. Die bouw blokken van negen of tien verdiepin gen. dat vind ik niet het fraaiste wat we hier hebben." 10). U moet een miljoen gulden in uw stad besteden. Waar aan gaat dat op? „Ik zou het besteden aan de bestaande culturele voorzie ningen. Meer geld dus voor de bibliotheek en musea. Dat zijn belangrijke zaken. Op culturele aspecten van een stad moet je zuinig zijn." Door Peter de Lange Maassluis - Taxi-ondernemer Joop van Gent moet het tegen woordig voornamelijk van de weekends hebben, want op gewo ne werkdagen staan vier van zijn zes wagens meestal aan de kant. In 19 79, toen hij ritjes begon te verzorgen, was er nog niets aan de hand. Hij had maar één concurrent, Taxi Hofman, en daar kon hij het naar zijn zeggen best mee vinden. Maar sinds een paar jaar lopen zijn inkomsten merkbaar terug. Er rijden te veel taxi's in Maassluis. „Ook illegale wagens," beweert Van Gent. Al een jaar of wat stoort de Maas- sluizer zich mateloos aan de acti viteiten van Rob Slijk, een stad genoot die in het huis-aan-huis- blad De Schakel adverteert met ritjes naar Schiphol en die ook ge zinnen met hun fietsen en bagage naar vakantie-adressen in Neder land'rijdt:Tegèh zëVentig' cent per kilometer, een tarief waar vol gens Van Gent door een serieus bedrijf 'niet tegen aan te rijden' is. Zelf moet hij 2,90 per kilome ter rekenen. WAO'er Slijk is niet Van Gents enige, concurrent. Uit De Schakel h'ëeflde o'nctèrnèmer ook een 'ad vertentie geknipt van een stadge note die ritjes 'naar familie, ken nissen of winkels' aanbiedt voor vijftig cent per kilometer. „Dat mag allemaal zomaar, niemand die er iets tegen doet," klaagt de taxi-ondernemer. Rijksdaalder De komst van de Treintaxi bete kende een volgende klap voor Van Gent. En bepaald niet blij was hij met het initiatief van de gemeente Maassluis om een Deel- tax te beginnen, een vervoers vorm die in Vlaardingen en Schiedam al operationeel is en die ouderen straks voor 5,50 per rit binnen de stadsgrenzen overal naartoe brengt. De gemeente legt daar per rit een rijksdaalder bij. Van Gent kan tegen dat tarief niet opboksen, een stadsritje kost bij hem rond de dertien gulden. Bo vendien steekt het hem dat hij nooit is gevraagd een offerte te doen voor de Deeltax; de gemeen te ging direct met Taxi Hofman in zee. Tot overmaat van ramp dien de zich onlangs wéér een concur rent aan: het Rözenburgse bedrijf Van der Meer stationneerde twee taxi's in Maassluis. Die vervoeren volgens de exploitant uitsluitend personeel van één grote klant en doen, verzekert Van der Meer, „voor de rest helemaal niks". Maar zelfs als dat waar is, wat Van Gent betwijfelt, romen de twee nieuwe wagens de markt toch weerverder af. Van Gent laat niet met zich spot ter.. Hij heeft de wagens van het Rözenburgse bedrijf ai een keer klemgereden. Dat hij niet duldt dat er iemand probeert een graan tje van de vervoersmarkt mee te pikken, heeft ook Rob Slijk erva ren. Deze particuliere vervoerder - 'zonder winstoogmerk', zoals hij zelf benadrukt - zegt verschillen de kéren een heftig telefonisch dispuut met Van Gent te hebben gehad. „Hij heeft mij ook ver schillende keren 's nachts gebeld om zijn woede te uiten," aldus Slijk. Kostprijs Van Gent stuurde Slijk allerlei in stanties op het dak, zoals de Eco nomische Controle Dienst, de Rijksverkeersinspectie en het GAK, maar geen van de inspec teurs zag aanleiding de vervoers- aetiviteiten van de WAO'er te ver bieden. „Omdat ik tegen kostprijs werk," verklaart Slijk. „Op non profit basis. Ik doe dit voor de so ciale contacten, omdat ik vroeger vertegenwoordiger ben geweest en sinds ik ben afgekeurd niet werkloos thuis wil zitten. Ik rij een tweedehands busje voor men sen die een bankstel willen ver voeren, of die op vakantie willen naar de Veluwe en met al die ba gage niet in de trein kunnen." Plaatselijke taxi-ritjes zegt Slijk per se niet te doen.Als mensen daarom vragen, weiger ik abso luut." Slijk beschouwt zich daarom niet als een concurrent van Van Gent. Hij begrijpt dan ook niet waar de taxi-ondernemer zich druk om maakt. Ondertussen heeft Van Gent hem het leven zo zuur ge maakt, dat Slijk geen goed woord meer voor hem over heeft. „De problemen komen geheel van zijn kant. Hij verliest klandizie omdat hij zelf in roestige Amerikaanse bakken rijdt en zijn personeel er niet uitziet. De mensen gruwen van chauffeurs met openstaande Hawaii-hemden waar plukken borsthaar uitkomen," Werkgelegenheid Mevrouw Hofman van het gelijk namige taxibedrijf - dat ongeveer vijftig mensen in dienst heeft - ZATERDAG 9 OKTOBER A.S. T.g.v. de opening van de vernieuwde Algeraweg en de A. v. Rijckevorselweg. BEDRIJVENPARK R1VIUM CAPELLE AAN DEN IJS5EL VAN 10 TOT 17 UUR MET MEER DAN 100 KRAMEN EN TAL VAN ATTRAKT1ES o.a. het motorstuntteam Les Aranis met adembenemende luchtacrobatiek op 40 m. hoogte,4 De Kindertruck,1 Skelterbaan (Mini-Trikes),de 19 mans swingende Peter Starshine Big Band, etc. GRATIS PENDELDIENST METROSTATION CAPELSEBRUG FEEST MEE WANT DE WEG IS VRIJ Taxi-ondernemer Joop van Gent: 'Tegen zeventig cent per kilo meter is niet aan te rijden.' Foto Roei Dijkstra beklaagt zich ook over de adver tenties waarmee Rob Slijk passa giers werft voor zijn bus. „Daar mee zit hij natuurlijk bijzonder onder onze klanten." Kwalijk vindt zij ook dat niemand contro leert hoeveel mensen Slijk ver voert. „Terwijl bij ons alles nauw keurig wordt geregistreerd." Maar Slijk is momenteel niet de voornaamste zorg van Taxi Hof man. Veel meer last zegt mevrouw Hofman te hebben van de twee Rözenburgse taxi's die sinds kort in Maassluis opereren. Mevrouw Hofman zegt van de ex ploitant te hebben begrepen dat er uitsluitend loodsen worden vervoerd, maar aan die medede ling hecht zij weinig waarde. „Wij hebben van het loodswezen nooit klachten gehad dat er iets aan ons zou mankeren." Zij voorziet grote moeilijkheden. „Er is nog niets gebeurd, maar onze chauffeurs zitten hier natuurlijk niet op te wachten. En ik moet aan de werk gelegenheid denken, ik heb heel wat mensen te eten te geven." „Het wordt steeds gekker, er wordt een inbreuk gepleegd op het hele taxibestel," meent Joop van Gent, die vindt dat de Rözen burgse concurrent in zijn eigen regio moet blijven. Rozenburger Van der Meer daarentegen vindt dat het iedereen vrij staat een wa gen te bestellen bij een taxi-be drijf naar eigen keuze. „Wij doen niets dat niet mag," luidt zijn commentaar. Dat uitgerekend in het betrekke lijk kleine Maassluis zo'n ge drang op de vervoersmarkt is ont staan, heeft volgens Joop van Gent een simpele reden: „Het openbaar vervoer is hier gewoon niet zo denderend." Hoewel de inzamelingsactie officieel nog niet van start is gegaan, hebben de eerste bedrijven al een behoorlijk aantal blikken voedsel bijeen gebracht. Initiatiefnemers Sylvia Kooijman en Antfré Woutersen zijn er zichtbaar mee in hun schik. Foto Roei Dijkstra Door Sander Sonnemans Schiedam Zestigduizend blik ken voedsel. Met minder neemt Sylvia Kooijman geen genoegen. Het liefst zou ze die zelf allemaal naar de bestemming brengen, maar dat hoeft niet. Ze is er van overtuigd dat het transport in goede handen is. De Stichting Vrienden van Lan Benevolencija ziet er op toe dat de zending op het juiste adres wordt afgeleverd. Het huishouden van Sylvia schiet er de laatste dagen behoorlijk bij in. Alles draait immers om Saraje vo. Toen ze Jack Spijkerman zo'n drie weken geleden voor de VA- RA-radio een oproep hoorde doen voor de landelijke voedsel-inza- melingsactie, besloot ze subiet haar steentje bij te dragen. Schiedam moest wakker worden geschud. Want alleen kom je na tuurlijk niet ver. Alleen staat de initiatiefnemer uit de Gorzen al lang niet meer. Ze vroeg in Kluphuis Zuid om onder steuning en teamleider André Woutersen sloot zich spontaan bij de 36-jarige huisvrouw aan. Sa men maakten ze een plan de cam pagne en gingen ze aan het werk. Er werden bedrijven ingescha keld, sponsors benaderd en ac tiefolders gedrukt die deze week huis-aan-huis zijn bezorgd. Bur gemeester Scheeres toonde zich bereid als beschermheer van de actie op te treden. En de actie zelf? Die gaat 14 oktober van start. Drie dagen later moet de vrachtwagen gaan ryden. Met zestigduizend blikken. „Jack Spijkerman heeft mij het laatste zetje gegeven," legt Sylvia uit. „Ik liep al langer met het idee iets te doen. Je leest en ziet altijd van alles over de toestand in de wereld, maar echt hulp bieden doe je nooit. Daarom heb ik de boel aangepakt en gaan we Schiedam op zijn kop zetten om van deze actie een groot succes te maken." De Stichting Vrienden van La Be nevolencija krijgt het dankzij haai' uitstekende contacten voor elkaar voedsel in Sarajevo te krij gen. Met name daar waar dat het hardst nodig is. De welzijnsorga nisatie La Benvolcneija in Saraje vo en de door haar gehanteerde werkwijze wordt daar door alle partijen geaccepteerd. Daardoor bereiken de hulpgoederen alle bevolkingsgroepen. „Daarom," zegt Sylvia, huis vrouwen moeder van twee kinde ren, „ben ik er aan begonnen. Het is een volledig gewaarborgde ac tie. Er zijn tal van acties voor goe de doelen waarvan je nooit te we ten komt of je geld wel goed te recht komt. Bij dit initiatief kan iedereen daarvan verzekerd zijn." De zaak wordt groots aangepakt. Alle gezinnen, bedrijven en in stellingen hebben een folder in de bus gekregen waarin de actie wordt aangekondigd. In elke wijk zijn meerdere inleveradressen voor de blikken voedsel. Iedereen wordt opgeroepen twee blikken met etenswaren te kopen en in te leveren. Alleen in het Albert Heyn-filiaal in De Gorzen kunnen voedselpakketten ter waarde van 7,50 gulden worden aangeschaft, liet door Sylvia Kooijman in het leven geroepen actiecomité werkt zonder dat er geld aan te pas komt. Voor alle hulp die nodig is voor het transporteren van de op brengst worden talloze bedrijven ingeschakeld. De respons stemt haar hoopvol. Het drukwerk van de folders, het verpakk ingsmateriaal, en het ver voer wordt allemaal belangeloos geregeld. Bovendien hebben alle buurt- en clubhuizen, alsmede drie kerken, zich bereid verklaard als inzameladres te willen funge- Vrijdag 8 oktober SCHIEDAM Passagetheater. Harrie Jekkers, 20.15 uur. VLAARDINGEN Kerkcentrum Holy. Concert Annchen van den Bos Koor, 20.00 uur. Stadsgehoorzaal. Mini en Maxi, 20.15 uur. Utz (film), 20.30 uur. Cultureel centrum Hollandïa. Expositie Heemsteedse kunste naars. t/m 30 oktober. ROTTERDAM De Doelen. Rotterdams Philharmo- nisch Orkest, 20.15 uur. Theloni- ous Jimmy Knepper/LewTabackin Cees Slinger Trio, 22.00 uur. De Vlerk. Jimmy Roy's Five Star Hillbil lies, 22.00 uur. Bierlokaal v/h SchoonewïL Henk Lux Dirty Work. 22.30 uur. Plan C. Look out Men, She's Crazy, 22.30 uur. Biblio theektheater. Cerceau, 20.00 uur. Rotterdamse Schouwburg. Andor ra/Gegijzeld. 20.15 uur. De Scheg. Basterd. 20.15 uur. LuxorTheater. Bert Visscher, 20.15 uur. Theater Zuidplein. Man van La Mancha. 20.15 uur. Tom Oosterhuis, 20.30 uur. Lantaren/Venster. Sally can't dance, 21.00 uur. Zaterdag 9 oktober SCHIEDAM Teerstoof. Clown Zizero, 14.00 uur. Frits Lambrechts, 20.30 uur. Caro lina Mout (cabaret), 20.30 uur. Pas sagetheater. Vokaal Herenkwintet Intermezzo, 20.30 uur. VLAARDINGEN Vredeskerk. Hook (film), 10.30 en 14.00 uur. Ichtuskerk. Hook (film). 13.00 uur. Lijnbaanhal. Vlooien markt, 9.00-17.00 uur. Clubge bouw Icarus. Vogelbeurs, 10.00- 15.00 uur. Stadsgehoorzaal. Mini Maxi, 20.15 uur. Harmonie. The oom maw maw a capella, 23.00 uur. MAASSLUIS Koningshof. Postzegelruilbeurs, 13.00-17.00 uur. Schuurkerk. Kommil Foo, 20.30 uur. Grote Kerk. Orgelconcert Jaap Kroonen- burg, 20.15 uur. ROTTERDAM Ahoy. Paul McCartney, 20.00 uur. De Doelen. Kleinkoor Toonkunst Philharmonisch koor Toonkunst Rot terdam. 20.15 uur. Harbour Jazz club. The Sound of the Millers, 21.30 uur, The Act. Impact. 22.00 uur. Thelonious Jasper van het Hof Quartet, 22.00 uur. De Vlerk. Wave Crossover Dancenight, 22.00 uur. Slingerick. Body Heat, 23.00 uur. Bibliotheektheater. Cerceau, 20.00 uur. Rotterdamse Schouw burg, Andorra/Gegijzeld, 20.15 uur. Luxor Theater. Bert Visscher, 20.15 uur. TheaterZuidplein. Man van La Mancha. 20.15 uur. Lanta ren/Venster. Sally can't dance. 21.00 uur. Jeugdtheater Hofplein. Kruimeltje, 19.00 uur. Zondag 10 oktober SCHIEDAM Stedelijk Museum. Jubileumcon cert Ambrosius, 11.30 uur. Klup huis Zuid. Rommelmarkt, 12.00- 16.00 uur. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Europese Thea ter Voorleesdag, 12.00-24.00 uur. Lijnbaanhal. Veizamelbeurs, 10.00-17.00 uur. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Final Analysis' (16) dag. 11.45-14.15- 16.45-19.15-21.45. Alhambra 2: 'Indecent proposal' (al) dag. 6.45- 9.30. Calypso l:The Piano' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso- 2: 'De kleine blonde dood' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso-3; 'Belle van Zuylen madame de Charri- ère' (al) dag. 1.15.4.6.45-9.30 Ci nerama 1: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30, zo.ook 10.30. Cinerama 2: The Fugitive' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Cfiffhanger' <16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 4: 'Guilty as sin' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 5: 'Dave' (al) dag. 6.45-9.30. Corso; 'The fugitive' (12) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Imax Theater: harks' (al), za.zo. 2-4-8.30. 'Ant arctica' (al) za.zo. 12. Lantaren/ Venster 1: Trois couleurs: bleu' dag.8-10. Venster 2: 'Medea' dag. 7.30. Venster 3: 'Autumn Moon' dag,8-10.Venster4:'Nord'dag.8. 'Bad Lieutenant' dag. 10. Lumière 1: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30, zo.ook 10.30. Lumière 2: 'Silver' (16) dag. 6.45.9.30. Lu mière 3: 'Last action hero' 6.45- 9.30. Lumière 4: 'Hot shots' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Rex: 'Play me again Vanessa' (18) dag. 12. Nachtvoorstellingen: Cinerama 1: Jurassic Park (16) za.00.15. Lu mière 1: 'Jurassic Park' (16) vr.za. 00,15. Lumière2: 'Inthe line of fire' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Last Action Hero' (16) vr.za. 00.15. Ven ster 1: 'Salo'vr.za. 24. Venster 2: 'II fïore defle mille e una notte' vr.za. 24. Venster 3: The Mozart Bird' vr.za.24. Venster 4: 'Madchen in Uniform' vr.za.24. Kindermatinees: Alhamb-a 2: 'Bambi' za.zo.wo. 1.15-4. Cine rama 5: 'Dennis the Menace' za- .zo.wo. 1.15-4. Lumière 2: 'Bambi' za.zo.wo. 1.15.4. Lumière 3: 'De ongelooflijke reis' za.zo.wo.1.15-4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2