meg 9 Van der Steen passeert verbaasde HVV Ambulance onklaar na botsing SSM waarschuwt voor bezuinigen op welzijn 'Ontslag theaterdirecteur dient geheim politiek doel' Wethouder praat weer met aannemer Werner over bouwplan De Nieuwe Tuinen Burgemeester leest voor op toneel Lintjes bij FontijneBV WD niet helemaal tegen woningbouw Broekpolder Twintig maanden cel voor verkrachting Bejaarde beroofd Meisje van fiets geduwd Winkelruiten ingegooid Verdachte opgepakt Bebloede dief in hechtenis Autokrakers in de cel Rotterdams Dagblad Maandag 11 oktober 1993 Schiedam/VIaardingen - Op de Singel is zaterdagavond een 85-ja- rige man uit Schiedam het slacht offer geworden van een beroving met geweld. De man werd ter hoogte van het Land van Ris aangesproken door een onbekende. Deze pakte het slachtoffer beet en sommeerde hem z'n geld af te geven. Nadat de bejaarde gehoor gegeven had aan dat bevel, werd hij op de grond gesmeten. De overvaller doorzocht ook nog zijn jas en nam zijn rijbewijs, ken tekenpapieren en bril mee. In Vlaardingen vond zaterdag middag een beroving plaats. Twee jongens overvielen een bloemenverkoopster bij de lijn baan en maakten haar geldkistje met ongeveer 350 gulden buit. Maassluis - De Maassluise politie is op zoek naar een onbekende bromfietser die vrijdagmiddag een meisje van haar fiets heeft ge duwd. Dat gebeurde 's middags rond twee uur op de Oude Maasdijk. De 13-jarige fietster hoorde een brommer van achter naderen, kreeg een duw en viel van haar fiets. De dader, die op een groene bromfiets reed, verdween zonder te stoppen. Bij de politie hebben zich nog geen. getuigen van het ongeval ge meld. De politie is daar wel naar op zoek. Maassluis - In winkelcentrum Koningshoek zyn afgelopen weekeinde diverse etalageruiten gesneuveld. Zaterdagavond laat gooide ie mand met een straatklinker de toegangsdeur naar de Konings hoek in. .Vervolgens ..werd ge poogd in te breken in twee kle dingzaken. Van beide winkels werd een ruit vernield. Zondag sneuvelde weer een ruit van een toegangsdeur en werd bij boekhandel Den Draak een ruit ingegooid In het centrum van Maassluis ging een ruit van een bruidsmo dezaak aan diggelen. In winkel centrum Palet moesten de ruiten van een winkel in elektrische ap paratuur en een bloemenzaak het ontgelden. Vlaardingen - Op de Broekpolder weg heeft de Vtaardingse politie zaterdagmiddag een 20-jarige stadgenoot aangehouden. De po litie was al een tijdje naar de man op zoek. Hij wordt verdacht van een openlijke geweldpleging in de binnenstad, twee weken gele den gepleegd. De verdachte is in verband met het onderzoek voorlopig ingeslo ten. Schiedam - De Schiedamse poli tie heeft vrijdagavond aan de Sin gel een hevig bloedende inbreker ingerekend. De man, een 30-jarige Schiedam mer, had even tevoren een kraak gezet in een vonkel aan de Broersvest. Hij had daar twee jas sen van duizend gulden buitge maakt. maar zich bij de inbraak verwond aan glasscherven. De strompelende man werd op de Singel door de politie gesigna leerd cn direct naar het zieken huis gebracht. Er waren tien hechtingen nodig om het bloeden te stoppen. Schiedam - Zaterdagochtend vroeg zijn in Schiedam twee auto krakers aangehouden. De ver dachten, Rotterdammers van 26 en 34 jaar oud, werden opgemerkt door een buurtbewoner. Het tweetal was bezig auto's open te breken aan het Baehplein. Toen de politie-auto naderde, vluchtte het duo een flat in. Na ongeveer twintig minuten kwa- men zij weer naar buiten en wer den zij ingerekend. Zij hadden vier auto's opengebro ken. maar daaruit nog niets weg genomen. Ondertussen ontving de politie dit weekeinde meldingen van au to-inbraken op de Horvathweg. de Buijs Ballotsingel en de Geert Reindersstraat. Schiedam - Het voornemen om theaterdirecteur Carel Beke te ontslaan vloeit voort uit de hei melijke wens van de politiek om na de sloop van het Passage Thea ter geen nieuwe schouwburg te bouwen op het Stadserf. Beke en het overige personeel van de Stichting Schiedamse Theaters (SST) zijn daar heilig van over tuigd. „Scheidt het hoofd van de romp, dan valt de rest van zelf wel uit elkaar, die gedachte lijkt hier achter te zitten," aldus Beke in een reactie op het door het SST- bestuur uitgesproken verlangen dat hij zijn biezen pakt. Beke wordt in zijn opvatting gesteund door het personeel. Het personeel verklaart bij mon de van hun vertegenwoordiger Dick Koene dat er, in tegenstel ling tot wat het bestuur beweert, in het theater nooit ernstige pro blemen met Beke zijn geweest. Het personeel heeft zich als één man achter de directeur opge steld. Koene gelooft dat de ont slagkwestie alles te maken heeft met toenemende geluiden in de politiek dat Schiedam straks vol doende heeft aan een klein thea ter. „De wethouders Zijdeveld en Wiegman hebben zich niet voor niets al een paar keer in die zin uitgelaten." Volgens Beke en Koene heeft het bestuur in het overleg met de ge meente nauwelijks moeite ge daan een volwassen schouwburg voor Schiedam overeind te hou den. Ook de 'minimum-variant', een plan van het bestuur om na de sloop van het Passagetheater in februari sleehts een klein aan tal van de circa 35 medewerkers in dienst te houden, wijst volgens personeelsvertegenwoordiger Koene in de richting van een af geslankt theater. Ton de Vos, voorzitter van het stichtingsbestuur, noemt de be weringen van Beke en Koene „volkomen uit de lucht gegre pen". De Vos: „Het bestuur heeft een verschil van inzicht met Be ke. Hij is tekort geschoten in een aantal opzichten. Daar gaat het om. Maar Beke gaat er nu van al les bij verzinnen om zich te verde digen. Zo'n verhaal over een ver borgen agendapunt is gewoon flauwekul. Het kan best dat de po litiek een kleiner theater wil, maar dan ben ik de eerste om te zeggen dat ik aftreed." 'Omslachtig' Het lijkt De Vos „omslachtig" om de directeur aan te pakken in de hoop dat dan het theater als van zelf wel zal verdwijnen. „En bo vendien, wat word ik daar wijzer van? Wat hebben wij als bestuur daar nou voor belang bij?" Over het dreigende ontslag voor een aantal parttimers en andere medewerkers in vaste dienst zegt De Vos dat het bestuur er naar streeft „de ploeg zoveel mogelijk bij elkaar te houden" in de twee a drie jaar dat Schiedam zonder grote theaterzaal zit. Dat zou moe ten gebeuren door enerzijds re gelmatig op andere lokaties voor stellingen te organiseren en an derzijds door het personnel uit te lenen aan theaters in de regio. De bestuurder van een personen auto raakte wonderwel slechts lichtgewond toen hij zaterdagmiddag op de hoek van de Billitonlaan en de Burgemeester Pruissingel in Vlaardingen in botsing kwam met een ambulance van de GGD. De 2 5-jarige Vlaardinger werd met inwendige kneuzingen naar het Holyziekenhuis gebracht, maar mocht af kort daarop naar huis. Bij de botsing sloeg de auto van de Vlaardinger twee maal over de kop. De wagen raakte zwaar beschadigd. Ook de ambulance, die tegen de vluchtheuvel was geknald, kon niet verder rijden. Voor het vervoer van de gewonde moest een tweede ambulance worden gebeld. De brandweer tapte de benzine af uit de over de kop geslagen auto, omdat het gevaar bestond dat de brandstof zou ontploffen. Foto Roel Dijkstra Door Ben van Haren Vlaardingen - „Hoogst merkwaardig en onbehoorlijk." Bert van Bommel van de Historische Vereniging Vlaardingen (HW) windt er geen doekjes om. Het besluit van wethouder Tón van der Steen om vandaag met het aannemingsbedrijf Werner en architect Wijnand Houdijk te praten over het plan De Nieuwe Tuinen is bij de HW in het verkeerde keelgat geschoten. „Wemer heeft zich teruggetrok- ge van burgemeester en wethou- ken en alle rechten liggen nu by ders, met name Van der Steen, ge- ons. Houdijk heeft ons ook als op- meld. Dus wat hij nu met deze drachtgever geaccepteerd. Nota twee wil bepraten is ons een raad- bene hebben wij dat aan het colle- sel. Wij zijn niet uitgenodigd. On behoorlijk en tegen alle fatsoens regels in is het natuurlijk om ons hier niet bij te betrekken, ja zelfs niet op de hoogte te stellen van 20'n gesprek," zegt Bert van Bom mel Hij is als lid van de Commissie Stad en Monument één van de ontwerpers van het alternatieve plan van de historische vereni ging voor de bebouwing langs de Maassluissedijk tussen Dijksteeg en Slaavenburg. Het plan gaat uit van het behoud van alle overge- bleven bebouwing (21 woningen Op een stoel die bijna een troon was met naast zich een tafeltje met glas wa ter heeft bur gemeester Stam zondag middag in de Stadsgehoor zaal voorge lezen. Niet uit nota's van de gemeente Vlaardingen maar uit kin derboeken, in het kader van de Europese theater voor leesdag. Dat voorlezen werd in vele talen gedaan, alles gelar deerd met muziek uit binnen- en buitenland. Ook werden er kinderspel letjes ge daan. 's Avonds was er een feest met muziek van The Image Band. Foto Roel Dijkstra in het blokje Nunquam Perfec tum, twaalf vooroorlogse flatwo ningen, vier historische dijkhuis- jes en nog twee pandjes) en de bouw van ruim honderd nieuwe woningen en een parkeergarage voor tweehonderd auto's. Het HW-alternatiefwas een reac tie op een bij de gemeente in be handeling genomen plan van pro jectontwikkelaar Slokker uit Zoe- termeer, waarin ondanks de af braak van alle bestaande wonin gen slechts 86 woningen worden gebouwd en bovendien weinig overblijft van het karakteristieke groene dijktalud. Alvorens haar plan onder de naam De Nieuwe Tuinen in mei aan het gemeentebestuur te pre senteren, liet de HW het door het Vlaardingse aannemingsbedrijf Werner toetsen op zijn haalbaar heid. Directeur Arjan Meerman van Wemer schakelde hiervoor architect Wijnand Houdijk (ook Vlaardinger) in en concludeerde, dat het een goed en uitvoerbaar plan was. Kort daarna reageerde de raadscommissie Stadsontwik keling enthousiast op dit plaatse lijke initiatief en kreeg het ge meentebestuur opdracht de tot standkoming ervan verder voor te bereiden. Wethouder Van der Steen bleef echter vasthouden aan project ontwikkelaar Slokker. De raads commissie wenste uitvoering van het HW-plan. Om nog steeds niet opgehelderde reden haakte kort hierna Wemer af. Directeur Meer man bleef wel volhouden dat het plan uitvoerbaar en goed te finan cieren is. Op 31 augustus zaten ambtenaren namens Van der Steen aan tafel met Slokker, de projectontwikke laar, en Van Bommel namens de HW om de mogelijkheden voor uitvoering van het 'Vlaardingse' plan door Slokker te onderzoe ken. Als knelpunten signaleerde Slokker de rechten, die bouwer Werner zou kunnen blijven opei sen en de positie van de door deze aangetrokken architect. Begin september heeft het be stuur van de HW, na overleg met Werner en Houdijk, een brief aan b en w geschreven met een oplos sing voor die problemen. Slokker blijft daarin buiten beeld. De ge meente geeft de vereniging op dracht om zonder vergoeding het plan De Nieuwe Tuinen uit te werken en laat een onafhankelijk calcuiatiebureau in overleg met de HW de financiële haalbaar heid beoordelen. Uitnodiging De behandeling van deze brief was afgelopen dinsdag in het col lege van b en w aanleiding voor wethouder Van der Steen om een gesprek met aannemer Werner en architect Houdijk te arrangeren. Wijnand Houdijk bevestigt het verhaal van de historische vereni ging en de uitnodiging voor een gesprek van de wethouder. „Meerman en ik zijn gezamenlijk uitgenodigd om vandaag om 17.00 uur bij Van der Steen te ko men. Waarover hij met ons wil praten, is niet meegedeeld." Vlaardingen - J.H. de Wit en M. van Dijk, twee werknemers van Fontijne Holland BV in Vlaardingen, hebben zaterdag een koninklijke onderschei ding gekregen. De lintjes wer den uitgereikt door burge meester Stam. J.H. de Wit kreeg de bronzen ere-medaille van de Orde van Oranje- Nassau. Hij was eind augustus 40 jaar in dienst van het Vlaar dingse bedrijf. Voor een even lang dienstverband kreeg M. van Dijk de zilveren ere-me daille. De uitreiking van de ko ninklijke onderscheidingen gaf een extra feestelijk accent aan de opening van de nieuwe bedrijfshal bij Fontijne aan de Industrieweg. Maassluis - De Stichting Samen leving Maassluis (SSM) zou bet onverstandig vinden als de ge meente Maassluis gaat bezuini gen op het welzijnsbeleid in Maassluis. Onder druk van de slechte financiële situatie van de gemeente Maassluis zit die kans er de komende jaren dik in. De SSM waarschuwt dat ook in de welzijnssector het motto geldt: 'goedkoop is duurkoop'. Met na me burgers in achterstandsposi ties zouden voigens de organisa tie het slachtoffer van kortingen worden. Dat schrijft de stichting in haar beleidsvisie en werkplan voor het lopende en komende jaar. Het be stuur van de SSM constateert tot haar verdriet dat steeds meer ge meenten uit bezuinigingsoverwe gingen het concept van de 'calcu lerende burger' gaan hanteren. Ze ziet aankomen dat Maassluis hetzelfde gaat doen. Burgers worden volgens de SSM door veel gemeenten gezien ais individuen die hun eigen weg we ten te vinden in de maatschappij. Het welzijnswerk kan zich in deze visie beperken tot het aanbieden van activiteiten, die werkzoeken den nodig hebben om aan een baan te komen. Te denken valt aan scholing en andere instru menten om mensen naar de ar beidsmarkt te leiden. De SSM meent dat een dergelijke beperkte taak voor het welzijns werk veel nadelen heeft. .,In dat geval worden alleen geestelijk en lichamelijk vitale mensen geacti veerd. Burgers met minder capa citeiten die niet volwaardig aan het maatschappelijk leven kun nen deelnemen hebben domweg pech gehad. Er wordt niet meer voor gezorgd dat ook deze groe pen aan hun trekken komen." De SSM doet in de nota een be roep op de politiek, om ook de ko mende jaren geld beschikbaar te stellen voor de taken, die volgens de club wel bijdragen aan het wegwerken van achterstandssitu aties. Genoemd worden het wijk gerichte sociaal-cultureel werk, het jongerenwerk en de onder steuning van buurtbeheer groe pen. In het concept van de 'calcu lerende burger' zouden deze hui dige taken van de SSM niet meer kunnen worden uitgevoerd. Voorlopig gaat de stichting er vanuit dat deze taken kunnen worden voortgezet. In het zojuist gestarte seizoen legt de welzijns organisatie meer nadruk op de ondersteuning van wijken. Er wordt veel nadruk gelegd op het zogenoemde buurtbeheer. In ver schillende straten in Maassluis zijn hier reeds hoopgevende re sultaten mee geboekt. In het buurtbeheer werken bewoners en beheerders in straten samen om de kwaliteit van de woningen en de leefomgeving in stand te hou den of te verbeteren. Vlaardingen - De WD sluit wo ningbouw in de Broekpolder te Vlaardingen niet helemaal uit, maar er moet wel veel gebeuren voor het zover is. De liberalen stellen in hun vandaag gepresen teerde verkiezingsprogramma al lereerst dat het gezien de vuile grond die er ligt niet mogelijk is nu woningbouw te realiseren. En mocht voor dat probleem een op lossing worden gevonden dan zul len eerst goed alle argumenten voer en tegen woningen in de Broekpolder moeten worden af gewogen. De VVD schrijft in het program dat op korte termijn duidelijk moet worden hoe groot Vlaardin gen moet worden, maar meldt niet aan hoeveel inwoners de par tij zelf denkt. Wel wordt gezegd dat er teveel hoogbouw is en te veel huurwoningen zijn. Huur ders moeten verder in staat wor den gesteld hun woningen te ko pen. Onder het kopje Verkeer en ver voer schrijft de WD dat alle af sluitingen, busbanen en andere verkeersmaatregelen die een ge volg zijn van het Verkeerscircula tieplan opnieuw ter discussie moeten worden gesteld omdat Vlaardingers daar dagelijks last van hebben. Verder moeten meer rotondes met een overal eendere voorrangsregeling het verkeer beter doen doorstromen. De WD pleit verder voor de aan leg van Rijksweg 19, maar dan moet wel geluidshinder worden voorkomen. Verder moet snel worden gewerkt aan de aanleg van een (snel)tramverbinding van Holy naar Schiedam. Enkele andere punten uit het pro gramma: Maximale vrijheid bij openings tijden winkels. Effectiever optreden tegen spij belen, voortouw nemen waar zich drank-, drugs- of gokproblemen in en rond de scholen voordoen. Het kan geen kwaad als de kin deren op school weer wat meer discipline wordt bijgebracht. Geen massale scholen, wel goed verspreid basisonderwijs. Experimenten op school beper ken omdat leerkrachten hun han den al vol hebben aan onder meer de orde in de klas. Visserijmuseum onderbrengen bij regiobestuur. Vrijwilligers moeten via WA- verzekering gedekt zijn. Speciale aandacht voor zwerf jongeren. De hoogte van heffingen moet verband houden met aantal bewo ners in een pand, gezien toename van een- en tweepersoonshuis houdens. Jongeren moeten bij projecten voor cultuur, sport, groenvoorzie ning en recreatie worden tewerk gesteld via het Jeugdwerk-garan tieplan. Verder wordt gepleit voor op maat gesneden hulp aan de nieuwe ou deren die, zo wordt ook gesteld, gezonder, zelfstandiger en finan cieel draagkrachtiger zijn dan vroeger. Verder moet er speciale hulp en voorlichting aan ouderen van buitenlandse afkomst ko men, vindt de WD. De liberalen verzetten zich al le gen een puinstort in het Licke- baertgebied en spreken zich nu ook tegen een slibstort uit. Ze melden verder dat er in Vlaardin gen een 24-uurs Ehbo-post moet blijven als het fusieziekenhuis met Schiedam doorgaat. Maandag 11 oktober ROTTERDAM De Doelen. Ki.z. Guildhall String En semble, 20.15 uur. Gr.z.TootsTiele- mans, 20.30 uur. St.Laurenskerk. Nazomereoncert, 20.15 uur. Rot terdamse Schouwburg. K1.Z. Num ber 101, yourtime is up. 20.30 uur. Dinsdag 12 oktober SCHIEDAM Dienstencentrum De 4Molens. Koffie-inloopochtend voor'65-plus sers, 10.30-12.00 uur. Yoga voor 40-piussers, 13.00-14.00 uur. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Duet (toneel met Unda van Dijk en Hany van Rijt hoven), 20.15 uur. ROTTERDAM De Doelen. Kl.z. Borodin Kwartet (Moskou), 20.15 uur. Theater Zuid plein. Gr.z. Anthony and Cleopatra, 20.15 uur. Luxor Theater. Sweeney Todd, 20,15 uur. Rotterdamse Schouwburg. Kl.z. Verkommerde oever, Medeamateriaal, landschap met Argonauten, 20.30 uur. Lanta ren/Venster. Wintergasten. 19.30 ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Final Analysis* (16) dag. 11.45-14.15- 16.45-19.15-21.45. Alhambra 2: 'Indecent proposal' (a!) dag. 6.45- 9.30. do.vr.ma.di. ook 1.15-4. Ca lypso 1: 'The Piano' (12) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. CaIypso-2: 'Dekleine blonde dood* (al) dag. 1,15-4-6.45- 9.30. Gatypso-3: 'Belie van Zuylen madame de Charrière' (al) dag. 1.15.4.6.45-9.30 Cinerama 1: 'Jurassic Park' (al) dag. 1,15-4- 6.45-9.30. zo .ook 10.30. Cine rama 2: 'The Fugitive' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Cliffhanger' (16) dag. 1,15-4-6.45- 9.30. Cinerama 4: 'Guilty as sin' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 5: 'Dave' (al) dag. 6.45-9.30. do.vr.ma.di.ook 1.15-4. Corso: The fugitive' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30.1max Theater: 'Sharks' (al) di.t/m vr. 2-8.30, za.zo. 2-4- 8.30.'Antarctica' (al) za.zo. 12. 'Het Grote Barrière Rif (al) di.Vm vr. 3- 7.30, za.zo. 1-3-7.30. Lantaren/ Venster 1: Trois couleurs: bleu" dag.8-10. Venster 2: 'Medea' dag. (beh.di.) 7.30. 'II fiore delie mille e una notte' do.vr.za. 9.30. 'Salo'zo- .ma.wo. 9.30. The Graduate' di. 9.30. Venster 3: 'Autumn Moon' dag. 8-10. ma.alleen 8. 'Sneak Pre view' ma.10. Venster 4: 'Nord' dag. 8. 'Bad Lieutenant' dag. 10. Lumiè- re 1: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. zo.ook 10.30. Lumière 2: 'Sliver' (16) dag. 6.45.9.30. do .vr.ma.di. ook 1.15-4. Lumière 3: 'Last action hero' (al) dag. 6.45- 9.30 do.vr.ma. di. ook 1.15-4. Lu mière 4: 'Hotshots' (12) dag, 1.15- 4-6.45-9.30. Rex: 'Play me again Vanessa' (18) dag. 12. doorl.voorst. Thalia: 'In the line of fire (16) dag.1.15-4-6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Cinerama 1: Jurassic Park (16) za.00.15. Lu mière 1: 'Jurassic Park' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2:'Inthelineoffire' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Last Action Hero' (16) vr.za. 00.15. Ven ster 1: 'Salo' vr.za.24. Venster 2: 'II fiore delle mille e una notte' vr.2a. 24. Venster 3: The Mozart Bird' vr.za.24. Venster 4: 'Madchen in Uniform'vr.za.24. Kindermatinees: Alhambra 2: 'Bambi' za.zo.wo. 1.15-4. Cine rama 5: 'Dennis the Menace' za .zo.wo. 1.15-4. Lumière 2: 'Bambi' za.zo.wo. 1.15.4. Lumière 3: 'De ongelooflijke reis' za.zo.wo. 1.15-4. Den Haag/Schiedam - Een 2l-jari- ge inwoner van Schiedam is vrij dag door het Gerechtshof in Den Haag veroordeeld tot twintig maanden onvoorwaardelijke ge vangenisstraf omdat hij in maart van dit jaar zijn Schiedamse ex- vriendin verkrachtte. De man was eerder door de recht bank in Rotterdam tot dezelfde straf veroordeeld. Hij heeft de verkrachting steeds ontkend. Wel gaf hij toe woedend te zijn geweest op de vrouw, omdat ze niet kwam opdagen bij een schijnhuwelijk dat hij voor baar had geregeld.met een illega le vreemdeling. De Schiedammer zou daarvoor dertienduizend gulden van de vreemdeling krijgen. Volgens het gerechtshof blijkt uit ondermeer DNA-prints van. het sperma van de man dat hy de vrouw wel degelijk verkracht heeft.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1