15 'Vlaardingen was hem zeer lief Maassluis verkoopt kabeltv voor dertien miljoen gulden Agenda Dienst Kunst en Cultuur staat 'op sterk water' 't Blijft tobben Wandeltocht Rode Kruis Informatie blokcontainer 'Vrienden' maken boek over oud Maassluis Strenger parkeerbeleid Theater Scholieren leggen krans in Mauthausen Fenand van den Oever schreef 'Brood uit het water' als evacué in oorlogswinter I Rotterdams Dagblad Woensdag 13 oktober 1993 T Blijft tobben met de Woonkrant. Het eerste nummer werd in de zo mervakantie verspreid en lag op de stoep voor mijn portiek. Het tweede nummer stak weliswaar (verkreukeld) in mijn brievenbus, maar talloze andere Vlaardingers kregen 'm niet En mensen met zo'n anti-drukwerksticker op hun brievenbus, werden ook overge slagen. .De Woningfederatie Vlaardingen, verantwoordelijk voor dit echec, overweegt nu om de krant voortaan door de PTT te laten versprei den. Dan weet ze tenminste zeker dat alle Vlaardingers de krant onb evangen. Nu gun ik de PTT deze order van harte, maar nodig is het na- tuurlijk niet. Het kan namelijk allemaal veel goedkoper en simpeler. Hoe dan? Welnu, je hebt mensen die een woning zoeken en je hebt woningen, die mensen zoeken. De huidige woningzoekenden zijn bekend bij de gemeente: ze staan (nog) ingeschreven. Die mensen -stuur je iedere twee weken een simpele brief (die je Woonbrief -noemt) met gegevens over de vrijgekomen woningen. De toekomstige woningzoekenden werf je via een simpele bon in Groot Vlaardingen. Als ze die opsturen, krijgen ze ook de Woonbrief. En ten slotte, zo kan ik mij voorstellen, zal de Woningfederatie soms algemene voorlichting willen geven. Daarvoor lijken mij voorlich- tingspagina's, persberichten en persconferenties uitstekend ge schikt. Belangrijk is het saneren van je adressenbestand om overbodige adressen kwijt te raken. Dat doe je als volgt: je stuurt alle mensen in je bestand eenmaal per jaar een briefje met de vraag of zij de Woon brief willen blijven ontvangen. De antwoord-envelop moeten ze fran keren, want een beetje moeite moeten ze er"latuurlijk wel voor doen, zodat je de echt geïnteresseerden overhoudt. Ik heb niet berekend hoeveel dit plan kosten ik vraag er zelfs geen duur honorarium voor, zoals gebruikelijk bij dit soort communicatie adviezen (meteen flesje wijn van een goed jaar en met een stevige af dronk ben ik al tevreden), maar ik ben er zeker van dat mijn metho de vele tienduizenden guldens bespaart. Want weet u wat het is? Die Woonkrant is bedacht door PR-functio- narissen, die in hun modieuze opleidingen hebben geleerd elk pro bleem te lijf te gaan met dure oplossingen, gejat uit de geleerde boe ken van hoogleraren in de communicatiekunde. Hun gezonde boe renverstand kunnen deze moderne stadsomroepers niet meer ge bruiken. Ze zijn als een geneesheer met aandelen in de geneesmiddelenindu- - ètrie, die een griepje bestrijdt met penicilline in plaats van tegen de patiënt te zeggen: een dage onder de wol, mevrouwtje, meneertje, en u bent weer het mannetje. v f DICK VAN DER LUGT De activiteiten die het Rode Kruis ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan heeft georganiseerd, wor den zaterdag 16 en zondag 17 oktober afgesloten met een jubileumwandeltocht. Die dagen worden routes tussen de vijf en vijfentwintig kilometer uitgezet. Het Rode Kruisgebouw aan de Van Beverenstraat 40 fungeert als start- en eindpunt. Deelname kost vijf gulden. Start: tussen 9.00 en 12.00 uur. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Westhaven- plaafs 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Vlaardingen Na het experiment met de gescheiden huisvuilinza- meling in Holy en de Westwijk moeten ook de bewo ners van de omgeving De Snayer/Bredero binnen kort hun afval apart aanleveren. Daartoe worden in de wijk blokeontainers neergezet. Om de nieuwe inzamelmethode duidelijk te maken bij de betrokkenen worden alle bewoners uitgeno digd voor een informatie-avond. Daar wordt de nood zaak van gescheiden inzameling uitgelegd. Ook wordt aangegeven waar de blokcontamers worden geplaatst, hoe ze er uit komen te zien en hoe men ze dient te gebruiken. De avond is op dinsdag 19 oktober in de Groen van Prmstererschool en begmt om 19.30 uur. De vereniging Vrienden van het Gemeentemuseum Maassluis bestaat volgend jaar een kwart eeuw en viert dat met een aantal activiteiten. Eén daarvan is het maken van een boekwerk over Maassluis in de zestiende tot en met de twintigste eeuw. Het boek moet bol komen staan van de afdrukken van schilde rijen en tekeningen die een bepaald deel van Maas sluis weergeven. Ook moeten er portretten van be kende Maassluizers in komen. Om het boek zo volledig mogelijk te maken wordt Maassluizers, die in het bezit zijn van zaken die met de geschiedenis van hun woonplaats te maken heb ben. verzocht mee te werken aan het project. Voor re acties: het Gemeentemuseum (tel. 01899-13813). Hoek van Holland Vrachtwagenchauffeurs die hun auto's binnen de be bouwde kom parkeren en daarmee overlast veroor zaken. moeten rekening houden met een strenger beleid van de politie. Zij en hun werkgever krijgen in het vervolg een waarschuwing als de 'bakbeesten' verkeerd staan. Als daarna weer een overtreding wordt geconstateerd, gaat de chauffeur op de bon De strengere aanpak is aangekondigd in afwachting van een landelijke maatregel voor het parkeren van vrachtwagens. Zo lang die er nog niet is, wordt de nieuwe aanpak van de politie gehanteerd. Ons theater gaat dicht. Een stukje Schiedam sterft. Een ontwikkeling die even treurig als onomkeerbaar lijkt. We leven verder in de hoop dat ooit ergens in Schiedam weer iets wordt opgebouwd dat de glorie van ons theater kan doen herleven. Sinds driejaar ben ik nauw verbonden aan het Passage Theater en de mensen die er werken. Directeur Carel Beke en zijn team hebben mij het gevoel gegeven dat dit theater meer is dan alleen een theater. Hun inzet, kennis, ervaring en menselijkheid hebben een grote bijdrage ge leverd aan het succes van mijn voorstellingen en die van vele anderen. Deze mensen hebben de kracht om van alle voorstellingen, groot of klein, iets te maken. Carel Beke is een man die in staat is niet alleen zijn eigen medewerkers maar vooral ook de kunstenaars ongelooflijk te mo tiveren. Zijn inzicht, ruimdenkenheid en professionaliteit zijn voor mij een heel bijzondere ervaring geweest. Ik ben dan ook zeer verdrietig over het tumult dat er rond zijn persoon is ontstaan. Het mag toch met waar zijn dat men juist nu, nu ons theater moet verdwijnen, deze mensen zo slecht behandelt. Met deze brief wil ik in eerste instantie mijn gevoel laten spreken over deze zaak, die mij diep raakt. Ik weet dat ik in deze gedachte niet alleen sta en hoop dat meer mensen stilstaan bij deze sombere ontwikkeling. Barbara Fleischmann-Helbich, Schiedam Schiedam - De formatie van een Dienst Kunst en Cultuur is voor onbepaalde tijd uitgesteld en mo gelijk zelfs geheel van de baan. Dc ambtelijke koepel voor alle ge meentelijke culturele instellin gen (museum, bibliotheek, ar chief en theater) blijkt lastiger van de grond te krygen dan ge dacht. Een enquête onder het per soneel moet duidelijk maken hoe groot de animo is en wat de be zwaren zijn. Wethouder Chris Zijdeveld (Cul tuur) en zijn raadscommissie pra ten al drie jaar over de oprichting van de DKC. De nieuwe dienst zou meer samenhang moeten brengen in de activiteiten van 'de culturele instellingen en uitein delijk ook efficiënter en goedko per moeten functioneren dan de afzonderlijke instellingen samen. Aan het hoofd van de dienst zou één directeur staan, met onder zich een soort 'bedrijfsleiders* in het museum, de bieb, het archief en theater. De deadline werd telkens vei schoven omdat het en thousiasme niet overal even groot was. Daarnaast deden zich pro blemen voor in het museum, waar de organisatie na het vertrek van directeur Hans Paalman grondig moest worden doorgelicht, en in de bibliotheek, waar de directrice van haar post werd ontheven. Een andere onzekere factor vormt nog steeds het theaterpersoneel. dat alleen onder bepaalde voorwaar den wil overstappen van een dienstverband bij een particulie re stichting naar een betrekking bij de gemeente. Zijdeveld heeft het plan voor een DKC voorlopig 'op sterk water' gezet. Schiedam - Vier scholieren en een leerkracht van het Gilde College in Schiedam maken deze maand een reis naar het voormalige concentra tiekamp Mauthausen. De reis wordt georganiseerd door de stichting Sa menwerkend Verzet 1940-1945. Doel van deze stichtmgis de jeugd dui delijk maken dat wat tijdens de Tweede Wereldoorlog is voorgevallen m de kampen, nooit meer mag gebeuren. De stichting geeft ook voorlich ting op scholen over racisme en discriminatie. Op het Gilde College worden deze lessen verzorgd door L. Buist, een voormalige gevangene uit Mauthausen. De Schiedammers bezoeken ook een nevenkamp van Mauthausen en leggen een krans bij het Nederlandse monument en een plaquette waarop de slachtoffers van het Englandspiel worden her dacht. Maassluis - CAI Westland Kabeltelevisie koopt het Maassluise kabeltelevisiebedrijf. De Westlanders hebben de gemeente Maassluis 13,2 mihoen gul den geboden voor het gemeentelijke bedrgf. Maas sluis had zes bedrijven gevraagd een bod te doen. Wethouder Anton Wusfrow (CAI-bedrijf) meent dat de aanbieding van het Westlandse nutsbedrijf ver reweg het gunstigste is. Deze week wordt gepraat over de nadere uitwerking van de overeenkomst. De gemeenteraad van Maassluis ging gisteravond akkoord met de verkoop van het bedrijf, dat 13.500 huishoudens van televisiebeelden voorziet. CAI- Westland betaalt derhalve bij de overname bijna duizend gulden per abonnee. Wustrow meent dat het bedrijf te klein is om in de toekomst als zelf standige eenheid te kunnen functioneren. Maas sluis betrekt nu reeds haar televisiebeelden van het kabelbedrijf in het Westland. Een schaalvergroting van deze tak van de nutssec- tor is volgens de wethouder noodzakelijk omdat er grote investeringen nodig zijn. In de toekomst wor den de bestaande kabels vervangen doorhetduur- dere glasvezelsysteem. Het kabelnet kan in de toe komst onder meer gebruikt worden voor tweezijdi ge communicatie. In de toekomst zou de kabelaan sluiting bij voorbeeld gebruikt kunnen worden voor het bestellen van spullen bij postorderbedrij ven. In Maassluis wordt echter erkend dat de aanstaan de investeringen niet de belangrijkste reden vormen om het CAI-bedrijf te voorkopen. Als ge volg van de vervuilde bodemproblematiek ver keert de gemeente in grote financiële nood. Er zijn tientallen miljoenen guldens nodig voor de sanering van de bodem en het schadeloos stellen van ex-bewoners van de Steendijkpolder die hun woning met verlies hebben moeten verkopen. Ver der moet de Woning Slichting Maassluis schade loos worden gesteld voor huurderving in de Steen dijkpolder en eist het Rijk miljoenen guldens aan in het verleden verstrekte lokatiesubsidies terug. Maassluis eist van de koper van het CAI-bedrijf dat de tarieven gedurende een aantal jaren bevroren blijven. Op dit moment betaalt een Maassluizer dertien gulden per maand voor zijn kabelaanslui ting. Westlanders betalen inmiddels reeds negen tien gulden per maand voor de ontvangst van tele visiebeelden. CAI Westland Kabeltelevisie heeft gegarandeerd, dat de tarieven tot 1 januari 1999 op het huidige peil bevroren blijven. Daarna stijgt het tarief naar zestien gulden per maand. Maassluis zal na verkoop niet het volledige bedrag van 13,2 miljoen kunnen aanwenden. Het te verko pen bedrijf staat nog voor vier miljoen gulden in de boeken. Wethouder Anton Wustrow denkt per sal do negen miljoen gulden aan de transactie over te houden. De raad toonde zich gisteravond verheugd over de verkoop van het bedrijf» dat volgens CDA'er Arie van der Knijff de komende jaren verliesgevend zou zijn geworden als verkoop was uitgebleven. Pieter Hoogenraad verbaasde zich over het feit dat het Nutsbedrijf Vlaaxdingen/Maassluis geen serieus bod op het CAI-bedrijf heeft gedaan. Deze zelfstan dige NV, waarvan de gemeente Maassluis dertig procent van de aandelen bezit, dook met haar bod maar liefst vijf miljoen gulden onder het door West land geboden bedrag. Door Ben van Haren Driehuis - „Vlaardingen was hem zeer lief.'* Mevrouw B. J, Kolkman-Loohuis (78) vertelt over het gevoel van haar man voor zijn geboor teplaats. Ze trouwde in 1938 met Jaap Kolk man, die als schrijver bekend werd onder de naam Fenand van den Oever, van wie de suc cesroman 'Brood uit het water' nu als musical wordt uitgevoerd. Het is een verhaal over het Vlaardingen in de eerste helft van deze eeuw, met de visserij als belangrijkste bron van in komsten. Mevrouw Kolkman; 'Mijn man zei: het is over met de visse rij in Vlaardin gen. Kijk maar, het gras groeit tussen de straatste nen.' Archieffoto Rotterdams Dagblad „Vlaardingen was hem zeer lief." Ze legt de nadruk op het verleden en met alleen omdat haar man na een arbeidzaam leven (vele ro mans en wethouder in de ge meente Velsen) in 1985 is overle den. Neen, Vlaardingen 's na de oorlog sterk veranderd en verloor daarbij het karakter, waaraan de in 1912 geboren Kolkman juist zo gehecht was In haar ruime serviceflat m het te gen IJmmden aan gelegen Drie huis (allebei gemeente Velsen) is aan de muur op fraaie tekeningen van Anton Pieck het andere Vlaardingen te zien. Een gezicht op de Grote Kerk over de daken van oude visserswoningen heen, verder het Reedershuys en het Achteromme. Het zijn de origine len van de illustraties m de eerste uitgave van 'Brood uit het water'. Mevrouw Bea Kolkman, als ne genjarige vanuit Bolnes naar Vlaardingen gekomen waar ze op de christelijke jongeren vereni ging Liefde Vrede Jaap leerde kennen, wijst ook op het verzet dat haar man eertijds samen met een schrijfster van romans over Vlaardingen, Marie van Dessel- Poot, heeft gevoerd tegen de sloop van het Van Leydenshofje. Het staat opgetekend in het laat ste boekje, dat Kolkman voor zijn dood schreef voor een groep oud leden van Liefde Vrede. „Neen, ik kom er met vaak. Vlaar dingen is Vlaardingen toch niet meer," beaamt mevrouw Kolk man. „Waar zijn de mooie ge brandschilderde ramen in de Gro te Kerk gebleven? Waar is de preekstoel? Waar zijn de banken? Als ik zie hoe mijn schoonzuster vanuit De Bolder op een hoop oud roest achter de vroegere woning van Van Toor aan het Ooster- hoofd neerkijkt. Ik heb al gezegd: Daar moet je de burgemeester over schrijven," Mevrouw Kolkman herinnert zich de na-oorlogse bezoeken met haar man aan de oude visserstad. „Wc liepen langs de haven. Het is over met de visserij, zei hij. Kijk maar, het gras groeit tussen de straatstenen. Dat komt omdat het zout de pekel ontbreekt. Zulke dingen zag hij meteen." Jaap Kolkman was verknocht aan Vlaardingen en de visserij. De stad verliet hij in 1941, gedwon gen door het verlies van zijn baan bij Drukkerij Dorsman Odé. Deze was van oudsher drukker van alle gemeentelijke stukken en uitgever van de Nieuwe Vlaar- dingsche Courant en het Vissche- rijblad maar werd door de bezet ter gedwongen zijn werk stil te leggen. Kolkman, die behalve in de drukkerij ook werkzaam was als redacteur voor het Visschenj- 'f y&wrf blad en reeds enkele romans had gepubliceerd, verwierf een nieu we baan in IJmuiden, waarheen hij ook verhuisde. Evacuatie Zijn binding met de visserij bleef. Door zijn werk bij het Voorlich tingsbureau voor de Visserij en de nabijheid van dc zee en de vis sershaven van IJmuiden. De oor logsomstandigheden maakten het leven daar echter met gemak kelijk. De Duitsers bevalen de evacuatie van heel IJmuiden. Het gezin Kolkman werd, na een kor te opvang bij familie in Vlaardin gen, ondergebracht in een wo ning in Haarlem-Noord. ..Dat was geen pretje. We kwamen in een huis te wonen, samen met de familie Brouwer, die net als wij toen een zoon hadden. Met twee volwassenen en twee kleine jon gens onder één dak! Het is goed gegaan hoor. maar de omstandig heden zijn natuurlijk verre van ideaal. Je moet steeds inschikken en rekening houden met elkaar." Daar, in de Tematestraat 4 in Haarlem, schreef Jaap Kolkman 'Brood uit het water'. Hij heeft het zelf altijd zijn beste boek gevon den. Mevrouw Kolkman ver moedt, dat de barre omstandighe den waaronder het tot stand kwam van invloed is geweest op die keuze. Met het vervolg 'Laat mij maar zwerven' is het tevens zijn meest verkochte boek. Ruim 200.000 exemplaren gingen over de toonbank en nog steeds is er vraag naar in bibliotheken. „Het was een vreselijke tijd waar in hij dit boek schreef. We leefden gespannen in die kleine behui zing en waren vol onzekerheden. Het was in een ijzig koude winter, toen hij niet veel op straat kwam uit angst om opgepakt te worden voor transport naar Duitsland. Ik zie hem nog zitten schrijven in dat kleine, onverwarmde kamer tje." Zelf leest mevrouw Kolkman, een vershndster van boeken. "Brood uit het water' nog weieens. „Het heeft meer waarde voor me gekre gen en ik ben dankbaar, dat ze er de musical van maken. Ik vind het geweldig zoals mijn man erm beschrijft hoe ze in die tijd moes ten leven op zee, met al die men sen in zo'n kleine ruimte. Hij is al tijd een uitstekend verteller ge weest Dat heeft hij van zijn va der, die visserman was." Zelf vindt zij zijn mooiste boek 'Zonen van de Sorghdragers'. het vervolg van 'De Sorghdragers'. het laatste boek, dat van hem is verschenen. Inspiratie „Ik weet nog het moment dat hij de inspiratie kreeg voor dit boek. We kwamen uit het witte kerkje van Terschelling, waar we een paar dagen waren, toen ik zijn af wezige blik bemerkte. Het ver haal gaat over de liefde tussen een meisje uit het zwaar gelovige Katwijk en een ïongen van de licht kerk op Terschelling. Zij trouwen en krijgen, net als wij, drie zonen. Het boek is nooit uit gegeven omdat Cailenbach hier niet toe kon besluiten cn mijn man geen zm had om na al die ja ren van samenwerking naar een andere uitgever te gaan." Ze heeft nog een tweede boek in de kast staan, dat nooit is versche nen. „Dat is 'Streepjesbroek en pyama', waarin hij zeer persoon lijke zaken beschrijft. Hij schreef het in Diepenheim (Overijssel) waar we in een prachtige bunga low zijn gaan wonen toen hij sui kerziekte kreeg. Later zijn we weer deze kant op teruggegaan. Hij miste de zee en de vissersha ven." Mevrouw Kolkman heeft on danks haar 78 jaar nog een prima geheugen. Ze herinnert zich veel van de totstandkoming van alle elfhoeken, die wel werden uitge geven, en zeker de start van de schrijverscarrière van haar man. Postwissel „We waren nog verloofd toen hij zijn eerste novelle publiceerde in een of ander blad. 'Die twee van het Hoofd' was de titel. Zijn eerste boekje verscheen m 1938 toen hij 26 jaar was. Het was 'Lest best' en ging over de binnenschipperij. We waren ia ondertrouw toen hij een postwissel van duizend gul den toegestuurd kreeg van Cai lenbach. die het uitgaf m de No- belreeks. Een groot bedrag, zeker voor die tijd. Moeder Kolkman, een geweldige vrouw bij wie je al tijd terecht kon, vroeg nog of we hem met moesten vragen of hij zich een nul had vergist. Het geld hebben we op de spaarbank ge zet." Elders verschenen 'Janus Krul Zoon' en 'Job Andersom'. Over de totstandkoming van dit laatste boek zegt mevrouw Kolkman. „Mijn man ging altijd, elk jaar, met de Haringrace mee. Dus met de eerste schepen, die op jacht gaan naar de nieuwe haring. Maar in 1938 was er een loonconflict en ging de haringrace niet door omdat de visserlui staakten. Ik weet nog dat hij thuis kwam - we woonden toen Dr. Abraham Kuy- perstraat 103 - en zei: Tk ga niet naar zee, ze varen niet. Ik zit bo ven, ik ga schrijven.' In één week heeft hij 'Job Andersom' geschre ven. Hij werkte toen, in de crisis jaren, om de week bij Dorsman." Pseudoniem Deze twee boeken verschenen on der zijn eigen naam. De rest schreef hij onder het pseudoniem Fenand van den Oever. Zijn weduwe vertelt: „Hij deed dat op advies van zijn broer Ge rard. Daarmee was hij zeer nauw verbonden. Als die twee samen waren dan kwam je er niet tussen. Over het pseudoniem hebben ze ook samen nagedacht Je had vroeger in Vlaardingen een kei van een schipper, die heette Fe nand van den Velde. Een geweldi ge vent moet dat zijn geweest. Met hem in gedachte, zei mijn man ben ik Fenand van den Oe ver, de Fenand die vanaf de wal kant de zaak bekijkt." Het laatste boek, dat hij in Vlaar dingen schreef, was 'Casper van Adel'. Het gaat over een boeren geslacht in dc polder aan de rand van de stad. „In de Dr. Abraham Kuyperstreat keken wij toen uit op de weilan den en een boerderij, van Hoo- gendam geloof ik. De huizen aan de Broekweg waren nog niet ge bouwd en elke zondag zagen we een deftige boerenfamilie, op weg naar de katholieke kerk, langs ko men in een tilbury, zo'n rijtuigje. Dat was zijn inspiratie voor 'Cas per van Adel', waarvan ik kort ge leden in een winkeltje in Fries land voor 1,25 een oud exem plaar heb gekocht. Ik zag het lig gen met een folder van de Nobel- reeks erin met als tekst: 'Met veel genoegen bieden wij u hierbij het rivet de boek van den jaargang 1940-1941 aan: Casper van Adel, den zeer geslaagden roman van den jongen, talentvollen schrijver Fenand van den Oever. Deze au teur, bij vele abonnees reeds be kend door zijn roman Lest Best, verwerft met dezen, meer gerijp- ten roman, zeer zeker de plaats, waarop hij als kunstenaar recht heeft." Net noodgedwongen uit Vlaardin gen vertrokken schrijft Fenand van den Oever zijn succesroman 'Brood uit het water' en de vervol gen Laat mij maar zwerven' en 'De zee is ons land', die allen di rect na de bevrijding bij Cailen bach verschijnen. Het verhaalt over het leven van de Vlaardingse visserman Axend-Michiel van Rgqiï en zijn stadgenoten aan het einde van de zeilvaart, begin deze eeuw. Mevrouw Kolkman zegt 'dank baar' te zijn voor het feit dat het boek nu in musicalvorm opnieuw onder de aandacht komt. Zij, in middels al overgrootmoeder, wil de première op 16 maart met haar kinderen en acht kleinkinderen graag bijwonen, „Jammer dat mijn man er niet bij kan zijn." d <i A ü"2S"j m 9 Woensdag 13 oktober SCHIEDAM Bachplein. Circus Renz. 19.30 uur. Basisschool De Singel. Boeken feest. 18.00-19.30 uur De Teer- stoof. Marijke Boon (cabaret), 20.30 uur. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. La Gran Scena Opera Company Di New York. (ca baret), 20.15 uur, Dienstencen trum West. Dansavond vooroude ren, 19.30 uur. Harmonie. Bezness (film), 20.30 uur. VSB-bank (Schiedamseweg 12). Schilderij en-expositie Elly Zwaanswijk (t/m 11 december). ROTTERDAM De Doelen. Hal Gr.z. Trombone Ensemble Conservatorium, 12.45 uur. The Act. Jamsessie, 20.00 uur De Tudor. Huisband 2,21.00 uur. Thelonious. Mallet Unit, 21.00 uur. Theater Zuidplein. Gr.z. An thony and Cleopatra, 20.15 uur. Luxor Theater. Sweeney Todd, 20.15 uur, Rotterdamse Schouw burg. Kl.z. Verkommerde oever, Medeamatenaal, Landschap met Argonauten, 20.30 uur. Rotter damse Schouwburg. Gr.z. Da un'altra Faccia del Tempo, 20.15 uur. Jeugdtheater Hofplein. Toen niemand iets te doen had, 14.00 uur. Plaswijekpark. Poppenthea ter Anneke Straek, 15.00 uur. Zaal De Unie. Het Land van Huizinga, 20.30 uur. Correct Studio Café. Open Talenten Podium, 21.00 uur. Donderdag 14 oktober SCHIEDAM Deinstencentrum De Woudhoek. Bingo voor oude.en, 13.00 uur. Bachplein. Circus Renz, 15.00 en 19.30 uur. VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert, 12.45- 13.15 uur. Triangel, Bijeenkomst Nederlandse vereniging Weerzien Overzee met bingo, 20.00 uur. Stadsgehoorzaal. Margriet Es- huijs, 20.15 uur. ROTTERDAM St.Laurenskerk. Lunchconcert, 12.45 uur. De Doelen. Gr.z. Dear Friends, 20.00 uur. Theater Zuid plein. Gr.z. The Oom Maw Maw, 20.15uur. Zaal De Unie. De Rotter dammers, 20.30 uur. Nighttown. Candy Dulfer Funky Stuff, 21.00 uur. Plan C. De Drie Wijzen/Twee Niet, 21.30 uur. Luxor Theater. Sweeney Todd, 20.15 uur. Rotter damse Schouwburg. Kl.z. Play Strindberg, 20.30 uur. Gr.z. Da un'altra Faccia del Tempo, 20.15 uur. Lantaren/Venster. Lopen, Change, in Golven, Let's start a Magazine, 19.30 en 22.00 uur. Aula Erasmus Universiteit. Zappen zonder géne, 16.30 uur. Bioscopen ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Final Analysis' (16) dag. 11.45-14.15- 16.45-19.15-21.45. Alhambra 2:'ïn- decent proposal' (al) dag. 6.45-9.30. do.vr.ma.di. ook 1.154. Calypso 1: 'The Piano' (12) dag. 1.154-6.45- 9.30. CaIypso-2: 'De kleine blonde dood' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ca- lypso-3: 'Belle van Zuylen mada me de Charrière' (al) dag. 1.15.4.6.45-9.30 Cinerama 1: 'Ju rassic Park' (al) dag. 1.154-6.45- 9.30, zo.ook 10.30, Cinerama 2: 'The Fugitive' (12) dag. 1.154-6.45- 9.30. Cinerama 3: 'Cliflhanger' (16) dag. 1.154-6.45-9.30. Cine rama 4: 'Guilty as sin' (16) dag. LI5-4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'Da ve' (al) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di- .ook 1.15-4. Corso: 'The fugitive' (12) dag. 1.154-6.45-9.30. Imax Theater: 'Sharks' (al) di.t/m vr. 2- 8.30, za.zo. 24-8.30. 'Antarctica' (al) za.zo. 12'Het Grote Barriere Rif (al)di.t/mvr. 3-7.30, za.zo. 1-3-7,30. Lantaren/Venster 1: "Trois cou- leurs: bleu' dag.8-10. Venster 2: 'Medea' dag.(beh.di.) 7.30. "II fiore delle mille e una notte' do.vr.za. 9.30. 'Salo' zo.ma.wo, 9.30. 'The Graduate' di. 9.30. Venster 3: 'Au tumn Moon' dag. 8-10. ma.alleen 8. 'Sneak Preview' ma. 10. Venster 4: 'Nord' dag. 8. 'Bad Lieutenant' dag. 10. Lumière 1: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.154-6.45-9.30, zo.ook 10.30. Lumière 2: 'Sliver' (16) dag. 6.45.9.30. do.vr.ma.di. ook 1.154. Lumière 3: 'Last action hero' (al) dag. 6.45-9.30 do.vr.ma. di. ook 1.154. Lumière 4: 'Hot shots' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Rex: 'Play me again Vanessa' (18) dag. 12. doorl- .voorst. Thalia: 'In the line of fire (16) dag. 1.154-6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Cinerama 1: Jurassic Park (16) za.00.15. Lu mière 1: 'Jurassic Park' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: 'In the line of fi re' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Last Action Hero* (16) vr.za. 00.15. Venster 1: 'Salo' vr.za 24. Venster 2: Tl fiore delle mille e una notte' vr.za. 24. Venster 3: The Mozart Bird" vr.za.24. Venster 4: 'Mad- chen in Uniform' vr.za.24. Kindermatinees: Alhambra 2: 'Bambi' za.zo.wo. 1.154. Cine rama 5: 'Dennis the Menace' za- .zo.wo. 1.154. Lumière 2: 'Bambi' za.zo.wo. 1.15.4. Lumière 3: 'De on gelooflijke reis' za.zo.wo. 1.154.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1