13 'Een staat in de staat' ■■198. BELANGRIJKE TE MAASSLUIS HABO TAPIJT Baggerwerk in Maassluise haven gestart Wethouder Houtenbos uiet terug in college .mm IfWP^ Verhouding ambtenaren met politiek blijft gespannen 'Stel bonus-malussysteem in voor jongerenwerk' HABO TAPÏ-JT Politiek misbruikt geld voor publiciteit genda Öe1 All you need is New Bessy s Fashion! Try it!!! 288.- 25. Lange WINTERJAS 5S- 'lïiP*: De kruin van de rivierdijk SVO-gebouw geopend Primeurconcert op Wijnboerderij EEN PARTIJ GEREEDSCHAPPEN EEN PARTIJ NIEUWE T.V.'S EN VIDEO'S EEN PARTIJ HUISHOUDELIJKE GEBRUIKSVOORWERPEN VEILINGBEDRIJF OLYMPIC mm. -nmiÖGSFlFRVÖLUR f\l TE GEKKE KQL8EBTS»100 KOSTUUM 1 - ----- !nULinUICnin*vBU I 2S-. mar vv OOK JIJ BENT VERK(N)OGHT, ALS JE BIJ BASSY'S HEBT GEKOCHT New fashion 16 Middellandstraat 7a, Rotterdam. Tel. 010-4134668 Rotterdams Dagblad Donderdag 28 oktober 1993 Él life W? ïwmmu. Bijna ongemerkt worden Schiedam, Vlaardingen en Maassluis eer. stuk kleiner. De gemeentebestuurders lijken bereid om de gemeen tegrens met Rotterdam te verleggen. Die grens ligt nu in het midden van de Niéuwe Maas en de Nieuwe Waterweg. Dat is dóit io bepaald, -maar het is nergens handig voor. Schiedam; Vlaardingen en Maas sluis hebben niets aan dat water. Zé hebben toch geen eigen rivier politie. En in de praktijk is het al het Gemeentelpk Havenbedrijf van Rotterdam dat erover gaat. Dat kun je dus net ro goed formeel vast leggen. De drie Watc-rweggemeenten geven zomaar even dc halve Waterweg cadeau aan Rotterdam. Reuze vriendelijk. Maar de dames en heren van de gemeenteraden moeten goed opletten, anders gaat het ze niet alleen water koster, maar ook grond. Want wat staat er in een stuk van de Rotterdamse raadscommissie Regiovorming? Dat de gemeentegrens wordt ver legd naar de kruin van de rivierdijk. Willen we even nadenken wat dat betekent? Dat Schiedam de hele Maasboulevard en het Hoofd kwijtraakt, want de rivierdijk loopt paJ langs de fiats van de Havendijk. Het betekent ook dat Vlaardingen bijna alles ten zuiden van de spoorweg kwijtraakt aan Rotterdam. En Maassluis verspeelt het Hoofd en de pont er. het bedrijfsterrein langs Het Scheur. Rotterdam krijgt zelfs het oeverbos Lickebaert in handen. Mooi niet. Dat zou Rotterdam wel willen. Rotterdam zou best het be heer én het eigendom willen krijgen van dc havens van de buurge meenten. Landjepik. Maar de bestuurders van Schiedam, Maar din gen en Maassluis moeten er gauw een stokje voor steken. Laten ze Rotterdam bellen om te zeggen dat die 'kruin van de rivierdijk' ge schrapt moet worden. Er hoort te staan dat de gemeentegrens tot aan de kademuren verschuift en geen meter verder, Rotterdam moet wel van mijn Hoofd afblijven. KOR KEGKl. Schiedam Na ruim een jaar te hebben verbouwd, wordt van daag het onderkomen van de stichting Schiedamse Vrouwen-emancipatie Organisaties (SVO) feestelijk geopend. Het Gebouw, want zo gaat het heten, biedt ook onderdak aan No Problem/Vrouw en Werkwin kel Rijnmond. Na de opening door wethouder De Leede is iedereen vanaf 20,00 uur welkom op het feest dat onder meer een muziekoptreden en het voorlezen van gedichten omvat. De volgende dag is er van 10.00 tot 12.00 uur een inloopochtend voor vrouwen met een expositie van beeldend kunstena res Tanja Boxman. Vlaardingen De Beaujelais Primeur laat niet lang meer op zich wachten en bok op de Wtjnbqererij in de Zuidbuurt is nieuwè wyh'gébptteId.!;Daar wordt de 'primeur' mor: 'J gen gepresenteerd'met'een concert en een proeverij. Voorafgaande aan het muzikale optreden kan van 19.00 tot 19.45 uur wijn worden geproefd. De kosten daarvan bedragen 15 gulden. Een kaartje voor het concert dat van 20;15 tot 22.30 uur duurt, kost 25 gul den. Redactie Waterweg: Jan Booister Ben var. Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Wosthaven- plaats«2 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Op zaterdag 30 oktober a.s. zal door veilingbedrijf Olympic, t.o.v. de weiede gestrenge heer C. P. M. Knüppe. gerechtsdeurwaarder te Schiedam bij opbod warden geveild w.o. diverse handgereedschappen en elektrische, w.o. boormachines, lastrafo's, tafelboormachines, lintzagen, slijpmachines, Co2-lasapparaten, compressoren, diverse fuchtgereedschappen en brandkasten. een partij stereo-apoaratuur, w.o. prachtige stereocombinaties met CD, loss© CO-spéfers, boxen, radio's, auto-radio's en wereidontvangers. w.o. stofzuigers, magnetrons, koffieapparaten, stoomïjzers, pannensets, tafelbestekken, diverse siervoorwerpen, verlichting, dekbedden, een artij speelgoed, een partij eiken kleïnmeubalen en v at verder ter tafel wordt gebracht. Alle artikelen worden per stuk geveild en met volledige fabrieksgarantie. De veiling wordt gehouden in: Ontmoetingscentrum Koningshof, Uiveriaan 20 te Maassluis. Kijkuur; 12.30 uur. Aanvang veiling: 13.30 uur. Vianen. Tel./faxnr. 03473-72783. Maassluis - Het oordeel van de medezeggenschapscommissie (me) van het gemeentepersoneel over de algemene beschou wingen is de Maassluise gemeenteraad gisteren volledig in het verkeerde keelgat geschoten. Volgens de politici wagen de ver tegenwoordigersvan de ambtenaren zich met hun pleidooi voor het beperken van het aantal wethoudersposten in de volgende raadsperiode op het terrein van de politiek. „Dat is storend en ongenuanceerd," meende WD'erScheerstra. „We hebben hier te maken met een staat in de staat." In een brief schrijft de mc dat zij met instemming kennis heeft ge nomen van het voorstel van de RPF/SGP-fractie om het aantal wethouders na de gemeente raadsverkiezingen van vier naar drie terug te brengen. Dit zou een jaarlijkse besparing van 1,5 ton kunnen opleveren. Volgens de mc past dit in het gezamenlijke stre ven van de politiek en de ambte narij om de gemeente Maassluis uit het financiële moeras te trek ken. Ook Leny van Duijn (D66) reageerde als door een adder ge beten. „De mc moet zich onthou den van politieke uitspraken. Wij maken zelf wel uit of er drie of vier wethouders moeten komen." De voortekenen wijzen erop dat het er ondanks de financiële krapte in 1994 opnieuw vier zul len worden. De vier huidige colle ge-partijen hebben aangegeven dat zij ook in de komende periode graag een wethouderspost bezet ten. Met de felle kritiek op de mc krijgen de ambtenaren een koek je van eigen deeg. In een rapport van onderzoeksbureau Ac-a Mid den-Nederland veegden ambte naren verleden jaar de vloer aan met de politieke cultuur in Maas sluis. Het uitbreiden van het aan tal wethoudersposten in 1990 is volgens dit rapport slecht ge weest voor de coördinatie van het beleid. Verder beschuldigden ambtenaren de politiek van 'vriendjespolitiek' bij het benoe men van de nieuwe ambtelijke top. Inleveren De komende jaren moet ambte lijk Maassluis vermoedelijk flink wat personeel inleveren om door de gemeenteraad gewenste bezui nigingen in te vullen. Als voorlo per vindt er een zogenoemd for- matieplaatsenonderzoek plaats. De medezeggenschapscommissie noemt het in haar brief voorbarig en 'niet echt fijnzinnig' dat som mige politici op voorhand zeggen dat er in Maassluis te veel ambte naren werken. „Dat is storend, tendentieus, ongenuanceerd en onvoldoende onderbouwd." Tijdens de begrotingsbehande ling deed de PvdA-fractie gister avond een bescheiden poging om solidair te zijn met de door bezui nigingen geplaagde ambtenaren. Het voorstel van de sociaal-demo craten om vijf procent te korten op de vergoeding van de gemeen teraadsleden kreeg echter geen steun van de andere partijen. „Dat is jammer," meende Robert Punt (PvdA). „Anderen worden zonder argumenten met kortin gen geconfronteerd. Maar voor onszelf gaan we op zoek naar ar gumenten om onder een korting uit te kunnen." Na enkele voorbe reidingen vorige week is maandag begonnen met het uitbaggeren van de Maassluise haven. Boskalis Oosterwijk heeft het werk op zich genomen. De werkzaamheden, die 4,1 miljoen gul den kosten, zullen drie maanden du ren. Voor de grotere schepen is het in de afgelopen jaren steed moeilijkerge- worden lading in Maassluis te leve ren. Er is eerst begon nen met de verwij dering van grofvuil, zoals oude fietsen. Dagelijks zal twaalf uur worden ge werkt. Naar ver wachting zal 72.000 kubieke meter slib worden afgevoerd naar de Maasvlak- te. Foto Roe! Dijkstra L'tisS LU Vlaardingen - Er is een simpele oplossing voor het probleem van de 'zwerfjongeren' in Vlaardin gen: verplicht de club- en buurt huizen activiteiten voor jongeren in hun pakket op te nemen. En koppel daaraan desnoods het bo- nus-malussysteem. Een buurt huis dat veel voor jongeren doet krijgt dan meer geld van de ge meente dan een buurthuis dat minder doet. Deze suggestie doet Willem Oran je in een brief aan de Vlaardingse gemeenteraad. Oranje is een voormalig jongerenwerker uit 1 Labyrint, het voormalige jonge rencentrum aan de Zomerstraat. Daarnaast is hij actief geweest in het bestuur van buurthuis De Pijpelaar in de Vettenoordsepol- der. Volgens Oranje heeft de gemeen teraad het aan zichzelf te wijten dat er zoveel jongeren doelloos door Vlaardingen zwerven en hier en daar voor problemen en over last zorgen. De politiek is er vol gens hem nooit in geslaagd een goede formule te vinden voor het jongerenwerk. De beroepskrach ten geven er daarom naar zijn smaak te weinig prioriteit aan. Zij moeten volgens Oranje „vanach ter 'nun bureau en de bingotafeT worden gehaald en zich eens daadwerkelijk gaan bezighouden met de jongeren van 12 tot 23 jaar. GEMEENTE VLAARDINGEN ONTWERP-BESTEMMINGSPLAN 'STADSHART' De burgemeester van Vlaardingen maakt ingevolge het gestelde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend dat op; -de afdeling Ruimtelijke Ordening (sector Ruimtelijke Plannen kamer 115/116) van de dienst Stadswerk, Hof- laan 27, alhier; -het infocentrum Stadshart, Liesveld nrs. 135-137, alhier; - de studiezaal van de Gemeentebibliotheek aan de Waal straat nr. 100, alhier; met ingang van vrijdag 29 oktober 1993 gedurende één maand voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp van het bestemmingsplan 'Stadshart'. Hat ontwerp-bestemmingspian heeft globaal betrekking op het gebied tussen Dayar, Zomerstraat, Struyckstraat, Westnieuwland, Ridderstraat, Van Riebeeckstraat, jou- bertstraat. Markgraaflaan, Van Schravendijkplein. Josef ls- raelsstraat, Marisstraat, Mesdagstraat. Groen van Pnnste- rerstraat, Gedempte Biersloot, Vlaardingse Vaart, Sluis aan de Hoogstraat, Havenstraat en Oude Haven. Overeenkomstig het bepaalde in artikel 24 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening kan een ieder gedurende boven genoemde termijn schriftelijk bij de gemeenteraad bezwa ren indienen tegen het ontwerp. Vlaardingen 28 oktober 1993. Namens de burgemeester van Vlaardingen. Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ordening, W. J. den Hartogh Altijd wekelijkse aanbiedingen geprijsd! Wij leveren alle bekende tapijt- en vinylmerken zoals: Bergoss Desso Parade Heuga Intertest Silvester Bonaparte Novilon Ornamenta Rhfno Ruime sortering tafelkleden. Wij geven schriftelijke garantie tot 7 jaar. Echte korting, service- meten en leggen gratis. Persoonlijke adviezen, ook bij u thuis. Bel 010-4269609 voor vrijblijvende offerte. Overgordijnen en vitrage, keuze uit meer dan duizend kleuren en dessins! Dit alles laag geprijsd, inclusief opmeten en maken! Broersvest 99 - Schiedam - Teiefoon 010-4269609 "1 DONDERDAG KOOPAVOND Maasland - Het college van bur gemeester en wethouders van Maasland wordt volgend jaar flink gewijzigd. Na de in maart te houden verkiezingen voor de ge meenteraad, keren de beide wet houders F. de Vos (CDA) en ir. P.G.M. Houtenbos (Open Groe pering) niet meer in het dagelijks bestuur van de gemeente terug. De Vos (60) had zijn vertrek al eer der aangekondigd. Hij verlaat na twaalf jaar, waarvan de laatste vier jaar als portefeuillehouder van onder meer ruimtelijke orde- nig, onder druk van zijn eigen partij het lokale politieke toneel. Burgemeester M. Kokxhoorn krijgt na de verkiezingen twee nieuwe secondanten, want na De Vos heeft nu ook Houtenbos (45) medegedeeld zijn parttime wet- houdersbaan op te willen geven. Houtenbos zegt die werkzaamhe den niet langer te kunnen combi neren met zijn baan als stede- bouwkundige van de gemeente Den Haag. Teker niet meer, nu hij 1 oktober is gedetacheerd als pro- jectleider ruimtelijke ordening voor het nieuwe stadsgewest Haaglanden. „Ik moet voor mijn werk kiezen." stelt Houtenbos, die in de lokale politiek al een oudgediende is. Hij heeft er na acht jaar raadslidmaatschap nu ook twee periodes als wethouder op zitten. „Het werk als wethou- de: vind ik nog steeds heel erg boeiend, maar het valt niet langer te combineren." Houtenbos is echter nog niet ver loren voor de Open Groepering. Tijdens de verkiezingen staat hij op de nog door de ledenvergade ring vast te stellen kandidaten lijst op de vierde plaats. Vrijwel zeker keert Houtenbos dan ook als raadslid voor de dorpspartij terug. Lijsttrekker bij de verkiezingen wordt nu fractie voorzitter D. Ranemaaijer, d;e ook kandidaat voor het wethou derschap is. Bij het CDA is P.M. Quak de lijstaanvoerder, maar is dr. ir. L. H. de Nie op verzoek van het partijbestuur beschikbaar als wethouder. Dat was De Nie vier jaar geleden ook, maar door een actie uit de CDA-achterban van tuinders werd De Vos als wethou der gekozen. Door Jan Booister „Burger Belangen is van me- ning dat kostbare kunstvoor werpen die in het bezit van de Gemeente Vlaa rdingen zijn,als b.v. een museum verkocht zou den moeten worden, om meer mensen daarvan te latén genie- ten hetgeen tevens, geld giple- vertom Cultuur Recreatie Sport en Monumentenzorg te steunen." Tja, dat krijg je als je politieke •partijen, hun gang laat gaan, als ze zich;niet bij hun leest' houden. Bovenstaande onbe- grijpelijke tekst is deze week verschenen in het huis-aan- huisblad Groot Vlaardingen. Op gemeentekosten dus. Want hoe gaal dat? De ge meente vult nijver zeer regel matig pagina's ir. dat huis-aan- huisblad met saaie informatie die ze aan de bevolking kwijt wilt en diéöp andere manieren de burgers niet of niet geheel haalt. Dus leest u daarin 4 en we overdrijven nu een beetje- wanneer de Welstandscom-. missie vergadert (waar nooit een burger bijzit) en dat er er gens in een dwarsstraat een .parkeerplaats wordt aange- legd (op welke informatie ook niemand zit te wachten). Zo hebben er ook ooit een paar wethouders op zo'n pagina ge-, staan met foto en al, en dus' koerde de halve gemeenteraad meteen dat zö bepaalde partij en gratis publiciteit kregen. Dat informatie en publiciteit totaal verschillende zaken zijn,dat wilde.er natuurlijk niet in. Het ging er uiteraard om dat bepaalde partijen zelf ook weieens in de krant wilden en als het even kon zonder kosten. Inleveren Nou, die wens is.gehonoreerd. Omdat de begrotingsbehande- ling voor de deur staat hebben alle partijen in de raad een stuk mogen inleveren/dat on gecontroleerd op de gemeente- pagina is afgedrukt. En zo kon het geschieden dat er een vol strekt onbegrijpelijk stuk.: tekst verscheen. Niemand van de partijen,, ook de Socialistische Partij niet die altijd de mond vol heeft over misbruik van gemeentegel den, kwam op het idee om van de mogelijkheid af te zien. Im mers, er wordt zo gemeente geld gebruikt voor gratis par- tijpubliciteit. Daar is dat ge meentegeld en dus zo'n ge- meentepagma helemaal niet voör. Die is er om informatie van de gemeente door te ge ven. niet om politieke partijen die in raad zitten -ongestoord hun opvattingen te kunnen Ia- ten vèntileren. Natuurlijk, had. de gemeente dat zelf moeten voorkomen./'; Die had nietmoeten buigen voor zo'n onzinnig verzoek om pubïiciteitsruimte. Dan was ook deze zeer vreemde zin van de SP niet verschenen: „Er zit maar een ding op, stem straks tegen, stem ACTIEVE." Vreemd is ook dat de betrok ken verhalen aim de pers zijn gepresenteerd met het stem pel EMBARGO. Want ja, de partijen willen natuurlijk niet dat ai van tevoren bekend is wat ze gaan zeggen. Dan komt er helemaal niemand meer naar zo'n vergadering toe. Voor wat gratis publiciteit blij ken opeens een heleboel op vattingen niet meer te be staan. Donderdag 28 oktober SCHIEDAM Teerstoof. Apoilo Toneel, 2Q.0C uur. NPB-gebouw (Westvest 90). lezing over symbolen, 20.00 uur. Speel-o-theek Ikkie (Churchill- weg 50). Speelgoedbeurs, 19.30- 21.00 uur. Wijkcentrum Niéuw- land. Bloemenseance spirituele ver eniging Harmonie. 20.00 uur. Blau we Brug. Schrijfavond Amnesty In ternational voor straatkinderen ir Brazilië, 18.30-20.00 uur. VLAARDINGEN Stadhuis, Gemeenteraad, 19.30 uur. Dienstencentrum West. Bingo, 19.30 uur. Stadsgehoor zaal. Jazz-concert Madeline Bell, 20.15 uur. The ciying game (film), 14,00 en 20.30 uur. Grote Kerk, Lunchconcert, 12.45 uur, Harmo nie. Grand theater cabaret diner, 19.30 uur. MAASSLUIS Koningshof. Bridge, 19.45 uur. ROTTERDAM Schielandshuis. Ensemble Rotter dams Philhamnonisch Orkest 20.15 uur. De Doelen. KCOV Halleluja Symfonisch Blaasorkest NIS, 20.15 uur, Luxor Theater. The official tri bute to...The Blues Brothers, 20.15 uur. Zaal De Unie. Aquarius Ensem ble, 20.30 uur. Tejatro popular. Heette Kooien, 20.30 uur. Theater Zuidplein. Wakzines, 20.30 uur. Plan C. The Lullaby Ladies, 21.30 uur. Rotterdamse Schouwburg. Duifje Klok. 20.15 uur, Lantaren/ Venster. De Zelfmoordenaar,. 21.00 uur. Bibliotheektheater. Schrijversschool Café SKVR, 20.00 uur. Vrijdag 29 oktober SCHIEDAM Buurthuis Nieuwland. Kleding- en speelgoedbeurs, 10.00-13.00 uur. Speel-o-theek Ikkie (Chruchïll- weg 50). Speelgoedbeurs, 9.00- 12.00 uur. SVO-gebouw (Broers- veld 142). Koffie-inloop voor vrou wen, 10.00-12.00 uur. De 4Mo- lens. Volksdansen, 10.30 uur. Teerstoof. Apolio Toneel, 20.00 uur. Filmhuis. Scent of a woman, 21.30 uur. Passagetheater. Linda van Dijcken Harry van Rijthoven (to neel), 20.15 uur, VLAARDINGEN Stadhuis. Gemeenteraad, 14.30 uur. Trefcentrum De Bijenkorf. Modeshow Wereldwinkel, 14.00 uur. Stadsgehoorzaal. The crying game (film), 20.30 uur. ROTTERDAM Alhambra P'ksbicscoop: 'Flodösr in Amerika' m dag. 11.45-14.15- 16.45-19.15-21.45. Alhambra 2: 'Indecent proposal' (al) dag. 6.45- 9.30, do. ook 1.15-4, Calypso 1: The Firm' (16) dag. 1.15-5-8.30. Calypso-2: 'Fiorile' (16) dag. 1,15- 4-6.45-9.30. Calypso-3: The Pia no' (12) dag. 1.15.4.3.45-9.30 Ci nerama 1: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: The Vanishing' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 3: 'Cliffhan- ger' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Guilty as sin' (16) dag. 6.45-9.30, do. ook 1.15-4. Cine rama 5: 'HotShots' (12) dag. 1.15- 4-6.45-9.30- Corso: The house of the Spirits' (16) dag. 1.15-4.30- 8.15. imaxTheater: imax Filmfesti val dag. elf verschillende maxi for maat films. 11-11.45-12.30- 13.15-14-14.45-15.30-16.15- 19.15-20-20.45. Lantaren/Ven ster 1: 'Trois couleurs: bleu' dag.8- 10.Venster2: 'Mamma Roma'dag- •do.22.30. 'You're the only one I ha ve' do.7.30. 'Travelling circus' vr.7.30. Venster 3: 'Het schaduw rijk' dag. 8. 'Hyenes' dag.10. Ven ster 4: 'Autumn Moon' dag. 8. 'Bad Lieutenant' dag. 10. Lumière 1: 'Ju rassic Park' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 2: 'In the line of fire' (16) dag. 1.15-4-6.45.9.30. Lu mière 3: 'Sliver' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Rex: 'Great sexpecta- tions' (18) dag. 12. doorl.vocrst. Thalia: The fugitive* (12) dag.1.15- 4-6.45-9.30. AT# enlgejn fwaiin A eel Nederland rite* T-"' y-Éfil. T sir- T De „Short Story's of Londen" collectie^- toch mat IS)Q«* f'&^i iim Ipllsoa Néw In het prachtig Itatiaann gesneden .artrf fcfo' mogetf/k lst gebeurt foff New Bassist!?vV&Y;•y>;- eldors Bij ttew Bassy's QO 2voar Bijpassend» mX|B»TO 100% katoenen «nllKilo 3rieurén Ir, Hew Bessy's Zie ook onze etalage op nr. 21 T?

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1