Waterweg 9 Gemeenteraad houdt vast aan andere toerekening kosten groenonderhoud D66 laat PvdA tanden zien Sursum Corda hartverwarmend in koude kerk Amendement dwingt het college snel met een voorstel te komen Rijnmondband winnaar in Margriethal PvdA»ïnotie: tarief reiniging stijgt minder Illegaal vuurwerk in vrachtwagen gevonden 'Wat kunnen mij die punten nou scheien?' Zoektocht justitie naar verdachte Maassiuizer genda Crosser naar ziekenhuis Celkrakers opgepakt Vechtpartij op verjaardag Hoed gepikt van jongeman Jongen steelt portemonnee I Sfefl Heroïnebende opgerold Licht gewond na val van 5 meter Alcoholcontrole in sportpark Rotterdams Dagblad Maandag 1 november 1&J3 VJnardingen - D66 heeft de PvdA in Vlaardingen zijn tanden laten zien. De partij heeft tijdens de be grotingsbehandeling achter de i- schermen getoond dat niet langer met de Democraten valt te sollen. De verslechterde verhouding tus sen de coalitiepartners in het col lege was de achtergrond van de botsing. D66 ergert zich in hoge mate aan de PvdA die de laatste tijd weinig respect voor de Demo craten toont. ^Gedreigd is alle afspraken met £.het college op te schorten en alle raadsvoorstellen tot een vrije kwestie te maken. Dat zou tot aan de raadsverkiezingen van maart tot een onwerkbare situat:e voor het college hebben geleic. De PvdA heeft onder die èt uk in gebonden; die dreigde een D66- motie over een onderzoek naar de openstelling van de busbaan. Pa- rijsIaan/Korhoenlaan niet te steu nen. Eerdere pogingen daartoe waren ook al, mede door de op stelling van de PvdA, gestrand. D6f5 had veel werk gemaakt van de kwestie. De partij presenteer de tijdens de begrotingsbehande ling een lijvig rapport over een nieuw soort asfalt dat geluidar mer zou zyn dan alle totnutoe ge bruikte wegbedekkingen. Dat zou aan een aantal bezwaren tegemoet komen betreffende een mogelijke openstelling van de busbaan voor alle verkeer. Maar de PvdA lag dwars, ook al verwees D66 naar het collegeprogramma waarin staat dat in deze raadspe riode onderzocht moet worden wat de consequenties van open stelling van de busbaan zijn. In de motie wordt het col'ege ge waagd voor 1 maart met een voor stel te komen waarin staat dat de busbaan open moet voor alle ver keer. Tegen de motie stemden Groenlinks en de SP, plus twee leden van de WD die niet tegen openstelling cp zich zijn maar vinden dat de kosten financieel beter zouden moeten worden ge dekt in de begroting. D66 diende ook een motie in om de Sehiedamseweg weer open te stelle», voor verkeer dat komt vanaf de Mr. LA Kesperweg. De raad steunde een onderzoek daar naar met 21 tegen 13 stemmen. Voor waren D66 en CDA plus hun wethouders en de VVD en SGPGPV/RPF. De PvdA-wethou- ders stemden met hun fractie te gen, evenals de rest van de raad. Vlaardingen - Er moet toch onderzocht worden hoe de kosten voor het onderhoud van openbaar groen eerlijker in rekening kunnen worden gebracht bij de burgers. Met dat besluit heeft {de gemeenteraad het college van b en w tot de orde geroepen. {Met een unaniem aangenomen amendement van WD, SP en |SGP/GPV/RPF is dit bereikt. In het amendement wordt het eol- Tege verplicht snel aan te geven hoe die eerlijkere berekening kan worden beieikt. In ieder geval moet een voorstel daartoe in fe bruari bij de gemeenteraad lig gen Tal van huurders van bet Ge meentelijk Woningbedrijf (GWB) betalen voor het onderhoud van openbaar groen in hun buurt. An deren, onder wie huurders van de woningbouwverenigingen, hoe ven dat niet te doen. A jaren voert de Socialistische Partij strijd tegen deze ongerechtig heid, maar pas sinds de WD be gin dit jaar een motie indiende in de gemeenteraad is er zicht op verandering in de situatie. Die motie werd tijdens de behan deling van de Voorjaarsnota aan genomen. Maar in de begroting voor 1994 bleek het college daar voor geen geld te hebben vrijge maakt. „Dat geld is er niet," oor deelde wethouder Ranshuijsen (Financiën) toen. Recht zetten van de situatie zou de gemeente, volgens ruwe schat tingen, twintig miljoen gulden kunnen kosten. De raad vindt dat de problematiek toch moet wor den opgelost, al hoeft dat niet in één keer. Dc raad vindt wel dat er een plan moet komen waarmee uitzicht wordt geboden op een normale situatie. De gemeenteraad toonde zich er verbolgen over dat de motie van begin dit jaar iolang door burge meester en wethouders gene geerd is. Er had, oordeelde de raad, al veel eerder een aanzet ge geven moeten worden voor een andere berekening van de onder houdskosten van het groen. De PvdA-fractiewas aanvankelijk tegen omdat gevreesd werd dat met de verzelfstandiging van het Gemeentelijk Woningbedrijf de kans op aanpak van de proble men voorbij zou zijn. In het amen dement dat de raad aannam is dat bezwaar ondervangen. Vlaardingen - Op een braaklig gend terrein bij industriegebied Het Scheur is gistermiddag een 'i6-jarige Vlaardinger met zijn "crossmotor ten val gekomen. De jongen verloor de macht over het stuur en reed in een sloot. {Hij werd met een ambulance naar ■het Holy Ziekenhuis gebracht. 'Daar stelden artsen vast dat hij '"dóór zijn val drie rugwervels had gebroken. Vlaardingen - Twee mannen die gisteren de telefoon kraakten van een cel aan de Van Hogendor- plaan zijn door de politie ingere kend. "De daders konden worden aange houden mede dankzij de oplet tendheid van een buurtbewoner. -Deze 2ag het tweetal rommelen 'aan het telefoontoestel. De aange houden mannen zijn een Maas- 'Auizer van 24 jaar en een Rotter dammer van 33 jaar. Zij werden Pp het bureau in een cel gestopt. Schiedam - Een verjaardags feestje aan het Newtonpiein in Schiedam is zaterdagochtend ernstig uit de hand gelopen. Twee aanwezigen kregen ruzie, waarop de een de ander besloot neer te slaan. Het slachtoffer viel achterover op een scherpe punt en kreeg een gat in het hoofd. Andere bezoe kers raakten zo verontwaardigd •dat zij zich met de vechtpartij gin gen bemoeien. Er ontwikkelde zich een fikse knokpartij waaraan ook een hond deelnam. Toen na tussenkomst van de poli tie de balans werd opgemaakt moesten twee deelnemers aan het gezicht in het ziekenhuis worden behandeld. Schiedam - Een 17-jarige jongen uit Schiedam is zaterdagmiddag met geweld beroofd van zijn hoed. Het slachtoffer liep op het Emmaplein toen vier jongens en een meisje hem onverwachts aan vielen. Zij vielen de jongen aan, deelden verschillende klappen uit en pik ten vervolgens zijn hoofddeksel. Het groepje verdween daarna snel in de richting van het Broers- veld. Vlaardingen/Schiedam - In Vlaar dingen is zaterdagavond een 14- jarige jongen uit Schiedam aan gehouden. Hij had uit dc kleedka mer van een sportaccommodatie aan de Oosterstraat een porte monnee gestolen. Uit een kantoor van een bedrijf aan de Bokelweg in Schiedam werd eind vorige week een porte monnee gestolen met daarin 7300 gulden. Als beren verklede majorettes van het showkorps WHhelmina uit Sleeswljk steelden flink wat harten, zaterdag in de Margriethal tijdens het concours voor showbands, drumbands en majorette* pf.Jtons. De eerste prijs wonnen ze echter niet; die was voorde Metronettes uit Amsterdam. De prijs van de dag ging bij de muziekgroepen naar de Rijnmond band, reeds in de eredivisie vertoevend. Een vrolijke dag werd het ook voor Gusto, dat naar de eerste divisie promoveerde, evenals Harpe Davids dat dit zelfs „met lof' deed. Er deden zo'n dertig groepen uit het hele land mee. Foto Roei Dijkstra Vlaardingen - De reimgingstarie- ven gaan volgend jaar met onge veer vijf gulden minder omhoog. Die beperking van de kosten is bereikt met een motie van de PvdA, ingediend en aangenomen tijdens de begrotingsbehande ling. De PvdA heeft daarmee voorko men dat bezuinigingen doorwer ken in de reinigingstarieven. Ook voor de eerstvolgende jaren is dit principe vastgelegd. Het PvdA-raadslid Ten Have, in diener van de motie, voerde als argument aan dat indertijd is af gesproken dat de reinigingskos- ten kostendekkend zouden zijn. Met andere woorden: de burger zou alleen de werkelijke kosten moeten betalen. Het college wilde nu 250.000 gul den bezuinigen bij de stadsreini ging. Dat kan omdat op veel vuil niswagens de bezetting teruggaat van drie naar twee man, onder meer omdat steeds meer met con tainers in de wijken wordt ge werkt. De PvdA vindt dat die besparing moet worden verwerkt in de tarie ven, die toch al flink stijgen omdat de kosten van verbranding bij de AVR behoorlijk omhoog gaan. De gemeente rekent die kosten door omdat ze principieel vindt dat de vuilverwerking kos tendekkend moet zijn. De PvdA vindt dat dan ook de voordelen moeten worden verwerkt in de ta rieven. Tegen de motie stemden CDA en WD. Zij vinden dat onvoldoende is aangegeven hoe de 250.000 gul den bezuiniging vervolgens wel moet worden bereikt. Tegen een 37-jarige Vlaardinger is gisteren proces-verbaal op gemaakt omdat de man een grote partij vuurwerk in zijn bezit had zonder over de vereiste vergunningen te beschikken. Een deel van de partij bestond bovendien uit vuurwerk dat niet is goedgekeurd voor verkoop en gebruik in Nederland. De in beslaggenomen partij weegt ongeveer duizend kilo. De in- koopwaarde bedraagt circa achtduizend gulden. De Vlaardinger was van plan het vuurwerk te verkopen. Het lag op het moment van de politie-actie opgeslagen in een bestelauto in de Willem Beukelszoonstraat. Foto Roel Dijkstra Een meetlint moet uitkomst brengen. Wiens bal het dichtst bij de Witte jack? Foto Roel Dijkstra Schiedam - Een sporthal vol met 55-plussers. Stuk voor stuk rollen ze zware houten ballen over een groene mat met als enig doel de witte jack (het doelbaJJetje) zo dicht mogelijk te benaderen. De vergelijking met jeu-de-boules ligt voor de hand, maar is niet te recht. Hier wordt koersbal ge speeld, een spel dat met name bij ouderen een steeds grotere popu lariteit krijgt. Koersbal is een variant op het En gelse (lawn)bowls. In Nederland wordt het sp°I niet in de open lucht, maar binnen gespeeld en op een aanzienlijk kleiner speel veld van acht bij twee meter. Daardoor is de balsport uitermate goed geschikt voor 55-plussers, mede omdat er weinig kracht voor nodig is. En zelfs rolstoelers kunnen eraan meedoen. Duizen den zijn ai sinds de introductie in Nederland, zo'n twaalf jaar gele den, enthousiast geraakt voor de balsport. Ruim vierhonderd koersballers streden vrijdag om de wisselbo kaal van het provinciaal koersbal- tcernooi voor 55-plussers in de Schiedamse sporthal Margriet. Verspreid over de sportvloer lig gen achttien matten. In teamver band strijden twee paren tegen elkaar, ieder met vier ballen. Het zwaartepunt van de speelbal zit niet in het midden, waardoor de bal na de worp een kromme koers maakt. En daar zit 'm nu net de lol en moeilijkheid van het spel in. Zo nu en dan stijgt er gejuich op uit een groepje, ten teken dat een bal verrassend goed is gerold. Bij twijfel over de afstand van twee ballen tot het doelbailetje wordt het meetlint tevoorschijn ge haald. En mochten de teams er echt niet uit komen, dan staan de scheidsrechters met raad en daad bij. Zover laat niemand het komen. Want koersbal mag dan wel een sport zijn, de meesten spelen het toch voornamelijk voor de gezel ligheid. Een lekker kopje koffie en gezellig piaatje op zijn tijd worden zeer gewaardeerd. Overheersende gedachte is: wat kunnen mij die punten nu sche len? Hoewel, de oudste aanwezige loopt wat chagrijnig rond. De 93- jarige kampioen van vorig jaar had dit tweede toernooi de pech dat hij werd uitgeloot van deelna me. Het liefst zou hij die bal eens een goeie zwieper willen geven. Rotterdam/Maassluis - Zowel offi cier van justitie mr. L. Bonsel als raadsman mr. P, J, de Bruin moes ten vrijdagmiddag het antwoord schuldig blijven. „Weet u echt met waar de verdachte is?" werd hen door de rechtbankpresident gevraagd. Beiden haalden de schouders op. De 24-jarige verdachte Maassiui zer G.H. verscheen niet op de zit ting, Navraag bij de gemeente leerde dat de verdachte inmiddels uit het bevolkingsregister van Maassluis is geschrapt. Wanneer dat is gebeurd en waar G.H naar toe is verhuisd, kon niet worden achterhaald. „Misschien heeft hij zijn huis verkocht omdat hij de hypotheek niet kon betalen," klonk het vermoeden van advo caat mr. De Bruin. De officier van justitie zag er van af om de zaak zonder de man om wie het draait, af te handelen en verklaarde de zoektocht naar de verdachte niet op voorhand op te geven. De verdachte heeft zich volgens justitie schuldig gemaakt aan een drietal feiten. Ten eerste wordt hem verweten vorig jaar geduren de zeven maanden zijn woning aan de GA. Brederolaan te heb ben gebruikt als dealpand. Regel matig zou hij daar cocaïne en am fetamine hebben verkocht. Ver volgens, zo luidt de dagvaarding waarvan niet kon worden vastge steld of die wel bij G.H. terecht was gekomen, was hij betrokken bij een gewelddadige beroving van een stadgenoot. En ten derde wordt hij verdacht van een wo ninginbraak aan de Chopinstraat. Daarbij werden.een CD-speler, vi deorecorder en sigaretten buitge maakt. De zaak wordt aangehouden tot 7 december. Door Anke van Bree De Vlaardingse christelijke har monievereniging Sursum Corda heeft zaterdagavond in de Em- mauskerk een kleine hon derdvijftig belangstellenden la ten genieten van het traditionele najaarsconcert. Na het koraal, ge speeld door beide orkesten van de vereniging, vervolgde het leerlin genorkest het programma met onder meer het thema uit Me disch Centrum West en het vlot en enthousiast gebrachte Ma- roesha, een volkslied over een Oekraïens meisje. Peter van Zeijl stuurde het Ieer- lingenorkest. Samen met Sursum Corda sloten de leerlingen onder zijn leiding hun optreden af met het swingende Asia rock, reggae ballad en disco frisco door elkaar. Als laatste voor de pauze was de beurt aan Sursum Corda, nu on der leiding van André Glotzbaeh. Met veel verve werden onder meer Die zigeuner Hochzeit met als solisten Elise Farber en Aad Bot ten gehore gebracht. Leden van dit orkest, dat imponeert door een zuivere, evenwichtige en mooie klank, speelden er prachti ge soli bij. Heel leuk was Don't mock baro que van Wilfred Shadbolt waarin invloeden uit barokke en klassie ke tijd, zoals imiterende motiefjes en albertijnse bassen, verwerkt werden met modernere klanken. Ook in dit werk was Aad Bot so list. Na de pauze vervolgde Sur sum Corda het programma met een selectie uit Jesus Christ Su perstar en The sound of music. Schitterend gespeeld was de solo op altsax door de 16-jarige Jaap Jan van Toor in het wat weemoe dige Ar Nostalgique. Je moet wat in je mars hebben als je na vier jaar studeren al zo kan spelen. Met een pittige mars als toegift besloot Sursum Corda deze ge slaagde avond. Het publiek be dankte de musici uitbundig voor hun bijdrage. Men verliet door en door koud, maar met een voldaan gevoel, de kerk. Belangstellen den en nieuwe leden zijn van har te welkom in de repetitieruimte aan de Kameriingh Onnesstraat 80 op maandagavond. De ieerlin- gengroep repeteert van 19.00 tot 20,00 uur en Sursum Corda van 20.00 tot 22.00 uur. Schiedam - De Schiedamse poli tie heeft eind vorige week een deel van een heroïnebende opge rold. Bij invallen op vijftien adressen in Schiedam-Oost en West werden zeven mannen gear resteerd. Zij worden verdacht van handel in heroïne. Bij de invallen werd ook in totaal vijftig kiio heroïne in beslaggeno men. Op verschillende adressen werden daarnaast vuurwapens aangetroffen. De Schiedamse politie wil, in het belang van het onderzoek, nog geen nadere mededelingen doen over de werkwijze van de bende. Wel is aangekondigd dat er ver moedelijk nog meer arrestaties zullen volgen. Schiedam/Rotterdam - Een 26-ja- rige Schiedammer is gisteren door een wonder slechts licht ge wond geraakt nadat hij een val had gemaakt van vijf meter. Dc man was met een bouwuft be zig grote geluidsboxen uit een pand aan de Wilhelminakade te halen toen een van de boxen viel. Daardoor verloor het slachtoffer zijn evenwicht en kwam hij ten val. In het Schieland Ziekenhuis wer den slechts lichte verwondingen geconstateerd. Maandag 1 november ROTTERDAM Ahoy'. Aerosmith, 20.00 uur. De Doelen. Messiaen Cyclus, 20.15 uur. Nighttown. Fight 21.00 uur. Rotown. Henry Makobi, 22.00 uur. Rotterdamse Schouwburg. Gr.z. Reflex, 20.15 uur. Dinsdag 2 november SCHIEDAM SVO-gebouw (Broersveld 142). Thema-avond 'Anders moeder wor den', 20.00-22.00 uur. VLAARDINGEN Centrale bibliotheek. Expositie Amateur Fotografen Vereniging Vlaardingen, t/m 30 november. Scholengemeenschap Groen van Prinsterer. Info-avond over biok- containars omgeving Kemperstraat, 19.30 uur. MAASSLUIS Koningshof. Bingo. 20.00 uur. ROTTERDAM De Doelen. KI.z. Britten Quartet (Londen), 20.15 uur. Gr.z. Residen tie Orkest, 20.15 uur. Rotterdam se Schouwburg. Gr.z. Hedda Ga- bler,20.15uur. LantarervVenster. Stella, een stuk voor verliefden. 21.00 uur. Wintergasten, 19,30 uur. Bioscopen ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Flodder in Amerika* (al) dag. 11.45-14,15- 16.45-19.15-21.45. Alhambra 2: 'Indecent proposal' (al) dag. 6.45- 9.30, do.vr.ma.di.ook 1.15-4. Ca lypso 1: The Firm'(16) dag. 1.15-5- 8.30, Calypso-2: 'Fiorile' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso-3: The Piano' (12) dag. 1.15.4.6.45- 9.30 Cinerama 1: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30, zo.ook 10.30. Cinerama 2; The Vanishing' (16) dag. 1,15-4-6.45-9.30. Cine rama 3: 'Cliffhanger' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Guilty as sin' (16) dag. 6.45-9.30, do.vr.ma.di.ook 1.15-4, Cinerama 5: 'Hot Shots' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9,30. Corso: 'The house of the Spirits' (16) dag. 1.15-4.30-8.15. Imax Theater: Imax Filmfestival dag. (beh.ma.) elf verschillende maxi formaat films. 11-11.45- 12.30-13.15-14-14.45-15.30- 16.15-19.15-20-20.45. Lanta- rerVVenster 1: Troiscou!eur$:bleu' dag.8-10, Venster 2: 'Mamma Ro ma' dag.(beh.di.) 9.30, do.22.30. 'Cover Gid' di. 21.30. 'You're the on ly one I have'do. 7.30. Travelling cir cus' vr.7.30. 'Devil's mark'za.7.30. The retired general' zo.7.30. 'How to behave' en 'Portrait of Ho Chi Minh' ma.8-9.30. 'No way to the ho rizon' wo.9,30. The genera!' zo.4. Venster 3: 'Het schaduwrijk* dag. 8. 'Hyenes' dag.(beh.ma.) 10, 'Sneak Preview' ma. 10. Venster 4: 'Au tumn Moon' dag. 8. ma.7.30. 'Bad Lieutenant' dag.(beh.ma.) 10. Lu- mière 1: 'Jurassic Park' (al) dag.1.15-4-6.45-9,30. Lumière2: 'In the line of fire' (16) dag. 1.15-4- 6.45.9.30. Lumière 3: 'Sliver' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 4: 'Last Action Hero' (al) dag, 6.45- 9.30. do.vr.ma.di.ook 1.15-4. Rex: 'Great sexpectations' (18) dag. 12. doorf.voorst. Thalia: Tne fugitive' (12) dag.1.15-4-6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Cinerama 1: 'Jurassic Park'(16) za. 00.15. Lu mière 1: Tina' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: 'Jurassic Park' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: Sliver (16) vr.za. 00.15. Venster 1: 'Betty Bleu' vr.za.24. Venster 2: Time will tell' vr.za. 23.30. Venster 3: The best thing in live' vr.za.24. Venster 4: 'Mala Noche'vr.za.24. Kindermatinees: Alhambra 2: 'Bambi' za.zo.wo.1.15-4. Cine rama 4: 'Dennis the Menace' za- .zo.wo.1.15-4. Lumière 4: 'De on gelooflijke reis' za.zo.wo.1.15-4. Venster: 'Buster Keaton' zo,2. Schiedam - Eén schikking van 400 gulden. Dat was het tegenval lende resultaat van een tamelijk groots opgezette alcoholcontrole in het Schiedamse sportpark Har- ga zaterdagavond. De Schiedam se politie zette daarbij alle uit gangswegen van het park af, maar zag slechts 65 automobilis ten de controlepunten passeren. Omdat het nieuws dat de politie bestuurders aanhield en liet bla zen zich snel verspreidde, bleven bezoekers van sportaccommoda ties die vermoedden dat zij een slokje teveel op hadden in de kan tine hangen. Zij wachtten tot de politie de controle zou staken. Ondertussen viel het de agenten op dat er bijzonder veel taxi's in het sportpark rondreden en veel auto's met vrouwen aan het stuur. Kennelijk waren die gebeld met het verzoek hun partners te ko men ophalen. De politie, die ove rigens benadrukt dat het om een 'mini-controle' ging, wil niet spre ken van een slecht resultaat. „Het is maar hoe je het bekijktaldus een woordvoerder.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1