17 Het lukt het college nog steeds niet alle brieven tijdig te beantwoorden 'Afgelopen, doek dicht. En nu in sneltreinvaart het decor verbouwen' 73.784 wijkagenten Sint is onderweg Lederen kunstwerken in bibliotheek Holy Flitsende besluitvorming Laatste repetities jubileumvoorstelling Varia tonen enthousiaste spelers genda GGD: ambulancedienst in Hoek van Holland 'Openbaar vervoer op Coldenhove is slecht' Rotterdams Dagblad Woensdag 3 november 1993 'De politie is uw beste kameraad; heette het vroeger. Maar Oom Agent bestaat niet meer, dus luidt de slogan van het nieuwe politie korps Rotterdam-Rijnmond: 'Veilig samen. Samen veilig1. Want de politie kan het niet meer alleen, de burger moet ook de handen uit de mouwen steken in de strijd tegen de misdaad. „Alleen samen kun nen we het Rijnmondgebied zo veilig mogelijk maken, en houden natuurlijk." Deze laatste zin is ontleend aan de politiekrant, die enkele maanden geleden huis-aan-huis is verspreid in het werkgebied van het met veel bombarie gelanceerde superkorps. Nog een citaat: „En dat is dan ook ons nieuwe idee over veiligheid; dichter bij de mensen zijn, oplettend surveillerend en kordaat optredend De drukinkt van deze 36 pagina's reclamepraat is nog niet opge droogd of de aap komt al uit de mouw. Twee Vlaardingse wijkagen ten moeten weg. En als ze mogen blijven, dankzij de acties van de be woners in Holy, moeten twee andere wijkagenten weg. Dit laatste verklaarde de Vlaardingse politiechef vorige week toen hij een stapel protesthandtekemngen uit de getroffen wijk in ontvangst nam. Begrijp ik het goed? De politie wil het Rijnmondgebied zo veilig mo gelijk maken. Ze wil dichter bij de mensen zijn en daarom moeten twee wijkagenten verdwijnen. Vervolgens moeten wij de politie een handje helpen, want ze kon het werk toch al niet aan, en met twee wijkagenten minder zal dat helemaal wel niet lukken. Dus, waarde stadsgenoten, aan de arbeid! Koop een honkbalknuppel en sla iedere pummel voor zijn hersens, die uw dochter in haar billen knijpt, een rol drop jat of met zijn poten in de trein op de bank zit. Want slaan mag van de Utrecht hoofdcommissaris Wiardi, en als u dan toch bezig bent, geef dan ook al die graffity-kladderaars een hengst en steek bij alle fietsers in de Hoogstraat die knuppel tussen de spaken. Als we uiteindelijk Vlaardingen van al dit geteisem hebben verlost, kunnen de resterende vijf wijkagenten worden overgeplaatst. Dan gaan we naar het politiebureau om hun wedde te claimen, want we nemen dit nuttige werk van 'onze beste kameraad de politie' natuur lijk niet over zonder een redelijke vergoeding. En daarna gaan we met zijn 73,784-en nog even bij de burgemeester en wethouders langs, die elke dag pochen dat de bestrijding van de kleine criminaliteit 'prioriteit nummer 1' is. „Alle problemen zijn op gelost," zullen we ze vertellen. DICK VAN DER LUGT Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Het heerlijk avondje laat nog even op zich wachten maar Sinterklaas en zijn zwarte knechten staan nu al te trappelen van ongeduld. Op zaterdag 20 november zet het uit Spanje afkomstige gezelschap voet op Schiedamse bodem. De Goedheiligman vaart Schiedam binnen bij de Buitenhaven en wordt om 13.15 uur in de Lange Ha ven verwacht. Daar stapt hij bij de Korenbeurs aan wal waarna hij om 14.00 uur op het stadhuis wordt ontvangen. Om 14.30 uur vertrekken de Sint. zijn pi eten en tal van muziekkorpsen en dansgroepen voor de rijtourdoor Schiedam. Rond 15.15 uur wordt Sinterklaas weer terug ver wacht bij het stadhuis. Daar kunnen de kinderen hun kleurplaat aan hem overhandigen. Ballonnen Keessie zorgt bij het stadhuis met zijn draaiorgel voor vrolijke klanken. Ook treden er een Spaanse dansgroep en de Zwarte Pieten Band op. Vlaardingen 'Lederfantasie'. Dat is de titel van de expositie die tot en met 30 november in het bibliotheekfiliaal Holy wordt gehouden. Getoond worden werken van Loes Henneveld uit Delfgauw. De kunstenares exposeer de al eerder in onder an dere Delft, Den Haag, Wassenaar, Zoetermeer en Pijnacker en heeft met haart werk meerdere prij zen in dc wacht gesleept. Haar werk bestaat hoofd zakelijk uit gezichten van vrouwen of meisjes met daaromheen gedrapeerd leer. Ook bekleedt ze genstiil-achtige spiegel met het natuurprodukt, expositie :s te zier. gedurende dc openingstijden de bibliotheek. Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon Ju- .De Graag wil ik reageren op het artikel in het Rotterdams Dagblad van 21-7- 1993 overeen klandestien garagebedrijfinMaassluis. Wij kochtenin 1979 een woning aan de Botter waarbij de gemeente Maassluis strikte voor waarden contractueel liet vastleggen.Twee van die voorwaarden waren 1. dat de koper een gezin moest hebben met tenminste twee kinderen en 2. de lokatie uitsluitend als woonbestemming diende. Wat punt 1 betreft zag de gemeente kans om bij meer vraag dan aanbod een vrijgezelle koper zonder kinderen te accepteren die toevallig ook nog gemeente-ambte naar was en is. Deze niet aan de voorwaarden van toewijzing voldoeneude koper kocht twee garages en maakte eréén van. Daarin wordt nu eer gara gebedrijf uitgeoefend. Wat zyn de bezwaren? A. Diepraktijk is strijdigmethet door de gemeente opgestelde bestemmingsplan. BHet levert overlast op. Extra auto's voor reparatie in het woonblok en geluidoverlast. C. De kopers voelen zich te recht bedrogen door de gemeente die slechts onder grote druk van de ge meenteraad zoekt naar middelen om deze geëscaleerde zaak terug te draaien. Het eisen van een hinderwetvergunning is niet de oplossing. Het bestem mingsplan biedt de gemeenten namelijk niet de gelegenheid zich als me de-contractant van haar verplichtingen te ontslaan, maar is er om te zorgen dat het begrip woonbestem ming recht wordt gedaan. Ook werd de gemeente-ambtenaar voorgehouden bij zijn werkgever toestemming te moeten vragen voor buiten gemeentelijk dienstverband verrichte neven activiteiten die ook nog concurrentievervalsend werken (ambt.rcgl F8). De gemeente laat zich echter aftroeven met het verweer als zou het hier om een hobby gaan. Kortom, politie en de Milieudienst Rijnmond DCMR lopen om de hete brij heen en de gemeente meent zich niet te hoeven hou den aan haar contractuele verplichtingen. Tot slot tweecontroleerbare misvattingen. Wethouder A.Wustrow(PvdA) heeft tegenover de verslaggever van het Rotterdams Dagblad verklaard zich voor te kunnen stellen dat de verkoop van huizen niet best liep en de verkoopeisen daarom destijds zijn versoepeld. Maar meneer Wustrow moet niet zomaar een beetje voor zichzelf weg zitten relativeren. Hij is wethouder en geen zoethouder. Het feit is dat de waag royaal het aanbod overtrof. Wethouder Storm maakte zijn excuus voor het niet beantwoor den van twee van mijn brieven aan de raad. Dat is vastgelegd in verslag 925JW/MB181. Hij zou niet stil hebben gezeten. Nochtans gebeurde er feitelijk niets. Deeis blij ft derhalve: gemeentehoudtook uzich aan uweigen contracten en rek het begrip hobby niet op tot proporties waarbij u niet alleen uwbur- gers minacht en de gemeente meer dan belachelijk maakt. Watbewoog de PvdA-er Wustrow en D66-er Storm tot hun politiek vertoon? Hun besef van dienst aan het maatschappelijk verkeer of hun persoonlijke ambi ties? A, Moerman, Maassluis Door Jan Booister Vlaardingen - Negen miljoen gul den stoppen in de reorganisatie van het ambtenarenapparaat en na een jaar als college nog moeten zeggen: „We zullen proberen brie ven tijdig te gaan beantwoorden." ïs het niet om je diep te schamen? We noteerden het tijdens de be handeling van de gemeentebe groting, vorige week in de Vlaar dingse gemeenteraad en we ge loofden even onze oren niet. Het voorval vertelt twee dingen: één, dat er nog veel smeerolie in de nieuwe organisatie moet en twee, dat die andere mentaliteit, die cultuuromslag er nog steeds niet is. In dit laatste geval geldt, dat ook voor het college. Het PvdA-raads- lïd Attema had om een wat men selijker maat gevraagd bij de be nadering van zaken. Als voor beeld voerde ze de snorfietser met hartkwaal op die in de Broek polder wil rijden, om een onthef fing had gevraagd maar die niet krijgt. Kon in het algemeen niet wat soepeler, wat menselijker met dit soort verzoeken worden omgegaan, was haar vraag. De reactie van het college was er één van pure ambtenarij; er zijn regels en die zijn er niet voor niets. Van een andere wijze van denken en handelen, die van ambtenaren wordt gevraagd, was bij het college niets te merken. Met punt één, de reorganisatie van het ambtenarenapparaat, wil het ook nog niet overal vlotten. De directeur van de Dienst Stads werk voldoet niet optimaal en blijkbaar kan niemand hem daar op aanspreken, ais er een kring loopcentrum moet komen kijkt de ambtelijke organisatie eerst naar zichzelf en pas onder druk naar de oplossingen die er moe ten komen en eind vorig jaar zijn er nog snel even enkele tientallen vacatures vervuld door de heren directeuren, terwijl ze wisten dat er banen geschrapt moesten gaan worden. Bovendien is in hel stadhuis na een jaar nog steeds niets te zien van een gemeentelijk servicecen trum waar de burgers voor alle vragen terecht moeten kunnen. Om maar enkele voorbeelden te geven. De fraaie beloften, gedaan bij het uittrekken van de miljoenen gul dens voor de reorganisatie, zijn nog lang niet allemaal nageko men, Dat hoeft wethouder Kool (Personeelszaken) zich niet als enige aan te trekken. Wethouder Ranshuijsen is per slot van reke ning nog steeds eerstverantwoor delijke voor het reorganisatiepro ces. Ambtenaren zijn nadrukkelijker op hun functioneren aan te spre ken als de politiek het goede voor beeld geeft. Dan moet wethouder Van der Windt natuurlijk wel zijn bezuinigingen realiseren bij de bibliotheken en zijn collega Van Ardenne in de sportsector. Afgerekend Ook de raad zal zich dan wat krachtdadiger moeten opstellen. Het is niet overtuigend als eerst wordt aangekondigd, zoals de PvdA deed. dat met de wethou ders na vier jaar zal worden 'afge rekend' om vervolgens, als het zover is, alleen te constateren dat een stad besturen toch moeilijker is dan gedacht. Want dan krijg je dat oppositieleider Zonne (VVD) snerend kan opmerken: „Het ligt dus allemaal niet aan het college, het ligt aan de werkelijkheid." De gemeenteraad heeft nagelaten het college over vier jaar te beoor delen. Daar was vorige week de laatste kans toe. Met het beleids programma van het college in de hand had simpel kunnen worden vastgesteld wat er allemaal wel en niet van de mooie beloften is ge realiseerd. Die kans is er nu niet meer in de gemeenteraad. Zo is uitgangspunt geweest dat de stad bij een inwonertal van 75.000 moet uitkomen, maar tijdens de collegerit is dat alweer door met name de PvdA op losse schroeven gezet. En pas na hoog spel van D66 komt er een onderzoek naar de openstelling van de busbaan Parijslaan/Korhoenlaan. Zo zijn er vele voorbeelden te vinden in het collegeprogramma die „het niet of niet geheel hebben ge haald." Er zijn natuurlijk ook za ken gerealiseerd; er is bijvoor beeld een start gemaakt met het gescheiden ophalen van huisvuil, er is wel begonnen met de reorga- nisatie van het ambtenarenappa raat er, er is een structuurschets in de maak. Tja. en dan consta teerde de raad maar weer eens dat een genomen besluit niet per de finitie wordt uitgevoerd. Zo'n si tuatie is al bedenkelijk, maar nog verwijtbaar der is het als het colle ge de raad niet eens meldt dat het moties niet uitvoert, zoals in een enkel geval is gebeurd. Dat fat soen zou toch wel ver.vacht mo gen worden. De afgelopen vier jaar en dus ook deze begrotingsbehandeling heb ben getoond dat het heel wat waard is als een partij vertegen woordigd is in het college. De PvdA kon deze keer aldus moties over een milieuvriendelijker zwembad en minder hoge tarie ven voor de stadsreiniging aange nomen krijgen. En D66 deed dat met een motie over de busbaan Parijslaan/Korhoenlaan. Wat dat betreft heeft dc Socialistische Partij kansen laten liggen om zijn kiezers optimaal te bedienen. Poppe had wethouder kunnen worden en dan veel meer voor zijn kiezers kunnen doen. Zijn partij heeft evenwel meer voor ac tievoeren dan besturen gekozen en daarbij de gemeenteraad ge bruikt als platform voor allerlei leuzen. Zo heeft Poppe bijvoor beeld een interpellatie gehouden over de Holiërhoekse Polder, goed onderbouwd weliswaar, maar met een partijlid in het col lege was dat waarschijnlijk hele maal niet nodig geweest. Door Mariëtte Olsthoorn Vlaardingen - In het begin vonden ze d'r niks aan. Een toneel stuk over de geschiedenis van de vereniging geheel in de stijl van toen. Met teksten in oud-Nederlands en van die statische bewegingen op het toneel. Nu zijn de ruim dertig nelers van Varia razend enthousiast over hun jubiieumvoorstelling. „Je ligt in een deuk," zegt spe lend bestuurslid Willie Thomas over de vooroorlogse huisregels van de vereniging. „Vrouwen mochten geen lid worden. Zij wer den gevraagd om mee te spelen. En dan te bedenken dat het be stuur van de vereniging nu gro tendeels uit vrouwen bestaat." Leden waren afkomstig uit de deftige middenstandskringen. „Zij waren onderdanig aan het bestuur," weet Janka Verhoeff, de regisseur van het stuk. „Vroeger was het een eer om bij Varia te mogen spelen." Maandagavond, half acht. In een bovenzaaltje van het Hollandia- gebouw repeteren de leden van Varia hun jubiieumvoorstelling 'Varianimo'. Zittend in haar mint- groene regisseursstoel volgt Janka Verhoeff de verrichtingen van haar acteurs. „Zorg datje ver staanbaar bent, praat hard, spreek alles duidelijk uit en voor al, maak tempo," drukt zij hen op het hart. De scenes zijn kort en moeten snel op elkaar volgen. Cowboy Nog niet iedereen is tekstvast en de lastigste scenes moeten nog een keertje over. De regisseur: „Lieverd, wat heb ik nou gezegd van je handen? Niet declameren. En zetje voeten niet neer als een cowboy." „Doorpraten jullie. Niet te hard. vooral mimen." „Hier krijgen we een fade-out en komt Varianimo op." „Afgelopen, doek dicht. En nu in een sneltreinvaart het decor ver bouwen." „Geef het kracht, je wilt het zus en zo. Nog een keer graag: Dat is geen kattepis Geoefend wordt het gedeelte van voor de pauze: 120 jaar geschiede nis van een toneelvereniging. Chris Bezooijen schreef het stuk aan de hand van oude notulen, die worden bewaard in het stads archief. De namen die erin voor komen zijn authentiek. Bab Bink by voorbeeld zit zaterdag tijdens de uitvoering gewoon in de zaal als mevrouw De Jong. Een beetje oubollig, noemt Janka Verhoeff het voor-de-pauze-ge deelte. „Nou, nou, blijft dat zo," zal het publiek zich afvragen. Dat de spelers grotendeels blijven zit ten is nu juist de sterkte van het stuk, legt ze uit. De leuke dingen gebeuren tussendoor. Bij voor beeld een auditie om nieuwe Jon ge leden te werven. Stijver Varianimo. verpersoonlijkt in het mannetje met de hoge hoed en de zwarte snor uit het vereni gingslogo, hipt door de voorstel ling en praat de scenes aan elkaar. Na de pauze speelt Varia 'Paard eet hoed'. Een verkorte versie van de musical die zij twintig jaar ge leden ook opvoerden. Geschreven door Chris Bezooijen. Met liedjes van Varia-iid Hans Abma. Het stuk gaat over ene Fadinard, wiens paard een hap neemt uit het hoedje van een vreemdgaan de dame. Tijdens zijn zoektocht naar een identiek exemplaar van het hoofddeksel kom' hij in aller lei verwikkelingen terecht. Een lichtluchtig musicalletje vol gens Willie Thomas. „De kracht van de voorstelling zit 'm in de re freinen die de zaal na een keer al mee kan zingen of neurieën." Gusti Struijs, 80 jaar, speelt tante Vezinet. Dezelfde rol die ze twin tigjaar geleden ook had. Ze is het oudste spelende lid van Varia. Een jaar na de oorlog meldde ze zich aan. Sindsdien speelde zij tal van hoofdrollen. De eerste in 1946 in het blijspel 'De distel*. Op het toneel geeft ze zich hele maal. Heerlijk vindt ze het om in de huid van een ander te kruipen. Janka Verhoeff instrueert de acteurs en actrices. 'Zorg dat je verstaanbaar bent. Praat hard.'Foto Roel Dijkstra Zichzelf weg te cijferen en op nieuw te geven in een andere per soon. Ze herinnert zich het hooggeëerd publiek dat toen de zalen vulde. Stijlvol gehuld in avondkleding. Nieuwe leden kwamen eerst op een lijst te staan, die keurd moest worden door de hoge heren van het bestuur. „Je moest meneer tegen ze zeggen. Nu be staat het bestuur grotendeels uit jongelui. Vroeger was het alle maal veel stijver." Zaterdag speelt de 120-jarige Va ria de voorstelling 'Varianimo' in de Stadsgehoorzaal. Speciaal voor de gelegenheid is ook het pu bliek, waaronder veel oud-leden, gevraagd in avondkleding te ko men. Woensdag 3 november SCHIEDAM Dienstencentrum De 4Molens. Soos-avond voor flats Stricklede, Emma en Nieuwland, 19.00 uur. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Weeping Walls (ballet), 20.15 uur. ROTTERDAM De Doelen Residentie Orkest^ 20.15 uur. Ahoy. Deep Purple/? 20.00 uur. The Act. Jamsessie^ 20.00 uur. TheaterZuidplein. Can* tabilé in concert, 20.15 uur. Nelleka? Burg, 20.30 uur. De Tudor. Huis^ band 2. 21.00 uur. Thelonious, Maarten Ornstein Kwartet, 22.00?) uur. Luxor Theater. Bubbling Brown, Sugar. 20.15 uur. Rotterdamse Schouwburg. Hedda Gabler, 20.15! uur. Manuel de Schepper, 20.30 uur. Lantaren/Venster. Stella, een. stuk voor verliefden, 21.00 uur. Zaal De Unie. Het land van Huizinga. 20.30 uur. Donderdag 4 november SCHIEDAM Passagetheater. De Berini's,' 20.15 uur. Wijkcentrum Nieuw-) land. Bloemenseance spirituele ver eniging Harmonia, 20.00 uur. Po-,; dium. jamsessie, 21.00 uur. VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert. 12.45 uur, Zonnehuis. Bazar, 19.00), 22.00 uur. Stadsgehoorzaal. La! chasse aux Papillons (film), 14.00.' en 20.30 uur. Hans Liberg, 20.15'.' uur. MAASSLUIS Schuurkerkje (Schuurhof 142). J Informatie-avond vrijwilligersorgani satie Orion, 20.00 uur. De Kern. Computerclub, 19.30 uur. Konings hof. Bridge, 19.45 uur. ROTTERDAM St.Laurenskerk. Lunchconcert,! 12.45 uur. De Doelen. Alexeï Lubi- mov, 20,15 uur. Residentie Orkest, 20.15 uur. Zaal De Unie. Ccnfron-, taties IV, 20.30 uur. Bibliotheek theater. Het hemd vandegelukkiger 20.30 uur. Baroeg. Lovebite, 21.0Q. uur. Nighttown. Roy Ayers, 21.00? uur. Plan C. Peeters& Angst, 21.3CV uur. Thelonious. Jamsessie, 22.00 uur. Luxor Theater. Bubbling Browrv» Sugar, 20.15 uur. Rotterdamse Schouwburg. Manuel de Schepper,-. 20.30 uur. Theater Zuidplein. Neb leke Burg, 20.30 uur. Lantaren/.! Venster. Stella, een stuk voor ver- liefden, 21.00 uur. De Evenaar. Kennismaking met Islam, lezingen-'! cyclus, 20.15 uur. Bioscopen ROTTERDAM -> Alhambra Riksbioscoop: 'Flodder-, in Amerika' (al) dag. 11.45-14.15-- 16.45-19.15-21.45. Alhambra 2h 'Indecent proposal' (al) dag. 6.45- 9.30. Calypso 1: 'The Firm' (16)/ dag. 1.15-5-8.30. Calypsa-2: 'Fio-? rile' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso-3: The Piano' (12) dag.- 1.15.4.6.45-9.30 Cinerama 1:< 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4-- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'The Va nishing' (16) dag. 1.15-4-6.45-^ 9.30. Cinerama 3: 'Clifrhangerr (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 4: "Guilty as sin' (16) dag.* 6.45-9.30, do.ook 1.15-4. Cine-, rama 5: 'HotShots' (12) dag. 1.15-* 4-6.45-9.30. Corso: The house cf1 the Spirits' (16) dag. 1.15-4.30-i 8.15. Imax Theater: ImaxFilmfesti- val dag. (beh.ma.) elf verschillende, maxi formaat films. 11-11.45-' 12.30-13.15-14-14.45-15.30- 16.15-19.15-20-20.45. Lanta- ren/Venster 1: Troiscouleurs: bleu' dag.8-10. Venster 2: 'Mamma Ro-'! ma' dag. 9.30. do.22.30. 7ou're> the only one I have' do.7.30. Ven- ster 3: 'Het schaduwrijk'dag. 8. 'Hy-- enes' dag.10. Venster 4: 'Autumn' Moon" dag. 8. "Bad Lieutenant' dag.10. Lumière 1: 'Jurassic Park' (al) dag.1.15-4-6.45-9.30. lumiè re 2: 'In the line of fire' (16) dag. 1.15-4-6.45.9.30. Lumière 3: 'Sliver' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 4: last Action Hero'^ (al) dag. 6.45-9.30. do.ook 1.15-4. Thalia: The fugitive" (12) dag.1.15- 4-6.45-9.30. Hoek van Holland - Sinds begin deze week heeft Hoek van Hol land geen eigen ambulancedienst meer. Het taxi- en ambulaneebe- drijf Rooney heeft besloten om het ziekenvervoer over te dragen aan de GGD in Vlaardingen. Dat gebeurt met pijn in het hart, zeg gen John en Henny Rooney. „Onze familie verzorgt al ruim zestig jaar het ziekenvervoer in Hoek van Holland. Zelf hebben we al bijna rijfentwintig jaar een zelfstandig bedrijf. Maar de over heid maakt het voor kleine parti culieren onmogelijk om een am bulancedienst te blijven verzor gen. Kleine vervoerders worden verplicht om met grotere vervoer ders te gaan samenwerken. We hebben verschillende mogelijk heden bekeken, ook in Westlands verband, maar wij konden de ver antwoordelijkheid daarvoor niet nemen". Het feit dat voor het Hoekse bedrijf de ambulance dienst al jarenlang verliesgevend was, omdat er veel te weinig ritten werden toegewezen, heeft bij het besluit eigenlijk niet eens echt een rol gespeeld. „Dat was een ge geven waarmee we hebben leren leven", meent John Rooney. „We hadden erg veel plezier in het am- bulancewerk en ook onze mede werkers waren altijd paraat. Wat dat betreft hadden we best nog willen doorgaan, maar er worden zoveel belemmeringen opgewor pen dat we nu de knoop maar heb ben doorgehakt". De Hoekse bevolking van de ver andering weinig merken. De am bulance wordt overgenomen door de GGD Vlaardingen, die ook de officiële vervoerder in Hoek van Holland gaat worden. Tot dusver houdt de GGD voor Schiedam/ Vlaardingen/Maassluis in de nachtelijke uren één ambulance paraat in het uitrukgebouw op de grens van Schiedam en Vlaardin gen. Nu Hoek van Holland ook tot het werkgebied gaat behoren, wordt er 's nachts een tweede zie kenwagen paraat gehouden in Maassluis. Deze uitbreiding moet er toe leiden dat ambulances ook 's nachts in de Hoek snel ter plaatse kunnen zijn. De twee vas te ambulancechauffeurs van Rooney stappen over naar de GGD in Vlaardingen. Ook de vas te verpleegkundige en de ambu lante verpleger komen in dienst van dat bedrijf. Maasland - Per auto mag het nieuwe bedrijventerrein Colden hove in Maasland uitstekend be reikbaar zijn, voor bezoekers per openbaar vervoer laat dat zeer te wensen over. Dat stelde direc teur C. J. Willems onlangs bij het slaan van de eerste paal voor het nieuwe regiokantoor van het wa terleidingbedrijf Zuid-Holland- Zuid. Willems: „We hebben afgespro ken met de burgemeester om iets aan het openbaar vervoer te doen. Er rijdt hier wel een snel- bus langs, maar die neemt de verkeerde afslag." Willems denkt aan een gezamenlijke ac tie van de bedrijven om de bus dienst te bewegen de bedrijven- lokaties aan te doen. Het nieuwe regiokantoor van het waterleidingbedrijf Zuid-Hol land-Zuid, waarin de Westlandse Drinkwater Maatschappij (TOM) opgaat, wordt medio juni volgend jaar opgeleverd. Van hieruit wordt straks de distribu tie verzorgd van het drinkwater in zeven Westlandse gemeenten, Vlaardingen, Schiedam, Maas sluis, Hoek van Holland en straks ook Delft. Het waterleidingbedrijf wordt straks de grootste waterleveran cier in Nederland, met een capa citeit van 150 miljoen kubieke meter per jaar. Het opgaan van de WDM in het grootschalige wa- terleidingbedrijf heeft zo goed als zeker begin december plaats. Aanvankelijk zou dat al in maart gebeuren, maar door de proce dure met de drie betrokken par- - tijen werd die termijn niet ge haald, Dat uitstel heeft geen fi- nanciëie gevolgen. Het nieuwe regiokantoor omvat voorlopig de distributie voor zo'n 45.009 aan sluitingen en een groot aantal zogenaamde dienstverlenings contracten, De afnemers merken in principe niet veel van het overgaan van de WDM in Zuid- Holland-Zuid. Het prijsverschil tussen de iets goedkopere WDM en WZHZ wordt over een perio de van tien jaar gelijk getrokken. De eerste 2ichtbare wijzigingen worden het uiterlijk van de reke ningen en de telefoonnummers, waarover de afnemers nog nader worden geïnformeerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1