15 Milieucontrole wordt uitgebreider Rotterdams Dagblad CDA en bedrijven prijzen vertrekkende Van Ardenne Elfnis T Onderzoek tegen overvaller heropend Amnesty op de bres voor straatkinderen CosiA Voorlichtingskrant metro komt er toch TSM-Schiedam in beroep tegen dwangsom Politie start aantal projecten en gaat meer surveilleren Éf57X/Ntt^* Schade aan steiger vijftien miljoen gulden <3"", IN BS®' Tegelteam' pakt Maassluizer Drugs blijken gewoon meel Encyclopedie gestolen Gestolen auto's teruggevonden Barry Hughes komt weer Woensdag 3 november 1993 Waterweg Regio "Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BT Vlaardingen tel.* 010-2340055/fax. 4349754 Den Haag/Schiedam Transport Sanering Milieu (TSM) BV in Schiedam is by de Raad van Sta te in Ben Haag in beroep gegaan tegen de door de provincie Zuid- Holland opgelegde dwangsom van tienduizend gulden voor het overschreden van de overslag van de in de vergunning toege stane hoeveelheid afvalstoffen TSM stelt dat al lang een uitbrei dingsvergunning is aange vraagd waarop de provincie slechts heeft gereageerd met de dwangsombeschikking TSM vervoert vuile grond, ondermeer uit Duitsland, per schip naar haar terrein, waar de grond ge reinigd wordt en vervolgens ver der vervoerd. Al in 1992 bleek het bedrijf de vergunde hoeveel heid van dertigduizend ton bulk- afva] stoffen ruim te overschrij den. Volgens TSM zijn haar act» viteiten niet slecht voor bet mi lieu, juist door het gebruik van schepen voor het vervoer. Vol gens provinciewoordvoerder R. Peters is de provincie wel van plan een deel van. de overschrij ding te gedogen. Daarvoor zal over enkele weken een gedoog- beschikkmg met voorschriften opgesteld worden. Dan zal ook de dwangsom gedeeltelijk inge trokken kunnen worden. Maar de aangevraagde 200 000 ton zal zeker met toegestaan worden omdat daarmee het milieu te veel belast zal worden. Volgens de provincie is de overslag van vuile grond slecht voor het mi lieu. De geschillenafdeüng van de Raad van State doet donder dag uitspraak. Vlaardingen/Schiedam - Met de aanstelling van een zogenoem de districtsmibeucoordinator wil de politie van Vlaardingen, Maassluis en Hoek van Holland een strengere controle gaan uitoefenen op miheu-overtredingen. Ook de surveillance dienst moet meer aandacht gaan schenken aan de handhaving van de milieuwetten. Voor de verscherpte milieucon- trole wordt binnenkort met een aantal projecten gestart De uit voering van die projecten is de taak en verantwoordelijkheid van de basiseenheden in het district Voor een adequate uitvoering van die taak gaan de medewerkers van de basiseenheden volgend jaar een mtlieucursus volgen De functie van mdieueoordinator in het politiedistrict Waterweg wordt bekleed door MM van Unen Hij is afkomstig van het bureau Bijzondere Wetten van de Vlaardmgse politie waar hij mi lieu in zijn portefeuille had Hij houdt zich met alleen bezig met de coördinatie van de mdieueon- trole maar functioneert tevens als adviseur van het distnctsmana- geroent Ook treedt hy op als ge- speeialiseerd voorlichter, voert hy overleg met diverse instanties omtrent de milieuproblematiek en neemt hy regelmatig deel aan milieuvluchten boven een deel van de nieuwe politieregio Rotter- dam-Rynmond. Ook het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam (ONS) gaat meer aan dacht schenken aan het verzor gen van de milieutaak. In het ka der van het Milieubeleidsplan is daartoe sinds 1 november de staf afdeling müieucontrole uitge breid door de benoeming van voormalig persvoorlichter Man Dingenouts Hy gaat samen met een collega uitvoering geven aan de milieutaken De stafafdeling houdt onder an dere toezicht op de afvalstoffen- verordening en de uitvoering daarvan Daarby wordt gecontro leerd op het aanbieden van huis houdelijk afval, het illegaal stor ten van vuil en autowrakken en de kwaliteit van het eigen reim- gingswerk Verder heeft de ONS- afdeüng een adviserende en sti mulerende taak Tot dat pakket behoort het bevorderen van een structurele samenwerking met gemeentelijke diensten en wyk- orgamsaties en een doelmatige aanpak ter bestrijding van zwerf vuil Ook tracht het ONS op aller lei fronten de preventie te verbe teren Vlaardingen - „Een gemis voor het college, het CDA en de stad Vlaardingen Met die woorden reageert nestor Leo de Snayer van de CDA- fractie op het aangekondig de terugtreden van wethou der Agnes van Ardenne-Van der Hoeven Piet Pouwer, directeur van de Rabo-bank m Vlaardingen en secretaris van de Industriële Kring Vlaardingen, is het met De Snayer eens. Hy vindt het jammer dat Van Ardenne volgend jaar de overstap naar de Tweede Kamer maakt, ook al dient zij met altijd de belangen van het bedrijfsleven PvdA-wethouder John Ranshuysen vindt het ver trek van zijn CDA-collega 'met onlogisch' „Het was Agnes van Ardenne oogst alom waarde- bekend dat ze die ambitie had Ting. Archieffoto Rotterdams Dagblad het college hebben we haar gister- de opknapbeu rt van het Hoofd> de ochtend een bloemetje aangebo- wikkeling van bedryvencen- den Ranshuysen kruiste in de afgelo pen jaren regelmatig de degens met de vertrekkende politica Ze waren het onder meer oneens over het sportbeleid en de ontwik keling van de toeristische route van 't Hof naar het Hoofd Maar dat hoort bij de politiek," zegt Ranshuysen „Kwalitatief gezien is haar vertrek echter best een aderlating voor het Vlaardmgse gemeentebestuur Ze heeft kwali tatieve inbreng en bestuurlijke kracht Het is zeker met de min ste die vertrekt „Ik heb grote bewondering voor haar," zegt Leo de Snayer, die fractievoorzitter van het CDA was toen Agnes van Ardenne haar in trede m de Vlaardmgse politiek maakte „Ze heeft inzet is inven tief en kan een grote hoeveelheid werk aan Verder schuwt zy het gevecht niet Zy moet een gigan tisch organisatorisch vermogen bezitten De Snayer denkt met name met plezier terug aan de campagne voor de raadsverkiezingen m 1990 Onder leiding van Van Ar denne voerde het CDA toen een fanahe^e campag^^ Tk baar daarin gesteund We sleepten op het nippertje een achtste raadsze- tel binnen Dat baande de weg voor een plaats voor het CDA in het college Als wapenfeiten van Van Arden ne noemt de CDA'er onder meer trum Hoogstad en de Centrale As, de ontwikkeling van het nieuwe winkelhart van Vlaardingen „De nieuwe wethouder kan daar vol gend jaar de vruchten van pluk ken" Piet Pouwer zegt prettig te heb ben samengewerkt met de schei dende wethouder Ze heeft zich een goede gesprekspartner van het bedrijfsleven getoond We zien haar node vertrekken We hebben in de afgelopen jaren een goede communicatie opge bouwd Tot de belangrijkste wapenfeiten van Van Ardenne op het economische vlak rekent de secretaris van de Industri ële Krmg Vlaardingen het opstellen van het beheer- plan voor industrieterrein Vettenoord „Zy heeft aan de wieg gestaan Er vindt re gelmatig overleg plaats over zaken als de toegankelijk heid, de verkeersafwikke ling en het milieubeleid Voor dit gebied heeft zy ook nog een Renoval-subsidie in de wacht gesleept De bankdirecteur heeft ook kritiek op Van Ardenne „Als wethouder is zy zowel verantwoordelijk voor sport en recreatie als voor de eco norme En je kunt met twee heren dienen Vanuit recre atief oogpunt is het te be grijpen dat de wethouder is gekomen met een plan om een promenade langs de Westhaven- kade aan te leggen Maar dat is natuurlijk strijdig met het belang van de ter plaatse gevestigde on dernemers Toch heeft Van Ardenne volgens Pouwer 'gedaan wat ze kon' ,Maar ze heeft nog geen door braak kunnen forceren Ook zy loopt vast op het ambtelijk appa raat Het ligt met aan de bedoelin gen van Van Ardenne, maar m de nieuwe profielschets toont de ge meente Vlaardingen voorkeur voor wonen boven werken Dat is slecht voor het ondernemerskli maat en de werkgelegenheid III II Met de onthulling van een groot spandoek is de Schiedamse af deling van Amnesty International gisteren gestart met een pos ter-actie waarin de vermissing van een Braziliaanse straatjon gen bekend wordt gemaakt. De actie maakt deel uit van de grote Internationale campagne tegen politieke moorden en verdwij ningen die vorig maand is begonnen. Voordat de drie Amnesty-afgevaardigden Patrick Bruggeman, Francis Wiggersen Céderique Kromme het protestdoek aan het hekwerk van het NS-station Schiedam-Nieuwland bevestigden, deden ze op het nabij gelegen politiebureau aangifte van de ver- dwijningvan Roberto Carlos da Costa. „Hij staat symbool voor de duizenden straatkinderen tn Brazilië die jaarlijks worden vermoord of gevangen worden gezet," legt Patrick Bruggeman uit. Districtschef Erik van der Horst nam de aangifte op. „Een actie die zekerde moeite waard is," reageert hij. „We kunnen met z'n allen wel degelijk iets aan die situatie doenFoto Dennes van der Wel/Roel Dykstra Een motorstoring was er op 2 september de oorzaak van dat de met 34.000 ton eetbare oliën geladen Maribel op de Nieuwe Waterweg uit het roer liep. Het schip werd begeleid door twee sleepboten, maar die konden met voorkomen dat het schip van koers raakte en zich door de steiger boorde. Aanvankelijk werd de schade geraamd op een bedrag tussen de tien en de twintig miljoen gulden Nog los van de economi sch^ schade somt liet bedrag uit op vijftien miljoen gulden Dit betekent een enorme tegenval ler voor Van Ommeren Het schip Mantel blykt slechts ver zekerd te zyn voor schade tot een bedrag van ben miljoen gul den Een woordvoerder van Van Ommeren verwacht dat het moeilijk zal worden de resteren de schade op de ieder te verha len Als gevolg van deze fmanaele tegenvaller ziet het bedryf voor lopig geen kans de steiger terug te bouwen m de oude staat De loscapaciteit zal na het herstel slechts half zo groot worden als in de oude situatie „Als het druk is, zullen schepen -vellicht iets langer moeten wachten," zegt medewerker van het bedrijf „We moeten even pas op do plaats maken Maar we ho pen snel verder te kunnen in vesteren." Rotterdam/Maassluis - Zes jaar celstraf werd er twee weken gele den geeist tegen de 25-jange Maassluizer J ICY Hy wordt er van verdacht samen met anderen vier gewapende overvallen te hebben gepleegd en is betrapt op verboden wapenbezit Om dat laatste kon hy met heen Maai de m'prvalleni Daar Vtprft hy "aar zijn zeggen niets mee te maken Tot een uitspraak kwam het giste ren met De rechtbank besloot de zaak weer te verwijzen naar de rechter-comrnissans De verdachte hield tydens de zit ting hardnekkig vol met betrok ken te zyn geweest by de overval len Met gebruik van wapens en grof geweld werden tussen 28 ok tober 1992 en 12 juli van dit jaar een hasj-dealer te Eindhoven, een Rotterdamse snackbar, een su permarkt m Son en een cafe m Maassluis overvallen De totale buit bedroeg ruim zevenduizend gulden Aa« hand van verkla ringen die waren afgelegd door een mededader en de slachtof fers, concludeerde officier van justitie mr AM Zwaneveld dat de Maassluizer wel degelyk een rol had gespeeld in de berovin gen Bovendien was de verdachte tijdens een foto-confrontatie her kend en leidde een opgegeven signalement tot een sterk gelij kende portrettekenmg Al bepleitte raadsvrouwe mr Y M Sch re\ ehu s in de vier geval len vrijspraak en zit haar ehent nog altyd in voorarrest, toch heeft ze voorlopig een succesje ge- hnpWt mede doordat zy ty dens de zitting verklaarde haar twijfels te hebben over de verkla ringen, de foto-confrontatie en de tekening, besloot de rechtbank het onderzoek te laten herope nen „De mededader is een ge bruiker die de afgelopen jaren tientallen gewapende overvallen heeft gepleegd" \oerde ze des- tyds aan „Het zou goed mogelijk kunnen zyn dat hy door het ge bruik van \erdovende middelen zich met meer kan herinneren wie wanneer wat heeft gedaan Dat mijn client by deze overv al len betrokken zou zyn geweest, wordt nauwelijks door andere verdachten bevestigd Dat JK.Y sterke gelijkenissen vertoont met de montageteke ning wordt door de verdachte als een toevalligheid betiteld De zaak is voor onbepaalde tijd aangehouden Schiedam - De omstreden voor lichtingskrant over de aan te leg gen metro wordt dezer dagen toch huis-aan-huis verspreid tn Schiedam Twee weken geleden voorkwam D66-wethouder Adri Reynhout (Voorlichting) de ver spreiding omdat het krantje vol gens hem met voldoende duide lijk maakt dat het gepresenteerde plan slechts een voorstel is en dat de bevolking nog de kans heeft om in te spreken Verantwoordelyk wethouder Zij develd (Stadsontwikkeling) laat het krantje nu toch verspreiden Volgens hem is er sprake van 'ab soluut eerlyke communicatie' .Het gaat om waardevolle infor matie omtrent het geplande me trotraject in Schiedam Ik vind met dat we dat de Schiedamse be volking mogen onthouden Een discussie over de kwaliteit van het krantje vind ik flauw Zoals met alles had het natuurlijk altijd beter gekund In de publicatie worden de enkele weken geleden gepresenteerde plannen voor de uitbreiding van de metro tussen het Marconiplein m Rotterdam en Spijkemsse toegelicht Het tra ject loopt vooreen belangrijk deel ovei Schiedams grondgebied Weihouder Reynhout vertelde het met met Zydevelds visie op het krantje eens te zyn Hy deel de na lezing van de metrokrant nice dat Methls een goeae lezer uit hel krantje kan halen dat de metroplannen voorlopig met meer dan een voorstel van een ambtelijke werkgroep zyn ,JUs lezer zou je de indruk kunnen krijgen dat dit de definitieve, met te amenderen route is," zei Reyn hout twee weken geleden tegen deze krant Nu ontkent hy met de pers gesproken te hebben over deze zaak De uitlating van Reynhout leidde tot geharrewar in het college Reagerend op de kritiek zond wethouder Zijdeveld in eerste in stantie een brief aan de raad om hel voorlichtingsbeleid inzake de metro toe te lichten Daarin uit hy zyn verbazing over het feit dat er m de gemeenteraad vragen zyn gerezen Zijdeveld kondigde aan dat de Metrokrant toch zou wor den verspreid Een paar dagen la ter volgde een nieuwe brief, nu van Reynhout en Zydeveld geza menlijk Hiermee pogen de wet houders duidelijk te maken dat het college ondanks de discussie over de krant toch „als een een heid opereert" In het schrijven wordt simpelweg ontkent dat Reynhout kritiek heeft geuit Er wordt gesteld dat de D66-wethou- der 'absoluut met' met journalis ten over 'bepaalde zaken' (het voorlichtingskrantje en de trace- keuze, red) heeft gesproken Van de onderzochte vijf traces wordt er een in de Metrokrant uit een gezet Op technische en fi nanciële gronden is de lijn tussen NS-station Schiedam/Rotterdam- West via de Horvathweg, de Jan van Zutphenstraat. de Burge meester Honnerlage Gretelaan en de Vlaardmgcrdyk naar Vyfslui- zen volgens Zydeveld de enig haalbare Medio november houdt Schiedam twee hoorzittingen over het metroplan Daarna wil Zijdeveld de zaak bespreken in college en raad Maassluis - DeMaassluise politie heeft in samenwerking met de re giopolitie Haaglanden 65 wmkel- inbraken opgelost Ze werden alle gepleegd door een en dezelfde da der, een 27-jange Maassluizer Hy was actief in Maassluis en ver schillende plaatsen in het West- land, zoals Naaldwyk, Monster, Maasdyk, Maasland en 's-Graven- zande Omdat de inbraken tel kens op dezelfde wy ze werden ge pleegd, onstond al snel het ver moeden dat er éen dader m het spel was Politiemensen uit de beide korpsen vormden een spe ciaal opsporingsteam, het 'tegel- team', genoemd naar de gewoon te van de dader om een stoeptegel door de winkelruit te gooien De verdachte werd op 19 oktober gearresteerd, nadat de politie ver schillende keren in enkele win kelcentra had gepost Tijdens het verhoor bekende hy een lange se rie wmkehnbraken Hy had het voornamelijk op geld gemunt, maar maakte slechts een gering bedrag buit In totaal zou de Maassluizer 'slechts15000 gulden hebben gestolen en eén videore corder De schade die hy veroor zaakte was veel groter om en na- by de 40 000 gulden aan gebroken etalageruiten De Maassluizer is inmiddels inge sloten De winkeliers die 'bezoek' van hem hebben gehad, zyn per brief op de hoogte gesteld Schiedam - De Schiedamse poli tie heeft afgelopen week veertien zakken met verdacht wit poeder, dat er uitzag als verdovende mid delen, aan een laboratoriumon derzoek laten onderwerpen Het spul was afkomstig uit een baga- gekiuis op het station Schiedam/ Rotterdam-West De kluis werd opengemaakt omdat de huurtyd was verstreken De uitslag van het laboratoriumonderzoek wees echter ruet m de richting van drugs Het witte poeder bleek ge woon meel te zyn Vlaardingen - Op het Veerplein zyn gistermiddag een 36-jange man en een 32-jarige vrouw uit Dordrecht gearresteerd op ver denking van winkeldiefstal De verdachten hepen tegen de lamp by controle van hun auto Daarin lagen gestolen goederen, waaron der kleding en een encyclopedie De spullen waren kort tevoren ge stolen uit vier winkels in het cen trum Schiedam - Ook de afgelopen week heeft het anti-autodiefstal team het samenwerkingsver band tussen de politie in Schiedam en in Rotterdam-West, weer een aantal gestolen auto's teruggevonden TVssen 25 okto ber en 1 november werden in Rot terdam-West 21 auto's gestolen (waarvan er in dezelfde week zes werden teruggevonden) en in Schiedam vier Daarnaast werden in Rotterdam-West veertien au to's teruggevonden en m Schiedam twee Enkele waren af komstig uit Frankryk en Belgie Volgens de politie worden veel auto's gestolen door drugsver slaafden, die een wagen nodig hebben om op inbrekerspad te gaan Bij de Schiedamse politie kwamen gisteren vijf meldingen binnen van auto-inbraken Vlaardingen - De oud-voetbaltrai ner Barry Hughes treedt dinsdag 9 november opnieuw op m Vlaar dingen Was hy vorige op uitnodi ging van het gemeentebestuur present om ambtenaren klant vriendelijkheid bij te brengen, nu komt hy Vlaardmgse onderne mers oppeppen De Organisatie van Vlaardmgse Ondernemers (QVO) en het christelijk econo misch college Beneden Maas heb ben hem als spreker gevraagd op bun thema avond met de titel 'De klant centraal' Ook komt de relatie tussen be drijfsleven en onderwys aan de orde De avond, bedoeld voor de taillisten en hun personeel, wordt gehouden in Beneden Maas aan de Buys Ballotlaan 25 en begint om 20 00 uur

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 2