13 Raad lijkt zittende college al vergeten ScHOÏÏevaart 'Vlaardingers moeten trots zijn op hun stad' Vissers na hachelijk avontuur: we konden die kerels wel zoenen Condoom, rust en de Sint Blues en soul in sportpark Harga Amnesty op de bres voor gewetensgevange Atelier houdt open huis Schrijversfestival breekt record Vernieuwingsdrang PvdA-D66-GroenLinks-combinatie viel in praktijk tegen Stevige muziek op podium Notre Dame rtTUIN v CENTRUM Rotterdams Dagblad Woensdag 17 november 1993 «fit hebt ze in alle merken, maten en soorten: Fetherlite, Elite, ge. poederde, vette, grote, kleine, door de NVSH goedgekeurde, met en zonder reservoir, dikke, dunne, extra dunne, orgasmevertragende, mverschillende kleuren en smaken (aardbeien, pepermunten drop) "fantasie en sinds kort heb je ook het kenniscondoom. Het is een Vlaardingse primeur. Niet te koop, alleen te winnen met ballen gooien, touwtje trekken, flipperen of Crazy Crane. De jongste loot aan de condoomstam werd vorige week gelanceerd op de kermis aan de Hofiaan. Een 10-jarige jongen kreeg het eerste exemplaar. Maar dat zal een vergissing zijn geweest. 2 De bewoners van de Maasboulevard, Abel Tasman- en Olivier van Noortlaan zijn tegen een derde restaurant aan de Maasboulevard. _Het is dan gedaan met hun rust en het mooie uitzicht. De toekomst brengt, zo vrezen ze: afval, lawaai, beperking van het wandelgebied, stank. Nu zijn de Rijn en Nieuwe Maas de anus van West-Europa, die de ex crementen van de Duitse industrie de Noordzee in perst. De constan te dreun die je 's nachts zelfs in het centrum kunt horen, is afkomstig van het industriegebied aan de andere kant van het water. En het uitzicht aan de Maasboulevard bestaat uit duivelse installaties met daarboven vreemd gekleurde rookwolken. Welke rust en welk uit zicht bedoelen de bewoners eigenlijk? 3 Sinterklaas komt zaterdag in Vlaardingen. In tegenstelling tot vo rig jaar, toen onze kersverse burgervader verstek liet gaan, zal hij dit Jceerwel het hoge bezoek uit Spanje ontvangen. Nog een pluspuntje: de Sint zal niet meer in een koets zitten, maar te paard. En zo hoort het ook. De intocht wordt gefinancierd door de winkeliers. De gemeente houdt de hand op de knip, want^het betreft hier een 'middenstands- feest'. Nou, was dat maar zoomaar de middenstand slaat in toene mende mate de Hollandse Sinterklaas over ten gunste van de En- - gels/Amerikaanse Kerstman. Dus komt de intocht naar mijn mening in aanmerking voor een sub sidie uit het Vlaardingse monumentenpotje. ^DIQKVANDERLUGT Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden De wielerbaan aan de Olympiaweg in sportpark Har- ga vormt zaterdag 20 november het decor voor een blues- en soulconcert dat door de Schiedamse ver eniging Back To Music wordt georganiseerd. Op de planken komen te staan de muziekformaties Solid Soul en Spot the Nose, Solid Soul, zes jaar geleden opgericht en behoorlijk populair in Schiedam en om streken, brengt soulmuziek uit de jaren zestig en ze ventig ten gehore. Spot the Nose, een Zeeuwse Tythm and bluesband, speelt hoofdzakelijk covers. ■Het concert is het laatste dat Back To Music dit jaar "op*poten zet en moet volgens de organisatie vooral de oudere jongeren kunnen bekoren. Leden mogen gratis naar binnen, met-leden betalen een tientje. ■Kaahen zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij café 'Röyal (Vlaardingerstraat 5) en Willem Giesselbach (Emmestraat 2). Het evenement begint om 20.30 uur. Vlaardingen 'r T TT De Groep 100 van' Amnesty International in Vlaar dingen Is een actie begonnen om de 36-jarige Oost- Timorees Filomeno da Silva Pereira uit de gevange nis op het eiland Lombok te krijgen. De man is vol gens Amnesty in'-een oneerlijk proces veroordeeld tot een lange celstraf. Ondanks beloften van de Indo nesische regering is de mensenrechtensituatie op Oost-Timor na het bloedbad bij de begraafplaats in Dili bij Santa Craz op 12 november 1991 niet verbe terd, Honderden mensen, onder wie Da Silva Perei- ra, zijn gearresteerd en worden beschuldigd van het organiseren van de herdenkingsmars naar de be graafplaats en andere vreedzame protestdemonstra ties. Om de poging de gewetensgevangene vrij te krijgen wil Amnesty zoveel mogelijk brieven naar de Indonesische autoriteiten sturen. De leden van de Groep 100 doen daarom een dringend beroep op de Vlaardingse bevolking om hen te steunen in het werk voor de door hen geadopteerde Da Silva Perei ra. Men kan dat doen door actief lid te worden van de groep. Belangstellenden kunnen kontakt opnemen met'Rudi Martens (4341674). Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac-, tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Voor de derde maal dit jaar zetten Joop van Dorp en Cor Maarleveld hun atelier/galerie open voor geïnte resseerde bezoekers. Naast hun eigen werk expose ren ze zaterdag 2ü november een collectie kerami- 1 sche plastieken en tekeningen van de Vlaardingse kunstenares Lieke van Herk. Van Cor Maarleveld worden een aantal Vlaardingse prenten en een serie kerstkaarten gepresenteerd. Daarop zijn enkele markante stadsgezichten te zien. Het atelier is te vinden aan de Markt 51 en is geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Wie langs wil komen moet even bellen (4346974). Maassluis Het Rijnmonds Schrijversfestival dat vrijdagavond 19 november in theater De Schuurkerk wordt afgesloten, heeft, een record aantal deelnemers getrokken. Met 217 inschrijvingen bestaat dit jaar wel etg veel belangstelling voor het evene ment Vanuit alle hoeken van Zuid-Holland en ook daarbuiten, hebben zich deelnemers aan gemeld voor het driejaarlijkse festival. In to taal zijn er tien genomineerden die in aanmer king komen voor de eerste prijs. Het winnende schrijftalent leest op de slotavond. die om 20.30 uur begint, voor uit eigen werk. Ook staan er muzikale optredens op het program ma. Toegangskaarten kosten een tientje en zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij het theater en de balie van het stadhuis. Door Carel van der Velden Schiedam - Een groter contrast was bijna niet mogelijk. Verle den jaar zorgde Hans Bakker tijdens de begrotingsbehandeling voor veel tumult toen hij het college van b en w tot spoed maan de. De PvdA-fracüevoorzitter dreigde zelfs dat de wethouders geen uitgaven meer zouden mogen doen als ze niet snel duide lijk maakten wat ze van hun ambitieuze doelstellingen konden waarmaken. gamseren uitstapjes voor kinde ren. Eenzaam en zinloos gekan ker achter de geraniums heeft plaatsgemaakt voor een contruc- tieve aanpak. Toch luidt de kritiek dat het colle ge er absoluut niet in is geslaagd de wijkbewoners te begeesteren. De schaarse voorbeeldprojecten zyn leuk, maar in Schiedam zijn nog steeds honderden straten waar niets is gebeurd. Het college mag het zich best aantrekken dat hier geen medicijn gevonden is tegen dreigende verpaupering en gebrek aan gemeenschapszin. De wijken is beterschap en een ei gen budget beloofd, maar toch blijft er scepsis. Want tegelijker tijd wordt er vanaf 1995 anderhal ve ton bezuinigd op de bewoners ondersteuning. Terwijl dat juist mensen treft die in de wijken een bindende en stimulerende rol zouden kunnen spelen. In plaats van vernieuwing zeggen veel wijkbewoners slechts strope righeid en tegenwerking te ont moeten. Illustratief is het verhaal van het speeltuintje in Oost. De bewonersvereniging presenteer de hier een plan aan het nieuwe college, kreeg zowaar geld en dacht aan de slag te kunnen. Twee ambtelijke diensten kregen echter ruzie om de gekozen plek, waarop de bewonersclub er ruim een jaar aan moest trekken om de voorziening voor elkaar te krij gen. Dat lijkt niet zo'n ramp, maar der gelijke vertragingen kunnen fnuikend zijn voor het draagvlak van een college in een bepaalde wijk. Beschddw je vernieuwing als een geloof, dan zijn er zende lingen nodig om de religie te ver spreiden. Liet Hans Bakker verleden jaar zijn tanden zien, uit de inbreng van zijn opvolger Gé Brouwer van vorige week valt op te maken dat de raad haar gebit heeft laten trekken. De wethouders konden zachtjes achterover leunen bij zijn constatering, dat het rood groene college het 'redelijk goed' gedaan heeft. Veel raadsleden vinden in ieder geval dat het col lege op het stoffelijke vlak met slecht scoort. In Spaland worden in rap tempo honderden wonin gen uit de grond gestampt, de grootscheepse vernieuwing van het centrum is eindelijk in gang gezet en er is om nog een voor beeld te geven geld geresen'eerd voor een ingrijpende vernieu wingsoperatie in de wijk Nieuw- land. In spirituele zin bestaat er echter wel degelijk teleurstelling over de PvdA-D66-GroenLinks coalitie. De club presenteerde zich vier jaar geleden als een vliegwiel voor vernieuwingen in de stad. In de stad zou ze pogen een mentali teitsverandering le bewerkstelli gen. Sociale vernieuwing en wijk en buurtbeheer werden geïntro duceerd als initiatieven om de vervreemding te bestrijden en be woners weer bij hun straat, wijk en stad te betrekken. Die missie is met gelukt, constateerde oppo sitieleider Daan Baart (CDA). Ontevreden Toch zijn er lichtpuntjes. Neem Nieuwland. Met veel geld en ener gie is er een mooi project op het vlak van wijk- en buurtbeheer ge realiseerd. De betrokkenheid is terug in de Goeman Borgesi- uslaan. De bewoners harken de gemeenschappelijke tuin en or- Eerste voorwaarde is dat de zen delingen (in dit geval het kader in de wijk) zelf brood in de bood schap ziet. Teleurgesteld door de bureaucratie verspreiden veel zendelingen tegenwoordig in de eerste plaats echter vooral cynis me. Kloof Bart de Leede, wethouder van GroenLinks, erkent dat dit colle ge er niet in is geslaagd de geest uit de fles te krijgen. Er mag van alles gebeuren in de stad, ook hij meent dat het college de kloof tussen burger en politiek niet heeft kunnen dichten. De Leede weigert echter ambte naren de schuld te geven. Hij wijt het aan gebrek aan eenheid in het college. Het beschuldigende vin gertje van veel raadsleden wijst met name naar de PvdA, de colle ge-partij die na bijna vijftig jaar onafgebroken bestuur volgens vee! raadsleden de grootste moei te heeft om met oude gewoontes te breken. Die gedachte wint bij de coalitie- Groenlinks- wethouder Bart de Leede: 'Colle ge is er niet in geslaagd de geest uit de fles te krij gen...' Archieffoto Rotterdams Dagblad/Roel Dijkstra partners veld nu de vernieu wingsgezinde stroming in deze partij het loodje dreigt te leggen. Tot die groep worden mensen als Hans Bakker, Peter Stadhouders, Noor Samkalden en Maarten Reuderink gerekend. Bakker heeft zich reeds teleurge steld teruggetrokken en het res terende drietal moet de machtige arm vrezen van Jan Simons, re presentant van de gevestigde gar de en op een korte onderbreking na al dertig jaar chef-personeels zaken van de plaatselijke PvdA. Syndicaat Met name het CDA en de WD zien de scheiding der geesten in het college met genoegen aan. GroenLinks heeft al gezegd het in een volgende periode niet te zien zitten met een PvdA zonder ver nieuwers. Ook D66 is niet langer enthousiast. Kondigde wethou der Reijnhout begin dit jaar nog aan verder te willen met dit colle ge, inmiddels is dat geluid volle dig verstomd. Het is wellicht te kenend dat Reijnhout de over heersende stroming in de PvdA omschrijft ais een 'syndicaat' met Jan Simons als peetvader. Met zoveel onvrede is het begrij pelijk dat de politieke partijen zich oriënteren op een ander col lege. Het CDA lonkt als nooit te voren naar D66. Met moties werd wethouder Reijnhout vorige week gesteund in zijn strijd voor meer geld voor de stadsvernieuwing. Omgekeerd prezen de democra ten het CDA de hemel in. Op het vlak van de ontwikkeling van het toerisme noemde D66-er Marcel Houtkamp het CDA 'een hele goeie partner'. Nieuw is dat ook GroenLinks door begint te krijgen dat de PvdA haar rol in het centrum van de macht wel eens zou kunnen verliezen aan een combinatie CDA/D66. Deed GroenLinks vroeger schamper over de presta ties van de christen-democraten, nu is er lof. „Het biedt perspectief dat Nanda Gelderblom lijsttrekker is gewor den," zegt partijvoorzitter Eric Dijkhuizen van GroenLinks met twinkelende oogjes. Dijkhuizen en Gelderblom hebben respect voor elkaar gekregen in de cam pagne Schiedammers Van Overal en Nergens. Gelderblom is pen ningmeester, Dijkhuizen coordi nator. Toch is de rol van de PvdA niet bij voorbaat uitgespeeld. Want in Schiedam bestaat van oudsher een uitstekende band tussen de PvdA en de WD. En hoewel de PvdA op een flinke nederlaag af stevent, zouden de PvdA en WD met de medewerking van een van de andere partijen vermoedelijk toch genoeg steun kunnen vin den om een college te vormen. Andere combinaties zijn in theo rie natuurlijk ook denkbaar, maar toch wint de voorspelling terrein dat öroenLinks en D66 de PvdA volgend jaar wel eens zouden kunnen gaan inruilen voor het CDA. De sociaal-democraten hou den zich vooralsnog vast aan de gedachte, dat toekomstvoorspel lers het vaak bij het verkeerde eind hebben. Door Beatrice Keunen Maassluis - Ze begonnen zich er al mee te verzoenen dat ze nog een avond en nacht op het eiland je in de Foppenpias moesten doorbrengen. Maar uiteindelijk werden ze met een rubberboot uit hun benaderde positie bevrijd. De drie Maassluise vissers Geert Kreeft (48), zijn zoon Gerard (24) en Willem Zonneveld (32): „We konden die kerels wel zoenen." „Zondagmorgen om een uur of acht lag ik nog op dat eilandje te snurken," blikt Geert Kreeft te rug. „Blijkt mijn maat Willem Zonneveld een karper san de haak te hebben geslagen. Enfin, ik stond op, wilde mijn spullen pakken en brak een van onze drie tenten vast af. Opeens, rond tien uur, begint het te donderjagen. Werden we overvallen door een storm. Met z'n drieen - mijn zoon Gerard was er ook bij - doken we in een van de overgebleven ten ten. Nog lachend. Al konden we geen kant meer op." Op zaterdag vertrokken ze uit Maassluis. Om voor de laatste keer dit jaar te gaan vissen. „Mijn vrouw heeft dat liever dar. dat we in de kroeg hangen. Ze neemt die logeerpartijen op de koop toe. Vandaar. We parkeerden de auto bij het Jachthuis en gingen met ons bootje op stap. Op het eiland tussen de Foppenpias en de Boonervliet legden we aan. De buit van die dag? Vier karpers. Enfin, het was gezellig 's avonds met de lampjes in de tent. We kletsten wat en gingen slapen." „De volgende dag, zondag dus, kwam het water met bakken uit de lucht vallenWe legden de boot op de kant. haalden de tweede tent leeg en hielden de moed er in. Hadden als proviand nog vier gevulde koeken. De limonade was op. En van koffie was geen sprake. Ging plots door de storm die tweede tent tegen de vlakte. De motor van de boot had het in middels begeven. En m het tentje waarin wij schuilden, begon het zeil al bij de haringen te scheu ren." Vragen „Het werd donker. En het avon tuur werd steeds mmder leuk. Die natte, koude voeten. Nee, bang waren we niet. Wel dachten we: hoe lang duurt het nog? Vinden ze ons wel? Moeten we hier nog een nacht doorbrengen? En De Maassluise vissers: Links Geert Kreeft (48) met zoon Gerard (24). In het midden vriend Willem Zonneveld (32). fotoWestlandsFoioburo houdt ons tentje het? Die vragen spookten door onze hoofden. On dertussen werd het weer slechter en slechter. De golven sloegen over onze hoofden heen. Ik was bang voor ernstige afkoeling. Soms voelden we ons moedeloos. We wisten natuurlijk niet dat mijn vrouw Coby inmiddels de politie had gewaarschuwd." „Ziet mijn maat Willem opeens een lichtje in de verte! Ik zeg: man je hallucineert. Want ik ge loofde er niet meer in. Maar nee hoor. Voor ons verscheen rond ze ven uur een rubberboot van recre atieschap Midden-Delfland. Ik kon die kerels wel zoenen!" „Toen we thuiskwamen heb ik eerst mijn vrouw bedankt. Met een stevige pakkerd Ze warmde voor ons nog wat kip-kerrie op. Na een warme douche ben ik in bed gedoken. Geslapen heb ik bij na niet: piekerend over ons avon tuur en de spullen die we achter lieten. Voor vijftien mille aan goe deren. Ik was bang dat het zou wegwaaien, of dat mensen het zouden stelen. Dat bleek maan dagmorgen. We zijn in alle vroeg te teruggegaan en gelukkig was dat niet het geval Woensdag 17 november MAASSLUIS Koningshof. Bridge. 19.45 uur. ROTTERDAM De Doelen Mannierskapel, 19.00 uur. Reizend Muziekgezelschap, 20.15 uur. Thelonious. Rlp-con- cert, 22.00 uur. Luxor Theater. Bubbling Brown Sugar, 20.15 uur. Theater Zuidplein Voup van 't Hek, 20.15uur. Jaap Mulder, 20.30uur. Bibliotheektheater. Het huis van Labdakos, 20.30 uur. Lantaren/ Venster. Mirandoiina, 20.30 uur. Eight kings for a mad song 1,21.00 uur. Rotterdamse Schouwburg Siegfreud,2Q.3Quur.Zaal DeUnie. Het land van Huizmga, 20.30 uur. Donderdag 18 november SCHIEDAM Klubhuis Zuid. Kleding- en speel goedbeurs, 10.30 uur. De Ark. Bij eenkomst Nederlandse Christen- Vrouwenbond. 19.45 uur. Podium. Jamsessie, 21.00 uur. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. De zevende he mel (film), 14.00 en 20.30 uur. Tommie (toneel), 20.15 uur. Stich ting Welzijn Holy (Aristide Brian- dring). Zuidhollandse netwerkbij eenkomst met als thema 'Vrouwen kiezen in de politiek'. Grote Kerk. Lunchconcert, 12.45 uur. MAASSLUIS Koningshof. Bndge, 19.45 uur. Le denvergadering WD. 20.00 uur. ROTTERDAM St.Laurenskerk. Lunchconcert. 12.45 uur. De Doelen Mannierska pel, 19.00 uur. Rotterdamse Schouwburg Nabucco, 20.15 uur. Siegfreud,20.30uur. Zaal DeUnie. Remiervan Houdt, piano, 20.30uur. Plan C. Rik van Boeckel, 21.30 uur. Thelonious. Jamsessie, 22.00 uur. Slingerick. Rock-Slues Sessie, 22.00 uur. LuxorTheater. Bubbling Brown Sugar, 20.15 uur, De Schen kelstee, Capelle. De babyfoor, 20.15 uur. Theater Zuidplein Youp van 't Hek, 20.15 uur. Jaap Mulder. 20.30 uur. Bibliotheektheater. Het huis van Labdakos. 20.30 uur. Lantaren/Venster. In het voorbij gaan, 21.00 uur. Jeugdtheater Hofplein. Eenakter Festival voor Scholieren, 20.15 uur. Goethe-In- stitut Literaire avond, 19.30 uur. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Single White Female' (16) dag. 11.45- 14.15-16.45-19.15-21.45. Al hambra 2: 'The Fugitive' (12) dag, 1.15-6.45-9.30. Calypso 1: The Firm' (16) dag. 1.15-5-8.30. Calyp- so-2: 'Hartverscheurend' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30, Calypso-3: The piano' (12) dag. 1.15.4.6.45- 9.30 Cinerama 1: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 2: 'Three of Hearts' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Sliver' {16} dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 4: 'Cliffhanger' (16) dag, 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 5: 'Bom Yesterday' (a!) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso: The House of the Spirits' (16) dag. 1.15- 4.30-8.15. Lantaren/Venster 1: The woman from the Lake of the Scented Souls' dag.8-10. Venster 2: Teorema'do.vr.7.30. Venster 3: Trots couleurs: bleu' dag. 8-10. Venster 4: "Romance de Valentia' dag. 8-10. Lumière 1: 'Jurassic Park' (al) dag.1.15-4-6.45-9.30. lumière 2: 'Ris'^g Sü1"»' (12) dag 1.15-4-6.45.9.30. Lumière 3: 'In the line of fire' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 4: 'The Fugiti ve' (12) dag. 4-6.45-9.30, do- .vr.ook 1,15. Rex: 'Viva Vanessa' (18) dag. 12. doori.voorst. Thalia: 'Tina' (12) dag.1.15-4-6.45-9.30. Concertpodium Notre Dame aan het Mackay- plein 7 heeft zaterdag 20 november drie bands op de planken staan die stevige muziek ten ge hore brengen De formaties The Brotherhood Foundation. X.O.6. en Miscellaneous spelen funk. rock en rock roll. Voor dat genre is ge kozen omdat gebleken is dat het publiek daar op in groten getale afkomt. Het concert begint om 21.00 uur en een toegangskaart kost tien gulden. Vlaardingen - „Vlaardingen is een groene stad met veel cultuur historisch erfgoed. Groene en ecologische zones lopen van bui ten de stad tot diep in de stad. De Vlaardingse Vaart, nog aange legd door de Romeinen, is onder deel van de Groene Hoofdstruc tuur. Nog bestaande oude panden en pakhuizen herinne ren aan vroeger tijden toen ge handeld werd in haring en zout, toen in één jaar meerdere sche pen tegelijk de helling afgleden, toen jaarlijks vlaggetjesdag werd gevierd." Zo begon de inleiding tot een door de WV georganiseerde dis cussie op 28 september in het Campanille Hotel Het doel van die discussie, waaraan tal van Vlaardingse prominenten deel namen (onder anderen burge meester Stam. wethouder Van Ardenne, de museumdirecteuren Anderson en Loomeijer en veel ondernemers), was eens op een rijtje zetten wat Vlaardingen zoal te bieden heeft. Want de VW wil af van het ima go dat Vlaardingen een stinkstad is. „Het stinkt er weieens," geeft VW-directrice Karin Hollegien toe, „maar dat is niet het enige kenmerk. Vlaardingen heeft ook een hoop mooie dingen." De dis cussie in september heeft er toe geleid dat er een werkgroep is op gericht die tot taak heeft het imago van Vlaardingen te verbe teren. Liefst van binnenuit. De 73.000 inwoners van Vlaardingen zouden eigenlijk allemaal moe ten optreden als 'ambassadeur' van hun stad. Vlaardingers, meent Hollegien, hebben tenslotte alle reden om trots te zijn op hun stad. Het is doodzonde dat ze er altijd zo sma lend over doen. „Van mensen van buiten horen we dikwijls dat het hier zo groen is, dat we een mooie binnenstad hebben. Van Vlaardingers zelf zul je zulke ge luiden nooit horen. Ik kan dat toch niet goed rijmen. Die peper dure woningen aan de Vaart zijn als warme broodjes verkocht en als Benny Neijman in de Stads gehoorzaal optreedt is iedere stoel verkocht. Dan denk je: Vlaardingen moet toch iets héb ben." Het debat in het Campanille Ho tel leverde een hele serie sugges ties op hoe Vlaardingen 'beter naar buiten gebracht' kan wor den. De stad hoeft, meent Karin Hollegien, een paar sterke pun ten. Allereerst is daar de rijke ge schiedenis: „De haringcultuur ja, maar daar begon het niet mee. 2500 jaar voor Christus woonden hier ook al mensen. De archeolo gische vondsten van de Vlaardin gen Cultuur zouden een goede toeristische trekpleister kunnen zijn." Een tweede sterk punt is het 've le groen'. Hollegien: „We hebben toch een aantal mooie parken. Het park in Holy, het Oranje park. En de Broekpolder is een gewaardeerd recreatiegebied met veel groen." Andere voorzie ningen die best eens mogen wor den benadrukt zijn volgens de VW-directrice de surfplassen in de Westwijk, het Visserijmu seum en 'de mooie binnenstad'. „Nou ja, er is inderdaad veel ge- maar er staan toch ook nog genoeg oude panden." Hoe het, ondanks die vele prach tige attracties, dan toch mogelijk is dat Vlaardingers zo negatief oordelen over hun woonplaats, is de VW een raadsel. De suggestie dat dit geen typisch Vlaardings verschijnsel is, en dat mensen overal de neiging hebben hun omgeving zwart af te sehilderen omdat ze niet met de ogen van een toerist kijken, wordt door de VW-directrice aarzelend onder schreven, „Hopelijk kan de werkgroep daarin verandering brengen Hun activiteiten hoe ven er echt niet toe te leiden dat het hier straks wemelt van de dagjesmensen. Als ze kleine ver beteringen in de stad voor elkaar weten te krijgen, minder zwerf vuil bijvoorbeeld, is dat al een he le vooruitgang."

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1