iterweg 'Aids stopt niet bij gemeentegrens' Schiedam geeft 72.000 gulden voor Ron Wichmanhuis Sinterklaaskoopavond erg rustig Welzijn '90-coördinator akkoord met ontslag Handige kado's Uitgekeken op een bril? Verlanglijstje Foto's en aquarellen in centrale bibliotheek Familiaire kliekvorming 3b Ijzerhandel Oost vS* Rotterdams Dagblad Donderdag 2 december 1993 Er zijn twee doel^oepen.waar de VW in Schiedam op móet mikken) Dat zijn de-Schiedammers en de niet-Schiedammers, Daar is dus geen ondereoek voor nodig. Ruud Pillard kan deze conclusie gratis van mykrygert. Als de Schiedammers gréóg winkelen op de Hoogstraat; doen de Vlaardingers dat ook. Als een stad aantrekkelijk is voor toeristen, komen er arme en rijke - mensen! De armen kómen kijken, wat de rijken kopen en de rijken kopen tinnen Palmboompjes, kantgekloste Zakkendragershuisjes, glas-in-lood-jeneverkeüges, intelligente ansichtkaarten, Branders- buurttheelepeitjes, speculaasmolens en brandersbonbons. Maar aangezien Schiedam déze snuisterijen niet heeft, komen de ryken ze niet kopen en'de armen niet kijken wat de rijken kopen. Dan kómen er geen horeca-exploj tanten die de Lange Haven vol ter rassen zetten. En ook geen venters die warme bollen en ijsjes en pop corn by het Schreihuisje verkopen. En geen rondvaartboten op de Nieuwe Haven en dëjWesterhaven. En geen banenpoolers die de groene wandelpaden van de Koemarkt naar de Maasboulevard on derhouden en de beeldhouwwerken poetsen en de.bankjes vrij van drek houden, want de langdurig werklozen voor de banenpool zijn er wel, maar niet waar ik. het verder over heb: de wandelpaden en de beelden en de bankjes. Volgens het onderzoeksbureau DTV is er geen integraal beleid. Die kan het laatste linkse program college van Nederland in z'n zak ste ken. Een. molen erbij weegt niet op tegen de sloop van monu mentwaardige gebouwen. Het is alles dump en discount. Daar trekje uurtjesmensen mee, maar geen dagjesmensen. Een jenevermuseum is een prachtig streven ennoodzakelij k, maar er hoort een cultuur omheen van ambachten en muziek en prikkelende debatten. De.blinde muren van de kiosken op de Koemarkt laten precies zien wat er met de stad aan de hand is: niets! Daar komt geen doelgroep op af. KOR KEGEL Vlaardingen In de centrale bibliotheek aan de Waalstraat is de gehele maand een tentoonstelling te zien van werken van Ton en Anneke Visser. Het twee tal exposeert foto's en aquarellen. Ton Visser fotografeert sinds 1978 en laat het spel van licht en kleur de sfeer bepalen. Zijn voorliefde gaat uit naar landschappen. Anneke Vis ser tekent en schildert vanaf jonge leeftijd en kreeg les van de kunst schilder Arie Boers. De expositie is tot en met 31 december te bezichtigen gedurende de ope ningstijden van de 'bieb'. Carel van der Velden heeft natuurlijk gelijk wanneer hij stelt dat politici moeten dicussiëren over de inhoud en niet over eikaars familiebanden of intieme relaties (Rotterdams Dagblad, 26 november). Ik wil echter een paar opmerkingen bij dit artikel maken. Juist omdat Groenlinks een open politieke partij wil zijn, waar voor nieuwkomers plaats is, zouden we ons het artikel van Carel van der Vel den erg moeten aantrekken. Ware het niet dat hij zo weinig inhoudelij ke argumenten geeft voor zyn constatering dat Groenlinks te lijden heeft onder familiaire kliekvorming en personele behoudzucht. Kenne lijk leidt hij dit af uit het feit dat de voorzitter van de fractie en de voor zitter van het bestuur een 'intieme relatie' hebben en dat Adem Kara- mahoglu op de vierde plaats op de lijst staat. Heeft hij geïnformeerd bij Adem of hij zich soms geplaatst ziet tegen over een ondoordringbarekliek? Heeft hij bij het bestuur geïnformeerd welke overwegingen er waren voor deze volgorde? Of sprak hij met an dere leden die na;een bijéénkomst van Groenlinks gillend weg zijn ge lopen omdat ze niet tegen de walm van opgewarmde kliekjes konden? En, niet het minst belangrijke/heeft de kwaliteit van ons werk te lijden onder het vermeende gebrek aan doorstroming? Kortom, waar is de in houd? In het artikel Wordt het beeld geschetst dat Groenlinks en D66 goed ga ren spinnen bij het beeld dat de PvdA een gesloten, weinig vernieuwen de partij is en in de hoop op extra stemmen dat vuurtje ook aanwakke ren. Dat ligt toch anders. Natuurlijk wil Groenlinks wat groter worden, maar de teloorgang van de PvdA is alles behalve een inspirerend beeld. Sterker nog, wij betreuren dit zeer. Want wij denken dat een sterke, wervende en vernieuwende PvdA in Schiedam hard nodig is. Onze stemmenwinst verdienen we graag zelf. Het is niet zo interessant om te weten wie het met wie doet in welke par tij dan ook. Wel interessant is om na te gaan welke mensen politiek val len en kunnen bedrijven in een open, progressieve bestuursstijl waarbij het gaat om de inhoud, inspiratie en overtuigingskracht. Zo beoordelen wfj onze kandidaten en zo kijken we ook naar de resultaten van vier jaar coalitie. De conclusie van Groenlinks (maar ook van ondër anderen een aantal PvdA-leden) is dat juist op die aspecten de veelbelovende start van de PvdA bijna vief jaar terug, niet uit de verf ïs gekomen. Een pa- pieren programma is prachtig maar niet genoeg. Politiek is immers mensenwerk. Het maakt dus wel degelijk uit welke mensen dat doen. Beo Oomens, fractievoorzitter Groenlinks Schiedam - Aidspatienten en mensen die zijn besmet met het HlV-virus wonen overal. Daarom moeten alle gemeenten in de Rijnmond een financiële bijdrage leveren aan het realiseren van het Ron Wichmanhuis in Rotterdam. Woorden van deze strekking sprak gisteren wethouder Bart de Leede van Schiedam bij de overhandiging van een cheque van 72,000 gul- n. „Het initiatief voor het Ron Wich manhuis is lofwaardig en ver dient brede ondersteuning. In Schiedam wordt het breed gedra gen. Dit blijkt uit het unanieme raadsbesluit tot de bijdrage en de inzamelings-aeties van onder meer de Rotaryclub en stadscar- navalsvereniging De Rietzeilers," benadrukte De Leede. Jaap van der Meent, voorzitter dit geval gaan wij als Schiedam graag over de grens heen. Ik hoop dat andere gemeen ten onze stap volgen en de steden die het verzoek voor financiële steun reeds hebben afgewezen, hun besluit heroverwegen. Een opvang- en voorlichtingscentrum voor Aidspatienten en mensen met het HlV-virus is broodno dig." van de Stichting Ron Wichman huis, sprak zijn waardering uit voor de 'heldere wijze waarop Schiedam het verzoek heeft be handeld'. „Dit moet een voor beeld zijn voor alle Rijnmondste den. Een aantal heeft ons verzoek voor een eenmalige bijdrage van minimaal één gulden per inwoner afgedaan met Vij hebben geen Aidspatienten en Rotterdam moet zelf maar voor die voorzie ning zorgen'." Onder meer Vlaar- dingen wees met dat argument het vereoek af. De gemeente Rot terdam heeft zich nog niet uitge sproken. Van der Meent: „Het is een nood zaak dat de gemeenten samen één miljoen gulden bijdragen. Er is 4,6 miljoen gulden nodig om het Ron Wichmanhuis, dat in het voorjaar na een verbouwing wordt geopend, schuldvrij in te richten en voor tien jaar te kun nen exploiteren. Ondertussen is al één miljoen gulden verkregen uit particuliere acties en bijdra gen van verschillende instan ties." In een aantal steden zetten parti culieren, bedrijven en verenigin gen zich in toenemende mate in voor de actie 'Met Lee tegen Aids' ten behoeve van het Ron Wich manhuis van Lee Towers en Rein WolterDe opbrengst van allerlei acties (sponsorlopen, bazaars, be nefietavonden) stelt men be schikbaar voor het Ron Wichman huis. Ron Wichman is gestorven aan Aids. In zijn nadagen gaf hij op scholen voorlichting over het voorkomen van Aids. Hij ervoer het ontbreken van een opvang- en informatiecentrum als-een groot gemis. "Vrienden van hem hebben na zijn dood de Stichting Ron Wichman opgericht met als doel een dergelijk centrum te realise ren. Coby de la Rie, Schiedams gemeenteraadslid voor D66, is hierbij als penningmeester nauw betrokken, De eerste koopavond voor Sinterklaas, dinsdag, was in Vlaardingen geen succes. Slechts een handjevol winkels was open en het aantal klan ten bleef ver achter bij de ver wachtingen. Op en rond het Liesveld heerste een onwe zenlijke stilte. Algemeen wordt aangenomen dat de gladheid daarvan de voor naamste oorzaak was. Gisteravond was het drukker in de Vlaardingse binnenstad, maar een echt succes lijken de koopavonden voor Sinter klaas niet meer te worden. „De trend is dat de aandacht toch steeds meer verschuift naar Kerst," zegt Martha van Haar namens de centrumwin- keliers. Winkels die hun as sortiment op 25 en 26 decem ber hebben afgestemd, heb ben geen belangstelling voor extra Sinterklaasverkoopu- ren. De teloorgang van het Sinter klaasfeest stemt Martha ter Haar bedroefd. „Wij proberen graagdietraditieinerete hou den, maar als een grote groep niet meedoet sta je machte loos, Deelname aan de extra koopavonden is nu eenmaal niet verplicht," Ook vanavond en morgenavond zijn sommi ge winkels open voor de Sin terklaasverkoop. Foto Roel Dijkstra Schiedam/Viaardingen - Het be stuur van Welzijn '90 en de gewe zen coördinator van deze stich ting George Herders hebben gis termiddag in het Schiedamse kantongerecht een beginselak koord bereikt over zijn ontslagre geling. Welzijn '90 wil de op non- actief staande Herders lozen omdat de verhoudingen binnen de stichting totaal verziekt zou den zijn. Herders staat vermoede lijk per 1 januari 1994 op straat. Gesteund door dertig sympathi santen was Herders gisteren naar het kantongerecht aan de Schiedamse Lange Haven geko men om het ontslag aan te vech ten. De kantonrechter hoefde er uiteindelijk niet aan te pas te ko men om een oordeel in het geschil te vellen. De zitting liep een uur uit. De strijdende partijen maakten van de gelegenheid gebruik om in de wachtkamer een principe-ak koord in elkaar te timmeren. De komende weken wordt onderhan deld over een aMoëuhg&régéling voor de welzijnswërkéri' fsgniri I George Herdcrs' Wördtdóór -Hetl Vlaardingse gemeentebestuur ge zien als de kwade genius achter het beleid van Welzijn '90 in de af gelopen jaren. De problemen wer den eerder dit jaar/onderzocht door adviesbureau' .ODRR'^'dat; '■ëoficludeerde datd$. een 'doodzieke orgaritéatfêji'oie de! sfeer in het Vlaardmgsë' welzijns werk grondig heeft verpest. Een handvol medewerkers vorm- Hoek van Holland - De Partij van de Arbeid wil dat de deelgemeente een beter contact krygt met de bevolking. Woordvoerder Adri Bras constateerde dat er vanuit de bewoners nauwelijks belangstelling bestaat voor bèt werk van de deelgeraeenteraad. „Zelfs de be- grotingsbehandeling wordt alleen bezocht door een klein aantal trouwe fans." Bras is van mening dat juist in de komende verkie zingsperiode alle partijen weer gaan inspelen op de betrokkenheid van de bevolking. „Daarna komt dan weer de grote verwijde ring," vreesde bij. De PvdA pleitte opnieuw voor het aaneen bouwen van het Herman Visserhuis ën hét Bertus Bliekhuis met 'levensloop bestendige woningen'. De socialisten willen de zorg voor de ouderen zoveel mogelijk in Hoek van Hol land laten plaats vinden, zodat ouderen niet gescheiden behoeven te worden wanneer een van de partners hulpbehoevend wordt. de volgens ODRP een 'totalitair regime'. De situatie werd extreem en buitengewoon ernstig ge noemd. Binnen de stichting wa ren volgens het rapport machts spelletjes aan de orde van de dag. Herders werd afgeschilderd als een meedogenloze man die voort durend bezig is zijn positie te ver sterken. Migranten werd verteld dat Welzijn '90 de enige vriend is in een vijandige samenleving. ODRP stelde voor om Herders on der curatele te stellen. Dat ge beurde, maar in de nieuwe werk- verhoudingen ontstonden snel nieuwe "'conflicten. Die leidden uiteindelijk tót de ontslagaan vraag. Voordien had Herders meege werkt aan .een 'tegenrapport', waarin de zwarte piet niet bij hem maar bij het gemeentebestuur werd gelegd. In eerste instantie was het gemeentebestuur ook door ODRP niet gespaard. Van wethouder Ranshuijsen werd ge zegd dat hij te weinig afstand tot de stichting had bewaard. Zijn voorganger Ary Maarleveld werd verweten dat hij met alle macht een fusie in het welzijnswerk had doorgedrukt. „De in de rapporten genoemde verwijten zijn zeer zwaar," oor deelde kantonrechter mr. Lubbe- rink. „Er valt niks meer te redden aan dit arbeidsgeschil. Daarvoor is er te veel gebeurd. ODRP was heel hevig in haar kritiek." De rechter onthield zich van een waarde-oordeel over het conflict. Ik heb er geen goed beeld van. ïk ben blij dat de partijen zelf onder handelen over de afvloeiingsrege ling." George Herders noemde zichzelf gisteren het 'persoonlijk slachtof fer' van de herstructurering in het Vlaardingse welzijnswerk. Die herstructurering wordt nu vorm gegeven door een interim-mana ger. Besloten is al dat de Stichting Welzijn'90 verder gaat als de Stichting Advisering en onder steuning in Maatschappelijke Aangelegenheden (SAMA), Donderdag 2 december SCHIEDAM Artoteek (Bachplein 589). Exposi tie 'Klant is koning', t/m 16 dec. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Story of qiu Ji (film), 20.30 u. Hans Kazan, 20.15 u. MAASSLUIS De Kern. Computerclub, 19.30 u. Koningshof. Bridge, 19.45 u. Not re Dame. The eyes of Isis, 20.45 u. ROTTERDAM Luxor Theater. Sweeney Todd, 20.15u. Schouwburg Gr.z. Tom mie, 20.15u. Kl.z. Glenn, 20.30u. Vrijdag 3 december SCHIEDAM Buurthuis Nieuwland. Disco voot tieners, 19.30u. Filmhuis. Simple men, 21.30u. Passage. Harry Sacksioni, 20.15u. Teerstoof. Zindroom (cabaret), 20,30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Story of qiu Ju (film); 20.30u. Hair (musical), 20.15 u. Harmonie, jazz, 23.00u. Hollandiagebouw. Expositie kun stenaars, t/rn 24 dec. Vrije Acade mie. Lezing Sylvia Hagers, 20.00u. Grote Kerk. Concert Van Peteg- hem-orgel, 20,00u. MAASSLUIS Koningshof. Bingo, 20.00u. Bioscopen ROTTERDAM Aihambra Riksbioscoop: 'A few good man' (12) dag. 11.45-14.45- 17.45-20.45. Aihambra 2: The house of the spirits' (16) dag. 1.15- 4-8. Calypso 1: 'Farewell to my con cubine' (al) dag. 1.15-5-8.30. Ca- iypso-2: 'Aladdin' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso-3: The Firm' (16) dag. 1.15-5-8.30 Cinerama 1: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: The Crush' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Night and the City' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30, Cinerama 4: Tina' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 5: The real McCoy' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30, Corso: 'Aladdin' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lantaren/Venster 1: 'Ro mance de Valentia' dag.8, Trois couleurs: bleu' (16) dag.10,15, Venster 2: do.7.30: 'The Snapper- 'voorpremiëre za 7.30: 'Riff Raff zo 7.3Ö:'Much; ado,, about nothing' voorprem. ma 7.30: 'Peter's friends' wo 7.30;J Raining stones' voorprem. do.9.30 'Katzelmacher' vr. 8 lexing over Fassbinder 9.30 'Lola" za.zo 9.30:.'Schatten der Engel' ma 9.30: 'Chinesisches Roulette' wo9,30: 'Ij- li Mar!èen'„yr.l2 'Amazing.Race'za 12: 'Över our dead bodies! zo2:.'Over our dead bodies' di 8 'Wintergasten' 10: 'La vie dsvant soi'. Venster 3: Trahir' dag. 8-10, ma.alleen 8. Sneak Preview ma.10. Venster 4: 'Het is een schone daggeweest' (16) dag. 8. The women from the Lake of Scented Souls' (16) dag. 10,wo.óóK 8. di.8'Fuurland 2'wo 8'Videogram- me einer revolution' vr.12 "korte amerikaanse films' za.12 'Sex is...' zo.2 'Korte Europese films', Lumiè- re 1: 'Rising Sun' (12) dag.1.15-4- 6.45-9.30, Lumière 2: The Firm' (16) dag. 1.15-4.45,8.15, Lumière 3: The fugitive' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30, Lumière 4: The house of the spirits' (16) dag. 1.15-4.30- 8.15. Rex: 'Dirty Blond' (18) dag. 12. doori.voorst. Thalia: 'Hard Tar get' (16) dag.1.15-4-6.45-9.30. Vóór wie van klussen houdt Fantastische fado-ideeën voor Sint en Kerstman! Bij uw doehet- zeff-spedaalzaak vindt u altijd het juiste AEG katJo. Tegen 'n feestelijke prijs en met vele nuttige gratig extra's! AEG haakse slijpmachine WSL 11S XS 710 Watt Veiligheidsschakelaar. Speciale asvergrendeling. Ook voor tinkshandigen. Volledig metalen motorhuis 180" draaibaar. Slijpschljfdtemeter a 15 mm. Aktieprijs 229,- houten koffer! AEG deeoupeerzaag STEP 600 X Fixtec. 600 Watt. In 4 standen verstelbare pendelbeweging. Traploze, elektronische sndheidsregeling. En fixtec: supersnel en ge makkelijk zaagbladen verwisselen. Zaagdiepte in staal 5 meCaal/keramlek 10 mm, hardhout 65 mm en spaanplaat 80 mm. Aktleprijs 299,- Nü Incl. cirkel-/paraJIeïgeleider houten koffer. AEG slagboorschroevendraaier SBE 550 R 550 Watt Slagkracht en toerental traploos regelbaar. Omkeer baar. Tandkransboorhouder. Boorkapacrteit in staal 10 mm, beton 15 mm, steen 18 mm en hout 25 mm. AktiepHjs 229,- Incl. schroefdiepte-aanslag met magnetische bithouder houten koffen. GRATIS HOUTEN KOFFER! Ijzerwaren - Gereedschappen V Hogendorpiaan 69a, Vlaardingen. Tel. 010-4707676 Contactlenzen van Argus. "nN-<7 Kom eens langs bij Argus. Daar kunt u een nieuw brilmontuur uitzoeken, maar u kunt ook 'terug naar de essentie' en zich uitgebreid laten adviseren over lenzen. Want ook daar is Argus sterk in. Dat kan ook niet anders met zo'n enorm assortiment. Zachte, vormvaste, dubbelfocus, gekleurde, zuurstofdoorlatende, wegwerplenzen: we heb ben alles voor u in huis, inclusief het meest moderne. Plus een deskundig team gediplomeerde contactlensspecialisten dat u graag het juiste advies geeft. opticun [an.vo Optiek Argus: lid van de Vereniging Oogmerk-Opticiens, ANVO gediplomeerde optometris- ten/contactlensspecialisten, Audicien NVAB. Ruim 1500 brilmonturen, adviezen, compu- ter-oogtesten, oogmeting, low-vision apparatuur, gratis informatieboekjes. Schiedam: Oranjestraat 19 - tel. 010-4738700, Maassluis: Koningshoek - tel. 01899-19039, Vlaardingen: Korte Hoogstraat 23 - tel. 010-348450. MET ARGUS ZIE JE NOG 'NS WAT VAN DE WERELD.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1