eg 9 Onrust bij maatschappelijk werkers Brandweer redt meeuw Automobilisten met slok op rijden tegen de lamp Graveer- actie groot succes Waterleidingnet in provinciale handen Gemeente stoot werk af, betrokkenen weten niet waar ze aan toe zijn BSM I /jg|*,J Celstraf voor ontvoerders Vuurwerk blijkt kogel te zijn Dertien prenten bij Pruissingel -Winkelkluis opengeboord Inbraak in Pniëlkerk Inbrekers in kraag gevat Britten vechten op station Politie vindt chemisch afval Drukke tijden zakkenroliers Rotterdams Dagblad Maandag 6 december 1993 ®T't3 ff Schiedam - Een Sehiedamse vrouw is zaterdagmiddag rond half zes beschoten op de hoek Alei da straat/Van der Elststraat. Zij liep daar en hoorde een knal waarvan ze aanvankelijk dacht dat het vuurwerk was. Later vond ze een kogel in haar handtas. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft zaterdagmiddag tussen vijf en zes uur gecontroleerd op het rijden door licht licht bij de kruising Burgemeester Pruissin- gei/Westlandseweg/Burgemees- ter Heusdenslaan. Dat leverde dertien bekeuringen op. Schiedam - In een winkel aan het Hof van Spaland in Schiedam is gisternacht ingebroken. In de kelder is een vloerkluis openge boord waarna men er met 23.000 gulden vandoor kon gaan. Vlaardingen - In de Pnièlkerk aan de Henriètte Roland Holst- straat in Vlaardingen is dit week einde ingebroken. Er zijn een ver sterker en enkele muziekinstru menten gestolen. Dit weekeinde is er ook ingebro ken in kelderboxen aan de Wil lem de Zwijgerlaan en de Profes sor Mekelstraat. Daaruit verdwe nen een damesfiets en sportkle- ding. Een fiets werd ook ont vreemd uit een schuur aan de Kievitlaan. Uit winkels aan de Van Hogendorplaan en de Schiedamseweg is geld gestolen. En uit een bedrijf aan de Delta weg zijn een computer en een printer weggenomen. Maassluis - Twee inbrekers zijn dit weekeinde door de Maassiuise politie aangehouden op verden king van inbraak in een tabaks winkel aan de Zuidvliet. Ze wer den gepakt toen ze vluchtten in een auto. Er is verder ingebroken in een restaurant in het winkelcentrum Koningshoek, Daar zijn twee gok automaten opengebroken. Geprobeerd is in te breken in een winkel aan de Reigerlaan en een kledingzaak aan de Noordvliet. Ook in de Grote Kerk van Maas sluis is ingebroken. Er zijn een vi deorecorder, een camera en een microfoon gestolen. Hoek van Holland - Met hulp van de Koninklijke Marechausse Reeft de Hoekse politie zaterdag- - avond rond half acht vijf Engel sen aangehouden omdat ze aan het vechten waren op het NS-sta- tion. Dat ging zo heftig dat één van hen voor behandeling naar het Oogziekenhuis in Rotterdam moest worden gebracht. De overi ge vier zijn teruggestuurd naar hun geboorteland. Hoek van Holland - Bij een bedrijf aan het Nieuw Oranjekanaal in Hoek van Holland zijn zaterdag chemische afvalstoffen, waaron der vermoedelijk asbest, aange troffen. De politie vond die na de melding dat er brand woedde in een stapel afvalhout. De Maas siuise brandweer bluste het vuur. Schiedam - Een 50-jarige vrouw uit Schiedam is zaterdagmiddag m een tram van lijn 1 bestolen van haar portemonnee. Daarin za ten onder meer geld en een giio- maatpas. Een dag eerder was een 44-jarige Vlaardinger zijn Visakaart kwijtgeraakt Visa Ne derland beide hem met de mede deling dat er grote bedragen van zijn rekening werden afgehaald Toen pas ontdekte hij de vermis sing. Een 49-jange Schiedammer raak te dit weekeinde m een café aan de Lange Kerkstraat zijn porte monnee kwijt. Die zat in een jas die hij over een stoel had gehan gen. Een winkelende vrouw raak te in het Hof van Spaland haar portemonnee kwijt. Maassluis - De door de gemeente Maassluis aangekondigde af stotingvan een deel van het maatschappelijk werk heeft tot gro te onrust geleid onder het betrokken personeel. Vorige week werden de medewerkers ingelicht over het onderzoek, dat ad viesbureau ODRP naar ecr< nieuw te vormen structuur gaat in stellen. De betrokken veertien medewerkers weten intussen to taal niet waar zij aan toe zijn. De kans bestaatdat een aantal van hen in de toekomst een andere taak krijgt. Het onderzoek volgt op een be slissing van de gemeenteraad om het maatschappelijk werk in Maassluis af te stoter.. Op dit mo ment functioneren het Gemeen telijk Maatschappelijk Werk en het Interkerkelijk Centrum voor Maatschappelijke Dienstverle ning (ICMD) naast elkaar. De gemeentelijke dienst is onder meer belast met hulpverlening aan achterstandsgroepen als mi granten, sociale minima en vluch telingen. Het ICMD helpt in de eerste plaats mensen met psycho sociale problemen. Te denken valt aan hulp aan mensen die een rouwproces doormaken of proble men hebben met de verwerking van incest of relatieproblemen. Als onderdeel van een groter pri vatiseringsproces wil de gemeen te Maassluis in ieder geval een deel van haar taken op het vlak van het maatschappelijk werk af stoten. Het adviesbureau bekijkt nu, welke taken voor privatise ring in aanmerking komen Er moet bij dat proces rekening wor den gehouden met wettelijke be perkingen. Zo is de gemeente on der meer verplicht zelf zorg te dragen voor de opvang van asiel zoekers. Stoot de gemeente taken af, dan heeft dit consequenties voor het personeel. In gemeentelijke dienst zijn acht mensen in het maatschappelijk werk actief. De situatie is onzeker voor diegenen die nu werk verrichten dat straks wordt afgestoten. Zij hebben een baangarantie, maar als hun werk door particuliere handen wordt overgenomen kunnen zij het hui dige beroep met in gemeentelijke dienst voortzetten. Een mogelijkheid zou zijn om te gaan werken bij het geprivati seerde Maatschappelijk Werk, maar de betrokkenen hebben nog geen garantie dat dat straks in de praktijk daadwerkelijk mogelijk is. „In dat geval zullen we er hls gemeente alles aan doen om daar een werkplek te verwerven," zegt verantwoordelijk wethouder Ruud Timmermans. Onzeker Bij de acht personeelsleden tel lende Maassiuise tak van het ICMD hebben de komende veran deringen in het maatschappelijk werk eveneens tot onrust geleid. „Er wordt al héél, héél lang over gesproken,'' zegt een personeels lid. „Maar er is nog steeds ver schrikkelijk veel onduidelijk. Wij weten totaal niet waar we aan toe zijn. In theorie kan de verzelfstandi ging op twee manieren gaan ver lopen. In optie 1 komen de mede werkers van de twee organisaties voor Maatschappelijk Werk bij één nieuwe organisatie te wer ken. Een complicerende factor bij die optie is, dat het ICMD nu zowel in Maassluis als in Vlaar dingen actief is. Zo'n nieuwe or ganisatie zou betekenen dat het bestaande ICMD zou worden ge splitst. In optie 2 brengt de gemeente Maassluis haar taken onder bij het ICMD. „Het zal in eerste in stantie een zaak voor het gepriva tiseerde bedrijf zijn om de organi satie te bekijken," zegt wethou der Timmermans. „Er zulten in ieder geval geen gedwongen ont slagen vallen." ITO o mi: rffli- srl ta sm£fË 3 Door Sander Son nemans Schiedam - Tijdens een grote al coholcontrole die m de nacht van vrijdag op zaterdag op drie ver schillende plaatsen m Schiedam is uitgevoerd, is tegen 28 automo bilisten proces-verbaai opge maakt wegens rijden onder in vloed. Vijf van hen zijn hun rijbe wijs kwijtgeraakt. Daarnaast wer den zes bekeuringen uitgedeeld wegens het rijden zonder rijbe wijs of technische gebreken aan de auto. Bij de controlepost aan de 's-Gravenlandseweg werden twee illegale Turken uit een auto gehaald van wie er één een vuur wapen bij zich droeg. Bij de controlepunten aan de Nieuwe Damlaan en de 's-Graven- landseweg is er voor de automobi listen geen ontkomen aan. Het verkeer uit alle richtingen wordt in de fuiken geloodst. Aan de Ger- rit Verboonstraat kruipen wel en kele bestuurders met een slok op door de mazen van het net. Ze schieten op de Koemarkt de Bui tenhavenweg op om de controle te ontlopen Vooral m de beginuren van de vier uur durende actie hebben de agenten handenvol werk. Blazers die meer op hebben dan toege staan, moeten mee naar het bu reau voor een ademanalyse. Het is cr een en al bedrijvigheid. Ruim honderd mensen van de Regiopolitie Rotterdam en de Al gemene Verkeersdienst zyn bij de controle ingezet. Ook Veilig Verkeer Nederland (WN) en de Wegenbelasting zijn van de partij. Lang hoeven de drinkers in het bureau niet op hun beurt te wach ten. Op de drie verschillende plekken worden de overtreders 'opgespaard' in een busje. Busje vol? Dan naar het bureau. Daar worden de nieuwe 'ladingen' stel selmatig afgehandeld. Bestuur ders met goed gedrag krijgen een sticker mee van de mensen van VVN. Ook zij trotseren de hele nacht de kou die ondanks de re gelmatig aangeleverde koffie, na verioop doet rillen en ijsberen. Behoorlijk wat mensen met een slok op maken stennis. Een vrou welijke taxichauffeur moet twee keer blazen. Het meetapparaat toont een f. Fout dus. Ze moet 'Goedenavond, alcoholcontrole. Wilt u even blazen?' Voor automobilisten met een slok op was er aan de Nieuwe Damlaan geen ontkomen aan. Foto Roei Dijkstra l mee naar het bureau. De passa gier stapt kwaad uit zonder te be talen en rent naar de tram die vanuit Groenoord het station na dert. Ondanks het negatieve re sultaat blijft de vrouw volhouden niet te veel te hebben gedronken. Maar de mogelijkheid om op ei gen kosten een contra-expertise te laten doen, wijst ze mokkend van de hand. Aan de Gerrit Ver boonstraat gaat een man wiens vrouw is weggebracht naar het bureau, vreselijk te keer. Voor de omstanders een boeiend schouw spel. De zaak, die dreigt uit de hand te lopen, wordt na veel ge praat tenslotte gesust. ..Je bent toch niet besodemie terd," reageert een chauffeur van de Eurotax aan de Nieuwe Dam laan. Twee maal heeft hij gebla zen. Het blaasinstrument geeft aan dat het niet goed zit. „Wat gaan we nou beleven?" vloekt de man. „Ik heb geen druppel ge dronken Zijn passagiers, ken nelijk aikomstig van een feestje en vrolijk gestemd, liggen dubbel van de lach en stellen voor zelf maar verder te rijden. „De meter blijft lopen," grapt de oudste van het stel. De politie-agent twijfelt en neemt een ander blaastoestel. Weer bolt de chauffeur zijn wan gen. „Effe vvachte...," doet de agent vrolijk, „pizza!" Er ver schijnt een p. Van Prima. „Maffe toestand hier." bromt de chauf feur en rijdt weg. De controle m het centrum trekt heel wat bekijks. Kroeglopers blijven staan en slaan de verrich tingen van de agenten gade. „Wat moeten wij nou?" zeggen twee mannen nadat hun metgezel om dne uur achter zyn stuur van daan is gehaald. Lopen is het eni ge dat er voor hen opzit. Maar ze blijven nog wel een uurtje kijken, daarbij de politie humoristisch becommentariërend Kijk roept een van hen, „een dronken vent op de fiets. Pak 'm dan. Ach, laat ook maar. Hij heeft toch geen rijbewijs." Brullend gaan de twee op weg naar huis. De Vlaardingse brandweer heeft gisteren een meeuw ge red. Twee wagens rukten rond het middaguur uit om de vo gel, die in de singel aan de Zwaluwenlaan verstrikt was geraakt in een vissnoer, te hulp te schieten. Met behulp van een ladderwagen werd het dier uit zijn benarde positie bevrijd. De politie bracht de meeuw naar het vogelasiel in Schiedam. „Hij vermaakt zich best hier," meldde mevrouw Van der Hoek van het asiel vanmorgen. „Hij is weer hele maal opgeknapt. Vandaag of morgen zal hij wel wegvlie gen." Foto Roel Dijkstra Schiedam - Met het grootste ge duld hebben ruira tweehonderd Schiedammers vrijdag en zater dag gereageerd op de graveerde- tie van de politie. In enkele geval len moesten autobezitters drie uur in de rij staan, maar ze had den het er graag voor over. Ze lie ten zich het door de politie gebo den buitenkansje niet ontnemen, Voor slechts een tientje immers werd het kentekennummer van hun vervoermiddel in de autorui ten gegraveerd. Bij de autoradio was dat zelfs gratis. De politie voorzag er 165 van postcode en huisnummer. Een uur voordat Teun Driessen van het gelijknamige graveerbe- drijf zich vrijdagochtend op het Emmaplein installeerde, had zich al een lange rij van wachtende au tomobilisten gevormd. Die groei de in de loop van de ochtend zelfs tot ver in de Emmastraat, Van een goudmijntje wilde Driessen, die zaterdag zijn tent opsloeg bij Hof van Spaland, niet spreken. „Normaal kost het etsen vijfen twintig gulden," legt hij uit. Dat tientje is echt een actieprijs. Ik doe dit al sinds 1985 en ben er nog niet rijk van geworden. Nee, een goudmijntje is het zeker niet. Ik doe gewoon mijn werk." Autodiefstallen De graveeractie van de regiopoli tie Rotterdam-Rijnmond is on derdeel van het project dat al en kele maanden wordt uitgevoerd om de golf van autodiefstallen in Schiedam en Rotterdam-West te rug te dringen. Deelnemende au tobezitters krijgen desgevraagd adviezen van Piet Tooms, preven tie-coördinator van de politie in westelijk Rotterdam. Bij de infor matiestand worden ook stuur- en motorsloten aangeschaft. Be stond voor het etsen en graveren enorme belangstelling, de ver koop van de beveiligingsattribu ten viel tegen. „Tweehonderd piek voor zo'n apparaat?" rea geerde een bezoeker van de kraam vrijdagochtend. „Veel te duur. Kunnen jullie niet gewoon die autodieven gaan vangen?" In de ochtendspits ontstond nog even een opstootje toen één van de wachtenden de lange nj tracht te de omzeilen. Verder wachtten de belangstellenden keurig op hun beurt. „Nog vijfendertig wachtenden voor me? Het is niet anders," mompelde een 53-jarige Schiedammer. „Ik heb het er wel voor over. Want ik zou er niet aan moeten denken dat ze een keer mijn auto onder mijn kont van daan stelen. Nee, ik heb er echt wel het vertrouwen in dat die au todieven door dit beleid worden ontmoedigd. En mocht ik een keer de pisang zijn, dan is de kans dat mijn auto terug wordt gevon den volgens mij wel aanwezig. De politie is goed bezig." Door de toewijding waarmee de graveur geconcentreerd zijn werk deed, ontsnapte aan het Em maplein één van zijn klanten heel even aan zijn aandacht en piepte er tussenuit zonder te betalen. Ac tie werd er niet ondernomen. „Die man," moest politieman Piet Tooms lachen, „is kennelijk ver geten dat zijn kenteken is geno teerd voordat het m zijn ruiten is geetst Hij krijgt van de weck keurig een briefje thuis." Vlaardingen/Maassluis - Na Schiedam heeft ook het Nutsbe drijf Vlaardmgen/Maassluis (NVM) het waterleidingbedrijf overgedragen aan het Waterlei dingbedrijf Zuid-Holland-Zuid (WZHZ). De overdracht is onder deel van hel provinciale plan tot de reorganisatie van de drinkwa tervoorziening in geheel Zuid- Holland. Daarmee is het waterlei dingnet in beide steden eigen dom geworden van hel WZHZ. Storingsdienst Hoewel het beheer van het lei dingnet m handen is van het WZHZ blijft het NVM in haar ge meenten de uitvoerende werk zaamheden voor wat betreft de drinkwatervoorziening verrich ten. Daartoe behoren het dag en nacht in stand houden van de sto rings- en wachtdienst, opnemen van meterstanden, factureren en incasseren alsmede het registre ren en afhandelen van klachten. Door het provinciale beheer kan de aanleg en renovatie van leidin gen beter worden gepland en is er sprake van een meer efficiënte bedrijfsvoering met de produktie- plaatsen van het water. Het totale waterleidingnet in Zuid-Holland is onderverdeeld in vier regio's. Schiedam, Vlaardingen, Maas sluis en Delft vormen er één van. Daaraan moet binnenkort ook het Westland worden toegevoegd. Maandag 6 december SCHIEDAM Stadskantoor. Gemeenteraad, 20.00 uur. vlaardingen Stadsgehoorzaal. Youp van 't Hek. 20.15 uur. MAASSLUIS Koningshof. Bndge, 19.45 uur. ROTTERDAM Luxor. Golden Earring, 20.15u. De Doelen. The young chnstmas, 20.15u. De Tudor. Huisöand 4. 21.00u. De Twijfelaar. Brèm Brèm,.22.00u. Rott Schouwburg. De Notekraker, 20.15u. Dinsdag 7 december SCHIEDAM NBP-gebouw. Lezing over Francois HaverSchmidt door drs. H. Noorde- graaf, 20.00 uur. Podium. Jamses sie, 21.30 uur. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Youp van 't Hek 20.15 uur. MAASSLUIS Koningshof. Bingo, 20.00 uur. ROTTERDAM DeTudor. Huisband 1,21.0Qu, Po dium Café. Jamsessie, 21.00u. Dizzy. Barend Petersen Quintet. 22-OOu. Rott.Schouwburg. De No tekraker, 20.15u. Rott. Schouw burg, De Rott.Dansgroep, 20.30u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'A few good man' (12) dag, 11.45-14.45- 17,45-20.45. Alhambra 2: The house of the spirits' (16) dag. 1.15- 4-8, Calypso 1: 'Farewell to my con cubine' (al) dag. 1.15-5-8.30. Ca* lypso-2: 'Aladdin' (al) dag. 1.15-4- 6,45-9.30. Calypso-3: The Firm' (16) dag. 1.15-5-8.30 Cinerama 1: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'The Crush' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Nrght and the City' (alj dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: Tina' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 5: The real McCoy' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso: 'Aladdm' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9,30. imax Theater: 'Sharks' (al) dag.beh.ma, 2-8.30, za.zo. ook 4. 'Het grote Bamere Rif' (al) dag.beh .ma. 3-7.30. za.zo. ook 1. Lanta ren/Venster 1: 'Romance de Valen tia'dag.8. Troiscouleurs: bleu'(16) dag.10.15. Venster 2: do,7.30. TheSnapper'voorpremiereza 7.30: 'Riff Raff zo 7.30: 'Much ado about nothing' voorprem. ma 7.30: 'Pe ter's friends' wo 7.30: 'Raining sto nes' voorprem. do.9.30 'Katzelma- cher' vr. 8 lexing over Fassbmder 9.30 Lola" za.zo 9.30: 'Schatten der Engel' ma 9.30: 'Chinesisenes Roulette' wo 9.30: 'Uli Marleen' vr.12 'Amazing Race' za 12: 'Over our dead bodies'zo 2: 'Overourdead bodies' di 8 'Wintergasten' 10: La vie devant soi'. Venster 3: Trahir' dag, 8-10, ma.alleen 8. Sneak Pre view ma.10. Venster 4: 'Het is een schone dag geweest' (16) dag. 8. The women from the Lake of Scen ted Souls' (16) dag. 10, wo.óók 8 di.8 'Fuurland 2'wo8 'Vrdeogramme einer revolution' vr.12 "korte amen- kaanse films' za.12 'Sex is...' zo.2 'Korte Europese films'. Lumière 1: 'Rising Sun' (12) dag.i. 15-4-6.45- 9.30. Lumière 2: The Firm' (16) dag. 1.15-4.45.8.15. Lumière 3: The fugitive' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 4: The house of the spmts' (16) dag. 1.15-4.30- 8.15. Rex: 'Dirty Blond' (18) dag. 12. doorl.voorst. Thalia: 'Hard Tar get' (16) dag.1.15-4-6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'Hard Target' (16) vr.za. 00.15. Lu mière 2: 'Jurassic Park' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Sliver' (16) vr.za, 00.15. Venster 1: The crying game' vr,00.30. Venster 2: 'Ama zing grace' vr.24. 'Over our dead bo dies' za.24. Venster 3: 'The Krays' vr.24 'Aroom with a view' za 24. Ven ster 4: 'Korte amerikaanse films' vr,24. 'Sex is...'2a. 24. Kindermatinees: Venster 1: 'Tom en Jerry' 2o.wo.2.30. Venster 2: 'Beertje Sebastiaan' zo.wo.2.30. Schiedam/Rotterdam - De vier mannen en een vrouw die in juli van dit jaar een 21-jarige man uit Spijkenisse ontvoerden en mis handelden, zijn daarvoor door de Rotterdamse rechtbank veroor deeld. De vijf kregen straffen op gelegd die uiteenlopen van ander half jaar celstraf tot 240 uur dien stverlening. De oudste verdachte, de 51-jarige H.G. uit Spijkenisse, werd veroor deeld tot een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van achttien maanden. Tegen H.G. was twee jaar geeist. De enige vrouwelijke verdachte, de 43-jarige H.C. uit Schiedam, werd veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf. Twee weken geleden eiste de offi cier van justitie tegen haar acht tien maanden. Tegen de 31-jarige Schiedammer J.L. was eveneens achttien maanden celstraf gecist Ook hy kreeg een jaar gevange nisstraf opgelegd. De twee 18-jarige verdachten F R en M. van der S. uit Spijkenisse werden beide tot 240 uur dienst verlening veroordeeld. Tegen de ze mannen was door de officier van justitie, mr. R. de Groot, zes maanden gevangenisstraf geeist De vijf verdachten plukten op 9 juli het 21-jange slachtoffer in Rotterdam van de straat en ont voerden hem per auto naar Spij kenisse. Reden: de man zou bij zijn ontvoerders schulden heb ben. In Spijkenisse werd hy ver volgens mishandeld, vastgebon den en npgpsloten in een schuur Na drie dagen wist de Spijkenis- ser te ontkomen en ging hij naar de politie. Tijdens de rechtszaak ontkenden de vijf verdachten al les.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1