Inge de Bruijn is geen robot, maar ook zeker geen recreant De held van Hamburg l'IM.M:» 0 Schumacher tekent bij Drie partijen WK Dammen naar Rotterdam Tennisser Jaite stopt Zwemster uit Barendrecht (boos op bondscoach) allesbehalve ondersteboven van Chinees geweld Boris Becker na één ronde gezien Topscorersklassement '93-'94 t o 10 Bas van Noortwijk: 'Ik denk dat een paar van die Duitsers helemaal gek van mij is geworden' Biljartfinale in De Kroon Laatste loop van Fortuna Eerste prijs Judy Haaster Woensdag 8 december 1993 Rotterdams Dagblad Frankfurt - Michael Schumacher heeft zijn contract bij Benetton met drie seizoenen verlengd. De Duitse formule I-rijder blijft zijn werkgever trouw tot het einde van 1996. Schumacher heeft een salaris van ongeveer twintig mil joen dollar, ongeveer 36 miljoen gulden, bedongen. Het team en de coureur zijn ervan overtuigd, dat in die periode een wereldtitel haalbaar is. De bolides van Benet ton worden komend jaar opnieuw uitgerust met de motoren van Ford. In Engeland maakte de nieuwe renstal Simiek bekend volgend jaar met de motoren van Ford Cosworth te rijden. Rotterdam - Uitdager Harm Wiersma en titelhouder Alexei Tsjizjov spelen op 16,17 en 18 ja nuari in het Zuiderpark-hotel in Rotterdam drie partijen in het ka der van.hun match met als inzet het wereldkampioenschap. De tweekamp omvat twintig partijen. Buenos Aires - De Argentijn Mar tin Jaite heeft aangekondigd zijn tennisloopbaan te beëindigen. De 29-jarige Zuidamerikaan debu teerde in 1984. Zijn beste presta tie leverde hij in 1990 toen hij als tiende op de wereldranglijst werd geklasseerd. Prijsvragen Toto 48. Eerste prijs: geen winnaar; twee de prijs: 1 winnaar, bruto 10.040.30; derde prijs: 30 winnaars, elk 836.60. Schaken Wijk aan Zee. Sonnevanck-toernooi. Zes de ronde: Van Mil (Ned)-Armas (Fra) 1-0. Johansen lAusl-Sokolov (Rus) 1-0. Kuijf fNedl-Reindermati (Ned) 0-1. Wojlkiewicz (Pol)-Rogers (Acs) 1/2-5/2, Blees (Ned.l-Bos- bnom (Ned) 1-0. Stand: 1. Wojtkiewicz 4 1/2 punt. 2. Sokolov 4.3. Van Mil en Rogers 31/ 2, 5. Blees. Johansen en Reinderman 3,8. Armas 21'2,9. Kuijf 2.10. Bosboom 1. Tennis München. Mannen, Grand Slam Cup, 11 miljoen gulden: Eerste ronde: Korda (Tsj)- Volknv Ru s/316-2 6-3. Edberg (Zwo/2}-Mar- tin (VSt) 6-3 6-2, Ferreira (ZAf)-Becker iDui'öi 7-5 0-4. Bruguera (Spafdl-Larsson iZwe! 6-3 64. Voetbal Engeland. Oldham Athletic-Swindon Town 2-1, Sheffield United-Manchesler United 0-3. Stand aan kop: Manchester United 19-48. Leeds United 18-33, Black burn Rovers 18-32, Newcastle United 18-31, Arsenal 19-31. Schotland. Dundee-Dundee United 1-2, Raith Rovers-Aberdeen 1-1. Stand: Ran gers 21-27, Motherwell 20-25. Aberdeen 21- 25, Celtic 21-25. Volleybal Vrouwen. Nationale beker, poule B: TDK" Brevok-Martinus 0-319-15.12-15,3-15.1. Door Loet van Schellebeek Barendrecht - Sinterklaasavond, daar wilde ze van afblijven. Maar maandag moest en zou Inge de Bruijn weten, wat de bondscoach precies had bedoeld toen hij haar bij het vertrek van Schiphol naar Palma de Mallorca voor de camera van Stu dio Sport verweet de verkeerde keuzes te hebben gemaakt. Zij zou aan een spelletje van de AVRO (Superstars) de voorkeur hebbben gegeven boven een serieus evenement als de wereld kampioenschappen korte baan. „Ik wist echt niet wat ik hoor de," herinnert de zwemster zich, „ik stond perplex. Ik werd af geschilderd als de eerste de beste recreant, terwijl hij precies wist waarom ik niet meeging. Daar waren duidelijke afspraken over gemaakt.Een week lang, tot de terugkeer van de ploeg uit Palma, kropte de blonde Barendrechtse haar ergernis op. Toen draaide ze het nummer van René Dekker en gaf ze lucht aan haar gevoelens. „Het is toch geen manier van doen om je eigen pupil op de televisie zo door het slijk te halen? Het sloeg echt nergens op, Ik ben toch zeker geen robot." Daar was geen woord Chinees bij. Dekker schrok van haar uitbars ting, zei dat zijn woorden kenne lijk verkeerd waren overgekomen en dat hij het gewaakte ge sprekje nog eens zou moeten zien om te weten of en. zo ja, waar hij in de fout was gegaan. Voor Inge de Bruijn is dat geen vraag. Ze weet nog precies b(j wel ke gelegenheid Eric van Westen (haar coach) en zij met de bonds coach over de invulling van het najaar hebben gesproken. „Dat was eind oktober bij het NK sprint. De EK in Sheffield waren pas in augustus. Daarom was ik iaat met vakantie geweest en pas weer een maandje bezig. En omdat hel een lang seizoen wordt met als hoogiepunt het WK in Ro me. in september, leek het Eric en mij het verstandigste om keuzes te maken. Ik wil wel graag alles doen, maar dat kan nu eenmaal niet. Ik heb geen zin om opge brand te zij n als straks het WK be gint." Van de zomer al was de zwemster door de AVRO gewaagd om mee te gaan naar Lanzarote, waar van 18 tot en met 25 november de Su perstars-competitie zou worden gehouden. „Vond ik hartstikke leuk," geeft ze grif toe. „Ik zag het als een beloning voor mijn Euro pees record op de 50 meter vlin derslag." De trip sloot naadloos aan bij 'het EK sprint in Gateshead, waar In ge de Bruijn (terecht, vindt ze zelf) buiten de medailles viel omdat ze kracht en, vooral, scherpte miste. Toen al stond vast dat zij de wereldkampioenschap pen zou laten schieten. „Eric van Westen en ik prefereerden het EK sprint. Dat hebben we René Dek ker al by het NK verteld, maar we hebben hém laten beslissen. Met z'n drieën zijn we eruit gekomen. Hij was het ermee eens, toen." Slikken Dat was dus even slikken toen zij de bondscoach in het Sportjour naal zo ongeveer haar sportieve doodvonnis hoorde vellen. „En het meest vervelende is nog, dat de mensen zijn verhaal geloven. Ik heb ik-weet-niet-hoe-vaak moeten uitleggen dat liet anders ligt, dat er goede afspraken zijn gemaakt, dat ik geen robot ben en dus keuzes moet maken en dat mijn seizoen eigenlijk pas in ja nuari begint. Op dit moment wor- Chinese top pers hebben stuk voor stuk het van vroegere DDR-zwem- sters beken de borstloze postuur met lange armen en zwaarge- spierde bo venbenen. „Heb ik ook hoor, maar niet zoals zij," lacht Inge de Bruijn uit Ba rendrecht die, als ze in de spiegel kijkt, dan ook best tevreden kan zijn. Foto Cees Kuiper/ Rotterdams Dagblad den nog lang niet alle trainingsu ren benut. Dat heeft ook geen en kele 2in." Dat haar dagindeling desondanks belangrijk afwijkt van die van de gemiddelde recreant, bewijst al leen al haar programma van giste ren. Om kwart over vijf liep in Ba rendrecht de wekker af, van zes tot zeven trainde ze in Dordrecht, van half negen tot vier zat ze op school (een toeristisch manage- ment-opleiding bij Schoevers in Rotterdam) en tussen vijf en zes trok ze opnieuw haar baantjes in Dordt. Van zeven tot negen volg de dan nog een krachttraining bij Aad van Loon in Barendrecht en pas daarna was er tijd om te eten en met een half oog televisiekij ken'. „Best hard werken, ja," beaamt Inge de Bruijn. Maar ze heeft er nog steeds lol in en beseft boven dien maar al te goed dat er weinig anders opzit, wil de voortdaveren- de CJiina-expresse niet volledig uit het oog worden.verloren. Nee, geschrokken is ze niet van het Chinese machtsvertoon in Palma (elf wereldrecords, tien titels), on der de indruk is ze wél. „Jeetjemi- na ja, het gaat wel heel erg rap. En zo vroeg al. Waanzinnig gewoon!" Van welk record zij het meest ver steld heeft geslaan, durft ze ei genlijk niet te zeggen. „Die 4.29 rond van Guohong Dai op de 400 wissel, jeetje sekreetje, daar schrok ik wel even van. En die 53,01 op dc 100 vrij van Jinyi Le - daar komt Franziska van Almsick niet eens aan met haar fabuleuze techniek. Het is pure kracht wat die Chinezen doen. Niet mooi om te zien. maar wel hard. en daar gaat het per slot van rekening om." In trance Wat haar wel opviel bij het zien van de beelden vanuit Palma was de onbewogen gelaatsuitdruk king van de 'goudvissen', „2e le ken wel in trance, er kon geen lachje af. Ik weet wel, dat ingeto- gene, dat is de Aziatische cultuur. Maar als ik op een groot toernooi een medaille pak of een record verbeter, dan heb ik tranen in m'n ogen, hoor. Dat is zo'n bekroning, dan ga ik echt uit m'n ster." Dat introverte van dé 'Chinese meisjes was Inge de Bruijn in Barcelona al opgevallen. Commu niceren was er niet bij daar, zeker niet tijdens de wedstrijden. „2e waren helemaal in trance. Alleen na de Spelen veranderden ze op eens en was er wél contact moge- lijk. Nee, praten ging moeilijk, ze giechelden eigenlijk alleen maar. En er kwam er één een poppetje brengen, als aandenken. Heel lief wel." Aandachtig luistert ze naar de be schrijving van enkele karakteris tieke uiterlijkheden van de Chi nese toppers. Zo schijnt Jinyi Le sinds Barcelona vijf centimeter te zijn gegroeid en lïink in gewicht toegenomen, hebben ze stuk voor stuk het van de vroegere DDR- zwemsters bekende borstloze pos tuur met lange armen en zwaar- gespierde bovenbenen („Heb ik ook hoor. maar niet zoals zij") en klinkt ook het lage stemgeluid de kenners vertrouwd in de oren. „Het zal allemaal wel," laat Inge de Bruijn zich niet verleiden tot welke uitspraak dan ook. „Ik zal nooit met de vinger naar een an der wijzen en zeggen dat hij of zij dingen doet die niet door de beu gel kunnen. Nóóit van m'n leven. Je kunt van alles denken bij pres taties als die van de Chinezen, maar niks bewijzen. Ik weet wel, dat erbij hun heel vroeg wordt ge selecteerd en dat de keus in dat land vele malen ruimer is dan bij ons. Zij moeten vechten voor een plek. Dat scheelt ook." Vasthouden aan haar eigen nor men en waarden („Ik word liever achtste zonder doping dan eerste mèt") en steeds weer proberen de zichzelf gestelde doelen te halen en te verbeteren, dat is wat Inge de. Bruijn op de been houdt te midden van het Chinese geweld. Wat je eraan - of ertegen - kunt doen, als Barendrechls meisje dat ook nog diploma's wil halen (en daarmee worden geen zwemdi ploma's bedoeld.)? „Hard trainen, dat is de enige remedie," denkt ze. „Doen zij ook. dat weet ik wel. En ze worden bovendien 24 uur per dag begeleid. Daar stel ik dan maar mijn talent tegenover. Ja, wat moet ik anders?" Munchen - Boris Becker kan zich volledig concen treren op zijn aanstaande vaderschap. De Duitser verloor gisteren in de eerste ronde van het tennis toernooi om de Grand Slam Cup van Wayne Ferreira: 5-7 4-6. Het was een triest slot van een dramatisch jaar. Op de wereldranglijst zakte hij van de vierde naar de elfde plaats. In de Olympia-halle in München verwelkomden de lfl.OOO toeschouwers Becker met een beleefd ap plaus, 97 minuten later was alles weer vergetenZijr weigering uit te komen voor het Davis Cup-team, n hem door de Duitse tennisfans niet in dank afgeno men. Michael Stich is sinds afgelopen weekeinde dc nieuwe held van de natie. Vier weken verkoos Becker het gezelschap var vriendin Barbara Feltus, het paar verwacht volgende maand hun eersteling. Gisteren was de tennisse) nog altijd met zijn gedachten elders. Hij liet aan hei net ballen passeren, waarnaar hij anders een snoek' duik had gewaagd. Tegen Ferreira verspeelde hij de eerste set door twee dubbele fouten bij 5-5, in de tweede set sloeg hij andermaal onnodig vaak mis. In de vijfde game verloor hij zijn opslagen de wedstrijd. Becker (26) plakt er nu maar twee maanden extra va kantie aan vast, in februari speelt hij weer een toer nooi, in Marseille. Dan begint papa Boris opnieuw. Met een nieuwe coach. Vriend Eric Jelen werd na zes maanden bedankt voor de moeite. In vier jaar ver sleet Becker al drie coaches. Ferreira speelt morgen in de kwartfinales van het eindejaarstoemooi tegen Stefan Edberg. De Zweed won van de Amerikaan Todd Martin. Het was de eer ste keer in vier edities dat Edberg in München een partij succesvol beëindigde. Korda versloeg Volkov met 6-3 6-2. Doelpuntenmaker van de week I r Ron Berveling (SMC) l" Eef van Splunder (Nieuwenhoom) 2 Marco van den Berg (WOR) 3 Oscar Blesheuvel (Excelslor'20) ,4/ Mark Maatsen (HVO) b 5 Jacco van Vliet (Soccer Boys) 6 Ron Berveling (SMC) :l Danlél Wijk (RWH) 1*8 Ronald Pfeiffer (Smitshoek) 9 Nico van Loon (Coal) f IQ Ronald Mulder (Transvalla) 3 "V-; 1 14 O 13 1 12 2 11 t 3 10 *3 10 09 5+ 9 09 stelt voor de topscorer van de week een 'No-Mercy'-shirt be schikbaar. De meest produk- tieve voetballer van de maand ontvangt een paar voetbalschoenen t.w.v. 150.-, die worden uitgereikt via sportzaak Sportline, Plein 1953 - 14 in Rotterdam. Aan het einde van het seizoen krijgt de winnaar van het klassement een trainingspak, jack. shirt, broek, kousen, een paar voetbalschoenen, een tas en een bal. De nummer twee verdient een trainingspak, een paar voetbalschoenen, een tas en een bal. De derde plaats is goed voor een paar voetbalschoenen, een tas en bal. Iedere sporter heeft wel zo'n wedstrijd waarvan hij of zij om uiteenlopende redenen maar geen genoeg kan krijgen. In de rubriek 'De wedstrijd van mijn leven' wordt uitgebreid teruggeblikt op zo'n wapenfeit. Het spits van deze verhalenreeeks wordt vandaag afgebeten door Bas van Noortwijk, de toenmalige doelman van Sparta, die in het Hamburgse Volksparkstadion geschiedenis schreef. Door Donald Bax Schiedam - Hel somtijds eento nige stemgeluid van Theo Reits- ma verraadt zowaar enige emotie. „Dat," loopt diens kundige com mentaar synschroon met wéér een fantastische redding, „is goed werk van Van Noortwijk. Tjonge, tjonge, wat een knappe reactie." De onvergetelijke videobeelden van de Europa Cup-kraker Ham burger SV-Sparta. in de eerste ronde van de UEFA Cup, worden slechts sporadisch teruggedraaid. ,,'t Is geweest." zegt Bas van Noortwijk. gewezen doelman van Hermes DVS, Willem II, SW, Sparta en FC Utrecht, over de tweede oktober van 1985. „Ik heb die band drie, misschien vier keer bekeken." Dat sommige Glanzparades nog maals - en vertraagd - voorbij trekken, geeft niettemin aan dat de herinneringen aan de legenda rische gebeurtenissen in het Volksparkstadion nooit zullen verbleken. Met als hoogtepunten de drie door hem buiten de palen geduwde strafschoppen, waar door opnieuw een confrontatie tussen Nederland en Duitsland een gevoel van Wiedergutma- ckung liet doorklinken. Bas van Noortwijk was gedurende enkele dagen wereldnieuws in Neder land, rende van hot naar her voor diverse radio- cn tv-optredens en mocht zich zelfs eventjes tot de categorie 'bekende Nederlanders' rekenen. Sparta had de thuiswedstrijd, ge speeld in de 'vijandelijke' Kuip, tegen de miljoenenploeg uit de Hanzestadt (met onder anderen Ulli Stein. Mannfred Kaltz, Felix Magath, Thomas von Heesen, Ge rard Plessers, Mare McGhee en Heinz Gründel) met 2-0 gewon nen (doelpunten van Ronald Lengkeek en Robin Schmitt). De algemeen levende gedachte was dat HSV het varkentje in eigen omgeving moeiteloos zou wassen. „HSV had het hoogtepunt eigen lijk al zo'n beetje gehad," weet Van Noortwyk. „maar het was nog steeds een goede ploeg. Het vreemde was dat wij allerminst het gevoel hadden dat we kans loos waren. Daar was de sfeer he lemaal niet naar. We hadden de meeste problemen met de Duitse Boulevardbladen die ons dag en nacht achtervolgden." Voor het doordravende Duitse journaille, moet Van Noortwijk nu lachen, was het bijvoorbeeld volslagen onmogelijk dat de Spartanen de dag voor de wed strijd plompverloren een duikje namen in het zwembad van bet hotel. „Dat hebben we wel gewe ten. Meteen stond een hele ris fo tografen aan de rand van hei zwembad en de volgende dag was dat voor de Bild Zeitung het grootste nieuws op hun voorpagi na." De door zijn zeer charmante echtgenote Jeanine keurig bijge houden plakboeken onderschrij ven zijn woorden. „Volgens die verslaggevers kon dat echt niet. Maar voor ons was het gewoon een lekkere ontspanning vlak voor zo'n belangrijke wedstrijd." Overeind Ofschoon Van Noortwijk nog im mer wordt beoordeeld op het hel denepos dat hij tijdens de beslis sende strafsch oppenserie schreef, waren ook de voorgaande honderdtwintig minuten zijn wedstrijd - en alleen die van hem - geweest. Zo'n beetje in zijn eentje hield Van Noortwijk. nog altijd wonend in Schiedam (Woudhoek) Sparta overeind. Zeker nadat Robin Schmitt van de Joegoslavi sche toparbiter Zoran Pelrovic z'n tweede gele kaart had ontvangen, werden de Rotterdammers nog vaster op eigen hell't vastgepind. Maar wat HSV ook probeerde. Bassie wist van geen wijken, on danks die foeilelijke geel-zwarte trui en dat net iets te klein broek je. Zeven minuten voor tijd kon zelfs hij de 2-0 van Von Heesen, waardoor dc totaalstand 2-2 werd. niet voorkomen. „Het was voor een keeper een heerlijke wedstrijd." aldus Van Noortwijk, werkzaam bij het s port-pro motiebuteau Nummer Tien. „Ik kreeg alle kans om er lekker in te groeien. De nadruk lag natuurlijk op die strafschop pen, maar net ging de heie wed strijd door fantastisch. Ik denk dat een paar van die Duitsers he lemaal gek van mij is geworden. Vanaf het moment dat ik bij Spar- Bas van Noortwijk kijkt nog één keer naar de videobeelden van Hamburger SV-Sparta. „Ik heb doodsangsten uitgestaan toen ik in de hekken hing. Die gasten vermoordden me zo wat," zal Van Noortwijk die hectische afloop nooit meer vergeten. Foto Dennis van der Wel/Fotopersburo Roel Dijkstra ta ging spelen, was er heel veel kritiek op mij. Ik was bij wijze van spreken verplicht om elke wed strijd een topprestatie leveren, zo dat er verder niets tc zeuren viel. In Hamburg rekende ik in één keer af met al die kritieken. Het was best een lekker gevoel om tenslotte de langste neus te kun nen trekken." In de verlenging leek Sparta dan toch te bezwijken, maar opnieuw voorkwam Van Noortwijk dat het Deutschlattti ueber alles van de tribunes kon afdalen. Met name Wolfgang Rolff was wanhoop na bij, omdat de latere Held uan Hamburg de ene kogel na de an dere wegbokste. ..Het was dc ene aanvalsgolf na de andere. Toen konden we het helemaal goed merken dat we een mannetje te kort kwamen. We kwamen er niet meer uit. Het enige dat we kon den doen. was de bal een enorme hengst geven, zodat we even kon den bijkomen." Dramatisch De noodzakelijke reeks straf schoppen begon dramatisch voor Sparta. Ronald Lengkeek mikte op de vuisten van UUi Stein. ter wijl Mannie Kalt2 de eerste HSV- kalktrap wel verzilverde. Van Noortwijk: „Ik raakte de bal nog. Dat was de enige keer dat ik goed kwaad was. want zeker de penalty van die verschrikkelijke kwal had ik graag willen stoppen." Bij de stand 2-2 (Piet Wijnberg en Dan ny Blind hadden wél raak gescho ten) onderscheidde Van Noort wijk zich opnieuw op de inzet van Rolff. ..Die had ik aardig te pak ken." gniffelt Van Noortwijk. „Ook in de wedstrijd zelf al." Vervolgens miste Edwin Oldc Riekerink en scoorde Von Heesen 3-2 voor HSV. ..Dat was de enige die mij naar dc verkeerde hoek stuurde." Louis van Gaal. thans technisch bewindvoerder van Ajax. maakte 3-3. waarna het lol van Sparta in de handen lag van Van Noortwijk en de Schot Mare McGhee. Van Noortwijk won. „Anders hadden we meteen naar huis gekund. Ik geloof dat dat trouwens wel dc laatste bal is geweest die die McGhee voor Hamburg heeft aangeraakt." Een toegift was derhalve nood zaak. Aad Andriessen tilde Sparta onberispelijk naar 4-3. Zodat alle druk andermaal op de forse schouderpartij van Van Noort wijk belandde. Ditmaal werd hij geconfronteerd met Michael Schreuder. Nog voor Schreuder had ingeschoten, lag Van Noort wijk in de goede hoek en tikte hij de bal naast. Sparta had, vooral dank zij Bas van Noortwijk, ge schiedenis geschreven. Per om gaande rende Van Noortwijk bui ten zinnen van vreugde naar het vak toe, waar de Sparta-suppor- ters waren ondergebracht. „Ik heb doodsangsten uitgestaan toen ik in de hekken hing. Die gasten vermoordden me zo wat." „Eigenlijk besefte ik pas veel la ter wat er allemaal gebeurd was. Het was jammer dat we onze vrouwen niet meer konden zien, Die gingen direct na de wedstrijd met een speciaal vliegtuig terug naar Rotterdam, terwijl wij de vol gende dag een busreis van acht uur voor de kiezen hadden. Ik ontving in die dagen er na overal uitnodigingen voor. Toen kreeg ik inderdaad het gevoel dat ik iets speciaals had gedaan. Ik heb er eigenlijk nog maar één keer goed aan terug gedacht. Dat was in 1988, toen Nederland tijdens het EK in Hamburg met 2-1 van Duitsland won. Dat was voor mij een hele bekende omgeving." Goed mis De ontnuchtering volgde niet veel later. In de tweede ronde trof Sparta in Borussia Mönchenglad- bach weer een Duitse opponent. Thuis werd het 1-1. Op de Bökel- bergging het echter goed mis met de Rotterdammers, die met 5-1 werden weggevaagd. Voor Van Noortwijk was het zelfs het begin van het einde van zijn Spartaanse periode. Ten overstaan van een aantal journalisten werd Van Noortwijk door trainer Theo Vonk als een klein kind naar bed ge stuurd. De doelman gaf evenwel geen gehoor aan die opdracht. In het daarop volgende seizoen ver drong ene Ed de Goey Van Noort wijk, die zijn loopbaan zou afslui ten bij FC Utrecht, uit het Spar taanse doel. Vlaardingen - HetVlaardingse ca fé De Kroon vormt dit weekeinde het decor voor de districtsfinale- libre klein derde klasse. Aan deze strijd nemen de volgende biljar-' ters deel: Bertus Hoogenboorri' (Boerhaave), Roel van Dijk, Rob Poldervaart. Amy Hoek (allen De Griffioen), Aad Verdel (Flarchnga) Cor Zoon ('t Westen), Frank Slootmaker ('t Spinnewiel) en Ed Kraai (Tonegido). Reserves: Piet Hartog (De Kroon) en Arie Schip pers (BOG). Vrijdagavond begin nen de wedstrijden om 19.30 uur, zaterdag en zondag om 12.30 uur. Vlaardingen - AV Fortuna tekent zaterdag voor de organisatie van de elfde en laatste prestatieloop in 1993. De deelnemers kunnen kiezen uit lopen over ókm, lQkm. en lókm. Dc start is voor alle af standen om 14.00 uur op de atle tiekbaan van Fortuna aan de Mar- nixlaan. Het inschrijfgeld be draagt 2,50 (zonder herinne ring) en 4,50 (met herinnering). Schiedam De Vlaardinger Ro bert van Zanten en de Schiedam- se Judy Haaster hebben het TVR Giant Super Prestige gewonnen. Deze competitie bestond uit een aantal zwem-, Loop en fietsproe- ven. Van Zanten bleef met 1655 punten de als tweede eindigende Schiedammer Richard de Groot (1560 punten) royaal voor. De bes te veteraan was Peter van Klave ren uit Schiedam, met de Vlaar dinger Ruud Muuren als een goe de tweede.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1