Waterweg 17 Schiedam krijgt eigen 'Rekenkamer' Gemeenteraden moeten heel groot worden Vlaardingse scholen voeren actie voor Afrika Commissie Onderzoek der Rekeningen vraagt zelf om opheffing Mijn verkiezingsprogramma Kerstvrouwtje leest voor Geen kerstzang in Visitatiekerk Chauffeurs gezocht Grote Kerk decor voor Engelse Adventsviering Maassluisse visserij centraal op dialezing DEKORATIEVE pENNEGROEN SLINGERS TUIN Ufc/ CENTRUM Molenfolder is bijna op 2/ Rotterdams Dagblad Woensdag 15 december 1993 Volgend jaar gaat Nederland naar de stembus. De verkiezingsreto riek is al in volle hevigheid losgebarsten, zowel landelijk als plaatse lijk. De gezichten van de lijsttrekkers staan op 2000, want beloven is het kenmerk van de ware politicus. Ik zal nooit een politieke partij oprichten of mij kandidaat stellen, maar ik heb wel een, zij het eenvoudig, verkiezingsprogramma. En het enige dat ik kan beloven, is dat het nooit uitgevoerd zal worden. Een greep uit mijn plannen voor Vlaardingen de komende vier jaar: 1. De voetgangerslichten op Vlaardings beroemdste kruispunt gaan langer op groen, want diagonaal oversteken is thans niet mogelijk zonder halverwege je snelheid te verdubbelen. 2. Van alle honden wordt een DNA-vingerafdruk gemaakt, zodat van een drol op de stoep de boosdoener kan worden getraceerd. De eige naar moet het uitwerpsel zelf verwijderen; dan wel wordt het van ge meentewege op zijn kosten verwijderd. 3. De Broekpolder wordt in haar oorspronkelijke staat hersteld. De populieren worden gekapt, de picknick-tafels gaan de open haard in en de golfclub wordt verbannen naar Wassenaar. Wie wil boeren in de polder krijgt een museale subsidie. 4. De Stadsgehoorzaal wordt gesloopt. De laatste verbouwing is een dermate verminking van het oorspronkelijke ontwerp, dat deze schandvlek in de architectuurgeschiedenis dient te worden uitge wist, 5. De bouw van duizend-in-een-dozijn woningen aan de voet van het Liesveldviaduct wordt onverwijld gestopt. Er komt een plantsoen met bankjes, een vijver met kwakende kikkers en veel stmikgewas waar de kinderen Ivanhoe kunnen spelen. Pedagogisch verantwoor- de speelattributen zijn verboden. 6. Station Vlaardingen-Oost wordt overdekt en verwarmd, zodat pas sagiers er niet meer wegwaaien c.q. vernikkelen van de koude. Er .komt een anti-chagrijn poortje. Treinreizigers die erbij zitten alsof ze drie kaartjes hebben gekocht, worden geweerd. ^Amendementen op het verkiezingsprogramma zijn niet mogelijk. "(Wordt eeuwig vervolgd) DICK VAN DER LUGT Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Nu Sinterklaas al lang en breed is vertrokken zwaait de Kerstman de scepter. Dat is echter niet overal het geval. Bij de Sehiedamse bibliotheken komt ai jaren een kerstvrouwtje over de vloer en ook deze maand geeft zij weer acte de presence. Ze maakt op woens dag 22 december een ronde langs de jeugdafde lingen van alle bibliotheekfilialen en leest er boeien de kerstverhalen voor. De route van het voorlees- vrouwtje begint in filiaal Zuid aan de Leliestraat {13,30-14.00 uur) en gaat via de bieb in Nieuwland {14,14-14.45 uur) en die aan de Korte Haven 129 (15.00-15.30 uur) naar de bibliotheek aan het Bach- plein (16.00-16.30 uur). Ook kinderen tot acht jaar die geen lid zijn van de bibliotheek mogen naar de ver halen komen luisteren. De toegang is gratis. Aan de traditie van de Oecumenische Werkgroep Schiedam-Stad komt dit jaar een abrupt einde. Ja renlang werd in de roomskatholieke kerk Onze Lie ve Vrouw Visitatie aan de Dr, Schaepmansingel in december een avond met oecumenische volkskerst zang gehouden. Omdat verschillende koren het la ten aftveten, is de bijeenkomst van het programma geschrapt De avond stond gepland op vrijdag 17 sep tember maar die dag zijn ook op andere plaatsen di verse kerstactiviteiten. Zodoende moesten enkele koren afzeggen. Vlaardingen De vervoersdienst van de Vlaardingse afdeling van het Rode Kruis is op zoek naar vrijwilligers die als chauffeur op de rolstoelbussen willen rijden. Ook kan men mensen gebruiken om de passagiers tij dens de ritten te begeleiden. De belangstellenden die achter het stuur willen kruipen, dienen tenmin ste 18 jaar en in het bezit van een rijbewijs te zijn. Van de vrijwilligers wordt verlangd dat ze een halve of hele dag per week beschikbaar zijn. Voor inlichtin gen: 4342700 (op werkdagen tussen 9-00 en 12.00 uur) Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 In de Grote Kerk wordt ook dit jaar weer de traditio nele Engelse Adventsviering gehouden. Het is een viering zoals die al meer dan veertig jaar in de ad ventstijd wordt gehouden in King's College Chapel in Cambridge. Het adventsfeest bestaat uit negen bijbellezingen afgewisseld door liederen en gezang. Het kamerkoor Animato brengt vele Christmas Ca rols ten gehore. Het 'festival of nine lessons en ca rols', zoals het wordt genoemd, begint om 20.15 uur. Toegangskaarten a ƒ10 zijn verkrijgbaar bij de VW, boekhuis Den Draak en voor aanvang van de viering bij de kerk. Geïnteresseerden in de geschiedenis van de Noordzee-visserij kunnen maandag 24 januari hun hart ophalen in theater De Schuurkerk. Daar organiseert de Historische Vereniging Maassluis die dag een dia- avond met de naam 'De Noorzee-visserij in Maassluis en eiders'- De dia's tonen de haringhandel, de vissers en de schepen tussen 1900 en 1960. Uitleg bij de dia's wordt verstrekt door oud-Maassluizer de heer Van Gelderen. De dia-avond begint om acht uur. Schiedam - De Sehiedamse politiek krijgt meer mogelijkhe den om de uitgaven van de gemeentein degaten te houden. Vol gend jaar treedt de commissie Financiële Beheerszaken aan en die heeft de bevoegdheid onderzoeken in te stellen naar de be stedingen van de plaatselijke overheid. „Het wordt een soort Rekenka- keningen. Deze commissie maakt mer, de instelling die de uitgaven straks plaats voor het nieuwe or- van de regering controleert," al- gaan, evenals trouwens Rosman, dus Siem Rosman, voorzitter van die zijn raadszetel voor het CDA de commissie Onderzoek der Re- afstaat aan een jongere partijge noot, Volgens Rosman is het ini tiatief voor een betere controle op de uitgaven van de gemeente af komstig uit de commissie zelf. De raadsleden die de commissie vormen vonden hun bevoegdhe den te beperkt. Rosman: „We konden wel vragen stellen, en dat gebeurde ook, maar echt diep konden we niet gaan." In de toekomst wordt dat wel mo gelijk: „Dan krijgen we de be voegdheid om bijvoorbeeld te zeggen: in vergelijking met ande re steden geven wij in Schiedam veel geld uit aan het onderhoud van straten, wegen en pleinen, terwijl het toch een rommeltje blijft. Hoe zit dat? Dat laten we dan uitzoeken. Of we kunnen gaan kijken hoe subsidiegelden worden besteed, en of die het ef fect opleveren dat de politiek graag ziet." De Commissie Financiële Be heerszaken krijgt een eigen bud get om financiële deskundigen in te huren. Voorlopig zullen de acti viteiten van de plaatselijke 'Re kenkamer' echter beperkt blij ven. De commissie heeft in 1994 slechts de beschikking over 25.000 gulden. Vlaardingen - Het aantal zetels in de Sehiedamse gemeenteraad mag dan volgend jaar van 33 naar 35 stijgen omdat Schiedam boven de 70.000 inwoners is gekomen, maar die toeneming is volstrekt onvoldoende als de verwachtin gen van de diverse partijen uitko men. Ook in Vlaardingen en Maassluis is weinig bescheiden heid te bespeuren bij de dames en heren politici als het gaat om het aantal zetels dat ze bij de verkie zingen in maart denken te ver overen. Een optelsom. Vlaardingen In Vlaardingen is, kan uit de woorden van voorzitter Fred Meerhof van de plaatselijke PvdA worden opgemaakt, helemaal niet te merken dat zijn partij in een crisis verkeert. „We rekenen op acht zetels, dus evenveel als we er nu hebben. Een kleine winst zou ook leuk zijn." Dat nemen we direct aan. Maar acht, het huidige aantal, is een leuk en rustig begin voor de optel som. De Socialistische Partij doet ook niet kinderachtig. Lijsttrekker Remi Poppe gaat uit van zes a ze ven zetels. „We haalden er vijf, bijna zes bij de laatste raadsver kiezingen. Dus die zes a zeven moeten kunnen." Acht van de PvdA en, vooruit dan maar, zeven zetels van de SP brengt het totaal op vijftien. Daar kunnen er meteen vijf bij van Burger Belangen (nu één plaatsje in de raad), want nummer twee van die lijst, Ger Geysendorpher, rekent op vijf a zes zetels. En zo hoort dat ook. Niet klein denken. Maar we zitten zo wel al op twintig zetels. VW-lijsttrekker Bram Zonne voorziet voor zijn partij (nu vier zetels) ook groei. „Wij rekenen op vijf. Bij de laatste raadsverkiezin gen hadden we 11,1 procent van de stemmen, bij de provinciale staten 12,2 en landelijk scoort de WD inmiddels zo'n 14 a 15 pro cent. In Vlaardingen volgden we altijd de landelijke tendens. De dip bij de laatste raadsverkiezin gen kwam door de problemen die Maandag 27 december SCHIEDAM Banen- enberoepenoriëntatie voor vrouwen. SVO (Broersveld 142), 27 december-8 decem ber (ƒ45, st, 10.00-11.30 uur. Woensdag 5 janauri VLAARDINGEN Vrouwengeschiedenis. Coerke, 5 januari (acht lessen telkens op dinsdagavond van 19.30- 22.00 uur. Engels voor beginners. Trefcen trum De Bijenkorf (11.00-12.00 uur, 10,= per mnd). Engels voor gevorderden. Trefcentrum De Bijenkorf (/10,= per mnd). Leuk, fris en ook nog eens extra voordelig!. 270cm. lang, - qj- nu geen ,UO 16,95 maar 7 f? Ook verkrijgbaar in btauwspan pas®. ises Burgemeester Stam zit straks een gemeenteraad van meer dan 45 leden voor, als de prognoses van de diverse partijen uitkomen. Links Lensveldt (SGP/GPV/RPF), staand PvdA-wethouder Van der Windt en rechts gemeentesecretaris Van Miltenburg-Kraakman. Foto cees Kuijper/Rotteniams Dagblad Schiedam - De Sehiedamse mo lenfolder is bjjna uitverkocht. Het gemeentelijke visitekaartje van de vijf molens in de stad beleeft daarom binnenkort een herdruk. De VW krijgt de beschikking over 7000 nieuwe folders De ge meente trekt 3185 gulden uit om de kosten te dekken. De moienfolder wordt gezien als een belangrijk onderdeel van de promotie-activiteiten van het 'toeristisch produkt Schiedam'. Het VVV intensiveerde die werk zaamheden eerder dit jaar na de opening van museummolen de Nieuwe Palmboom. Deze in het begin van de eeuw afgebrande molen aan de Noordvestgracht is in oude luister hersteld. In de mo- lenfeest is de eerste werkende museummolen van Nederland ondergebracht. Tuinontwerp*» Hovenier* Imeneurbepljnlinfjen Tuincentrum 'Tummcubclcentrum Hoofdwet! Capellr I'd UsstI Bij de Meubelboulevard Cxpelle Telefoon 010 4519499 BKW.»»GS:SltSffï5.. er toen bij de kandidaatstelling waren in Vlaardingen. Dus vijf ze tels, want we vinden ook dat we het goed gedaan hebben in Vlaar dingen." Is 25. Daar doen we er negen bij van het CDA, dat er nu acht heeft. Lijsttrekker Aart Kool: „Wij heb ben hoge verwachtingen. Die zijn gebaseerd op het politieke gevoel dat er waardering is voor de in breng van het CDA in de politiek. Landelijk en lokaal. Hier wordt dat mede ingegeven door onze bijdrage aan de stabiliteit in het bestuur van de stad. Daar hebben wij een belangrijke rol in ge speeld. Daarom rekenen we op minimaal acht zetels. Ik gok zelf dat we op negen uitkomen." We zitten nu op 34. Dus is er nog één zetel te vergeven. Daarvoor hebben we nog D66, GroenLinks en de SGP/GPV/RPF-fractie. D66, nu vijf zetels, gaat naar zes a zeven plaatsen in de raad, is de verwachting van lijsttrekker Ron Molenaar. „We volgen altijd de landelijke trend. Wat je plaatse lijk doet heeft niet zoveel invloed op de verkiezingsuitslag. De op komst bij raadsverkiezingen is ook lager dan by de landelijke." Molenaar zou wel wethouder wil len worden. Financien heeft zijn interesse. „Ik ga dat niet uit de weg, zoals dat heet." zegt hij. „Of ik ook eerste kandidaat moet zijn? Daar moeten we nog in de fractie over praten. En of ik het wordt is ook afhankelijk van de samenstelling en portefeuillever deling bij het college." Maar goed, we noteren zeven ze tels. Is 41. Én dat zijn er teveel. De koek is nog niet op. Want we mogen er van de SGP/GPV/RPF- combinatie vier bij optellen, het huidige aantal. Lijsttrekker Rien Lensvelt: „Daar hopen we toch wel op." Ben van der Velde van Groen Links reageert nuchter. „We re kenen nergens op. We hopen op twee zetels, maar eentje is ook al mooi." 5 Waarmee de optelsom, want GroenLinks zetten we toch op twee zetels, op 47 komt. Tja. Schiedam De nieuwe gemeenteraad van Schiedam zal, worden de ver wachte verkiezingsresultaten bij elkaar opgeteld, uit tenminste 46 leden bestaan. Ook niet misselijk. Want dat zijn er elf meer dan het feitelijke aantal van 35. Vrijwel alle partijen denken aan spraak te kunnen maken op de twee extra zetels die volgend jaar zijn te verdelen. Behalve de PvdA, verwachten alle partijen bovendien winst. Deels omdat zij menen het de afgelopen vier jaar goed te hebben gedaan, deels omdat zij een graantje denken mee te pikken van de restzetels die traditioneel naar de PvdA gin gen, maar die door de verwachte grote afkalving van het sociaal democratische electoraat ver deeld kunnen worden onder an dere partijen. Groen Links verwacht een groei van de huidige drie zetels naar vijf. „Eén zetel winnen we sowieso, omdat we denken dat we het goed hebben gedaan. En met onze Turkse kandidaat Adem Ka- ramanoglu denken we veel stem men te trekken onder migran ten," verklaart fractievoorzitter Bea Oomens zelfverzekerd. WD-woordvoerder Engelien van Collenburg is wat voorzichtiger. Toch denkt zij dat haar partij flink zal scoren in maart en zal groeien van drie naar vijf zetels. „Bij de vorige verkiezingen heb ben we die vierde zetel op een haar na gemist. Die winnen we nu zeker. En een vijfde is niet ir reëel." Prognoses zijn voor de Sehiedam se situatie echter nogal riskant, omdat er dit keer enkele 'raritei ten' meespelen, aldus het liberale raadslid. ,.Ik houd rekening met jjen verdubbeling van de CD. Ten zij Arie van Loenen met zijn lijst daar wat ontevreden stemmers weet weg te halen." Van Loenen, die uit de PvdA is ge stapt, doet in maart mee als lijst trekker van Solidair '93. Hij ver wacht drie zetels te zullen halen, „Dat baseer ik op de respons die ik ontvang en op het feit dat ik in 1990 ruim 1400 voorkeursstem men had. Ik was toen in m'n eent je goed voor anderhalve zetel, ter wijl ik nu een lijst aanvoer met acht namen erop." Ook het CDA, nu goed voor acht plaatsten, verwacht groei. Frac tievoorzitter Daan Baart denkt dankzij de redelijk stabiele aan hang van zijn partij en de vrijko mende restzetels van de PvdA op negen a tien te zullen uitkomen. Marcel Houtkamp van D66 gokt op acht zetels, drie meer dan zijn partij er nu heeft. „En dat is heel realistisch, gezien de landelijke prognoses. Door de uitbreiding van de raad met twee zetels moet acht wel kunnen. Maar met zeven zijn we ook heel blij hoor." De PvdA, nu een twaalfmansfrac- tie, zou al bljj zijn met tien, zo blijkt uit het commentaar van lijsttrekker Aad Wiegman. „Acht, negen of tien, daar hopen wij op uit te komen." Cor Zonneveld van de tweekoppige CD-fractie schat na maart terug te komen met vier of meer vertegenwoordigers. „Met vier ben ik nog voorzichtig." En Burger Belangen Schiedam, een partij die bij eerdere verkie zingen buiten de boot viel, ver wacht volgens woordvoerder Jan Hagendoorn tenminste één zetel te veroveren. Waarop de zak-japanner ons het getal 47 voorschotelt. Maassluis De politieke partijen in Maassluis zijn redelijk voorzichtig in hun voorspelling over het eigen resul taat tijdens de gemeenteraads verkiezingen in 1994. Om alle ver wachtingen van de fracties in te lossen zou de raad 'slechts' moe ten worden uitgebreid van 23 naar 28 zetels. De RPF/SGP/GPV- combinatie, de WD, het CDA en D66 rekenen hooguit op één zetel winst. PvdA en CDA gaan uit van behoud var het huidige zetelaan tal van zeven, al kijkt de laatste party stiexum uit naar een acht ste zetel. Het meest optimistisch is de WD. De liberalen hopen met vijf of zes zetels de tweede partij in Maassluis te worden, direct ach ter het CDA. De partij verwacht een flinke duikeling van de PvdA, nu de tweede partij. Op dit mo ment is de WD slechts de vierde partij. Het verkiezingsresultaat viel bij de laatste verkiezingen in 1990 flink tegen. Nu denken libe ralen een flinke sprong voor waarts te maken. Wil de WD de tweede partij wor den, dan zal zij D66 moeten inha len. Dat zal niet eenvoudig zijn, want deze partij wordt in de pei lingen onveranderd een flinke groei toegedicht. D66-fractievoor- zitter Leny van Duijn laat zich echter niet gek maken. „Wij zijn gematigd optimistisch. Als partij zijn we voorbereid op groei, maar waar zijn er niet zo van overtuigd. Vergeet niet dat we in 1990 reeds al heel goed scoorden. Het zou verschrikkelijk dom zijn om te denken dat we nu weer flink gaan groeien." D66 miste in 1990 een vijfde zetel op een haar na. De partij kwam welgeteld negen stemmen tekort. „Als we die 2etel er nu wel bij krij gen, zou dat leuk zjjn," zegt Van Duijn. „We hebben in ieder geval goede kandidaten. De vorige keer waren we beduusd van de grote groei. Dat soort calamiteiten zul len we niet meer meemaken." Lijsttrekker Herman van Hoeven kondigt een uitbreiding van zijn confessionele combinatie aan, Ging de RPF'er in 1990 voor het eerst samen met de SGP, nu treedt ook de GPV tot. de combi natie toe. „Die partij-aanhang is bij landelijke verkiezingen al goed voor ruim honderd stem men," zegt Van Hoeven. „Twee zetels voor onze partij is zeker niet uit de lucht gegrepen." Fractievoorzitter Harm Woudstra van het CDA zegt dat zijn partij in eerste instantie naar behoud van de huidige zeven zetels streeft. „Met onze bestendige aanhang halen we dat altijd ruimschoots," zegt hij, „We mikken op acht ze tels. Het belangrijkste is dat er de komende jaren een consistent be leid wordt gevoerd. Als dat lukt, kan Maassluis de komende vier jaar uit de problemen worden ge holpen." De PvdA is de enige partij in Maassluis die niet op winst re kent. Zetels inleveren om de ver wachtingen van de andere partij en in te lossen is deze partij ech ter niet van plan, al zal de partij in tegenstelling tot 1990 weer con currentie gaan ondervinden van GroenLinks. De partij die vier jaar geleden niet aan de verkie zingen deelnam rekent op één ze tel. „Natuurlijk hebben wij het lande lijk moeilijk," zegt wethouders kandidaat en nummer twee op de kandidatenlijst van de PvdA An ton Wustrow. „Maar plaatselijk zetten we toch m op zeven zetels. Met een goeie ploeg kandidaten gaan we er de komende maanden stevig tegenaan." Vlaardingen - Niet de geykte ver halen van honger, oorlog en Aids vertellen, maar Afrika op een an dere, positieve manier belichten. Met dat doel is het Platform An der Vlaardingen deze maand een actie gestart op de vijf scholen van het voortgezet onderwijs in Vlaardingen. De actie heeft het thema 'Maak ruimte voor het Zui den' en wordt op de scholen op verschillende wijzen ingevuld. Het Platform Ander Vlaardingen is een samenwerkingsverband van twaalf non-profltorganisaties als Unicef, Amnesty en de We reldwinkel en sluit met het thema aan bij de landelijke actie van No- vib. Door zaken te bespreken als de invloed van het westen op het Afrikaans continent en de oorza ken die aan de huidige situatie ten grondslag liggen, probeert het platform de kennis van de Vlaar dingse scholier over Afrika te ver breden. Met deze kennis, stelt woordvoerster Nelleke van de Luit van het platform, kweekt men begrip en daaidoor grotere tolerantie. De vijf Vlaardingse scholen doen op verschillende manieren aan de actie mee. De protestants-christe lijke scholengemeenschap Groen van Prinsterer schenkt de meeste aandacht aan het project. Naast het tonen van dia-series en het schrijven van kaarten voor Am nesty International, houdt de school op 24 december een spon sorloop onder de noemer 'Loopje warm voor Afrika'. De Vlaar dingse burgemeester Stam zal op die dag de school bezoeken om het startschot te geven. De op brengst van de loop is bestemd voor een project in Kenia. De vier andere scholen passen de actie op een andere wijze in hun lesprogramma in. De Vlaardingse Openbare Scholengemeenschap gaat in juni met de tweede klas sen naar het Afrika Museum in Nijmegen, Benedenmaas ver diept zich in de verscheidene hulporganisaties en probeert de ze te steunen door geld in te za melen, De St. Jozefschool en Westland- Zuid tenslotte verzor gen enkele lessen over projecten in Afrika. In januari willen de scholen en het Platform Ander Vlaardingen samen komen om de actie te evalueren. Woensdag 15 december VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Music in mo tions, 20.15 uur. Bar-dancing Hal lo. André Hazes, 21.00 uur. MAASSLUIS Zaal De Sluis. Info-avond vooraan staande ouders, 20.00 uur. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Gr.z. De Stille Grijzen van een Winterse dag in Oostende, 20.15u. Luxor Theater. Mini Maxi, 20.15u. Lan taren/Venster. Jonge Dans 2. Ro- meynshof. Zaal De Unie. Modeka- fee, 2O.00u. Correct Studio Café. Open Talenten Podium, 21.00u. Donderdag 16 december SCHIEDAM De Ark (Hargplein 101). Lezing bij de Nederlands ChristenVrouwen- bond, 19.45 uur. Grote Kerk. Lun chconcert 12.45 uur. Stadsge hoorzaal. Bitter moon (film), 14.00 en 20.30 uur. Stuffed Puppet Thea tre. 20.15 uur. Podium. Jamsessie. 21.00 uur. VLAARDINGEN Grote Kerk. Lunchconcert 12.45- 13.15 uur. ROTTERDAM De Doelen Kl.z. Jonge Solisten. 20.15u. Gr.z. Rott. Phüh. Orkest 20.15u. Zaal De Unie. Portretten galerij, 20.3Ou. Plan C. Het Lege Wiegie, 21.30u. De Twijfelaar, Skunk Funk, 22.00u. Full Moon. Salsa, 23.00U, Theater Zuid plein Gr.z. Duet for One, 20.15u. Luxor Theater. Mini Maxi, 20.15u. Rot terdamse Schouwburg Kl.z. Celia, 2O.30u. Gr.z. Nederlands Dans Theater 2,20.15u. Lantaren/Ven ster. Jonge Dans 2. Bioscopen ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: The dis tinguished gentleman" (al) dag. 11.45-14.15-16.45-19.15- 21.45. Alhambra 2; The Fugitive" (12) dag, 1.15-4-6.45-9.30. Ca lypso l: 'Aladdtn' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso-2: 'Farewell to my Concubine' (al) dag. 1.15-5- 8.30. Calypso-3: 'The Firm' (16) dag. 1.15-5-8.30 Cinerama 1: 'Ju rassic Park' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: The Crash' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: Tina' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 4: 'Nightand the ci ty' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ci neramas: The real McCoy' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso: 'Alad din* (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Imax Theater 'Sharks' (al) tiag- .beh.ma. 2-8.30, za.zo. ook 4. 'Het grote Bamere Rif (al) dag.beh.ma. 3-7.30, za.zo. ook 1. 'Secret life on earth' (al)za.z0.12. Lantaren/Ven ster 1: The wedding banquet' dag.8-10.15. Venster 2: 'Hellza- poppm dag.7.30, di.10. 'Die dntte Generation' do.9.30. 'Der Amerika- mscher Sotdat' vr.9.30. 'Bolwieser' za.9.30. 'Die bittere Tranen der Pe tra von Kant' zo.ma.9.30. 'Querelle' wo.9.30. Venster 3: 'Romance de Valentfa' dag. 8. Trahir' dag. beh- .ma.10. Sneak Preview ma. 10. Venster 4: 'Het is een schone dag geweest' dag. 8, Trois couleurs: bleu'dag. 10. 'Lesnuitsfauves'zo.2. Lumlère 1: 'Sleepless in Seattle' (al) dag, 1.15-4-6.45-9.30, Lumïère2: The Firm' (16) dag. 1.15- 4.45.8.15. Lumière 3: 'RisingSun' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lu mière 4: 'The house of the spirits" (16) dag. 1.15-4.30-8.15. Rex: 'Pleasures of innocence* (18) dag. 12. doorl.voorst. Thalia: 'Hard Tar get' (16) dag.1.15-4*6.45-9.30. NachtvoorsteiÜngen: Lumière 1: 'Hard Target' (16) vr.za. 00.15. Lu mière 2: 'Jurassic Park' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Sliver' (16) vr.za. 00.15. Venster 1: The wed ding banquet' vr.za.00.30. Venster 2: 'A kind of family' vr.24. 'Voices from the front' za.24. Venster 3: 'Antorna&Jane' vr.24 'Where thean- gels fear to threat' za.24. Venster 4: Together alone' vr.24. 'Les nuits fauves' za.24. tmni'hnfl tri kn maxur krult! Iff utrHi ftcmtti ilw Cyual Dr htUm tirnm rvn MHZtrk Sunrrmln-Jraln mirfitwbf hitnvrr SWAROVSXI SILVER CRYSTAL ordmolenstraat 2 Rotterdam tel. 010-4652026

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1