Waterweg 15 'Hoek van Holland moet zelfstandig' OPRUIMING Jaren vijftig zaak ten onder met tentoonstelling TOP-MODEMERKEN NEW BASSY'S LIJKT DE WEL! 25. 49 OBR pleit voor het ontwikkelen van een economisch draagvlak Knotgroep aan het werk in de eendenkooi 1/2 prijs!!! New Kaasschaaf onbeschaafd Herman Pieter de Boer opent tentoonstelling Schrijfavond Amnesty Reijnhout bekijkt centrum Middelburg Onderscheiding voor 40-jarig dienstverband Markt korter open voor de feestdagen Busse- ijden tijdelijk anders Willy Doorn weer lijsttrekker CDA %,l4eï KOSTUUMS 129.-!! 90 v9 se 29.® 1 e Middel landstraat 7a, Rotterdam, TaSHlOn telefoon 010-4134668 Rotterdams Dagblad Donderdag 16 december 1993 Maassluis behoort tot die domme, domme gemeenten waar ze nog met de kaasschaafmethode bezuinigen en waar ze eindelijk, einde lijk inzien dat dat zo niet langer kan, maar het toch nog even snel doen. Dat is ongehoord en daarom laat ik het nog eens horen: Maas sluis behoort tot die domme, domme gemeenten waar ze nog met de kaasschaafmethode bezuinigen en waar ze eindelijk, eindelijk in zien dat dat zo niet langer kan, maar het toch nog even snel doen. Het ouderenwerk is daarvan de dupe, dienstencentra worden plotse ling luxe genoemd, welzijnsvoorzieningen moeten inleveren zonder dat er naar doel en nut wordt gekeken, alleen omdat die domme, domme gemeenteraad niets beter weet dan een kaasschaaf te hante ren. Ze hebben geld nodig omdat ze miljoenen talenten gaan begra ven: alle rijkdom gaat op aan sanering van bodem, flora en fauna. De gemeente Maassluis moet evenals alle beschaafde gemeenten in Nederland twee asielzoekers per duizend inwoners huisvesten en daar vinden ze schaamteloos ook nog een argument in om de groene Dijkpolder te gaan bebouwen. Het is een hopeloos bestuur waar de oppositie bestaat uit één persoon die het bestuur als van God gege ven ziet. "Wat een domme, domme gemeenteraad. Maar het is bijna 2 maart en dan kan de bevolking wraak nemen. Haal de kaasschaaf over de gemeenteraad. KOR KEGEL Schiedam Vrouwen, honden, helden en revoluties zijn enkele van de thema's in het schilderwerk van Pat Andrea. Van 18 december tot en met 6 februari organiseert het Stedelijk Museum in Schiedam een overzichts tentoonstelling van het oeuvre van deze Nederland se schilderes. De expositie beslaat een periode van dertig jaar en bestaat uit ongeveer zestig schilderij en, tekeningen en 'doosjes', een soort van drïedi- mensionele schilderijtjes. De tentoonstelling wordt vrijdagavond met een openingstoespraak van Her man Pieter de Boer geopend. Aanvang 19.45 uur. Na de expositie in het 'Stedelijk' is het werk van Andrea te zien in het Institut Néerlandais in Parijs. Amnesty International houdt donderdag 23 decem ber in de Blauwe brug een schrijfavond. De avond staat m het teken van de campagne tegen politieke moorden en verdwijningen en duurt van 18.30 tot 20.00 uur. Voor meer informatie kan men terecht bij J. Gaasbeek, tel. (4703587). Redactie Waterweg: Jan Booister Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Carel van der Velden Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Om ideeën op te doen voor de toekomstige bouw in het gebied rond de Westmolenstraat gaat wethouder Adri Reijnhout (Stadsvernieuwing en leden van de raadscommissie voor Wonen, wijk- en Buurtbeheer) maandag op excursie naar Middelburg. Met hem in de bus reist een delegatie ambtenaren mee. Reijnhout en de zijnen willen zich orienteren op de manier waarop in andere historische stadscentra met stadsvernieuwing is omgegaan. De groep ver trekt om 8.30 uur uit Schiedam en hoopt 's avonds rond 22.30 uur terug te zijn. Vlaardingen De 55-jarige Vlaardinger Gerard Post is gisteren on derscheiden met de bronzen eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Hij kreeg de vergul de plak door loco-burgemeester Aad Wiegman opge speld vanwege zijn veertigjarig bedrijfsjubileum bij A. de Jong Airconditioning BV aan de 's-Graveland- seweg. Post, van origine Schiedammer, is meewerkend voorman montage op de afdeling airconditioning. In zijn inmiddels meer dan vertrouwde werkomgeving werd de jubüaris in het zonnetje gezet. Mensen die op de vrijdagen 24 en 31 december op dc weekmarkt in de binnenstad hun boodschappen voor de feestdagen willen doen, krijgen daarvoor minder tijd. De markt begint die dagen weliswaar een uurtje vroeger (8.00 uur) maar sluit al om 15.00 uur. Alle andere vrijdagen kunnen mensen zoals ge woonlijk van 8.30 tot 16.30 uur op de markt hun inko pen doen. De tijden van de dinsdagmarktbij het win kelcentrum Koningshoek wijzigen in december niet. Hoek van Holland - Het is voor Hoek van Holland van toene mend belang om als zelfstandige 'vitale gemeente1 te kunnen functioneren. Deze vitaliteit zal mede bepaald worden door het ontwikkelen van een economisch draagvlak. Het Ontwikkelingsbedrijf Rotter dam (OBR) stelt dat in een eerste uitgebreide rapportage over de mogelijkheden van het toekom stige Waterwegcentrum in Hoek van Holland. Het gebied dat ont wikkeld moet worden, wordt om sloten door de Noordzee, de Lan- geweg, de Hoekse Brink, Prins Hendrikstraat en de Nieuwe Wa terweg. Het is een uitgebreid ter rein en een deel ervan was voor de Tweede Wereldoorlog al be bouwd. In verschillende rapporten van Rijnmond die eerder zijn versche nen, wordt de nadruk gelegd op een verdere recreatieve en toeris tische ontwikkeling van Hoek van Holland. Het projectteam voor het Waterwegcentrum, dat onder leiding staat van Jan Wil lem Vader, constateert dat de in ternationale bekendheid van Hoek van Holland veel groter is dan de bevolkingsomvang doet verwachten. Tegenover een inwoneraantal dat nog onder de 10.000 blijft, staat een aantal van gemiddeld ander half miljoen strandbezoekers en van 300.000 langs de Nieuwe Wa terweg op jaarbasis. Bovendien brengt Stena Line jaarlijks nog een 1,2 miljoen mensen Hoek van Holland in en uit. Maar de beste dingen per bezoeker en de gemid delde bezoekduur zijn relatief laag. Imago Ook het imago van Hoek van Hol land is niet goed. De bereikbaar heid laat te wensen over en er zijn nauwelijks aanvullende voorzie ningen zoals een boulevard, fun- shopping en verblijfsaccommo- datie. Volgens het projectteam moet Hoek van Holland zich bij de toe ristisch recreatieve ontwikkeling vooral richten op zijn sterkste ele menten, zoals het unieke haven landschap in combinatie met de badplaatsfunctie. Gok op de woningbouwmarkt heeft de Hoek positieve mogelijk heden. 'Met het verhogen van het aantal inwoners van Hoek van Holland wordt draagvlak gecre- eerd voor het handhaven en uit breiden van voorzieningen. Met de realisatie van de woningbouw kan de voor toerisme en recreatie benodigde infrastructuur en ver betering van de kwaliteit van de openbare ruimte worden gefinan cierd, concluderen de plannen makers van het OBR. Zij constateren bij bewoners en exploitanten, maar ook bij ont wikkelaars een groeiend enthou siasme om het Hoekse waterfront aan de Waterweg en de Noordzee te verbeteren. Er zijn ook knel punten waar rekening mee moet worden gehouden. Het industrie- lawaai en de Wet Geluidhinder kunnen belemmerend werken op de ontwikkeling. Bovendien is het waarschijnlijk dat de Hoekse duinen op korte termijn door het rijk zullen worden aangewezen als staatsnatuurmonument. De doortrekking van de strand- spoorlijn is volgens het plsnteam noodzakelijk, maar de kosten van twaalf miljoen gulden vormen bij de spoorwegen een breekpunt. De kans bestaat zelfs dat bij de gepri vatiseerde NS de Hoekse Lijn in discussie kan komen als minder rendabel. Door Mariette Olsthoom Vlaardingen - Hij is zijn zaak in 'tweedehands modern antiek', zo als hij het zelf noemt, begonnen met een feestje. Dus waarom ook geen spetterend einde? Peter de Jong c37) zegt liever aan zijn ei gen naïviteit ten onder te gaan dan dat hij eindeloos blijft rond dobberen. „Ik ben niet failliet, nee, ik ben op tijd gestopt."' De laatste maand van het bestaan van de winkel sluit hij feestelijk af met een videofilm en een expo sitie van fotograaf Ben van Zelm. Als een soort protest tegen het ge vestigde Vlaardingse kunstwe- reldje. Daarna slaat hij de deur van de Hippy Fifties voorgoed achter zich dicht. Precies een jaar na de opening. De formule: een rommeiwinkel en daarnaast een ruimte met 'moderne antiek' uit de jaren vijftig. De drempel bleek hoog. Er gin gen dagen voorbij dat er geen sterveling te bekennen was. Er was een jongentje uit de buurt („Het is een soort buurtwinkel ge worden") dat elke week een Arendsoogboek kwam halen. En laatst stond er ineens een meisje voor zijn neus met een doosje ju welen, Hij dacht nog: wat moet ik ermee? Hij gaf haar een paar gul den, paste de sieraden en draagt ze nu zelf. Als er wel iemand kwam, dan was het met geld. En dan rolde het ook. Veelal verzamelaars, van pla ten bijvoorbeeld of aardewerk. Wat ik mooi vind. vindt een ander ook mooi, hield De Jong zichzelf Peter de Jong (links) en Ben van Zelm hopen dat tijdens de fototentoonstelling de winkel wordt leeggekOCht. Foto Roel Dijkstra voor. Of het ook zo gewerkt heeft? Aan de lokatie (PKD-straat) van zijn zaak ligt het volgens hem in ieder geval niet Hij gaat ervan uit dat mensen je vinden, als ze je willen vinden. Nee, het zit 'm in Vlaardingen, als 'slaapstad' van Rotterdam. Ben van Zelm: „Bijzondere win keltjes redden het hier niet Het publiek is te klein. Kijk maar naar De routes van de buslijnen 125 en 137 van Westne derland zijn in Maassluis tijdelijk gewijzigd. De rij baan van de Dr. Albert Schweitzerdreef is voor enige tijd afgesloten wegens de plaatsing van een stalen damwand bij de voormalige vuilstortplaats. Door de routewijziging komen de bushaltes aan de Einthovendreef, Van der Waalsdreef en Rontgen- dreef te vervallen. Een extra halte is gecreëerd aan de Stadsmolen/Dr. A. Schweitzerdreef. De omleiding duurt voorlopig tot en met 24 december. Hoek van Holland De huidige deelraadsvoorzitter Willy Doom-van der Houwen is door de leden van het CDA unaniem ge kozen tot lijsttrekker van de partij. Tijdens de on langs gehouden ledenvergadering werd tevens de waardering uitgesproken voor het vele werk dat zij in deze functie verzet. Tweede op de lijst is de huidige fractievoorzitter Piet van der Wel, derde Gerard Geelhoed, momenteel burgviiiu ui ue curnmb&ie sport. Op een viuide, nog steeds verkiesbare plaats is plek ingeruimd voor Jan Dekker. Vijfde en momenteel dus op een onverkiesbare plaats staat Cees van der Pol, die in juni om gezond heidsredenen uit het dagelijks bestuur stapte. Jolan- da van Drongelen verhuist naar elders. Opruiming van al onze modellen uit de aktuete najaars/wintermode '93 kollektievan Europese topmerken Wacht niet te lang, de keuze is nu nog het grootst. MODEHUIS BroersvcM 109- 113. 3II1EE SCHIEDAM Telefoon 010 426 03 Ooi op nni<tóa£.T>l3d>R tn donotraijïvonti geoptr.ts «ewaelegento De opruiming geldt niet voor onze feest* en voonaarstoliektie. 'de Hoogstraat. Komt er weer een kledingzaak bij." Buiten het feit dat hij zelf een 'produkt' uit de jaren vijftig is, staat het huis van De Jong vol met spullen uit die tijd. („Ik ben verzamelmanisch. Lichtelijk.") Alledaagse dingen mooi maken, daar ging het om in de jaren vijf tig. Vormgeving, design, het zijn van die termen die hij liever niet gebruikt. „Neem nou zo'n vitrine kastje. Keel gewoon, maar toch bijzonder. Alles wat nu wordt ge maakt, grijpt daar weer op terug." Ben doet dat ook, verwijst hij naar naar de'exposerende fotograaf. Dingen maken die hij zelf mooi vindt. Een foto van Van Zelm is meer dan een plaatje, meent De Jong. Door de vorm er omheen krijgt de foto iets extra's. Volgens de fotograaf zelf zijn zijn foto's kleine verhaaltjes uit zijn leven. Ze zeggen iets over het ge voel dat hij had op dat moment. En voor de rest zijn het gewoon aangename beelden om naar te kijken. Kunstwerkjes, fascine rend, bizar en gekleurd. Dagboekvellen Het idee voor een videofilm ont stond tijdens De Jong's weke lijkse 'praatsessies' met vrienden. Waar het allemaal om draait, zijn de dagboekvellen van het toilet van Ben van Zelm. Volgekalkt door een ieder die deze plek heeft vereerd met een bezoek. Alleen al een mooi plaatje en leuk om te le zen. Hoe de film is geworden? Volgens de makers in ieder geval zeer beweeglijk en herkenbaar voor veel Vlaardmgers. Een winkel zoals de Hippy Fifties draaiende houden in je eentje. Ei genlijk is bet niette doen, zegt De Jong achteraf. Dat is een van de redenen dat hij het voor gezien houdt. De andere is van financiële aard. Zeven dagen per week bezig zijn en dan nog maar anderhalve gulden overhouden. Nee, dat zag hij niet meer zitten. Uithuilen, sparen en opnieuw be ginnen. Over een jaartje of zo, zegt hij. Zonder de fouten en met de kennis die hij in het afgelopen jaar heeft opgedaan. Kleinschali ger werken mei een veelzijdiger aanbod. Gewoon niet alledaagse tweedehands spullen verkopen, ergens in een winkeltje in Vlaar dingen. Hij hoopt dat zijn winkel in de laatste maand tijdens de tentoonstelling wordt leegge- kocht. En wat er overblijft? Ach, hij heeft een grote zolder. De tentoonstelling 'Leven en zijn van Fiardingha mensen' is vanaf zondag tot en met 26 december te horen en te zien in de Hippy Fif ties in de P.K. Drossaertstraat 57- 63. Maasland - Tot voor kort waren knotbomen in het Nederlandse landschap een vertrouwde ver schijning. Boeren knotten essen, populieren, iepen, eiken, haag beuken en vooral wilgen voor ge- bruikshout. Wilgehout diende als brandstof en voor oeverbescher ming. Van essehout werden ge reedschapsstelen gemaakt. De knoestige knotboom hoorde thuis in het land. Sinds de Twee de Wereldoorlog zijn er veel knol wilgen verdwenen. Er is nog maar weinig vraag naar gebruikshout. Daarom loont het niet meer de moeite de bomen te onderhou den. Natuurliefhebbers en de boeren betreuren dat. Vrijwilli gers spannen zich daarom m om 2oveel mogelijk oude knotbomen, hakhoutbosjes en andere land schapselementen te behouden. De knotwerkgrocp Maassluis- Maasland is al bijna twintig jaar actief in de regio. Iedere winter worden tientallen wilgen, essen, iepen en eisen onder handen ge nomen. Meestal wordt er bij boe ren gewerkt. Rond het erf of op bet land. Het afgelopen jaar is er ook gewerkt in het Staelduinse Bos, eigendom van het Zuidhol lands Landschap. In al die jaren heeft de knotgroep een flinke deskundigheid opge bouwd. De werkgroep beschikt over goed gereedschap, van hand bijl tot motorzaag. Het meest woidt echter met de handzaag ge werkt. Aanschaf en onderhoud van het gereedschap worden be kostigd uit de verkoop van open haardhout. Aan werk is geen ge brek. er zijn voldoende bomen die geknot moeten worden. Dit jaar werkt de knotgroep van uit een vaste plek. de eendenkooi langs de A20 tussen Vlaardingen cn Maasland. Deze eendenkooi is eigendom van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumen ten, en is een oase van rust en na tuurschoon. De knotwerkgroep steunt Natuurmonumenten om de kooi, maar ook de Vlietlanden en de Ryskade te helpen onder houden. Tijdens de eerste knot- dag zijn er flink uit de kluiten ge wassen essen, eisen en wilgen aan de rand van de kooi teruggezet tot hakhout. Hakhout is eigenlijk een knotboom zonder stem. Daar door ontstaat aan de kooirand een natuurvriendelijker begroeiing, van laag naar hoog. De takken van de omgezaagde bomen wor den m zogenaamde rillen gelegd. Een ril is een in de lengte neerge legde bos takken. Voor vogels, zoogdiertjes en insecten vormen deze takken een toevluchtsoord. De eerstvolgende knotdag is op zaterdag 18 december. Er wordt om tien uur verzameld bij de een denkooi. De knotgroep kan altijd hulp gebruiken. Voor erwtensoep wordt gezorgd. „De sfeer is altijd uistekend," weet Hans van Buu- ren, één van de knotters van het eerste uur. Donderdag 16 december SCHIEDAM De Ark (Hargplein 101). Lezingbij de Nederlands Christenvrouwenbond, 19.45 uur. Stadsgehoorzaal. Bit ter moon (film), 20.30 uur. Stuffed Puppet Theatre, 20.15 uur. Po dium. jamsessie, 21.00 uur. ROTTERDAM De Doelen Jonge Solisten, 20.15u. Rott Philh. Orkest, 20.15u. De Unie. Portrettengalerij. 20.30u. Plan C. Het Lege Wiegje, 21.30u. Full Moon. Salsa, 23.0Qu. Theater Zuidplein Duet for One, 20.15u. Luxor. Mini Maxi. 20.15u. Schouwburg Celia, 20.30u. Neder lands Dans Theater 2,20.15u Vrijdag 17 december SCHIEDAM Magnalia Deïkerk. Kerstconcert Schiedams Vrouwenkoor, 20.00 uur, Buurthuis Nieuwland. Jonge- rendisco, 20.00 uur. Grote Kerk. Kerstconcert20.00 uur. Filmhuis. Enchanted Apni, 21.30 uur. Passa ge Theater, Herenkwintet Tribu naal, 20.15 uur. Teerstoof. Maar ten Spanjer en Bart Chabot. 20.30 uur. Podium. Maleficium, 22.00 uur. Bibliotheek Bachplein. Ute- rairoptreden Herman Pieter de Boer. VLAARDINGEN Trefcentrum De Bijenkorf. Toneel middag, 14.00 uur. Stadsgehoor zaal. Bitter moon (film), 20.30 uur. Harmonie. FntsLambrechts, 20.30 uur. MAASSLUIS Koningshof. Spreekuur Zieken fonds, 14.00 uur. ROTTERDAM De Doelen RotLPhilh.Orkest, 20.15u. Theater Zuidplein Maijo- iem Touw, 20.30u. Duet for One, 20.15u. De Unie: The Good People, 20.3Qu. Plan C. The Fundellas, 22.30u. Schouwburg Glas, 20.15u. Celia, 20.30u. Luxor. Mini Maxi, 20.15u. Bibliotheekthea ter. Schaatsen in het gras, 20.30u. St. Droomtheater. Vertelavond, 20.30u. Lantaren/Venster. Jonge Dans 2. Jeugdtheater Hofplein. Fulco de Minstreel, 19.00uDonner Boeken. Laurens van Rooyen, 19.00U. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Snea kers' (al) dag. 11.45-14.15-16.45- 19.15-21.45. Alhambra 2: 'Alad din' (al) dag. 1.15-4. The fugitive' (12) 6.45-9.30. Calypso 1: 'Alad din' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso-2: 'Farewell to my Concubi ne'(al) dag. 1.15-5-8.30. Calypso- 3: The Firm' (16) dag. 1.15-5-8.30 Cinerama 1: 'Beethoven's 2e' (al) dag. 1,15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Jurassic Park" (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30, Cinerama 3: 'HardTar get' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: The Firm' (16) dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 5: Tina' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cor so: 'Aladdin' (al) dag, 1.15-4. 'Littie Buddha' (al) dag.8. Imax Theater: 'Sharks' (al) dag. 2-8.30. 'Mountain Gorilla' (al) dag.3-7.30. Lantaren/ Venster 1: 'The wedding banquet' dag. 8-10.15. Venster 3: 'Romance de Valentia' dag. 8. Trahir' dag. 10. Venster 4: 'Het is een schone dag geweest' dag.8, Trois couleurs: bleu'dag. 10. Lumière 1: 'Sleepless in Seattle' (al) dag, 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 2: 'üttle Buddha' (al) dag. 1,15-4.15. 'Aladdm' (al) dag. 7.30-10, Lumière 3: 'TheMuppets Chnstmas Carol' (al) dag. 1.15-4- 6,45. 'Rising Sun' (12) dag. 9.30. Lumière 4: The house of the spirits' (16) dag. 1.15-4.30-8.15. Rex: 'Beverly Hills Exposed' (18) dag. 12. doori.voorst. Thalia: 'A perfect world' (12) dag.1.15-4-6.45-9.30. FLAüS€ff KOLBEtii Panmo, elders ByNewBassy's Double breasted Diverse kleuren. £49.-nu ALLE SMOKING SHIRTS CUMBERBAND STRIK <i Q 90 POCHET rn-wn» I a JNENCINI" EN „STADIUM" SHIRT nü „BOXER" SHIRTS -W3:'nu FLEECE POLO S - CQ ff- PANMO PANTALONS OA 449r-'!!U öa 90 JEANS 'j.-v Qfj waanzinnigepasvorm!! a voor 5JtS DEKENJACK QJQ met suèdeJMSpïiu - «f C Als enige in Rotterdam LONDÖ4 KOLLËKTIE KOLBERTS Te ge Wee 4nn modellen!!! 130," BILLETS

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1993 | | pagina 1