Dol-fijn haalt de prognoses niet Eeuweling klost er nog lustig op lo: IpSl Bezoekersaantal Maassluis' zwembad blijft onder de verwachtingen Advocaat Schiedamse pyromaan vreest tbs rJm North Sea Ferries laat Wilton schepen opknappen Onderscheiding voor actie- Lickebaert Drijvend fietspad onder brug 'Meer politie op straat in 1994' Autodief er lopend vandoor Drie vandalen aangehouden Man bedolven onder turfbalen Kerstbomen in de fik Auto knalt op bromfiets Met alcohol op achter het stuur Auto gestolen m ^x (*'r~'ji Westhavenplaats 22 I 3131BT Vlaardingen tel.: GlQ-2340055/fax,: 4349754 Maassluis - Het bezoekersaantal van zwembad Dol-fijn in Maassluis blijft achter bij de verwachtingen. Als de resultaten niet verbeteren, zal het vernieuwde Dol-fijn het eerste jaar van zijn bestaan afsluiten met een groter exploitatietekort dan de 500.000 gulden waarvoor de gemeente Maassluis zich garant heeft gesteld. Dol-fijn exploiteert, blijft het be zoekersaantal in de recreatieve sector ongeveer 30 procent onder de verwachtingen. Voor Wesenhagen is het gissen naar de oorzaak. Dat kan de lig ging van het bad zijn, maar ook seizoeninvloeden en de onbe kendheid van de mogelijkheden die het bad biedt kunnen een rol spelen. „We hebben gewoon een aanloop tijd nodig," meent ze. Bedrijfsleider Huub Slangen ver moedt dat Dol-fijn meer bezoe kers zou hebben getrokken als het zwembad volgens de oor spronkelijke plannen gebouwd Met name het aantal recreatie- zwemmers is minder dan ver wacht. Bij de opening van het ver bouwde bad in juni vorig jaar ging de stichting Exploitatie Zwembad Maassluis uit van 700 recreatie zwemmers per dag. Die prognose wordt lang niet altijd gehaald. Meestal schommelt het aantal be zoekers rond de 500 per dag. Wat het gebruik door doelgroepen (schoolzwemmen, sportvereni gingen en dergelijke) betreft heeft het bad overigens geen kla gen. Volgens Leny Wesenhagen, wet houder sportzaken in Maassluis en voorzitter van de stichting die was bij NS-station Maassluis- West. Het huidige bad in de Sluispol- der-Oost ligt voor de bewoners van sommige Maassluise wijken te ver uit de buurt, denkt Slan gen, De bedrijfsleider leidt dit af uit het bezoekerspatroon op re genachtige dagen. „Bij mooi weer komen er mensen uit heel Maassluis, maar als het regent zie je hier alleen bezoekers uit de directe omgeving. Alleen kinderen uit de Westwijk die ie mand hebben om hen met de auto te brengen komen op regenachti ge dagen hier naar toe." Het bestuur van de stichting Ex ploitatie Zwembad Maassluis pro beert door een intensieve adver tentiecampagne het bezoekers aantal te vergroten. December werd door het bestuur tot actie- maand uitgeroepen en volgens voorzitter Wesenhagen heeft de campagne tot nu toe redelijke re- Op sommige dagen kunnen er bijna geen fietsen meer bij in destallingvan Dot-fijn. Maarbüiten de schoolvakanties is het vaak te stil in het Maassluise zwembad, en blijft het bezoekersaantal ver onder het verwachte gemiadelde. FotoRoei Dijkstra sultaten opgeleverd. „Het bezoe kersaantal trekt sindsdien lang zaam aan," zegt ook bedrijfsleider Slangen. Blijkt in juni by het afsluiten van het eerste jaar dat Dol-fijn toch minder kaartjes heeft verkocht dan verwacht, dan zal de stichting by de gemeente Maassluis moe ten aankloppen voor een geldle ning om de tekorten af te dekken. Het bestuur zal dan zijn pogingen om meer bezoekers te trekken verdubbelen, kondigt voorzitter Wesenhagen aan. Aan verhoging van de toegangsgelden wordt voorlopig niet gedacht. Leny We senhagen: „Als je dat doet, prijsje jezelf uit de markt, want er zijn natuurlijk nog meer zwembaden in de omgeving." Klossen en handwerken mag Marie Kraak graag doen. Voor het feest losbarstte demonstreerde ze haar meest geliefde bezigheid aan enkele familieleden. Foto Roei Dijkstra Vlaardingen - Marie Kraak-Bos- sche heeft aan den lijve onder vonden dat de traditie die ze vele jaren geleden in gang heeft gezet, nog altijd stand houdt. De fami lieband niet laten verslappen. Dat was waar de Vlaardingse, moeder van twaalf kinderen, zich het grootste deel van haar leven voor heeft ingezet. Tijdens de viering van haar hon derdste verjaardag, gisteren in verzorgingstehuis Uitzicht, bleek dat ze. daarin f ma Niet alleen haai- kinderen maar ook de 25 klein- en 51 achterklein kinderen alsmede een aantal ne ven en nichten kwamen op visite om de eeuweling te feliciteren. „Ze wordt nu wat vergeetachtig," zegt haar jongste zoon Jan. Om trots te vervolgen: „Maar tot twee jaar geleden kreeg iedereen, neef, nicht, achterkleinkind of wie dan ook, op verjaardagen een kaartje. Niemand werd overgeslagen. „De boel bij elkaar houden hè, daar was ze sterk in." Volgens zoon Jan is zyn moeder in haar leven geen dag ziek ge weest. 'Niet zeuren' en 'doorgaan' was haar motto als een griep of flinke verkoudheid de kop op stak. „Als ze in die honderd jaar vijf aspiri nes heeft geslikt, is het veel," be weert hy, „Een echte doordou wer." Ondanks de grote familie en het vele borduurwerk dat 'tante Ma rie' in de 'uOp der jaren voor het Rode Kruis maakte, zorgde ze dat er altijd wel tijd overbleef voor haar meest favoriete bezigheid: klossen. Die hobby beoefent ze nog bijna dagelijks, en met veel plezier, Gisteren kwam daar maar weinig van terecht. Ruim honderdtwin tig familieleden en burgemeester Stam kwamen haar feliciteren. En ondanks dat wegens haar doofheid niet alle gelukwensen bij de honderdjarige overkwa men, genoot ze zichtbaar met vol le teugen. Door Sander Sonnemans Rotterdam/Schiedam - De raads man van de 25-jarige R.K., die van een flink aantal brandstichtingen wordt verdacht, mr. C.J. Noppen, is er gistermiddag in geslaagd de zaak tegen zijn cliënt voor de tweede maal aan te houden. Hij wil dat het Pieter Baancentrum in Utrecht de Schiedammer onder zoekt en met een onafhankelijke rapportage voor de dag komt. Mr. Noppen bepleitte dit omdat hij van mening is dat de uitge brachte psychiatrische en psy chologische rapporten te veel op elkaar lijken, „Te veel koek van eigen deeg en met dezelfde pen geschreven," betitelde hij de stukken. In beide rapporten wordt geconcludeerd dat de pyro maan tbs met dwangverpleging opgelegd dient te krijgen. In een poging dat te voorkomen vroeg de advocaat de rechtbank Pieter Baan een contra-observatie te la ten uitvoeren. „Ik ben niet gek," zei de verdachte, daarmee aange vend achter het pleidooi van zijn raadsman te staan. De eerste zit ting diende op 18 oktober vorig jaar. Toen werd de zaak opge schort omdat mr. Noppen vond dat psychologisch en psychi atrisch onderzoek gedaan moest worden. „Om meer duidelijkheid te krijgen in de omstandigheden waarin mijn cliënt ten tijde van de brandstichtingen verkeerde," liet de raadsman gisteren weten. Waarom trok de Schiedammer dan tussen 1 november 1992 en 10 juli 1993 's nachts na zijn cafébe zoeken in het centrum de wijk Nieuwland in om brand te stich ten? Volgens mr. Noppen omdat hij kampte met eer minderwaar digheidsgevoel en a indacht wilde trekken. „Maar wel op de verkeer de manier." K. voelde zich ver eenzaamd nadat zijn langdurige relatie met zijn vriendin v.?s ver broken. Hij sloeg aan het drinken en gebruikte korte tijd cocaïne. Eenmaal dronken stak hij ver schillende panden in brand. Thuis beluisterde hij via een scanner de afloop van de fikken, waarbij overigens nimmer slacht offers vielen. Met man en macht trachtte de po litie de pyromaan te ontmaske ren. Rechercheurs verschansten zich in een woning aan de Park weg omdat bij de daarachter gele gen pallethandel meermalen brand was gesticht. Dat leidde echter niet tot zijn aanhouding. Op zaterdag 10 juli van het afgelo pen jaar liep hy dan toch tegen de lamp nadat hij in alle vroegte op de Hoogstraat brandend karton door de brievenbus van een win kel in baby-artikelen had ge gooid. Met het roet nog aan zijn handen en een benzinewalm om zich heen werd hij aan de Nieuwe Damlaan door surveillerende agenten aangehouden. Officier van justitie mr. F.D. van Heijningen Het tijdens de zitting van gisteren weten geen reden te hebben om te twijfelen aan de juistheid van de door de verdedi ging gehekelde rapporten. „Maar als de verdachte er op staat dat een contra-observatie wordt uit gevoerd, kan ik me daar in schik ken. Mits het onderzoek binnen drie maanden is afgerond, Want eigenlijk gaat het mij te ver nog langer met deze zaak te wachten." Ook de rechtbank ging na kort beraad in op het verzoek van de raadsman, „Ik besef dat het voor u van groot belang is en dat het advies van tbs voor u ingrijpende gevolgen kan hebben," legde pre sidente mr. J.M.E. in 't Velt-Meij- er de reden voor het besluit uit aan de verdachte. De rechtbank besloot de zaak aan te houden voor onbepaalde tijd met een maximale duur van drie maan den. Schiedam Twee passagiers schepen van'North Sea Ferries zullen voor een bedrag van onge veer tien miljoen gulden worden gemoderniseerd door Wilton- Feyenoord in Schiedam. Het gaat om de Norstar en de Norland, die een dagelijkse dienst onderhou den tussen Zeebrugge en Huil. Het werk wordt uitgevoerd tij dens de geplande droogdokperio de van de schepen, tussen half ja nuari en half februari. De restau rants van de schepen worden geheel vernieuwd en de hutten opnieuw ingericht Ook de veilig heid van de schepen wordt verbe terd. Er zullen op grond van nieu we voorschriften extra stabilisa tie-schotten worden aangebracht op de vrachtdekken. Door deze ingreep gaat op de schepen capa citeit voor vrachtvervoer verlo ren. Er kunnen per schip tien trai lers minder worden vervoerd. Dat komt de maatschappij slecht uit, omdat het aanbod van vracht op het traject Zeebrugge-Hull toch al vaak groter was dan de be schikbare ruimte. NSF zal daar om op de route twee extra, ge huurde roll on/roll off-schepen in zetten, Deze zijn elk goed voor 70 trailers. Het eerste schip, de Euro- bridge, komt op 11 januari in de vaart, de Cap Canaille een kleine week later. Wanneer in maart van dit jaar de tweede superfreighter van NSF in gebruik wordt geno men op de route Europoort-Huil, heeft de rederij in totaal acht 'ro- ro'-schepen in de vaart voor vracht. Daarnaast varen er vier passagiers/vrachtschepen. Vlaardingen - De actie 'Groeiend verzet in de Lickebaert' is door het European Sales Promotion. Institute bekroond met een Silver Award. De jury loofde de creativi teit en originaliteit van de actie, die in december 1992 ongeveer 7000 inwoners van Vlaardingen en Maassluis op de been bracht. Zij plantten in één dag circa 16.000 bomen uit protest tegen de plannen van de provincie Zuid- Holland om in het recreatiege bied Lickebaert een vuüstort aan te leggen. De prijs werd deze week in Kaar den uitgereikt aan het Vlaar dingse reclamebureau Mol Partners, dat de actie heeft bege leid in opdracht van de stichting Groeiend verzet in de Lickebaert. Eerder werd de actie al bekroond door het Nederlandse Direct Mar keting Instituut, dat het verzet te gen de vuilstort een Zilveren Brief toekende. Het Sales Promo tion Instituut Nederland beloon de de actie met een Meetlat. Vol gens actie-coördinator Niko Kof- feman is het toekennen van deze onderscheidingen des te opmer kelijker omdat in de marketing branche vaak met budgetten van miljoenen guldens wordt ge werkt, terwijl de Liekebaert-actie slechts over enkele duizenden guldens beschikte. Maasland - Na jarenlange dicus- sies over de wijze waarop het kruispunt bij de Oude Veiling en de Kerkweg in Maasland veiliger moet worden gemaakt voor voet gangers en fietsers, lijkt er dan toch een oplossing te komen. Ge dacht wordt aan een drijvende constructie onder de brug over de Noordvliet. Aanvankelijk werd gedacht aan verkeerslichten. Maar die zullen, zo wgrdt^ verwacht, tijdens de spitsuren opstoppingen veroorza ken op het toch al vrije drukke kruispunt bij de af- en aanvoer- wegen van rijksweg 20. Het gaat erom dat de voetgangers en fiet sers veilig het kruispunt kunnen passeren zonder dat zij er gebruik van hoeven te maken. Daarom is het plan bedacht in het water van de Noordvliet een drijvend fiets en voetpad aan te leggen. Die con structie moet parallel aan de kade onder de brug doorlopen. Indien wordt besloten de drijven de onderdoorgang aan te leggen, kiest het Maaslandse college voor de goedkoopste variant: een houten brug met twee oeverver bindingen waarvan de kosten vol gens Algemene Zaken van de ge meente Maasland worden ge schat op 180.000 gulden. Ver wacht wordt dat de houten voor ziening veertig jaar mee zal kun nen. De twee overige alternatieven, een stalen en een betonnen con structie, vallen veel duurder uit. De kosten voor een stalen brug met een vast stalen tussengedeel- te worden geraamd op ruim 540.000 gulden. De betonnen ver sie met een drijvend stalen tus- sengedeelte en een betonnen overkapping komt op een slordi ge 270.000 gulden. In de plaatselijke poHtiek zijn de meningen over de aanleg van de onderdoorgang verdeeld. „De VVD heeft liever verkeerslich ten," zegt M. Valk van Algemene Zaken. „Het CDA heeft een aantal betrokken instanties uitgenodigd mee te discussiëren over de beste oplossing." Een doorgang onder de brug lijkt echter het meest voor de hand lig gend. De steile helling aan de kant van de Trekkade, waar de drijvende verbinding weer 'aan land' komt, zou echter een pro bleem op kunnen leveren voor de oudere weggebruikers. Onder zocht wordt of op dat punt de oe ver van de Trekkade kan worden verlaagd. Pleziervaartuigen hoeven geen hinder te ondervinden van de on derdoorgang. Dc verbinding komt evenwijdig aan de Maassluiseweg te liggen en biedt de passerende bootjes genoeg ruimte om er langs te va ren. Vlaardingen - Maarliefst zeven tien nieuwe medewerkersen vier politiesurveillanten in op leiding komen het politiedis trict Waterweg versterken. Dis trictschef Henk de Jong sprak dinsdagmiddag tijdens zijn nieuwjaarstoespraak in Viaar- dingen van een 'ongekend forse instroom; waar lang op is ge wacht.' De politiemedewerkers zijn gisterochtend in Rotterdam geinstalleerd enfgaan aan de slag by de politie in Vlaardin gen, Maassluis en Rotterdam. De politiesurveillanten m' oplei ding zijn vorig jaar november al gestart met hun praktijkoplei ding van een jaar. Met de plaat sing van het nieuwe personeel is de reorganisatie van het district bijna afgerond, „Een hëugftjk feit," aldusde districtschef, i „Het, jaar 1993 is toch wel erg ge- bukt gegaan onder de druk van de reorganisatie en de spannin- gen die hiermee gepaard gin- gen." De Jong refereert hiermee aan de onrust onder het perso neel die werd veroorzaakt door de nieuwe districtsindeling in i de regio en de personele reorga- nisatie. Ook het samensmelten i van de -beheersdiensten van twee zelfstandige: korpsen, de nieuwe communicatie- en over- legstructuur en de herbezinning I op het voertuigenpark en de in- gebruik zynde gebouwen zorg- j de volgens de disctrictschef voor vele hoofdbrekens. De reorganisatie zal toch ook nog een nadrukkelijk" stempel leggen op 1994. De huisvesting in Vlaardingen moet worden aangepast evenals het verbin- dingsnetwerk; voor alle mede- werkers komt een opleidings- plan en er komt een bedrijfsop- vang voor medewerkers die in hun werk te maken hebben ge kregen met schokkende erva ringen. Henk de Jong wil echter het komend jaar niet al te veel de nadruk leggen op de eigen organisatie. „De samenleving van district Waterweg vraagt om i onze aandacht en heeft verder geen boodschap aan de reorga- nisatie van de politie." Het dis trictsplan vormt de leidraad voor de politie in.1994. Het plan bevat een zestal aandachtsvel den, te .weten geweldsdelicten, - woninginbraken en autoinbra- ken evenals overlast en vemie- j lingen door de jeugd, verkeers- veiügheid en milieu. Ook zal de I politie meer zichtbaar zijn door i extra surveillances. Schiedam - Een onbekend geble ven man, die gisterochtend in Delft een auto had gestolen, is na een achtervolging tot in Schiedam lopend aan de politie ontkomen. De man werd door de Delftse politie achtervolgd over de Kandelaarweg in de richting van de Kerkweg. Daar zette ook de Schiedamse politie de achter volging in, die leidde over het fietspad tussen de Slimme Wate ring en de Harreweg. Op het Nijhoffplein gekomen spong de autodief achter het stuur vandaan en rende weg in de richting van de Scheepvaartweg. Ondanks dat een speurhond weid ingezet om de man te achterha len; wist hij uit de handen van de politie te blijven. Vlaardingen - De politie heeft vannacht drie jongens opgepakt die rond half een in het centrum vernielingen hadden aangericht. De jongelui, twee Vlaardingers van achttien jaar en een zeven tienjarige stadgenoot, worden er van verdacht een houten ver keersbord door midden te hebben geslagen. Ook zouden ze een hek in de huurt van het stadhuis hebben omgetrapt De drie krijgen door Buro Halt een alternatieve straf opgelegd. Schiedam - Bij een bedrijf aan de Nieuwe Waterwegstraat is een 23- jarige Schiedammer gisteroch tend het slachtoffergeworden van een bedrijfsongeval. De man kwam terecht onder drie balen turf van dertig kilo per stuk. De balen stonden op pallets waarvan er enkele tijdens het vervoer wa ren verschoven. De zakken turf vielen er vanaf toen de pallets werden gelost. Het slachtoffer werd met wervel en armbreuken opgenomen in het ziekenhuis. De Arbeidsin spectie stelt een onderzoek naar het ongeval in. Vlaardingen - Ondanks het slech te weer blijft het verzamelen en in brand steken van kerstbomen een geliefde bezigheid bij de jeugd. In de Nachtegaallaan werd gisteravond een aantal bomen in de fik gezet. De gealarmeerde politie waar schuwde de brandweer die het vuur doofde. Maassluis - Een 22-jarige vrouw uit Zuidland is gistermiddag op haar brommer op de Deltaweg aangereden. Een tien jaar oudere automobiliste uit Maassluis sloeg op de Deltaweg rechtsaf en reed daarbij over het langs de weg lig gende fietspad. De rechtdoor rij dende bromfietster kon de auto niet meer ontwykon. De wouw werd per ambulance voor onder zoek naar het Schieland Zieken huis gebracht. Vlaardingen - Tegen twee Vlaar dingers is vanochtend vroeg pro ces-verbaal opgemaakt wegens het rijden onder invloed. De eer ste beschonken automobilist werd om half vier aan de Parallel weg van de weg gehaald. Ander half uur later werd aan de Mara- thonweg een 30-jarige bestuurder aangehouden. Ook bij hem bleek na de adamanaiyse op het bureau dat hij te diep in het glaasje had gekeken. Vlaardingen - Aan de Marathon- weg is een witte Mitsubishi Lan cer met het kenteken PZ-48-GF gestolen. Volgens de eigenaar moet dat zyn gebeurd tussen maandagavond 18.00 en dinsdag avond 21.30 uur. Een aan de Holy singel geparkeer de auto is gisteravond opengebro ken. De achterklep werd gekraakt om een van de achterlichten te kunnen demonteren. i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2