Waterweg 15 CDA-voorzitter betreurt 'overlopen' Politie helpt mensen op een snellere manier Kroongetuige belet voortgang moordzaak genda Foei, meneer Van der Lugt Politiek Café GroenLinks Libellenlezing Wijziging subsidie papier Kunst op straat verbeeld Café Edisonstraat Van Lambalgen: 'Overstap partijleden naar Gemeentebelangen infantiel' Onderwijs- fusie in Nieuwland Winkel centrum Liesveld nn echt op de schop Politici gaan op koffievisite Rotterdams Dagblad Woensdag 19 januari 1994 ft heb een brief gehad van drs. A. H. M. van Beek, directeur PTT Post vteardmgen. Het 'bedieningsniveau' van mijn brievenbus ligt hoger dan 2.50 meter boven de straat. En dat mag niet, dat is bij wet verboden. Of ik maar even mijn brievenbus wil verplaatsen. Zo niet, zo dreigt drs. A. H. M. van Beek, dan stuurt hij al mijn post terug. Hoe weet drs. A H. M. van Beek dat eigenlijk? ïs hij mijn portiek op gekropen met zijn vanbedrijfswege verstrekte lineaaltje? Is hij door de knieën gegaan om de hoogte van een trede te meten en heeft hij daarna het aantal treden geteld tot het 'bedieningsniveau'? Heeft hij vervolgens die getallen uit zijn hoofd vermenigvuldigd of had hij daar een zakjapannertje voor nodig? Was de uitkomst toen 3.15 me ter en concludeerde bij: foei, meneer Van der Lugt, u bent 65 centi meter in overtreding? Wat een knappe man is die drs. A. H. M. van Beek. Zes jaar heeft hij braaf college gelopen bij professor Meetlat» om thans zijn Vlaar- tïïngse klanten lastig te kunnen vallen met een lagere-sehoolreken- sommetje. En in de collegebanken bij professor Bureaucraat leerde hij dat de zolen van een postbesteller in diensttijd niet hoger mogen komen dan 2.50 meter. Dat heeft het Parlement in 1972 beslist, want ze houden zich in Den Haag niet alleen met onbelangrijke zaken he rig. Ook bij de saaie colleges 'Bellen blazen' van professor Pennelikker heeft drs. A. H, M. van Beek goed opgelet. Dat korat nu mooi van pas, want de tekst van de brief lykt te zijn overgeschreven uit zijn colle gedictaat. Zo laat onze 'servicegerichte' doctorandus op plechtige toon weten: „De PTT geeft optimalisering van kwaliteit en efficiency van arbeidsprocessen, tegen de achtergrond van de economische ontwikkelingen, een hoge prioriteit." (Gaap, gaap.) Ja, dat is ook een enorme afstand, die twintig traptreden. Niet voor niets is de slavernij door de Volkenbond in 1926 afgeschaft. En een mafiose overtreding van 65 centimeter per portiek valt al helemaal niet te toleren. Nergens niet en zeker in Vlaardingen niet, waar ex- ambtenaar drs. A. H. M. van Beek de scepter zwaait over de gepriva tiseerde PTT, Hij heeft trouwens nog geluk gehad, dat zijn bedrijf niet al begonnen is met het terugsturen van mijn post. DICKVAN DER LUGT Schiedam De Spot, het partijblad van GroenLinks, houdt zon dag 23 januari zyn jaarlijkse politiek café. Tijdens deze bijeenkomst vindt om 15.30 uur de prijsuitrei king plaats voor de Politicus van het Jaar 1993 vol gens het Spotklassemént. Tevens vindt een discus sie plaats tussen de winnaar van het klassement van dit jaar Marcel Houtkamp en die van vorig jaar Bart de Leede. Traditioneel is er ook een schaaktoernooi tussen Sehiedamse politici. Plaats: Café 't Paard. 1994 Is libellenjaar. Dit jaar wordt heel Nederland onderzocht op de aanwezigheid van libellen. Van en kele soorten vermoedt men een achteruitgang door verdroging, ruilverkaveling en vermesting. Een aantal leden van de Insektenwerkgroep NWN wil meewerken aan dit onderzoek. Als voorbereiding op het onderzoek heeft de groep de landelijk coördi nator van het project, Marcel Wasscher, uitgenodigd voor een lezing op donderdag 20 januari. Aan bod ko men ondermeer de levenswijze, de soortherkenning, libellen-boeken tn specifieke biotopen. Plaats van handeling is natuureentrum De Boshoek te Schiedam, achter flat 5 van het Bachplein in Schiedam-Noord. Aanvang 20.00 uur, entree gratis. Belangstellenden zijn welkom. Vlaardingen Het college van burgemeester en wethouders in Vlaardingen wd de subsidieregeling voor oud papier wijzigen. Deze was tot en met 31 december 1993 gel dig, maar wordt op voorstel van het college verlengd tot en met 31 december 1995. Alhoewel verwacht mag worden dat oud papier op termijn weer geld gaat opleveren, moet bij het inle veren van oud papier en karton toch nog bijbetaald worden. Bovendien is voorgesteld de bijdrage aan de verenigingen en anderen te verhogen van vijf naar zeven cent en de bijdrage in de extra kosten voor ver enigingen te verhogen naar maximaal tien cent per kilo ais extra stimulans voor verenigingen om nog actiever papier in te zamelen. In het afgelopen jaar werd ongeveer tweeduizend ton papier ingezameld door de verenigingen. Voor 1994 wordt een totaal-opbrengst van ongeveer 2500 ton verwacht. Het voorstel gaat nu naar de commis sie Milieu en wordt vervolgens in de februan-verga- dering van de gemeenteraad besproken. Redactie Waterweg: Jan Booister Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonne mans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 De originele foto's uit het boek Beeldenroute Vlaar dingen van Piet Rook vormen een zelfstandige expo sitie in Het Zonnehuis in Vlaardingen. De tentoon stelling is tot en met 26 februari te bezichtigen, van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00-20.00 uur. Zater dag tot en met maandag van 14.00-20.00 uur. Het boek Beeldenroute Vlaardingen werd m 1992 uitgegeven door de Vrije Academie Vlaardingen in samenwerking met de VW, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de Vrije Academie. Het geeft een beeld van de kunstobjecten die Vlaardingen rijk is. Piet Rook is een Vlaardingse fotograaf. Hij is voor al geïnteresseerd in architectuur. Naar aanleiding van de uitspraken die door de heer Dineer in het Rot terdams Dagblad van 12 januari jongstleden zijn gedaan, willen wij graag even iets recht zetten. Bovengenoemde ondernemer doet het voorkomen dat de schorsing van de vergunning voor zijn café aan de Edisonstraat in Schiedam een verkiezingsstunt is. Wij willen erop wij zen dat op 10 februari 1993 al een protest was ingediend tegen deze ves tiging. De advertentie van 9 juni 1993, waarin het verlenen van de ver gunning bekend werd gemaakt, was ook nog geen aanleiding om met verbouwen te beginnen. Daarin stond duidelijk vermeld dat dertig da gen na plaatsing van de pubhkatie protest kon worden ingediend. Ook willen wij vermelden dat de reclameborden aan de buitengevel zonder vergunning zijn geplaatst en dit is gedaan na de schorsing van de verleende vergunning op grond van de drank- en horecaverordening door de Raad van State. Op 17 augustus van het afgelopen jaar werd op het stadskantoor door de Bezwaar- en beroepschriftencommissie van de gemeente overigens duidelijk gemaakt dat, zolang er geen uitspraak op tafel lag, de kosten voor verbouwing voor eigen rekening zouden zijn. De heer Dineer zegt verder dat onze wijk veel CD-aanhangers telt. Wij zijn er niet van gediend om middels zijn uitspraken te worden geassoci eerd met die groepering. We hopen zelfs voor de heer Dineer dat de Cen trum Democraten het nooit voor het zeggen zullen krijgen. De gevolgen zijn volgens ons dan niet te overzien. Oost is en blijft een gezellige buurt die geen verdere overlast en par keerproblemen wil hebben. Daarom vinden willen we er geen openbare gelegenheden bij hebben. Aktiegroep Oost. Schiedam - „Een kinderachtige manoeuvre." Aldus ken schetst CDA-voorzitter Riet van Lambalgen het overlopen van enkele ex-partijleden naar de Lijst Gemeentebelangen Schiedam. Het verwijt is met name gericht tegen oud-CDA- voorzitter Jan denBrinker, die als vijfde op de lijst van de lokale groepering staat. Ook de handelwijze van Henk Metaal, die ooit voor het CDA in de Rijnmondraad zat en nu lijst trekker is van Gemeentebelan gen, en Jan Hagendoorn (tweede man bij Gemeentebelangen) ont lokt mevrouw Van Lambalgen de qualifieatte 'infantiel'. Metaal verliet enkele jaren gele den de partij, maar meldde zich zes maanden terug weer aan als CDA-lid, in een poging op de kan didatenlijst voor de gemeente raad te komen. Toen dit niet lukte zegde Metaal zijn lidmaatschap weer op. Hetzelfde deed Jan Ha gendoorn, van origine overtuigd confessioneel, bij de vorige raads verkiezingen de voorman van Ge meentebelangen en onlangs voor een blauwe maandag weer CDA- lid Riet van Lambalgen: „Ze dachten kennelijk: nu we bij het CDA onze zin niet krijgen, begin nen we maar iets voor onszelf." Vooral de overstap van Jan den Brinker wordt door de CDA-voor zitter betreurd. „Den Brinker is altijd een prominente CDA'er ge weest die goed heeft gefunctio neerd. Hij was door de kandida- tencommissie op de zevende plaats gezet. Dat was een goede, verkiesbare plaats. Maar de le denvergadering gaf de voorkeur aan jongere kandidaten, waar door Den Brinker op plaats negen terecht kwam. De leden vinden doorstroming van jong talent nu eenmaal belangrijk. Ook een ne gende plaats is trouwens niet slecht; het CDA mikt op negen ze tels in de raad. Maar Den Brinker vond het met goed genoeg en heeft toen voor de partij be dankt." Riet van Lambalgen vindt het on verstandig dat Den Brinker „zijn teleurstelling zo duidelijk eta leert". De CDA-voorzitter: „Je moet in de politiek toch ook een stukje incasseringsvermogen kunnen tonen." Dat er zoveel oud-CDA'ers op de lijst van Gemeentebelangen staan - ook voormalig gemeente raadslid Ru Hartog behoort tot de kandidaten van de lokale lijst - vindt mevrouw Van Lambalgen een verontrustende ontwikke ling. „Zoiets verzwakt toch de po sitie van het CDA, dat geef ik met een toe. Het is overigens typisch een lijst voor teleurgestelden, net als Solidair '93. Wat het effect op de uitslag van de verkiezingen is moeten we maar afwachten. Ik verwacht niet dat Gemeentebe langen veel steun krijgt. By vori ge verkiezingen hebben ze het ook niet gehaald." Mevrouw Van Lambalgen spreekt geruchten dat nog meer CDA'ers de partij de rug hebben toege keerd met klem tegen. .Alleen Hans Valkenburg heeft bedankt, maar die liep al vier jaar te weife len. Hij heeft, vind ik, een heel le gitieme reden. Hij is het niet eens met onze milieu-paragraaf. Maar Valkenburg gaat zeker niet naar Gemeentebelangen, ik zie hem eerder aansluiting zoeken bij GroenLinks." Schiedam De Domini ons Savioschool en de Al- bertus Magnusschool gaan samen een nieuwe basisschool bouwen in Schiedam-Nieuwland. De eerste paal wordt donder dag 20 januari geslagen aan de De Meesterstraat. De twee katholieke scho len hebben besloten sa men verder te gaan omdat zij anders niet voldoen aan de eisen voor het mi nimum aantal leerlingen. Over de fusie, die op 1 au gustus dit jaar ingaat, wordt al een half jaar in tensief gepraat. De bouw van een nieuwe school past volgens een verklaring van de twee on- derwijsteams uitstekend bij de doelstellingen van het Beheerplan Nieuw land. Dit Beheerplan van de gemeente Schiedam gaat uit van opwaardering van de wijk. De naam van de nieuwe school wordt donderdag bij het slaan van de eerste paal onthuld. Bij het winkelcen trum het Liesveld in Vlaardingen ver dwijnen steeds meer stoeptegels. Al de hele week zijn werknemers bezig het plaveisel te ver wijderen, want de modernisering van het winkelbestand is deze week echt begonnen. Voor de kinderen ontstaat zo een enorme zandbak om in te spelen. Alleen het weerwil daar nog niet bij meewerken Foto Oennes van der Wel/ Roel Dijkstra Maassluis/Hoek van Holland - „Het lijkt misschien een wat for mele zin," vergoeilijkt Gerrit Lau rens, hoofd van de politie in Maassluis en Hoek van Holland, „maar als we zeggen dat de mees te aandacht uit zal gaan naar het voorkomen van inbreuken op de persoonlijke levenssfeer, bedoe len we dat we de strijd aanbinden met met name geweldsdelicten zoals diefstal, afpersing, mishan deling, bedreiging en geldroof, woning- en autoinbraken. Ook de jeugdproblematiek zal zeker aan dacht krijgen. En vernielingen en overlast moeten ook worden te ruggedrongen." Meer blauw op straat! Dat is de belangrijkste kreet die gehan teerd is bij de reorganisatie van de politie die in dit gebied leidde tot de regiopolitie Rotterdam/ Rijnmond. Het gebied is opge deeld in twaalf districten. Vlaar dingen. Maassluis en Hoek van Holland vormen district 1, maar om de werkbaarheid te vergroten is dat district weer opgedeeld m drie basiseenheden. Twee daar van werken in Vlaardingen. ter wijl Maassluis en Hoek van Hol land samen één basiseenheid vormen. De totale sterkte van deze nieuwe eenheid is vastgesteld op 76. Van deze mensen werken er 24 in Hoek van Holland. Dat is een uit breiding met acht politiemensen. Die zijn begin deze maand aan de basiseenheid toegevoegd. Hoofdinspecteur Gerrit Laurens is chef van de basiseenheid. Hij is een man bij wie rangen en stan den veel minder belangrijk zijn, dan het goed functioneren van de politie. „We moeten af van het gegeven dat mensen eerst twee of drie lo ketten moeten passeren voordat ze bij de juiste man zijn. Bij een inbraak moest de dienstdoende agent de recherche waarschuwen en vervolgens moesten benadeel den aangifte gaan doen op het bu reau. Wanneer het mogelijk is, gaat de agent nu zelf ter plaatse een onderzoek instellen en men kan ook ter plekke aangifte doen. Natuurlijk blijven er bepaalde specialismen, zoals technisch on derzoek, maar de lijnen moeten zo kort mogelijk zijn en de drem pel voor de bevolking heel laag. Op die manier hopen we ook de aangifte-bereidheid te vergro ten," vindt Laurens. Officieel wordt begin april ge noemd als datum waarop de nieu we Politiewet van kracht zal wor- Gerrit Laurens: 'We willen midden in de samenleving staan.' Foto Roef Dijkstra den. Maar de politie in het district Waterweg is al enige tijd bezig zich aan te passen aan de nieuwe organisatie. Districtschef Henk de Jong heeft de algehele leiding en sinds mei 1993 is Gerrit Lau rens hoofd van de basiseenheid Maassluis/Hoek van Holland. De regiopolitie wil vooral werken aan het verhogen van de veilig heid en de leefbaarheid binnen haar gebied, verzekert Laurens. „We willen midden in de samen leving staan om te horen wat er van ons verlangd wordt. We heb ben samen met het gemeentebe stuur van Maassluis, de deelge meente Hoek van Holland en het Openbaar Ministerie hiervoor een districtsjaarplan samengesteld." De politie gaat ook veel aandacht schenken aan de zorg in wijken en buurten. „Als de buurt verloe dert en er veel criminaliteit en overlast is, dan heeft dat gevolgen voor de leefbaarheid. Daarom moet de politie goed samenwer ken met wijk- en buurtorganisa ties." In 1994 zullen ook het verkeer en het milieu ruim aandacht krijgen. Er komen acties in het kader van rijden onder invloed en snel heidscontroles. Voor Hoek van Holland denkt Laurens aan het in ere herstellen van verkeerslessen en verkeersexamens. Hij heeft daarvoor al contacten gelegd met de scholen. Naast het algemeen toezicht op overtredingen van de milieuwet ten worden er ook projecten opge start die overlast vanuit de horeca moeten tegengaan. Alle politie mensen in district 1 krijgen dit kwartaal een milieuopleiding. Gerrit Laurens heft ook een waar schuwende vinger. „De politie kan het niet alleen. De gemeente, de buurt- en wijkbewoners, ver enigingen en instellingen zullen moeten meewerken om overlast en vandalisme terug te dringen. De burgers zelf kunnen meer pre ventieve maatregelen nemen waardoor het accent vooral komt te liggen op het voorkomen van misdrijven. De politie kan daarin zonodig adviseren. De politie moet gezien worden als een part ner van vele partijen." In Hoek van Holland zijn ten aan zien van de reorganisatie vooral veel vragen gerezen over de be reikbaarheid van. de politie. „In de bereikbaarheid zal niets veran deren," garandeert Gerrit Lau rens, „hoogstens in de manier waarop de politie bereikt wordt. Het bureau in Hoek van Holland was tot nu toe 24 uur per dag ge opend gedurende zeven dagen per week. Het zou best eens kun nen zijn dat het bureau 's nachts dicht gaat. Wanneer daar een hele nacht een agent zit, die misschien een paar keer in de week een tele foontje krijgt, dan kan die tele foon natuurlijk 's nachts net zo goed worden doorverbonden met de wachtcommandant in Maas sluis. Maar er zal wel altijd over dag en 's nachts een wagen in Hoek van Holland op straat zijn die binnen de kortste keren .ter plaatse kan zijn als dat nodig is." De chef van de basiseenheid voegt daar nadrukkelijk aan toe dat eventuele maatregelen eerst uitvoerig aan de bevolking be kend gemaakt zullen worden en dat ze niet eerder zullen ingaan voordat men van een volkomen sluitende communicatie is verze kerd. Door Sander Sonnemans Rotterdam/Maassluis - „De getui ge dwarsboomt de boel. De ver dachten van een poging tot dood slag lopen vrij rond en mijn cliënt zit veel te lang in voorlopige hech tenis. Hij krijgt er langzamer hand tabak van. En dat alles omdat de kroongetuige hier niet naar toe durft te komen om de waarheid te spreken." De Amsterdamse advocaat mr. H. G. Koopman pakte gisteren stevig uit tijdens de zaak van zijn Maassluise cliënt, die in voorlopi ge hechtenis zit omdat hij ervan wordt verdacht op 24 juni van het vorig jaar zijn stadgenoot E.S. met messteken om het leven te hebben gebracht. M.B beroept zich smds het momeai waarop hij werd aangehouden, op noodweer en dat is waar zijn raadsman van overtuigd is. „Hij staat nu een maal op het dodenlijstje van de betrokken familie en heeft zich verdedigd toen hij werd aangeval len. Hij kon geen kant op." Het geduld van de 41-jarige ver dachte is de afgelopen maanden danig op de proef gesteld. Hij diende op 5 oktober voor de recht bank te verschijnen maar de zaak werd aangehouden. Mr. Koop man had daar om verzocht omdat in zijn optiek ook de weduwe van het slachtoffer als getuige moest worden gehoord. Een kleine drie maanden later werd de zaak we derom vooruit geschoven omdat de raadsman in het buitenland vertoefde. Gisteren moest dan eindelijk schot in de zaak komen. De weduwe van E.S. was als getui ge a déchargé opgeroepen, doch schitterde door afwezigheid. „Als zij de waarheid vertelt," klonk mr. Koopman ontstemd, „steunt ze mijn cliënt in zijn gelijk. Waar om is ze er niet? Simpel, omdat ze de waarheid niet wil vertellen." Voor de advocaat staat het als een paal boven water dat de vrouw be trokken is geweest bij de vecht partij met dodelijke afloop die zich aan de Peter van Anrooylaan in Maassluis afspeelde. Volgens hem wordt in het politierapport vermeld dat zij M.B. van achteren in de rug heeft geprikt. „Mij een raadsel dat ze nooit als verdachte is gehoord." De fel pleitende Amsterdammer plaatste gisteren wederom de no dige vragen bij het politie-onder- zoek. Door getuigen werd gezien dat bij het bloederige gevecht drie messen in het spel waren. Geen van de steekwapens werd gevon den. „Logisch, er zijn geen huis zoekingen gedaan. In het politie rapport wqrdt toegegeven dat de politie er niet in slaagde binnen een uur een team te formeren dat zich daar mee bezig kon houden. En dat terwijl het bureau aan de overkant van de straat ligt" Hoe dan ook, de raadsman be pleitte de zaak aan te houden en zo spoedig mogelijk achter geslo ten deuren voort te zetten. Dit uit veiligheid voor de betrokkenen, maar dan alleen als de kroonge tuige zou verschijnen. Het ver zoek belangstellenden te weren werd door officier van justitie mr. A. M. Zwaneveld verworpen. Wel kon zij zich vinden in de aanhou ding van de zaak en zo ook de rechtbank. Mr. Koopman poogde nog zijn cli ënt uit de gevangenis te krijgen door aan te voeren dat zijn voorlo pige hechtenis onnodig door de absentie van de getuige wordt verlengd. „Daar ziet de rechtbank geen reden toe," klonk het koel en zakelijk uit de mond van presi dent mr. J. M. E. in 't Veld-Meijer. De zaak, inmiddels voor de derde keer opgeschort, wordt 22 februa ri opmeuw behandeld. Woensdag 19 januari VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Montezuma's Revenge, 20.15 uur. Zonnehuis. Opening expositie Kunst op Straat, 15.15. uur. MAASSLUIS Koningshof. Bridge, 19.45 uur. ROTTERDAM Popular. Het lijden van Piotr Ohey, 20.15u, Rotterdamse Schouw burg In gesprek. 20.30u. Her body doesn'tfithersoul. 20.15u. Theater Zuidplein Little Voice, 20.15u. Diz zy. Ben van den Dungen/Jarmo Hoo- gendijkQuintet, 22.00u. De Doelen Cherubim Quartett (Düsseldorf), 20.15u. Lantaren/Venster. Wm- tergasten, 20.00u. Zaal De Unie. De Kwestie, 20.30u. Donderdag 20 januari SCHIEDAM Wijkpost Zuid. Cursus stamboom onderzoek, 10.00 uur. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Ju Dou (fiim), 14.00 en 20.30 uur. Grote Kerk. Lunchconcert, 12.45 uur. ROTTERDAM De Doelen Ha! Lunchconcert, 12.45u. Doelencafé. Jeugdthea ter Hofplein. Wonderkinderen, 14.00u. Romeynshof. Poppen theater Thije, 14.00u. Wijkgebouw De Focus. Film De Reddertjes, 14.00u. Bibliotheektheater. Story international IV, 20.00u. Scholte- renprogramma, 14.30u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Scentof a woman' (ai) dag. 11.45-2.15- 5.45-8.45. Alhambra 2: 'Aladdin' (al) dag, 1.15-4. The fugitive' (12) dag. 6.45-9.30. Calypso 1: The age of innocence' (al) dag. 1.15-5- 8.30. Calypso-2: 'Aladdin' (al) dag, 1.15-4-6.45-9.30. CaIypso-3: 'Fa rewell to my concubine' (al) dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 'Beethoven's 2e' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Robin Hood, men m tights' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'The Firm' (16) dag, 1.15-5-8.30. Cinerama 5: 'Hard Target' (16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Corso: 'A perfect world' (12) dag. 6.45-S.30 Imax Theater: 'Sharks' (al) dag. 2-8.30 'Mountain Gorilla' (al) dag, 3-7.30. Lantaren/ Venster 1: 'Raming Stones' dag. 8. The wedding banquet' dag. 10. Venster 2: 'La viuda de montiel'wo. 7.30-9.30. 'The lady vanishes' do- .vr.za. 7.30. Venster 3: 'L'odeurde la papaya verte' dag. 8-10. Venster 4: 'March comes in like a lion' dag. 8. te petit prince a dit' dag. 10. Lumiè- re 1: 'Sleepless in Seattle' (al) dag,1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Little Buddha' (al) dag. 8. Lumière 3: 'Passion fish' (ai) dag. 1.15-4- 6.45-9.30, Lumière 4: The house of the spirits' (16) dag. 1.15-4.30- 8.15. Rex: 'Sex Spa USA' (18) dag. 12. doorl voorst. Thalia: 'The Ad- dams family 2' (12) dag 1.15-4- 6.45-9,30. Kindermatinees: Corso: 'Aladdm' wo. 1.15-4. Imax: 'Ferngully' wo.4. Lumière 2: The Muppet Christmas Carol'wo. 1.15-4. Venster 1: 'Lotta uit de Kabaalstraat' wo.2.30. Ven ster 3: 'Een vreemde eend' wo. 2.30. Schiedam - Schiedammers die 'h met het oog op de naderende ge- meenteraadsverkiezingen met de kandidaat-raadsleden van ge- g dachten willen wisselen, kunnen H deze uitnodigen op de koffie, vj Tientallen politici hebben zich h bereid verklaard bij burgers op vi- f, site te gaan. Het idee is overgenomen van Rot- terdam. Daar ontmoeten buurtbe- woners en politici elkaar op een dergelijke manier in het kader fjf van de sociale vernieuwing. Be- iangstellenden die een politicus j| in huis willen halen, moeten zich ij aanmelden bij het bureau Voor- p lichting van de gemeente. Ook is het mogelijk de toekomstige g raadsleden uit te nodigen in club- g huizen. Het is de bedoeling dat tenminste tien mensen de bijeen- sj komst bijwonen. De kiezers mo- f! gen praten waarover ze willen. Er zijn geen verplichte onderwer- pen. De actie maakt deel uit van de campagne 'Ik kies voor Schiedam', die wordt georgani seerd voor de gemeenteraadsver kiezingen op woensdag 2 maart. Hiervoor werkt de gemeente sa men met een aantal politieke par tijen. Afgelopen week vond de eerste activiteit plaats. Toen kreeg het stadskantoor veertig leerlingen van het Gilde College over de vloer. De scholieren wer den wegwijs gemaakt in het ge bouw.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1