Waterweg 15 'De molen op de dijk springt er voor mij uit' Wethouder verzet zich tegen kringloopcentrum GroenLinks wil meer regentonnen en een progressief watertarief genda Met Zorg en Vlijt Uitbreiding in Schiedam Voorlichting over milieu Wie waren onze voorouders? Stelling: media geven eenzijdige voorlichting Deelgemeentelij k voetbaltoernooi Van Vlaardingse haringkoppen, Schiedamse jeneverneuzen en Maassluise slakken in het nieuws Beroemd aan de Waterweg Onderzoek privatisering Westwijkha! Vlaardingen Gezelligheid «taul» Rotterdams Dagblad Vrijdag 21 januari 1994 «Zoals bekend is het Vlaardingse volk nou niet precies het gemakke lijkste deel van de bevolking, hetgeen ze zo ongeveer gemeen heb ben met andere zeevaarders zoals bijvoorbeeld Katwijkers of Sche- veningers en om niet te vergeten natuurlijk ook nog een aantal Zeeuwen. Daarom is kritiek welhaast niette vermeden, wanneer we praten over het natuurgetrouw nabootsen van de vroegere vaart." Op deze wijze leidt kritisch kranteiezer Jan zijn kanttekening in bij een artikel, dat ik onlangs schreef over de decorbouw voor de musi cal 'Brood uit het water'. Met Jan heb ik een heel bijzondere relatie. We kennen elkaar ruim dertig jaar. Het dateert uit de tijd, dat ik me nog bezighield met sportverslaggeving en hij actief was als bestuur- der bij 'zijn* Vlaardingse Football Club. waarvoor hij nog steeds werkt. Jan heeft zich de laatste jaren ontpopt als een zeer kritisch krantele- .Ijser! Bij tijd en wijle stuurt hij me een reactie. Over van alles en nog wat.-Deze keer is het onderwerp dus het decor van de nieuwste Vlaar- 'dingse musical. Leden van het musicalgezelschap signaleerden in het aangehaalde artikel zelf al dat ze streng op de vingers worden ge- "keken en daarom perfectie nastreven. Xoeh maken ze een grove fout, redeneert Jan, wanneer ze de VL 38 -Zorg en Vlijt' noemen. Hij raadpleegde in het Visserijmuseum de ju bileumuitgave van de 'Naamlijst der Nederlandsche Heederijen en Haringschepen' uit 1913 en constateert, dat de VL 38 de motorlogger 'Zuid-Holland' was met Thomas Bakker als scnipper. Hiermee gaat kritische Jan zelf in de fout. Hij beperkt zich namelijk tot één naamlijst, terwijl dat haringboekje ieder jaar verscheen sinds 1814, en vergeet tevens dat de in het decor gebouwde VL 38 een zeil logger is. Uit andere haringboekjes en het op het Stadsarchief te raadplegen boekwerk van publicist M. P. Zuydgeest met gegevens over Vlaar dingse vissersschepen blijkt dat de oudste VL 38 een in 1876 gebouw de houten zeillogger is, die in 1903 na verkoop naar Scheveningen de SCH 420 wordt en in 1914 in Vlaardingen van reder Wijnandus van - der Velden het nummer 54 krijgt en de naam 'Goede Verwachting'. Later gaat ze via Maassluis weer naar Scheveningen voordat in 1922 de sloper haar (na bijna vijftig jaar) in stukken hakt. De VL 38 met de naam Zuid-Holland, waarover Jan het in zijn brief heeft, is de vroegere zeillogger VL 166 'Henrietta', die de reder De Zeeuw Van Raait in 1907 overneemt van zijn collega De Jong. De .van oorsprong houten Franse vissersboot gaat, na inbouw door Kromhout van een petroleummotor, varen onder naam en nummer van een stoomlogger, die De Zeeuw Van Raait de teelt ervoor heeft '•verspeeld, Een stoomlogger waaraan men overigens weinig plezier beleefde. Drie jaar nadat zij in 1903 bij Kromhout in Amsterdam te water ging, zonk na een explosie in de machinekamer die VL 38 op 45 mijl uit de kust. De bemanning werd gered door de VL 64 'Java'. Nog een heel belangrijk boek is onze Jan vergeten te raadplegen. De roman 'Brood uit het water', waarnaar de musical is gemaakt. Tipje: binnenkort verschijnt een herdruk met de prenten, die Anton Pieck eertijds tekende voor de eerste uitgave. Onder meer van de zeilende VL38 'Zorg en Vlijt' met het bouwjaar 1861. Een citaat uit de tekst: „De Zorg en Vlijt leg ik op. Je kunt keus ma- ken uit de Goede Verwachting en de Wisselvalligheid. Wijnand wei felde niet. Hij zei: Geef mij de Wisselvalligheid maar, meneer..." Ook die 'Wisselvalligheid' (VL 122) is straks in het met zorg en vlijt vervaardigde decor te zien. Romancier Fenand van den Oever heeft, toen hij in Haarlem in de oorlogswinter van 1944 het boek schreef, - zich niet veel, maar wel enige dichterlijke vrijheid gegund. BEN VAN HAREN Schiedam De gemeente Schiedam is tussen 31 december 1992 en 31 november 1993 uitgebreid met 568 Schiedam mers: van 71.875 naar 72.443 inwoners. De uitbrei ding wordt veroorzaakt door 96 geboorten en 472 nieuwkomers van buiten Schiedam. Het grootste aandeel nemen de mannen (300) voor hun rekening, tegen 268 vrouwen. In dezelfde periode werden 422 huwelijken afgesloten en 134 echtscheidingen aan gevraagd. Een beter milieu begint bij je zelf. Deze oproep doet de wijk- en bewoners vereniging Woudhoek aan de buurtbewoners in een voorlichtingsavond over mi lieuvriendelijk leven op maandag 24 januari in de Boshoek. Centraal in de voorlichtingsavond staat het vormen van zogenoemde eco-teams. Bewoners kunnen met vrienden en bekenden clubjes van een man of tien vormen om ervaringen en resultaten uit te wisselen over het milieuvriendelijk bestieren van een huis houden. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Voor inlichtingen kunnen belangstellenden contact opne men met De Boshoek. Vlaardingen Stamboomonderzoek is het onderwerp van de eerste lezingavond van de Historische Vereniging Vlaar dingen, dinsdagavond 25 januari in de Lijndraaijer aan de Baanstraat. Aanvang 20.00 uur. Tijdens de lezing van stadsarchivaris Hans Mathijs- sen komen de volgende vragen aan de orde: Wie wa ren onze voorouders? Hoe heetten ze? Wanneer leef den ze? Wat deden ze voor de kost? Waar woonden ze? En: Waren ze wel van 'onbesproken gedrag'. Ook wordt besproken het lezen van oud schrift (palle- ografie) en de kennis van oude zegels (sigilografie). Redactie Waterweg: Jan Booister Jeïle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 „Media manipuleren het nieuws en geven eenzijdige voorlichting over wat er zich werkelijk in de maat schappij afspeelt. Het publiek krijgt daardoor ver keerde informatie.'" Deze prikkelende stelling komt zondag 23 januari uitgebreid aan bod tijdens een stu diemiddag in De Telder aan de Professor Telder- straat 10. De presentatie van het onderwerp vindt plaats in werkgroepen. Een expert, voorlichter G. von der Fuhr, ligt een en ander toe. Belangstellen den kunnen zich opgeven voor deelname bij de stichting Welzijn, telefoon 4355011 (Fadime Örgü)of 4600686 (antwoordapparaat). Hoek van Holland De deelgemeente Hoek van Holland is titelhouder van het zaalvoetbaltoernooi onder alle Rotterdamse deelgemeenten, Het Hoekse team ziet het dan ook als sportieve en morele plicht het toernooi dit keer in Hoek van Holland te organiseren. Zaterdag 22 janua ri daagt de deelgemeente Hoek van Holland de ande re deelgemeenten uit. Plaats van actie is gebouw de Hoekstee, aanvang 9.30 uur. Naam Charlotte van Os-Eyber- gen WoonplaatsMaassluis BeroepZangpedagoge Andere functies Concertzange res Hobby Tekenen, concerten be zoeken. fotografie en uitgaan. Leeftijd: 80 jaar Politieke partij: PvdA Charlotte van Os-Eybergen kreeg vorige week in theater De Schuurkerk een oorkonde als er kenning voor haar jarenlange bij drage aan de bloei van het mu ziekleven in Maassluis als zangsoliste en koorleidster. 1). In lürik huis in Maassluis zou u het liefst willen wonen? „In mijn eigen huis. Ik woon aan de Frederik Hendrik straat vlakbij station-centrum. Daar woon ik heel plezierig en voel ik me veilig. Ik zit daar best." 2). Wie is voor u de bekendste/populairste stadgenoot? ..Dat is moeilijk. Op het moment degene met wie ik ben zondag ben gehuldigd; Wini van der Stelt. Hij is 83 jaar en doet voor zijn leeftijd nog ontzettend veel met fotografie. Dat waardeer ik enorm." 3). Wat moet er op milieugebied in uw stad an ders? „Ik vind dat we in Maassluis ai heel wat doen. De ene week wordt het gewone vuil opgehaald en de andere week het GFT-afval. De gemeen te doet dat uitstekend. De straten worden be ter schoongehouden dan vroeger." 4). Wat vindt u Maassluis voor een plaats „Ik ben een geboren en getogen Haagse. Eerst vond ik het verschrikkelijk om hier te wonen vanwege de scheiding die vroeger werd ge maakt tussen de mensen met verschillende geloofsovertuigingen. Gelukkig is dat nu an ders, Bovendien wordt er veel gedaan op cul- tureel gebied. Er zijn erg veel koren." 5J. Blijft u altijd hier wonen? „Dat denk ik wel. Ik ben een rasechte Maassluise gewor den en ken door mijn werk ontzettend veel mensen. Ik hoef niet weg uit Maassluis. Heerlijk is het hier." 6). Wie vindt u de mooiste man/vrouw in uw stad? „Ook weer zo moeilijk. Er zijn mannen die lelijk zijn en toch iets aantrekkelijks hebben. Als ik jonger zou zijn zou ik daar beter antwoord op kunnen geven. Interessante mensen vind ik belangrijker dan knappe mensen." 7). Aan wat of wie ergert u zich in Maassluis? „Aan jonge mensen die dingen kapot maken. Dat gebeurt hier nog al eens." 8.). Wat is het dier baarste plekje in uw stad „Het oude centrum. Dat vind ik enig. In de loop der jaren is er veel veranderd, maar toch. De molen op de dijk springt er voor mij uit." 9). Wat is het lelijkste plekje in uw stad? „In het centrum van de stad hebben ze een aantal jaren gele den aan het eind van de Nieuwstraat een pand gebouwd voor een bloemenwinkel. Een vreselijk bouwwerk, als je het mij vraagt. Maar nu ben ik er aan gewend." 10). U moet een miljoen gulden in Maassluis besteden. Waaraan gaat dat op? „Ik zou veel aan cultuur besteden. Koren financieel onder steunen en een flink bedrag schenken aan theater De Schuurkerk. Ik zou er in elk geval geen kerken meer bij bouwen." Vlaardingen - De gemeente Vlaardingen onderzoekt of de sporthal in de Westwij k kan wor den geprivatiseerd. Dat onder zoek verkeert in een dermate pril stadium, aldus ambtenaar G. van Leeuwen van de afdeling Groen, Sport en Recreatie, Advies en Planvorming, dat er nog niets te melden valt. Het onderzoek wordt uitgevoerd op verzoek van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie. De mogelijke privatisering wordt bestudeerd vanuit bezuinigings overwegingen. De gemeente moet eik jaar iets meer dan vijf ton bijleggen op de exploitatie van de sporthal. Die kost jaarlijks 7,5 ton en brengt rond de 2,5 ton op aan inkomsten. Beheer De gemeente wil er bij de privati sering vanuit gaan dat de hal ei gendom blijft van de gemeente. Van een volledige afstoting is nog geen sprake. Het beheer van de hal zou gelegd kunnen worden, aldus Van Leeuwen, bij een clus ter van verenigingen of bij een horeca-exploitant die toezicht houdt op de hal. De kapitaallasten. altijd nog zo'n 2,5 a 3 ton per jaar, zouden dan voor rekening van de gemeente blijven. De gemeente stootte eerder al de Lijnbaanhallen af. De exploitant van De Lijndraaijer zwaait er nu de scepter. Vlaardin gen zal zelf ook geen sporthallen meer bouwen. Er is sprake van een derde sport hal voor Vlaardingen, maar die zal moeten worden opgetuigd vanuit het particulier initiatief. Wethouder Van Ardenne-van der Hoeven: 'Kringloopcentrum kost gewoon te veel geld'. Archieffoto Rotterdams Dagblad/Cees Kuiper Vlaardingen - De Vlaardingse wethouder Van Ardenne-Van der Hoeven verzet zich tegen het plan van haar collega Van der Windt om aan de Van Beethovensingel een kringloopcentrum te begin nen. Ze vindt dat plan veel te duur. „Ik heb geprobeerd anderen in het college te overtuigen, maar dat is niet gelukt," licht ze haar Het aanzien van 1993 nu verkrijgbaar bij f"M&t aanzien van Kantoorboekhandel Koningshoek b.v. Koningshoek 15-16 Maassluis. Tel: 01899-24011 Het aanzien van 1993 nu verkrijgbaar bij tiet aanzien van Boekhuis Den Draak Veerplein 33 Winkelhart van Vlaardingen Tel: 0104358822 HANDOMDRAAI! Een Fober gas mier haard mef grote vuurcichlboorheid. Speelse, gele vlcmiren Door lijn doelmatige ofrehngen is de Montana mokkel1) k in te bouwen in vrijwel iedere bestaande open haard. Modern ges li leer d front in de kleuropf.es. Fouts kool grijs, messing of chroom. EFABER VERWARMINGSSYSTEMEN smederij Callenburgstraat 80 Vlaardingen Tel.: 010-4343096. standpunt toe. „Dat centrum kost jaarlijks 425.000 gulden en dat vind ik teveel geld. Bovendien is nog niet bekend wat de komst er van betekent voor de tarieven en dat wil ik wel eerst weten." De wethouder verwijst in dit ver band naar de minima, voor wie al les duurder wordt. „Ook daarom moet er eerst duidelijkheid ko men over de tarieven." De gemeenteraad buigt zich ko mende maand over het plan voor het kringloopcentrum. De ge meente wil dat starten aan de Van Beethovensingel op nummer 138. Over het gebruik van dit voorma lige garagebedrijf wordt overleg gevoerd met makelaardij De Wit te. Vlaardingen verwacht het pand medio februari/begin maart in gebruik te kunnen nemen, ook al zijn er andere kandidaten voor. Er is ook al een naam voor het centrum, te weten Kringloopbe- drijf Klaver 5. Vlaardingen krijgt er zo een twee de kringloopcentrum bij, want er bestaat al de Stichting Kringloop- bedrijf Vlaardingen. Er is overleg met de initiatiefnemers daarvan, maar dat heeft nog niet tot afspra ken over samenwerking geleid, Momenteel wordt gesproken over een plan waarbij het al bestaande centrum wordt ingeschakeld als reparatiebedrijf. Belangrijke rol De gemeente verwacht dat het kringloopbedrijf een belangrijke rol zal vervullen bij de uitvoering van het milieubeleid. „Een kring loopbedrijf levert een concrete, duidelijk zichtbare bijdrage aan het terugdringen van de afval stroom," schrijft wethouder Van der Windt (Milieu) in een voorstel aan de gemeenteraad. Het kringloopbedrijf levert werk voor twee mensen in loondienst en zo'n twaalf banenpoolers, mensen die met een kleine aan vulling op hun uitkering weer aan de slag kunnen in de hoop dat ze zo na enige tijd elders vast kun nen werken. Bfj het centrum staat de inzameling op afroep van grof huisvuil voorop. Het kringloopbedrijf zal opereren als een stichting, waarbij de ge meente de instantie blijft die uit eindelijk verantwoordelijk is voor de gang van zaken. In het bestuur van de stichting zal niet alleen de gemeente, maar ook de Industri ële Kring Vlaardingen en de Or ganisatie van Vlaardingse Onder nemers vertegenwoordigd zijn. Schiedam - Bij de presentatie van het verkiezingsprogramma heeft GroenLinks in Schiedam gisteren gepleit voor een veel na tuurlijker leefomgeving in de stad. GroenLinks wil, als de partij na de verkiezingen terugkeert in het college van burgemeester en wethouders, op grote schaal klei ne veranderingen doorvoeren die samen een schoner milieu moe ten scheppen. Bij braderieën en grote manifes taties mogen, vindt Groenlinks, geen drinkbekertjesen eetbakjes meer worden gebruikt die scha delijke kunststoffen bevatten. Op caféterrassen moet het plastic meubilair worden vervangen door metalen of rieten tafeltjes en stoelen en allesbranders en open haarden moeten worden uitge bannen. Vervuilende bedrijven zouden zich alleen onder strenge voor waarden nog in Schiedam mogen vestigen, en buurtbewoners beho ren zeggenschap te krijgen bij de selectie van nieuwe ondernemin gen. Ideaal is volgens Groen Links als grote vervuilers voor taan worden geweerd. Ook tegen horeca die overlast bezorgt vindt de partij harde maatregelen op z'n plaats. Omdat schoon water een kostbaar goed is waar je zuinig mee moet omspringen wil GroenLinks een progressief tarief voor drinkwa ter. Wie meer dan tachtig liter per dag gebruikt moet daar extra voor gaan betalen. Ter compensatie zouden bewoners meer regenwa ter kunnen opvangen. Om dat mogelijk te maken zou de ge meente Schiedam regentonnen tegen een vriendenprijsje moeten aanbieden. GroenLinks wil verder, om de af valstroom in te dammen, een kringloopsupermarkt stichten waar 'grof vuil' zoals tweede hands computers en meubelstuk ken (bijvoorbeeld afdankertjes van de gemeente) worden ver kocht. Volgens hetzelfde principe kan een Kringloop-bouwmarkt worden gesticht voor de aanschaf van tweedehands bouwmateri alen. De zorg om een beter milieu bracht GroenLinks op het idee het goedkoop benzine tanken voor ambtenaren af te schaffen. De partij streeft naar halvering van het autogebruik en naar een parkeerbelasting in heel Schiedam. Het bevoorraden van winkels door grote vrachtwagens moet volgens GroenLinks anders: zet een distributiecentrum op aan de rand van de stad en laat de goe deren vandaar met kleinere wa gens bij de winkels en bedrijven bezorgen. Andere punten uit het program ma van Groen Links: invoering van de hondenpenning, bevorde ring van werken in deeltijd, een jaarlijkse stedebouwkundige prijsvraag om meer afwisseling in het stadsbeeld te krijgen, inscha keling van kunstenaars bij de bouw van woonwijken, picknick tafels in het Beatrixpark en een geluidsscherm langs Rijksweg 20 aan de zijde ran het park. Groenlinks vindt ook dat de ge meente de komende jaren veel in spanningen moet plegen om mi granten een volwaardige plaats in de samenleving te geven. Om te voorkomen dat de minima 'over boord' vallen, wil de partij een So ciaal Cultureel Fonds stichten dat lagere inkomens recht geeft op reductie voor zwembadkaartjes en lesgelden voor bijvoorbeeld de Streekmuziekschool. Vrijdag 21 januari SCHIEDAM Teerstoof. Vincent Bijlo, 20.30uur. Filmhuis. Swoon. 21.30 uur. De Buurvrouw. Rock of Ages, 22.00 uur. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Ju Dou (film), 20.30 uur. 'De vrouw van de zanger' (komedie met Brigitte Kaandorp). 20.15 uur. Harmonie. Angra (Brazi liaanse muziek). 23.00 uur. ROTTERDAM Luxor. Jules Deelder, 20,15u. De Scheg. Frits Lambrechts, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg. De commissie Affectieve Relaties, 20.3ÖU. Theater Zuidplein. Little voice, 20.15u en Lenette van Don gen 20.30u. Lantaren/Venster. Bagnolet. Rotterdamse Schouw burg. Nederlands Dans Theater, 20.15u. Ahoy. Cavalleria Rusticana &Pagliacci, 20.0ÖU. Rotterdams Conservatorium. Berlioz-Boulez project 1994.12.45u. De Doelen. Maria Joao Pires, 20.15u. Rotter dams Philharmonisch Orkest, 20.15u. SKVR-MuziekschtfoI Centrum-West. Jamsessie 19.30u. Zaal de Unie. Jemand auf derTreppe, 20.30u. Zaterdag 22 januari SCHIEDAM Clubhuis Westerkade, Schiespoordag, 10.00-16.00 uur. Begraafplaats Beukenhof. Krans- legging Frangois HaverSchmidt, 12.00 uur. Teerstoof. De griezels- notterheks, 14.00 uur. VincentBijlo. 20.30 uur. Podium. Fuse Busters, 22.30 uur. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Ju Dou (film), 20.30 uur. 'De Heldenlul' met Erik van Muiswinkel, 20,15 uur. Harmo nie. Angra (Braziliaanse muziek), 23.00 uur. Vredeskerk. Jungle Book (film), 10.30 en 14.00 uur. Ichtuskerk. Jungle Book (film), 13.00 uur. ROTTERDAM Luxor. Jules Deelder, 20.15u, Rot terdamse Schouwburg. De com missie Affectieve Relaties (CAR) 20.30u. Theater Zuidplein. Little Voice, 20.15u en Lennette van Don gen 20.30u. Lantaren/Venster. Bagnolet Rotterdamse Schouw burg. Nederlands Dans Theater, 20.15u. Ahoy. Cavalleria Rusticana &Pagliacci, 2Qu. Doelencafé. Bar Wars, 22.15u. Theater de Eve naar. Ensemble El Amal, 20.15u. Wijkgebouw De Focus. Teatro (Gruppo) Sportivo 20.15u, Harbour Jazzclub. The Burgundy Street jazz men 21.30u, Zaal de Unie. Jemand auf der Treppe? 20.30u. Jeugd theater Hofplein. Fulco de Min streel, 19u. Zondag 23 januari SCHIEDAM NPB-gebouw. Herdenkingsdienst Frangois Haverschmidt, 15.00 uur. Dorpskerk Kethel. Avondmuziek, 19.00 uur, Podium. Didjeridu Trio, 21.30 uur. D.C. De 4Molens. Ruil beurs, 13.30-16.30 uur. Café 't Paard. Spot Politiek Café, 13.00 uur. ROTTERDAM Ahoy. Cavalleria Rusticana Pag- liacci, 14u. Dizzy. Toon Roos Quar tet, 16u. De Doelen. Isabeflevan, Keulen en Tabea Zimmermann 14.30u. The Timeless Orchestra plays Glenn Miller, 2Q.15u. Doelen café. Bart van Lier Trio, 15.30u. Jeugdtheater Hofplein. Fulco de Minstrel 14u. Rotterdamse schouwburg. Achter glas, 14.30u. Bibliotheektheater. Story Interna tional IV, 14u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Falling down' (12) dag. 11.45-2.15-4.45- 7.15.9.45. Alhambra 2: 'Aladdin' (al) dag. 1.15-4. 'Passion fish' (ai) dag. 6.45-9,30. Calypso 1: The age of innocence' (al) dag. 1.15-5- 8.30. Caiypso-2: 'Aladdin' (al) dag. 1,15-4-6.45-9.30. Cinerama i: 'Demolition man' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Robin Hood, men in tights' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'The Firm' (16) dag. I.15-5-8.30. Imax Theater: 'Sharks' (al) dag. 2-7.30, za.zo. 2.4.8.30. 'Mountain Gorilla' (al) dag. 'Hetgrote Barriere Rif' (al) za.zo. II. Lantaren/Venster 1: 'Le petit prince a dit' (16) dag. 8. Venster 2: 'La colonia penal' za. 7.30. 'Amelia lopers o'neill' za. 9.30. 'La bataille de chile' zo. 2. Venster 3: 'L'odeur de la papaya verte' (16) dag. 8-10. Lumièrelr'Sleeplessin Seattle(al) dag.1.15-4-6.45-9.30. Thalia: The Addams family 2' (12) dag.1.15-4-6.45-9.30. Nachtvoorstellingen: Lumière 1: 'A prefect world' (16) vr.za. 00.15. Lumière 2: 'Man trouble' (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: The fugitive' (16) vr.za. 00.15. Venster 1: 'The Wedding Banquet' (16) vr.za. 24. Venster 2: 'Brutti, Sporchi e cattivi' (16) za. 24. Venster 3: 'Mean Streets' (16) vr.za. 24. Venster 4: 'Raining stones' (16) vr.za. 24. Kindermatinees: Lumiere 1: 'Aladdin' (al) za.zo.wo. 1.15.4. Lu mière 2: 'Beethovens's 2e' (al) za .zo.wo. 1.15.4. Venster 1: 'Lotta uit de Kabaalstraat' (al) zo.wo.2.30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1