13 VW krijgt ANWB-agentschap erbij m *JÜ| Kringloopbedrijf: tarieven omhoog? Bad Groenoord verwacht 300.000 zwemmers Medicijnman ontkent reeks verkrachtingen Rotterdams Dagblad 'Kwestie Wierda' vanavond aan orde in gemeenteraad Forse dwangsom voor reparatiebedrijf Opbrengsten zullen gaan naar promotie van Vlaardingen 31 Leerlingen ontbijten in pyjama ^T/ iHgglgfA. - rit- Maassluizer pleit voor groter geluidsscherm langs A20 Brandje in vrachtwagen Zwaar gewond bij aanrijding Vrouw beroofd op lepenlaan Dronken op de brommer Autokraken in de Hoek Politiecontrole bij zebra's Sieraden weg na inbraak Vuur in takken; milieu-incident v Dinsdag 25 januari 1994 Waterweg Regio Waterweg Westhavenplaats 22 313lBTVlaardingen tel.: 010-2340055/fax.: 4349754 Maassluis - De toewijzing van woningen in de Maassluise Steendijkpolder, waarbij ambte- naren bevoordeeld zijn, wordt vanavond besproken in de ge meenteraad. Ook komt de 'kwestie Wierda' aan de orde. De manier waarop het hoogste ambtenaar van de sector stads en milieubeheer een meer dan dubbele kavel grond verkreeg voor een prijs, die anderen voor minder dan de helft betaalden, wordt besproken aan de hand van een rapport van een extern bureau. Gisteravond heeft wethouder Anton Wustrow, wiens positie ook ter discussie staat, in een besloten vergadering van de raadscommissies Ruimtelijke Ordening en Algemene Zaken de toewijzing van de woningen stuk voor stuk toegelicht. Na af loop weigerden gemeentebe stuur en fractievoorzitters me dedelingen te doen. Een aange kondigde persverklaring werd bij nader in2ien niet verstrekt. Inmiddels heeft de kopersver eniging geconstateerd dat in te genstelling tot wat het gemeen tebestuur heeft meegedeeld, met alle kavels voor een stan daardprijs zijn verkocht. Voor het grootste perceel, 429 vier kante meter groot, is ruim 117.500 gulden betaald, wat neerkomt op 274 gulden per m2. De gemiddelde prijs, maar het dubbele van wat Wierda kwijt was. Schiedam - Het Schiedamse be drijf W.C. Kruithof heeft van de DCMR Milieudienst Rijnmond vier dwangsommen opgelegd ge- kregen omdat het niet voldoet aan de voorschriften van de Wet Milieubeh eervergunning. De hoogste dwangsom bedraagt 5000 gulden per dag en kan oplopen tot een maximum van 100.000 gul den. Eigenaar "W. Kruithof die benzi nepompen repareert en instal leert, moet die 5000 gulden beta len omdat zyn buitenterrein voor de opslag van de pompen niet is voorzien van een vloeistofdichte vloer. De andere dwangsommen, variërend van honderd tot vijf honderd gulden per dag, zijn op gelegd omdat de wet op verschil lende andere manieren wordt -overtreden. Volgens een woord- rvgerder van de DCMR Milieu dienst' Rjjnmönd 'worden afval- vloeistoffen niet volgens de eisen opgeslagen. „Vaten afvalolie ho ren in een lekbak te staan. Dat is niet het geval." Daarnaast zou Kruithof geen bodemonderzoek hebben laten uitvoeren na het verkrijgen van een hinderwetver gunning. „Die vergunning is hem verleend in 1991," legt de DCMR- woordvoerder uit. „Daaraan was de eis verbonden dat hij binnen vier maanden een bodemonder zoek moest laten verrichten en ons daarover zou inlichten. Dat is niet gebeurd." „Klinkklare onzin," reageert W. Kruithof. „Ik weet nergens van. Vreemd dat de krant er wel van op de hoogte is en ik met. Ik begrijp ook niet waarom ik een vloei stofdichte vloer moet hebben. In de benzinepompen die hier wor den gerepareerd, zit misschien zo'n twee liter brandstof. In de benzinetanken van auto's gaat vijftig liter. Die auto's rijden toch ook niet op een vloeistofdichte vloer? Nee, ik vind het de grootste flauwekul. Het meest rare is dat ik dit allemaal van de krant moet vernemen." De opgelegde dwangsommen zijn overigens met direkt van kracht. Kruithof kan er bezwaar tegen aantekenen en eventueel in hoger beroep gaan bi3 de Raad van Sta te. Daar gaan al gauw twaalf we ken overheen. Mocht de onderne mer tenslotte in het ongelijk wor den gesteld, dan gaat de DCMR over tot het innen van de dwang sommen. De totale som daarvan bedraagt 5850 gulden per dag. Vlaardingen - De realisering van een kringloopbedrijf aan de Van Beethovensingel in Vlaardingen kan over enige jaren leiden tot ho gere huisvuütarieven. Wethouder Van der Windt heeft de raadscom missie Milieu niet gegarandeerd dat die stijgingen uitblijven, ook al spraken de raadsleden in die commissie die wens uit. De gemeente heeft met name geen inzicht in wat er aan extra aanloopkosten kan ontstaan. „Die kunnen tekorten veroorza ken," aldus Van der Windt. „Maar als we geen hogere taneven wil len zullen we andere oplossingen moeten bedenken om dekking voor die tekorten te vinden. Een uitspraak over de tarieven doen we nu niet." De komst van een professioneel kringloopbedrijf wordt door een aantal partijen met de nodige scepsis begroet, onder meer omdat het bestaande, door vrij willigers gerunde kringloopcen trum wordt uitgerangeerd. Met name het WD-raadslid Van Hal teren-Schilder plaatste daar vraagtekens bij. Van Wezel (Burger Belangen Vlaardingen) complimenteerde de vrijwilligers van het al be staande kringloopcentrum. „Ze hebben nooit subsidie gehad en toch goed gedraaid." Daar plaats te milieuambtenaar Berkhout en kele kanttekeningen bij. Hij wees erop dat het kringloopcentrum met hoeft te betalen voor de huis vesting en dat de vrijwilligers een uitkering van de sociale dienst genieten. Met andere woorden: op die manier wordt er ook over heidsgeld naar toe gebracht. Poppe (SP) meende dat in het ge meentelijk kringloopbedrijf ten onrechte gewerkt gaat worden met banenpoolers. Volgens hem is er sprake van volwaardig werk en moet dat volwaardig worden betaald. Wethouder Van der Windt wees hem erop dat door voering van dit principe betekent dat de twaalf banenpoolers dan gewoon thuis blijven zitten, zon der kans ooit een volwaardige baan te vinden. Want het is wel de bedoeling mettertijd zoveel mo gelijk krachten een vast dienst verband te bieden. De gemeente is overgegaan tot de oprichting van een knngloopbe- dryf omdat zo de garantie bestaat dat een dergelijke voorziening door vakbekwame mensen wordt geleid Van der Windt weersprak het verwijt van Poppe dat het op halen van huisvuil zo geen ge meentelijke taak meer is. De wet houder: „Het blijft een gemeente lijke activiteit. Het werk is alleen uitbesteed, maar er is beslist geen sprake van privatisering." Het kringloopbedrijf zal worden ondergebracht in een stichting. Het bestuur daarvan zal twee wet houders tellen. In andere begelei- dingcommissies komen zo'n ze ven ambtenaren te zitten, had het PvdA-raadslid 1>n Have nage gaan. Hij vond dat te gortig, omdat dit ook geld kost. Berichten dat er jaarlijks vijf ton naar het gemeentelijk kringloop bedrijf zouden moeten gaan. wer den tegengesproken. Dat geld wordt nu ook al uitgegeven aan het ophalen van grof vuil en gaat straks alleen ergens anders naar toe. Het kringloopbedrijf zal geen puin en andere bouwresten ac cepteren. Dat blijft door de ge meente opgehaald worden. Men accepteert alleen materiaal waarvan verwacht mag worden dat het kan worden hergebruikt. Er wordt op gerekend dat zo'n twintig procent alsnog naar de AVR gaat. De helft komt weer in winkels te liggen en de rest kan als bulk (bijvoorbeeld oud ijzeren textiel) worden hergebruikt. Het eerste jaar zal zeshonderd ton grof vuil worden opgehaald, zo luiden de prognoses. Een jaar la ter moet dat negenhonderd ton zijn. Vlaardingen - In het VW-kantoor aan de Markt in Vlaardingen wordt een agentschap van de ANWB gevestigd. Het agentschap wordt op 31 maart geopend voor het publiek. De Vlaardingse VW gaat er, mm of meer op franchise-basis, pro- dukten van de ANWB verkopen. VW-directriee Karin Hollegien schat dat tachtig procent van de artikelen uit het totale ANWB- pakket verkrijgbaar 2al zijn. Het agentschap in Vlaardingen ver koopt straks ondermeer de Inter nationale Reis- en kredietbrief, kampeercarnets, verzekeringen en wegenkaarten. Hollegien: .Alleen voor erg gede tailleerde informatie zullen we het publiek alsnog moeten door verwijzen naar de grotere ANWB- kantoren." Voor Vlaardingers is het dichtstbijzijnde kantoor dat aan de 's-Gravelandseweg in Schiedam. Het daarop volgende ANWB-kantoor is aan de West- blaak in Rotterdam gevestigd. Cursus De VW neemt voor de nieuwe ba lie één extra personeelslid in dienst. „De bedoeling is dat deze nieuwe kracht en één van onze in- formatrices een cursus bij de ANWB gaan volgen. Op die ma nier kunnen we onze mensen voor beide taken inzetten. Dat zal afhangen van de drukte," aldus Karin Hollegien. De samenwerking tussen de ANWB en de Vlaardingse VW is niet uniek. Al op ongeveer 35 plaatsen in Nederland zijn agent schappen van de ANWB geves tigd. Hollegien: „De dienstverle ning van deze twee toeristische organisaties vult elkaar goed aan." De Vlaardingse WV verdient ook geld aan de nieuwe activiteit. Een bedrag wil directrice Hollegien niet noemen. Wei de bestem ming: „We gaan het geld gebrui ken voor de promotie van Vlaar dingen." Mii Jan van Vugt, directeur van de Dienst Sport en Recreatie in Schiedam, wijdde gisteren met een koene duik Bad Groe noord in. Deze week worden huis aan huis in Schiedam en VlaardSngen-Holy folders ver spreid met de openingstijden en tarieven van het splinter nieuwe, geheel overdekte zwembad, dat zondag 30 ja nuari open gaat voor het pu bliek. Ook op de trams van lijn 1 wordt reclame gemaakt voor Schiedams jongste sportieve en recreatieve voorziening, die twaalf miljoen gulden heeft gekost. Van Vugt en wethouder Bart de Leede (sport) schatten het aantal bezoekers jaarlijks op meer dan 300.000 en dat is volgens De Leede nog aan de voorzichtige kant. Voorlopig wordt rekeninggehouden met een exploitatieverlies van 1,3 miljoen gulden per jaar. Tot 1996 stelt de gemeente zich voor het verlies garant, daar na wordt Sportfondsen Neder land de risicodrager. De gemeente Schiedam zal wel invloed blijven claimen op de tariefstelling. Een 'enkel tje' voor het recreatiebad met whirlpool, glijbaan en wildwa- terkreek kost nu 5,25, een kaartje om baantjes te kun nen zwemmen in het wed- strijdbad 4,25. Zaterdag houdt Bad Groenoord van half elf tot half vijf open huis. Foto Dennes van der Wel/Roet Dijkstra Door Sander Sonnemans Rotterdam/Schiedam - Wraak. Dat is volgens de 41-jarige Vlaar dinger W.D. de reden waarom zijn nu vijftienjarige dochter aangifte heeft gedaan van tussen de tien en twintig verkrachtingen. De man ontkende gisterochtend voor de rechtbank gemeenschap met zijn minderjarige dochter te heb ben gehad. Wel gaf hij toe een keer abortus bij haar te hebben la ten plegen. „De rest is allemaal gelogen," sprak de verdachte die voor zijn vertrek naar Nederland in Suri name onder andere als medicijn man werkzaam was. „Ze heeft wraak willen nemen omdat ik nujn vrouw in Suriname heb ver laten terwijl ze in verwachting was Mijn dochter is geestelijk ziek. Dat heeft ze van haar moe der. Zij is regelmatig overspan nen. Ik zou kwade geesten op haar afsturen als ze zou praten. Leugens zijn het." Duidelijk was dat rechtbankpre sident mr. F.J.W.M. van Dooren aan de verklaringen van W.D. twijfelde. „Een vader die bij zijn dochter abortus Iaat plegen, wil toch weten wie verantwoordelijk is geweest voor de zwangerschap 1 Nergens blijkt dat u dat heeft uit gezocht. Ook is het opvallend dat u uw vriendin nooit heeft verteld dat uw dochter zwanger is ge weest." Verhuizing Het afgrijzenwekkende verhaal begon in februari 1981. De der tienjarige Claudette kwam naar Nederland en trok in bij een tan te. De weekeinden bracht ze door bij haar vader in Hoogvliet en na zyn verhuizing naar Vlaardingen vestigde zij zich definitief bij hem. Gedurende tweeëneenhalf jaar werd ze seksueel door haar vader misbruikt. Hij verkrachtte haar meermalen en sloeg en stompte haar als ze zich verzette. Bij de buren was regelmatig het hartverscheurende gegil van het kleine meisje te horen. De man dreigde zijn dochter te vermoor den als ze er ooit met iemand over zou praten. Maar in mei van het vorig jaar was voor het slachtoffer de maat vol. Ze vertelde haar verschrikkelijke ervaringen aan een vriendin, die een leraar inschakelde. Hij maak te er werk van en verwittigde de politie van de incestueuze praktij ken. Aan het licht kwam dat W.D. het meisje belette weg te gaan als hij niet thuis was. Er werd zelfs een hangslot op de deur van haar slaapkamer gezet. Soms volgde de vader het meisje om te kijken of ze wel naar school ging. Hij hield haar levenswandel nauwlet tend in de gaten. „Dus," concludeerde mr. Van Dooren mede aan de hand van de verklaringen van klasgenootjes en leerkrachten, „ook u moet heb ben geweten dat ze nooit omgang heeft gehad met jongens. Zelf verklaart uw dochter nooit met ie mand anders geslachtsgemeen schap te hebben gehad. Ik blijf het vreemd vinden dat niemand van de familie mocht weten datze zwanger is geweest." Een klap, bekende de vader, had hij soms wel uitgedeeld als de dochter zijn zin niet deed. „Maar ik heb haar niet lichamelijk mis handeld." Uit getuigenverklarin gen bleek echter dat de tiener meermalen met een blauwoog op school was gekomen. Een. klasge nootje had zelfs een keer blauwe plekken rond haar borsten opge merkt. Raadsman mr. R. Mastenbroek tochtte de zitting een onver wachte wending te geven door te verzoeken de zaak aan te houden. Twee weken geleden is door een nichtje van het slachtoffer bij de Vlaardingse politie aangifte ge daan van twee verkrachtingen door W.D. De advocaat wilde dat bij de zaak betrekken en in één keer behandeld zien. Het verzoek werd afgewezen en tenslotte eiste officier van justitie mevrouw mr. C. de Kimpe vier jaar gevangenis straf. „Wettelijk zou misschien wel iets bewezen kunnen worden maar of dat overtuigend is, betwijfel ik," reageerde mr. Mastenbroek voor dat hij vrijspraak bepleitte. „Bij geen van de feiten zijn getuigen geweest. Er zijn gewoon te weinig feiten die bij elkaar opgeteld een heldere conclusie kunnen vormen." Allemaal konden ze vanmorgen beschuit krijgen, de leerlingen van de Van Kampensohool in Vlaar dingen. Daarom ook hadden ze zich met zijn allen in pyjama bij hun meesters en juffen gemeld. De leerlingen van de verbouwde Van Kampensohool vierden zo feest want deze week wordt de school weer in gebruik genomen. Met een gezamenlijk ontbijt, ais onderdeel van meerdere activiteiten deze week op school. Zo staat er ook pannekoeketenop het programma. Om alle calorieën te ver werken zijn er een sponsorloop en een optocht door het centrum van Vlaardingen op het program ma gezet. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra Den Haag/Maassluis - Een be woner van het Kastanjedal in Maassluis heeft gisteren het be stemmingsplan Dijkpolder aan gevochten bij de Raad van State in Den Haag. De man wil voor komen dat het Maascollege ver der kan uitbreiden. Ook wil hij bereiken dat er een groter ge luidsscherm komt langs de A20. De man, AReuver, zegt dat de gemeente Maassluis bij het vaststellen van het bestem mingsplan het lawaai van de A20 niet goed heeft gemeten. Daardoor hebben omwonenden nu erg veel last van het verkeer. Reuver wil dat de geluidsnor- men in het bestemmingsplan worden bijgesteld. Hierdoor zou de gemeente verplicht worden e.*n hoger en breder geluids schermtemaken. Een ander punt van kritiek zijn de uitbreidingsmogelijkheden die het bestemmingsplan biedt voor het Maascollege. Reuver is bang dat het deel van de school dat direkt aan zijn tuin grenst, straks elf meter hoog wordt „Dan krijg ik geen zon meer in mijn tuin en raak ik al mijn pri vacy kwijt," zei hij tegen de rechter. De bezwaarmaker kreeg giste ren tijdens de zitting tegengas van de gemeente Maassluis, die het bestemmingsplan vaststel de. En van de provincie Zuid- Holland, die er haar goedkeu ring aan verleende. Zij menen dat Reuver zich van de uitbrei dingsplannen van de school op de hoogte had kunnen stellen toen hij zijn huis kocht. Ook zyn naar hun mening geen fouten gemaakt bij het berekenen van het lawaai van de A20. De rech ter heeft de zaak laten onderzoe ken door een onafhankelijke ad viseur. Deze vindt dat de bezwa ren van Reuver ongegrond zyn en dat het bestemmingsplan on gewijzigd in stand kan blijven. Een definitieve uitspraak volgt over enkele maanden. Vlaardingen - Aan de Mr. L.A. sperweg in Vlaardingen is varmacht een branie uitgebro- ken in een vrachtwagen. De oor- zaak is vermoedelijk kortsluiting, aldus de politie. De brandweer doofde het vuur. Vlaardingen - Een 19-jarige Vlaar- dinger is gisteravond rond half tien zwaar gewond geraakt toen hij met zijn fiets de Burgemeester Pruissingel overstak. Hij werd ge- schept door een auto, die werd be stuurd door een 54-jarige automo- bilist uit Katwyk. De Vlaardinger is met spoed naar het Dijkzigt-zie- kenhuis vervoerd en daar geope reerd. Hij ligt nog in coma. De po litie zoekt getuigen van de aanrij ding. Schiedam - Een 62-jarige vrouw uit Schiedam is gistermiddag rond kwart voor drie op de Iepen- laan in haar woonplaats beroofd van haar tasje. Ze liep er met een vriendin toen een man op een fiets haar van achteren benader de en de tas van haar schouder griste. De man verdween richting Molenlaan. Vlaardingen/Maassluis - Een 28- jarige Vlaardinger is vannacht rond half een met zijn bromfiets tegen de deur van een pand aan de Koningin Wilhelminahaven gebotst. De man had teveel alco hol genuttigd. Hij liep enkele ver wondingen op en is naar het Holy Ziekenhuis gebracht. De politie heeft een bloedproef laten ver richten. Een 24-jarige Maassluizer is gis teravond op de P.C. Hooftlaan in zijn woonplaats met zijn brom fiets achterop een auto gereden De bromfietser was onder invloed van alcohol. De verwondingen vielen mee, het rijverbod niet. Dat bleek twaalf uur te duren. Hoek van Holland - In Hoek van Holland zijn op drie plaatsen au to's opengebroken. Dat gebeurde aan het Nieuw Oranjekanaal, de Mahusstraat en de Sint Lucia- straat. Er werden een tas en een mes ontvreemd. In Schiedam zijn nog auto's open gebroken aan de Rossinistraaten de Juliana van Stolberglaan. Er werd hier (auto)gereedschap ge stolen. Vlaardingen/Maassluis - In Vlaar dingen en Maassluis heeft de po litie gisteren verkeerscontroles uitgevoerd op plaatsen waar veel kinderen oversteken. Dat ge beurde respectievelijk bij de Bur gemeester Pruissingel en de Ro- zenlaan. Op beide plaatsen wer den automobilisten aangehouden omdat ze door rood licht reden. Ze hebben een proces-verbaal gekre gen. Schiedam - Bij een inbraak in een woning aan de Stationsstraat te Schiedam zijn sieraden, pas poorten, bankpassen en geld ver dwenen. De inbraak is gistermor gen gepleegd. Gisternacht is ingebroken in een café aan de Sint Liduinastoat Er werd een raam geforceerd om binnen gokkasten open te bre ken, ook al stonden de geldladen op de bar. Maassluis - De politie van Maas sluis heeft vannacht rond twee uur een bos brandende takken aangetroffen aan de Adriaan van Heelstoat. De politie spreekt van een milieu-incident. De brand weer werd gewaarschuwd om het vuur te blussen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2