Walen 15 Kandidaat-koper voor Pelmolen Anton Wustrow na 24 jaar: steeds meer in isolement Vrijspraak bepleit voor Maassluise overvaller -3* Plan voor huisvesting van asielzoekers lijkt het niet te halen Meer kans, meer geld, bij Foei, meneer Van der Lugt! (2) Informatiebijeenkomst over hotelvestiging Certificaat voor cateringbedrijf Derde Play-in voor amateurmuzikanten Jef Geeraerts te gast Milieusymposium yoor bedrijfsleven Vöorschakelcursussen techniek en administratie in de Staatsloterij. Van der Steen niet naar Tweede Kamer Rotterdams Dagblad Woensdag 26 januari 1994 Be droom al een week van brievenbussen. Nachtmerries heéöter- vab. Steeds verschijnt hetzelfde beeld. Ik zie eehdociorandus met 1 een klepperende brievenbus als mond. Hij heeft een'bundeltje brie- ven in zijn hand. „Ik bestel ze lekker niet," lacht hij satanisch, terwijl - hij zijn postbestellers met de zweep geeft om ze'op té jagen tot hoge- re prestaties. -Die doctorandus is A, H. M. van den Réek, directeur PTT Post Vlaar- dingen. Zoals ik vorige week al schreef (toen ik hem per abuis Van Beek noemde): van hem kreeg ik een brief van twee kantjes met de '7 mededeling dat het „bediemngsniveau" van mijn brievenbus zich boven het wettelijk toegestane maximum van 2.50 meter bevindt jjDat mag niet, dat is bij de wet verboden. Dus gebiedt hij mij onder daan de portiek een nieuwe brievenbus op te hangen. Zo niet dan stuurt hy al m^jnpost terug, Ik weet al hoe dat gaat met zo'n kassie. Dat pokdalige ettertje van hiernaast gooit er een brandende lucifer", of hondepoep" in. De buurman kotst er na een kroegentocht in. Als ik in het donker (want '",dë portieklamp wil wel eens niet branden) thuiskom, stoot ik geheid "'mijn kop tegen dat ding, maar het ergste van alles: ik zal die plof op ,rde deurmat („De post!") missen en ik kan niet meer in adamskos tuum de post pakken. Da3101*1 wil Ik doctorandus Dienstklopper, die zo plichtsgetrouw de -jaoogte van de portiek heeft opgemeten, een voorstel voor een com promis doen. Ik hang die brievenbus niet onderaan de portiek, maar Jbprecies op 2.50 meter. Dat zal ergens op driekwart hoogte zijn. Kom ik een stukje naar beneden en komt drs. A. H. M. van den Reek een stukje naar boven. Dat lijkt mij een redelijk voorstel en wettelijk zit ik dan helemaal goed. Of de postbestellers er blij mee zijn, waag ik overigens te be- twijfelen. Want voortaan zullen zij hun rug in een hernia moeten draaien om mijn post te bestellen. Maar dat is dan drs. A. H. M. van den Reeks schuld. In ieder geval kan ik dan weer rustig slapen. DICK VAN DER LUGT „Bewoners van Groenoord-Zuid worden uitgenodigd voor een informatiebijeenkomst op donderdag 27 ja* nuari over de vestiging van een hotel op het terrein ten oosten van boerderij Landvreugd aan de Swee- „lincksingel. Momenteel voert de gemeente Schiedam hierover onderhandelingen met vertegen woordigers van de keten Bastion Hotels. - Het hotel, met een capaciteit van veertig kamers, komt op enige afstand van boerderij Landvreugd aan de kant van de rijksweg. In het verlengde van de Valeriusstraat wordt een bruggetje over de singel aangelegd. Verkeer naar het hotel rijdt door de Vale- riusstraat, over het bruggetje en kan dan op het ter rein van het hotel parkeren. De benodigde parkeer- capaciteit wordt op het eigen terrein opgelost, even als de bevoorrading. Tijdens de informatiebijeen komst worden omwonenden geïnformeerd over het plan en de procedures. Het Schiedamse bedrijf Prorest Catering heeft het officiële KEMA-certifïcaat NEN-ISO 9002 verwor ven. Prorest Catering is één van de tien landelijk werkende, contract-cateringbedrijven verenigd in de VENEGA"(Vereniging-wart' Nederlandse Cateringor- gamsaties). Het certiffcaat wordt voor het eerst uit gereikt en wordt gezien als een flinke stap binnen de dienstensector om tot een integraal kwaliteitszorg- -systeem te komen. Het Algemeen Muziek Overleg Schiedam is over stelpt met aanmeldingen voor deelname aan de der de Play In op zaterdag 29 januari in wijkcentrum de Blauwe Brug. Meer dan tweehonderd blaasmuzikan- ten en mandolinemuzikanten studeren overdag en kele muziekwerken in. Deze worden aan het eind van de middag ten gehore gebracht onder leiding -van.de dirigenten Piebe Bakker (blaasorkest) en Benny Lideman (mandoiineorkest). Het mandoline- orkest speelt om 16.00 uur, het blaasorkest om 16.30 uur. De reeks schrijversavonden in de bibliotheek aan het Bachplein krijgt dit jaar een vervolg. De eerste gast van de Gemeentelijke Bibliotheek en boekhan del Mercurius is Jef Geeraerts, bekend van de ge ruchtmakende Gangreen-reeks en spannende thril lers. Vrijdag 28 januari, 20.15 uur. Vlaardingen De gemeente Vlaardingen houdt dinsdag 1 februari -in-4iet stadhuis een milieu-symposium voor het VlSctrdmgse bedrijfsleven. Aan de orde komt de Wet milieubeheer, die 1 maart 1993 in werking is getre den en belangrijke gevolgen heeft voor onderne mers. Ook staat de notitie bedrijfsinterne milieuzorg centraal, waarover vrijwel alle bedrijven met milieu belasting dienen te beschikken. Daarnaast wordt in gegaan op de Wet bodembescherming, waarmee de -overheid een bedrijf kan verplichten een bodemon derzoek uit te laten voeren. Tenslotte komt de coör dinatie van bouw- en milieuvergunningen aan de or de. Aanvang 17.30 uur. Het project de Wijkwerkplaats is per 1 januari 1994 - beëindigd, maar in een aangepaste vorm zyn de acti viteiten ondergebracht in het programma van het Plaatselijk Educatief Centrum. De cursussen heten voortaan vöorschakelcursussen en zijn voor werk zoekenden die ingeschreven staan bij het arbeidsbu reau en weinig vooropleiding hebben (maximaal twee jaar vervolgonderwijs). De vöorschakelcursus sen zijn bedoeld om met extra steun en hulp die ken nis en vaardigheden te krijgen die nodig zijn om een beroep te leren. Kenmerk blijft de combinatie van scholing en praktijkervaring. In de week van 14 fe bruari begint een vöorschakelcursussen techniek en een cursus administratie. Beide cursussen duren twintig weken, verdeeld over acht dagdelen per week. Informatie: Liesbeth Zoetmulder of Geert van Eyck, bereikbaar vjatelefoonnummer 4717540. 7 Redactie Waterweg: Jan Bootster Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 s. O Ó47TJ5 Vlaardingen - De Pelmolen in Vlaardingen lijkt van de sloop te zijn gered. De gemeente heeft een projectontwikkelaar gevon den die het monumentale pand aan de Westhavenkade wil ko pen en er, zodra dat wettelijk mogelijk is, woonruimte in wil rea liseren. Wie die kandidaat-koper is, wil wethouder Van der Steen (Stads ontwikkeling) niet zeggen.„Maar er is iemand die er geld in wil ste ken om het te bewaren. Die ont wikkelaar eist dat hij samen met de gemeente kan kijken wat de toekomst van het complex kan worden." De belangstelling is gemeld bij de CSM, de eigenaar van het karak teristieke pand. Dat bedrijf over weegt de zaak. CSM dreigde het pand te slopen omdat, aldus ma nager C.T. van Voorst Vader van CSM, „wij niet kunnen instaan voor de veiligheid." Wethouder Van der Steen beaamt de risico's. „Het gebouw is langzamerhand gevaarlijk geworden." Intussen loopt er een onderzoek naar de mate waarin de grond aan de andere zijde van de Westha venkade is vervuild. Dat terrein hoort ook bij het Pelmolen-com plex. De uitslag van dat onder zoek is nog niet bekend. „En die is natuurlijk van invloed op de prijs." De gemeente wil dat stuk grond zelf kopen. Er zouden woningen op moeten komen. Die mogen overigens de eerste jaren met ge bouwd worden omdat er teveel la waai is dat wordt veroorzaakt door de industrie aan de overkant van de Waterweg. En het Rijk heeft bepaald dat bij bepaalde ge luidbelasting geen woningen mo gen worden gebouwd. Ook de twee Vlaardingsc woning bouwverenigingen, Samenwer king en Patrimonium, zijn in de Pelmolen geïnteresseerd. Zij heb ben het plan gelanceerd om er asielzoekers in onder te brengen. Wethouder Van der Steen acht realisering van dit voorstel „heel moeilijk" om de zelfde redenen waarom anderen er geen woon ruimte m mogen realiseren: de geluidbelasting. Van der Steen: „Wellicht dat de druk van de regering om asielzoe kers te huisvesten zo groot wordt, dat de provincie zich soepeler op stelt, maar die kans acht ik voor lopig heel klein." Door Ben van Haren Maassluis - Met volkshuisves ting heeft Anton Wustrow (54) zich alle 24 jaren dat hij in het Maassluise openbare leven actief was, intensief beziggehouden. Zijn eigen vrije interpretatie van door de gemeenteraad vastgestel de regels voor de toewijzing van koopwoningen in de Steendijk- polder heeft de PvdA-wethouder nu de das om gedaan. Uit alle po litieke kringen krijgt hij, na ver zending van zijn ontslagbrief, lof toegezwaaid voor zijn werklust en bestuurskracht. Niemand twijfelt ook aan Wustrows integriteit. „Vaststaat dat hij er geen per soonlijk voordeel aan heeft ge had," klinkt uit alle hoeken. Collega-wethouder Timmermans (CDA) spreekt over een aderlating voor het gemeentebestuur. „Hij was op alle mogelijke terreinen een goed wethouder en daarvoor toonde hij als raadslid al een grote betrokkenheid met Maassluis en zijn bewoners. Juist die betrok kenheid heeft hem nu parten ge speeld." Sinds Anton Wustrow in 1970 voor de Partij van de Arbeid de gemeenteraad binnenstapt, houdt hij zich bezig met volks huisvesting. In 1986 wordt hij wethouder van onder meer Perso neelszaken en Volkshuisvesting. Later krijgt hij ook Financiën on der zijn hoede. Rode vlag Wustrow profileert zich van meet af aan scherp en krijgt van politie ke tegenstanders vaak kwalifica ties als brutaal en arrogant aange meten. Hij provoceert onder meer kort na een verkiezingswinst voor de PvdA in 1986 met de aankondi ging, dat hij als wethouder op 1 mei de rode vlag op het stadhuis zal laten wapperen. Na vele jaren de tweede viool ge speeld te hebben achter routi niers als Koos Smit en Mees Dui- melaar, kruipt hij in 1980 in zijn partij naar voren. Leeftijdgenoten als Robert Punt (nu nog fractie voorzitter) en wethouder Han Hummelen streeft hij voorbij op de kandidatenlijst. Alleen Duime- laar moet hij nog voor laten gaan. Hij volgt deze oude Maassluise socialistische voorman als fractie voorzitter op wanneer Duimelaar kort voor zijn afscheid de positie overneemt van de onverwacht heengezonden wethouder Hum- melen. In 1986 wordt Anton Wustrow het Schiedam, Primers Joop van Schijndel P.K.O. laan 144 tel.: 010-4155016 Vlaardingen, Sigarenmagazijn Riton van Hogendorpiaan 7a tel.: 010-4706014 Vlaardingen, Tabaksspeciaalzaak Nico Smiishoek De Loper 82 tel. 010-4742997 Schiedam, Tabaksspeciaalzaak Nico Smltshoek P. J. Troelstralaan 31 tel. 010-4703037 Schiedam, Tabaksspeciaalzaak Ton Jaarsma Borodinlaan 58 tel, 010-4703768 Hoek van Holland, P. Vervenne Prins Hendrikstraat 265 01747-82516 Schiedam, Tabaksshop Jacqueline St. Liduinastraat 55 tel. 010-4267613 Schiedam, Sigarenmagazijn Het Hoekje Boerhaavelaan 80 tel. 010-4265513 Schiedam, Tabakspe ciaalzaak B. P. H. Janse Broersvest 8a tel. 010-4268804 Schiedam, Tabaksshop De Bot winkelcentrum Hof van Spaland 6 tel. 010-4714083 Vlaardingen, Sigarenhandei Berco, Liesveld 161 tel. 010-4349911 Schiedam, De Blokshop Groenelaan 103 tel. 010-2730720 PvdA-wethouder Anton Wustrow kwam ten val omdat hij 'een paar mensen heeft willen matsen', zoals zijn fractievoorzitter het Uitdrukt. Archieffoto Roel Dijkstra nieuwe boegbeeld van de PvdA in Maassluis. Hij verruilt zijn baan van leraar voor het wethouder schap. Zijn opmerking over de ro de vlag had toen al voor ergernis bij het CDA gezorgd. Bij zijn bin nenkomst als wethouder wordt dat nog versterkt als hij ruzie maakt met de dan langst zittende wethouder, CDA'er Izaac van der Knaap, over de portefeuille mi lieu. gekomen, voorstellen inslikken of grondig aanpassen. Over impo pulaire maatregelen als tariefs verhogingen en personeelsin krimpingen wordt veel gespro ken maar weinig besloten. Pluche Bij de collegevorming in 1990 komt de gespannen verhouding van de PvdA met het, dan in zetel tal gelijk gekomen, CDA nog dui delijker aan het licht. Slechts dankzij de aanhoudende steun van de WD. die net als de PvdA stemmenverlies heeft geleden, kan Wustrow in het pluche blij ven zitten. Maassluis, op dat moment gecon fronteerd met grote financiële problemen onder meer als gevolg van gerechtelijke uitspraken over eigen verantwoording in het gif schandaal Steendijkpolder, krijgt vanaf dat moment toch te maken met uitbreiding van haar college tot vier wethouders (van CDA, PvdA, D66 en WD). Herman van Hoeven, het raadslid van de enige niet in het college vertegenwoor digde fractie (RPF/SGP), onder steunt dat bovendien. Oppositie ontbreekt dus maar de zetelver houding 7-7^4-4-1 maakt allerlei gelegenheidscombinaties moge lijk. Wustrow komt regelmatig in aan varing met de raad en moet bij voorbeeld al bij de eerste begro ting vele, in het college overeen- Isolement De voorman van de PvdA komt steeds meer in een isolement te recht. Ook binnen het college. In 1992 verlaat eerst Liesbeth van der Snoeck van de WD en vervol gens burgemeester Van Es het college. In augustus 1992 komt een rap port in de openbaarheid, waarin ambtenaren een vernietigend oordeel geven over de onder Wus trow tot stand gekomen reorgani satie op het stadhuis. Geklaagd wordt over bijvoorbeeld vriend jespolitiek, misbruik van macht, politieke benoemingen, parafen cultuur en het ontbreken van per soneelsbeleid. Naar aanleiding hiervan spreekt D66 de mening uit, dat Wustrow moet opstappen. De andere partijen delen die me ning niet. Het hete college is ver antwoordelijk en daarom moet een door de fractievoorzitters ge vormde beleidsgroep binnen zes maanden orde op zaken stellen, luidt de conclusie. In diezelfde periode discussieert de Maassluise gemeenteraad, op voorstel van Wustrow, over bevor dering van de doorstroming. Op de laatste beschikbare bouw grond in de Steendijkpolder- Noord moeten huurders met een goedkope woning voorrang krij gen. Het bouwproject behelst on geveer veertig huur- en ruim honderd koopwoningen. Tydens de discussie eist het CDA, dat be halve huurders ook bezitters van (kleine) koopwoningen een kans krijgen om door te stromen. Er komt uiteindelijk een lijst tot stand met vijftien categorieën voor de volgorde van woningtoe wijzing. Beginnend bij een huis houden met kinderen, dat een in komen heeft van meer dan 31.000 gulden en in Maassluis een huur woning vrijmaakt met een huur van minder van 490 gulden, daalt de kans via iemand, die welk huis ook vrijmaakt in Maassluis tot uiteindelijk de alleenstaande, die zelfs geen binding met de regio Rijnmond heeft. Over hoe er ge handeld moet worden als er meer dere liefhebbers zijn voor dezelf de woning rept het reglement niet. In datzelfde najaar (1992) han teert de toewijzingscommissie, onder leiding van Wustrow, de doorstromingsregels in het alge meen strikt maar de PvdA-wet houder (ook Personeelszaken) neemt de vrijheid hier en daar af te wijken ten voordele van zeven ambtenaren en tien andere Maas- sluizers. Gedupeerden ontdek ken eind 1993, dat ambtenaren en andere bevoordeelden grotere ka vels, tuinen op het zuiden en uit zicht op het plantsoen hebben. „Hij heeft een paar mensen wil len matsen," zegt zijn fractievoor zitter Robert Punt. CDA-fractie- leider Harm Woudstra noemt Wustrow: „Een hardwerkende wethouder, die zich vooral in zijn verantwoordelijkheid voor het personeelsbeleid teveel heeft la ten leiden door sociale gevoelens en daardoor te ruimhartig is om gegaan met de door de raad vast gestelde procedureregels." John Scheerstra van de WD conclu deert: „Hij heeft niet geluisterd naar het advies in de toewijzings commissie om de raadscommis sie vooraf te raadplegen." D66- vrouw Leny van Duijn-Camffer- man redeneert: „Bij woningtoe wijzing mogen burgers zorgvul digheid en rechtvaardigheid ver wachten. De doorstroming stond voorop en er waren objectieve maatstaven, waaraan hij zich on voldoende heeft gehouden." Her man van Hoeven (RPF/SGP), ook lid van de toewijzingscommissie en zelf koper van een huis in Steendijkpolder-Noord, betreurt maar begrijpt het aftreden van Wustrow: „Het vertrouwen in hem is opgezegd als gevolg van ongelukkige beslissingen, die hij door minder eigenwijs te zijn, had kunnen voorkomen." Door Sander Sonnemans Rotterdam/Maassluis - De26-jari- ge Maassluizer J.K.Y. die drie maanden geleden al voor de rechtbank ontkende ook maar iets met een serie gewapende overvallen van doen te hebben, heeft gisteren wederom een cel straf van zes jaar tegen zich horen eisen. „Met die overvallen heb ik niets te maken," klonk het ook gisteren weer. „Ik weet nergens van." Waar de schijnbaar onbewogen verdachte niet omheen kon, was het verboden wapenbezit dat hem naast een viertal gewelddadige overvallen ten laste was gelegd. Hij droeg immers een geladen re volver tussen zijn broekriem toen hij werd gearresteerd. Zijn raads man mr. R.A. van der Velde vroeg zich af of hij daarvoor nu nog wel een straf opgelegd zou moeten krijgen. „Hij zit nu al zo'n zes maanden in voorarrest." In de an dere gevallen bepleitte de advo caat vrijspraak omdat volgens hem de betrokkenheid van zijn cliënt bij de overvallen niet bewe zen kon worden verklaard. Officier van justitie mr. A.M. Zwa- neveld dacht daar heel anders over. Ze haalde er verklaringen bij van een medeverdachte die in middels al is veroordeeld tot een gevangenisstraf. Maar aan het praten kreeg zij Y. niet. Desalniet temin verweet zij hem in de perio de van 28 oktober 1992 tot 12 juli 1993 met een aantal handlangers diverse overvallen te hebben ge pleegd. Het gebruik van vuurwa pens en dreigen met geweld werd daarbij niet geschuwd. Snackbar Eerst werd een bevriende hasj dealer in Eindhoven beroofd. Daarna was een Rotterdamse snackbar aan de beurt en vervol gens werd een supermarkt in Son beroofd. De serie overvallen met een totale buit van dik zevendui zend gulden werd beëindigd met een bezoek aan café Notre Dame in Maassluis. De drie aanwezige personeelsleden in de zaak wer den op 5 november van het vorig jaar tegen sluitingstijd gekne veld, onder schot gehouden met een uzi en een shotgun en ge dwongen de dagopbrengst uit de kluis te halen. Daarna werd de buit, zo'n 3500 gulden, bij Y. thuis verdeeld. Niet alleen Y. maar ook zijn twee maatjes uit Amsterdam die de overval zouden hebben gepleegd, ontkenden alle betrokkenheid. Tegen de twee werden gevange nisstraffen van vier jaar en dertig maanden geëist. Eén van hen wordt er van verdacht ook aanwe zig te zijn geweest bij twee andere overvallen. In 1987 werd hij ver oordeeld tot vijf jaar wegens een zelfde delict. „Het lijkt wel of de overvallen steeds gewelddadiger worden," onderbouwde de officier haar strafeisen. „Ook deze heren heb ben zich schuldig gemaakt aan brute overvallen. Ze beseffen kennelijk niet wat ze bij de slacht offers hebben losgemaakt. Ze zijn onder schot gehouden, van som migen zijn de monden afgeplakt en een enkeling is hardhandig bij de keel gegrepen." Het was overigens voor het eerst dat de drie handlangers naast elkaar in het beklaagdenbankje zaten. In oktober van het vorig jaar verscheen alleen de Maas sluizer voor de rechtbank. De zaak werd toen aangehouden omdat het voorafgaande onder zoek met als volledig werd be schouwd. Ook toen ontkende Y. de man te zijn die op compositie foto's werd getoond. Maar vol gens de verklaring van de vierde, al eerder veroordeelde handlan ger zou Y. zelfs de regisseur zijn geweest van de overval op de snackbar van de Hap-Snap-keten. De twee personeelsleden zouden door hem onder schot zijn gehou den. Woensdag 26 januari VLAARDINGEN Bar-dancing Hallo. De Havenzan gers, 22.O0u. Stadsgehoorzaal. De Uitvreter, door Johannes Kem- kes, 14.00 en 20.30u. De Lyn- draaijer. Ledenvergadenng PvdA Vlaardingen. 20,00u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg. Dans, dans dan. 20.30u. Theater Zuid plein. Het Zwanemeer, 20.15u. Ahoy. Cavallena Rusticana Pag- liacci, 20u. De Doelen. Lunchcon cert 12.45u. Doelencafé. Sophisti cated Ladies, 22.15u. Rotterdam se Schouwburg. Momentum, 20.15u. Theater Zuidplein Douwe Heennga, 20.30u. Bibliotheek theater. Globedorus en de grote lief de. 15u. Jeugdtheater Hofplein. De zeven vadertjes, 14u. Wijkge- bouw Musica. Clown Kortini, 14u. SKVR Muziekschool Centrum- West. Open podium voor kinderen. 16.30u. Zaal de Unie. Modekafee, 20u. Donderdag 27 januari SCHIEDAM Podium. Jamsessie, 21.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Dietrich (muzi kale komedie met o.a. Barne Ste vens), 20.15u. Falling Down (film), 14.00 en 20.30u. Harmonie. Grand Theater Cabaret Diner. 19.30u. Grote Kerk. Lunchconcert door Aad Zoutendijk, 12.45u. Reho- bothkerk. Zangavond, 19.45u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Falling down' (12) dag. 11.45-2.15-4.45- 7.15.9.45. Alhambra 2: 'Aladdm' (al) dag. 1.15-4. 'Passion fish' (al) dag. 6.45-9.30. Calypso 1: 'The age of innocence' (al) dag. 1.15-5- 8.30. Calypso-2: 'Aiaddm' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso-3:'Fa rewell to my concubine' (al) dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 1: 'De molition man' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Robin Hood, men in tights' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'The Firm' (16) dag. 1.15-5-8.30. 'Beethovens's 2e'(al) dag. 1.15.5.8.30. Cinerama 5: 'Hard Target' (16) dag. 9.30. Corso: 'Heaven Earth' (al) dag. 1.15.4.30.8.15. Jmax Theater; 'Sharks' (al) dag. 2-7.30 'Mountain Gorilla' (al) dag. 3-7.30 Lantaren/ Venster 1: 'Ie petit pnncea dit' (16) dag. 8. The wedding banquet' (16) dag. 10. Venster 2: 'Muestra de ci ne chileno' dag. l.week. Ya no basta con rezar' do. 7.30. 'Valparaiso mi amor'do. 9.30. Vooraf: 'A Valparai so'en 'Le petit chapiteau'. 'El Chacal de nahueltoro' wo. 7.30. 'Amalia lo pes o'neill' wo. 9.30. Venster 3: 'L'odeur de la papaya verte' (16) dag. 8-10. 'Sneak Preview ma. 10. Ven ster 4: "Raining stones' (16) dag. 8.10, Lumière 1: 'Sleepless in Seattle' (al) dag.1,15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'A prefect world' (12) dag. 6.45.9.30 do.vr.ma.di.óók 1.15.4. Lumière 3: 'Little buddha' (al) dag. 8. do.vr.ma. óók 1.15- 4.30. Lumière 4: The house of the sprnts' (16) dag. 1.15-4.30-8.15. Rex; 'Sexcapades' (18) dag. drl- .voorst. Thalia: 'The Addams family 2' (12) dag.1.15-4-6.45-9.30. Kindermatinees: Imax: Tom&Jer- iy' (al) wo. 5. Lumiere 1: 'Aladdm' (al) za.20.wo. 1.15.4. Lumière 2; Beethovens's 2e' (al) za.zo.wo. 1.15.4. Venster 1: 'Lotta uit de Ka baalstraat' (al)zo.wo.2.30. Venster 3: 'Een vreemde eend' (al) zo.wo. 2.30. Vlaardingen - De Vlaardingse wethouder Van der Steen wordt geen lid van de Tweede Kamer. Zijn partij, D66, heeft hem op een onverkiesbare plaats gezet. Welke plaats dat precies is zegt Van der Steen nog niet te weten. Naar ver luidt is het ongeveer de 50ste Overigens hield de wethouder er rekening mee dat hij niet als Kamerlid verder zou gaan in de politiek. Hij ziet zijn kandi datuur als een investering voor volgende verkiezingen. Als Van der Steen wel een ver kiesbare plaats had gekregen, zou hij het derde lid van de huidige gemeenteraad rijn dat kans maakt Tweede Kamerlid te worden. Wethouder Van Ar- denne-van der Hoeven staat verkiesbaar voor het CDA en vertrekt. Poppe van de Socia listische Partij zegt ook dat hij uit de Vlaardingse politiek ver-' trekt, want hij rekent erop dat zijn partij bij de kamerverkie zingen zeker twee zetels haalt Poppe staat tweede. Hij laat zich eerst nog wel voor een paar maanden in de gemeente raad kiezen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1