15 'Vlaardingen is geen provincieplaats 1 'De coöp was echt een vereniging voor mensen met idealen' 1 Zilveren jeugdwielerronde wordt een klapper Beroemd aan de Waterweg \il ,#;$i t Andere stops en strookjes Staatssecretaris te gast bij politiek café PvdA Ere-medailie voor Schiedamse tuinman Instrumentenmakerij met certificaat beloond Studiezaal stadsarchief tijdelijk gesloten Wie is wie? visserij Infantielen en teleurgestelden Van Vlaardingse haringkoppen, Schiedamse jeneverneuzen en Maassluise slakken in het nieuws ïüfiES COÖPERATIE OPRUIMING Rotterdams Dagblad Vrijdag 28 januari 1994 Ongemerkt hebben we het einde van de eerste maand in het nieuwe jaar bereikt. Recepties en andere plichtplegingen zijn al vergeten en niemand hoeft ons nog by het schrijven van een datum op de wijzi ging van het jaartal te attenderen. We zijn gewend geraakt aan 1994. "Hoewel? Bij de poespas rond jaarwisselingen hoort, zeker in Nederland, altijd éen serie veranderingen. Het duidelijkste voorbeeld is de staatjes van wijzigingen in de sociale wetten, die voorlichtingsdiensten van "de verschillende departementen aan het eind van elk jaar versprei- ien'en waarvan de kranten in die moeizame decembermaand gretig /gébruik maken om een of meer pagina's te vullen. Aan het eind van januari komt de laatste herinnering. Net als ieder een gewend is aan 'het vlieden onzer dagen', zoals Willem van Haren "in 1760 in 'Het menselijk leven' de betrekkelijkheid van alles be- schreef. Strookjes en afschriften van bank- of girorekeningen maken in deze ,'late januaridagen iedereen duidelijk wat de veranderingen voor dit jaar in de praktijk betekenen. Het blijft echter nooit alleen bij deze materiële veranderingen. Wettelijke regels en gemeentelijke maatregelen willen vaak ook per 'jaarwisseling ingevoerd worden. Zo zijn er bij voorbeeld per 1994 grondige wijzigingen aangebracht in de wettelijke rechtsbescherming van burgers tegen overheidsbesiis- singen. Om het risico van politiek handjeklap terug te dringen heeft de rechtelijke macht een ruimere taak gekregen. Wie het niet eens is met bijvoorbeeld een beslissing over een bouwplan in zijn buurt hoeft niet meer naar de (overbelaste) Raad van State in Den Haag als de plaatselijke politiek een front vormt, maar kan nu terecht bij de regionale rechtbank. Gemeenten zijn ook verplicht gesteld die nieu we mogelijkheid bij belanghebbende burgers goed onder de aan dacht te brengen. Als een gemeentebestuur dit onvoldoende doet of 'vergeet' zal een bezwaarmakende burger direct in het gelijk gesteld worden. -Schiedam is het nieuwe jaar begonnen met twee zeer opvallende ver anderingen. Behalve dat het aan een blamerende periode zonder grote theaterzaal is begonnen, heeft het ook een drempel in het Ste delijk Museum aangebracht. De entree is niet langer gratis. „Dit be tekent dat de openbaar toilet-functie wordt opgeheven," meldt de museumleiding. Het winkelend publiek wordt voor een sanitaire stop door venvezen naar het Stadskantoor. Kunnen ze alvast wennen aan de Grote Omloop. BEN VAN HAREN Redactie Waterweg: Jan Booister Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Tijdens het politiek café van de plaatselijke afdeling van de Partij van de Arbeid is het centrale thema de veiligheid op straat. Gasten zijn staatssecretaris Aad Kosto (justitie) en Aad Wiegman, lijsttrekker van de PvdA-Schiedam. Aan het begin van de bijeenkomst wordt het verkiezingsprogramma van de PvdA ge presenteerd door afdelingsvoorzitter Jan-Willem Mannink. Maandag is de aanvang 20.00 uur in res taurant Het Proveniershuis. Na een diensttijd van ruim veertig jaar neemt de heer A. A. G. van Puffelen afscheid bij de dienst Ge meentewerken van de gemeente Schiedam. Het le vert hem een zilveren ere-medaille op van Hare Ma jesteit de Koningin. De onderscheiding werd hem vandaag uitgereikt door wethouder Zijdeveld. Van Puffelen is thans tuinman bij de hoofdafdeling Groenvoorziening en Natuur van de dienst Gemeen tewerken. Hij trad in 1953 in dienst in de functie van grondwerker bij de gemeente. In de loop der jaren werd hij bevorderd tot grondwerker le klas, voor man plantsoenwerker, vakman B en vervolgens tot tuinman waar hij leiding geeft over een aantal mede werkers. Westhaven plaats 22 3131 BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Aan de fijnmechanische industrie en instrumentma kerij Instrumek uit Schiedam is door Kema het NEN-ISO 9002 certificaat toegekend. Dit duidt op een goed gedocumenteerde, gecontroleerde en be heerste bedrijfsvoering. Instrumek houdt zich bezig met de ontwikkeling, produktie en assemblage van fijnmechanische produkten en complete apparaten, alles geheel op klantspecificatie. Vlaardingen In verband met de verbouwing en uitbreiding van het gebouw van het Stadsarchief is de studiezaal ge sloten van 1 tot 18 februari. Vanaf dinsdag 22 februa ri zijn alle verzamelingen en archieven weer voor een ieder raadpleegbaar aan het Plein Emaus 5. Visserij is het thema van de nieuwe tentoonstelling Wie is Wie?, een initiatief van het Gemeentemuseum in samenwerking met de Historische Vereniging Maassluis. In het museum zijn zaterdag en zondag foto's te zien waarvan niet bekend is wie deze heeft genomen en wie erop staat afgebeeld. Aan de bezoe kers wordt gevraagd of zij het antwoord weten, zodat de foto's zo volledig mogelijk kunnen worden om schreven. Het is mogelijk om tegen betaling een af druk te krijgen. Het museum aan de Zuiódijk is ge opend van 14.00-17.00 uur. In 1990kreeg Riet van Lambalgenbij haar afscheid van de gemeenteraad van de burgemeester het predikaat mee van every inch a ladyVolgens hem was zij dit niet alleen in verschijning maar ook in haar optreden. Als zo'ndame- nuvoorzittervanhetCDA - haar vroegere voorzitter en par tijgenoten publiekelijk afschildertals 'infantielen', dan moet de angst bij het CDA voor een slechte stembusuitslag toch wel diep aanwezig zijn. Hoewel, het is misschien geen toeval dat de rebellerende ex-CDA'ers van huisuitoud-KVP'erszijn.MaaromnuervarenpolitiekemensenalsHenk Metaal en Jan den Brinker in de krant te betitelen alsof deze mensen de geest van een kind bezitten, getuigt ook niet bepaald van verfijnde om gangsvormen. Net als de partij van haar vroegere partijgenoten (Ge meentebelangen) noemt ze Solidair'93 weer een 'typische lijst van teleur gestelden'. Vele kiezers hebben de politiek allang de rug toegedraaid. Als Riet van Lambalgen deze mensen 'teleurgesteld' noemt, zijn het wél mensen die vooral teleurgesteld zijn in de politiek van de grote partijen; partijen die het jarenlang voor het zeggen hebben gehad. Arie van Loenen, Solidair'93, Schiedam. NaamKarin Hollegien WoonplaatsVlaardingen BeroepDirecteur WVVlaardin- gen Andere functiesSecretaris wijk- vereniging Hoevenbuurt Hobby Lezen, strandwandelin gen maken Leeftijd35 Politieke partij: Geen specifieke voorkeur Karin Hollegien presenteerde de ze week de plannen voor de vesti ging van een ANWB-agentsehap in het kantoor van de Vlaardingse VW. 1). In welk huis in uto stad zou u het liefst willen wonen? „In een of ander heel mooi, groot huis in Vlaardinger-Am- bacht, liefst met een grote tuin. Waarom speciaal daar? Omdat er nog fantasie in die huizen zit." 2). Wie is coor u de bekendstelpopulairste stadgenoot „Agnes van Ardenne, een vrouw met een gezin die fulltime werkt in de politiek en er in geslaagd is door te dringen tot een hoge plaats op de kandidatenlijst voor de Tweede Ka mer." 3). Wat moet er op milieugebied in uio stad anders? „De stad moet schoner worden. Weg met het zwerfvuil en dehondepoep!" 4). Wat vindt u Vlaardingen vooreen plaats? „Het is een beetje een stad met tweeërlei ka rakter. Enerzijds dynamisch, met veel indus trie, anderzijds gezellig. Dat er bijvoorbeeld een weekmarkt is. Nee, ik vind het zeker geen provincieplaats. Daar is Vlaardingen te groot voor." 5). Blijft u altijd hier wonen? „Niet tot m'n 65e, denk ik, maar de eerste ja ren zeker wel. Het liefst zou ik naar Brabant gaan, daar heb ik nog nooit gewoond. Het lijkt me een heel plezierige provincie." 6). Wie vindt u de mooiste man/vrouw in uit) stad? „Willem van Ruvtenburch, de 'copie' van die man uit de 'Nachtwacht' van Rembrandt die omwille van de folklore nog wel eens optreedt en dan zulke wijze wor den spreekt. Hij draagt ook van die mooie kleren." 7). Aan wat of wie ergert u zich in uw woonplaats? „Aan mensen die negatief doen over hun stad. Die altijd maar roepen dat hier nooit wat kan, dat hier nooit iets lukt." 8). Wat is het dierbaarste plekje in uw stad? „De Markt. Niet omdat ons kantoor er zit maar omdat het zo'n mooi rustpunt is. En het Holypark, bij de kinderboer derij, vind ik ook een heel mooi stukje Vlaardingen." 9). Wat is hel lelijkste plekje in utu stad? „Op dit moment het gat in de bebouwing tegenover de Pelmo len aan de Westha- venkade. Het ziet er daar unheimisch uit." 10). U moet een mil joen gulden in uuj stad besteden. Waar aan gaat dat op? „Aan het opknappen van de hele Westha- venkade, van het Hoofd tot aan het centrum. Je moet nu niet proberen daar veilig te lopen. De stoep is een rommeltje, de bestrating is lelijk, er staan veel auto's. Ik zou de kade zo inrichten dat er plaats is voor ie dereen." Door Jelle Gunneweg Schiedam - In het nostalgisch in gerichte hoekpandje aan de Lan ge Haven en de Appelmarkt in Schiedam leeft nog altijd de ge schiedenis voort. Niet alleen in het winkeltje worden bezoekers door potten snoep en drop uit grootmoederstijd herinnerd aan vroeger tijden, ook de wisselende expositie's in het Nationaal Coö peratie Museum houden de ge schiedenis van de coöperatie op sociaal en economisch gebied le vend. Het museum put tweemaal per jaar uit het voormalige archief van Coöp Nederland bij de sa menstelling van thematentoon stellingen. Zo'n achtduizend fo to's en aanvullende teksten vormen de inspiratiebron voor deze exposities. Na eerdere ten toonstellingen over vroegere plaatselijke Coop's als Door Een dracht Sterker uit Schiedam, de Voorlooper Vlaardingen en Voor uitgang Rotterdam wordt deze reeks onderbroken met de foto tentoonstelling Mensen in de coö peratie. Tot en met 16 april krijgen bezoe kers een beeld van de mensen die op enigerlei wyze verbonden wa ren aan de coöp. Portretten, fees ten. officiële handelingen en mensen aan het werk vormen de belangrijkste onderdelen van de foto-tentoonstelling. Herman van der Lee, voormalig directeur van de coöperatie DES uit Schiedam én secretaris van het museum, licht de tentoonstelling toe. „Het idee van een coöperatieve vereniging is eind vorige eeuw vanuit Engeland overgenomen. Arbeiders richtten daar in 1844 een coöperatieve vereniging op om leden voordeliger in hun le vensbehoeften te voorzien. In Ne derland resulteerde dat onder meer in de oprichting van vele co- operatieve supermarkten, bak kers. kruideniers, benzinepom pen. winkels met huishoudelijke artikelen en ga zo maar door." „Het bijzondere van de coöpera tie is dat de verbruikers zelf het bedrijf besturen. Tegen een ge ringe contributie verwerven de le den bepaalde rechten binnen de vereniging. De winst die het be drijf maakt komt niet. zoals ge bruikelijk, ten gunste van aan deelhouders en/of geldschieters 1948. Leden van de coöpe ratie schen ken limonade aan deelne mers van de Nijmeegse vierdaagse. Foto H J.Jansen maar is bestemd voor de leden, die in feite eigenaar zijn van hun coöperatie." Weemoed De inmiddels gepensioneerde Van der Lee kwam zelf in 1935 als jongste bediende in dienst bij de coöperatie in Vlaardingen om pas in 1984 af te zwaaien. Met enige weemoed kijkt hij terug op de ve ie succesvolle en later minder succesvolle jaren bij de vereni ging. „De coöperatie was echt een vereniging voor mensen met ide alen. De grootste bloei beleefden we in de jaren vijftig, toen de coö peratie in Nederland zo'n 15 a 20.000 medewerkers in dienst had en 400.000 leden kon noteren." „De gebruikers kwamen af op de goede kwaliteit van de produkten die tegen concurrerende prijzen werden aangeboden. Mn het eind van het jaar kregen alle leden een dividenduitkering, een bepaald percentage van het totale bedrag wat ze per jaar hadden besteed binnen de vereniging. Later viel die uitkering weg dus toen werd het minder aantrekkelijk om lid te blijven. Ook had het algemene tijdsbeeld invloed op ons leden bestand: idealen stonden in de ja ren zeventig op een laag pitje." Derde oorzaak voor de terugslag is volgens Van der Lee de instel ling van een landelijk hoofdkan toor in Rotterdam, waarbij alle vierhonderd coöp's waren aange sloten. Dit ging ten koste van de betrokkenheid van het personeel. Een van de panelen in de tentoon stellingsruimte bevat portretten COGOERAT1E Bezorgers van de coöp poseren met hun fietsen voor de vestiging van de coöperatie In Nijmegen. Eén zo'i* kruidenïersftets is in Schiedam te zien. Folo Nationaa' Coöperatie Museum van prominenten uit de rijke ge schiedenis van de coöp, onder wie de oprichter van de Schiedamse coöp: M. C. M. de Groot. Volgens Van der Lee is deze man hét be wijs dat niet iedereen bij de coö peratie sociaal-democraat was. „Alle gezindten waren vertegen woordigd," benadrukt hij. „De Groot was het er niet mee eens dat de 'rooien' een coöperatie op richtten. Toen heeft hij er in 1902 zelf maar een opgericht. Overi gens was die van de SDAP al na vier jaar ter ziele." Van der Lee, met 75 jaar zelf ook niet meer een van de jongsten, wijst regelmatig op de foto's over leden kennissen aan. Zoals op die weinig vrolijke groepsfoto uit 1927, waarop het voltallige perso neel van de Schiedamse coöp is te zien tijdens het 25-jarig bestaan. Opvallend is het groot aantal vrouwen dat op alle foto's is verte genwoordigd. „De coöperatie was wat dat betreft uiterst vooruitstre vend: al in de jaren veertig plaats te men vrouwen op chefsfunc ties." Vlaardingen had de primeur van de eerste vrouwelijke verkoop ster: mevrouw De Goede. Ook nam de coöperatie al snel buiten landse werknemers in dienst, blij kens een knap portret uit 1968 van een werknemer in een Urechtse fabriek. Meest bijzonde re foto is volgens de samensteller die van zo'n dertig jaar geleden: Prins Bernhard mocht in een nieuwe coöperatie boodschappen doen, die allemaal ten goede zou den komen aan een weeshuis in Dordrecht. Op de foto ziet men Bernhard zelf de aankopen aan slaan op de kassa. Mensen in de coöperatie, tot en met 16 april Openingstijden don derdag en vrijdag uan 13.30-17.00 uur. donderdagavond van 19.00- 21.00 uur. Zaterdag 11.00-17.00 Hoek van Holland - De jeugdwie lerronde in Hoek van Holland be leeft dit jaar de 'zilveren' editie. In 1970 begonnen Cok en Leen van Ooijen dit driedaagse wieier- evenement voor de kinderen van de Hoekse basisscholen. Sinds dien is de ronde een niet meer weg te denken evenement gewor den, waaraan jaarlijks zo'n 250 jongens en meisjes deelnemen. De formule van de merkenploe gen is vanaf het begin een succes geweest. Ieder jaar weer leveren zo'n zeventig winkeliers, bedrij ven en verenigingen een bijdrage aan de ronde. In ruil daarvoor rij den drie avonden lang drie of meer kinderen in het shirt van een van de sponsors hun rondjes op het parcours Columbusstraat/ van Spilbergenstraat dat daartoe voor alle verkeer is afgesloten. De bewoners verlenen steeds weer hun medewerking door tij dens de wielerronde het parcours helemaal autovrij te maken. In 1970 had de ronde als thuisbasis de Van Rijckevorselschool. maar na de sloop van de houten nood schoot werd uitgeweken naar het gebouw van "De Duinpieper' waar het overigens wel behelpen is met zo'n grote groep kinderen. Rond dertig medewerkers zijn drie avonden lang in touw voor de controle van de rondjes, de bevei liging. het opstellen van de ploe gen en voor het uitreiken van de prijzen. Want een zeer groot aan tal kleine prijsjes staat borg voor het succes van de ronde. De kin deren gaan naar huis met een taartje, een bon voor een ijstaart, kleurboeken, ballen en ander speelgoed en een aantal waar debonnen van een gulden die bij de sponsors kunnen worden be steed. De 'zilveren jeugdwieler ronde zal uiteraard een speciaal tintje krijgen. Wat dat precies gaat worden hangt mede af van de sponsors. Zij hebben inmid dels de jaarlijkse brief gekregen, maar er is gevraagd om voor dit jaar iets extra's te doen in de vorm van een wat grotere financiële bij drage of het beschikbaar stellen van extra prijzen. Want het is niet noodzakelijk om een ploeg te la ten rijden. Zakenmensen, vereni ging, maar ook particulieren kun nen een bijdrage leveren in de vorm van prijzen, bloemen of waardebonnen. Dit jaar zal de jeugdwielerronde worden gehouden op 30 en 31 mei en 1 juni. De eerste paar jaar werd de ronde gehouden tijdens de schoolva kantie. maar dat betekende dat een groot deel van de kinderen op vakantie was. Op aandrang van veel kinderen zelf is de ronde toen vervroegd naar de periode rond Pinksteren en dat is steeds goed bevallen. Niet alleen de kinderen, die maxi maal acht keer kunnen meerijden tussen 6 en 13 jaar, maar ook de medewerkers blijven enthousiast over de ronde. De meeste van hen werken al zo'n twintig jaar mee. Daarbij zijn in de loop der jaren ook jonge mensen gekomen, die zelf hebben meegereden en daar na hun diensten kwamen aanbie den. Want het mag duidelijk zijn dat veel jongens en meisjes die in de beginperiode hebben meege reden, nu als vaders en moeders in angstige spanning de verrich tingen van de volgende generatie gadeslaan. Want enig risico van een valpartij is er natuurlijk altijd wel. Maar op een autovrij par cours is de kans op echte onge lukken. niet groot. In 25 jaar is dat beperkt gebleven tot een gebro ken pols en een sleutelbeen- breuk, blessures die op weg naar en van school ongetwijfeld veel vaker voorkomen. In de loop van de maand maart zullen via de scholen weer dc in schrijfformulieren worden ver strekt. Want ook de onderwijzers verlenen hun medewerking aan de jeugdwielerronde, Vrijdag 28 januari SCHIEDAM Wijkpost Zuid. Bingo-dansant, 19.30u. Filmhuis. 1494, Conquest of paradise. 21.30u. Bibliotheek Bachplein. Jef Geeraerts, 20.15u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Normaal ge sproken. door: Zindroom, 20.15u. Falling Down (film). 2O.30u. Grote Kerk. Orgelconcert door Jean Ferr- ard, 20.00u. Koningshof. Bingo, 20.00U. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Konin gin Moeder. 20.15u. Stuffed Puppet Theatre, 20.30u. Theater Zuid plein Lunapark, 20.30u. Ahoy'. Dubbei-opera Cavalleria Rusticana Paghacci, 20.00u. De Doelen Rott. Philh.Orkest, 20.15u. Zaterdag 29 januari SCHIEDAM Teerstoof. Theo Maassen (cabaret) 20.30u. Blauwe Brug. Slotconcert Amos, 16.15u. Podium. Heidecker, 22.30U. Dienstencentrum Woud- hoek. Trio Top-Hits, 20.00u. Grote Kerk. Papendrechts Mannenkoor, 15.00u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Noodweer, met o.a. Sjoerd Pleysier, 20.15u. Failing Down (film), 20.30u. Harmonie. Si licone Kitty, door: JJ.C, Helder Band, 23.00U. De Pijpelaar. Vlooi enmarkt, 9.00u. Koningshof. Mu- ziekschotendag, 9.00u. ROTTERDAM Bibliotheektheater. Jaap Mulder, 20.30u. 't Kapelletje. Presentatie theatercursussen Dramawerk- plaats, 15.00 Rotterdamse Schouwburg Stuffed Puppet Thea tre, 20.30u. Theater Zuidplein Hetty Heyting, 20.15u. Lunapark. 20.30u. Ahoy'. Dubbel-opera Ca valleria Rusticana Pagiiacci, 20,00u. De Doelen RotLPhilh. Or kest 20.15u. Doelencafé. Onno Kelk Kwartet, 22.15u. Harbour Jazzclub. Billy 'B' Jacket Band, 21.30u. Rotown. Lo'Jo Triban, 22.00a Jeugdtheater Hofplein. Fulco de Minstreel, 19.00u. Zondag 30 januari SCHIEDAM Podium. Ernie Green, 21.30u, Klu- phuis Oost, Rommelmarkt ll.OOu. VLAARDINGEN Visserijmuseum. Museumconcert met Yvonne van der Kooij en Antoi nette Lammers, 15.00u. ROTTERDAM Café Floor. Floor op zondag, 12.00u. 't Kapelletje. Presentatie theatercursussen Dramawerk plaats. 15.00 Lantaren/Venster. Lantaren/Verhalen, 14.30 en 20.30a Popular. Theatersport 20.00u. Rotterdamse Schouw burg Pique Dame. 20.15u. Hendrik de Vijfde, jeugdvoorst 15.00a Theater Zuidplein. Theaterdag, 14.00 tot 22-OOu. Ahoy'. Dubbel- opera Cavalleria Rusticana Pag hacci, 14.0ÖU. Dizzy. The Phone Bo ne Quintet 16.00u. De Doelen Gr.z. Radio Kamerorkest 20.15u. Doelencafé. Peter Sambros Kwar tet. 15.30u. Rotown. Sweat Socks, 22.00a Zochers. Ontbijtconcert, ll.OOu. Jeugdtheater Hofplein. Fulco de Minstreel, 14.00u. Biblio theektheater. Jonge Sla, 14.00u. Boymans. Lezing Ned. bee ld hou wers m Italié, 14.30u. Schielands- huis. Lezing betr.expo 'De Binnen kant Buiten', 14.00u. Witte de With. Lezing betr. Filmfestival, 15.O0u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Alive' (16) dag. 11.45-2.45-5.45-8.45. Alhambra 2: 'Aladdin' (al) dag. 1.15-4. 'A perfect world' (12) dag. 6.45-9.30. Calypso 1: 'The age of innocence' (a!) dag. 1.15-5-8.30. Calypso-2; 'Aladdm' (al) dag. 1.15- 4-6.45. 'The house of the spirits' (16) dag. 8.45. Calypso-3: "Fare well to my concubine" (al) dag. 1.15- 5-8.30. Cinerama 1: 'Demolition man' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Undercover Blues' (al) dag. 4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Sleepless in Seattle' (al) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Cinerama 4: "The Ad- dams Family 2' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 5: 'Little Buddha* (al) dag. 8. vr. ook 1.15- 4.30. Corso: 'Heaven Earth' (12) dag. 8.15, vr. ook 1.15-4.30. Imax Theater: 'Sharks' (al) vr. 2-7.30. za- .zo. 2.4.8.30. 'Mountain Gorilla' vr. 3-7.30. za.zo. 1.3.7.30. 'Het grote Bamere Rif' (al) za.zo. 11. 'Speed Picture Holland' (al) za.zo. 12. 'Bodyguard' fal) vr.za.9.30. Exclusieve maatkleding en corifectië Ruim t00 jaar kleermakers lp ónze etalages.steeds speciale aanbiedingen!' ■#'- Ook voor confectie naar de 1/1 p C D li A A l/CP Rotferdamsedijk 409av. - IVLC CltlVIMIVClx Tel.4268164, Schiedam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1