9 Verzet tegen sluiting Buro Rechtshulp DORZO B.V. .1 Ès 'Deze lummel zoekt het zelf maar uit' Klagers huizenkwestie teleurgesteld in politiek HET HELE JAAR VAKANTIE VOOR F170f- PER MAAND Compleet gekkenhuis in zwembad Groenoord genda Kantoren in Schiedam en Spijkenisse moeten sluiten door personeelsgebrek Muizen in het stadhuis TWlWGO De LEÜKSTE VEKAtiC>E&iNG iN je LeVeN' Milieu- - symposium in Vlaardingen Jeugdbende opgerold in Maassluis Met glas op over de kop Man steelt levensmiddelen Autokraker aangehouden Rotterdams Dagblad Maandag 31 januari 1994 Door Ben van Haren Maassluis De afhandeling van öe.Tt\vestié Wierda' roept vraagte kens op bij leden van de kopers- vereniging van de huizen in de pteendijkpolder-Noord in Maas luis. Gerard de Waal en John Braspenning, die de bevoordeling yan onder meer deze topambte naar bij het gemeentebestuur aanhangig maakten, zeggen diep teleurgesteld te zijn. „De politiek neemt de burger op de hak," reageert De Waal. „Wij begrijpen hier echt helemaal niks van. In de raadsvergadering zit- tèn ze allemaal hoog van de toren te blazen. Er zijn nog veel te veel vrigen onbeantwoord, zeggen ze dan. Burgemeester en wethou ders wordt zelfs gevraagd om een onderzoek onder ede. een justiti eel onderzoek dus, en een paar $agen later delen ze de conclusie van het college. Wierda valt vol gens de ingehuurde onderzoeker niets te verwijten en daarmee is de kous af? Neen, zo mogen poli tieke partijen niet met de burgers omgaan." Van vele kanten is De Waal, die verschillende malen tegenover de gemeente als woordvoerder van de klagers is opgetreden, het af gelopen weekeinde benaderd met de vraag of hij al iets van het ge meentebestuur had gehoord, „Itnmers, de mensen wisten dat gemeentesecretaris Korthout hééft beloofd mij te informeren Qvër het resultaat van het onder dek. Ik 'heb hem dus maar zelf gebeld na het verschijnen van het onderzoeksresultaat in de pers. Ik tribest niet zo ongeduldig zijn, i^fëeg ik te horen, en rustig een uitnodiging afwachten." De woordvoerder van het ge meentebestuur heeft inmiddels meegedeeld dat over de open baarmaking van het onderzoeks rapport nog geen beslissing is ge nomen. Wy konden het in ieder geval nog niet krijgen. ..De maker van liet rapport onderzoekt mo menteel of dit stuk valt onder de wet Openbaarheid van Bestuur meldt hij. In een persbericht van de ge meente Maassluis zijn wel onder zoeksresultaten bekend gemaakt Ondermeer staat hierin: „Uit het onderzoek is komen vast te staan dat de heer Wierda ten aanzien van de toewijzing van de woning geen verwijt valt te maken en dat van bevoordeling met betrekking tot dc prijs geen sprake is. Het aannemersbedrijf Marcel Muyres west BV kan evenmin enig ver wijt gemaakt worden." Het idee voor een uitbouw bij de bewuste woning nummer 67 zou dateren van augustus 1992 en zijn van de architect van het externe stedebouwkundig bureau. Pas in oktober heeft Wierda zich als kan didaat voor deze woning gemeld. ,-Hij heeft in het kader van het on derzoek verklaard niet te hebben geweten dat hem een voorkeurs behandeling bij de toewijzing ten deel zou vallen." meldt de ge meente. De door de onderzoeker ingeschakelde onafhankelijke deskundigen, een makelaar en een bouwadviseur, zouden voorts geconcludeerd hebben, dat de aannemer op de juiste wijze de kosten voor de beide uitbouwen bij Wierda's woning heeft bere kend. De verkoop van alle bouw- kavels, ongeacht de grootte, voor dezelfde prijs van 28.000 gulden exclusief BTW was een van de voorwaarden, die de gemeente raad stelde bij de verkoop eind oktober 1992 van alle grond aan Marcel Muyres West BV. Inmid dels heeft het college van b en w besloten bij bouwplannen het juiste aantal vierkante meters te laten berekenen. Door Peter de Lange Schiedam - De voorgenomen sluiting van de bureau's voor rechtshulp in Schiedam en Spijkenisse heeft tot een heftig pro test van de gemeente Schiedam geleid. In een brief aan de Tweede Kamer, de Raad voor Rechtshulp en de Raad van Toe zicht van de Orde van Advocaten schrijft het Schiedamse ge meentebestuur de beslissing ten zeerste af te keuren. De briefis bedoeld als adhesiebetuiging aan de landelijke Vereniging voor Rechtshulp, die ook in verweer is gekomen tegen de slui ting van de twee kantoren. Schiedam vindt dat de stichting Buro voor Rechtshulp Rotterdam het niet kan maken zonder garan ties voor blijvende rechtsbijstand aan de bevolking zomaar de stad de rug toe te keren. „Een groot verlies voor Schiedam," aldus be titelt Ben Hakkenbroek, chef van de afdeling Maatschappelijke Aangelegenheden bij de gemeen te de voorgenomen opheffing van het plaatselijke kantoor per i april dit jaar. Elise Bravenboer, directrice van de stichting Buro voor Rechts hulp Rotterdam, verdedigt het besluit met de verklaring dat er geen geld is om alle vier de kanto ren van de stichting permanent geopend te houden. „Wij zijn hier allemaal van mening dat het be ter is iedere vestiging open te houden, maar onze subsidiege ver, het ministerie van Justitie, is daar niet van overtuigd." De werkdruk voor vooral het ad ministratieve personeel, dat on der meer de afspraken regelt tus sen de achttien juristen van de stichting en de cliënten, is vol gens de directrice moordend ge worden. „We hebben vorig jaar al aangegeven dat op deze manier mensen over de kling worden ge jaagd, maar dat maakt de subsi diegever kennelijk niet uit." Bij de stichting kloppen jaarlijks tus sen de 40.000 en 45.000 cliënten aan. Voor de opvang van deze stroom hulpvragers kunnen slechts vijf tot zes administratie ve krachten worden ingezet. Om het personeel te ontlasten heeft de stichting besloten alleen de kantoren aan de Statenweg en de Pleinweg in Rotterdam open te houden. De cliënten uit Schiedam en Spijkenisse zouden zich voortaan tot deze vestigin gen moeten wenden; die uit Schiedam al vanaf 1 aprii, die uit Spijkenisse later, omdat voor de opheffing van dit kantoor nog geen datum is vastgesteld. De landelijke Vereniging voor Rechtshulp vreest dat de afstand naar het dichtstbijzijnde kantoor voor juridische bijstand voor veel cliënten te groot wordt en heeft de Raad voor Rechtsbijstand ge vraagd alles in het werk te stellen de sluiting te verhinderen. Het verzoek wordt ondersteund door de gemeente Schiedam, die even eens bang is dat door de reorgani satie veel mensen die een beroep willen doen op goedkope juridi sche bijstand tussen wal en schip zullen raken. De Rotterdamse stichting hoopt de schade te kunnen beperken door voor cliënten uit Schiedam een speciale regeling te treffen in de vorm van een telefonisch spreekuur, een wekelijks spreek uur ergens in Schiedam of een speciaal spreekuur aan de Staten weg. Om de cliënten uit Spijke nisse tegemoet te komen wil de vestiging aan de Pleinweg te zij ner tijd verhuizen naar een pand in de buurt van het Zuidplein, dat gemakkelijk per openbaar ver voer bereikbaar is. Waardingen - Er zitten mui zen in het Vlaardingse stad huis. Zowel in het gebouw van de secretarie-afdeling aan het Westnieuwland als in het aan palende oude stadhuis zijn de knaagdieren gesignaleerd. De Stadsreiniging heeft met een actie ondernomen. Er zijn doosjes met gif geplaatst en het personeel wordt middels affiches verzocht die te laten staan. Ook wordt gevraagd geen etensresten achter te la ten. naam ''Vrijheid heeft een ;j Twingo. De auto die u het - hele jaar in de vakantie- stemming brengt. Want als '■'U een Twingo wilt rijden, .dan betaalt u 24 maanden slechts tóT ƒ170,' par maand. De Twingo is niet zomaar een auto. U merkt dat meteen aan het revolutionaire 'Ruimte-auto'-design en de grote binnenruimte met veel flexibiliteit. De stoelen tovert u zelfs in één handomdraai De bijzonder vormgegeven digitale snelheids- en afstandsmeter zitten midden op het dashboard, zodat u goed zicht op de iveg houdt. tot een tweeper soonsbed om. De wereld verandert als u in de Twingo gaat rijden. Met zijn levenslustige motor van 55 pk en 5 versnellingen brengt de Twingo u snel waar u heen wilt. Lekker naar het strand of een zonnig terras bij voorbeeld. Des noods naar uw werk, als het dan toch moet. Ga daarom snel naar de Renault-dealer voor meer infor matie over het unieke financie ringsaanbod. En meteen beetje geluk kunt u meteen instappen voor een proefrit. De veelzijdige ruimte van het 'monospace'- Interieur, met neerklapbare stoelen en verstelbare achterbank. RENAULT I. Kredietsom f 15.925,-. EHektteve rente 11,4 maand met slottermijn van 12-750, II. Kred«i rente 11,4* a 24 maanden f 260.- per maand rrn Op basis van financiering i.5.m Renault Financier 24 maanden 170.- per som 15.900,-. Effektieve slotter mijn van f 12.730.- g volgens de gebruikelijke voorwaarden. Zij toetst elke aanvraag bij het 9KR te Tiel. Vraag naar de exakte voorwaarden. Wijzigingen voorbehouden. Renault adviseert ELF Ofién. WILLIAMS RENAULT V-JOK; V' CHAMPION FORMULE 1 - 'OT93 De klant centraalde auto optimaal James Wattweg 12-14, 3133 KK Vlaardingen. Tel. 010-4353533. Een compleet gekkenhuis, ondermeer met kinderen die als een trein de waterglijbaan uit cirkelden, was het afgelopen weekeinde in het nieuwe zwembad Groenoord in Schiedam. Naar schatting zo'n zes- tot achtduizend belangstellenden kwamen zaterdag af op de de monstraties van de huisverenigingen van het zwembad. Van snorkelen tot aquarobic en van een polowedstrijd tot peuterzwemmen: alle activiteiten kwamen aan bod. Zelf een duik in hetzwembad nemen mocht het publiek pas afgelopen zondag, 's Ochtends bleek hetfamiliezwemmen aardig in trek maar dit werd vervolgd dooreen ware invasie van de Schiedamse jeugd die ook wel eens van de enorme glijbaan wilde glijden of in de wild- waterkreek wilde. In totaal kwamen zondag iets meer dan duizend zwemfanaten naar Groenoord. Foto Roel Dijkstra Maandag 31 januari SCHIEDAM NPB, Westvest 90. Lezing door Emile Meijer over "licht en donker' bij Van Gogh en Frangois Haver- schmidt.20.00u. VLAARDINGEN Het Proveniershuis. Politiek café PvdA, 20.00u. Koningshof. Bridge, 19.45u. ROTTERDAM Theater Zuidplein Candide, 20.15u. Rotown. Einar Been Andreas Prins van Wijngaarden, 22.00u. Luxor Theater. Filmfestival Rotterdam. Zaal de Unie. Filmfestival Rotterdam. Dinsdag 1 februari VLAARDINGEN Stadhuis. Milieusymposium voor ondernemers, 17.30u. Koningshof. Bingo, 2Q.00u. ROTTERDAM De Doelen Nederlands Blazersensemble, 20.15u. VogierQuartett (Berlijn), 20.15u. Dizzy. Van Doorn, 22-OOu. Theater Zuidplein Candide, 20.15u.Wil- helmi na hoeve, Ca pel Ie. Theatergroep Den Olijken Tweelingh. 20.15u. Rotterdamse Schouwburg Siegfreud, 20.30u. Luxor Theater. Filmfestival Rot terdam. Zaal de Unie. Filmfestival Rotterdam. Bioscopen ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Alive' (16) dag. 11.45- 2.45-5.45-8.45. Alhambra 2: 'Aladdin' (ai) dag. 1.15-4, 'A perfect worid' (12) dag. 6.45-9,30. Ca lypso 1: "The age of innocence' (al) dag, 1.15-5- 8.30. Calypso-2: 'Aladdin' (al) dag. 1.15-4-6.45. 'The house of the spirits' (16) dag. 8.45. Calypso-3: 'Farewell to myconcubine' (al) dag. 1.15-5-8.30. Ci ne ra mal:'Demolition man'(16) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: 'Undercover Blues' (al) dag. 4- 6.45-9.30. Cinerama 3: 'Sleepless in Seattle' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'The Addams Family2' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'Little Buddha' (al) dag. 8, ma.di. ook 1.15-4.30. Corso: 'Heaven Earth' (12) dag. 8.15, ma.di. ook 1.15-4.30. tmax Theater: 'Sharks' (al) di. 2-7.30. Lantaren/Venster l: 23e Filmfestival Rotterdam 09.00-02.00. Lumière lt/m 4:23e Filmfestival rot- terdam 09.00-02.00. Thalia: 23e Filmfestival Rot terdam 09.00-02.00. Rex: Temptation (18) dag- .vanaf 12 doorl .voorstelling. Vlaardingen - Speciaal voor het "Vlaardingse bedrijfsleven organiseert de gemeente dins dag 1 februari, een milieusym posium iri het stadhuis. Op de bijeenkomst, waarvoor zich tot nu toe 115 deelnemers hebben aangemeld, wil de gemeente met de ondernemers bespre ken welke regels en mogelijk- heden er zijn voor een milieu bewuste bedrijfsvoering. Ondanks steeds strengere voorschriften van de overheid, die een steeds zwaarder be roep doet op de verantwoorde lijkheid van het bedrijfsleven, zijn er volgens de gemeente Vlaardingen volop mogelijk heden voor succesvol onderne men. Sprekers op het symposi um zijn milieuwethouder Kees van der Windt, zijn collega Ag nes van Ardenne (Economi sche Zaken), projectleider ir. R. van Es van de bedrijfsmi- lieudienst Rijndelta, hoofd Mi lieu van de gemeente Vlaar dingen, mevrouw A.C. Spind- ler, en ing. A. den Dekker, ad viseur voor bodemsanering van bedrijfsterreinen. Maassluis - De politie van Maas sluis heeft deze maand een bende van zestien jongelui, variërend in leeftijd van twaalf tot achttien jaar, opgerold. De jeugdbende heeft vorig jaar meer dan 230 misdrijven ge pleegd; twintig woninginbraken, zestig kelderbox- en honderdvijf tig autokraken. Ook werden en kele gewelddadige tasjesroven en een gewapende overval op een snackbar in Maassluis gepleegd. Het was de jonge criminelen hoofdzakelijk te doen om videore corders, fotocamera's, autora dio's, cheques en geld. Het geld werd onder de verdachten ver deeld. Het grootste gedeelte van de ge stolen goederen is verkocht aan helers. De bende opereerde in wisselende samenstellingen in Maassluis, Maasdijk en Maas land. Alle verdachten zijn afkomstig uit Maassluis. Van hen zijn er in middels veertien voorgeleid aan de officier van justitie en in bewa ring gesteld. Vlaardingen - Een 28-jarige man uit Pijnacker heeft het rijden on der invloed van alcohol zondag ochtend omstreeks half drie moe ten bekopen met een angstig avontuur. De man reed óp de In dustrieweg en verloor de macht over het stuur. Hij sloeg met de auto over de kop en. kwam tegen een lantaarnpaal tot stilstand. Door de buiteling raakte hij be kneld. De brandweer bevrijdde hem uit zijn benarde positie. Na een be handeling in het ziekenhuis bleek op het politiebureau dat hij te veel had gedronken. Twee uur later knalde aan de Pa rallelweg een 35-jarige Vlaardin- ger tegen een boom. Ook deze au tomobilist had te diep in in het glaasje gekeken. Tegen beide bestuurders werd proces-verbaal opgemaakt. Vlaardingen - Een twintigjarige Vlaardinger is zaterdag in winkel centrum De Loper in Vlaardingen aangehouden nadat hij in een su permarkt wat levensmiddelen had gestolen, 's Mans praktijken werden door het winkelend pu bliek opgemerkt waarop het per soneel werd ingeschakeld. Niet veel later werd de winkeldief door de politie in de kraag gevat. Diezelfde dag werden ook twee Rotterdamse vrouwen van 33 en 40 jaar wegens winkeldiefstallen aangehouden. Ze hadden hun slag geslagen in de winkels van V D, Blokker en C A. Hun buit bestond uit een aantal broeken en poppen. Schiedam - Dankzij een tip van een oplettende buurtbewoner heeft de politie zondagochtend aan de Schietbaanstraat in Schiedam een autokraker op he terdaad kunnen betrappen. De man zag omstreeks zeven uur dat iemand inbrak in een auto en bel de de politie. Toen die arriveerde, bad de verdachte, een 36-jarige man zonder vast woon- of verblij f- plaats, net de autotelefoon en ra dio-cassetterecorder uit de vier wieler gehaald. Elders in Schiedam slaagden af gelopen weekeinde autokrakers wél in hun opzet. Op verschillen de plaatsen werden in totaal acht auto's opengebroken. De buit bestond uit muziekappa- ratuur, boormachines, CD's, een portemonnee en een zak drop. Door Sander Sonnemans Rotterdam/Schiedam - „Een lummel. Niet meer te red den. Hij zal vermoedelijk een groot deel van zijn leven in de bak doorbrengen. Zijn positie is uitzichtloos." Met die niet mis te verstane bewoordingen omschreef offi cier van justitie mr. G. Munnichs vrijdag in de namid dag de persoon die voor hem in het verdachtenbankje zat. Vervolgens eiste hij drie jaar gevangenisstraf. Twintig jaar pas en toch al een dossier van strafzaken en delicten dat nauwelijks te tillen is. Zo op het eerste gezicht viel dat van de jonge verdachte S.R. niet ver wachten. Met de vrolijke oogopslag, bescheiden glim lach en stoere tred. waarmee hij de rechtszaal betrad, leek hij een gewone jongen die een keertje in de fout was gegaan. Maar al by het doornemen van de drie dag vaardingen met daarop zo'n zestig delicten, bleek dat het zo'n lieverdje niet is. De officier stelde voor niet alle feiten door te nemen omdat dat een dik half uur zou kosten. Hij beperkte zich tot zo'n twintig delicten; een derde deel van het aantal dat in de periode van juni 1992 tot 17 december van het vorig jaar in Schiedam, Vlaardingen en Rotterdam werd gepleegd. De Schiedammer, onlangs verhuisd naar Rot terdam, gaf het meeste wel toe. Enkele zaken ontkende hij of wist hij zich niet meer te herinneren. De uitermate grote voorraad misdrijven behelsde hoofzakelijk inbra ken in woningen en horecabedrijven, autodiefstallen- en kraken. Eenmaal mishandelde hij iemand. In Schiedam brak de jongen tweemaal in bij La Venc- zia, de ijssalon in de Passage. Het was hem te doen r de inhoud van de gokkasten. Verder stal hij er vier au to's, plunderde een supermarkt aan de Boylestraat en ging er in Vlaardingen met twee auto's vandoor. Daar naast bracht hij in Rotterdam en Schiedam nachtelijke bezoekjes aan verschillende horecazaken en pleegde hij diverse autokraken. Hij werd meerdere malen op heter daad betrapt, maar ging telkens weer op dezelfde voet verder. De jongeling liet alle mogelijkheden onbenut om zijn spijt te betuigen. Hij joeg zelfs rechtbankpresident mr. A. van Breuketen-Van Aarnhem en officier mr. Mun nichs tegen zich in het harnas door tegen de aanwezige reclasseringsambtenaar een grote mond op te zetten. „De reclassering," hield hij bij hoog en laag vol, „heeft niets voor mij gedaan. Ze laten je een paar fomuliertjes invullen en dan kan je weer gaan." Uit het reclasseringsrapport bleek echter dat de ver- dachte alle kansen om zijn leven te beteren, had laten schieten, Al vanaf zijn zestiende bewandelde hy het cri minele pad. Meermalen werd hij door de kinderrechter veroordeeld en kreeg hij de helpende hand aangereikt. Hij maakte er geen gebruik van. Dat stak de officier en de reclasseringsambtenaar nog het meest. „Op een be paald moment houdt het voor ons op," liet laatstge noemde zich tijdens de korte 'plaspauze' ontvallen. „We mogen onze geloofwaardigheid natuurlijk niet verlie zen." „Een hopeloos geval," vond de officier. „Ruim zestig' feiten zijn hem tenlaste gelegd. Beseft hij wel voor hoe veel schade hij heeft gezorgd bij de slachtoffers? En toch wijst hy alle hulp die tegenwoordig geboden wordt, van de hand. Hij moet drie jaar van de straat worden ge houden. Verder zoekt hij het zelf maar uit." De rechtbank doet over twee weken uitspraak.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1