Hal; 15 Gekleurde glasbakken op straat nmMij Villa's van vier ton vliegen weg i ■KI f Zeventiende-eeuws pand aan Oosthavenkade verdwijnt voor modern kantoorpand 3 Wethouder Van der Windt leegt eerste inhoud van nieuwe bakken Maas sluis verwacht winst uit gehandicaptenzorg 'Volgend jaar wel met eerste prijs naar huis' genda WiHibrordusschool extra lokalen opent Connaisseursquiz Monumentale zwart-wit foto's op barietpapier Poezenexpo met werk van Guus Anemaet Kleur en vorm Peutertje Luister Financiële bijdrage voor Tsjechische ambulance Vorig jaar 265 fietsen gestolen Nieuwe 'Salon' op komst Politiewagen botst Rotterdams Dagblad Dinsdag 1 februari 1994 V Een door directeur Frank Woutersen lang gekoester de wens gaat vrijdag in vervulling. Dan worden 's ochtends om negen uur bij de Sint WiHibrordus school aan de Poortugaalsestraat twee noodlokalen feestelijk in gebruik genomen. Er komen geen hoog waardigheidsbekleders aan te pas; de opening wordt verricht door de oudste en jongste leerling. Ze knip pen na het luiden van de schoolbel een immens lint door waarmee de nieuwe lokalen zijn ingepakt. „Die lokalen, zijn echt geen overbodige luxe," zegi. Woutersen. „Het aantal leerlingen is de afgelopen vijfjaar gestegen van 120 naar ruim 200. Zodoende waren groep vijf en zes genoodzaakt gebruik te ma ken van de peutergymzaal en de aula. Dat was geen doen." De nieuwe behuizing is gefinancieerd door het schoolbestuur en blijft zeker vijf jaar staan. Dan wordt door de overheid bekeken of bij de oudste ka tholieke school van Schiedam nieuwbouw gepleegd kauworden. Voor alle Rijnmonders die weieens naar de Film gaan, soms een boek lezen of een museum bezoeken, houdt het Filmhuis zaterdag een quiz. Echt moeilijk wordt het niet, belooft het persbericht. Kandidaten kunnen zich opgeven bij Arthur Verhulst, telefoon (010) 4270956. De quiz begint om 20.30 uur. De hele maand februari exposeert Guus Anemaet in filiaal Holy keramiek en olieverfschilderijen met als onderwerp poezen. De keramische poezen zijn met en zonder glazuur. De maakster gebruikt ook alternatieve materialen, zoals spijkers en zand. Haar inspiratie komt tijdens het werken, waarbij cobra-aehtige invloeden duide lijk naar voren komen. Dat is vooral te zien in de schilderijen, die naar aanleiding van kindertekenin gen zijn gemaakt. De expositie is te bezichtigen tij dens de openingsuren van het filiaal. Redactie Waterweg: Jan Booister Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Sander Sonnemans Westhaven plaats 2? 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Zwart-wit foto's op barietpapier van Marian Bake- laar sieren deze maand de wanden van drank- en spijssalon 't Paard. De Rotterdamse presenteert naast enkele tweeluiken ook een serie bloemportret- ten. De frontaal gefotografeerde bloemen krijgen in de prenten een bijzonder monumentaal karakter. In de tweeluiken van landschappen of architectuur en stillevens zoekt de kunstenares een relatie tussen vorm en inhoud. Zij verraadt door haar zeer bewust gekozen achtergronden en composities en de vrij zachte manier van afdrukken haar schildersverle den. Bakelaar studeerde van 1980 tot 1986 schilderen en van 1989 tot 1992 fotografie aan de Academie voor Beeldende Kunsten te Rotterdam. Café 't Paard is gevestigd aan de Hoogstraat 160 en is alle dagen ge opend vanaf 16.00 uur, zaterdag vanaf 12.00 uur. 't Paard is op maandag gesloten. De frontaal gefotogra feerde bloe men krijgen een bijzonder monumen taal karakter. Foto Marian Bakelaar De heemtuinexcursie van zondag 6 februari in na- tuurcentrum de Boshoek, heeft als thema kleur en vorm. In plaats van een natuurwandeling verzorgt een van de heemtuinvrijwiUigers, L. de Waard, een lezing. Deze lezing start om 14.00 uur. Vlaardingen In peuterspeelzaal Peuter Inn gaat donderdag het voorleesproject Peutertje Luister van start. Het pro ject is de eerste activiteit van het netwerk Bab- berspolder. Dit netwerk richt zich op ouders en kinderen van nul tot zes jaar die zich in een achterstandssituatie be vinden. Doel van het voorleesproject is ouders en thousiast te maken voor het voorlezen en het spelen met hun kinderen en de drempel te verlagen naar de bibliotheek. Gedurende een aantal maanden wordt het belang van voorlezen belicht, zowel in theorie als praktijk. Peuterspeelzaal Peuter Inn start als eerste met de ac tiviteit. Als thema is gekozen Feest. Intercultureel kinderdagverblijf Roots start in maart met het pro ject. Vorige week heeft de VSB Bank een cheque van ƒ2500 geschonken aan burgemeester Stam. De bur gemeester kreeg de cheque als voorzitter van de stuurgroep Moravska Trebova. Met deze Tsjechische stad onderhoudt Vlaardingen een stedenband. In de zomer van 1993 schonk de gemeente een am bulance aan de Tsjechische stad. Het geld dat daar voor nodig was, werd uit de gemeentekas voorge schoten, Om deze kosten te kunnen terugbetalen zijn diverse inzamelingsacties gehouden. Zo werden tweeduizend Vlaardingse bedrijven aangeschreven met het verzoek een donatie te doen. De benodigde veertigduizend gulden is nog lang niet binnen, maar de stuurgroep verwacht veel positieve reacties van de oproep aan de bedrijven. Schiedam/Vlaardingen - Het Openbaar Nutsbedrijf Schiedam (ONS) is begonnen met het vervangen van de oude, gele glas bakken door nieuwe containers. Vanaf deze maand kunnen le ge flessen en potten door de burgers op kleur worden geschei den. Daartoe worden op verschillende plaatsen in Schiedam witte, groene en bruine glasbakken neergezet. In totaal komen op 28 plekken in scheiden van glas maakt het de Schiedam zo'n zeventig nieuwe containers te staan. Dat zijn er meer dan voorheen. Zodoende kan er ook meer glas worden in gezameld. In sommige gevallen komt voor elke kleur glas een aparte gekleurde bak. Maar ook worden combinatiecontainers ge plaatst. Die zijn onderverdeeld in compartimenten zodat in één container toch drie verschillende glas kunnen worden gedepo neerd. In verband met verkeerstechni sche aspecten en de bereikbaar heid van de containers worden enkele glasinzamel-adressen ge wijzigd. Naast de gele glasbakken staan in de stad papier- en kle- dingscontainers alsmede batterij- bakken. Deze staan nu nog ver spreid maar komen bij elkaar op één plek te staan. Het ONS haalt per jaar zo'n 995 ton glas op. Het totale glasaanbod bestaat voor tachtig procent uit wit en groen glas en twintig pro cent uit bruin glas. Het op kleur glasindustrie mogelijk meer glas te hergebruiken. Wanneer het glas gemengd wordt ingezameld, zijn de scherven niet voor alle kleuren nieuwe glasverpakking te gebruiken. In Vlaardingen is men al een stap je verder. Ook daar is de glasinza meling flink uitgebreid. In de stad heeft men inmiddels al ken nis gemaakt met de zogenoemde triglo's; de containers waarin het glas in drie verschillende kleuren kan worden gesorteerd. Verder is het aantal glasbakplekken ver groot. Milieuwethouder Kees van der Windt heeft vandaag gisteren de eerste oogst binnengehaald van de nieuwe glasbakken. Hij deed dat op de hoek van de Binnensin gel/Ie Leijden van Gaelstraat. Tot vorige week lag het aantal glas bakken in Vlaardingen onder het landelijk gemiddelde. Nu staat voor elke achthonderd inwoners één glasbak klaar, die twee keer per week wordt geleegd. Maassluis - De gemeente Maas sluis denkt de komende vier jaar winst te kunnen boeken met de regionale zorg die vanaf 1 april van dit jaar in een samen werkingsverband met Schiedam en Vlaardingen aan gehandicapten wordt geboden. De WD-fractie plaatst toch en kele vraagtekens bij de finan ciële kant van de zaak. Het WD-raadslid C. van der Pol vreest dat de vrijkomende gel den, bedragen worden niet ge noemd, worden overgeheveld naar Schiedam en Vlaardingen. „Daarom moet binnen afzienba re tijd duidelijkheid worden ver schaft over het financiële tra ject," vindt hij. Volgens wethou der Ruud Timmermans vloeien de eventuele overschotten niet naar de algemene middelen. „Dat is niet de bedoeling." De kosten van de uitvoeringsor ganisatie worden op basis van de verdeelsleutel 40-40-20 door respectievelijk Schiedam, Vlaardingen en Maassluis ver goed. Burgemeester en wethou ders rekenen op een batig saldo. Dit naar aanleiding van de schatting van het te verwachten aantal aanvragen van gehandi capten voor beschikbare midde len. De ramingen zijn gebaseerd op een landelijk ontwikkeld re kenmodel. CDA-raadslid A. Keizerwaard gaat ervan uit dat de samenwer king een succesvolle operatie wordt. „Drie succesvolle vaders en een baby," omschrijft hij zijn visie. „We zijn ervan overtuigd dat de baby zal opgroeien." In 1995, 1997 en 200Ö vinden evaluaties plaats om de cijfers onder de loep te nemen. De eva luaties worden tevens benut om bijstellingen ten aanzien, van voorzieningen en financiën door te voeren. Mits in de jaren '95 en '96 een positief verschil wordt geboekt, gaat een deel van de winst naar een nood fonds voor het vervoer dat dit jaar nog in het leven geroepen moet worden. Dat fonds-is nood zakelijk dm in bijzondere geval len extra uitgaven voor vervoer van individuele gehandicapten vrij te kunnen maken. De samenwerking tussen de Waterwegsteden, onderge bracht in een stichting, vloeit voort uit de nieuwe Wet Voorzie ningen Gehandicapten (WVG) die per 1 april van dit jaar van kracht is. De gemeenten krijgen de taak de vergoedingen voor vervoer, verhuizingen en herin richting van woningen te ver strekken. Daarvoor krijgen ze geldelijke steun van het rijk. Ex tra uitgaven, moeten uit eigen zak worden betaald. Het hoofd kantoor van de stichting wordt in het Maassluise stadhuis ge vestigd. Ook daar is geld voor nodig. Met de inrichting van de centrale huisvesting en de auto matisering van de organisatie is 605.000 gulden gemoeid. Dat be drag moet op basis van voor noemde verdeelsleutel door de deelnemende gemeenten wor den opgebracht. Zo moet het nieuwe pand er aan de Oosthavenkade uit gaan zien. Vlaardingen - Architectenbureau Chiel Verhoeff wil het pand aan de Oosthavenkade 13 in Vlaardin gen slopen voor nieuwbouw. Het nieuwe onderkomen van het bu reau krijgt een 2eer moderne ei gentijdse architectuur, met een zwart gepolijste granieten en roestvrij stalen voorgevel. Het kantoorgebouw, dat naast het monumentale 17-eeuwse rood witte pand van architect Bosma zal worden gebouwd.telt volgens de tekening vier verdiepingen, in clusief een penthouse. Het archi tectenbureau spreekt van een 'chique uitstraling cn een archi tectuur die is gebaseerd op een compositie van traditionele ele menten'. De Historische Vereni ging Vlaardingen staat niet te jui chen bij de nieuwbouw als het gaat om de lokaüe waarop ge bouwd zal worden, Liever ziet de vereniging lege plekken aan de Oosthavenkade opgevuld, bij voorbeeld naast de le Van Leyden van Gaelstraat. „Maar de realiteit is anders dan ons verlanglijstje." stelt Van Bommel van de vereni ging. Van Bommel: ..Qua archi tectuur is het huidige pand niet van grote betekenis voor de stad. Mogelijk herbergt het gebouw een aantal bouwsporen die herin neren aan de zeventiende eeuw, dat zal zeker eerst onderzocht moeten worden voor de beuk erin kan. Maar dit is zeker niet een pand waarvoor we op de barricade gaan." Over het nieuwe ontwerp zelf is de vereniging zeer te spreken. „Qua schaal en gevel harmoni seert het ontwerp met de omlig gende panden. Het is typisch een produkt van de jaren negentig. Het Nederlandseteam aan de voeten van hun object'MorningSilence'. Vanlinks naar rechts Beaty Czetö, Tineke Jacobs, Ineke Otte en Antoon Ruigrok. Foto Beaty czetö. Vlaardingen - Doodmoe keerde Beaty Czetö vorige week terug van het International Snow Sculpture Championship in Breckenbridge/Colorado. Moe, maar voldaan. De klus was ge klaard. Het team van de Vlaar dingse kunstenares viel niet in de prijzen bij het internationale sneeuwproject. Maar dat lijkt ook erg onwaarschijnlijk voor begin ners die de strijd moet aangaan tegen teams die al voor de 56ste keer een sneeuwobjeet maken. Vijf dagen lang mochtc negen tien teams uit verschillende lan den ieder een beeld maken uit een samengeperst blok sneeuw van 3x3x4 meter. Beaty en haar collega's plaatsten twee torens naast elkaar, die een op- en neer gaande lijn maakten. Het moest een duidelijk beeld worden, waar bij beweging centraal stond. Te gen de verwachting in bleek het redelijk warm te zijn in het Ame rikaanse dorp op 3200 meter hoogte. Overdag werkten de deel nemers onder een aangenaam zonnetje. H<T werd zelfs zo warm dat de objecten beschermd moes ten worden tegen de dooi. Beaty zou zo weer op het vliegtuig wil len stappen op weg naar een vol gend sneeuwproject. Want één ding weet ze zeker: „Volgend jaar gaan wij met de eerste prijs naar huis." Maasland - Het gebouw van de EHBO en de peuterspeelzaal in Maasland worden met sloop be dreigd. Projectontwikkelaar Bouwfonds Woningbouw BV heeft de grond nodig voor reali sering van de tweede fase in het plan Berkenhof. Na de succesvolle verkoop van tien luxe woningen op het ter rein van de voormalige land- en tuinbouwschool lij kt de project ontwikkelaar een tweede fase haalbaar. Op de plek van EHBO en peuterspeelzaal zouden nog vier van dezelfde kaliber huizen gebouwd kunnen worden. Een aanvraag daartoe is inmiddels ingediend. De belangstelling voor fase één was opvallend groot. Ondanks een prijs van een kleine 400.000 gulden waren de huizen in korte tijd alleen aan Maaslanders ver kocht. Acht gegadigden aan vaardden een eerste optie als mede twee kandidaten, van de reservelijst die in aanmerking kwamen nadat twee gegadigden hun eerste optie teruggaven. De projectontwikkelaar grijpt de succesvolle verkoop aan voor de bouw van nog eens vier wo ningen. Op de reservelijst staan nog vier inwoners van Maas land, enkele oud-Maaslanders als gevolg van verhuizing of vroegere gemeentegrenscorrec tie en nog vijf inwoners uit het Westland. Opvallend groot is het aantal van dertig inwoners van Maassluis die zich bij het Bouwfonds heeft aangemeld. Niet-inwoners van Maasland hebben echter geen schijn van kans om zo'n woning te bemach tigen. Die clausule woog zeer zwaar bij de goedkeuring van het plan door de gemeenteraad. Dat leidde zelfs tot een politieke rel, toen die Voorwaarde niet in het contract was opgenomen, waarvoor wethouder F. de Vos verantwoordelijk werd gesteld. Het CDA-partijbestuur ver klaarde even later dat De Vos al geruime tijd voor dit spraakma kende voorval zijn vertrek uit de Maaslandse politiek had aange kondigd. Volgens de projectontwikkelaar is fase twee met nog eens vier huizejl realiseerbaar. Uitslui tend verkoop aan Maaslanders is mogelijk mits niet wederom een termijn van negen maanden in acht moet worden genomen. Ten aanzien van de te hanteren verkoopprijzen in de tweede fa se wordt vooralsnog ingeschat dat deze op hetzelfde niveau lig gen als in de eerste fase. Het gemeentebestuur is inmid dels in overleg met de EHBO en de peuterspeelzaal over de vrij wel zeker lijkende verhuizing. Een andere lokatie is echter niet zo eenvoudig te vinden. Voor het uitbreidingsgebied geldt ook nog een recht van uitpad van een aangrenzende bewoner. Fase twee moet nog door de ge meenteraad worden behandeld. De Open Groepering heeft in middels laten weten niet met een uitbreiding van vier huizen akkoord te gaan. De dorpspartij pleit voor hooguit twee wonin gen. Volgens fractievoorzitter D. H?nemaaijer is de parkeergele genheid aan de Berkenhof voor tien woningen al niet toerei kend. Door de bouw van nog vier huizen wordt dit probleem aanzienlijk vergroot, ook al omdat er aan de Kerkweg geer> parkeergelegenheid is. Maassluis - De politie van Maassluis doet binnenkort 184 fietsen in de aanbieding bij een opkoper. Dat is het restant van de 265 twecwielers die afgelopen jaar werden gestolen. Van dat aantal konden er 81 bij cle rechtmatige eigenaren worden teruggebracht. In een poging de gesto len fietsen terug te krijgen bij de bezitter, werden vorig jaar op het bu reau negen kijkdagen gehouden. Vlaardingen -- De komende raads verkiezingen vormen de rode draad die loopt door de nieuwste aflevering van Vh de Salon in de Harmonie te Vlaardingen. Dc or ganisatoren presenteren, samen met de Stadsgehoorzaal, zaterdag 19 februari de a(levering, onder de titel 'Vlaardingse stemmen'. In de aankondiging wordt mid dels vragen als 'Hoe zal de stem van Vlaai dingen klinken in het Groot Rottekoor?" en 'Houden Vlaardingse vrouwen niet van po litiek of houdt Vlaardingen niet van vrouwen?' al een tipje van de sluier opgelicht. Lijsttrekkers van politieke partijen zijn uitge nodigd. alsmede enkele andere gasten. Ze worden aan de tand ge voeld door Liesbeth ran der Kruit van Radio Rijnmond, verslagge ver Kor Kegel van het Rotter dams Dagblad en Diek van der Lugt. docent aan de School voor de Journalistiek in Utrecht. Voor de muzikale omlijsting zijn de Amazing Stroopwafels, het vrouwenkoor Hoge Noot. Corne lls Pons en de Hot Bluezz Band uitgenodigd. Misschien moet de gemiddelde Vlaardinger even aan het ontwerp wennen, maar ieder pand heeft een gewenningsperiode nodig." De vereniging hanteert echter één maar bij de komst van het nieuwe kantoorpand: ,.Het ont werp staat en valt bij de detaille ring en uitvoering. Het pand moet een aanwinst voor de stad zijn." Schiedam - Op de Rotterdamse- dijk in Schiedam zijn gistermid dag rond half vier een politiewa gen en een personenauto tegen elkaar gebotst. De politiewagen reed met sirenes en zwaailichten, richting Rotterdam voor een 'on welmelding'. De bestuurder van de personenauto, een 21-jarige man uit Poortugaal, reed door groen licht. Hij zag de politiewa gen niet aankomen, raakte het voertuig vol in de zijkant, maar kwam met de schrik vrij. Eén agent is met rugklachten naar het ziekenhuis gebracht. Zijn bijrij der raakte niet gewond. Dinsdag 1 februari VLAARDINGEN Stadhuis. Milieusymposium voor ondernemers, 17.30u, MAASSLUIS Koningshof. Bingo, 20.00u. ROTTERDAM De Doelen Nederlands Blazersen semble. 20.15u. Vogler Quartett (Berlijn). 20.15u. Dizzy. Van Doorn, 22.0Ou. Theater Zuidpleïn Candi- de. 20.15u. Rotterdamse Schouwburg Siegfreud. 20.30u. Luxor Theater. Filmfestival Rotter dam. Zaal de Unie. Filmfestival Rot terdam. Woensdag 2 februari SCHIEDAM Dienstencentrum de 4 Molens. Bloemschikken. 13.30u. soosavond voor de flats Stricklede. Emma en Nieuwland, 19.30u. Stedelijk Mu seum. Lunchpauze-concert. 12.30u. VLAARDINGEN Stadhuis. Gemeenteraad. 19.30 u. Stadsgehoorzaal. Knetter, door: Robert Paul, 20.15u. Daantje de we reldkampioen (film). 14.00u. ROTTERDAM De Doelen Hal Lunchconcert. 12.45u. Rotterdamse Schouw burg Oe Vuurproef. 20.15u. Sieg freud. 20.30u. Theater Zuidpleïn Pygmalion. 20.15u. De diva en de draak. 20.30u, Jeugdtheater Hof plein. Spoor van honing 14.00u. 't Kapelletje. Mesjokke Klokken. 14.30u. Luxor Theater. Filmfestival Rotterdam. Zaal de Unie. Filmfesti val Rotterdam. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: "Alive" (16) dag. 11.45-2.45-5.45-8.45. Alhambra 2: 'Aladdin' (al) dag. 1.15-4. 'A perfect world' (12) dag. 6.45-9.30. Calypso 1: 'The age of innocence' lal) dag. 1.15-5-8.30. Calypso-2: 'Aladdin' (al) dag. 1.15- 4-6.45. 'The house of the spirits' (16) dag. 8.45. Calypso-3: 'Fare well to my concubine" (al) dag. 1.15- 5-8.30. Cinerama 1: 'Demolition man' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 2: 'Undercover Blues' (al) dag. 4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Sleepless in Seattle' (al) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'The Ad- dams Family 2' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 5: 'Little Buddha' (af) dag. 8. di. ook 1.15- 4.30. Corso: 'Heaven Earth' (12) dag. 8.15, di. ook 1.15-4.30. Imax Theater: 'Sharks' lal) di.vvo. 2-7.30, 'Mountain Gorilla' di.wo. 3-7.30. Lantaren/Venster 1:23e Filmfesti val Rotterdam 09.00-02.00. Lu- mière 1 t/m 4: Filmfestival Rotter dam Thalia: Filmfestival Rotterdam Rex: Temptation (18) dag. vanaf 12 doorl.voorsteliing. Kindermatinees: Cinerama 5: 'Aladdin(al) wo. 1.15-4. Corso: 'Aladdin' (al) wo. 1.15-4. Imax: 'Tom Jerry' (al) wo. 4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1