Wustrow wil terugkeren als wethouder Schiedam betaalt extra voor meer TV-zenders Bouw ABC-complex ligt op schema Rotterdams Dagblad Initiatiefvoorstel van SP voor behoud Holierhoeksepolder Verslaafde inbreker krijgt nog één kans Nieuwe gemeenteraad bepaalt tramroute Twintig kanalen voor iedereen, dertig mogelijk fgaSgf1* Zorgen over drugsgebruik in Hoek van Holland Goedkeuring voor stadshart - Trein botst tegen bestelbus Vrouw gewond bij botsing Boete voor 72 automobilisten Videorecorder weg na kraak Inbraak in snackbar I I woensdag (ebraari 1994 m Waterweg Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131 BT Vlaardingen tel: 010-2340055/fax.: 4349754 Door Ren van Haren Maassluis Anton Wustrow werkt aan een come-baek als wet houder. Hij wil na de raadsverkiezingen terug in het Maassluise college. Tot die tijd zal hij als raadslid deel blijven uitmaken van de PvdA- fraetie. Wustrow is in verband met de hui zen-affaire Steendijkpolder- Noord onder dreiging van een motie van afkeuring afgetreden als wethouder, maar deze week was hij weer aanwezig in de frac tievergadering van de PvdA toen daar gesproken werd over zijn eventuele vervanging in het colle ge. Fractievoorzitter Robert Punt zegt blij te zijn met de beslissing van zijn vriend Wustrow om zich voor de PvdA in Maassluis te blij ven inzetten. Ook heeft hij van zijn collega's van CDA en VVD begrepen, dat ze een kandidaatstelling van Wus trow als eventuele PvdA-wethou- der in een volgend college niet zullen blokkeren. „Een terugkeer van Anton Wustrow in het college, na een adempauze van twee maanden, lijkt me zeer aanneme lijk." Voorzichtig voegt Punt er wel aan toe: „Maar dat is een zaak van de nieuwe fractie, waarvan ik geen deel zal uitmaken." Piet Kromdijk. de lijsttrekker van de PvdA bij de aanstaande verkie zingen en beoogd fractievoorzit ter, houdt nog een flinke slag om de arm. Deze vier jaar geleden rechtstreeks met voorkeurstem men gekozen huisarts zegt: „Ik wil me daarover niet nu al uitla ten. De andere partijen maken er geen punt van. maar ik wil zelf eerst afwachten wat onze leden vergadering over de nieuw.' onts tane situatie heeft te zeggen." Inmiddels is duidelijk geworden dat op de ledenvergadering van de PvdA in december, waarin de kandidatenlijst werd vastgesteld, bewust gezwegen is over de rol van Wustrow in de huizen-affaire. De raadsfractie was wel op de hoogte en vanuit die kring is het bestuur ook tijdig ingelicht, maar dat vond het niet nodig om de le den te informeren. Ook de aanwe zige raadsleden hebben hun mond gehouden die avond. Robert Punt: „Als terugtredend raadslid vond ik het niet passend om de zaak aan te zwengelen. Het zou verkeerd uitgelegd kunnen worden." Piet Kromdijk, toen tot lijsttrek ker gekozen, heeft in die vergade ring evenmin zijn mond hierover opengedaan. „Ons was toen al leen bekend, dat de toewijzing van de woningen niet geheel vol gens de regels was gegaan. Dat had Anton Wustrow verteld. We wisten niet wat nu uit het onder zoek is komen vast -te staan. Evenmin was bekend of werd zelfs verwacht, dat de andere col legepartijen hierop een veroorde ling zouden laten laten volgen. Het bestuur wilde de zaak niet la ten meespelen, dus heb ik er ook niet over gepraat." Kromdijk wil niet zeggen of hij dat wel gedaan had als hjj toen meer details had geweten. „Ik kan daar niet zomaar op antwoor den. want in mijn kennis van dit moment spelen ook mee de poli tieke gevolgen, die de meerder heid van de raad eraan heeft ge koppeld." Anton Wustrow trad een week ge leden af. Op dat moment stond hij al officieel geregistreerd als num mer twee op de PvdA-ljjst. Verwij dering daarvan was zelfs als hij het zelf zou willen toen niet meer mogelijk. Schiedam - Een basispakket, aangevuld met abonnee-tven-ra dio. Dat is de kem van een voorstel van het Openbaar Nutsbe- drijfSchiedam aan de gemeenteraad. Het ONS wil voortaan cir ca twintig televisiezenders en dertig radioprogramma's stan daard gaan doorgeven. Het tarief daarvoor zou hetzelfde moe ten zijn als voor het uit 23 tv-programma's bestaande pakket dat nu wordt doorgegeven: 16,44 per maand, inclusief BTW. Abonnees die prijs stellen op meer programma's moeten daar voortaan extra voor betalen. Een tarief daarvoor is nog niet be kend. De raadscommissie voor bedrij ven discussieert vanavond over dit voorstel en de eventuele sa menstelling van een basispakket. Het ONS heeft voorgesteld daarin alle Nederlandstalige tv-zenders op te nemen (Nederland 1,2 en 3. RTL 4 en 5 en België 1 en 2), ver der drie Duitse zenders, de twee - netten van de BBC, Sportnet, Su per Channel, de Turkse zender TRT, RTL Plus, MTV. CNN, TV5, Childrens Channel en de Avond bladen TV-krant. Sommige zen ders, die niet de hele dag in de lucht zijn, kunnen hun kanaal de len met Kindernet, Discovery Channel en Stads TV. Onduidelijk is nog of dit pakket zal worden uitgebreid met MBC, de Arabische satellietzender voor Marokkanen in Nederland, en Zuid-Holland TV, een nieuwe Vlaardingen - De laatste bestuur lijke beletselen voor de vernieu wing van het stadshart van Vlaar dingen zijn weggenomen. De pro vincie Zuid-Holland heeft offici eel goedkeuring gegeven voor de uitvoering van de plannen. Op ei gen risico was de gemeente al be gonnen met voorbereidende werkzaamheden, zoals de verwij dering van stoeptegels. Voor de bouw van de parkeergarage op de kop van het Liesveld was al wel een vergunning afgegeven. zender die op 2 maart in de lucht komt. De Marokkaanse gemeen schap in Schiedam heeft om door gifte van MBC gevraagd, maar er komen ook regelmatig vragen om een extra Franstalig programma naast TV5, dat als te beperkt wordt ervaren. „Er kan nog volop in geschoven worden. De ge meenteraad moet de uiteindelijke keuze maken," aldus een woord voerder van het ONS. Abonnee-TV Technisch is het mogelijk het aantal tv-kanalen op het Schiedamse kabelnet binnenkort uit te breiden van 23 tot 26 en eind dit jaar tot dertig. Deze restcapa- citeit wil het ONS reserveren voor abonnee-TV, zoals FilmNet en TV-Plus. Ook het mozaïek-pro gramma zou tot het pluspakket gaan behoren. De samenstelling van het pluspakket, een aantal aanvullende zenders waarvoor de abonnee extra moet betalen, is nog onderwerp van discussie. Het ONS kan kiezen uit een groot aantal gegadigden, waaronder Euronews, Rai-Uno, France 2 en het Spaanstalige TVE. Als motivatie voor de splitsing in een standaardpakket en een plus pakket geeft het ONS het snel groeiende aanbod aan program ma's. Het wordt steeds moeilijker daaruit een verantwoorde keuze te maken, schrijft ONS-medewer- ker P. van Barneveld in een nota aan de gemeenteraad. Over de samenstelling van het »,<*- sispakket voor radioluisteraars en een aanvullend pakket voorde liefhebbers heeft het Nutsbedrijf nog geen mededelingen gedaan. Vlaardingen - De aanleg van de TramPlus-Sijnen naar Holy en van Vlaardingen-Oost via het cen trum naar Vlaardingen-West staan hoog op de prioriteitenlijst van de RET. Voor de eeuwwisse ling zouden deze nieuwe snelle openbaarvervoersverbindingen tussen Vlaardingen en Rotterdam klaar moeten zijn. Onduidelijkheid bestaat er nog over de route, die vanaf de Billi- tonlaan gevolgd moet worden naar NS-station Vlaardingen- Oost. Op het Vlaardingse stad huis worden drie mogelijke tracés bekeken. De een gaat via de Burgemeester Pruissingel en het nieuwe stuk van de Westlandseweg. wat vroeger Schiedamsedijk heette, naar de Mr, LA Kesperweg. Als nadeel hiervan wordt wel ge noemd de afstand tot het stads centrum. Verder wordt gedacht aan een doorkruising van het stadscentrum via het Uesveidvia- duct en de Schiedamseweg of via de Van der Driftstraat, Cronjc- straat. Korte Hoogstraat en Hofsingel. In beide gevallen zou de snelle tram in een richting rij den door de Vondclstraat en de Van der Driftstraat, die dan on derdeel worden van een keerlus. Het probleem is hier de inpassing van een vrije baan. Besloten is overigens, dat de be slissing hierover genomen wordt pas nadat de nieuwe gemeente raad geïnstalleerd is. In april zal de nieuwe raadscommissie voor Verkeer en Vervoer van Vlaardin gen er verder over praten. De Grote Kerk blijft erbovenuittorenen, maar in oppervlakte kan Schiedams jongste bouwwerk best wedijveren met het oudste monument van de stad. Nude ruwbouw bijna klaar is, wordt duidelijk welke dominante plaats het ABC-complex aan de Lange Kerkstraat, Kreupelstraat en Boterstraat inneemt in de binnenstad. Het waren huis, toekomstig domicilie van Albert Heïjn, Blokker en C&A, gaat in september open. De bouw ligt ondanks de aanhoudende regen nog steeds op schema, meldt aannemer Slavenburg. De twee parkeerdekken, die plaats bieden aan circa 300 auto's, zijn al zo goed als klaar. Mogelijk gaat de parkeergarage eerder open dan de winkel. Foto Roel Dijkstra Hoek van Holland - De handel in soft drugs in Hoek van Holland zorgt voor verdeelde reacties in de deelraad. De leden van de com missie Welzijn weten niet goed wat ze aan moeten met het ge doogbeleid dat wordt gevoerd. Hoofdinspecteur Gerrit Laurens, chef var. de basiseenheid Maas sluis/Hoek van Holland van de politie heeft de vertegenwoordi gers van D66 en Hoeks Welzyn er niet van kunnen overtuigen dat dit gedoogbeleid door het minis terie van Justitie is voorgeschre ven en dat de politie weinig moge lijkheden heeft om in te grijpen. Zelfs wanneer er sprake is van ge bruik van soft drugs bij jongeren kan de politie weinig meer doen dan waarschuwen, aldus Laurens. Wel wordt er zoveel mogelijk op toegezien dat er geen drugs aan jeugdigen onder zestien jaar wor den verkocht, kreeg de commis sie deze week te horen. Hoe vrij er inmiddels met de han del in soft drugs wordt omge sprongen. bewees de aanwezig heid van Rob Kanters in de com missie, sinds kort mede-eigenaar van een Hoeks café waar veel jeugdigen komen. Hij gal' in de openbare vergadering onomwon den toe dat er in zijn zaak soft drugs verkocht en gebruikt wor den. Kanters stelde zelfs voor om hem aan te stellen als jongeren werker omdat hij juist als hande laar een bepaalde greep op de jeugd heeft. „Wanneer je de drugshandel uit Hoek van Holland probeert te bannen, dan wordt het probleem alleen maar verplaatst." vond Kanters, die stelde dat het bij voorbeeld in 's-Gravenzande ge makkelijker is om aan hard drugs te komen dan aan soft drugs. Hij bestreed ook de visie van enkele commissieleden aai l.ct niet mo gelijk is om de zeven tot acht groepen 'rondhangjeugd' samen te brengen in een jeugdgebouw. „Als de inrichting van het gebouw daarop afgestemd is. dan lukt dat zeker," meende Kanters, die zei dat in zijn bedrijf nooit proble men voorkomen. Commissievoorzitter Willie Doorn constateerde dat dc Hoek se jeugd in het algemeen een gro tere vrijheid geniet dan in de om liggende plaatsen. Zij was van mening dat het drugsgebruik in Hoek van Holland nog niet leidt tot criminaliteit omdat de Hoekse jeugd toch over vrij veel geld blijkt te beschikken. Een 'klankbordgroep', die samen met de politie en hei onderzoeks bureau Beke een rapport heeft uitgebracht over het drugsge- bruik in Hoek van Holland, stelt voor een jongerenwerker aan te stellen. Dat idee is bij alle com missieleden aangeslagen. Namens Hoeks Welzijn stelde Bob van Aalst voor om een aantal uren van de sportconsulent van de camping weg te halen en daar voor in de plaats meer aandacht te besteden aan het drugsge bruik. Ook aanpassing van de sluitingstijden van de horeca kan een goede invloed hebben omdat daardoor minderen jongeren uit het Westland naar Hoek van Hol land komen in de nachtelijke uren. De commissie had lof voor de ma nier waarop het rapport is samen gesteld, al was er wel kritiek op enkele aanbevelingen die daarin worden gedaan. Volgens burger- lid Ed van Berkel is de opgroeien de jeugd moeilijk bereikbaar omdat er in Hoek van Holland zelf geen voortgezet onderwijs meer is en de jeugd dus veel bui ten het dorp verkeert. Ook zijn veel ouders heel naïef waar het drugsgebruik van hun eigen kin deren betreft. Vlaardingen - Om de Holier hoeksepolder ten noorden van Vlaardingen-Holy in stand te houden komt de Socialistische Partij (SP) vanavond met een initiatiefvoorstel in de gemeen teraad. De SP heeft zich hiervoor al verzekerd van de. steun van WD, D66, SGP/GPV/RPF en GroenLinks. De Reconstructiecommissie .Midden-Delfland heeft plannen om het gebied voor recreatie in te richten. Aanvankelijk waren er plannen voor een surfjplas, parkeerplaatsen, water- en bos- partijen en meerdere soortgelij ke voorzieningen, maar onder druk van allerlei organisaties zijn de plannen bijgesteld. Dat betekende een minder rigoureu ze ingreep in ae bestaande situ atie. Wethouder Van Ardenne-van der Hoeven is met die wijzigin gen akkoord gegaan namens het college. Toen de SP dit aankaart te in de gemeenteraad kon niet genoeg steun worden verkregen om b en w te bewegen een ander standpunt in te nemen. In die tijd meldden zich. twee boeren uit het gebied, Van Vliet en Engel, die zeiden hun bedrijf te willen handhaven en daarbin nen meer aan educatie en mi lieuvoorlichting, te willen doen. De SP wil dat dit plan wordt uit gevoerd omdat zo het gebied in zijn huidige staat wordt gehand haafd. Middels een initiatiefvoorstel probeert de SP dit deze avond te bereiken. Volgens deze partij heeft de Holierhoeksepolder een „cultuurhistorisch landschap" dat „een bijzondere waarde heeft in dit gebied". In het initiatiefvoorstel is vast gelegd dat de reeonstructiecom- missïe moet worden bericht dat Vlaardingen niet instemt met de voorgestelde recreatieve wijzi gingen. De SP vindt dat er wel wat fiets- en mogelijk ruiterpa den mogen komen en wat vis- en rustplaatsen, maar dat er verder niet teveel moet worden veran derd. Hoek van Holland - Een 34-jarige man uit Honselersdijk is gister middag zwaar gewond geraakt bij een botsing tussen een bestelbus je en een trein op de spoorweg overgang van de Slaehthuisweg te Hoek van Holland. Hij is naar het Dijkzigt Zieken huis gebracht. Onduidelijk is hoe het ongeluk heeft kunnen gebeu ren. De trein raakte de achterkant van het busje waardoor de Honselers- dijker, die naast de bestuurder zat, uit de wagen werd geslingerd. De bestuurder, een 38-jarige man uit Monster, kon na behandeling ter plekke door de GGD naar huis. Het treinverkeer heeft ongeveer een uur stilgelegen. De spoorwegrecherche onder zoekt de zaak, Vlaardingen - Bij een botsing tus sen twee auto's in de Wagner- straat te Vlaardingen is een 2 I-ja rige vrouw uit Vlaardingen ge wond geraakt. Het ongeluk ge beurde 's morgens tegen half ne gen. Geen voorrang Volgens de politie gaf de vrouw op het kruispunt geen voorrang. Ze werd naar het Holy Ziekenhuis gebracht en kon na behandeling weer naar huis. Onderzoek leerde dat ze enkele kneuzingen had op gelopen,---. Vlaardingen - De Vlaardingse po litie heeft gistermiddag op Rijks weg 20 72 boetes uitgedeeld aan automobilisten die te hard reden. Er mag daar in verband met weg werkzaamheden 70 kilometer per uur worden gereden. Er werden 517 voertuigen gecon troleerd. De hoogst gemeten snelheid was 122 kilometer per uur. De politie voerde binnen de be bouwde kom ook een snelheids controle uit. Dat gebeurde op de Parallelweg waar 157 auto's wer den gecontroleerd. Er werden ze ven overtredingen geconstateerd. De auto die het hardst reed had een snelheid van 79 kilometer per uur. RoIIenbank Gecontroleerd werd er gisteren in Vlaardingen ook naar de staat van bromfietsen. Dat gebeurde 's morgens op de Westhavenkade. Bij de actie gin gen 25 bromfietsen op de rollen- bank. Er werd uiteindelijk één proces verbaal opgemaakt. Hoek van Holland - Aan de Com missaris Jasweg te Hoek van Hol land is gisternacht ingebroken in een woning. Er is een videorecor der gestolen. Schiedam - In een snackbar aan het Van 't Hoffplein te Schiedam is gisternacht ingebroken. Er werd een rolluik geforceerd en een ruit ingegooid om binnen te kunnen komen. Drie gokkasten werden opengebroken. Er is ver der een papieren zak met wat wis selgeld weggenomen. Door Sander Sonnemans Rotterdam/Maassluis - Vonden de leden van de rechtbank het gisteren om half zes welletjes en verlangden ze naar een warme prak of veelden ze er weinig voor te lang stil te staan bij de man in het verdachtenbankje? Want uit het aantal delicten dat de 29-jari- ge Maassluizer C.B. achter zijn naam had staan, viel te conclude ren dat ze een onverbeterlijke in breker voor zich hadden. Maar ondanks die hoeveelheid, 79 in braken en diefstallen in voorna melijk Maassluis en directe om geving, stond de verdachte nau welijks een half uurtje later weer buiten. En dat zonder een strafeis te hebben gehoord. De feiten wa ren in een razend tempo behan deld. Afkickcentrum Waar vorige week een 20-jarige Schiedammer drie jaar cel hoorde eisen voor zo'n zestig soortgelijke deiicten, zou het wel eens kunnen gebeuren dat de Maassluizer zijn straf ontloopt. B„ die een eerder opgelegde straf uitzat maar eer gisteren wegens cellentekort op straat werd gezet, meldde zich di rect bij een afkickcentrum in Rot terdam. Dat initiatief pakte giste ren goed uit voor de aan drugs verslaafde verdachte. De reclasse ring Verzocht de rechtbank te zaak aan te houden om de Maas sluizer te steunen in zijn voorne men van de drugs af te raken. Aanvankelijk voelde officier van justitie mr. P. Everaars daar wei nig voor. „Ik ontkom er eigenlijk niet aan een gevangenisstraf van een fors aantal jaren te eisen. Nor maal sta ik positief tegenover af kicken, maar ik tel nogal wat flin ke inbraken," oordeelde hij. Na het pleidooi van raadsman A Roelofs ging de officier toch over stag. Eigen beweging „Mijn cliënt is uit eigen beweging naar het afkickcentrum gegaan," hield mr. Roelofs hem voor. „Het zou mooi zijn als de zaak voor on bepaalde tijd woMl aangehouden zodat deze man kan afkicken. Daarnaast wil ik voorstellen di rect de officier te bellen als het toch nog fout mocht gaan." Op de vraag hoe de verdachte zelf over de toekomst dacht, ant woordde hij een ander leven te willen leiden. „Ik zie mijn toe komst positief. Zo kan het na tuurlijk niet langer. Ik wil meer doorzettingsvermogen krijgen om mijn problemen de baas te kunnen. Als de zaak wordt aange houden kan ik laten zien dat ik weer gezond op mijn benen kan staan." De rechtbank honoreerde het ver zoek om aanhouding. Op 7 juni dient C.B. weer voor de rechtbank te verschijnen. Het reclasserings- rapport dat dan op tafel moet lig gen, moet uitwijzen of de ver dachte zijn laatste kans heeft be nut.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2