9 Vlaardings 'autoproject' een succes m Huis kopen of huren op het Liesveld? Toch lift voor bewoners van flat aan Johan Straussplein Zevental benzinestations voer 2000 weg uit Schiedam #*1? Jenever voor wit schaap met vijf poten Schiedams avondje televisie Vervoerders staken verweer tegen afsluiten Broersvest College start onderzoek naar groene Broekpolder #f'fi» MMÉ Ook in Schiedam start actie ter voorkoming van diefstal en kraken 5 Stroomstoring in centrum Vechtpartij om blowtje Portemonnee geplunderd Sneikrakers te voet gevlucht Zwaar gewond na aanrijding Bestuurster tram bedreigd Jongetje van knip beroofd Brand in woning Rotterdams Dagblad Maandag 7 februari 1994 '4.V fSÏ'Bi Schiedam - Een m de tram sla pende passagier heeft zaterdag ochtend de 32-jarige bestuurster behoorlijk laten schrikken toen zij hem wakker maakte. De man werd bij de halte op het Stadserf in Schiedam gewekt waarop hij de vrouw met een mes bedreigde. Met de hulp van een collega slaagde ze erin de man uit de tram te werken. De man werd la ter in de buurt aangehouden en bekende het mes alsmede een kniptang in een winkel aan het Broersvest te hebben gestolen. Vlaardingen - Het autoproject dat begin dit jaar door de Vlaar- dingse politie werd gestart om het aantal autokraken terug te dringen, heeft in de eerste maand al de nodige successen opge leverd. Er werden vijf verdachten gearresteerd en in totaal zes entwintig zaken, zes autodiefstallen en twintig autokraken, op gelost. De cijfers overtreffen die van vo rig jaar. Toen werden slechts twaalf zaken opgehelderd. Ook het aantal aangiften maakt een aanzienlijke stijging door. In 1993 werden op het bureau drieënze ventig auto-inbraken en achttien autodiefstallen gemeld. De afge lopen maand waren dat er respec tievelijk drieënzestig en zestien. In het kader van de preventie waarschuwden poli ticsu rveillan- tcn in de Babberspolder en het centrum ruim vijftig autobezit ters. Ze hadden hun vierwieler geparkeerd zonder die op slot te doen of waardevolle spullen in de auto achtergelaten. In dergelijke gevallen wordt door de politie een preventiefolder achter de ruiten wisser gedaan of in de auto ge legd. Naar aanleiding van de gro te hoeveelheid aangiften werden enkele acties gehouden die resul teerden in de aanhouding van de eerder genoemde vijf verdachten en twintig opgeloste zaken. Van de buitgemaakte goederen, hoofdzakelijk radio-cassettere- corders, werden er enkele terug gevonden. Met twee van de vijf ar restaties werden zes autodiefstal len opgelost. De politie noemt het opvallend dat er nog altijd veel bestuurders zijn die hun geluidsapparatuur bij het verlaten van hun auto in de slede laten zitten en daarmee autokrakers uitnodigen hun slag te slaan. Bovendien is uit een wijk waar de afgelopen maand tien au tokraken zijn gepleegd, geen en kele aangifte binnengekomen. Te goeder trouw Ook in Schiedam wordt een der gelijke actie gehouden. In ver schillende wijken wordt gekeken of geparkeerde auto's zijn afge- sloten. Dat niet alleen Vlaar- dingse autobezitters te goeder trouw zijn. is vorige week tijdens een controle wel gebleken. Toen trof de politie in de omgeving van het Schieland Ziekenhuis twaalf auto's niet op slot en lagen in twintig voertuigen goederen die het inbraakrisico verhoogden. Om de kleine criminaliteit tegen te gaan. worden verder nog regel matig trams op zwartrijders en potentiëntele winkeldieven en autokrakers gecontroleerd. Eind vorig jaar werd al een aantal gra- veerdagen georganiseerd. Auto bezitters konden voor een tientje hun kenteken in de autoruiten la ten graveren en in geluidsappara tuur de postcode later» krassen. Afgelopen vrijdag en zaterdag heeft de graveeractie een vervolg gekregen op het Emmaplein. Het gemeentebestuur van Vlaardingen denkt binnenkort de bouwvergunning af te kunnen geven vooralle nieuwbouw op, onder en langs het Liesveldviaduet. Architect Jan Decker van AGS in Heerlen heeft zijn plannen kant en klaar. Het Liesveld zal straks volledig overdekt zijn. Waar nu nog de straat open ligt, tussen Hema (rechtsboven) en het Ster/Roobolblok (middenonder op de foto), zal straks de heimachïnezijn eerste werk doen. Hij slaat de palen waarop twee woontorentjes (rechts op de foto) rusten van eik dertien appartementen. Onderin deze torens komen de bevoorradingsstations voor de winkels, dieonder hette verbreden viaduct worden gebouwd. De hoge toren (links), in de wandeling de 'Lange Jan' genoemd, wordt met zijn 22 verdiepingen het hoogste gebouw van Vlaardingen. Het zal het laatste onderdeel van het gehele moderniseringsproject zijn. Bouwer van deze ongeveer zeventig meter hoge toren is de Woningstichting Samenwerking Vlaardingen. Bovenop een busstation, met openbare lift naar het Veerplein, worden 68 luxe appartementen gebouwd, merendeels van vier kamers. Het Delftse instituut OTB onderzoekt momenteel voor Samenwerking of het haalbaar is deze in de verhuurte doen voor ongeveer ongeveer 1.500gulden per maand of dat het verstandiger is ze te verkopen. Maquettefoto ags Heerlen Het witte schaap datzaterdagtijdens het carnavalsfeest van De Rietzeilers werd gehuldigd, loopt niet op vier maar op vijf potenJan van Vugt (rechts op de foto), de directeur van de Dienst Sporten Recreatie, was weliswaar de enige uitverkorene die in de Blauwe Brugdeonderscheidmgen bijbe horende flesjeneverinonvangstnam, maar de attributen komen ten goede aanzijn hele, vijfman personeel tellende, afdeling. „Want niet alleen Jan, maar de hele Dienst Sporten Recreatie heeft de prijsverdient," legt Joop Heinsbroekvan de Rietzeilersde keus uit. „Janen zijn mannen hebben zich geweldig ingezet voor de komst van het nieuwe zwembad." Links op de foto voorzitter Piet Dries va n de Rietzeilers en in het midden Prins Andreus de Eerste. Foto Roel Dijkstra Schiedam - Schiedam telt in het jaar 2000 zeven benzinestations minder. Dat is het gevolg van de nieuwe milieuwetgeving die sinds december 1993 van kracht is. Me pompstations in Neder land moeten voldoen aan een aan tal strenge eisen. Omdat het voor de kleine verkooppunten van benzinemaatschappijen veelal onrendabel is te investeren in mi lieuveilige voorzieningen en bo demsaneringen, zijn zeven Sehiedamse pompen genood zaakt te sluiten. De tankstations aan de Rotterdamsedijk bij de Grensflat, de Stadhouderslaan, het Stationsplein en de Monseig neur Nolenslaan hebben de deu ren inmiddels al gesloten. Ook de pomp aan de Nieuwe Haven ver dwijnt. Welke twee andere benzi nestations er mee ophouden, is niet bekend. De aangekondigde milieumaatregelen houden in dat benzinestations de verontreini ging van bodem en lucht moeten terugdringen. Ze moeten onder meer worden voorzien van specia le bestrating die het regenwater normaal afvoert en gemorste brandstof in een reservoir op vangt. Voordat die vloer wordt aangelegd, moet de bodem wor den gesaneerd. .,En dat," zegt een woorvoerder van de SUBAT (Stichting Uitvoering Bodemsa nering Amovering Tankstations) die door een aantal benzinemaat schappijen is ingesteld om bo demsaneringen uit te voeren, „is voor veel benzinepompen niet rendabel. De te maken kosten zijn niet terug te verdienen". In Schiedam heeft een zevental ex ploitanten van benzinestations zich gemeld om gebruik te maken van de zogenoemde SUBAT-rege- ling. De regeling houdt in dat de SUBAT de verontreinigingen door motorbrandstoffen op terrei nen van (voormalige) benzinever kooppunten saneert zonder on derzoek te doen naar de veroorza ker. Voor de gemeente, die voor de saneringen een overeenkomst heeft afgesloten met de SUBAT, is daar wel een restrictie aan ver bonden. De gemeente verplicht zich de bestemmingsplannen aan te passen opdat er op de gesaneer de lokatie geen nieuw brandstof verkooppunt wordt gevestigd. De SUBAT reinigt alleen de vervuil ing die door het bedrijf is veroor zaakt. Bedrijfsvreemde verontrei niging komt voor de rekening van de eigenaar van de grond. In som mige gevallen is dat de gemeente. In principe wordt de planning van de saneringen bepaald door de SUBAT. De stichting garan deert in 1999 alle aangemelde sa neringen te hebben afgewerkt. De lokaties in de waterweggebie den hebben de prioriteit met als gevolg dat Schiedam pas medio 1997 aan de beurt komt. Tot die tijd kan de gemeente op de aange melde plaatsen geen activiteiten ontplooien. Schiedam Televisie kijkend Schiedam kan dinsdag 1 maart vermoedelijk een avondje lang kijken naar beelden uit eigen stad. Zowel Avro's Televizier als de Media Combinatie Schiedam zijn bezig met voorbereidingen voor tv-programma's over de je- neverstad, en dan met name over de verkiezingen voor de ge meenteraad die een dag later plaatsvinden. De Avro heeft Schiedam met het oog op de ver kiezingen uitgekozen als 'voor beeldgemeente'. „In Schiedam tref je alle problemen aan die ook landelijk spelen," aldus eindrecteur Cees van der Wel. De omroep is dan ook van plan in de uitzending niet alleen plaatselijke politici aan het woord te laten, maar ook zaken te belichten als werkloosheid, sta dsvemieuwing en ouderen beleid. Het programma wordt een dag eerder op lokatie opge nomen. Presentator is Karei van der Graaf. Met de Media Combi natie Schiedam, een door het Openbaar Nutsbedrijf en Sta- domroep Schiedam opgezet commercieel bedrijf, praat de gemeente over het maken van een tv-programma waarin kan didaat-raadsleden telefoneren met kiezersDe gemeente tracht met de Avro en de MCS af te spreken dat beide programma's niet gelijktijdig worden uitge zonden, maar achter elkaar, 20- dat een 'avondvuller»v verkie zingsprogramma omtstaat. Vlaardingen - Het centrum van Vlaardingen heeft zaterdagmor gen enkele uren zonder stroom gezeten. Rond kwart over zes deed zich een spontane storing voor in een kabel. Die leidde ertoe dat het Liesveld en omgeving niet over elektriciteit kon beschikken. Dat duurde tot kwart over acht. Het nutsbedrijf onderzoekt nog hoe de kabelstoring is ontstaan. Schiedam - Een feestje in een wo ning aan de Slachthuislaan in Schiedam is zaterdagavond uitge lopen op een knokpartij. Na een woordenwisseling over het wel of niet opsteken van een blowtje raakte een aantal aanwezigen slaags. Drie van ruziezoekers wer den hel huis uitgezet. Eén van hen. een 26-jarige Schiedammer, schopte een ruit aan diggelen en moest in het zie kenhuis worden Dehandeld aan de verwondingen die hij daarbij had opgelopen. Schiedam - Een 65-jarige Schiedammer is in de nacht van zaterdag op zondag aan de Mon seigneur Nolenslaan in Schiedam beroofd door vier mannen. Een van hen vroeg hem bij het post kantoor om een kwartje voor de telefoon. Toen het slachtoffer een geldstuk uit zijn portemonnee wilde halen, probeerden de man nen zijn knip af te pakken. Dat lukte niet wel slaagden ze erin enkele bankbiljetten uit de porte monnee te trekken. Maassluis - De politie van Maas sluis heeft vanochtend vroeg na een achtervolging de verdachten van een snelkraak moeten laten ontkomen. Direct na de kraak die in een winkel aan de Goudsteen werd gepleegd, zagen surveille rende agenten de auto metde die ven wegrijden en gingen er ach teraan. De achtervolging leidde door Maasssluis en Vlaardingen richting Schiedam. Onderweg werden enkele gesto len goederen uit de auto gegooid en in Schiedam lieten de sneikra kers de auto achter. Ze ontsnap ten daar lopend aan de achtervol gers. De weggegooide goederen, foto-artikelen, zijn door de politie teruggebracht naar de eigenaar. Vlaardingen - Een 78-jarige vrouw uit Vlaardingen is zater dagochtend zwaar gewond ge raakt bij een aanrijding in haar woonplaats. De vrouw fietste op de Holysingel en werd geschept door een 87-jari- ge automobilist uit Naaldwijk toen ze bij een fietsoversteek- plaats overstak. Het slachtoffer werd met spoed overgebracht naar het Dijkzigt Ziekenhuis in Rotterdam. Schiedam - Een dertienjarig Schiedammertje is uijdagmid- dag rond half zes beroofd door een ongeveer zeventienjarige jon gen. Hij vroeg aan de Sporthal straat in Schiedam om een kwart je en dreigde daarbij met een pak slaag. Toen het jongetje zijn knip trok. moest hij die afgeven. Schiedam - De brandweer heeft gisteravond om 20.45 uur in een woning aan de Boylestraat te Schiedam een brand geblust. De woning brandde gedeeltelijk uit. Het is onbekènd hoe de brand is ontstaan. Schiedam - Het Gemeentelijk Woningbehecr van Schiedam laat toch een lift plaatsen bij één van de twee liftloze flats op het Johan Straussplein. Daarmee gaat een twee jaar lang gekoesterde en fel bevc Jhten wens van de bewoners in vervulling. In de vier andere flatgebouwen op het plein zijn al vanaf 1991 lif ten in gebruik. Voordat daar een grootscheepse renovatie werd uitgevoerd, moch ten de bewoners hun wensen ken baar maken Uit een enquête werd geconclu deerd dat men m twee flats niet om de liften zat te springen. Vier van de zes flats kregen vervol gens een lift. De twee andere flats werden wel opgeknapt, maar de bewoners moesten trappen blijven lopen. In één van de flats pikte men dat niet. „Omdat sommigen het en quêteformulier niet hadden inge vuld waren er te weinig stemmen om die lift er door te krijgen," ver woordde een boze bewoner des tijds zijn kritiek. .,En dat terwijl het merendeel van de oudere be woners wèl die lift wilde hebben." De voorstander^ tuurden een be zwaarschrift Ombuds- commissie. Zowel deze coruinishie als de raadscommissie voor Wonen, Wijk- en Buurtbeheer en Voor lichting reageerde positief. Er werd opnieuw geënquêteerd en tachtig procent van de bewoners uit de bewuste flat stemde vóór realisering van de lift en de daar mee gepaard gaande huurverho ging. De financiering was echter een probleem. De subsidies waarmee de eerste vier liften werden gefi nancierd. wu-en niet meer be- schikba?" .11 andere geldbronnen ontbraken. Na enig overleg op het stadskantoor kwarn men tenslot te tot een oplossing. Onder ande re de post voor de verbetering van particuliere huurwoningen en het stadsvernieuwingsfonds werdei 1 aangesproken om de benodigde 509 000 gulden op tafel te krijgen. Daarbij wist men toch ook nog 80.000 gulden aan rijkssubsidie los te peuteren. Het Gemeentelijk Woningbeheer verwacht over zo'n twee a drie maanden met de bouwwerkzaam heden te beginnen. Eerst wordt het Johan Strauss plein opgehoogd. Met de bouw van de liftschacht wordt gewacht totdat dat karwei achter de rug is. Schiedam - De vervoersorganisa ties EVO en TLN - het vroegere NOB Wegt ransport - hebben hun beroep tegen de geslotenverkla ring van de Broersvest voor vrachtauto's ingetrokken. De zaak zou gisteren dienen voor de Raad van Sate. Maar EVO en TLN zien geen heil meer in een beroepsprocedure omdat de be drijven in Schiedam, van wie de vervoersorganisaties hadden ge hoopt dat zij het bezwaar zouden ondersteunen, zeggen geen ern stige hinder te hebben van de af sluiting van de Broersvest. De be drijven vinden dat de gemeente een goede regeling voor onthef fingen heeft getroffen en dat er bovendien een goede alternatieve route is voor het vrachtverkeer. „Daarmee is voor ons een belang rijk argument weggevallen," al dus een woordvoerder van EVO. „Het betekende ook dat de kans dat wij door de Raad van State te ruggefloten zouden worden, er een stuk groter op werd." Ingetrokken Onder die omstandigheden werd besloten het beroep in te trekken. EVO en TLN kwam in november 1991 tegen de maatregel in het ge weer, nadat Schiedam om ge luidsoverlast en stank te vermin deren, de Broersvest voor vracht auto's 'op ^lot' deed. Vlaardingen - Het Vlaardingse college van b en w heeft de eerste concrete stappen gezet om de Broekpolder verder te ontwikke len als natuur/recreatiegebied. Er komt een onderzoek naar de ge bruiksmogelijkheden van de pol der. Voor dat onderzoek is dertig duizend gulden uitgetrokken. Van dit geld kan het Instituut voor Bos- en Natuuronderzoek, een onderdeel van het ministerie van Landbouw, Natuurbeheer en Visserij, nagaan wat de mogelijk heden zijn voor een groene ont wikkeling van de Broekpolder. Het instituut denkt zes weken no dig te hebben om rapport uit te kunnen brengen. Maandag 7 februari SCHIEDAM Dienstencentrum de 4 Molens. Bridge, 12.45 uur. Wilgen burg, achter Singelkerk. Lezing over de betekenis van de verschillende on derdelen van de liturgie van de eu- charistievereniging, 20.00 uur. De Erker. Lezing van Rotterdamse foto grafe Marrie Bot, 19.30 uur. MAASSLUIS Koningshof. Bingo, 20.00 uur. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg Gr.z. De Vuurproef, 20.15u. Theater Zuidplein Gr.z. Theater Maatwerk, 20.15u. Kl.z. Theatergroep Oio] 20.30u. Doelencafè. Peter Ypma plus eleven, 22.00u. Rotown. Phil Friendly Friends, 22.00U. Dinsdags februari SCHIEDAM Podium, Jamsessie olv Donald. 21.00 uur. ROTTERDAM Luxor Theater. Herman Finkers. 20,15u. Rotterdamse Schouw burg Gr.z. De Vuurproef, 20.15u. Ki.z. De0iifantsdracht,20.30u. Diz zy. Maarten Ornstein Kwartet. 22.00u. De Doelen Gr.z. Rott.Philh- .Qrkest. 20.15u. Nighttown. Bur ning Spear, 21.00u. Alliance Fran chise, Lezing: De schrijver-filosoof en de emancipatie, 15.00u. Zaal De Unie. Dossier Orpheus,20.30u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Last Ac tion Hero' (16) dag. 11.45-2.45- 5.45-8.45. Alhambra 2: 'Heaven Earth' (12) do.t/m zo. 5-8.30, do- .vr.ook 1.15. 'A perfect world' (12) ma.tfm wo. 4-6.45-9.30, ma.di.ook 1.15. Calypso 1: 'Germinal De Mijn' (12) dag. 1.15-5-8.30. Calypso-2: 'Aladdin(al) dag. 1.15-4-6.45. The age of Innocence" (al) dag. 9. Calyp- so-3: 'Farewell to my concubine' (al) dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 1: "Demolition man' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Underc over Blues' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 3:'The Addams Fa- mily 2' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Sleepless in Seattle' (al) dag. 1.15-4-6,45-9.30. Cine rama 5: 'Little Buddha' (al) dag. 8. do.vr.ma.di. ook 1.15-4.30. Corso: The Three Musketeers' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30, zo. 6.45-9 30 ImaxTheater: 'Sharks' (al) do.vr.di- .wo. 2-7.30, za.zo. 2.4.8.30. 'Mountain Gorilla' (al) do.vr.di.wo. 3- 7.30, za.zo. 1.3.7.30. 'Het grote Barriere Rif (al) za.zo. 11. 'Speed Picture Holland' (al) za.zo. 12. 'Bodyguard' (al) vr.za.9.30. Lanta ren/Venster 1: t/m za. 23e Filmfes tival Rotterdam 09.00-02.00. 'Na ked' zo.t/m wo. 7.30-10. UV 2: The Piano' ma.9, wo.8. 'The Fearless vampire killers' di.10. LA/ 3: Trois couieurs: Blue' zo. 10, di.8. 'II ladro di bambini'zo.8, ma.8. 'C'est arrive pre de chez vous' di.10. Trahir" wo.S-10. 'Sneak Preview' ma, 10. V V 4: The crying game' zo.10, di.8, 'The cement garden' wo.8-10. 'Les nuits fauves' ma.10. 'Reservoir Dogs' zo.8, di.10. 'Simple Men' ma.8. Lumière lt/m 4: Vm zo. 23e Filmfestival rotterdam 09.00- 02.00. Lumïère 1: 'Jurassic Park' (al) ma.6.45-9.30, di.wo. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 2: The Firm' (16) ma.8.15, di.wo. 1.15-4.30- 8.15. Lumière 3: 'Robin Hood men in tights' (al) ma.6.45-9.30, di.wo. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière4: The house of the spirits' (16) ma.8.15, di.wo. 1.15-4.30-8.15. Rex: 'Co-ed teasers' (18) dag.vanaf 12 doorl- voorstelling. Thalia: Vm zo. 23e Filmfestival Rotterdam 09.00- 02.00. 'Keaven Earth' (12} ma.8.15, di.wo. 1.15-4.30-8.15. Nachtvoorstellingen: Calypso 1: Manhattan murder mystery (16) vr.za. 00.15. Calypso 2: 'Aladdin' (16) vr.za. 00.15. Calypso 3: 'Mr- .Wonderful' (16) vr.za. 00.15. Kindermatinees: Alhambra 2: 'Aladdin'za.zo. wo. 1.15. Cinerama 5: 'Beethovens 2e' (al) za.zo.wo. 1.15-4. Imax: 'Ninja Turtles 3' (al) wo. 4. Thalia: 'Aladdin'wo. 1.15-4. Hierna start de tweede fase van 'de plannen om de Broekpolder verder te ontwikkelen. Dat gaat over de financiële mogelijkheden om de plannen die zijn aangedra gen door het onderzoeksbureau, uit te voeren. Naar verwachting is de gehele onderzoeksfase in april afgerond. De gemeenteraad sprak in de cember uit dat de Broekpolder gToen moet blijven. De twee Vlaardingse woningbouwvereni gingen zouden cr woningen wil len bouwen. Enkele politieke partijen houden die mogelijkheden ook nadruk kelijk open in hun verkiezings programma's. i

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1