Maassluis huisvest 174 vluchtelingen Rotterdams Dagblad 'Reiskosten b en w Schiedam discutabel' Opvang van asielzoekers gebeurt in alle delen van de stad Kleine doktertjes vandaag naar grote ziekenhuis Ouders St. Josephschool schrijven minister Raad akkoord met metrotracé door Schiedam Dertig maanden voor verkrachten dochter Eerste Hoekenaar als militair naar Bosnië Raad Schiedam tegen eigen belasting nieuwe provincie Café op slot na knokpartij Politie blijft bonnen uitdelen Inbreker slaat flinke slag Vrachtwagens op elkaar CDA wil geen luchthaven Burgemeester beheert portefeuilles Wustrow Knip gerold in winkel len, eompteet met echte dokterskleren, op de zelf ingerichte poppenzielen afdeling. Vandaagbrachten de leerlingen een bezoek aan het Holy Ziekenhuis en morgen komt er een heuse ambulance op het schoolplein. Foto Roet Dijkstra Schiedam - Een meerderheid in de Schiedamse gemeenteraad vindt dat de toekomstige Stads provincie Rotterdam niet de mo gelijkheid moet krijgen belasting te heffen. PvdA, D66, Groenlinks en WD zien liever dat de nieuwe provincie de mogelijkheid krijgt opcenten te heffen op de Onroe rende Zaken Belasting. In het ontwerp voor de Lex Spe- cialis, de wet die de totstandko ming van de stadsprovincie re gelt, is bepaald dat de OZB wordt opgesplitst in twee delen. De in komsten die betrekking hebben op woningen gaan naar de ge meenten, de inkomsten uit be drijfspanden zijn bestemd voor de provincie. De Schiedamse raad is daar tegen. Alleen het CDA vindt dat de nieuwe provincie een mogelijkheid om belasting te hef fen moet krijgen, maar ook deze partij wijst splitsing van de OZB af. De discussie in de raad leidde er gisteravond toe dat het commen taar van Schiedam op het ont werp van de wet is aangescherpt. In plaats van het verzoek, de op splitsing van de OZB te 'herover wegen', staat nu op voorstel van D66 in het commentaar dat de Schiedamse raad daar 'onoverko melijke bezwaren" tegen heeft. Schiedam - Een vechtpartij voor de deur van een café aan de Vlaar- dingerdijk heeft er gisteravond toe geleid dat de kroeg op last van de Schiedamse politie werd geslo ten. Een 34-jarige man was daar in elkaar geslagen. Toen de poli tie arriveerde was hij al door zijn vriendin naar het Schieland Zie kenhuis gebracht. Hij had een grote snee in zijn achterhoofd en diverse kneuzingen. De oorzaak van de knokpartij is niet bekend. Vlaardingen - Aan de verkeers controles die de VlaardiEgse poli tie her en der in de stad uitvoert, is nog geen einde gekoir. n. Gis terochtend werd aan de Holysin- gei een half uur lang het rijgedrag van automobilisten gecontro leerd. Tien kregen een bekeuring. Acht van hen reden door rood en twee negeerden de voorsorteer- vakken. Schiedam - Een inbreker heeft gisterochtend omstreeks half twaalf een flinke slag geslagen bij een inbraak in een woning aan de Dr. de Visserlaan in Schiedam. De 36-jarige bewoonster was even weg en ontdekte bij terugkomst dat de voordeur open was gebro ken. Uit haar woning werd een geldbedrag van zevenduizend gulden weggenomen. De vrouw had de deur niet op het nachtslot gedraaid. Maassluis - Op de Westlandse- weg in Maassluis is gistermiddag rond vier uur een vrachtwagen achterop een andere vrachtwagen geknald. De bestuurder van de voorste wagen moest op de rem gaan staan voor een fletser die plotseling de weg overstak. De vrachtauto daarachter kon niet op tijd remmen en botste op zijn voorganger. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De fietser is niet meer teruggezien. Schiedam - De CDA-fractie in de Schiedamse gemeenteraad heeft haar partijgenoten in de Tweede Kamer nadrukkelijk gevraagd re kening te houden met de plaatse lijke opvatting dat er bij Rotter dam geen vliegveld moet komen. Het kabinet is voor een luchtha ven bij Rotterdam; het bestaande of een nieuw. De Tweede Kamer debatteert daar vandaag over. Het CDA in Schiedam vindt een vliegveld bij Rotterdam overbo dig, mede omdat Schiphol dicht bij genoeg is. Dinsdag 8 februari 1994 Waterweg Schiedam - De reiskostenver goeding die in Schiedam wordt gehanteerd voor burgemeester en wethouders is discutabel. B en w hebben regels opgesteld die strijdig zijn met de voorschriften van het ministerie van Binnen landse Zaken. Bovendien heeft het college de gemeenteraad on kundig gelaten van deze voor schriften, die in 1991 door het mi nisterie werden uitgevaardigd. Dit schrijft de CDA-fractie in een brief aan b en w van Schiedam. De christen-democraten willen dat er op korte termijn maatrege len worden genomen, zodat de reiskostenvergoeding voor het Schiedamse college in overeen stemming komt met de landelij ke regels. Het CDA is van plan de zaak uitvoerig aan de orde te stellen in de raadscommissie voor Algemene en Economische Zaken op 14 maart. Bijgesteld Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben in de ja ren zeventig, met medewerking van de gemeenteraad, een vaste reiskostenvergoeding voor zich zelf opgesteld die neerkwam op een bedrag dat uitging van vijf honderd autokilometers per maand. De vergoeding is daarna regelmatig bijgesteld door be-:;:, sluiten die b en w zelf nam. Binnenlandse Zaken schreef in 1991 voor dat met ingang van het jaar daarop reiskosten indivi dueel door collegeleden gedecla reerd konden worden, als de ge meenteraad daarvoor tenminste een verordening had gemaakt. B en w van Schiedam hebben vol gens het CDA de circulaire waar in deze regels waren opgenomen niet-onder de aandacht van de raad gebracht Wel kwam er, ook op voorschrift uit dezelfde circu laire, een vaste onkostenvergoe ding van 7200 gulden per jaar. Reiskosten waren daarbij niet in-, ^begrep^/h;:-;---c Volgens het CDA zijn benwvan Schiedam in gebreke gebleven door niet de juiste regels bekend Ie maken en een eigen vaste réis? kostenvergoeding te handhaven. 1 Welk bedrag daarmee gemoeid is, hoopt het CDA in. de aange- kondigde discussie boven tafel te krijgen. Militair Sander Jansson een kleine twee weken voor zijn vertrek naar Bosnië, samen met zijn moeder en vader Foto Oennes van derwet/ Roe! Dijkstra Maassluis - De gemeente Maassluis gaat voor 1 mei van dit jaar 174 mensen met een verblijfsvergunning huisves ten. Alle gemeenten zijn in 1993 voor deze taak gesteld door de ministeries van WVC en VROM, om de steeds grote re groep vluchtelingen en asielzoekers onderdak te kunnen bieden. In het aan Maassluis opgelegde aantal zijn ook de asielzoekers opge nomen, die de stad momen teel al huisvest en over wier asielaanvraag positief wordt beslist. Door de toename van het totale aantal vluchtelingen is de door stroming van erkende vluchtelin gen die in Nederland mogen blij ven, sterk vertraagd. Normaal ge sproken worden deze mensen zo snel mogelijk uit de centrale op vang overgeplaatst naar een ge wone woning om ingeburgerd te raken in de samenleving. Dertig duizend mensen met een ver blijfsvergunning wachten nu ech ter op een woning. Maassluis vangt al enige jaren vluchtelingen op. Het gaat hierbij veelal om mensen die nog geen verblijfsvergunning hebben. Mo menteel huisvest de stad 66 men sen (tweeduizendste van de totale bevolking van de gemeente), af komstig uit landen als Iran, So malië en Angola. Ook mensen uit oost-Europa zijn opgevangen. De asielzoekers worden verspreid over de stad. Een deel van de vluchtelingen krijgt uiteindelijk een verblijfsvergunning en mag zich al dan niet definitief in Ne derland vestigen. De opvang van asielzoekers en mensen met een verblijfsvergun ning wordt gefinancierd door het rijk. De rijksoverheid verleent de gemeenten een bijdrage voor de huisvestingskosten en een be drag voor de begeleiding en in burgering van de vluchtelingen. Eenmaal in de gemeente gearri veerd worden de vluchtelingen opgevangen en begeleid door me dewerkers van de gemeente en vrijwilligers van de stichting Be geleiding Vluchtelingen Maas sluis. In samenwerking met de Woning Stichting Maassluis probeert de gemeente nu zowel de asielzoe kers als de vluchtelingen die in het bezit zijn van een verblijfsver gunning op een acceptabele ma nier te huisvesten, zonder dat er een al te grote druk op de krappe Msassluise woningmarkt wordt gelegd. Dc- mogelijkheden wor den op dit moment onderzocht op hun haalbaarheid. Maassluis - De portefeuilles van de onlangs afgetreden wethouder A. J. Wustrow worden, tot het tijd stip dat de nieuwe gemeenteraad een nieuw college heeft gekozen, beheerd door de burgemeester van Maassluis, mevrouw J. Ster- kenburg-Versluis. Bij afwezigheid van Sterkenburg wordt zij vervangen door de loco- burgemeester L. Timmermans, die dan ook deze portefeuilles waarneemt. Wustrow beheerde de portefeuilles Ruimtelijk Orde ning en Volkshuisvesting, Groen voorziening, Financiën en Infor matievoorziening. Personeel en Organisatie. Doktertje spelen is van alle kinderen. Ook van de scholiertjes van de Vfaar- dingse basisschool Het Mozaïek, waar gedurende twee weken wordt gewerkt met het thema 'het ziekenhuis'. Op school betekent dat een operatie naspe- Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131BT Vlaardingen tel.: 010-2340055/fax: 4349754 Hoek van Holland - Sander Jans son wordt de eerste Hoekenaar die als militair naar Bosnië gaat De 20-jarige, niet al te lange maar wel flink uit de kluiten gewassen beroepsmilitair meldde zich an derhalfjaar geleden bij de Lucht mobiele Brigade in Schaarsber- gen. Zijn tweejarig contract is in- middels alweer voor eenzelfde pe riode verlengd. De opleiding omschrijft hij als 'lekker pittig', maar de oefenin gen in het tentenkamp van de commando's heeft hij met plezier doorlopen. De uitzending naar Bosnië met de Alpha Konings- compagnie ziet Sander als een lo gisch vervolg op zijn aanmelding als beroepsmilitair. „Je weet dat deze dingen je kun nen overkomen op het moment dat je het leger ingaat, zeker in deze gespecialiseerde compagnie van de Rode Baretten. Verder is het natuurlijk toch een stuk avon tuur." Sander Jansson gaat voor vijf maanden naar Bosnië, waar hij in de moslim-enclave Zepa moet toezien dat vluchtelingen daar een goed onderkomen krij gen en behoorlijk worden behan deld. Tijdens de voorbereidingen hebben de mannen van de Lucht- mobile Brigade veel voorlichting gekregen over de situatie in hel voormalige Joegoslavië, maar de politieke achtergronden hebben toch niet zijn grootste belangstel ling. „Je krijgt een taak en die moet je vervullen als militair. Voor hetzelfde geld gaan we na de moslims over een half jaar weer een heel andere groep bescher men." De kwartiermakers van zijn on derdeel zijn inmiddels al in Bos nië aangekomen en zij richten daar het tentenkamp in, dat later wordt vervangen door de 'com pounds' een soort containers die volledig zijn ingericht en waarin ook de vluchtelingen 2ullen wor den ondergebracht. De grenadier eerste klasse ver trekt op 21 februari per schip naar de Middellandse zee om via de stad Split de nodige materialen aan te voeren. In totaal gaan er 1200 Nederlandse militairen van de Luchtmobiele Brigade naar Bosnië. Velen van hen hebben on derlinge weddenschappen afge sloten wie de meeste post krijgtin het verre Bosnië. Schiedam - Een twintigjarige Schiedamse is gistermiddag het slachtoffer geworden van een zakkenroller. De vrouw had rond half vier in een winkel aan de 's- Gravelandseweg boodschappen gedaan en die afgerekend. De portemonnee deed ze in haar jas zak. Toen ze buiten in haar auto wilde stappen, kwam ze tot de ontdekking dat haar portemon nee was gerold. Hoek van Holland - Zo'n vijfen twintig verontruste ouders met kinderen op de St. Josephschool in Hoek van Holland, hebben een brief geschreven aan minister Ritzen van onderwijs. Woordvoer ster Diny Foster zegt in die brief dat zij en de andere ouders zich bijzonder ongerust maken over de gang van zaken op de St. Jose phschool na het vertrek van de di rectie, die 23 jaar aan de school verbonden was. De school kwam kort geleden on gunstig in het nieuws met berich ten dat er verkeerd met kinderen werd omgesprongen. Het in Rot terdam zetelende schoolbestuur greep in en werkt aan een aantal veranderingen in de school. De verontruste ouders wijzen er op dat niet voor niets een aantal ou ders uit Ridderkerk. Rotterdam, Maassluis, Maasland en 's-Gra- venzande hun kinderen op de St. Josephschool geplaatst hebben omdat voor elk kind een leerplan wordt opgezet naar eigen tempo en mogelijkheden. Mevrouw Foster en haar mede standers wyzen erop dat iedere ouder een eigen reden heeft om kinderen juist op de St. Joseph school te plaatsen. Vaak is die re den dat een kind in het normale basisonderwijs niet mee kan ko men. Kinderen worden ook gewe zen op hun eigen verantwoorde lijkheden en dat leidt nogal eens tot een confrontatie. Ook ouders worden soms met hun eigen falen geconfronteerd. De ruim vijfentwintig ouders spreken hun verwondering er over uit dat een tiental ouders, van wie een aantal al jaren geen kinderen meer op de St. Joseph school heeft, het voor elkaar kreeg om het schoolbestuur over te halen tot het nemen van over haaste beslissingen. De ouders zetten in hun brief aan de minis ter de hele situatie op de school nog eens uitgebreid uiteen. Zij zijn verbaasd over het aanstel len van interim-directeur Peter van Deursen die zegt in Rotter dam te werken met concepten van het Dalton-onderwijs en Je- na-plan en die volgens de ouders in Hoek van Holland bezig is alle individueel onderwijs tegen de beloftes in snel af te breken. Aan minister Hitzen wordt ge vraagd snel een onderzoek in te stellen om te voorkomen dat on geveer 85 ouders en hun kinderen gedupeerd worden door de nu ontstane situatie. Tot nu toe wa ren het vooral de ouders van kin deren uit de 'bovenbouw', die zich lieten horen. Maar inmiddels is er ook ongerustheid ontstaan bij ou ders van kinderen uit de 'onder bouw', dat zijn de groepen 1 tot en met 4. De ouders Van Dalen, en Verdonk hebben een brief gericht aan andere ouders van kinderen uit de lagere klassen. Zij constate ren dat het schoolbestuur de hele boel overhoop haalt, tot en met het interieur van de schooL Tafels en stoelen worden weer in keuri ge vierkantjes geplaatst en de kinderen moeten met de handen over elkaar zitten, terwijl hen ge leerd was dat juist niet te doen. „Wij vinden dat op deze manier de sfeer van de 'oude' St. Joseph school naar de knoppen wordt ge holpen. Of is dit soms de bedoe ling?" vragen de ouders zich af. Zij adviseren de andere ouders om zich te beraden op de vraag of dit nog de school is waarvoor zij gekozen hebben. Schiedam - Unaniem is de Schiedamse gemeenteraad gis teravond akkoord gegaan met de aanleg van een nieuwe metrolijn door de stad. Zelfs Groenlinks noemde de me tro ..een prachtige uitbreiding van het openbaar vervoer," hoe wel de fractie de kritiek op de door wethouder Chris Zijdeveld gevolgde procedure handhaafde. Groenlinks vindt dat de raads commissie voor Verkeer en Ver voer te weinig bij de keuze van het tracé betrokken is geweest. „We mogen alleen over details meepraten," aldus Jolie Hakker! De nieuwe metrolijn loopt groten deels door Schiedam-Nieuwland, Door de tweede Beneluxtunnel wordt zo een aansluiting tot stand gebracht tussen Spijkenisse en Rotterdam-West. De gemeente raad herhaalde gisteravond de kritiek op sommige onderdelen van het plan zoals die vorige week maandag al in de commissie naar voren werd gebracht. Veel bezwaren zijn weggenomen nu het grootste deel van de lijn ondergronds wordt aangelegd, maar het liefst ziet de raad ook de 'kop' en de 'staart' van het tracé onder de grond verdwijnen. Volgens wethouder Zijdeveld z len de bovengrondse delenech' l zul len de bovengrondse delen echter voldoen aan alle normen die de overheid stelt op het gebied van veiligheid en geluidsoverlast. Vlaardingen - De Vlaardinger W.D. is door de Rotterdamse rechtbank schuldig bevonden aan het meermalen verkrachten van zijn eigen dochter. Tegen de incestpieger werd twee weken ge leden vier jaar gevangenisstraf geëist. D. werd gisteren veroor deeld tot dertig maanden cel. De man verklaarde tijdens de be handeling van de zaak nooit het bed te hebben gedeeld met zijn dochter, laat staan geslachtge meenschap met haar te hebben gehad. Wel bekende hij bij haar op dertienjarige leeftijd een abor tus te hebben laten plegen. Nie mand van de familie mocht dat weten. Ook de nieuwe vriendin van de Vlaardinger niet. Maar op de vraag waarom hij nooit had uit gezocht wie zijn dochter zwanger gemaakt kon hebben, moest hij het antwoord schuldig blijven. Dat was waardoor rechtbankpre sident mr. F. JW, M. Van Dooren destijds aan de verklaringen van de verdachte twijfelde. „Een va der die bij zijn minderjarige doch ter abortus laat plegen, wil toch weten wie verantwoordelijk is ge weest voor de zwangerschap?" probeerde hij de verdachte tever geefs aan het praten te krijgen. Gedurende tweeëneenhalf jaar werd het meisje seksueel door haar vader misbruikt. Hij ver krachtte haar tussen de tien en twintig maal en sloeg en stompte haar als ze zich verzette. Regel matig kwam het meisje onder de blauwe plekken op school. Het hartverscheurende gegil van het meisje was soms bij de buren te horen. Ze zou worden vermoord als ze het ooit iemand zou vertel len. Tegenover de rechtbank ver klaarde de dader zijn dochter wel eens een klap te hebben gegeven maar nooit tot lichamelijk mis handeling te zijn overgegaan. In mei van het vorig jaar was voor het slachtoffer de maat vol. Ze vertelde haar mensonterende er varingen aan een vriendinnetje die een leraar inschakelde. TÜ* dens de verhoren van de politie kwam aan het licht dat D. zijn dochter belette het huis te verla ten als hijzelf niet thuis was. Op de buitenkant van haar slaapka merdeur werd zelfs een. hangslot gezet. I De raadsman van D. bepleitte! twee weken terug vrijspraak. Hi] vond dat de feiten niet overtui-1 gend bewezen konden worden omdat by de verkrachtingen nooit een getuige was geweest.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2