Waterweg 15 'Managerspraktijken en regententrekjes' ■MÉnaSB Klein rechts keert terug in Maasland Opgestapt raadslid Yvonne de Groot stemt zelfs niet meer op PvdA Geen plantsoen op Plein Eendragt Zuid Holland TV Bieb leent ook videobanden uit Wijziging meldpunt bij crisissituaties Zangers gevraagd Regionale deelname Talens Palet 1994 Gemeentebieb nu stadsbibliotheek Van aquarel tot oliedoek Meer groen aan de Willem Landrélaan i-.il PBi Ifisgi J AMP BEL VOOR INFORMATIE: 010-4260955 Hongaren kiiken mee Dubbel afscheid voor wethouders Arme Kant van Vlaardingen wil aanpassing van beleid Alle lijsttrekkers STEM ROOD. VOOR EEN GROENE BROEKPOLDER! Geen woningbouw in de Broekpolder, maar aan het Buizengat, aan de Buitenhaven en in het Stadshart. De Broekpolder moet groen blijven. Ook na de verkiezingen. Wij knokken ervoor. De PvdA nu het er écht op aan komt! Rotterdams Dagblad Dinsdag 1 maart 1994 Schiedam Het Plein Eendragt aan de Tuinlaan wordt niet op nieuw ingericht. Bewoners wilden van het pleintje een plantsoen maken en het zelf onderhouden. Tij dens de evaluatie van sociale vernieuwingsprojecten in januari is vast komen te staan dat van de plannen niets terecht is gekomen. De bewoners die met het voorstel waren gekomen, wilden de groenvoorzieningen aangepast zien en zelf voor het onderhoud zorgen. Daarvoor vroegen ze om een soort tuinhuisje en gereedschappen. De ge meente was bereid enkele duizenden guldens be schikbaar te stellen. Toen puntje bij paaltje kwam, bleek echter dat de animo bij de initiatiefnemers ver te zoeken was. Het vooroorlogse plein blijft daarom in de oude staat gehandhaafd. Radio Rijnmond en Radio West starten woensdag avond 2 maart met Zuid-Holland TV (ZHTV). Op de Vlaardingse kabel wordt dit programma uitgezon den op het kanaalnummer 4 VHF van de ACR kabel krant. Schiedam zendt het programma uit op kanaal 28+.531,50 MHZ. Het gaat hier om eon proef van drie maanden. In maart wordt het programma alleen op de woensdag avond uitgezonden, van 18.00 tot 19.00 uur. In april en mei is het programma drie avonden te zien: dins dag, woensdag en donderdag. De bibliotheek aan de Lange Haven leent vanaf 3 maart ook video's uit. Er is een kleine collectie van zo'n honderd banden aanwezig, die regelmatig wordt gewisseld. De banden zijn voor vijf gulden per week teleen. In aansluiting hierop krijgen de verfilmde boeken in de bibliotheek extra aandacht. Van 3 tot en met 30 maart is een kleine uitstalling gemaakt van boeken waarop films en video's zijn gebaseerd en van boe ken en videobanden die in woord en beeld hetzelfde verhaal vertellen. De hulpverlening bij crisissituaties buiten kantoor uren gaat per 1 maart over van het Maatschappelijk Werk naar de Algemene Hulpcentrale te Rotterdam. Het centrale meldpunt wordt het Krisiscentrum Rot terdam. 4763944. Zowel verwijzers als hulpvragers kunnen hier terecht. De bereikbaarheidsdienst kan worden ingeschakeld bij psycho-sociale hulpvragen, waarbij dringend pro fessionele hulpverlening is gewenst. Het gaat daar bij om gezinsconflicten (opvoedings- en relatiecon flicten), slachtoffers van geweldsmisdrijven of ver keersongevallen. Het Schiedams Christelijk Mannenkoor zoekt man nen die hun stem willen laten horen. Gevraagd wor den bassen, baritons en tenoren. De wekelijkse repe titie is op donderdagavond van 19.45 tot 21,45 uur in de Magnalia Deikerk aan de Albardastraat 67. Inlich tingen verkrijgbaar bij het secretariaat, 4260041, vlaardingen Tien. amateurschilders uit Schiedam en Vlaardingen zijn geselecteerd voor deelname aan het Talens Palet 1994. De prijs wordt iedere twee jaar beschikbaar ge steld door de Koninklijke Talens om kwaliteit en ta lent te stimuleren en om een bijdrage te leveren aan de amateurschilderkunst. De geselecteerden in Vlaardingen zijn: J. Ladenius, J. de Regt, A. Zonneveld, R- Brobbel-Kanters, W. Overkleeft, F. G. J. Fortanier, F. Werlich, A. van der Beek. De deelnemers zijn als cursist en/of amateur schilder actief bij de Vrije Academie, Galerie de Duig, Atelier J. van Dorp of bij de Teken- en schilder- club Centaur. De gemeentebibliotheek heet voortaan stadsbiblio theek. Hiertoe heeft het college van b en w besloten omdat de naam stadsbibliotheek beter past binnen de lijn van de nieuwe gemeentelijke organisatie. De twee andere culturele afdelingen van de Dienst Wel zijn heten Stadsarchief en Stadsgehoorzaal. In dc Centrale Bibliotheek aan de Waalstraat is van 1 tot en met 31 maart een expositie ingericht met schil derijen van de in Iran geboren kunstenares Margret Statham. De tentoonstelling bevat verschillende genres, van landschappen tot abstract en van aqua rel tot olieverf. De expositie is vrij toegankelijk gedu rende de openingstijden van de bibliotheek. De gemeente is voornemens een weggedeelte van de Willem Landrélaan te veranderen in een groen strook. Een deel van voornoemde laan verkeert in slechte staat en zou eigenlijk moeten worden herbe- straat. De rijweg wordt door de afsluiting van de Westland- seweg bijna niet meer gebruikt. Omdat het maken van hoge kosten weinig zin heeft, wil men de vrijko mende ruimte toevoegen aan de aangrenzende groenstrook. Na het verwijderen van de bestrating wordt het oude weggedeelte ingericht met groen. In het te realiseren gazon worden enkele bomen ge plant om een goede aansluiting te krijgen met de reeds bestaande groenvoorziening. Door Sander Sonnemans Maassluis - Hoe de gemeenteraadsverkiezingen woensdag ook uitpakken, PvdA-fraetielid Yvonne de Groot keert niet meer terug in de vergaderzaal van het stadhuis. Ze houdt de politiek voor gezien. Interne ruzies, politieke spelletjes en verkapte drei gementen. De Groot zegt het allemaal te hebben meegemaakt en heeft daar haar buik vol van. Ze is dermate teleurgesteld in haar eigen partij, dat ze zich niet op de verkiezingslijst liet plaatsen. Maar ook, geeft ze grif toe, omdat ze verwachtte te laag naar haar zin op de lijst te worden geplaatst. Gefrus treerd door de vele incidenten heeft ze de strijd op gegeven. „Het afgelopen jaar heb ik er goed over na gedacht. Of ermee kappen of knokken tot de onders te steen boven komt te liggen. Dat eerste is het ge worden. Ik ben het zat bij een partij actief te zijn die van buiten anders is dan in werkelijkheid." Beseffend dat haar reacties door de voormalig colle ga-fractieleden niet in dank worden afgenomen en wellicht als een natrappende beweging worden be schouwd, deinst ze er niet voor terug haar opgekrop te frustraties in de openbaarheid te brengen. Alsof de PvdA in Maassluis nog niet genoeg klappen heeft gehad met de huizenaffaire, waardoor de 'eigen' wet houder Anton Wustrow vanwege zijn aandeel daarin van het toneel moest verdwijnen. Juist dat schandaal en de wijze waarop de PvdA-fractie daarmee is omge sprongen, doen haar blonde krullen nog immer recht overeind staan. „Toen Wustrow als nummer twee op de kandidatenlijst voor de raadsverkiezingen werd gezet, vond ik dat de leden tijdens de vergadering van 7 december op de hoogte gesteld moesten wor den van de affaire waarin hij was verwikkeld. Juist met de verkie zingen in zicht. Het mocht niet worden genegeerd. Toch werd de leden bewust informatie onthou den. Pieter Hoogenraad had daar andere gedachten over. Hij zei het niet relevant te vinden. Ik be loofde hem mijn mond te houden als het met een sisser zou aflopen, maar 'm open te trekken als er iets in de publiciteit zou komen. Dat de fractieleden mensen voor mij waarschuwen is natuurlijk lo gisch. Ze willen het interne ge sjoemel niet op straat hebben." „Maar," voegt ze er snel aan toe, „voor de bewuste vergadering had ik me al teruggetrokken. Ik was het gemanipuleer zat. De sfeer was verziekt. Achteraf heb ik er spijt van al het gerotzooi niet te hebben beschreven voor me zelf. Dan had ik een boek kunnen samenstellen. Een heel dik boek. Yvonne de Grootvoorhet stadhuis van Maassluis. Als politicus komt ze daar in elk geval niet meer over de vloer. Foto Roel Dijkstra Ik denk er overigens ook over mijn lidmaatschap op te zeggen. Het sociale gezicht van de PvdA is verdwenen. Ook op landelijk ni veau." De politieke carrière van de 46-ja- rige Maassluise begon zestien jaar geleden. De Groot meldde zich voor een introductiecursus voor nieuwe leden en was vrij snel actief bij de partij. Voordat ze er erg in had was ze bestuurslid. Na acht jaar die functie te hebben be kleed, kwam ze in de raad op de vijfde plaats. Bij het begin van de laatste periode, toen de PvdA ze ven zetels haalde, op de vierde plaats. 'Incidenten en smerige spelle- tjes'. Ze hebben de tweede perio de die Yvonne de Groot als raads lid actief was, getekend. „De eer ste vier jaar heb ik met veel ple zier gewerkt. Toen ik bij de reor ganisatie van het gemeentelijke apparaat in 1988 en 1989 dwars lag, is het gedonder begonnen. Ik was tegen de manier waarop die reorganisatie moest worden uit gevoerd. De toenmalig afdelings voorzitter wilde echter dat ieder een voor zou stemmen. Mij werd de partijdiscipline opgelegd. Mar tin Burger was ook tegen, maar ging eerder overstag. Dat hele conflict heeft later nog een staart je gekregen. Sommigen in de fractie waren boos op me omdat ik bijna tegen had gestemd." De geplande gifheuvel van wet houder Jan Storm betekende een tweede aanvaring in de fractie. Pieter Roelofs, Robert Punt en Yvonne de Groot waren tegen het voorstel van Storm. Maar, het was al eens ter sprake geweest in een aantal besloten vergaderingen. En fractiegenoot Pieter Krom- dijk, die zitting had in de commi- sie Milieu, had toen al ingestemd met de plannen. „Zonder mede weten van de rest van de fractie," moest De Groot later ervaren. Een beginnersfoutje. „Daardoor is de fractie als los zand aan elkaar ko men te hangen. De sfeer vertroe belde." De op het industrieterrein ge plande centrale van het Energie bedrijf Zuid-Holland (EZH) zorg de voor ruzie binnen de partij. „Een typisch voorbeeld van spel letjes die op politiek niveau wor den gespeeld," vindt De Groot, die werkzaam is op de afdeling productmarktinformatie van de bloemenveiling in Naaldwijk. „De raad was er op tegen. Behalve Harm Woudstra (fractievoorzitter CDA, red.). Hij is bij het bedrijf werkzaam. Toen hij terugkwam van vakantie werd door het CDA een groepje mensen meegeno men naar het EZH in Den Haag. Een aantal van hen, onder wie Pieter Hoogenraad, kwam be keerd terug. De fractie had een stemmig gereageerd en dan gaat toch één van de leden aan de rol. Zo zijn door verschillende politici meer foefjes, vaak uit eigen be lang, uitgehaald. Dat is onverteer baar." Yvonne de Groot heeft haar on vrede nooit van de daken ge schreeuwd. Dwars lag ze wel in haar fractie. Vanwege haar princi pes. De luis in de pels. Principes. Daarvan valt volgens haar in de partij nog nauwelijks iets terug te vinden. De affiniteit met haar party is geslonken tot wat bijna een aversie valt te noemen. „Ma nagerspraktijken en regenten trekjes," beschrijft ze het huidige karakter. „Zestien jaar geleden heb ik gekozen voor het democra tisch socialisme. Op plaatselijk gebied is dat over. Ik mis de ide alen. Het verkiezingsprogramma straait weinig idealisme uit. Nee, voor mij is het fini." ondersteuning ontwikkeling computerserviceburo AMP voor: - service en ondersteuning - netwerk en computeronderhoud - aanschaf en advies (hard- soft-ware) - compufoon (hulplijn bij computerproblemen 010-4271571 tot 22:00 uur) COMPUTERS (vesa localbus) AMP 486SX-25 2699,- AMP 486DX-40 3199,- AMP 486DX2-66 3899,- incl. 210Mb HD, 4Mb RAM, MS-DOS 6.2, Windows 3.11, SVGA monitor .28 dotpitch 1 jaar gratis helpdesk PRINTERS Canon LBP4 lite 1349,-- HP Laserjet 4L 1649,- HARDDISKS Seagate 1 30Mb 15ms 459,-- Conner 170Mb 15ms 579,- Seagate 260Mb 12ms 799,-- Removable 105Mb 2099,— SCSI incl. cartridge,controller DIVERSEN Soundblaster 2.0 159,-- Diamond Speedstar PRO ISA 409,-- Tornado 9696H intern faxmodem 234,-- Philips SVGA kl. monitor 14" LR 739,-- AMBRA SVGA kf. mon. 14" .28 LR 739,- LOGITEC 400dpi kleurenscanner 698,— servicediensten Service aan huis 95,-- per uur 20 uurscontract 85,00 per uur 40 uurscontract 77,50 per uur Wilt u software laten ontwikkelen, bel! Thuisbezorgen en installatie mogelijk! Alle genoemde prijzen zijn incl. BTW Model en prijswijzigingen voorbehouden Openingstijden: maaandag-vrijdag 09:00 - 17:00 uur telefonisch 9:00 - 22:00 uur Nieuwe Haven 105, Schiedam Maasland Dp Lwpp vertrpkkpn- t.prW A/VTO Fn mnerpliikC P< Maassluis - Attila Papp en Csaba Heutschy van het verkiezings comité in Hatvan zijn deze dagen in Maassluis om zich ervan op de hoogte te stellen hoe de gemeentelijke verkiezingen hier verlo pen. De Hongaren uit de zusterstad van Maassluis zullen woens dag samen met burgemeester Sterkenburg een aantal stemloka len bezoeken en 's avonds in de burgerzaal de bekendmaking van de uitslagen bijwonen. Omdat dit jaar ook in Hongarije verkiezin gen zijn, worden ze door Maassluise politici en ambtenaren uitge breid voorgelicht. Papp en Heutschy zijn hier op tegenbezoek. In november was de Stichting Stedenband Maassluis in Hatvan. De hele groep bestaat uit zeven Hongaren, onder wie Irma Vldak en Peter Foldesi (bei den 13 jaar) die meedoen aan de muziekweek. Maasland - Twaalf jaar na de eerste poging doet een combinatie van RPF, SGP en GPV opnieuw mee aan de verkiezingen voor de gemeenteraad in Maasland. In 1982 was er geen schijn van kans op een zetel. Ditmaal lijken de kansen van klein rechts wat beter. Lijsttrekker is H. M. van der Kooij (GPV). Hij wordt gevolgd door W. Visser (SGP) en J. W. 't Hart (RPF). Lijstaanvoerder Van der Kooij (27) ziet de verkiezingen optimistisch tegemoet. „De kans op een zetel in Maasland is heel redelijk," zegt hij. „We zitten op zo'n zeventig procent van de kiesdeler, dus zijn we in de markt voor een restzetel. Dat is afhankelijk van de opkomst," De deelname van klein rechts zou kunnen betekenen dat het CDA stemmen gaat verliezen. Van der Kooij bevestigt dat er op initiatief van het CDA gesprekken 2ijn geweest. „Daar konden we op principiële gronden niet achter staan. Ze hebben ons wel ver kiesbare plaatsen aangeboden, maar we vonden het toch een vreemde combinatie om onder de vlag van het CDA mee te doen. Je krijgt dan toch die naam opgeplakt- en dat willen we niet." Bo vendien vindt Van der Kooij dat er maarteens wat aan de machts positie van het CDA in Maasland moet worden gedaan. Maasland - De twee vertrekken de Maaslandse wethouders P. Houtenbos en F. de Vos krijgen een dubbel afscheid aangeboden. Eerst gelijktijdig met de overige niet meer terugkerende raadsle den. En vervolgens tijdens een voor hen belegde receptie, met aansluitend een raadsdiner. Het afscheid van de raadsleden heeft plaats tijdens een op don derdag 7 april te houden extra raadsvergadering. Het afscheid betreft F. de Vos (CDA), M. P. van der Meer (CDA), P. G. M. Houten- bos (Open Groepering) en D. Oos- terlee (WD). En mogelijk C. Pooi, als het CDA de restzetel zou ver liezen. Voor De Vos, Van der Meer en Oosterlee is het een definitief vertrek uit de raad; Houtenbos blijft na zijn wethouderschap als raadslid beschikbaar. Een dag la ter, vrijdag 8 april, wordt er ter ge legenheid van het afscheid van Houtenbos en De Vos als wethou ders een receptie gehouden in de Liekebaertshoeve. Daarbij is gele genheid om het scheidende duo toe te spreken. Na het openbare gedeelte (aanvang 16.30 uur) is er een besloten raadsdiner. Vlaardingen - De werkgroep Ar me Kant van Vlaardingen (AKV) heeft met het oog op de gemeen teraadsverkiezingen de program ma's van de politieke partijen in Vlaardingen kritisch doorgelicht. De aanleiding daarvoor is dat zich op het terrein van de sociale ze kerheid grote veranderingen voordoen, waarbij de gemeente veel meer invloed krijgt. Het gaat daarbij onder meer om de Wet Voorzieningen Gehandicapten en de voorgenomen wijziging van de Algemene Bijstandswet. AKV vindt dat de aandacht die door de lokale partijen daaraan wordt be steed 'zwaar tegenvalt'. Het enige dat de werkgroep is tegengeko men is 'een aantal algemeenhe den'. Om daaraan wat te doen heeft AKV in een open brief aandacht gevraagd voor een aantal knel punten. Volgens de werkgroep dient er op vijf punten inhoud te worden gegeven aan het beleid. Zo moet er onder meer een geïn tegreerd anti-armoedebeleid ko men (effectieve schuldhulpverle ning en betere voorlichting over rechten en mogelijkheden), ar- beidsparticipatiebeleid (kinder opvang, scholing en studiekos tenvergoeding) en een inkomens beleid, waarbij de politiek de be reidheid toont om het uitkerings niveau te handhaven. Dinsdag 1 maart SCHIEDAM Wijkcentrum Nieuwland. Jeugj. land: kindervoorstelling, 14.00u..* Edisonplein. Jeugdland: creativi. teit, 14.00u. Boekweitakker. Jeugdland: spelcircuit, 14.15u VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Pinokkio, doon Theater het Appeltje. 19.30u, De Triangel, Politieke avond met Wa terweg FM, 20.00u. Grote Kerk.Le zingen over Wilfibrordus en de Hol landse kerken, en: Chronologie van de Grote Kerk, 20.00u. MAASSLUIS Koningshof, Muziekweek, 9.30u ROTTERDAM Conservatorium. Gaudeamus Con cours, n,n.b. Zaal De Unie. Cello Co, 19.30u. De Doelen My Fair La- dy, 20.15u. Dizzy. New Livin Blues, 22.00u. Luxor Theater. Tine'kè Schouten, 20.15u. Theater Zuid- plein Trio de Janeiro, 20.30u. Lan taren/Venster. Verwantschap, 21.00U. Rotterdamse Schouw burg De Rotterdamse Dansgroep 20.15b*. Woensdag 2 maart SCHIEDAM Dienstencentrum de 4 Molens. Bloemschikken, 13.30u. Soos- avond voor de flats Stricklede. Erc- maflat en Nieuwland, 19.30ii. Dr, Wibautplein. Jeugdland: creativi teit, lO.OOu. Vriendschapsplein, Jeugdland: spelcircuit, 10.15u. Boekweitakker. Jeugdland: creati viteit, 14.00u. Edisonplein. Jeugd land: spelcircuit, 14.15u. Stedelijk Museum Schiedam, luncheon- cert, met: Duo Fratres Corona, 12.30u. VLAARDINGEN - Stadsgehoorzaal. Onderaards ge heim (kinderfilm), 14.00u. MAASSLUIS Theater de Schuurkerk. Homeaio- ne (film), 14.00u. Koningshof. Mu ziekweek, 9.30u. ROTTERDAM Conservatorium. GaudeamusCon- cours, n.n.b. De Doelen Lunchcon cert, 12.45u. De Evenaar. Vakantie activiteiten voor de jeugd: Afrika, 11.00 en 13.Q0u. Wijkgeb.De Fo cus. Dingo, 14.0ÖU. Romeynshof, Diaboltques, 14.00u. 't Kapelletje, Brommaten, 14.30u. St.Droora- theater. Doosverhaal, 14.30a Rotterdamse Schouwburg Wind molens, 15.0Qu. Bioscopen ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Loaded Weapon I' (12) dag. 11.45-2.15- 4.45-7.15-9.45. Alhambra 2: The Firm' (16) dag. 8. Calypso 1: The remains of the day' (al) dag. 1.15-5- 8.30, Calypso-2: 'Aladdin' (al)dag. 1.15-4-6.45. 'The age of Innocen ce' (ai) dag. 8.45. Calypso-3: The Joy Luck Club' (12) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 1: 'Mrs- .Doubtfire' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 2: 'Demolition Man' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: Tombstone' (16) dag. 4-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Sleep less in Seattle' (at) dag. 4-6.45; 9.30. Cinerama 5: 'TheAddamsFa- mily 2' (12) dag. 1.15-4-6.45. 'Manhattan Murder Mystery'Cal) dag. 9.30. Corso: 'The Three Mus keteers' (12) dag. 1.15-4-6.45- 9,30. tmax Theater: 'Sharks' (all, za.t/mwo. 2.4.8.30. 'Het grote Bar rière Rif (al) za.t/m wo. 11. 'Speed Picture Holland' (al) za.t/m wo. 12. Lantaren/Venster i: 'Naked' dag, 7.30-10, zo.t/m wo. ook 2. Lanta ren/Venster 2*. 'Ufe accordingtoAg- fa' dag.(beh.di.) 7.30. 'Le Jeune Werther' dag.(beh.di.) 10. 'La Ma- man et la Putain' di.10. Lantaren/ Venster 3: 'The Snapper'dag. 8-10. Lantaren/Venster 4: 'El Mariachi' dag. 8-10. Lumière 1: 'Free Willy' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumiè re 2: 'Mrs.Doubtfire' (al) dag. 115- 4-6.45-9.30. Lumière 3: 'Jurassic Park* (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30 Lumière 4: The house of the spirits' (16) dag. 8.15. Rex: 'Smoker' (18) dag.vanaf 12 doorl.voorstelling. Thalia: 'Carlito's Way' (16) dag, 1.15-4.30-8.15. Vlaardingen - De Vlaar- dingers die nu nog niet weten op wie er morgen moet worden gestemd bij de gemeenteraads verkiezingen, hebben vanavond een laatste kans om zich te laten in formeren. In zaal De Tri angel zijn vanaf acht uur alle lijsttrekkers aanwe zig voor een debat. Aart Kool (CDA), Anny Atte* ma (PvdA), Ron Mole naar (D66), Bram Zonne (WD), Rien Lensvelt (SGP/GPV/RPF), Remi Poppe (SP), Ben van der Velde (Groenlinks), Jo ke Fial (Burger Belan- - gen) en Piet Hameetman (Solidariteit '93) zuilen allemaal graag bereid rijn om u oyer de streep te halen. Anny Attema, lijsttrekker. ste jur 'GE drs gei kri de kei NV nul me slu. de var kor juri ond bed brai star Het ten ca 5 cite CAI Het de een bam real 199? gie schc verfc Am< caal lanc kon* -mer pat! Sch: ken met Holl men ;Ene: enn 'Wes k Dooi Vlaai héts eind trurr mar! i h Soer De leerc tote oude fze ki :rech' Het: lijk i verzi ting •terwi

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1