9 SP wil in openbaar over college praten Labyrinth: nu of nooit in de verkoop AMP Toenemende interesse voor jenevermuseum Glasschade na brand in schuur Geen ontslagen na zaagwerk in Maasland Vijfduizend gulden voor bestrijding iepeziekte Inspraak voor openstelling van busbaan Veel klachten na morsen turpentine Nutsbedrijf wil alcohol op het werk bestrijden Nat pak door eendenfamilie Autokraker valt door de mand 'Iedereen die beleid wil omgooien mag meedoen' Knip weg na inbraak Duinbrand Dronken op bromfiets Gepakt na autokraak Veel ruiten aan diggelen Schapen lopen op treinrails Politie pakt winkeldieven Rotterdams Dagblad Maandag 7 maart 1994 Vlaardingen - Burgemeester en wethouders vinden dat de busbaan tussen de Korhoen- en Parijslaan in Vlaardingen moet worden opengesteld voor autoverkeer. Om dat plan ac ceptabel te maken dienen vooraf wel enkele maatregelen te worden getroffen en moeten de direct belanghebbenden in de gelegenheid worden ge steld een inspraakprocedure te volgen. Aanleiding voor het voorstel van b en w zijn de uitkomsten van een onlangs in de Holy- wijk ingesteld onderzoek. Ge- lét werd op de verkeerskundi ge-, verkeersveilige-, akoesti sche-, en financiële effecten van de openstelling van de busbaan. Uit het onderzoek blijkt dat als de busbaan inder daad open gaat, in sommige delen van de wijk een toename van autoverkeer valt te ver wachten terwijl andere delen juist verkeersluw worden. Ook werd duidelijk dat het bij openstelling van de busbaan noodzakelijk is enkele wegen te asfalteren. Dit omdat anders de geluidsoverlast voor de wo ningen in de directe omgeving van de busbaan sterk toe neemt. Volgens b en w is na voor noemde maatregel geen spra- ke;'(yan een onaanvaardbare verslechtering van de ver- keers: en milieusituatie. Daar- om wordt voorgesteld de open stelling van de busbaan door het houden van een inspraak procedure voor te leggen aan betrokken winkeliers en bewo ners.. Afhankelijk van de uit komsten neemt de gemeente raad een definitief besluit. Mocht het inderdaad tot de openstelling komen, dan laat de realisatie daarvan voorlopig nog even op zich wachten. Er moet dan eerst een procedure tot herziening van het bestem mingsplan worden gestart Dat duurt zo'n twee jaar. Vlaardingen - De gemeente Vlaardingen herbergt zo?n vij f- tot zesduizend iepen, waarvan er en kele honderden per jaar ziek zijn. Het rooien van deze zieke iepen kost veel geld. Om onderzoek te verrichten naar het beheersbaar maken van de iepeziekte, hebben enkele grotere gemeenten het le- peziekteberaad opgericht. Ook de gemeente Vlaardingen neemt deel aan dit beraad en heeft vijfduizend gulden bijgedragen aan het onderzoek. Iepen die zijn aangetast door de iepeziekte zijn niet meer te redden. Ze moeten vanwege het besmettingsgevaar voor andere iepen worden omge zaagd en vernietigd. Dit om de ie- pespintkever, die de ziekte ver spreid, niet de kans te geven zich door de zieke bomen in groten ge tale te vermenigvuldigen en uit te vliegen naar nog gezonde iepen. Burgers die ook. één of meerdere iepen bezitten, worden gevraagd mee te werken aan de bestrijding van de ziekte. Verder is het vol gens de afdeling Groen van de ge meente Vlaardingen verstandig geen ongeschild iepehout voor de open haard te kopen oi' te bewa ren. De larven van de kevers be vinden zich namelijk onder de bast van het gekapte hout. Vlaardingen - Bij de DCMR Mi lieudienst Rijnmond zijn zater dag 135 telefonische klachten uit Vlaardingen binnengekomen over stank. De bellers klaagden over een poeplucht of rotte kool- lucht. Uit onderzoek is gebleken dat de stank afkomstig was van een chemicaliëntanker, die in het begin van de 1ste Petroleumha ven, recht tegenover de Maasbou levard in Vlaardingen lag. Bij het overladen van turpentine was gemorst. Turpentine is een stof die vrijkomt bij het persen van pijnbomen. Het spul wordt gebruikt in de parfumindustrie. Volgens een woordvoerder van het Gemeentelijk Havenbedrijf Rotterdam vormt de stof geen ge vaar voor de volksgezondheid. Het ongeluk ontstond na een lek in een lekbak. Door de zuid-oos tenwind (kracht vier tot vijf) ont stonden de klachten in Vlaardin gen. Rond half vier is de bak ont laden en het defect hersteld. computerservicebiiro COMPUTER problemen? BEL: 0104260955 TOT 22.00 UUR Wij bieden een totaal oplossing voor het Midden- en Kleinbedrijf! Schiedam - De belangstelling voor het Nederlands Gedistil leerd Museum De Gekroonde Brandersketel blijft toenemen. Door de inbreng van enkele grote distillateurs wordt het initiatief tot de oprichting van het museum door vrijwel de hele Nederlandse gedistilleerd-industrie onder steund. Onlangs zijn de noordelijke distil lateurs Hooghoudt (Groningen), Boomsma uit Leeuwarden, de Zeeuwse advokaatproducent Warnink en Nedalco (Bergen op Zoom) tot de kring van initiatief nemers toegetreden. In totaal ne men nu elf producenten van sterk- en zvvakalcoholische dran ken deel aan het Sehiedamse mu seum dat de geschiedenis van hun branche vertelt. Ook de fondsenwervingsactie voor het jenevermuseum aan de Lange Haven loopt naar behoren. Van de voor de realisatie benodig de i,8 miljoen gulden is inmid dels 1,4 miljoen bij elkaar ge bracht. Met de financiële midde len is de voormalige branderij uit de achttiende eeuw waarin het museum wordt gevestigd, geres taureerd en kan aan de volgende bouwfase worden begonnen. Die fase behelst het aanbrengen van technische installaties en het in richten van een historische bran derij die vanaf 1995 moutwijn moet gaan produceren. Naast de werkende moutwijn- branderij worden in De Gekroon de Branderskctcl expositieruim tes, een proeflokaal, documenta tiecentrum en een congreszaal gerealiseerd. Naar verwachting kunnen in de tweede helft van het volgend jaar de eerste bezoekers worden verwelkomd. Schiedam - Het Openbaar Nuts bedrijf Schiedam (ONS) gaat zijn werknemers middels een voor lichtingscampagne wijzen op de consequenties van- alcoholge bruik tijdens het werk. Deze maand is een tentoonstelling te zien over de risico's van alcohol gebruik voor mens en arbeid. Ook vinden enkele bijeenkomsten plaats voor alle leidinggevenden, omdat zij een grote rol spelen in het signaleren van alcoholge-"' bruik en de aanpak van misbruik. Uit een landelijk rapport is geble ken dat gemiddeld tien probleem gevallen per bedrijf voorkomen. Dit was voor het ONS aanleiding om aandacht te besteden aan het fenomeen, deels omdat de veilig heid op het werk in gevaar kan komen bij alcoholgebruik. Ook omdat de geschatte kosten van verminderde arbeidsproductivi teit en verzuim als gevolg van al coholgebruik voor het ONS circa ƒ140.000 bedraagt. Een werk groep heeft in samenwerking met het Boumanhuis een alcoholbe- leid opgesteld, waarin staat dat al cohol op het werk is verboden. De enige uitzondering geldt voor re cepties binnen het bedrijf, maar ook hiervoor zal een ontmoedi gingsbeleid worden gevolgd. Zo zal de hoeveelheid alcoholische dranken beperkt blijven en niet zomaar worden aangeboden. Ook mogen mensen die nog moeten, werken, niet tijdens recepties"* drinken. Het niet naleven van de^ reglementair vastgelegde regels leidt direct tot maatregelen: o.a - aanbod hulpverlening, discipli naire straf en eventueel ontslag. Maassluis - Een 22-jarige Vlaar- dinger heeft zijn dierenliefde za terdagmiddag in Maassluis moe ten bekopen met een nat pak. De man reed in zijn auto op de Korte- buurt en moest plotseling uitwij ken voor een overstekende een denfamilie. Hij verloor de macht over het stuur en belandde in de nabijgelegen sloot. De eenden en de bestuurder bleven ongedeerd. Rotterdam/Vlaardïngen - Een 23- jarige Vlaardinger, die vorige week in Rotterdam is aangehou den wegens een autodiefstal, is tijdens het onderzoek van de Vlaardingse politie door de mand gevallen. Daaruit bleek dat de verdachte begin deze maand op de Lepelaarsingel vijf auto's en op de Spechtlaan twee auto's heeft opengebroken. Ook kwam aan het licht dat hij aan de Zwaluw- laan een auto had gestolen. Maandag 7 maart SCHIEDAM Wilgenburg (achter Singelkerk}. Lezing over de nieuwe katechismus van de katholieke kerk, 19.30u. ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg. Scapi- no Rotterdam, 20.15u. Dizzy. Ron- ny Cuber Nick Srignola. lé.OOu. De Doelen. Sinfonia Kamerorkest, 2Ö.15u. Doelencafé. Peter Ypma plus eleven, 22.00u. Rotown. Ju dith Scholte, 22.00u. SKVR. De meester en zijn werk, 20.00u. Dinsdag 8 maart SCHIEDAM Podium. Jamsessie olv Donald. 21.00u. VLAARDINGEN Stadhuis. Gemeenteraad, 19/30u. VOC Coerke. Internationale vrou wendag, 9.30u en 20.00u. MAASSLUIS Het Carillon. Vrouwendag met mu ziek en dans, 20.00u. ROTTERDAM Lantaren/Venster. De mensenha ter, 21.GOU. Theater Zuidplein. De Berini's, 20.15u, Lantaren/Ven ster. Harbour Connection: Drifting, 20.30u. Rotterdamse Schouw burg. Scapino Rotterdam, 20.15u. One for the millions, 20.30u. Dizzy. Sinister Project, 22.0ÖU. De Doe len. Nieuw Sinfonietta Amsterdam, 20.15U. Luxor Theater. Benny Neyman, 20.15u. Ahoy'. Lou Rawls, 20.15u, Nederlands Architectuur Instituut. Stockholm at the Turn of the Century, 20.00u. Nighttown. The First Real Women's Household Party, 20.00u. SKVR-Muziek- school Centrum-Oost. Lezing Oli vier Messiaen, n.n.b. Zaal De Unie, Dossier Orpheus, 20.30u. Het Vrouwenhuis. Internationale Vrou wendag, lO.OOu. Vlaardtngen/Schiedam - RemiPoppe van de Socialistische Par tij heeft, zoals hij zelf zegt, vrijdag de ambtenarij opgedragen om voor vanavond alle lijsttrekkers bijeen te roepen voor een eerste gesprek over collegevorming. Het is een openbaar gesprek waarvoor ook de pers wordt uitge nodigd, aldus Poppe. In het weekend heeft de SP-voor- man eerst overleg gevoerd met de landelijke top van zijn partij over de manier van onderhandelen. Met de plaatselijke leden zijn ver volgens afspraken gemaakt. „Wij zijn bereid met iedereen in een college te gaan, die mee wil doen aan het omgooien van het tot nu toe gevoerde beleid," zegt Poppe. Anny Attema, lijsttrekker van de PvdA, gaat op de uitnodiging van Poppe in maar verwacht weinig van de bijeenkomst. „De SP heeft winst geboekt in de verkiezingen door zich als oppositiepartij te presenteren. Stem Tegen, was hun leus. Ik vraag me dus af of ze de bereidheid hebben om verant woording te nemen in een college. Als vandaag blijkt, dat onder lei ding van de SP geen collegevor ming haalbaar is, dan zullen wij als volgende partij in de verkie zingsuitslag het initiatief overne men." Attema. die in het weekend met nieuwe fractie en bestuur van de afdeling Vlaardingen van de PvdA de verkiezingsuitslag be sprak, kan zich voorstellen, dat de vier grootste partijen (na SP) een college vormen, waaraan zowel PvdA. WD, CDA en D66 een wet houder leveren. In de afdeling van haar partij is Kees van der Windt als eerste kandidaat aange wezen. Voor Leo ten Have, die met John Ranshuijsen een suc cesvolle persoonlijke campagne voerde, is dat geen uitgemaakte zaak. „Als we maar een wethou der mogen leveren dan zal hij een belangrijke portefeuille moeten krijgen. Financiën en organisatie is dat en daar heeft John Rans huijsen het de afgelopen vier jaar volgens vriend en vijand uitste kend gedaan. Ik zou hem daar graag terugzien." Voor de VVD is Henk Roijers eer ste wethouderkandidaat. Het CDA wil Aart Kool in het college handhaven. Van D66 wil lijsttrek ker Ron Molenaar graag aan de collegetafel zitten, maar ook wet houder Ton van der Steen wil doorgaan. In Schiedam komen morgen de nu in het college verte genwoordigde partijen (PvdA, D66 en GroenLinks) bij elkaar om als coalitie de verkiezingsuitslag te evalueren. Lijsttrekker Aad Wiegman van de PvdA, die on danks een verlies van drie zetels veruit de grootste partij bleef, zal vervolgens afzonderlijke ge sprekken voeren „met alle partij en behalve de CD." Op de avond van de verkiezingen zei lijsttrekker Adri Reijnhout van het hier wel winnende D66 al te denken aan een college van vijf wethouders van PvdA, D66, GL. WD en CDA Schiedam - Inbrekers hebben af gelopen weekeinde gereedschap gestolen uit een woning aan de Prins Bernhardlaan in Schiedam. Zaterdagnacht kreeg een woning aan de Willem de Zwijgerlaan on gewenst bezoek. Er werden een portemonnee en enkele bankpas- jes buitgemaakt. Hoek van Holland - In het duinge bied tussen het Kleinzand en de strandboulevard heeft zaterdag middag brand gewoed. Daarbij werd naar schatting tweehonderd vierkante meter duingebied ver woest. Omdat er meerdere brand haarden waren, wordt opzet of baldadigheid niet uitgesloten. Maassluis - Een 27-jarige Maas- sluizer is gisteravond in zijn woonplaats van zijn bromfiets ge haald omdat hij dronken was. Hij reed in de Jongkindstraat waar hij een blaastest moest afleggen. De bromfietser kreeg een rijver bod en werd met een proces-ver baal naar huis gestuurd. Maassluis - De politie van Maas sluis heeft zondagochtend een au tokraker opgepakt die aan de P. J. Troelstraweg een voertuig had opengebroken. Dankzij getuigen kon de man, een 22-jarige Maas- sluizer, na een korte achtervol ging in de kraag worden gevat. Vlaardingen - In Vlaardingen is afgelopen weekeinde een Rink aantal ruiten vernield. Bij de dansschool aan de Westhavenka- de werd één ruit ingegooid en bij een school aan de Deltaweg sneu velden twee ruiten. Dat gebeurde ook bij een winkel aan de P. K Drossaartstraat. Hoek van Holland - Het treinver keer op de spoorrails ter hoogte van de Zekkenweg heeft gister ochtend hinder ondervonden van een tiental loslopende schapen. De beesten waren losgebroken en wandelden op het spoor. Pas na dat ze achter de afrastering waren gejaagd konden de treinen weer volgens het schema verder rijden. Schiedam - Een 25-jarige man uit Rhoon is zaterdagmiddag door de Sehiedamse politie opgepakt we gens het plegen van een winkel diefstal. Hij bad in het centrum kleding gestolen. In een super markt aan de Broersvest werd een 23-jarige Rotterdammer aan gehouden die was betrapt op het stelen van cassettebandjes. I Aan de Einsteindreef in Maassluis heeft zon dagochtend rond half twee brand gewoed in een schuur {zie foto). De brandweer kon niet voorkomen dat de opslagruimte geheel uit brandde. Door de hitte sprongen in een woning aan de Curïedreef enkele ramen. Er is een on derzoek ingesteld naar de oorzaak van de brand, Vrijdagavond moest de brandweer van Door Jan Rozendaal Maassluis uitrukken voor een brand aan de Markt. Die was kort na sluitingstijd ontstaan in een winkel. Er werd alarm geslagen door een bewoonster die rook uit het pand zag komen. Na het bluswerk kon niet worden vastgesteld hoe de brand was ontstaan. De recherche is vooreen onderzoek ingeschakeld. FowDennesvan der Wel/Roel Dijkstra Vlaardingen - De bank die het geld zou moeten lenen aan Paul Post om Labyrinth over te nemen van de gemeente, heeft laten we ten dat de hypotheekofferte niet lang meer geldt. Dat betekent dat als de gemeenteraad morgen af ziet van verkoop of een besluit daarover uitstelt, 'het hele ver haal van de baan is'. Dat zegt Frank Tomeï van de Stichting Popoverieg Vlaardigen. Amsterdammer Post zou Laby rinth, het enkele jaren geleden gesloten Open Jongeren Centrum aan de Zomerstraat, willen kopen voor 350.000 gulden. De afspra ken met de gemeente en bank wa ren rond en september vorig jaar ging de gemeenteraad akkoord: Labyrinth zou de plek worden waar zo'n tachtig bandjes kunnen oefenen en daarnaast zou er een ruimte zijn voor een low-budget studio en voor optredens in het minder-commerciële clubcircuit. Iedereen tevreden, want eerdere aspirant-kopers - onder meer een fysiotherapeut en reclamebu reau - zagen vanwege het achter stallig onderhoud en onhandige afmetingen van koop af. Maar toen kwamen de mankementen van Labyrinth boven tafel. Er moest voor 150.000 gulden geïso leerd worden, zodat de geluids overlast van de bands binnen de wettelijke normen bleef. De bank en beoogd-eigenaar/beheerder Post durfden dat financiële risico er niet bij te nemen. Lastige jeugd De impasse leek doorbroken toen de gemeente een ander probleem had op te lossen- de lastige jeugd in het centrum. Die zouden ook een plekje krijgen in Labyrinth. De bandjes wilde wel wat inschik ken en een oefenruimte beschik baar stellen. Paul Post zag het wel zitten en ook het college zette wat ambte naren achter een rekenmachine om dat financiële probleem uit de wereld te helpen. Wethouder Kees van der Windt heeft de frac ties nu gevraagd wat zij ervan zouden vinden als de gemeente Labyrinth zoals eerder afgespro ken verkoopt (voor 350.000 gul den) en vervolgens voor een pe riode van tenminste tien jaar een deel 'terug-huurt' ten behoeve van het jongerenwerk (voor 30.550 gulden per jaar). „Er zijn dan drie problemen opge lost," zegt Tomeï van de Stichting Popoverieg Waardingen. „De g°- meente is eindelijk van dat ge bouw af, ze lossen dc overlast met de jeugd op en er ontstaat een vol wassen clubcircuit in Vlaardin gen." De gemeenteraad van Vlaardingen beslist morgen of het Laby rinth de plek wordt waar zo'n tachtig bandjes kunnen oefenen. Foto Dennes van der Wel/Roel Dijkstra De vraag is of een meerderheid van de gemeenteraad er morgen ook zo over denkt. De Socialisti sche Partij (SP) heeft inmiddels laten weten tegen zo'n construc tie te zijn. De SP vindt het 'van de gekke' dat de gemeente in tien jaar bijna de verkoopprijs terug betaalt en - want dat is een ande re voorwaarde die met de overna me is bedongen - bovendien ga rant moet staan voor de extra le ning voor de isolatiekosten. De SP vindt dat de gemeente Laby rinth beter zelf kan exploiteren. Dat is -met de huuropbrengst van de verhuur van ruimtes aan popgroepen - volgens de socialis ten veel goedkoper. Tomeï bestrijdt dat. Volgens hem moet de gemeente dan een mil joen investeren. „En dat lukt al leen maar als ze de Staatsloterij winnen." En dat ziet Tomeï niet zo maar gebeuren, waardoor het volgens hem op een mislukking uit zal draaien. Ook het voorstel van Burger Be langen wordt door Tomeï van de hand gewezen. Deze fractie wil een beslissing uit stellen om te bekijken of de ge meente Labyrinth zelf kan exploi teren in samenwerking met buurthuis De Pijpelaar. Dan zou aan de Zomerstraat meteen een onderkomen aan Avalance kun nen worden gerealiseerd, rede neert Burger Belangen. Ook dit. meent Tomeï, zal misluk ken. Bovendien hangt de tijds druk van de bank dus als een zwaard van Damocles boven de Stichting Popoverieg Vlaardin gen. „Als de gemeenteraad nu niet be slist om met de voorstellen in te stemmen, dan gaat het helemaal niet door. En staan binnenkort tachtig bands op straat, want in het Repetitiehuis aan de Konin gin Wühelminahaven waar we nu oefenen, is het binnenkort voor- bij." Maasland - De onverantwoorde rooiwoede van de dienst gemeen tewerken van Maasland brengt geen ontslagen met zich mee. Wethouder P. Houtenbos ver klaarde eerder, nadat in het parkje achter de Meresteijn in strijd met het groenbeleidsplan onnodig veel bomen waren ge kapt, dat personele consequen ties niet uit konden blijven. Door b en w is nu echter besloten dat er geen koppen zullen rollen. Wel zijn de verantwoordelijke mensen, het hoofd van gemeente werken en de chef plantsoenen dienst, na een intern onderzoek bij de gemeentesecretaris op het matje geroepen. De uitvoerende mensen van de buitendienst zijn buiten schot gebleven omdat ze werken in opdracht van voor noemde leidinggevende perso nen. Het personeel van de plant soenendienst, zo is gebleken, is niet op eigen houtje aan het kap pen geslagen. In afwachting van bet onderzoek werd vorige week de uitvoering van andere zaag- en snoeiwerkzaamheden stopgezet. Dat besluit is inmiddels ingetrok ken. Verder is een aantal maatregelen getroffen om te voorkomen dat dergelijke missers in de toekomst zich herhalen. Normaal worden betrokken bewoners twee weken voordat bomen in hun omgeving worden gekapt, schriftelijk op de hoogte gesteld. In het vervolg ge beurt dat vier weken vooraf. Bomen die worden gekapt, wor den voortaan gemerkt. In een huis-aan-huisblad wordt deMaas- landse bevolking deze week op de hoogte gesteld van de locaties waar binnenkort bomen worden verwijderd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1