15 H RIJNMOND JAZZ GALA 19 MAART 1994 'Goede en kwade verhalen doen snel de ronde' 'Soms zie je het publiek denken: wat een ouwe lullen' Vrouwen in het bestuur Beroemd aan de Waterweg Vlaardingse formatie Bitch presenteert na vijftien jaar eerste CD World Trade Center Rotterdam f 0 Hulp voor kinderen die aan vakantie toe zijn Wijzigingèn in feestprogramma Nieuwe exposities bibliotheekfilialen Hellingkade herbestraat Diametraal Van Vlaardingse haringkoppen, Schiedamse jeneverneuzen en Maassluise slakken in het nieuws OLLAND ASINO OLLAND ASINO Jean "TOOTS" Thielemans (B) IIJBHfll M, Rotterdams Dagblad Vrijdag 11 maart 1994 Spannende dagen zijn het voor de politieke kopstukken in de ver schillende gemeenten. De kiezer heeft gesproken en bestaande co alities en posities aan het wankelen gebracht. De benoemde burge meesters van Vlaardingen, Schiedam en Maassluis moeten maar af wachten wie zij straks op 12 april naast zich in het pluche krijgen. Bert Stam heeft in Vlaardingen een zekerheid. Trees van Milten burg-Kraak blijft straks de enige vrouw aan zijn collegetafel. De ge meentesecretaresse krygt overigens louter mannen om zich heen. ignes van Ardenne-*nn der Hoeven wilde geen wethouder meer zijn. Zij kiest voor de nieuwe "Veede Kamerfractie van het CDA, wat in deze dagen best een gok mag worden genoemd. "Dé-kans v^cr Bertie Vugts-Middelburg (van de winnende SP) was snel verkeken. De PvdA heeft Anny Attema wel bovenaan de lijst Staan, maar zij wil fractievoorzitter zijn. Ook CDA, WD en D66 heb ben geen vrouwelijke kandidaten beschikbaar. In Schiedam zijn de mogelijkheden groter dan ir Vlaardingen. Rei- nier Scheeres zou eindelijk weieens een vrouw kunnen verwelko men aan zijn zo lang door mannen bezette bestuurstafel. In zowel éen superbrede {met PvdA) als een stiekeme (CDA/D66/VVD/GL) co alitie zal bet alleen Nanda Gelderblom-Hupse van het CDA zijn. ,Maar de kans bestaat zelfs dat de Schiedamse burgemeester straks byee vrouwen in zijn college telt. Dat gebeurt als de bestaande coalitie van PvdA, D66 en GL uiteen Valt en Wiegman met zijn acht partijgenoten kiest voor een verbond •met alleen WD en CDA. In dat geval zal Noor Samkalden de tweede .vrouw zijn, die in het pluche terecht komt en krygt Schiedam een eerlijke verdeling van wethoudersposten tussen mannen en vrou wen. -Jannie Sterkenburg-Versluijs staat als burgemeester zelf garant voor een vrouwelijke inbreng in het Maassluise college, maar met -Lenie Wesenhagen-Kastelein van de WD naast zich is hier zelfs een compleet evenwicht van mannelijke en vrouwelijke inbreng in het college bereikt. •Een dissonant vind ik als, nota bene op internationale vrouwendag, -Jolïe Hakkert de damesinbreng in de Schiedamse gemeenteraad -weer nauelig wil beïnvloeden door op te stappen. Tegenover de 231 Schiedammers, die op haar persoonlijk hun stem hebben uitge bracht, kan ze dat ook niet maken. Of wil ze dat die kiezers de vol gende keer thuisblijven? -BEN VAN HAREN Redactie Waterweg: Jelie Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaai Sander Sonnemans Europa Kinderhulp organiseert jaarlijks vakanties in Nederland voor landeren die aandacht en begelei ding tekort komen of kinderen waarvan de ouders er door armoede aan onderdoor dreigen te gaan. Voor al deze kinderen die serieus aan vakantie toe zijn zoekt Europa Kinderhulp gastgezinnen voor drie weken. Het dagelijks onderhoud van het kind komt voor re kening van_de gastouders, want Europa Kinderhulp is een Vrijwillige organisatie. Voor informatie en aan melding: Ineke Versteeg, telefoon 4701367. Vlaardingen Door de bouwactiviteiten in het centrum van de stad zijn enkele wijzigingen aangebracht in het feestpro gramma op'Koninginnedag.' Zo wordt naar een ande re pléïc gëzbchtf Vóór' dé miniatuur-autoraces die voorheen op het Liesveld-viaduct plaats vonden. Nieuw dit jaar is een pottenbakkersfestijn in de Waalstraat. Wieteke van Dort leidt, net als twee jaar geleden, de aubade op de Markt voor het stadhuis, dit keer met medewerking van kinderkoor Jong Vlaardingen. Vaste onderdelen zijn de kermis op de Hoflaan, de vrijmarkt in het centrum, ft ptoe op de Broekweg, ha venloop op het oorspronkelijke parcours rond de Ou de Haven en het oldtimer festival in het Oranjepark. De feestdag wordt afgesloten met een lampionnen- optocht en het vuurwerk in het Buizengat. Westhaven plaats 22 3131 BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Verschillende vestigingen van de bibliotheek Vlaar dingen brengen deze maand allerlei soorten poëzie extra onder de aandacht in het kader van de boeken week van 16 tot en met 26 maart. Deze krijgt als the ma mee "Verzen en gedichten'. Op de jeugdafdeling van de Centrale Bibliotheek is tevens de tentoonstelling 'Het circus komt' te zien, niet foto's van Jan Drost van circusartiesten uit de hele wereld. Filiaal Holy besteedt met een expositie aandacht aan de grafisch kunstenaar Escber. Het fi liaal Babberspolder heeft een tentoonstelling van houten speelgoed in de vitrine, die is samengesteld door speelgoedzaak Bengel. In filiaal Westwijk is een expositie te zien met vliegers. In verband met herbestratingswerkzaamheden op het Kerkeiland is in de periode van 14 tot en met 31 maart geen doorgaand verkeer mogelijk van de Noorddijk in de richting van de Govert van Wijnka de. Het verkeer kan in de omgekeerde richting via de Haringkade en de Marnixkade wel doorgang vin den.' De doorgang van noord naar zuid over het Kerkei- laij&js gestremd vanwege het aanbrengen van nieu we bestrating op de hoek van de Hellingkade en de Ankerstraat. Het karwei neemt naar verwachting drié weken in beslag. Ingezonden brief Toen ik de recensie van Anke van Bree in uw krant van 21 februari 1994 las, waarin zij het concert. 'Se- mele' van Handel in de Grote Kerk in Vlaardingen beschreef, kon ik me niet voorstellen dat haar oor deel zo diametraal tegenover het mijne zou staan. Ik ben pianiste en muziek docente en voel mij ge rechtigd, of liever verplich te reageren op de onjuis te kritiek op de alt Corrie den Boer. Hoewel haar op treden technisch gezien niet perfect was, overtuigde zy mij meer dan de andere solisten: haar dictie was meestentijds beter dan die van de anderen; haar tekstgebruik en tekstbegrip groter, maar bovenal voerde zij haar partijen uit met de juiste dramatiek en werden de heftige emoties van Juno, de wraak zoekende godin, door haar met veel 'power' uitge voerd, In de algehele sfeer van pseudo-professiona- lisme, liet Corrie den Boer juist wel een goede indruk na en verdient zij de kritiek van A. van Bree in het geheel niet. Nava Benyamini, Dordrecht NaamPaulus Martinus Vismans WoonplaatsSchiedam BeroepPastoor Andere functiesVoorzitter paro chiebestuur Hobby'sMet bloemen bezig zijn, van de zon genieten op een terras je en af en toe een weekje naar Rome Leeftijd59 jaar Politieke partij: Geen r Pastoor Vismans ontving deze week tot zijn grote vreugde de be vestiging dat het Rijk subsidie beschikbaar stelt voor de restau ratie van de Lidulr.akerk. De basi liek is van de ondergang gered. Binnenkort begint zijn pa rochiebestuur een actie om nog meer geld binnen te halen voor het behoud van de kerk. 1). In welk huis t?t uw stad zou u het liefst willen wonen? ..Gewoon in de parochie aan de Singel 104. Daar zit ik best. Ik heb er een fraai uitzicht en woon niet te ver bij mijn werk vandaan. Ik kan er binnendoor naar toe." 2), Wie is voor u de bekendste/populairste stadgenoot? „Hoofd bouw- en woningtoezicht van de gemeente Dick Schweitzer. Hij heeft zich volledig ingezet voor het behoud van de kerk. De wethouders ook, maar die staan al zo vaak in de krant." 3). Wat moet er op milieugebied in uw stad anders? „Ik ben niet iemand die voortdurend met het milieu bezig is en heb er eigenlijk ook niet zo'n kijk op. Het valt me wel op dat in Schiedam veel wordt gedaan om het milieu te verbeteren." 4). Wat vindt u Schiedam vooreen plaats? „Ik kom uit Rotterdam en heb veertien jaar in Den Haag gezeten. In vergelijking met die ste den is Schiedam een kleine stad. Het gaat er gemoedelijk aan toe. Bijna alle katholieke fa milies zijn aan elkaar verwart, waardoor de kwade en goede verhalen altijd snel de ronde doen." 5). Blijft u altijd hier iconen? „Dat kan je als pastoor moeilijk zeggen omdat je afhankelijk bent van het personeelsbeleid dat door het Bisdom wordt gevoerd. Als het aan mij ligt blijf ik in elk ge val in Schiedam wonen totdat de restauratie van de kerk is voltooid." 6). Wie vindt u de mooiste man/vrouw in uw stad „Ik meet dat niet af aan uiterlijke schoonheid. Voor mij is dat nog altijd Liduina. Ze was misvormd door al haar ziek tes, maar straalde in haar leven heel veel innerlijke schoon heid en kracht uit." 7). Aan wat of wie ergert u zich in iuc woonplaats? „Aan sommige verkeerssituaties. Vrachtwagens worden zomaar ergens aan de kant gezet om te laden en te lossen terwijl het verkeer vast komt te staan. Veel nauwe straten hebben twee-rich tingsverkeer en er zijn aardig wat plek ken die mijns inziens veiliger kunnen." 8). Wat is het dier baarste plekje i?i uu: stad? „Natuurlijk komt de Liduinakerk op de eerste plaats. Maar ook mag ik graag vertoeven aan de Maasboulevard. Ik heb een aantal jaren in de scheepvaart ge werkt en blijf sche pen en water boeiend vinden." 9). Wat is het lelijkste piekje in uu' stad? „Zonder twijfel het Emmapiein. Het ligt helemaal over hoop en is ontdaan van alle bomen. Een troosteloos geheel. Ik heb overigens wel begrip voor de huidige situatie." 10;. LT moet een miljoen gulden in üu! stad besteden. Waar aan gaat dat op? „Ik zou een deel uittrekken voor de naaste medewerkers en degenen die belangeloos bezig zijn in en rond de kerk. De rest. het grootste deel, zou ik vanzelfsprekend in de res tauratie van de kerk stoppen." Door Jelle Gunneweg Vlaardingen - Precies vijftien jaar na dato heeft het voormalige gele genheidsbandje Bitch, dat ooit eens in 1979 werd geformeerd voor een Stones-avond in de Vlaardingse sociëteit Assurance Tourix. de grote sprong aange durfd: een eerste CD. genaamd "Bitch Pieces'. „Dat we dit nog mogen meemaken," roept zanger Ivo de Reuver, zelf enigszins ver baasd in de begeleidende tekst in het CD-hoesje. Vanavond wordt het zilveren schijlje om negen uur gepresen- teerd in Zaal Harmonie aan de Schiedamseweg 51. Het optreden krygt nadrukkelijk een reünie- achtig karakter met de aanwezig heid van enkele ex-leden, fans van het eerste uur en een setlijst 'meftvéle'-niimrners-uit de jaren zestig. Voorafgaand aan deze 'happening* speelt de bluesfor matie Hard Again, met Ivo's zoon Kimmo op gitaar. Ooit droomden de vijf mannen van Bitch (naar een nummer van the Rolling Stones op de elpee Sticky Fingers) dat ze rijk en be roemd zouden worden, maar dat bleef al die jaren een illusie. „We zijn en blijven een simpel hobbv- bandje." Van enige roem was mis schien in de beginjaren sprake, toen ze zo'n beetje elke kroeg in de regio plat speelden met covers van de Beatles. Small Faces. Kinks en natuurlijk de Stones. Maar de opkomst van de disco gooide roet in het eten: het aantal optredens verminderde drastisch en jarenlang moesten de heren het vooral hebben van feesten bij particulieren en sportverenigin gen. Met de jaren tachtig kwam de omslag. Zo verzorgden ze en kele succesvolle optredens tij dens de Haring- en Bierfeesten, waar Bitch aL slotact het volks feest swingend ten einde mocht brengen. Voor leuke herinnerin gen moeten de muzikanten diep in hun geheugen graven. Plak boeken kunnen ze er niet op na slaan, want die zijn er niet. Maar als ze er goed voor gaan zitten, volgt de ene anekdote na de ande re. Eén van de absolute hoogte punten in hun carrière is volgens gitarist/percussionist Toby Witte de eerste keer dat 'We want more' vanuit het publiek werd geroe pen. Ook het optreden in Geldermai- sen staat in hun geheugen ge grift, toen door een vete tussen twee realiserende ploegen de barkrukken in het rond vlogen en het bloed op de ramen zat. Toby: „Maar we hebben het steeds over leefd en vreselijk gelachen. En gelukkig zijn we altijd betaald." Echt spelen kunnen ze niet, dat geven ze grif toe. Ivo: „Het mate riaal deugt wel, maar de vaardig heden ontbreken. We repeteren heel erg weinig, daai door klinkt het allemaal wat rommelig. Toch heeft dat ook z'n charme." Dc leden van Bitch moet het voor al van hun enthousiasme hebben. En het repertoire. Recht-toe- recht-aan-covers uit de jaren zes tig, met voor de afwisseling en kele nieuwere nummers van The Smithereens. REM en J. Geils- band. Elk optreden zien ze als een uitje: vijf mannen op leeftijd ge zamenlijk op pad. voor één avondje de dagelijkse beslomme ringen vergetend. Ouwe jongens krentebrood. Gitarist/zanger Ed Boender: „We hoeven er gelukkig niet van te leven, drie keer per maand is de limiet. Anders wordt het zo'n plichtmatige act en gaat het repertoire tegenstaan." Drie bandleden zitten in het on derwijs. Ed werkt bij het GAK en is mede-eigenaar van de Vlaar dingse Studio 't Pand waar de CD is opgenomen. En de drummer, die drumt. Hoe lang ze het nog met elkaar uithouden? Ivo: „In principe nog twintig jaar, maar we moeten geen karikatuur van onszelf worden." Toby: „Dat is nu toch al een beetje. Soms zie je het publiek kijken: wat een ouwe lul len. Maar als we gaan spelen, ver dwijnt dat vooroordeel snel." Bitch 'unplugged' in de studio van Radio Rijnmond. Foto Roei Dijkstra 'Falsig FIöx' is ssn Deens kasten- programma uitgevoerd in prachtig blank beuken en afgewerkt met een transparantlak die het blonde Scandinavische effekt versterkt. Wij vertellen u graag alles over dit schitterende programma. Waai eens aan. flQ" r OnOÜDfla3"5B0B3[ ixmnswOTPcm Markt 57 Vlaardingen Tel. 010 - 434 36 85 Kenny Ball and His Jazzmen (GB) Pasadena Roof Orchestra (GB) Piet Noordijk Quartet Jack Redler's Rhythm Club Trio Louis van Dijk Jarmo Hoogendijk Paul Connor (u.s.a.j Harry Verbeke West Coast Jazz Band Ma riska Veres Cees Slinger Rob van Bavel Presentatie: Fred Racké Aanvang 20.00 uur Toegang f 100,- Gepaste kleding gewenst Voor informatie: 01890 19019 Voorverkoop: alle V.V.V. bespreekburo's inhmm/- Holland Casino Rotterdam Rotterdams Dagblad010-4004206 LSSESjl Voor Jazz are hel Hotel Inntel 010-413 41 39 usSSS cfnita/f f rïtTERSEK REPROGRAFIE BV OWl/U bmtd Vrijdag 11 maart SCHIEDAM NPB-gebouw. Orgelconcert Aad van der Hoeven. 20.15u. Teerstoof. Mag het wat zachter, door: Lenette van Dongen. 20.30u. Filmhuis. Sin gle White Female. 21.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Stap-in-de- spot-show, 19.30u. Tussentijds (film). 20.30u. Vrije Academie. Le zing moderne architectuur in de 20e eeuw. 20.00U. MAASSLUIS Theater de Schuurkerk. Evergreen Jazzband, 20.30u. Immanuelkerk. Orgelconcert. 20.15u. ROTTERDAM Theater 't Kapelletje. Omzien m wrok, 20.15u. Luxor theater. Pur per, 20.15u. De Scheg. Petit Peu Show, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg. De Vuurproef. 20.15u. Dagelet-Célme. 20.30u. Theater Zuidplein De Benni's 20.15u, Lantaren/Venster. Har bour Connection. 20.30u. Bach 21.00u. De Doelen. Het Brabants orkest. 19.30u. Holland Casino. Ginger. 19.00u. De Larenkamp, The Dutch Swing College band, 20.15U. The Little cave. SUB 21.00u. Plan C. Herman en ik. 22.30u. Bierlokaal v/h Schoone- wiï. Rumble fish. 22.30u. SKVR- school Centrum-Oost. Harpuitvoe- rtngl9.00u, Centrum-West. Jam sessie, 19.30u.TheaterZuidp!ein. JJ.C. Helder Band. 20.30u. Nighttown. De Kunstbende. Thea ter de Evenaar. Onowaly-o, 20.15u. Zaterdag 12 maart SCHIEDAM Scholengemeenschap Spierings- hoek. Toneelvoorstelling Intermez zo, 20.00u. Teerstoof. Konijnen, schoenen en de schepper, door: Els de Schepper, 2O.30u. Boerderij landvreugd. Rommelmarkt, 10.00- 16,00 uur. De 4Molens. Dansen voor 50+, 19.00u. Podium. Say no more, 22.30u. Filmhuis. Presumed Innocent. 21.30 uur. De Tamboe rijn. Solistenconcours Harpe Da vids. 15.30u. VLAARDINGEN Vredeskerk. Katuitde Ruimte (film) 14.00u. Stadsgehoorzaal. Tus sentijds (film), 20.30u. Finale Groot Vlaardings Songfestival. 20.15u. LijnbaanhaL Vlooienmand:. 9,00u. MAASSLUIS Theater de Schuurkerk. Evergreen jazzband, 20.30u. Gymzaal Par- kietstraat. Start kilometervreter- mars, 8.00 tot lO.OOu. Konings hof. Postzegelruilbeurs. 13.00u, Zondag 13 maart SCHIEDAM DC de 4Molens. Contactmiddagen ruilbeurs. 13.30u. DC de Woud- hoek. Dansmiddag, 13.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. De tovenaar van os (film), 15.00u. Brunchconcert. aoor: Trio Han de Vries, 15.00u. Brunch. 13.00u. Lijnbaanhal. Ver- zamelaarsbeurs. 9.00u. MAASLAND Sporthal de Hofstede. Darttoer- nooi, 13.00u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'De klei ne blonde dood' (al) dag. 11.45- 2.15-4.45-7.15-9.45. Alhambra 2: 'The Firm' (16) dag. 8. ma. ook 1.15-4.30. Calypso 1: 'In the name of the father' (16) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso-2: 'Aladdin' (al) dag. 1.15-4-6.45. 'The remains of the day' (al) dag. 8.45. Cafypso- 3: 'The Joy Luck Club' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 1: 'Mrs.Doubtfire' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Demoli tion Man' (16) dag. 4-6.45-9.30. ma.di.ook 1.15. Cinerama 3: 'Carli- to'sWay' (16) dag. 1.15-4.30-8.15. Cinerama 4: 'Kalifomia' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. ma.di.ook 1.15. Corso: 'Schmdler's List' (12) dag. 2-8. imax Theater: "Sharks' (al) dag. 2.4.8.30. 'Mountain Gorilla' (al) dag. 1-3-7.30. 'Het grote 8arnere Rif' (al) dag. 11. 'Speed Picture Holland' (al) dag. 12. 'Cape fear' (16) za.9.30. Lantaren/Venster 1: 'Trois couleurs; B)anc" (16) dag. 8- 10 zo.wo.2. Lantaren/Venster 2: 'Strange fish' vr.9.30. filmsvan Rene Hazenkamp en '4 Tokens' za.zo.8. Films van Janneque Draisma en 'KontaktTriptychon' za.zo.9.30. 'Ci tes Cilés'. 'E! Manachi' (16) dag.be- h.di. 10.30. LantarerVVenster 3: 'Naked' dag.7.30-10zo.2Lanta ren/Venster 4: 'The Snapper' dag (beh.ma)lO) 8-10zo.2. Lumière 1: 'Free Willy* (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumière 2: 'Wayne'sworld 2' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumiè re 3: 'Mrs.Doubtfire"(al) dag. 1.15- 4-6.45-9.30. Lumière 4: 'The hou se of the spirits' (16) dag. 815ma ook 1.15-4.30. Rex: 'Lecher' (18) dag.vanaf 12 doorl.voorstelling. Thalia: "The three musketeers' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1