erweg 9 Twaalf huurders kunnen hun flat kopen 'Vooral in de crisistijd was het tobben' Songfestival met echte finale: jurylid Putman loopt boos weg Ondernemers vragen vrij baan voor auto Gemeentelijk Woningbeheer Schiedam wil meer variatie in Nieuwland Groeiende islamitische school krijgt noodlokalen genda Veiliger fietsen in binnenstad Maassluis Politie pakt drugsdealers Automobilisten raken slaags Autodieven aangehouden Aanrijding door alcohol Dode in singel was epilepticus Negen dronken bestuurders Brandstichting in slooppanden 'PvdA wordt als CD behandeld' Knalapparaat verjaagt duiven Rotterdams Dagblad Maandag 14 maart 1994 Vlaardingen - Na drie weken on derzoek heeft de Viaardingse po litie in verband met de handel in verdovende middelen, negen Vlaardingers aangehouden. De mannen, tussen de 18 tot .27 jaar, bekenden het afgelopen halfjaar te hebben gehandeld in cocaïne, speed. XTC en LSD. Enkele van hen opereerden als tussenhande laren en voorzagen anderen van drugs. Een aantal van de verdach ten is inmiddels voorgeleid aan de officier van justitie. Vlaardingen - Twee automobilis ten zijn zaterdagmiddag op de Hoylsingel met elkaar op de vuist gegaan uit onvrede over eikaars rijgedrag. Een van hen, een 24-ja- rige Vlaardinger, sloeg de ander met een kruissleutel op het hoofd en tegen het bovenlichaam. De man, een Hagenaar, moest met een ingeklapte long en enkele ge broken rit'- r. worden opgeno men in h-.. Holyziekenhuis. De dader werd aangehouden en inge sloten. Vlaardingen/Delft - Een 23-jarige Vlaardinger is zondagmorgen vroeg in Rotterdam gearresteerd op verdenking van een autodief stal. De verdachte reed in een au to die een dag eerder aan de Mag noliastraat was gestolen. In Delft zijn vanochtend rond half 'vier twee Maassluizers van 21 en 23 jaar aangehouden. Ze werden aangetroffen in een personenauto die zaterdag 26 februari in de Maassluise Heldringstraat was ontvreemd. De verdachten zijn ingesloten voor nader onderzoek. Vlaardingen Een42-jarige Schiedammer is gisteren zyn rij bewijs kwijtgeraakt nadat hij on der invloed van alcohol een aan rijding had veroorzaakt. Hij ver zuimde op de Van Hogendorplaan voorrang te verlenen aan een 23- iarige Viaardingse automobiliste. Een blaastest wees-uït-datdeman te veel had gedronken. Tegen hem werd tevens een proces-ver baal opgemaakt. Schiedam - De man die woens dagochtend dood in de singel bij de Stadhouderslaan in Schiedam werd aangetroffen, is een 37-jari- ge Fransman. De Sehiedamse po litie is er vrijdag na een uitge breid onderzoek in gestaagd zijn identiteit te achterhalen. De man, afkomstig uit Lyon, was dinsdag opgenomen in het nabij gelegen Schielandziekenhuis we gens epileptische aanvallen. Hij had woensdagochtend vroeg het ziekenhuis verlaten omdat hij niet verder behandeld wilde wor den. De politie vermoedt dat de Fransman per abuis het water is ingelopen. Voor een misdrijf zijn geen aanwijzingen gevonden. Vlaardingen - Tijdens een alco holcontrole. die in de nacht van zaterdag op zondag in verschil lende delen van Vlaardingen werd uitgevoerd, zijn negen auto mobilisten betrapt op het rijden onder invloed. Drie van hen kre gen een boete en een rijverbod. Van drie anderen werd het rijbe wijs ingevorderd vanwege het ho ge alcoholpromillage (1.35 en 1.65 promille) en het weigeren van een bloedproef. Vlaardingen/Maassluis - De Viaar dingse brandweer heeft vrijdag avond groot materieel ingezet om een fikse brand aan de Spoorsin- gel te blussen. De uitslaande brand begon in een slooppand en sloeg over naar meerdere leegs taande gebouwen. De spuitgasten hadden enkele uren nodig om de fik onder controle te krijgen. Ver moed wordt dat de brand is aan gestoken. In de nacht van zaterdag op zon dag moest de brandweer van Maassluis uitrukken voor een brand in een oud bedrijfspand aan de P. J. Troelstraweg. Onder zoek leerde dat brandstichters aan het werk zijn geweest. Schiedam - Twaalf huurders van een blok portiekwoningen aan de Mgr. Nolenslaan worden in de gelegenheid gesteld hun huis te kopen van Gemeentelijk Woningbeheer Schiedam (GWS). De exacte ligging van het blok wil de woningcorporatie nog niet bekend maken en ook over de verkoopprijs worden geen mededelingen gedaan. Het afstoten van dit blok, dat al gedeeltelijk is opgeknapt, is voor GWS een experiment. Afhanke lijk van de ervaringen, zal Schiedams grootste huisbaas in Nieuwland later mogelijk meer woningen gaan verkopen. De proef komt voort uit het idee van de PvdA om de verkoop van huurwoningen in Nieuwland te onderzoeken. De PvdA wilde zo'n onderzoek om de in het kader van de stadsvernieuwing voorgeno men sloop van bepaalde woon blokken te voorkomen. Het expe riment aan de Nolenslaan is ech ter nadrukkelijk niet bedoeld als alternatief voor sloop, schrijft GWS-direeteur Ton Verdoes in zijn advies aan burgemeester en wethouders. Woningbeheer ziet de verkoop uitsluitend als een aanvullend middel om de eigendomsverhou dingen in Nieuwland te wijzigen. In die wijk staan grotendeels huurwoningen. Met meer huisei genaren verwacht men het finan ciële draagvlak van de wijk te ver breden. Daarom zijn voor het ex periment juist geen eventuele 'sloopblokken' onderzocht, maar integendeel woningcomplexen die zeker gehandhaafd zullen blij ven. Kleine schaal Voorzichtigheidshalve is gekozen voor een proef op kleine schaal. Argument hiervoor is, dat erva ringen elders in Nederland uitwij zen dat er problemen ontstaan na de verkoop van woningwetwonin gen. De financiële lasten worden voor de bewoner vaak te rooskleu rig voorgesteld. In de praktijk blijkt dat veel kopers moeite heb ben hun financiële verplichtin gen na te komen. Vaak hebben ze ook geen geld voor onderhoud. Dat kan leiden tot verpaupering: sommige woningen in een flat- blok worden keurig opgeknapt en onderhouden, andere verpaupe ren zienderogen. Daarom wilde GWS eerst een - vertrouwelijk - onderzoek naar de financiële draagkracht van de huurders, voordat een proefblok' werd aan gewezen. Als garantie heeft de woningcorporatie ingebouwd dat ze voor huurders die niet willen kopen zelf huisbaas blijft. Ook als het experiment slaagt, kan er volgens Verdoes geen sprake zijn van verkoop van wo ningwetwoningen op grote schaal. Wel is hij voorstander van het verbouwen van bestaande flats in Nieuwland tot terraswo ningen, met de bedoeling dit type in de verkoop te doen. Ook dat wordt gezien als een middel om meer variatie in de wijk te berei ken. Verkoop van de schaarse eengezinswoningen in Nieuw land moet volgens Verdoes wor den uitgesloten. Schiedam - Ze kennen elkaar van de zang, Jacoba Krabbendam en Gijsbertus de Bruin. Al meer dan 65 jaar, want voordat ze in 1929 trouwden kwamen ze na tuurlijk al geruime tijd bij elkaar over de vloer. De eerste jaren wa ren hartstikke leuk. herinnert de bruid zich, maar in de crisistijd was het tobben. Haar man werd ontslagen bij de gemeente Schiedam omdat de op zichter een zoon had die op De Bruins baantje aasde. En toen moest het jonge gezin zien rond te komen van de steun. „Dat was moeilijk hoor," vertelt mevrouw De Bruin. „Hij heeft negen jaar zonder werk gelopen. We leefden van de steun, van een grijpstui- ver. Maar we hebben het gerooid, zonder dat we ooit één cent heb ben gepoft Want daar ben ik nooit aan begonnen." De oorlog was ook niet zo'n leuke tijd. „Gelukkig heb ik m'n man thuis kunnen houden. Op een keer, toen er een razzia was, heb ik 'm verstopt. Anders hadden ze 'm meegenomen naar Duitsland." Na die nare periode brak einde lijk de welvaart aan. Het gezin tel de inmiddels vijf kinderen, en die hebben gezorgd voor twaalf klein kinderen en dertien achterklein kinderen. Het werd dan ook een heel huisvol, op de 65-jarige brui loft gisteren in zaal Beatrix. Het dagelijkse leven van het echt paar verloopt niet zo turbulent meer als vroeger, vertelt de bruid een beetje spijtig. De tijd dat ze samen allerlei klusjes opknapten bij voetbalvereniging HBSS is voorbij. Dat kan niet meer, we gens hun hoge leeftijd. Hy is 86, zij 83. „Maar we missen het wel hoor, die gezelligheid. We maken het tegenwoordig samen maar een beetje knus in huis. M'n man helpt in het huishouden, want daar ben ik niet zo goed meer toe in staat. Verder hebben we het goed, samen." Bij HBSS doen ze sa men geen klusjes meer maarthuis staat het echtpaar De Bruin na 65 jaar huwelijk regelmatig naast elkaar inde keuken. Foto Roel Dijkstra Maassluis - De PvdA in Maas sluis is laaiend over de wijze waarop de coaltiepartners (6DAr WD en D66) tot een collegevor ming zijn gekomen.; Lijsttrek ker Heter Kromdijk voelt zyn partij op een onwaardige manier aan de kant gezet „We worden behandeld alsof we Centrumdemocraten zyn," uitte hij zaterdag tijdens de openbare bijeenkomst waarbij het pro gramma Op Hoofdzaken werd behandeld,zijn onvrede. „Onge hoord. De verklaringen van Woudstra (CDA) dat we nooit op telefoontjes hebben gereageerd, zijn gelogen. Dat past bij de ma nier waarop de coalitie is ge vormd." Woudstra: „De PvdA zou ons te rugbellen. Dat is nooit gebeurd. Ook is ze "niet met een kandi daat-opvolgervoorwethouder Wustrow gekomen." Bebe- sehuldigmg dat-de .coaliÜe.aeh^ ter dé" mg,van'de PvdA;is vormei wijst hij van de hand::;$k. „We rijn," zegt Kromdijk, :,;pas op de hoogte gesteld nadat de drie partijen overeenstemming hadden bereikt. Een belachelij ke situatie. Al die telefoontjes waar Woudstra over spreekt, zijn niet gepleegd. Overigens hebben we wel degelijk een kan didaat-wethouder genoemd. Meerdere, zelfs.Dat is gebeurd op de laatste forumavond." Naast CDA, WD en D66 onder steunt ook RPF/SGP/GPV het nieuwe college. Groenlinks heeft zaterdag bekend gemaakt hier niks voor te voelen. Woud stra denkt het programma deze maand rond te krijgen. Schiedam - De leerlingen van de islamitische basisschool El- Furkan in Schiedam worden met ingang van het nieuwe schooljaar in één complex ondergebracht. Omdat het leerlingenaantal nog altijd stijgt en zowel het hoofdge bouw als de dependence te klein wordt, worden acht noodlokalen in gebruik genomen. De school telt momenteel 214 leerlingen en heeft een stop ingevoerd. Voor nieuwe leerlingen bestaat een wachttijd van een jaar. El-Furkan opende in 1990 haar deuren en kent de laatste jaren een forse ieerlingengroei. Met in gang van dit schooljaar bestond behoefte aan huisvesting voor twaalf groepen leerlingen, terwijl het hoofdgebouw aan de Eduard van Beinumlaan slechts vijf groe pen kon plaatsen. Daarom is in middels een aantal groepen tijde lijk ondergebracht in een school gebouw aan de Iepeniaan. Ver wacht wordt dat El-Furkan er in het nieuwe schooljaar een der tiende groep bij krijgt. Omdat bei de gebouwen uit hun jasje zijn ge groeid, zag het ernaar uit dat leer lingen in een derde locatie ge huisvest moesten worden. Daarop ondernam het schoolbe stuur actie en vroeg de dienst Educatie van de gemeente te on derzoeken of alle leerlingen on dergebracht konden worden in écn schoolcomplex. Dat resulteer de in een toezegging van het mi nisterie van Onderwijs zeven noodlokalen bij het hoofdgebouw neer te zetten. Omdat volgens de huidige prognose met ingang van het schooljaar 1994/1995 het aan tal noodzakelijke noodlokalen acht zal bedragen, is besloten er nog eentje aan toe te voegen. De bouw van de lokalen (kosten: ruim een miljoen gulden) moet voor de komende zomervakantie zijn gerealiseerd zodat ze bij aan vang van het nieuwe schooljaar in gebruik kunnen worden geno men. De populariteit van El- Furkan zit 'm volgens directeur A.R. van Zichem in het feit dat de school aansluit op de geloofsover tuiging van vele ouders. „Ik noem El-Furkan geen islamitische school maar een gewone basis school op islamitische grondslag. Het islamitische geloof staat voor op maar er wordt normaal in het Nederlands les gegeven. Daar door kunnen we onze leerlingen goede perspectieven bieden. Ze stromen moeiteloos door naar het voortgezet onderwijs." Door Ben van Haren Vlaardingen - Het autoverkeer in en rond Vlaardingen moet meer vrij baan krijgen. Dat is goed voor de economie van de stad en der halve voor het welzijn van haar bewoners. Die redenering hante ren de ondernemersorganisaties IKV en OVO in hun dringende ad viezen aan de pas gekozen nieu we raadsleden. Voorzitter Frans Kuil van Indus triële Kring Vlaardingen en Arie Wapenaar van de Organisatie Viaardingse Ondernemers heb ben de wensen bij de politici ge deponeerd. Weg met alle busbanen en andere beperkingen in het wegennet. Verder de Marathonweg naar. Vier banen, rijksweg 19'door Midden- Delfland, een Oranjetunnel ten westen van Maassluis, meer ont- stuitingswegen en een maximum snelheid van 70 kilometer in de stad. Milieuregels Ook dient de gemeente niet lan ger milieuregels voor te schrijven maar leiding te geven aan een be wustwordingsproces waarin be drijven en inwoners zelf verant woordelijk rijn voor het toepas sen van wettelijke normen. Ook vervuilende bedrijven moeten zich weer in Vlaardingen kunnen vestigen. Glasbakken mogen niet 'óp parkeerplaatsen staan en vuil containers niet aan de voorkant van winkelcentra. De gemeente moet tegen lagere tarieven zelf de lantaarnpaalre clame in handen nemen. Verder de precariorechten, grondprijzen en gemeentelijke tarieven verla gen. De nieuwe huren in het ge moderniseerde Liesveld zijn straks voor plaatselijke winke liers niet op te brengen. Extra geld zal de gemeente beschikbaar moeten stellen voor verbetering van industriegebieden en voor de VW en het oppoetsen van het imago van Vlaardingen als 'Groe ne oase in het grootste industrie gebied'. In een deel van de Broekpolder moeten koopwoningen worden gebouwd, maar het huidige groen in de stad dient gehandhaafd te blijven. De nieuwe trambaan moet van Holy, via het stadscen trum naar NS-station Vlaardin- gen-Oost en Vijfsluizen gaan. Deze en nog meer wensen gaven de Viaardingse ondernemers op een lijstje mee aan politici van al le partijen, mei het verzoek er bij het schrijven van een collegepro gramma rekening mee te houden. Door Nathalie Lans Vlaardingen - Zanger of zangeres zijn is nog steeds voor veel men sen een droom. Niet alleen jon gens en meisjes van achttien jaar maar ook vrouwen en mannen van middelbare leeftijd kicken op strakke glimmende kleding, ap plaus, publiciteit en bloemen. Dat bleek zaterdagavond tijdens de vijfde editie van het Viaardings Song- en Playbackfestival, waar van de winnaars werden de groep Split Five uit Maassluis en Borin- da Deelen uit Groot Ammers. Organisatrice en presentatrice Rita Young verwelkomde met het lied Vlaardingen mijn stad' het 200 koppen tellende publiek in de Stadsgehoorzaal nadat loco-bur gemeester John Ranshuijsen de show officieel had geopend. Het publiek was duidelijk voor de an dere 'artiesten' gekomen. De negen mini-playbackers, die de finale hadden gehaald, verte derden meer met hun optredens. In de finale van het mini- playbackfes- tival, waarvan de VPRO tele visie-opna men maakte, imiteerde Ke vin Brouwer de Pizzaman André van Duijn. Foto Roel Dijkstra Vlaardinger - In de Broekpolder klinken de laatste dagen herhaal delijk luide knallen, alsof er wordt gejaagd. Het lawaai wordt echter niet veroorzaakt door ge weerschoten, maar door een knal apparaat dat in de polder is neer gezet door jagermeester Blom, die er voor verantwoordelijk is dat er geen schade aan de gewas sen wordt aangericht door dieren. Het luidruchtige apparaat moet wüdc houtduiven van de akkers verjagen. De akkers zijn net ingezaaid, en duiven pikken daar graag een graantje van mee. Dat komt boer Van Woerden op schade te staan. Daarom blijft de knallende vo gelverschrikker zyn werk doen tot de zojuist ingezaaide gewas sen wat verder zijn doorgegroeid. Het gaat om koolzaad, tarwe en gerst. Tegen de oogsttijd zal de apparatuur weer uit de kast wor den gehaald, want dan zyn de ge wassen opnieuw 'schadegevoe- lig'. Vooral de kleine Selja Pasalic die met een vriendje een scene uit de film Grease nadeed stal de show. Merkwaardig genoeg kwam het talentvolle duo slechts in aanmer king voor een gedeelde zevende en zesde plaats. Winnares van de piaybackers werd de twaalfjarige Dorinda Deelen uit Groot Am mers, die Madonna imiteerde. Zij kreeg bovendien voor de goede uitvoering een beker van Marten Putman, directeur van de Stads gehoorzaal. Hij vond haar het grootste talent van de avond. Daar waren de meningen echter over verdeeld. Bij de act van Do rinda kwam het meer op dans dan op zang aan. En hoewel zij zich goed kan bewegen, waren de dansprestaties van Michael Ma- duro, die Michael Jackson play backte, en van Seija Pasalic en ook Marieke van Oostroom niet slechter. Gelet op öc gehele uit straling, dus acteren en zingen, kwamen Peter Groen als Marco Bossato en Kevin Brouwer als Pizzaman André van Duijn, het best uit de verf. Zij werden res pectievelijk tweede en vierde. Mi chael Maduro verdiende volgens de jury een derde plaats. Niet alleen het publiek, maar ook de leden van de juiy verschilden van mening bij de beoordeling van de kandidaten. Dat bleek tij dens de uitreiking van de prijzen aan de kandidaten van het song festival. Eigenlyk had iedereen verwacht dat Monique le Blanc, die zelf een Nederlandse versie van een nummer van Barbara Streisand schreef, nummer een zou worden. De Rotterdamse kwam echter niet verder dan de derde prijs. Patty Gysel en de groep Split Five ringen haar voor bij naar de tweede en eerste plaats. Jurylid Marlen Putman begreep niets van die uitslag. „Ik ben op gestaan en weggegaan. Er heeft blijkbaar iemand hele hoge pun ten voor die anderen zitten geven. Het klopt niet. Die Monique le Blanc heeft de eerste prijs ver diend en niet Split Five. Die groep was trouwens veel minder dan vorig jaar toen zij ook eerste werd. En hoe zij eruit zagen, in van die hobbezakken. Nee, dat klopt niet." Terwijl de echte Saskia en Serge hun best deden de toeschouwers in de zaal te laten meezingen met hun countryrepertoire, waren er achter de schermen boze, teleur gestelde maar ook blijde gezich ten te ontdekken. Een toepasselij ker glamoureind voor een song festival had niet gekund. Maandag 14 maart ROTTERDAM /t Rotterdamse Schouwburg. Konin gin Moeder, 20.15u. Holland Casi no. Crossroads. 19.00u. Rotown. Sonny Griffin, 22.00u. RSG. Tan- denloze Jim. 22.30u. Zaal de Unie. Mind the Gap: In den vreemde 20.30u. Dinsdag 15 maart SCHIEDAM Podium. Jamsessie olv Donald 21.00u. ROTTERDAM Luxor Theater. Purper. 20,15u. Rotterdamse Schouwburg. Konin- - gin moeder, 20.15u. Theater Zuïd- pleïn. De Berini's, 20.15u. Dizzy. Free Kick, 22.00u. De Doelen. Ne derlands blazersensemble en slag werkgroep Den Haag, 20.15u. Ver- meer Quartet (Chicago). 20.15u. Holland Casino. Crossroads., 19.00u. Zaal de Unie, Kwestie, 20.30u. Woudestein. Studium Ge*- nerale Cultureel, 16.30u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'De klei-, ne blonde dood' (al) dag. 11.45- 2.15-4.45-7.15-9.45. Alhambra: 2: The Firm' (16) dag. 8, ma.di.ook' 1.15-4.30. Calypso 1: 'In the name- of the father' (16) dag. 1.15-4? 6.45-9.30. Calypso-2: 'Aladdin- (al) dag. 1.15-4-6.45. The remains' of the day' (al) dag. 8.45. Calypso- 3: The Joy Luck Club' (12) dag. 1,15-4-6.45-9.30. Cinerama 1 'Mrs.Doubtfire' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Demoli tion Man' (16) dag. 4-6.45-9.30/ ma.di.ook 1.15. Cinerama 3: 'Carii- to'sWay'(16) dag. 1.15-4.30-8.15. Cinerama 4: 'Kalifomïa' (16) dag 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4-- 6.45-9.30, ma.di.ook 1.15, Corso: 'Schindler'sList' (12) dag. 2-8.lmax Theater: 'Sharks' (al) dag. 2.4.8.30. 'Mountain Gorilla' (al)> dag. 1-3-7.30. 'Het grote Barrière. Rif (al) dag. 11. 'Speed Picture Holland' (al) dag. 12. Lantaren// Venster 1: Trois couleurs: Blanc' (16) dag.8-10. Lantaren/Venster; 3: 'Naked' dag.7.30-10. Lantaren/ Venster 4: The Snapper' dag (beh* .ma)10) 8-10. Lumière 1: 'Free Wil ly' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lu-; mière 2: 'Wayne's world 2' (al) dag/ 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: 'Mrs.Doubtfire"(al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30, Lumière 4: The house of the spirits' (16) dag. 8.15, ma.di.' ook 1.15-4.30. Rex: 'Lechef (18)/ dag. vanaf 12 doorl. voorstelling Thalia: The three musketeers' (12)1 dag. 1.15-4-6.45-9.30. Maassluis - Fietsen in de bin- nenstad, zo meent de raads-;. commissie voor Verkeer en: Vervoer in Maassluis, moet:: veiliger kunnen. Daarom is - een reconstructieplan opge-r steld om de belangrijkste oost- west-route door het centrum geheel te voorzien van vrijiig- gende fietspaden. De veilige fietspaden moeten komen te liggen aan de P.C., Hooftlaan en de Korte en Lan- ge Boonestraat. De route sluit f met die voorzieningen aan óp de Westlandseweg én Laan .10- i 45, die al van afgebakende fietspaden zynvoorzien. Aan-;/ vankelijk/.vormde de Lijn-/ draaiersbrug over de Np- "d- vliet een knelpunt in de plan nen. Daar is inmiddels een op lossing voor gevonden. Aan weerzijden van de brug over/ de Noordvliet worden zoge-U noemde aparte; klapbruggen/ voor (brom)fietsers en voet-J gangers gerealiseerd. Aanleiding voor- het recon-Z structieplan is de uitkomst van een verkeersonderzoek 'T dat in 1992 is uitgevoerd. Daar uit bleek dat de P.C. Hooftlaan voor fietsers en bromfietsers onveilig is. Uit de ongevallen-' cijfers kon niet worden vastge- steld dat deze onveiligheid ook geldt voor de Korte en Lange Boonestraat. Wel is daar spra- ke van een onoverzichtelijke verkeerssituatie. Voor de aanleg van de fietspa- - den moeten aan beide straten parkeerplaatsen verdwijnen./ Op de P.C. Hooftlaan worden;j nog meer maatregelen getrof fen om de ;verkeersveiLgbeid* te dienen. De rijbaan wordt? versmald en krygt tussenber-/ men. Zodoende kunnen voet-/ gangers er makkelijker over#! '-'/l

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1