13 PvdA Schiedam laat GroenLinks vallen George Toth wint eerste slag om Sportfondsenbad Rotterdams Dagblad Brand na spelen met vuur Diefstal gevoelige klap voor Harley-specialist Peuters krijgen poetsles Westnederland versterkt positie op taximarkt 1^0^^WINKEL <\E Socialisten geven voorkeur aan college met D66 en WD Commissie bezwaarschriften: 'Adviezen GGD deugen niet' 'Schatgravers' weggestuurd Vijf auto's gestolen Inbreker gepakt na tip bewoners Zestig broeken weg uit rekken Jeugd vernielt op bouwterrein Vrijdag 18 maart 1994 Waterweg Regio Waterweg i Westhavenpiaats 22 3131BT Vlaardingen tel.; 010-2340055/fax.4349754 Door Peter de Lange Schiedam - De PvdA wil in een nieuw eollege van burgemees ter en wethouders niet verder met GroenLinks. De sociaal-de moeraten willen wel de samenwerking met D66 voortzetten, en het college uitbreiden met de WD. Die voorkeur legde PvdA- fractievoorzitter Gé Brouwer gisteravond op tafel tijdens een informatief gesprek dat door alle fracties uitde nieuwe raad, mi nus de CD, werd bijgewoond. Brouwer maakte de voorkeur van zijn fractie niet uit eigen bewe ging bekend. Hij kwam er pas mee op de proppen toen D66- voorman Marcel Houtkamp daar nadrukkelijk om vroeg. De mede deling was een klap in het gezicht van wethouder Bart de Leede van GroenLinks, die vorige week nog van de PvdA had begrepen dat het vertreKpunt voor een rneuw eollege de huidige coalitie (PvdA, D66 en GroenLinks) is. De gisteravond in het stadhuis geuite wens van de PvdA komt overeen met de eerste optie van de WD, die ook een 'paarse coali tie' nastreeft. D66 heeft echter verklaard zo'n samenwerking niet te zien zitten. Onderhande laar Adrie Reijnhout hield ook gisteravond een hartstochtelijk pleidooi voor een bijna raads- breed college, bestaande uit CDA, WD, PvdA, GroenLinks en D66. Ook voor CDA en GroenLinks is dit de voorkeursvariant. Alle par tijen leveren dan één wethouder. De PvdA voelt echter niets voor een vijfpartijen-constructie. Vol gens Brouwer kan een dergelijk college niet slagvaardig optreden. Ook Will van Wijk (WD) vindt zo'n 'oceaanbreed' college over bodig: hoe minder partijen er in het dagelijks stadsbestuur zitten, hoe minder politieke me ningsverschillen er binnenska mers hoeven te worden uitge vochten. De eenmansfracties Solidair '93 en Gemeentebelangen Schiedam zijn ook huiverig voor een super- brede constructie. ,,Dan valt iede re oppositie weg. De dood in de pot," verklaarde Arie van Loenen (Solidair '93). Oppervlakkig De PvdA liet gisteravond niet het achterste van de tong zien. De Leede kreeg geen bevredigend antwoord op de vraag waarom GroenLinks plotseling uit de gra tie is. Op het verzoek van het CDA om eens uit te leggen waarom de christen-democraten - de op één na grootste raadsfractie - steevast door de PvdA worden genegeerd, ging Brouwer slechts oppervlak kig in. Overigens verklaarde de PvdA-voorman in de wandelgan gen dat zijn partij een college met WD en CDA ook niet uitsluit. Die constructie maakt het mogelijk dat de sociaal-democraten twee wethouders leveren in plaats van één. Het gesprek in het stadhuis maakte duidelijk dat de onder handelingen voorlopig muurvast zitten. Om het overleg weer vlot te trekken zullen alle partijen ko mende week eikaars program ma's vergelijken. Aan de hand daarvan hoopt men tot keuzes te komen met welke partners men wel of juist niet in zee wil. De openbare onderhandelingen wor den volgende week zaterdag voortgezet. Of de CD (met vier zetels m de raad) daaraan zal deelnemen is niet duidelijk. De Centrumdemo craten waren gisteren niet uitge nodigd, en de vertegenwoordiger van de partij die op de publieke tribune zat maakte geen gebruik van de rondvraag. MM MM Getroffen bewoners troosten elkaar nadat brand uitbrak ïn een huis aan de M.C.M. de Grootstraat ïn Schiedam. Hoewel de ou ders naar hun zeggen voorzorgsmaatregelen hadden getroffen, zag één van de kinderen kans om een aansteker te pakken te krijgen. Dat leidde gisteren rond het middaguur tot de brand, waarbij een zijkamer helemaal uitbrandde. Andere kamers lie- pen net als een aantal aan hetzelfde portiek gelegen woningen, rook- en waterschade op. Foto Roei Dijkstra Schiedam - Ondernemer George Toth is door de Bezwaar- en Be- roepschriftencommissie van de gemeente Schiedam in het gelijk gesteld. Toth, sinds kort eigenaar van het inmid^l^ggsloteif Sport fondsenbad, diende bezwaren in tegen, het voorbereidmgsbesluit van de gemeente. Dat besluit was genomen omd^4^ ï&emesute an dere plannen neeft met de plek waarop het zwembad staat. Ge zien het advies van voornoemde commissie moet het besluit van tafel worden geveegd om Toth zijn gang te laten gaan. Het colle ge gaat zich nu over de kwestie buigen. De gemeente wil het binnenter rein achter de Burgemeester Knappertlaan een 'rustige' be stemming geven. Gedacht wordt aan een woonproject. In elk geval moet volgens de gemeente wor den voorkomen dat zich op de plek achter de Burgemeester Knappertlaan ongewenste ont wikkelingen voordoen. Dat werd gevreesd, omdat de haalbaarheid van de voort te zetten exploitatie werd betwijfeld. Dat was weer ge baseerd op het negatieve rapport van de brandweer. Er zou nogal wat verbouwd moeten worden om aan de eisen van de brandweer te voldoen. Toth zegt ervan overtuigd te zijn dit te kunnen realiseren. Hij wil het bad moderniseren en de nodi ge brandveilige maatregelen aan brengen. Het bevreemdt hem ovengens dat van de brandweer nu ineens maatregelen moeten worden genomen. Hij heeft een rapport uit 1987 in handen en be weert dat aan de daarin gestelde veiligheidseisen nimmer is vol daan Voor het eventuele woonproject moest een voorbereidmgsbesluit worden genomen om het bestem mingsplan aan te kunnen passen Door dat besluit werd Toth ge dwarsboomd in zijn voornemen het zwembad te renoveren alvo rens het met de zelfde functie te exploiteren. Zo lang het voorbe- reidingsbesluit met wordt inge trokken. komt de ondernemer niet in aanmerking voor een bouwvergunning en kan hij niet aan het werk. Volgens de Bezwaar- en Beroep- schriftencommissie is het niet duidelijk wat de gemeente pre cies met het terrein van plan is. Het is in elk geval in geen enkele beleidsnotitie aangegeven.Een voorbereidingsbé£föjf)zbü vfél op z'n plaats 2ijn geweest als gelijk was besloten tot nieuwbouw over te gaan. Daarom is de adviseren de instantie van,-t$eninfti4a1\£1\ geen aanleiding was om net door Toth bestreden besluit te nemen. De aangevoerde argumenten wor den 'onvoldoende steekhoudend' genoemd. 'Ten onrechte wordt gesteld dat het gebouw zijn huidi ge functie verliest,' luidt de on derbouwing van het advies om het voorbereidmgsbesluit in te trekken. Toth heeft het idee dat de ge meente een spelletje speelt. „Het is wel zeer toevallig dat, kort na dat ik een ambtenaar in vertrou- i^wen had_v^rtëld dat ik het zwem bad had gekocht, het voorberei dmgsbesluit werd genomen," zei hij in een eerder stadium. „Ik heb van de gemeente nog nooit mede werking gekregen." Maasland - Dieven met verstand van zaken hebben Van Buurens US Cycle Centre in Maasland de ze week een gevoelige klap toe gebracht Dinsdagmorgen in alle vroegte verdwenen vier peperdu re Harley Davidson-motoren uit de garage aan de Koningin Julia- naweg. Gezamenlijke -waarde: Untim 120.000 gulden. „Het waren bepaald jongens die wisten wat ze deden," meentieen medewer ker van het bedrijf. 'T De dieven zijn vermoedelijk met een vrachtauto komen voorrij den om de motoren af te voeren. Een getuigenoproep van Martin van Buuren in het huis-aan-huis- blad De Schakel had tot gister ochtend nog niets opgeleverd. Het lijkt erop dat omwonenden noch vroege voorbijgangers iets van de diefstal hebben gemerkt. „We kregen alleen iemand aan de telefoon die de avond tevoren een auto bij ons had zien wegrij den," aldus de medewerker van Van Buuren. „Maar aan die tip hadden we niets. We zaten name lijk zelf in die auto." Het bedrijf gaat er vanuit dat de diefstal is gepleegd door een yan de vele klanten. Om wie het gaat is uiterst moeilijk te achterhalen. De Maaslandse Harley-specialist ontvangtmotorrijders uit heel Nederland. „En aan iemands ge zicht kun je niet zien of hij van plan is iets te stelen. Maar waar schijnlijk hebben ze hier onopge merkt rondgeneusd en gedacht: er staat hier momenteel zoveel moois, we moeten snel eens te rugkomen." Drie van de vier gestolen moto ren zijn eigendom van Van Buu ren zelf. Het gaat om nieuwe mo dellen, de duurste uit de collec tie. De vierde motor behoorde paan een klant van het, Cycle-.Cen- tre, die zijn machine er had laten opknappen. „Voor die jongen is het helemaal sneu, want hij had zich er vreselijk op verheugd met het vooijaar te kunnen gaan rij den." De diefstal komt des te harder aan omdat het Maaslandse moto renhuis juist bezig was met een grondige renovatie die mede tot doel had diefstallen te voorko men. Want in de loods staan doorgaans een stuk of twintig motoren, die samen een behoor lijk kapitaal vertegenwoordigen. Met het aanbrengen van de be veiligingsapparatuur, het sluit stuk van de verbouwing, was net een begin gemaakt. Waren de dieven een paar dagen later ge komen, dan hadden ze geen schijn van kans gehad. Een reusachtig gebit helpt de peuters begrijpen hoe ze hun eigen melkgebïtten moeten schoonhouden. Foto Roei Dijkstra In het dagelijkse programma van peuterspeelzaal De Ukkenput in Schiedam-Zuid is de komende weken een extra activiteit opge nomen: tanden poetsen. Elke dag gaan de tandjes op elkaar voor een grondige poetsbeurt. Niet dat het met de melkgebitjes van de peuters slecht is gesteld, maar De Ukkenput neemt deel aan het project 'Mondje open, mondje dicht', dat door basisschool De Gorzen is opgezet. Doel ran het project, dat tot stand kwam in sa menwerking met de GGD Nieuwe Waterweg Noord en de schoollo- gopediste van de gemeente Schiedam, is kinderen van de speelzaal en leerlingen van De Gorzen op speelse wijze te leren hoe je het gebit moet verzorgen. De Ukkenput heeft speciaal voor de actie tandenborstels en pasta ingekocht. Tevens beschikt peu- Schiedam - Drie Westlandse taxi-bedryven. Van der Meer uit 's-Gravenzande, Fransen uit Naaldwijk en Van Veen uit Poeldijk zijn een samenwer kingsverband aangegaan met Eurolax in Schiedam. Doel van de samenwerking is versterking van de marktpositie in de regio's Den Haag en Rotter dam van de Westnederland- groep. Een aparte BV van dit openbaar-vervoerbedrijf is volle dig eigenaar van Eurotax en ook houder van een meerderheidsbe lang in de nieuwe BV die in het Westland gaat opereren. De nieu we BV heeft nog geen naam. Wel rijn er a) plannen voor een cen traal bedrijfspand m Naaldwijk van waaruit de activiteiten van de drie Westlandse partners zul len worden gecoördineerd. Euro tax blijft in Schiedam gevestigd. De drie taxibedrijven in het Westland hebben samen 106 per soneelsleden in dienst en be schikken over een vloot van 72 taxi's en busjes. Bij Eurotax wer ken 210 mensen. Dit bedrijf heeft een wagenpark van 120 taxi's en busjes. Westnederland had voor het aangaan van het nieuwe sa menwerkingsverband al een ze kere positie veroverd op de parti culiere Haagse vervoersmarkt met Westnederland Business Tax Rijswijk, een bedrijf met twintig personeelsleden en vijf tienvoertuigen. terleidster Connie Zee over echte tandartsspullen en een super- groot gebit. Door de kleintjes ken nis te laten maken met deze attri buten wordt gepoogd de angst die veelal voor de tandarts bestaat, weg te nemen. Het grote namaak- gebit dient om uitleg te geven over de tanden en kiezen. De scholieren van De Gorzen gaan nog een stapje verder. Ze bekij ken met behuip van zogenoemde plakverkiikkers of 2e hun tanden wel goed poetsen. Woensdag 23 maart komt de schoollogopediste op bezoek om uit te leggen hoe je het gebit gezond kan houden. Ook ouders uit de Zuidwijk met kinderen tot acht jaar worden m het project betrokken. Voor hen wordt maandag 28 maart in het schoolgebouw een ouderavond georganiseerd. Aan de orde ko men onderwerpen als duimen, vingerzuigen en speengebruik. Schiedam - De Bezwaar- en Be roepschriftencommissie m Schiedam is bijzonder ontevre den over de kwaliteit van de door de GGD verstrekte medische ad viezen. De Geneeskundige en Ge zondheidsdienst heeft de taak te adviseren over medische urgen- tieverklaringen voor woningzoe kende gehandicapten, maar doet dat volgens de commissie vaak onvolledig. Dit blijkt als gehandicapten voor de bezwaarschriftencommissie verschijnen omdat hen bijvoor beeld een financiële bijdrage om te verhuizen is geweigerd, of geen geld is verstrekt om de woning aan te passen. De voorzitter van de commissie, raadslid Gé Brou wer: „Met de adviezen van de GGD kunnen we meestal niks. De arts heeft summier iets op papier gezet, en aan de hand van gebrek kige gegevens kunnen wij na tuurlijk geen oordeel vellen. Wel iswaar wordt het advies meestal mondeling toegelicht, maar tel kens blijkt dat de arts pas tijdens de vergadering zijn papieren voor het eerst inkijkt. De GGD doet ook geen moeite gegevens na te trekken bij een huisarts of specia list. Alles bij elkaar een laakbare wijze van werken." De zaak is des te pijnlijker omdat de GGD de tweede achtereenvolgende in stantie is die de bezwaarschrif tencommissie gebrekkig infor meert, Aanvankelijk werd de commissie geadviseerd door de Gemeenschappelijke Medische Dienst (GMD). De commissie was niet erg te spreken over de kwali teit van deze adviezen en hoopte dat de GGD het beter zou doen. Dat blijkt niet het geval. Klachten over de uitvoering van de Regeling Geldelijke Steun Huisvesting Gehandicapten blij ven daarom moeilijk te beoorde len, stelt Brouwer. „En bij gebrek aan voldoende gegevens krijg je als commissie de neiging de kla ger maar gelijk te geven." Brou wer waarschuwt in het laatste jaarverslag van de commissie ook voor de juridische gevolgen van gebrekkige advisering. Een kla ger die naar een advocaat stapt omdat hij het met een beslissing met eens is, zal door de rechter waarschijnlijk in het gelijk wor- den gesteld. De commissie heeft burgemeester en wethouders van Schiedam verzocht 'enige aan drang' uit te oefenen op de GGD om er voor te zorgen dat de artsen hun werk zorgvuldiger doen. GGD-directeur Van der Meer is onaangenaam verrast door de kri tiek in het jaarverslag. De com missie heeft nooit contact gezocht met de GGD om zich te beklagen. Ook sommigen binnen de com missie zouden de kritiek overdre ven vinden, heeft Van der Meer begrepen van gemeenteraadslid Roosen. De GGD-directeur relati veert de aanmerkingen in het jaarverslag met de constatering dat van de 24 ingediende be zwaarschriften er slechts twee ge grond werden verklaard. In de overige gevallen was het advies van de GGD kennelijk voldoende. Dat het aantal bezwaarschriften de laatste jaren is gehalveerd, lijkt Van der Meer ook geen slech te score. „Het verhaal klopt dus niet. Maar het lijkt me zeker aan leiding voor een gesprek met de commissie." Schiedam - De politie heeft gisteren op de grote bouw plaats aan het Broersveld drie 'schatgravers' weggestuurd. Zoals al meerdere keren is ge beurd sinds het gebied in het centrum van Schiedam is open gegooid voor nieuwbouw, ko men daar geregeld mensen snuffelen met detectoren. Vol gens een woordvoerder van de politie is dat echter verboden zonder vergunning van burge- - meester en wethouders, omdat - het om een stukje beschermd stadsgezicht gaat. Schiedam/Vlaardingen - In Schiedam zijn gisteren vier auto's gestolen. Eén daarvan, die 's nachts was weggehaald van de Burgemeester Honnerlage Grete- laan, is gisteravond al weer terug gevonden in Rotterdam. De ande re auto's die zijn gestolen, ston den in de Jan van Avennesstraat, Sint Liduinastraat en op de Bui- tenhavemveg. In Vlaardingen werd aan de Graaf Adolfiaan een Volkswagen Cabriolet gestolen Ook aan de Handelstaat was een autodief actief, echter zonder suc ces. Om er met de auto vandoorte kunnen werd het contactslot ver nield. Vermoedelijk doordat bij het wegrijden het stuur in het stuurslot viel, heeft de dader het voertuig midden op de weg laten staan. Een Opei Kadett die eerder deze week in Vlaardingen werd gestolen, is in Rotterdam terug gevonden. De bedrading van het contactslot was doorverbonden om met het voertuig te kunnen rijden. Vlaardingen - Dankzij een mel ding van buurtbewoners heeft de Vlaardïngse politie gisterochtend een 33-jarige inbreker kunnen aanhouden. De man, zondervaste woon- of verblijfplaats, had inge broken in een woning aan de Em- mazijstraat in de Oostwijk. By zijn aanhouding bleek de man twee paspoorten, een trouwboek je, eurocheque en vierhonderd gulden te hebben gestolen. Schiedam - Bij een kledmgboe tiek aan de Hoogstraat in Schiedam is gisternacht ingebro ken. De daders hebben kans ge zien om zestig spijkerbroeken uit de rekken te grissen en mee te ne men. Voor een winkelier m de Hof van Spaland liep het gisteren be ter af. Daar betrapte het personeel een vrouw op winkeldiefstal. Hoe wel de dader wist te vluchten, liet ze in paniek wel haar tas vallen waardoor het voor de politie een koud kunstje ts om de dievegge^ achterhalen. Schiedam - In en rond woningen- in-aanbouw aan het Laurierpad ffl Schiedam zijn gisteren diverse vernielingen aangericht. Er gin gen stenen door gloednieuws ruiten, dakpannen werden kapot gegooid, goten vernield en muren van schuurtjes beklad. Uit een bouwkeet is verder nog een wa terpas gestolen. De politie gaat» van uit dat de vernielingen zyfi gepleegd door jeugdigen. Örie dalen jietvi winst fiat 1 mark £ch i van d zetgrc

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2