Waterweg 13 Applaus galmt na over musical AÉSfe >v 1° <0- ef bij M* 'Brood uit het water' eindigt met heuse jenever in de kruik Meer kans, meer geld, bij Geen bushalte voor Meerpaal AUSTRALIAN TRAININGSPAKKEN FILA TRAININGSPAKKEN Hoeperdepoep Arie van Loenen draagt voorzittershamer over Beelden van albast in de Staatsloterij Bewoners krijgen gelijk bij protesten tegen dagverblijf V ZATERDAG 26 MAART van 599.- nu voor 399. van 399.- nu voor 275. van 299.- nu voor 149. van 299.- OP=OP NOVOTEL HARGALAAN 2 SCHIEDAM J> <i>v A. Topmode-".- op haar best bij Alja. In een.mix van uitersten. Met verrassende kleuwëndingen en aparte contrasten. Actuele mode met de kwaliteit van louter topmerken. Rotterdams Dagblad Woensdag 23 maart 1994 tos van Poppe s tegenpartij kwam ik nergens de kreet 'Weg met de hondenpoep tegen. Van alies en nog wat hebben de partijen beloofd, maar de dampende kroket van on,e trouwe viervoeter, die hoog op de ïrntatieagenda staat, hebben v- over het hoofd gezien De hondendrol figureert regelmafig in de krant, Wageningse onder zoekers hebben vastgesteld dat de drol in staat is wilde orchideeën te verdrijven ten gunste van brandnetel en braam. De Vlaardingse ae- meenteraad toog zich eerder deze maand over het dampende pro bleem. En in de VOP (Vlaardmgen) gaat een meneer langs de huizen om handtekeningen op te hiüen tegen de drollen op het grasveld van het Mendelssohnplem. Konsumenten Kontakt stelde vorig jaar vast dat er in Schiedam meer honden mn dan m Viaardingen; toch ondervinden Schiedam mers nauwelijks meer hinder van de uitwerpselen, aldus KK Dat ton toee dingen betekenen: Schiedammers kankeren minder dan Vlaardingers, of: de Schiedarnse honden produceren armzalige mi- ni-kroketjes. Schiedam legt nu 130.000 gulden op tafel voor een poepzuiger. Vlaar- dingen doet het anders: het wil een 'mentaliteitsverandering bij hon- debezitters' bewerkstellingen, er komen gedoogzones en een verbo den gebieden voor honden; dat alles ondersteund door een voorlich tingscampagne. Zou het helpen? Godfried Bomans beschrijft in Pieter Bas (1948) een hilarische scène. De kleine Jozef toont zijn drie broers zyn po met in houd. „En wij bezagen het werk met de ogen van kenners, die weten wat de prijs is, en zeiden dat het een 'knaap1 was, terwijl de gelukkige eigenaar met een dankbaar lachje de hulde in ontvangst nam." Wanneer de literatuur de lof van de drol bezingt, wordt het natuur lek nooit wat met de oorlog tegen de hondendrol. En zolang tijdens feesten iedereen uit volle borst Hoeperdepoep (zat op de stoep enz.) meezingt, kunnen we het helemaal wel vergeten. Tenzij dat lied wordt verboden, maar zover zal de overheid toch niet willen gaan? DICK VAN DER LUGT 6 Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Arie van Loenen, lijsttrekker van Solidair '93, is AN- BO-voorzitter af. Na een periode van twee maal vier jaar heeft Van Loenen de voorzittershamer van de ouderenbond afdeling Schiedam overgedragen aan C. D. Schewe. Tijdens de ledenvergadering is de Schiedarnse politicus wel benoemd tot secretaris van de afdeling en tot voorzitter van de sociëteit 't Blauw huis. D. J. Rensman, voorheen secretaris-penning meester, is de nieuwe penningmeester. C. Huisman- Van Meurs blijft tweede penningmeester. Vlaardïngen Galerie 't Podium aan het Van Schravendijkplein 113 toont van 27 maart tot en met 23 april aquarellen en beelden van albast van Ankie Vlig-Mostert. De verkoop van de werken is bij Ankie Vlig-Mostert ai- tijd bestemd voor een ideëel doel, in dit geval de on dersteuning van een project voor lichamelijk gehan dicapte jonge mensen in Malawi/Centraal Afrika. Openingstijden: 2aterdag en zondag van 14.30 tot 16.30 uur, woensdagen van 19.30 tot 21.00 uur en Paasmaandag van 14.30 tot 16.30 uur. Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardïngen Postbus 4008 3130 KA Vlaardïngen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Hoek van Holland Prins Hendrikstraat 265 01747-82516 P. Vervenne Schiedam De Blokshop Groenelaan 1 03 tel. 010-2730720 Schiedam Tabaksshop De Bot winkelcentrum Hof van Spaland 6 tel. 010-4714083 Schiedam Sigarenmagazijn Het Hoekje Boerhaavelaan 80 tel. 010-4265513 Schiedam Tabaksspeciaalzaak Ton Jacrsma Borodinlaan 58 tel. 010-4703768 Schiedam Tabaksspeciaaizaak B. P. H. Janse Broersvest 8a tel. 010-4268804 Schiedam St. tidumastraat 55 tel. 010-4267613 Tabaksshop Jacqueline Schiedam P.K.O.Iaan 144 tel. 010-4155016 Primera Joop van Schijndei Schiedam Tabaksspeciaaizaak Nico Smitshoek P. J. Troelstra laan 31 tel. 010-4703037 Viaardingen Liesveld 161 tel. 010-4349911 Sigarenhandel Berco Viaardingen De Loper 82 tel. 01 0-4742997 Tabaksspeciaalzaak Nico Smitshoek Door Ben van Haren Viaardingen Indrukwekkend is de prestatie, die het Vlaardings Musical Gezelschap (VMG) de af gelopen week heeft geleverd. In alle facetten hebben de leden suc ces geoogst met de achtvoudige opvoering van 'Brood uit het wa ter'. Elke avond steeg bij herha ling applaus op in de telkens afge laden Stadsgehoorzaal en elke avond eindigde met een staande ovatie. En terecht! De kwaliteit van de vertolking van het meest gelezen boek over Viaardingen is 1 on zeer hoog ni veau. Het amateurisme in dit ge zelschap is uitsluitend her kenbaar aan het enthousiasme en de zelfwerkzaamheid van de le den en aan de lage prijzen, die het rekent voor toegang en CD. Bij welke avondvullende theater voorstelling kom je tegenwoordig nog binnen voor 17,50 gulden en krijg je dan bovendien een prach tig programmaboek van 24 blad zijden gratis aangereikt? Een CD met bijna een uur zang en mu ziek, verdeeld over 29 nummers, voor 22,50 gulden is ook een zeld zaamheid. Talent Artistiek doet het VMG niet onder voor beroepsgezelschappen. Het door Dick Borst en Chris Bezooij-_ en geschreven spektakelstuk' 'Brood uit het water' is onder lei ding van Eric van der Ende tot een vlotte, amusante en inhouds volle theaterproduktie gegroeid. De jonge fysiotherapeut heeft aangetoond veel regietalent te be zitten. Het toneel wordt de gehele voorstelling door goed gebruikt en ook op andere wijze is zijn in vloed herkenbaar. Zijn oog voor detail verraadt zich in de verschil- Schiedam - Ruim twintig bewo ners van de Smetanalaan in Schiedam hebben met succes be zwaar aangetekend tegen de ge plande bouw van een gezinsver vangend tehuis bij hen aan de overkant. Ze schakelden een ad vocaat in die de protesten depo neerde bij de Bezwaar- en Be roepschriftencommissie van de gemeente. Die bepaalde dat de bouwvergunning moet worden ingetrokken omdat die in strijd is met het bestemmingsplan Woud- hoek-Zuid. Aanvankelijk was het de bedoe ling op de groenstrook aan de Smetanalaan een theehuis neer te zetten. Later werd er een art senwoning gepland. Daar hadden de omwonenden geen problemen mee. Zodra echter bekend werd dat een bouwvergunning was aangevraagd voor een dagver blijf, waarin dagelijks 24 mensen ondergebracht moeten worden, kwamen ze in actie. Ze willen het twee verdiepingen tellende ge bouw van de Naaldwijkse Stich ting Philadelphia Tehuizen niet voor hun deur hebben en vrezen parkeeroverlast. Bovendien blijft mets van het grasveld over, zodat de kinderen uit de straat een be langrijke speelplaats kwijtraken. Verder verwacht men dat de ge luidsbelasting te hoog zal uit vallen. Dorine Cleton, de advocaat die door de bewoners werd ingescha keld, zegt dat de bouw van een ge zinsvervangend tehuis volgens het bestemmingsplan onmogelijk is. „De gemeente beweert dat het bestemmingsplan het wel toelaat. Op het stadskantoor zit men fout, want het plan staat alleen toe dat er een horecabedrijf, verenigings gebouw of artsenwoning mag ko men. Overigens zouden de bewo ners de komst van een clubge bouw niet toejuichen." De Bezwaar- en Beroepschriften commissie stelde Cleton in het gelijk omdat het geplande ge bouw niet kan worden vergeleken met een horecabedrijf, artsenwo ning of een verenigingsgebouw. Bij één van voornoemde moge lijkheden mag volgens het be stemmingsplan slechts nog één woning worden gebouwd. Het eerder omschreven bouwplan heeft echter een veel grotere woonfunctie dan van twee pan den. Het oordeel is nu aan b en w. Cleton: „Het staat in elk geval ï-0. Mochten burgemeester en wet houder met op hot advies van dt Bezwaar- en Beroepschriften- commissie ingaan, dan ga ik in hoger beroep. Vroeger moest dat bij de Raad van State. Nu de wet per 1 januari is veranderd, moet dat worden gedaan bij de sector Bestuursrecht van de arrondisse mentsrechtbank in Rofterdam." Alle spelers, speelsters en danseressen scharen zich rond de hoofdrolspeters Bart Samwel en Jan Steenhorst (rechts) in de finale van de musical 'Brood uit het water', die acht volle zalen trok. „Haaaring, Vlaaarïng," klinkt het uit volle borst op aanwijzingen van dirigent Dick Borst (onder). Foto Roei Dijkstra lende massa-scènes. Bijvoorbeeld in het gedrentel van Neel Pikhaan (Ans Vredebregt) en het echt op alle gezichten af te lezen verdriet by het uitzwaaien van de vloot op het Westerhoofd en bij de melding van de verdrin king van Aai van Noort (Frits Rie ken). Knap is de vondst om de herinneringen, die Arend-Michiel van Roon ophaalt, tegelijk onder een spotlight te laten uitbeelden. De nog jonge Bart Samwel is niet alleen gezegend met een prachti ge zangstem, maar beheerst bo vendien de vele bij deze hoofdrol behorende tekst uitstekend. Hij heeft zich -gaandeweg de hierbij behorende flair eigen gemaakt. Jan Steenhorst schittert ais de moeilijke schipper Wijnand 'ffoo- gendijk. Ook tonen anderen zich uitstekende tegenspelers voor Arend-Michiel, zoals zijn meisje (Linda Keur), zijn vader (Ben Vre debregt) en zijn moeder (Jopie Vons), Rillingen De laatste, voorzitter van het VMG, oogstte vooral bewonde ring in haar solo 'De zegen en ge zondheid' en haar duet 'Het zee gat uit' met Frieda van Os, die als Francien een diepe indruk ach terlaat. Rillingen lopen over ie ders rug bij haar soli in 'Hij zal naar je hieten' en 'Eens geeft de zee haar doden weer'. De bijdrage van deze zangpedagoge in de be geleiding van andere spelers en speelsters klinkt door in vele scè nes. Heel sterk is ook het optreden van het oudste lid, Leo Janson. Deze 78-jarige zet een humoristi sche Aai Pap op het toneel, die sa men met Oranje Gerrit (Leon van den Berg) over de walkant van het Viaardingen van begin deze eeuw zwerft. Op geen van de overige vijftig ac teurs en actrices zijn aanmerkin gen te maken. 'Kabeljauw' wordt prachtig gezongen door alle man nen en 'Wonderbare vangst' in sa menwerking met de dan in de zaal opgestelde dames, die eerder als boetsters respect afdwingen. De (meezingende) dansgroep van Anneke van Geldem verleven digt het geheel zeer aangenaam en verrast met het klankgebruik van klompen én haringtonnen. De choreografe verdient trou wens lof voor de manier waarop ze het gehele gezelschap laat be wegen. Het golvende deinen van de zee en de afhankelijkheid van het vissersvolk komen prachtig tot uitdrukking. Qnzichtbaren Open doekjes waren tijdens de acht voorstellingen vele malen ook te noteren voor de prestaties van de onzichtbaren. Voor het on der leiding van Jan van Gmniken vervaardigde decor bijvoorbeeld. Zo klonk applaus bij het zicht baar worden van het vooronder (het bencdendekse bemannings- verblijf), van de boetzolder, het hoofd met 't Platje, het binnenha len van de vleet vol met blinken de haringen, etc. Johan Nagel heeft maandenlang het zilver van vacuumkoffiepakken verzameld en verwerkt tot haringen, zoals hij Steradentbuisjes gebruikte voor de verrekijkers van de dan seressen. Niet onvermeld kan blyven het werk van Anneke Monster, die al le costuums ontwierp en met ccn vaste naaiploeg vervaardigde. Zij was ook present bij het kleden van de spelers en speelsters met de in totaal ongeveer 600 hoedjes, schorten, broeken, vesten, jur ken, rokken, hemden, etc. Zonde om die niet nog eens te benutten. 'Brood uit het water' is een in drukwekkende prestatie van een ter Wissink waagt: „Gaan ze ook nog langs andere vissersplaatsen met deze musical?" De helft van de in eigen beheer vervaardigde, en goed klinkende, CD had de VMG gisteren verkocht. In de loop van de acht voorstellin gen groeide behalve de kwaliteit ook de wens om geintjes uit te ha len. A3s vanouds begon Jan van Ginneken al met in de decordoe ken allerlei grappen uit te halen. Niet zichtbaar voor het publiek, maar wel op het toneel, maakten twee muizen een wip op de bal ken van de boetzolder, hing er- Woensdag 23 maart SCHIEDAM DC de 4Molens. Vrij dansen 19.00u. Dorpskerk Kethel. Ve$J peravond, 19.00u. Het Gebouw i Bijeenkomst Vrouwenbond FNVovk onbetaalde arbeid en algemene fja-i bestaandenwet, 19.30u. VLAARDÏNGEN Stadsgehoorzaal. Raz F 20.15u. ROTTERDAM Luxor Theater, Kann Bloemen 20.15u. Rotterdamse Schout burg Antigone, 20.15u. De Drumle- raar, 20.3ÖU. Theater Zuidplein Enk van Muiswinkel Margót Ros 20,15u. Bloedend Hart, 20.3Qu Lantaren/Venster. Harbour Con nection, 20.30u. Luisteren naarde haan, 21.00u. The Act. Jam ses sion, 22.00u. De Doelen Osaka University Symphony Orchestra 20.15u. Schubemade, 20.45«.' Doelencafé. Sophisticated ladies 22.00U. Groove Garden. RtckdeVi to band, 21.30u. SKVR Muziek-' school Dalweg. Muztekweek 19.00 en 20.30u. Zaal De Unie, Modekafee, 20.00u. Donderdag 24 maart SCHIEDAM DC de Woudhoek. Modeshow lO.OOu. VLAARDÏNGEN Stadsgehoorzaal. In the line offitei (film). 14.00 en 20.30u. Grote Kerk. Orgelconcert met Aad Zouten dijk, 12.45u. ROTTERDAM St.Laurenskerk, Middagpauzecon cert, 12.45u. gezelschap, dat alie, „zeker- in* - jgetfsTeen verkiezingsbiljet met de Viaardingen aamWzige.'cnüHMé^VT/iéüs'Stem derooien, Borst en Be- mond heeft gesnoerd.' Ook een' voorstelling, die voor verdere ver toning geschikt is. Secretaris Wil lem Poldervaart weet dat velen vergeefs pogingen hebben onder nomen om nog kaartjes te be machtigen. Hij verwacht, dat 'ze ker nog drie Stadsgehoorzalen' vol zijn te krijgen. „Het probleem is meer hoê we'de groep 'weer bij elkaar krijgen, want deze hele week heeft natuurlijk veel vrije tijd opgeslokt. Je kan niet zomaar even vlug zeggen: volgende week hebben we een zaal beschikbaar dus gaan." Humor Het applaus van deze musical- week klinkt nog lang na in thea ter en gangen van de Stadsge hoorzaal. Ook bij uitgeverij Cal- lenbach, die in die korte tijd al een derde van de herdruk van het boek van Fenand van den Oever verkocht heeft. Directeur Jan-Pe- zóoijen', is de winkel in de Markgraaflaan van 'Dick Borst, de Notenkraker' en heeft regis seur Eric van der Ende een eigen deur. Verder krijgt Jopie Vons een speciale groet in het 'stoppen- kissie'. De laatste avond willen meerderen de voorstellingenserie humorvol afsluiten. Dus treft Jan Steenhorst heuse jenever in zijn kruik, knipt de kapper echt haar van de kalende dominee (Dirk Waardenburg) en haalt het zwerverspaar eetbare haring uit zijn zak, Willem Poldervaart bracht maan dagavond al Arend-Michiel in verwarring door de hem aange reikte onkookbare erwten niet te deponeren, in de asbak maar in de pet van deze hoofdrolspeler. Even moest Bart Samwel lachen, maar hij hield zijn tekst. Eeht kwaliteit, heel dat gezel schap! ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Cliffhan ger' (al) dag. 11.45-2.15-4.45 7.15-9.45. Alhambra 2: The Firnf (15) dag. 8, do, ook 1.15-4.30. Ca lypso 1: 'Philadelphia' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30, Calypso-2: 'lo the name of the father' (16) dgg. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso-3: The remains of the day' (al) dag 1.15-5-8.30. Cinerama 1: 'Mrs .Doubtfire' (al) dag. 1.15-4-6,45 9.30. Cinerama 2: 'Demolition Man' (16) dag. 4-6.45-9.30, do ook 1.15. Cinerama 3: Xarito's Way' (16) dag. 1.15-5-8.30,J Cine- rama 4: 'Aladdm' (al) dag. 1.154- 6.45. 'The Joy Luck Club' (12) dag. 9.30. Cinerama 5: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso: 'Schindler's List' (12) dag. 2-8,lmax Theater: 'Sharks' (al) do. 2-8.30 'Mountain Gonlla' (al) do.wo. 3- 7.30, za.zo. 1-3-7.30. Lantaren,' Venster ,'Trojs coulees:, Signs' (16) dagBd-O'- Larrtaren/Venrief 2: '('Immortelle',-do'.Vm 20t:TM •TAnnee dermère a Manenbad'dag. 9.30u. lantaren/Venster 3: 'Na ked' dag.7.30. The Blue Kite'dag, 10. Lantaren/Venster 4: Ie Snapper' dag 8-10. Lumière 1: 'Free Willy' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Lumiëre 2: 'Wayne's world? (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumïè re 3: 'Mrs.Doubtfire (ai) dag. 1.15- 4-6.45-9.30- Lumière 4: The hou se of the spirits' (16) dag. 8.15, do ook 1.15-4.30. Rex: 'Jack Jif (18) dag.vanaf 12 doorl.voorstel ling. Thalia: The three musketeeis' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Viaardingen - De bewoners van verzor gingshuis De Meerpaal aan de Willem de Zwijgerlaan krijgen geen bushalte voor de deur, Wethouder Van Ardenne (Verkeer en. Vervoer) heeft een verzoek hierom ten tweede male afgewezen. De verkeerssitu atie in de omgeving laat een bushalte bij De Meerpaal niet toe, heeft de wethouder nogmaals aan de bewonerscommissie van het verzorgingshuis laten weten. Van Ardenne is lichtelijk gepikeerd door de druk die de bewonerscommissie op de gemeente uitoefent. Dat blij kt ook uit haar antwoord op de vraag vanuit De Meerpaal om het oversteken voor ouderen op de Ho- lysingel veiliger te maken. Volgens Van Ardenne is de oversteekplaats al voetgan- gersvriendelijk genoeg, ook al omdat er een brede middenberm ligt die oversteken in twee etappes mogelijk maakt. Boven dien is de zebra onlangs al, op verzoek van de Meerpaal-bewoners, enigszins aange past. De wethouder wijst ook het verwijt van de hand dat de Vlaardingse Deeltax te duur en niet efficiënt is. Van Ardenne wijst erop dat de Deeltax per 1 april ook naar Maas sluis en Schiedam gaat rijden, en de passa giers op ieder gewenst adres voor de deur afzet. Lokale ritjes gaan dan drie gulden kosten. Voer een bepaalde groep mensen die geen gebruik kan maken van het regu liere openbaar vervoer. worden per jaar 690 gratis ritten met de Deeltax beschikbaar gesteld. TUSSEN 9.00 - 17.00 UUR van 299.- L a NP G Broersvest 109-U3 3! 11 'm SCHIEDAM ,Tel: 010 -"426 03 99 Ook op maandagmiddagen Ruime parkeergelegenheid tegenover GR5"modehtiis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1