m WfÊÊÊÊ-JM D66 sluit de gelederen, maar PvdA moet nog een robbertje uitvechten 1 1 tiran Eenzame oppositie D66 in Hoek van Holland „THE BEST IN THE WEST!" NEW BASSY'S FASHION Gemeente ziet bedrijf over het hoofd Deel asfalt weer verwijderd Een bolletje extra Uitbreiding in Schiedam Muzikaal-literaire avond in museum Huldiging van sportkampioenen ^Sandeu^r':- Nieuwe bomen in Volksbos Een werkelijk grandioze voorjaarscollectie hangt klaar voor jou! KOM KIJKEN!! I Kolberts jeans en! Dot zak ger boi WxinkomfcBt Rotterdams Dagblad Donderdag 24 maart 1994 Zondig n.Mtv*n ijsje gthaald bij La Vénezia. Rum-rozijnen pista- che uiteraard, een bolletje, aardbeienijs, beetje aan de zurige kant maar de bananesmaak pnderm het bêkertje vras onge\voon g6ed' Smdsjaar en dag streelt de familie Beliï de tong ran. duizenden Schiedammer». De ïjssalon zit op een prima pleK. hartje stad de Koemarkt), aan de mgang van de Passage"; -Vaar üeve.Jinlp, «at is de rest ran de Passage tocii een treurige boel! Terwijl de galerij allesm'zidilieeftomBenlustoord voor het oog te zijn, ziet de boel er verwaarloosd tih.de uitspringende vis kom van het Passagetheater is een gruwel,- en óm de sloop van dit complex zal ik geen traan laten. Maan levé dé plannen Voor een verlengde Passage, en levé Chris Zijdeveld; die het oudé bestem- - mingsplan van 1974 voor een té lange Passage geheel in de geest van wijlen Jan Schaefer wist om te buigen. Zo'n wethouder gun je toch een levenslang wachtgeld' In sep- tember '74 werd hij benoemd. Tn de tussentijd zijn de gemeente raadsverkiezingen vervroegd naar het voorjaar. Als dat niet ge- beurd was, had hij nog een paar maanden kunnen aanblijven en had liy recht gehad op een uitkering tot zijn pensioen Het gaat - niet ora de vraag of hij het nodig heeft. Het gaat om de geest van de wet. Vijf periodes van vier jaar als wethouder geeft recht op langdurig wachtgeld, dat is de bedoeling et van. Omdat de verkie- zingen in de ioop der tijd zijn vervroegd, zijn er nii stadsbestuur- ders die moeilijk doen. En omdat er wat discussie over is, over komt het Chris Zijdeveld nota bene dat hij het etiket 'zakkenvul- Ier'krijgt opgeplakt - na twintig jaar trouwe dienst. Stel, Schiedammers, u bent bijna aan de VUT toe en de regering schaft het ineens af. Of de AOW wordt bevroren. Voelt u zich dan een zakkenvuller omdat het uw neus voorbijgaat? Ik durf er een ijsje op te verwedden, dat u zich dan genaaid voelt. KOR KEGEL ',''èèhiedam is het afgelopen jaar uitgebreid met 646 'inwoners: 304 mannen en 342 vrouwen. Het aantal !'fgeboorten steeg met 935, terwijl 767 Schiedammers "kwamen te overlijden, In de stad vestigden zich 3364 - nieuwkomers tegen 2774 mensen die elders gingen wonen. De ambtenaren van de burgerlijke stand vol trokken in 1993 in totaal 519 huwelijken. Geen van de Schiedamse paren trouwde in januari. De meeste huwelijken werden gesloten in de maanden juni (70) en september (64). 171 Echtparen verscheurden in 1993 hun boterbriefje, het merendeel tijdens de win termaanden januari, februari en december. Vlaardingen De jeugdboekenschrijver Karei Eykman is vrijdag 25 maart te gast tijdens een muzikaal-literaire avond in het Stedelijk Museum Schiedam. Henriëtte Schenk zingt liedjes van de schrijver; zelf leest hy voor uit ei gen werk. Het geheel wordt muzikaal begeleid door - Maarten iffllemusi(piahpkVóór de pauze dragen zes Schiedamse 'Zondagsdichters voor uit eigen werk, muzikaal omlijst door fluitspel van Maijs Wijnhorst. De avond begint om 20.00 uur. Hóek van Holland In de grote zaal van De Hoekstee worden vrijdag 25 maart weër de sportkampioenen van 1993 gehuldigd. Alle verenigingen zijn aangeschreven met het ver zoek om hun kampioenen te melden. Niet alleen is er gelegenheid tot dansen, ook wordt een judodemon stratie gegeven door enkele leden van 'Mahorokan'; treden de Hoekse Blues Brothers evenals de Russi sche dansgroep Krynichka. En natuurlijk worden er weer herinneringsmedaiiles uitgereikt met als hoog tepunt de benoeming van de sportman/sportvrouw of sportploeg van het jaar 1.993. Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange .Jan Rozendaal Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Gemeente Vlaardingen BESTEMMINGSPLAN 'STADSHART' Burgemeester en wethouders van Vlaardingen maken ingevolge het gestelde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van vrijdag 25 maart 1994, ge durende vier weken op: - de afdeling Ruimtelijke Ordening, sector Ruimtelijke Plannen, kamer 115/116 van de Dienst Stadswerk, Hoflaan 27, alhier, - het Infocentrum Stadshart, Liesveld nrs. 135- 137, alhier, - de studiezaal van de Stadsbibliotheek, Waal straat 100, alhier, voor een ieder ter inzage ligt het door de ge meenteraad op 8 maart 1994 gewijzigd vast gestelde bestemmingsplan 'STADSHART'. Het bestemmingsplan heeft gobaal betrekking op het gebied tussen Dayer, Zomerstraat, Struyckstraat, Westnieuwland, Ridderstraat, Van Riebeeckstraat, Joubertstraat, Markgraaf laan, Van Schravendijkplein, Josef Israéls- straat, Marisstraat, Mesdagstraat, Groen van Prinstererstraat, Gedempte Bierstoof, Vlaar- 'dingse Vaart, Sluis aan de Hoogstraat, Haven straat en Oude Haven. Degene, die tijdig zijn zienswijze bij de ge meenteraad kenbaar heeft gemaakt, alsmede een belanghebbende die aantoont dat hij re delijkerwijs niet in staat is geweest overeen komstig artikel 23 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening zijn zienswijze bij de gemeente raad kenbaar te maken, kan gedurende de hierbovengenoemde termijn, bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Postbus 90602, 2509 LP te 's-Gravenhage, schriftelijk bedenkingen inbrengen tegen het bestemmingsplan. Tevens kan een ieder gedurende bovenge noemde termijn schriftelijk bedenkingen in brengen bij Gedeputeerde Staten tegen de wijzigingen die in het plan zijn aangebracht ten opzichte van het ontwerp. Vlaardingen, 24 maart 1994. Burgemeester en wethouders van Vlaardingen. Namens dezen, het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ordening, w.g. W. J. den Hartogh. Door Ben van Haren Vlaardingen - De Zuidelijke Randweg, tussen de Oosthaven- kade en Vulcaanweg in Vlaardin gen, is al geruime tijd geleden aangelegd maar kan voorlopig nog niet worden opengesteld. Een deel van het nieuwe asfalt is zelfs weer verwijderd. Reden voor het maandenlange uitstel van de in gebruikname van de weg langs de spoorbaan is de insluiting van een pandje, waarin het Vispaleis is gevestigd. De gemeente heeft dat over het hoofd gezien bij de voorbereiding van de wegwerk zaamheden. Cor Gouw jr. van het Vispaleis heeft aan de achterkant van een van de panden aan de zuidzijde van de Kon. Wilhelminahaven een stuk grond gehuurd, waarop hij een loods heeft staan met een installatie om platen ingevroren haring te ontdooien. Zijn enige toegangsdeur zit aan de kant van de spoorbaan. AI jaren laadt hij in het haringseizoen daar elke dag de drie wagens, waarmee het Vis paleis zijn. waren uitvent. De ge meente heeft daar geen erg in ge had, dus verrees er vorig najaar onverwacht een meterhoog weg- talud compleet met nieuw asfalt pal voor die enige toegangsdeur. Makelaar John van Zon, die de za ken behartigt voor eigenaar Cor Gouw jr. vertelt: „Ze waren ge woon op het stadhuis vergeten dat op die plek een bedrijf werd uitgeoefend. Nadat de gemeente hierop is gewezen, werd vorig jaar oktober toegezegd dat er aanpas singen zouden komen waardoor Gouw zijn werk zou kunnen blij ven doen. Er gebeurde echter niks. Er is wel een ander pand aangewezen, maar dat bleek on bruikbaar omdat daar vlakbij een autospuiterij is gevestigd. Dé wet staat namelijk niet toe, dat haring wordt verwerkt binnen een straal van vijftig meter van een dergelij ke milieubelastend bedrijf. De tijd verstreek en pas begin deze maand ontvingen we bericht van een schade-deskundige." Haringseizoen „Ondertussen nadert het nieuwe haringseizoen. In april moet hij weer in zijn bedrijfsruimte te recht kunnen of een bruikbaar al ternatief hebben; Ik heb dus nu het college van burgemeester en I Het nieuwe as- l faltisafgegra- I ven voor de t deur van de loods van het Vispaleis, waar de Zuidelijke Randweg pal langs loopt. Foto Roel Dijkstra wethouders in een brief gemaand om spoed te betrachten." Door de gemeente wordt momen teel óverwogen de loods van. het Vispaleis op te tillen en tegelijk een voorziening te maken, dat zo dra de toegangsdeur opengaat met knippér- of verkeerslichten het verkeer over de randweg tot voorzichtigheid wordt gemaand. „Onzin natuurlijk," reageert Van Zon. die zich er niet over wil uitla ten of de betreffende loods ook op te vijzelen is. Hij stuurt aan op een bedrijfsverplaatsing. „Gouw moet zyn wagens voor de. deur kunnen laden en dat is op zo'n rondweg natuurlijk onmogelijk. Hij is speciaal voor deze kwestie al een keer overgekomen uit Cu rasao, waar hij momenteel ver blijft om daar een keten van vis winkels op te zetten. Een. fatsoen lijke oplossing is er echter nog niet gevonden. De gemeente moet niet dralen, maar gewoon zijn fout erkennen en de uitplaat sing van dit bedrijf ruimhartig af handelen." Het gemeenteraadslid Martin den Hollander (SGP/RPF/GPV) heeft zich inmiddels ook tot burge meester en wethouders gericht met vragen over deze zaak. Hij wil onder meer weten wanneer de nieuwe weg eindelijk wordt open gesteld en hoeveel geld er ge moeid is met de oplossing van het probleem. Tevens vraagt hij zich af uit welke middelen de gemeen te een en ander gaat bekostigen. „Injmers een eerdere meevaller op de aanbesteding van de Zuide lijke Randweg is reeds aange wend," voegt hij er aan toe. Dat voordeeltje is besteed aan de voetgangers- en fietsbrug over de Oude Haven. Door Jan Rozendaai Vlaardingen - „Ik ben. blij dat ik dit nog vier jaar" mag blijven doen," aldus Ton van der Steen gisteren, die toch de wethouders- post van D66 in het nieuwe colle ge van Vlaardingen mag in nemen. Het was kantje boord. Binnen de fractie staakten in eerste instan tie de stemmen: twee voor Van der Steen en twee voor lijsttrek ker Ron Molenaar. Het oordeel van de ledenvergadering (acht tien tegen vijftien) gaf tenslotte de doorslag. Met die wetenschap stemde, na een kort overleg, de voltallige fractie voor Van der Steen. Molenaar bleef 'heel teleurge steld' achter. Want met de weten schap dat D66 - huidig wethouder Van der Steen dus - de belang rijkste portefeuille stadsontwik- kcling in moest leveren bij de PvdA, had Molenaar gerekend op de wethouderszetei. Want hieruit bleek immers dat Van der Steen zijn werk op dat gebied de afgelo pen vier jaar niet naar behoren heeft gedaan. Van der Steen zelf legt dat anders uit: „Het heeft te maken met de getalsverhoudingen. De PvdA is de grootste partij en kan dus de hoogste eisen stellen." En daar om wijt de wethouder ook de in terne strubbelingen aan de tegen vallende verkiezingsuitslag. „Wij waren uitgegaan van zes zetels (is vier geworden, red.). Als dat was gebeurd, dan was dat een hele goede uitgangspositie geweest voor de onderhandelingen. Dan hadden we wellicht ook aan spraak kunnen maken op stads ontwikkeling en was mijn positie duidelijk-.geweest. Maar ja, .nu zijn we de kleinste," aldus Van der Steen, die hoopt dat D66 nu" weer de gelederen zal sluiten.- Daar waar bij D66 ogenschijnlijk dus weer alles pais en vree is, moet er vanavond binnen de PvdA nog een robbertje worden gevochten. Tijdens de spoed-le- denvergadering hopen de onder handelaars Anny Attema en Kees van der Windt het groene licht te krijgen om op de ingezette weg door te gaan. Daarbij zal het twee tal de handelwijze van John Rans- huijsen en met name Leo ten Ha ve aan de orde stellen. Attema en Van der Windt hebben zich nogal gestoord aan de uitlatingen van deze twee, die vinden dat de on derhandelaars te weinig hebben bereikt. Maar Attema en Van der Windt spreken dat tegen. „Met onder meer stadsontwikkeling, milieu, kunst en cultuur hebben we een mooie 1 'portefeuille^ binnenge haald," vindt wethóuder^Varixier Windt. Hij 'Ml evenals-Attema niet ingaan op de kritiek van de dissidenten Ten Have/Ranshui- sen:„Dat is een discussie die in de ledenvergadering thuishoort en niet via de krant moet worden gevoerd. Dat zij dat wel hebben gedaan, neem ik ze heel erg kwa lijk." Ranshuijsen moet het grootste deel van zijn portefeuille overdra gen aan WD'er Roijers: finan ciën, grondzaken, automatisering en de Centrale Antenne Inrich ting. Een schrale troost is mis schien dat de portefeuille anti discriminatiebeleid by de burge meester terecht is gekomen. Blijft het toch nog enigszins bin nen de partij. Hoek van Holland - Voor D66 is de weinig benijdenswaardige taak weggelegd om als enige fractie gestalte te geven aan de oppositie in de Hoekse deelraad en op die manier een controlerende functie uit te oefenen. De overige partij en, Hoeks Welzijn, CDA, PvdA en VVD, zijn namelijk met z'n allen de vorming van een brede coalitie overeengekomen. Het CDA gaat in de persoon van Willie Doorn- van der Houwen de voorzitter le veren en Hoeks Welzijn krijgt met Leen Vreugdenhil de fel be geerde portefeuille ruimtelijke ordening in het bezit. Dat bete kent dat de PvdA die positie moet prijsgeven. Onderhandelaar Geert Freriks had daar duidelijk moeite mee, maar riskeerde geen breuk in de besprekingen. Na een korte schorsing en overleg met de achterban ging de PvdA akkoord met de portefeuille sport en recre atie, die door lijsttrekker Toos Brabander-Droog zal worden be zet. Dennie Dukers, de enige ver tegenwoordiger van de WD in de deelgemeenteraad, kreeg de over gebleven portefeuille welzijn in de schoot geworpen. Hoeks Welzijn heeft een felle strijd moeten leveren om de por tefeuille 'ruimte' binnen te sle pen. De lokale groepering, die bij de verkiezingen een derde van de stemmen wist te verzamelen, was bereid er de nodige concessies voor te doen, Met name ten aan zien van het Waterwegeentrum, de woningbouw en de geluidcon tour gaven de onderhandelaars Dick van Wijngaarden en Peter Blok veel toe. Op het beslissende moment haal de Piet van der Wel namens het CDA een flinke buit binnen. Omdat het Waterwegcentrum een zaak is van verschillende porte feuillehouders (bestuurszaken, ruimte en recreatie) wil het CDA dat de deelraadsbestuurders een projectgroep vormen, waarvan de voorzitter de officiële woordvoer der zal zijn. Vooral met dat laatste had Hoeks Welzijn duidelijk moeite, maar uiteindelijk.werd ook die pil ge slikt en de lokale groepering maakte daarmee eens temeer dui delijk dat zij de bestuursverant- woordelijkheid graag wil aan vaarden. AMP computerserviceburo COMPUTER PROBLEMEN? BEL: 010-4271571 tot 22.00 uur Wij bieden een totaal- oplossing'"voor het Midden- en f;- Kleinbedrijf! Vlaardingen - In het Volksbos worden zaterdag opnieuw' bomen geplant. Voor de uitbreiding van het bos, door de bevolking aange legd uit protest tegen een vuil- stort in het Lickebaertgebied, staan 1500 bomen klaar. Het ac tiecomité Groeiend Verzet in de Lickebaert zegt dat de kans groot is dat het bos kan blijven staan. Deze hoop wordtgebaseerd op re cente mededelingen van milieu gedeputeerde Van der Vlist, dat een stort in de Lickebaert moge lijk niet nodig is en op een uit spraak van een adviseur van de Raad van State dat de provinciale vergunning voor de stortplaats op veel punten rammelt. Het bomen planten begint om elf uur. Bij slecht weer wordt het werk verschoven naar zondag. Donderdag 24 maart SCHIEDAM Teerstoof. Marcel Boon (cabaret), 20.30u. Podium. Jamsessie olv Ri chard, 21.00u. vlaardingen Stadsgehoorzaal. In the line of fire (film), 20.30u. Hans Visser^ Martha Contreras; 20.15u. ;.o ROTTERDAM Lantaren/Venster. De onthoofde hand, 22.00u. LuxorTheater. Karin Bloemen,20.15u. Rotterdamse Schouwburg Ani^one, 20.15u. 0e Drumleraar, 20.30u. Theater Zuid plein Hans Dorrestijn, 20.15u. Bloedend Hart, 20.30u. Lantaren/ Venster, luisteren naar de haan, 21.00u. De Doelen Amsterdamse Bachsolisten, 20.15u. Rotterdams Philharmonisch Orkest, 20.15u. Groove Garden. Fast Food, 21.30u. Plan C. Motown Party, 22.00u. SKVR Muziekschool Dal- weg. Muziekweek. 19.00 en 2Ö.30u. SKVR Muziekschool Cen trum-West. Leerlingenuitvoering piano, 20.00U. Zaal De linie. De avond van Gene Carl, 20.30u. Thea ter De Evenaar. Cinema Diaspora film-cyclus, 20,15u. Bibliotheek theater. Schrijversschool Café SK VR, 20.00g. Vrijdag 25 maart SCHIEDAM Buurthuis Nieuwland. Kleding- en speelgoedbeurs, lO.OOu. Teer stoof. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Gullivers travels (engelstalige toneelshow), 14.00 en 20.15u. DC de Bijenkorf. Poppen theater, 14.00u. Van Hogendor- plaan. Paasmarkt. MAASSLUIS Koningshof. Verkoopshow seivies- goed, ll.OOu. W. 're ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Guilty as sin' (16) dag, ll.45-2.15-4.45- 7.15-9.45. Alhambra 2: Thé Firm' (16) dag; 8! Calypso 1: 'Philadel phia' (al) dag.. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso-2: 'In the name of the fa ther', (12) dag,,l,15-4-6.45-9.30. Calypso-riJfte remaftsofthé,day' (al) dag. i.l5-5-8!3Ó. Cinerama 1: 'MrsDoubtfire' .'{al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Demoli: tion Mari' (16) dag. 4-6.45-9.30, vr. ook 1.15. Cinerama 3: 'Carlito's Way' (16) dag. 1.15-5-8.30. Cine rama 4: 'Aladdin' (al) dag. 1.15-4- 6.45. 'The Joy Luck Club' (12) dag 9.30. Cinerama 5: 'Jurassic Park (ai) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Corso; 'Schind!er'sUst'(12)dag.2-8.lmax Theater: 'Sharks' (al) vr. 2-8.30. 'Mountain Gorilla' (al) vr. 3-7.30. Lantaren/Venster 1: 'Trois cou- leurs: Blane' (16) dag.8-10. Lanta ren/Venster 2: 'Hiroshima mor amour' vr. 7.30. TAnnee demièrea Marienbad' dag. 9.30. lantaren/ Venster 3: 'Naked' dag.7.30. The Blue Kite' dag. 10. Lantaren/Ven ster 4: 'The Snapper' dag (beh.ma) 8-10. Lumière 1: 'Free Willy' dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Wayne's world 2' (al) dag, 1.15- 4 -6.45-9.30. Lumière3: 'TheTljree Musketeers' (12) dag. 1.15-4- 6,45-9.30. Lumière 4: The house of the spirits' (16) dag. 8.15, vr. ooi 1.15-4.30. Rex: 'Silk, satin sex' (18) dag.vanaf 12 doorl.voor'stel- ling. Thalia; 'Sister Act 2' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. 1 Als enige in het westen! „Short storys of London" collectie als je echt een ander colbert wilt of een te gekke pantalon. BETAALBARE EXCLUSIVITEIT linnen - viscose - katoen - polyester New; Double breasted/single breasted, prachtige rood - I kaki In div. materialen u trf\ X' o.i.. Piipé Big John Richyenz. va. 49.90 I Vrijdagavond Koopavond [haaskijalli Rb „Linnen- polo „Chevy" Jt 89-9 0 „23{den" shirt No XS div. kleuren - -hu '49-90 1 Pantalon s „News" alders Colbert „Club eid ers259,- -T;' Tnhlr;! êmtt Advertentie als een gordijn rakrischalseënjaloezie is 'Luxaflex' Silhouette®' SILHOUETTE ïiHMiiL-uze tmu Doo Scli Ook stor kee van kee; veri bye den pari cha< den tot win. chai Om wil win Win stra moe Gro ting ten nen Lan lanc (KN ind De] ling doel heei pant om i naai onts Schi 'Luxaflex' Silliniiétn-* Gordijn niét funktionaJitril. U zult uw i Hof; in hel ei-hl zie'. II wilt uw uit out de nieuwe dimensie in ut en loiuul nieuw tyjie raninliekleding. dut een optimum auu sfeer kombineert i niet geloven uls u de zachte, zwevende textiel lamellen tussen transparante t-ricnr tets heel bijzonder* laten uitstralen? De 'Luxaflex' Dealer nndigl n - in. 30 modieuze tinten - te komen bewonderen 'Luxaflex' Silhouette Gordijn® - Voor een nieuwe dimensie in sfeer. Uw 'Luxaflex' Produklrn Specialist; SPRING/SUMMER COLLECTION fashion 1 e Middellandstraat 7a Rotterdam Tel. 010-4134668 Korte Hoogstraat 2® Waardingen, lel. 010-4345685

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1