F 11 Geding om overlast van bouwverkeer 1 m 9 Gevonden menselijke botten Emmaplein slordig behandeld Oproep tot demonstreren Penningmeester PvdA van misbruik beschuldigd Boomfeestdag Plantage krijgt extra tintje K i j Rotterdams Dagblad euken die je past. Koopbungalows scheppen ruimte voor asielzoekers \V£ Vrachtwagens lopen vast in centrum Schiedam ms M jggp: s' 1 Brommers te hard Inbraak in tuinhuisje Met een slok op achter het stuur Schade door harde storm Tien keer te snel Bezwaar tegen kapvergêiiiMng jr 'Onvoorstelbare verstelbare beddenshow bij CHRIS CÖPPENS slaapcomfort. Hoogstraat 46-48, Schiedam. Tel. 010-4268717. v i! Dbndercag.24inaart 1894 Waterweg Regio Waterweg Westhavenplaats 22 3131BT Vlaardingen tel.: 010-2340055/fax.: 43-^9754 r^sprongecu'De böttehfèïi stuk-! ïfptniptu^ |t^mig^ize^|le^ ^.Vóorby';. pchfmet ritétdëdöcteifd^ Ipflf T^etje:!Sh:,,IK'wëèthet hü ^ekèr, ilcjaat me cremeren," pij dégetneente Schiedam is met ftöhtsteltenis 'gereageerd;'op1-" het pèricht dat de resten met weinig uitermate vervélend,'Lyzegt,- de voorlichter vair de Dienst Ge meentewerken. „De werklui heb ben duidelijke instructies gekre gen hoe ze met dergelijke, vond--.-. sten moeten omgaan. Dat is kén^ rielijk niet helemaal correct' uit1; - ïgevoerd. Begrypelijkus dat wel, 'want alsje-met zó'n groté grijper: "aan het werk bent zie jé gemak- Lelijk iets over het hoofd." .^Gemeentewerken wist, zo zegt de woordvoerder^ albij aanvang; van .het werk dat er delen.van mense-.- lijké skeletten in de grond aarige- troffen1 konden worden. Daarom: ook werd de aannemer zorgvul dig geïnstrueerd. „■Het.' -Em maplein is zekeranderhalve eeuw als.algemèhe begraafplaats: in gebruik geweestj tot l930, toen de nieuwe begraafplaats -tussen de Burgemeester -van Haaren- laan en de Poldervaart in gebruik wérd genomen. Het kerkhof aan het Emmaplein werd vervolgens in 1948 geruimd. De instructies aan de: aannemer luiden dat gevonden botresten apart gehouden moeten worden. Daarna behoren- ze te wórden overgebracht .naar de Algemene Begraafplaats, om daar te wor- den herbegraven. Hetzelfde see- nario ligt klaar voor de bouwer, die binnenkort' begint met het werk aan nieuwe winkels en wo- ningen op hei Emmaplein. Volgens de voorlichter van Ge meentewerken is het uitgesloten dat de tot nü toe gevonden resten afkomstig zyn van mensen; die op de Joodse begraafplaats rust ten. Dit kerkhof lag een stuk ver-: derop, in een gedeelte van het Stadserf dat nog niet op de schop isgenohien. Het Joodse kerkhof werd in de ja ren zestig geruimd, toen het grondwaterpeil in de Sehiedam se binnenstad; anders gerégeld moest worden. Dé overblijfselen van de. doden -werden overge bracht naar de Joodse begraaf plaats iri Rotterdam. Schiedam - Het Anti Diskriminatieburo (ADB) in Schiedam is van mening dat men niet slechts nota moet nemen van de forse winst die tijdens de re cente gemeenteraadsverkiezingen door de Cen trumdemocraten is geboekt. De instelling roept al le tegenstanders van de CD op aanstaande zaterdag deel te nemen aan de landelijke demonstratie die in Den Haag wordt gehouden. „Het is van groot belang dat de burgers uiting ge ven aan hun walging en blijk geven van hun fat soen," zegt het ADB. „Vele Schiedammers scha men zich voor de verkiezingsuitslag. De schaamte alleen is niet op z'n plaats, want de mensen hebben te kennen gegeven niet gediend te zijn van intole rantie, haat en geweld. Zij weten dat extreem rechts met z'n gevaarlijke en onfatsoenlijke karak ter geen antwoord heeft op de problemen waar ie dereen, autochtoon of allochtoon, mee te. maken heeft." De demonstratie begint zaterdag 26 maart om 13.00 uur op het Haagse Malieveld. Vanaf het verzamel punt gaat de protestmars langs het Vredespaleis naar het Binnenhof, waar vanaf 14.30 uur een mul ticultureel festival plaatsvindt. Het ABD organi seert geen busreis voor Schiedammers. „Uit erva ringen blijkt dat de mensen liever op eigen gele genheid gaan omdat dat vlugger gaat, het in kosten nauwelijks scheelt en men zelf kan bepalen wan neer men weer naar huis wil." Door Sander Sonnemans Schiedam - Bewoners en winkeliers van de Lange Kerkstraat en het Broersveld in Schiedam zijn woedend op de gemeente. Door het vrachtverkeer dat af en aan rijdt in de binnenstad, ver zakken en scheuren hun panden. In een kort geding tegen de gemeente hebben ze geëist dat een alternatieve route voor het bouwverkeer richting Imeldaterrein wordt gecreëerd. Ook bezoekers van het centrum storen zich aan het vrachtver keer. Tijdens het laden en lossen van vrachtwagens komt het ver keer volledig vast te staan. Toele veringsbedrijven komen te laat bij de winkels, automobilisten rij den over de stoep en plek om te parkeren is er nauwelijks. De chaotische verkeerssituaties leid den eerder deze week zelfs bijna tot een vechtpartij tussen een winkelier en een vrachtwagen chauffeur. Om alle problemen op te lossen wil de gemeente met spoed het winkelpand van schoenmaker Wim Tettero aan de Lange Kerk straat zien te verwerven. Het moet worden gesloopt om de Grofbaan - de huidige ontslui- tingsweg die inmiddels is afgeslo ten voor bouwverkeer - te kun nen verbreden. Dat 2egt L, T de Lange van de Koninklijke Neder landse Ondernemers Verbond (KNOV), die door vier winkeliers in de arm is genomen. De Lange: „Eerdere onderhande lingen met Tettero met het zelfde doel, liepen op niets uit. Toen heeft de gemeente een ander pandje gekocht en platgegooid om de Grofbaan door te trekken naar de Lange Kerkstraat. Die ontsluitingsweg blijkt echter niet berekend te zijn op het zware bouwverkeer. Bovendien lopen veel panden schade op door het passerende bouwverkeer. Het pand van Tettero staat zelfs op in storten. Daarom heeft de gemeen te de Grofbaan meteen afgesloten en Tettero gesommeerd maatre gelen te treffen om instortingsge vaar te voorkomen. Een vreemde procedure, want de gemeente wordt voor de schade aansprake lijk gesteld." Trillen In een kort geding dat door vier winkeliers van de Lange Kerk straat werd aangespannen tegen de gemeente, werd geëist dat het verlengde van de Grofbaan afge sloten moest worden. Als vracht wagens voorby rijden trillen hun panden op de grondvesten. Het gevolg is dat ze verzakken en her en der scheuren vertonen. Ramen en deuren klemmen. Naar aanlei ding van het kort geding, waarin nog geen uitspraak is gedaan, wordt het verkeer omgeleid over het Broersveld. Daarmee is het probleem niet opgelost, maar ver schoven. Want nu zeggen bewo ners en winkeliers van die win kelstraat te kampen met dezelfde problemen. Enkele van hen over wegen eveneens een kort geding aan te spannen tegen de gemeen te en haar aansprakelijk te stellen voor de opgelopen schade. Maar ook een stukje verderop, aan het Herenpad, is de nodige onvrede ontstaan. De eigenaar van een drogisterij heeft elke mi nuut wel een vrachtwagen voor de deur. „Ze stoppen hier voor het verkeerslicht en als ze optrekken krijg ik al die stinkende uitlaat gassen in de zaak. Het is niet zo dat ik in onze woning boven de zaak het huisraad vast moet hou den als de vrachtwagens voorbij rijden. Maar trillen doet het pand wel. Het is afwachten hoe het zich houdt." De verwerving van Tettero's pand aan de Lange Kerkstraat lijkt de enige oplossing. KNOV-woor- voerder De Lange: „De gemeente heeft mij eergisteren verzocht de onderhandelingen met Tettero opnieuw te openen om te kunnen komen tot de aanschaf van zijn pand. Dat moet vervolgens ver dwijnen, zodat een bredere en be ter gefundeerde toegangsweg kan worden aangelegd. Een en ander moet binnen twee weken worden afgehandeld. De gemeente voelt zich kennelijk in het nauw gedre ven." Woorvoerder Jan Langstraat van de dienst Gemeentewerken zwakt de uitspraken van De Lan ge iets af. „De gemeente heeft de KNOV benaderd om tot onder handelingen met Tettero te ko men. Dat gebeurt vandaag. Er wordt gepraat over een oplossing. Maar of dat expliciet gaat over verwerving wil ik in het midden laten. Er worden verschillende mogelijkheden besproken." Schiedam - De discussie rond de wachtgeldregeling van de schei dende Sehiedamse wethouder Chris Zijdeveld (PvdA) blijft zich voortslepen. Inmiddels heeft ook landelijk voorzitter .Feüx Rotten berg zich met het conflict be moeid. Het Sehiedamse bestuur beschul digt penningmeester Edwin Wes- terberg van misbruik van functie bij diens verzoek aan burgemees ter Scheeres voor intrekking van de voorgestelde uitkering. En ■toonde Hans Bakker zich reeds fel tegenstander van een wacht geldregeling voor zijn collega tot 'diens 65-ste jaar; na de reactie van ;de zeer gegriefde Zijdeveld in het -Rotterdams Dagblad van giste- jren, blijft hij blijkens een tweede ibriefbij het standpunt dat politici elkaar geen voordeeltjes mogen Jtoeschuiven. 'Verantwoorden Edwin Westerberg zal zich, na te rugkomst van zijn wintersportva kantie, bij de eerstvolgende ver gadering van het PvdA-bestuur moeten verantwoorden voor zijn eigengereide optreden. Wester berg zou in zijn brief aan Scheeres hebben gesuggereerd dat hij namens het bestuur zijn verzoek indiende, mede door ge bruik te maken van het briefpa pier van de partij. Het bestuur vindt dit ongepast, omdat zjj op het moment van Westerberg's schrijven nog geen standpunt had ingenomen. Inmiddels heeft het bestuur wél een standpunt geformuleerd, dat als advies naar de fraetie zal gaan. Het bestuur sluit zich in zijn for mulering aan bij die van Reinier Scheeres. Deze komt erop neer dat Zijdeveld weliswaar een klein half jaar tekort komt om in aan merking te komen voor een uitke ring volgens de Uitkerings- en Pensioenverordening Wethou ders 1982. Maar volgens dezelfde verordening heeft de gemeente raad de bevoegdheid in bijzonde re gevallen te besluiten tot voort zetting van de uitkering tot de 65- jarige leeftijd. En van een bijzonder geval is wat betreft het bestuur bij Zijdeveld sprake. Bestuurslid Jan Simons: „Het luttele aantal maanden dat Chris nog rest om voor de uitke ring in aanmerking te komen, staat niet in verhouding tot zijn bijna twintigjarige dienstver band. De raad handelt volledig volgens de letter als op grond van deze uitzonderingspositie de wachtgeldregeling wordt toege wezen." Partijgenoot Hans Bakker wijst deze uitzonderingspositie van de hand. In zijn tweede schriftelijke reactie aan Zijdeveld benadrukt hij dat zijn oordeel over de voor gestelde regeling los staat van het oordeel over de verdiensten van Zijdeveld voor de stad. Ook staat de onwenselijkheid van de rege ling los van de intenties van Zij develd. „Maar het kan de bedoe ling niet zijn dat van gegadigden die de leeftijd van 50 jaar heoben bereikt, geen inspanning meer zou worden verwacht om weer zelf in hun levensonderhoud te voorzien. De suggestie dat jij als 49-jarige een wezenlijk gunstiger regeling zou mislopen roept dat misverstand op." Bakker vervolgt; „Belangrijker dan de vraag of de regels de ver lenging van de maximale uitke ringsduur tot de pensioenleeftijd toestaan, is dat het voorgestelde besluit voor een oud-politicus een andere werkelijkheid schept dan voor andere werkzoekenden." Schiedam/Vlaardingen - Onder trompetgeschal van de 12-jarige Ewoud Nikkels hebben leerlingen van basisschool De Singel gisterochtend een aantal bomen geplant in de Sehiedamse Plantage. De scholieren namen deel aan de Nationale Boomfeestdag, die in Schiedam een extra tintje kreeg door de aanwezigheid van een stadsomroeper te paard. Na zijn toespraak gingen de kinderen met grote schoppen en kleine schepjes aan de slag. Medewerkers van de dienst Gemeentewerken zorgden voor de nodige aanwijzingen. De kinderen waren goed voorbereid naar de Plantage gekomen. Op school was immers met een project de nodige aandacht geschonken aan bomen. En voordat ze aan het planten sloegen, maakten ze een puzzel- tocht door de binnenstad waarbij hun kennis van bomen op de proef werd gesteld. De festiviteiten in de Plantage dienden tevens als officieel startsein voor de renovatie van het oudste stadspark van Nederland. De Plantage dateert van 1767 en is in de loop der jaren twee maal veranderd. Het ou de karakter is daardoor min of meer verdwenen en moet in zijn oude luister worden hersteld. Ook in Vlaardingen gingen nieuwe bomen de grond in. Nadat wethou der Van Ardenne de eerste spa in de grond had gestoken, plantten leer lingen van de Barberaschool ruim twintig sierperen voor de winkels aan de Van Hogendorplaan. In de nieuwe wijk aan de Vaart gaven leerlin gen van de Hoeksteen en Het Anker zo'n dertig bomen een nieuwe be stemming. De activiteiten werden bijgewoond door ouders, opa's en oma's die door de scholen waren uitgenodigd. In Maassluis werd niet deelgenomen aan de boomplantdag. Met grote schoppen en kleine scheppen plantten gis teren kinde ren van de Sehiedamse basisschool de Singel enkele bomen. Foto Roel Dijkstra Schiedam - De politie heeft in Schiedam gisteren acht bromfiet sers op de bon geslingerd. Bij een controle op de Schiedamseweg kregen zes jongelui een proces verbaal omdat hun brommers te veel motorvermogen hadden. Verder werden neg twee bekeu ringen uitgeschreven in verband met de geluidshinder die werd overschreden. De Schiedamseweg, waar de poli tie vaak controles houdt, is inmid dels door de snelle bromfietsers tot besmet gebied verklaard. Schiedam - Uit een tuinhuisje aan de Parkweg in Schiedam is een driepits-petroleumstel gesto len. De inbreker is binnengeko men door een ruit te vernielen. Bij de politie van Schiedam is ook melding gemaakt van een in braak in een kelderbox aan de Louis Raemaekersstraat en in een schuur van een woning aan de Annie Salomonshof. Daar wer den fietsen gestolen. Schiedam - De politie heeft op de Linschotenstraat in de Spaanse Polder in Schiedam het rijbewijs ingenomen van een 43-jarige Rot terdammer. De automobilist bleek met een slok op achter het stuur te zijn gekropen. Schiedam - De harde storm van de afgelopen nacht heeft een ge zin dat aan de Savornin Lohman- laan in Schiedam woont de schrik op het lijf gejaagd. Bij een van de felle windstoten waaide een raam van de woonkamer uit de spon ningen. De ruit viel op een gepar keerde auto, die ook flinke scha de opliep. Maassluis - Bij een snelheids controle op de Rozenïaan in Maassluis zijn gisteren tien auto mobilisten bekeurd. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 84 ki lometer per uur, waar vijftig het geldende maximum is. In totaal passeerden 326 voertuigen de ra dar. bedieningscomfort keurig op tijd geleverd kookklaar opgeleverd ergonomisch 5 Jaar garantie op uw maat ontworpen in de nieuwste modekleuren duurzaam betaalbaar en compleet geïnstalleerd aanpasbare hoogte Schiedam - Terwijl kinderen gisteren boriïen plantten in de Plantage, schreef Plein Een-, dragt-bewoner Bert van Kan een bezwaarschrift tegen eenkap- vergunning die burgemeester en wethouders van Schiedamheb- ben verleend voor een aantal bomen in diezelfde Plantage. Zijn protest is gericht tegen het feit dat hét renovatieplan voor het pérk tussen de Lange Nieuw- straat en de Tüinlaan tot stand is gekomen zonder dat betrokke nen inspraak hebben gehad. „Wij hebben' van de dienst Ge meentewerken slechts éen onge dateerde nieuwsbrief ontvangen, waarin wordt gemeld dat een. aantal bomen plaats moet maken voor gezonde én mooiere bomen." schrijft Van Kan hét col-, lege. „Tot de betrokkenen réken ik niet alleën: de omwonenden, maar ook de gemeenteraad en al le, andere inwoners van Schiedam. Het gaat tenslotte om het oudste stadspark yRn Neder land en een onderdeel van een groene stadslong, waarvoor het college zelfs een bestemmings plan wil maken om dé groènë waarden zeker té stellen Het steekt Van Kaïi dat voorbij is; gegaan aan enkele bewoners'dié zich hebben verzameld inde Werkgroep Plantage/Plein Een- dragt De werkgroep houdt; zich' onder andere bezig met onder zoeken van dé geschiedenis van de twee fraaie stukjès Schiedam'. *-r: Maassluis - Met de bouw van on geveer zestig bungalows in de Steendijkpolder .vil de Wo ningstichting Maassluis (WSM) elders in haar woningvoorraad ruimte scheppen voor de huisves ting van asielzoekers en status houders. De bungalows, voorlopig gepland aan de Schenkeldijk, zouden ge kocht kunnen worden door huur ders van de WSM. De goedkope huizen die zij achterlaten kunnen dan vervolgens worden betrok ken door vluchtelingen. De bungalows zouden tussen de 160.000 en 200.000 gulden moeten kosten. Een onuerzoek naar de mogelijkheden van dit plan zijn volgens de WSM gunstig uitge vallen. Maar directeur Ploeg benadrukt dat het om een voorlopig plan gaat, dat eerst door de gemeente raad op zijn waarde moet worden bekeken. Voor belangstellenden is er daarom nog geen mogelijk heid zich als aspirant-koper te la ten inschrijven. Het plan, dat vanmiddag gedetail leerd aan de orde kwam bij de of ficiële opening van het nieuwe WSM-pand, heeft volgens de wo ningstichting als bijkomend voor deel dat asielzoekers en status houders over de hele stad gehuis vest kunnen worden. Dat voor komt gettovorming in Maassluis. Eerder deze maand verwierf de WSM twee panden aan de Vecr- straat en het Zandpad voor de huisvesting van vluchtelingen. De capaciteit van deze pariden is echter te klein om het huisves tingsprobleem onder asielzoekers te verhelpen. Maassluis moet voor 1 mei van dit jaar 174 statushouders hebben ge huisvest. Tussen 1 mei en 1 janua ri volgend jaar komen daar nog eens 76 vluchtelingen bij.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2