13 LMm Personeelsstop bij Rijnmondgemeenten Schiedamse pyromaan wacht op psychiatrisch rapport Rotterdams Dagblad Voltooiing busstation pas na bouwvakantie Groen verdwijnt voor verkeersveiligheid Geen ambtenaren van 'buiten', om gedwongen ontslagen te voorkomen 'Beatrixpark moet de eerste schone waterbuffer worden' mm Zuurstofgebrek door brand Lijndraaiersbrug aangepast voor voetgangers en fietsers Wustrow zegt personeel vaarwel Dode bij inbraak: buurt ongerust Inbreker bekent Overvaller aangehouden Winkeldieven opgepakt Bolkestein komt naar Maassluis ZIE JE NOG 'NS WAT VAN DE WERELD. OPTIEK ARGUS: SCHIEDAM, VLAARDINGEN, MAASSLUIS. maart 1894 Regio Waterweg Westhavenplaats 22 313lBTVlaardingen tel.: 010-2340055/fax.: 4349754 Bijeen brand in een woningaan de Parallelweg in Vlaardingen is gisteren een 28-jarige inwoner gewond geraakt. De man werd op de bank in de kamer aangetroffen met ademhalingsmoeilijkhe den. Een brandweerman diende het slachtoffer zuurstof toe. Daarna werd de bewoner per ambulance naar het ziekenhuis overgebracht. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Mogelijk ontstond er kortsluiting in een lamp. Het vuur werd even natiën uurgister- ochtend ontdekt. De gealarmeerde brandweer was binnen en kele minuten met twee auto's ter plekke. Het vuur woedde in de woonkamer van de benedenwoning, maar kon snel worden geb lust. Ook bovengelegen woningen liepen rook- en waterschade Op. Foto Roel Dijkstra Maasland - Nog altijd wacht het enkele maanden terug in ge bruik "genomen busstationaan de Oude Veiling in Maasland op de afronding. Het realiseren van een horecavestiging, wacht ruimte en overdekte fietsenstal ling, zal volgens wethouder P. Houtenbos pas na de bouwva kantie plaatsvinden. Achter de schermen wordt er wel druk gewerkt aan de voltooi ing van het busstation. Het ont werp van de Maaslandse archi tect E. F. Böhtlingk is inmiddéls gepresenteerd. Böhtlingk heeft een halfrond gebouw ontwor pen, waarbij horecaruimte, .wachtiókaliteit voor de passa giers en fietsenstalling onder één dak zijn gebracht. Dat er nog niet op korte termijn gebouwd kan worden,: komt omdat het gemeentebestuur eerst met de toekomstige ex ploitanten tot overeenstemming moet komen. Het gaat er by die onderhandelingen tussen het gemeentebestuur en de uit twee Maaslandse gezinnen bestaan de kandidaat-exploitant om voor wiens rekening het gebouw wordt gezet. Volgens wethouder Houtenbos gaat de voorkeur van de kandi daatexploitanten er naar uit om het gebouw voor eigen rekening te bouwen en slechts de grond van de gemeente te pachten. Omdat de overeenkomst en het bouwplan nog verder uitge werkt moeten worden, wordt er voorlopig nog niet gebouwd. Maassluis - In de reconstructie plannen voor de P.C. Hooftlaan en de Korte en Lange Boonestraat in Maassluis is ook de Lijndraai ersbrug opgenomen. De belang rijkste oost-westroute door de binnenstad krijgt vrijliggende rij wielpaden. Aan weerszijden van de Lijndraaiersbrug komen .apar te voorzieningen voor voetgan gers eri (brom)fietsers in de vorm van zogenoemde klapbruggen. De brug vormde een belangrijk knelpunt bij de aanvraag van sub sidie van Rijkswaterstaat voor het reconstructieplan. De brug is een cruciaal onderdeel van de totale reconstructie. De gehele subsidie voor de P. C. Hoofüaan en de Kor te en Lange Boonestraat zou ko men te vervallen als de plannen met de Lijndraaiersbrug niet door zouden gaan. Bij de veranderingen speelt de vicU$ of de brug beweegbaar moet blijven en of de geplande klapbruggen al direct van een be wegingsmechanisme moeten worden voorzien. Dat heeft alles te maken met het uit te voeren onderzoek naar de mogelijkhe den tot het weer openstellen van de Monstersesluis. De gemeente Maassluis heeft inmiddels be richt gekregen dat Rijkswater staat een bijdrage van 900.000 gulden levert, die naar eigen in zicht kan worden gebruikt. In afwachting van het onderzoek wordt het bewegingsmechanisme nog niet aangebracht. Dat kan volgens het gemeentebestuur al tijd nog gebeuren als het voorge nomen havenrecreatieproject daadwerkelijk wordt uitvoerd. Rijkswaterstaat heeft echter wel het recht om over vijfjaar een ton terug te vorderen als binnen die periode het bewegingswerk nog niet is geplaatst. De totale kosten van de reconstructieplannen zijn geraamd op ruim twee miljoen gulden. De WD-fractie plaatste tijdens de raadsvergadering van gister avond enkele kanttekeningen bij de reconstructie van de Lijndraai ersbrug. De belangrijkste daar van was dat als de brug is voor zien van de klapbruggen voor voetgangers en tweewielers, geen scheepvaart meer kan worden doorgelaten. „Dat kan," zo opper de WD-raadslid Leen de Zeeuw, „alleen als het besluit wordt geno men de Monstersesluis in bedrijf te stellen en de klapbruggen me chanisch te verbinden aan de Lijndraaiersbrug. De huidige jachtgebruikers van de Noord- vliet tussen de brug en de sluis zullen tijdig geïnformeerd moe ten worden en een andere lig plaats krijgen." Vlaardingen - Op verschillende plekken1 in Vlaardingen wordt binnenkort flink de schaar gezet in de groenvoorzieningen om de verkeersveiligheid te vergroten. Dat gebeurt naar aanleiding van klachten die door omwonenden zijn geuit en adviezen van de po litie. Het gaat om plaatsen waar het uitzicht voor de verkeersdeelne mers wordt belemmerd door al lerlei soorten heesters. Het groen wordt volgende week gesnoeid of verwijderd. Om te beginnen gaan de medewerkers van de af deling Milieu aan het werk aan de Albert Schweitzersingel. In verband met de nieuwe wijk langs de Vlaardingse Vaart zijn op diverse plaatsen nieuwe ze brapaden aangelegd. De daar groeiende struiken zorgen voor onoverzichtelijke situaties. Daar om wordt ingegrepen door be paalde planten definitief te ver wijderen en er bloemen voor in de plaats te zetten. Op de Burgemeester Pruissingel en de Flor.is de Vijfdelaan wordt de bermbeplanting gesnoeid om het verkeer een beter uitzicht te geven. Die werkzaamheden val len samen met de periodieke ver jonging van botanische rozen. De hoog opgroeiende beplantin gen aan de Van der Duyn van Maasdamlaan, Van Limburg Sti- rumstraat en Van Leyden Gael- straat belemmeren niet alleen het uitzicht voor het autover keer, maar ook voor oversteken de voetgangers. De welig tieren de sneeuwbessen die de onveili ge verkeerssituatie veroorzaken, worden laag bij de grond ge snoeid. Maassluis - Hoewel hij gisteravond nog als PvdA-raadslid de gemeen teraadsvergadering bijwoonde, heeft de onlangs afgetreden wethouder Anton Wustrow al een beetje afscheid genomen van het Maassluise stadhuis. De wegens de huizen-affaire noodgedwongen opgestapte Wustrow, heeft eind vorige week in besloten kring het gemeenteperso- neel vaarwel gezegd. Hij kreeg een receptie aangeboden en na toespraken van gemeentese cretaris A. Korthout en C. Bos. chef ambtenaren onderwijs, enkele ge schenken overhandigd. Het was gisteren overigens niet de laatste raadsvergadering die Wus- trouw meemaakt. Die volgt dinsdag 12 april, 's Middags om vier uur vindt de laatste officiële vergadering van de oude raad plaats. Daarna volgt een receptie, 's Avonds om acht uur wordt de nieuwe raad geïnstal leerd. Door Jan Rozendaal Vlaardingen - De portefeuillehouders Personeelszaken van de gemeenten die de stadsprovincieRotterdam gaan vormen, heb ben afgesproken om zo snel mogelijk een personeelsstop in te stellen. Deze maatregel, die door de afzonderlijke gemeenten nog moet worden bekrachtigd, is genomen met het oog op de re giovorming. Daarbij zullen in de Rijnmond duizenden ambte naren van plaats verwisselen. Om ervoor te zorgen dat er voor iedereen een plekje is - het uit gangspunt is dat de hele operatie zonder gedwongen ontslagen ge paard gaat - in de nieuwe organi satie, worden er van buitenaf geen nieuwe mensen aangeno men. „Dat betekent," zegt de Vlaar dingse wethouder Aart Kool (per soneel en organisatie), „dat op korte termijn nieuwe vacatures alleen intern mogen worden op gevuld. Intern is dan binnen alle gemeenten van de nieuwe Stads provincie Rotterdam. Want als op 1 januari 1997 de nieuwe provin cie officieel van start gaat, dan moet de organisatie er natuurlijk wel staan." In totaal zijn er zo'n 26.000 ambte naren betrokken bij de hele reor ganisatie. Rotterdam, dat ook nog eens met de eigen opheffing en verzelfstandiging van de deelge meenten te maken krijgt, neemt daarvan verreweg het grootste deel voor zijn rekening: 24.000. Verder gaat het om zevenhonderd mensen van de provincie Zuid- Holland die naar de nieuwe stads provincie komen, elfhonderd van gemeenschappelijke regelingen als de DCMR Milieudienst Rijn mond en nog tweehonderd van de overige gemeenten. In Vlaardin gen zullen - net ais in Schiedam - enkele tientallen van de ongeveer achthonderd ambtenaren door stromen naar de Stadsprovincie Rotterdam. De exacte aantallen hangen af van welke taken er allemaal wor den overgedragen aan het provin ciebestuur. Verder willen de rand gemeenten met de vakbonden de zelfde afspraken maken zoals die voor de Rotterdamse ambtenaren gelden. Behalve de garantie op een baan, staat in dat sociaal sta tuut onder meer dat de betrokken ambtenaren wel mee moeten wer ken aan een overplaatsing. Kooi verwacht dat de bonden daarmee instemmen. Een belangrijk technisch punt in de hele reorganisatie is nog onder welke rechtspositieregeling de ambtenaren van de stadsprovin cie gaan vallen: die van gemeen te- of provinciepersoneel. Of mis schien wel een hele nieuwe. Het gaat daarbij onder meer om ver schillen in verlofregelingen, sala risschalen, wachtgeld en reiskos tenvergoeding. Kool voelt er het meest voor dat dezelfde rechtspositieregeling voor de gemeente-ambtenaren en degenen die bij de nieuwe provin cie gaan werken gaat gelden. „Want," stelt de Vlaardingse wet houder, „op die manier kun je makkelijker een betere doorstro ming creëren. De carrièrekansen voor de ambtenaren worden op die manier vergroot." Verder pleit Kool voor het instel len van een regionaal herplaat singsbureau. Dat bureau zou voor de hele regio een inventarisatie moeten maken van de vacatures én van de mensen die een baan moeten krijgen, en daarin dan een belangrijke bemiddelingsrol kunnen spelen. Schiedam - De Hoofdafdeling Groenvoorziening en Natuur van de gemeente Schiedam is begon nen met een onderzoek naar de waterkwaliteit in het Prinses Bea- trixpark. In verschillende vijvers, sloten en singels laat dat te wen sen over. Hier en daar is het water troebel, de visstand aangetast en groeien te weinig waterplanten. De situatie wordt niet zorgwek kend genoemd. Sterker nog, de kwaliteit van het water in het park is nog altijd beter dan in ver gelijkbare vijvers en plassen el ders. „Het Beatrixpark moet de eerste schone waterbuffer van Schiedam worden," legt een woordvoerder van de gemeente uit. „Daarom wordt onderzoek ge daan om te bekijken hoe de wa terkwaliteit optimaal kan worden verbeterd. Het park is een kern gebied in de groenstructuur en Hgt in het laagst gelegen deel van Schiedam. De waterhuishouding speelt daar dus een voorname rol." Maandelijks worden zuurstof- en temperatuurmetingen gedaan, maar nu worden ook specifieke zaken onder de loop genomen. In samenwerking met een bedrijf dat gespecialiseerd is op het ge bied van waterkwaliteit, wordt de samenstelling van de waterpartij en en daarin voorkomende stof fen onderzocht. Het onderzoek duurt een jaar en aan de hand van de resultaten wordt een plan van aanpak gemaakt, waarin wordt aangegeven hoe de waterkwali teit kan worden verbeterd. Zodra het rapport is uitgebracht, wor den maatregelen genomen om het water in de vijvers en sloten De gemeente Schiedam is begonnen met een onderzoek naar de waterkwaliteit in het Prinses Beatrixpark. Foto Roei Dijkstra verder te verbeteren. genomen. De grasvelden aan ploegd en van een nieuwe draina- dat regenwater makkelijker kan Het park werd de afgelopen weerszijden van de ingang bij de ge voorzien. De weiden hebben worden afgevoerd en er geen pias maanden al eerder onder handen grote parkeerplaats zijn omge- nu een zanderige onderlaag, zo- sen meer ontstaan. Schiedam - In de Prins Bem- hardlaan en omgeving is grote on rust ontstaan door de dood van een buurtbewoner, die stierf tij dens een inbraak in zijn huis. De 83-jarige man werd vrijdagoch tend na de inbraak levenloos aan getroffen op de vloer naast zijn bed. Door de formulering van het over lijdensbericht dat door een fami lielid in de buurt werd verspreid is de indruk ontstaan dat de man overleden is als gevolg van de in braak. In het bericht wordt ge sproken van een noodlottig onge val. Voor de politie staat een ver band tussen de dood van de man en de inbraak echter niet vast. Het slachtoffer leed aan een ern stige ziekte, en niet uitgesloten is dat de man daaraan is overleden. Mogelijk is er ook sprake geweest van hartstilstand. De bewoner kan geschrokken zijn door de aanwezigheid van een inbreker. Volgens de politie zijn de medici er nog niet uit. In elk geval is er geen sprake van een misdrijf, al dus de politie. Door Sander Sonnemans Rotterdam/Schiedam - De behan deling van de zaak tegen de 25-ja- rige Schiedamse pyromaan R. K. lijkt onderhand net zo lang op zich te laten wachten als de aan houding van de persoon in kwes tie in de vorige zomer. Nagenoeg het hele politiekorps in zijn woon plaats zat maandenlang achter hem aan, totdat hij door zijn eigen stommiteit tenslotte tegen de lamp liep. Gisteren verscheen de Schiedammer voor de derde maal voor de rechtbank, zonder dat het onderzoek werd voortgezet. Het psychiatrische rapport, waar zijn raadsman om had gevraagd, was nog niet klaar. Dus werd de zaak maar weer aangehouden - tot dinsdag 10 mei. De Schiedammer wordt er van verdacht in de periode tussen 1 november 1992 en 10 juli 1993 in zijn woonplaats een groot aantal branden te hebben gesticht. Vol gens zijn advocaat mr. C.J. Nop pen omdat hij kampte met een minderwaardigheidsgevoel en aandacht wilde trekken. „Maar wel op de verkeerde manier," voegde de raadsman er tijdens de zitting van begin dit jaar aan toe. De verdchte voelde zich eenzaam nadat de relatie met zijn vriendin was verbroken. Hij zocht zijn toe vlucht in de drank en gebruikte zelfs korte tijd cocaïne. Veelvul dig trok hij na cafébezoeken in de weekeinden de wijk Nieuwland in om brand te stichten. Thuis be luisterde hij op de scanner de af loop van de branden. Omdat ach ter de Parkweg meermalen kleine fikken werden gestookt, namen rechercheurs daar in eèn woning hun intrek. De pyromaan werd echter niet ontmaskerd. Op zaterdag 10 juli van het afgelo penjaar werd hij tenslotte toch in gerekend. Vroeg in de ochtend had hij by een zaak in baby-arti kelen op de Hoogstraat brandend karton door de brievenbus ge gooid. Onderweg naar huis werd de brandstichter met het roet nog aan zijn handen en een benzine- walm om zich heen, op de Nieuwe Damlaan aangehouden. De man wordt ervan verdacht zeker dertig branden te hebben gesticht. De eerste zitting diende op 18 ok tober 1993. Toen werd de zaak aangehouden omdat de recht bank van mening was dat psycho logische en psychiatrische onder zoeken gedaan moesten worden om meer duidelijkheid te krijgen in de persoonlijke omstandighe den van de verdachte. Nadat die eenmaal waren uitgebracht, be pleitte mr. Noppen dat door het Pieter Baancentrum in Utrecht een contra-observatie uitgevoerd moest worden. Hij vond de rap porten te veel op elkaar lijken en kon zich niet vinden in de daarin getrokken conclusies. In beide rapporten werd TBS met dwang verpleging geadviseerd. „Ik ben niet gek," reageerde de verdachte destijds. De Schiedammer heeft de onderzoeken in Utrecht inmid dels achter de rug, maar de rap portage was gistermiddag nog niet voorhanden. „Er zit niets an ders op," zei officier van justitie mr. F.D. van Heijningen, „dan de zaak opnieuw aan te houden." In middels zit de verdachte al zo'n half jaar in voorlopige hechtenis. Vlaardingen - Aan de Olivier van Noortlaan is deze week een 33-ja- rige man gearresteerd op verden king van inbraak. De man is af komstig uit Gorinchem. Op het politiebureau bekende de arres tant zeven inbraken bij bedrijven in Vlaardingen. Hij heeft daar elektronische apparatuur gesto len. De buit werd verkocht en van het geld schafte de man verdo vende middelen aan. Schiedam - Gistermiddag heeft de Schiedamse politie een 20-jari- ge man zonder vaste woon- of ver blijfplaats aangehouden kort na dat hij een gewapende overval had gepleegd op een drogisterij in de Hoogstraat. De man had een alarmpistool en een buisje traan gas bij zich. Na het verlaten van de winkel werd de overvaller ge volgd door een personeelslid en een andere Hoogstraat-winkelier. De politie rekende de man na aan achtervolging in op het Bagijn- hof. Schiedam - Een 39-jarige Schiedammer werd gisteroch tend op heterdaad betrapt bij het stelen van twee t-shirts in een su permarkt aan de Broersveld. De man werd overgedragen aan de politie. Op het bureau bleek dat de arrestant ook stukken kaas had gestolen bij een supermarkt aan de Oranjestraat. In een supermarkt in de Hof van Spaland zijn gisterochtend twee 30-jarige vrouwen uit Schiedam aangehouden. Ze waren betrapt bij het stelen van scheermesjes en pakken vlees. Bij de Hema werd een winkeldief aangehou den na het stelen van sieraden en ondergroed. Maassluis - WD-lijsttrekker Frits Bolkestein brengt tijdens zijn landelijke campagne ook een bezoek aan Maassluis. Hij krijgt er 15 april zijn eigen talkshow in ontmoetingscentrum Konings hof. De campagne wordt groots aangepakt, want voor de organi satie van de verschillende avon den in het land is zelfs Joop van den Ende Theaterprodukties in geschakeld. De avond, die van 19.00 tot 22.00 uur duurt, is - voor iedereen toegankelijk. Bolkestein zal spee chen en diverse gasten ontvan gen in zijn talkshow. Wie dat zijn is nog niet bekend. <">-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2