Waferwei 17 m UITNODIGING Open Dag 'Publieke belangstelling is niet altijd even leuk' Zaterdag m Schiedams echtpaar klaar voor Vlaardings klassieker-festivaï 2 APRI L Groenedijk Hoogheemraadschap van Schieland Uitstel bouwplannen IJsselhoeve-terrein Paastoernooien Paassalon in museum Moerassige excursie Heimwee naar Columbia Koninklijke onderscheiding Van Vlaardingse haringkoppen, Schiedamse jeneverneuzen en Maassluise slakken in het nieuws B>eroemd langl^de1 Waterweg AFVAtWATERZUIVERINGSINRICHTING Rotterdams Dagblad Vrijdag 1 april 1994 Een blauw oog, opgelopen in de hitte van de strijd, tooit Sjaak Kra mer bij de prijsuitreiking. Hij is met zijn team tot het uiterste ge gaan, en met succes. Gejuich gaat op als hij met een heuse KNVB- beker, een glimmende wisselzuil en voor alle spelers een speldje van de grote voetbalbond terugkeert in de kring van jonge, sportieve schoolvrienden. Het gebeurt na een zinderende finale, die de apotheose vormt van een prachtige strijd tussen liefst 33 elftallen van jongens in de leef tijd van elf en twaalf jaar. De Meidoornschool wordt, na 0-0 bij het eindsignaal, afgetroefd in een tweede strafschoppenronÖe door de jongens van de Van der Schaarschool. Dit team van aanvoerder Sjaak, heeft al kunnen oefenen vanaf de penaltiestip in kwart- en halve finale, na in de eerste ronde met een winst van liefst 7-1 en 6-0 een hoog doelsaldo te hebben opgebouwd. Ik heb het over het paasvoetbaltoeroooi, dat in Vlaardingen op het Fortunaterrem werd gespeeld van 31 maart tot en met 3 april 1959, Bij stralend weer bestreden schooljongens in vier leeftijdsgroepen elkaar; In totaal kwamen 64 elftallen in het veld. Van de lagere scho len won de Van der Schaarschool, bij de oudere groepen wérden LTS 4, Gemeente Lyceum 2 en Groen van Prinstererlyceum 1 winnaar. Die tijd is over. Paastoernooien, zoals ook in Schiedam (in Volkspark en op Boshoek) en in Maassluis (op 't Stort) werden gehouden, zijn afgeschaft. Al ver voordat, omwille van de toeristenindustrie, ook de voor een deel aan die populaire buitenschoolse activiteit bestede paasvakantie definitief uit de schoolagenda's verdween. Met Pasen 1994 voor de deur en een oude aantekening bij de hand .kwam ik kort geleden tot het lezen van de uitslag van het Vlaar- dingse toernooi van 1959. Bram van IJperen, nu werkzaam als docent, maar 35 jaar. geleden ook als spelddrager met de Van der Schaarschool uit die finale geko men, liet me enige tijd terug weten op zoek te zijn naar een op dat be wuste paastoernooi van zijn winnende team gemaakte foto. Speu rend in het Vlaardingse Stadsarchief kwam hij niet verder dan een verslag in de Nieuwe Vlaardingsche Courant. De toen in Vlaardingen verschijnende plaatselijke edities van kranten als Het Nieuwe Dag blad, Rotterdamsch Nieuwsblad, Rotterdamsch Parool, Rotterdam- mer'en Het Vrije Volk zijn helaas niet te vinden aan het Emaus. En volgens Bram heeft in een van die kranten toen een foto gestaan. Geen van die kranten bestaat nog en in de door hun opvolgers over genomen boedel is helaas evenmin zo'n Vlaardingse editiepagina te- rug te vinden. Is er misschien een oud-teamgenoot van Bramdié de bewuste krant of foto nog wel heeft? BEN VAN HAREN Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Eerste Paasdag. 3 april, is er in het Stedelijk Mu seum een veelzijdig cultureel programma. Presenta tor Albert de Bruin ontvangt tijdens de Paassalon di verse gasten, onder wie de mime-groèp Amoebe, bal letschool Tosca Balm en percussiegroep De Magiërs der Muze. De presentator zelf zingt Napolitaans Bel canto en fragmenten uit musicals en zingt een duet met popzanger Peter de Vries. De heemtüiriëxcürsie voert zondag 3 april door de moerastuin Ln het Prinses Beatrixpark. Deze tuin is aangelegd als heemtuin in 1959. Met de aanleg van de nieuwe heemtuin in 1982 is de tuin omgetoverd tot de huidige moerastuin. Tijdens de wandeling, die om 14.00 uur begint, kun- nzït Jc ueeme^rs kennis maken met de verschei denheid aan biotopen. Waterdicht schoeisel wordt aanbevolen omdat de kans bestaat dat van de paden wordt afgeweken. De excursie start bij de ingang van de kinderboerderij in het Beatrix Park, tegenover het pannekoekhuis. Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Carlos Sanchez Mosquera, laat in Schiedam zien waartoe geestelijk gehandicapten creatief in staat Zjjn. Foto Roel Dijkstra Carlos Sanchez Mosquera is een Columbiaan. Een Columbiaanse verstandelijk gehandicapte kunste naar. Dat zijn handicap geen belemmering vormt bij het schilderen, blijkt uit zijn doeken die de hele maand april in café 't Paard in Schiedam zijn te be zichtigen. Exotische werken, kleurig geschilderd. Uit alles spreekt de voorliefde van de maker: Zuid- Amerika. Carlos kwam acht jaar geleden naar Nederland. Al die jaren had hij heimwee naar zijn geboorteland. Tot hij een jaar geleden leerde schilderen. Sindsdien schildert hij de heimwee van zich af. Carlos is één van de deelnemers aan het Atelier Herenplaats uit Rotterdam. Twaalf verstandelijk gehandicapten le ren daar vijf dagen per week schilderen en tekenen en houden zich bezig met grafiek en keramiek. Het atelier bevat tevens een galerie en Artoteek. Carlos treedt in 't Paard voor het eerst naar buiten met zijn werk. De tentoonstelling is gedurende de normale openingstijden van het café te bezichtigen. Vlaardingen ïng, Hiepke Boerma is benoemd tot Ridder in de Or de van Oranje Nassau. Hij kreeg de onderscheiding na een 36-jarig dienstverband bij Unilever Research laboratorium te Vlaardingen. Het bedrijf heeft altijd veel waardering voor het werk van de Vlaardinger gehad. Vooral op het gebied van veiligheid en milieu heeft hij zich sterk ingezet. Zo zorgde hij voor het tegengaan van overtredingen en incidenten én het opzetten van een milieupro gramma om te komen tot een intern milieuzorgsys teem. NaamJohn Ranshuijsen WoonplaatsVlaardingen Beroep wethouder/loco-burge meester Andere functiespresident-com missaris bij het Nutsbedrijf Vlaar- dingen/Maassluïs Hobbyvoetbal bij Fortuna Vlaar dingen, lezen, film Leeftijd39 Politieke partij: PvdA John Ranshuijsen, tot 12 april wethouder in Vlaardingen, kreeg deze week van 'zijn' PvdA te ho ren dat als hij zijn raadszetel niet vrijwillig beschikbaar stelt, hij grote kans loopt zijn lidmaatschap van De Partij te verlie zen. Ranshuijsen heeft zich samen met Leo ten Have de af gelopen maanden verzet tegen de werkwijze van de PvdA- afdeiing Vlaardingen. De kritiek op de volgorde op de kies lijst en de door de PvdA gevolgde koers bij de coalitie-on derhandelingen, wordt hem door de sociaal-democraten niet in dank afgenomen. 1). In welk kuis in uw stad zou u het liefst willen wonen In de boerderij op het terrein van dokter Moerman en het huis daarnaast. Een tante van mijn moeder heeft jarenlang in het aanpalende huis gewoond. Zelf heb ik op het slootje achterom leren schaatsen. Een prachtige plek. 2). Wie is voor u de bekendste/populairste stadgenoot? Ik heb geen uitgesproken voorkeur voor één bepaalde per soon. Ik heb wel veel respect voor mensen die actief zijn in vrijwilligerswerk, maar daarbij komt niet direct een naam boven drijven. 3). Wat moet er op milieugebied in uw stad anders? Mensen zouden zelf een bijdrage kunnen leve ren door minder rommel op straat te maken, niet alleen wat betreft de honriepocp maar ook door minder papier en afval op straat te gooi en. In een groter verband denk ik dat indus triegebieden de overlast moeten beperken. Ook het verkeerslawaai moet worden terugge drongen. 4). Wat uindt u Vlaardingen vooreen plaats Het is een heel fijne stad om in te wonen. Ik ben er geboren en als het kan wil ik er ook al tijd blijven wonen. Vlaardingen is niet te groot en toch groot genoeg om voldoende voorzie ningen te bieden. Het heeft ook een rijke his torie. Het vissersverleden roept bij mij altijd een romantisch gevoel op, 'erwijl ik weet dat dat het niet was met de armoede en het harde werken. Maar het is een echte stad die soms iets weg heeft van een dorp. 5). Blijft u altijd kier wonen? Als ik de keuze heb wel. Je weet echter nooit waar je werk je kan brengen. 6). Wie uindt u de mooiste man/vrouw in uw stad? Mijn eigen vrouw (zit op de achtergrond te lachen). Ze is mooi zowel qua uiterlijk als innerlijk; ook doordat we sa men iets moois hebben opgebouwd en kameraadjes zijn. Ze combineert wat mij betreft alles wat ik mij kan wensen. 7J. Aan wat of wie ergert u zich in uw woonplaats? Het dorpse karakter van Vlaardingen is aan de ene kant aardig maar heeft soms als nadeel dat we te dik bovenop eikaars lip zitten. Ik zou weieens wat meer vrijheid willen hebben. In dit vak word je voortdurend aangesproken op alle mogelijke zaken, ook als je eens gezellig door de stad loopt of ergens een biertje wilt drinken. Ik weet dat men sen die in de publie ke belangstelling staan dat nu eenmaal hebben, maar dat be tekent niet dat het al tijd even leuk is. 8). Wat is het dier baarste plekje in uw stad? 't Hoofd maakt voor een belangrijk deel onderdeel uit van de historie. Als je be denkt hoe die men sen vroeger hebben geploeterd voor hun brood... Degenen die de musical 'Brood'uit het water' héb ben gezien of het boek hebben gelezen, begrijpen wat ik bedoel. 9). Wat is het lelijkste plekje in uw stad? Ik kan niet kiezen tuseen het gebouw van de nieuwe biblio theek en dat van de Dienst Stadswerk, voorheen Gemeen tewerken. Die opslagloodsen langs de Burgemeester Heus- denslaan zijn geen visitekaartje voor Vlaardingen. 10). U moet een miljoen gulden in uw stad besteden. Waar aan gaaf dat op? Dat is een goeie. Ik ben vier jaar bezig geweest met bezuini gen en krijg dan nu ineens een miljoen te besteden. Ik zou extra geld besteden aan de zorg voorouderen en meer aan dacht willen schenken aan jongeren in de voorschoolse pe riode. Daarnaast zou ik geld willen besteden aan meer be taalbare woningen en het milieu. En dan is mijn miljoen flink besteed, denk ik zo. Door Peter de Lange Vlaardingen - De aanmeldingen voor het klassieker- en oldtimer festival van de stichting Nationa le Gedenkdagen Vlaardingen druppelen langzaam binnen. Tot opluchting van de organisatoren, want na de vorige aflevering van dit drukbezochte onderdeel van de viering van Koninginnedag was er nogal wat kritiek op de re gie. Gevreesd werd voor een leeg loop op de editie van 1994. Maar dat lijkt reuze mee te vallen. Sommige^deelnemers mopper- -- den vorig jaar dat het festival wel een erg zware wissel trok op het materieel. De stoet antieke auto's en motorfietsen liep toen vast in een majorettekorps, en dat was vóór "veel 'oude beestjes' niet zo best. Ook het stapvoets rijden ging ten koste van menig broos onderdeel. Motoren, begonnen verontrustendte knarsen, gaska- bels braken. Dat is de réden waar- om een aantal Vlaardingse motor rijders er dit jaar niet bij zal zijn. Maar anderen vinden die kritiek overdreven. Het Schiedamse echtpaar Steijger bijvoorbeeld. Huiben Marijke Steijger in hun MG-B. Op de achtergrond'klassiekers' vanandere liefhebbers en verzamelaars. Foto Roei Dijkstra gen vorig jaar ook even in de fout door braaf achter een antieke au tobus aan te rijden. Tot de ehauf- „Het Vlaardingse festival is juist reuze gezellig," roept dit aan oude auto's verslingerde stel. „Wij giri- ^sm0rTur 'S middags 4 uur Het Hoogheemraadschap van schleland nodigt alle inwoners van Capelie a/d iJssel en omgeving uit een bezoek te brengen aan de vernieuwde afvalwater-zuiveringsinrichting (awzi) Groenedijk. Na drie Jaar verbouwen is de awzl Groenedijk nu een zeer moderne zuiveringsinrichting, die afvalwater dat vla de riolen binnenkomt volgens de laatste mllieu-elsen zuivert. Wilt u weten hoe uw afvalwater wordt gezuiverd zodat het weer schoon de rivier Ingaat? Kom dan langs op onze opendag. HET ADRES IS: awzl Groenedijk. Groenedijk 20. Capelie aan den ussel. parkeren couwenhoekseweg. op de Open dag Is er: voor iedereen: interessante rondleiölng door deskundige medewerkers desgewenst schriftelijke informatie een poster van de nieuwe awzi bezoek ontvangsruimte met ingenieus wandpaneel bezoek hyürobiologisch iaboradum voor de kinderen: stripboekje Droopie water kleurplaten schuf puzzeltje INFORMATIE TEL 0-10 - 4537 284 Maasboulevard 123 Postbus 4059 3006 AB Rotterdam feur stopte en vroeg of we soms met hem mee wilden naar huls, want daar was hij op weg naartoe. Ach wat, je vergist je een keertje in de route, nou en? Het blijft een leuk festival; het Hof is een heer lijke plek voor de show, als lief hebber ontmoet je er tal van oude vrienden, je ziet de mooiste wa gens en er is een fijn terras. Wat wil je nou nog meer?" Huib en Marijke Steijger zijn dan ook zeker van de partij op 30 april. En een aantal andere leden van de Historische Automobiel Club Rotterdam heeft ook al toegezegd te zullen komen. Tesamen met de andere deelnemers, die uit alle hoeken en gaten van Nederland komen, zullen zij naar verwach ting weer voor een vol Oranjepark zorgen. Daar gaat organisator Ge rard Prot -zelf 'motorfietsen- gek' - zonder meer vanuit. Sensatie Prot: „We hebben oproepen ge plaatst in een paar vakbladen en in de regionale pers. Vermoede lijk komt er ook een filmpje van het vorige festival op de televisie. Het programma is zodanig aange past dat we niet meer, net als vori ge keer, in de problemen kunnen raken. Ik denk dat het wel snor zit; je merkt ook, naarmate het festival dichterbij komt. dat het enthousiasme groter wordt. En natuurlijk kiezen veel mensen pas op het laatste moment wat ze met Koninginnedag doen." Het echtpaar Steijger kan beves tigen dat een festival met oude auto's en motorfietsen altijd mas sa's publiek trekt. Zelf laten ze zelden een kans voorbijgaan om hun MG-B uit 1972 te exposeren, want ze zijn er apetrots op. Die passie delen ze met iedere bezit ter van een klassieker. Huib Steij ger: „Als je alle evenementen wilt aflopen hou je geen dag meer over om te toeren." En dat is nu juist de charme van hun Engelse sportauto. Dat je er zo fijn mee naar het Zuiden kan rijden, met de kap open. „Naar Portugal, of Spanje. Dat is echt een sensatie hoor," vertelt Marij ke. „Je raakt eraan verslaafd. Op zonnige dagen krijg ik dikwijls de kriebels. Dan fiets ik naar de ga rage, haal de auto op en ga bood schappen doen bij Albert Heijn in Gouda. Lekker over dc dijk heen en terug." Spartaanse herrie Haar echtgenoot: ..Open rijden, man wat een ervaring! Met de picknickmand achterop, on dan die motor maar laten brullen. Dat gegil, dat gekrijs! Heerlijk. Spar taanse herrie moet je horen. En het is lekker werken hoor, in zo'n wagen. Je hangt aan het stuur, je moet de versnelling er echt in rammen. Het is wel eens tobben met Engelse auto's, maar zeg er niks verkeerds over, want wat er ook aan mankeert, dat ding van ons blijft een pracht, 't Heeft ka rakter." Huib Steijger heeft al verschillen de sportauto's versleten. Allemaal van Engelse makelij. Ondanks de hoge aanschaf- en reparatiekos ten koopt hij toch telkens weer een 'nieuwe', en zijn vrouw is minstens even enthousiast als hij. „Eigenlijk," vindt zij, „moet je er twee hebben. Een voor de garage, omdat je vaak met reparaties zit, en een om te rijden." Het Schiedamse echtpaar koes tert de ruim twintig jaar oude MG als was het hun kind. Hun wagen 'slaapt' in de garage en heeft dan altijd een 'pyjama' aan, dan blijft hij 'gezond'. Hij is soms 'nukkig', maar 't blijft altijd 'n 'lief wagent je'. En als hij niet goed wakker wil worden planken ze even naar Delft of Leiden. „Even de boel weer opladen." Huib en Marijke zien reikhalzend uit naar de 30ste april, als ze hun sportwagen in het Vlaardingse park kunnen parke ren en kunnen genieten van de bewonderende blikken van het voorbijslenterende publiek. „Want," zegt Huib, „dat hoort er toch ook wel bij hoor. Trots. Met zo'n auto voel je je toch een beetje verheven. Het streelt je enorm als je ziet hoe anderen erbij staan te watertanden." Vlaardingen - De gemeente Vlaardingen moet een hoorzitting organiseren waarin de bewoners rond het IJsselhoeve-terrein in Holy-Noord hun bezwaren tegen de woningbouwplannen daar kunnen ventileren. Dat heeft de president van de rechtbank in Rotterdam gisteren besloten. Vol gens een woordvoerder van de ge meente is het de bedoeling dat die hoorzitting, nog deze maand wordt gehouden. De omwonenden zijn tegen de plannen om op het IJsselhoeve- terrein - in plaats van een vereni gingsgebouw, kerk en school - zestien woningen te bouwen. Maar de president ging in de uit spraak niet in op de inhoud van de plannen. Hij legde de gemeen te in eerste instantie alleen de te volgen procedure in deze zaak op. Dat betekent dus een hoorzitting, op basis waarvan b en w zich op nieuw over de plannen buigen. Houdt de gemeente vast aan wo ningbouw, dan komt de zaak op nieuw voorde rechter, die zich dan wel inhoudelijk over de plan nen uit zal laten. Een-en-ander betekent voor de gemeente in elk gevalenkele maanden uitstel van de bouwplannen. ié AAZ1&I Vrijdag 1 april SCHIEDAM De Teerstoof. WACKO (muziek- theater), 20.30u. Filmhuis. L.627 2130 uur, MAASSLUIS Gebouw de Ark. Poppentheater A. Verhagen, 12.00u. ROTTERDAM De Doelen Matthaus 19.30u. Meesters aan het Klavier 20.15U. Luxor Theater. Karin Bloe men, - 20.15U. Rotterdamse Schouwburg De Vuurproef 20.15u. Jeugdtheater Hofplein. De Eikelvreters, 19.00u. Lantaren/ Venster. Babyion, Saddam en ik 21.00u. Qerfaust, 21.00u. Schoonewil. Dirty Work, 22.30u, PlanC.Sans Rancune,22.30u. The Uttle Cave. Jamavond, 20.00u. De Twijfelaar. Roba de Pazzi, 23.00u. Ijshal Weena. Pasar Malam 12.00-23.00u. Zaterdag 2 april SCHIEDAM De Teerstoof. WACKO (muziek theater), 20.30u. Theater Stuiter (kindervoorstelling), 14.00u. Grote Kerk. Orgelconcert. 15.00u. VLAARDINGEN Lijnbaan hal. Vlooienmarkt lO.OOu. MAASSLUIS Gebouwde Ark. PoppentheaterAad Peters, 15.00u en 20.00u. Ko ningshof. Gospelconcert, 19.30u. Streekmuseum Jan Anderson. Prentbriefkaarten, 14.00u. ROTTERDAM Oude- of Pelgrimskerk. Passiemu ziek. 16.00u. Café Floor. Floorshow, 16.00u. Harbour Jazzclub. Ushal Weena. Pasar Malam, 12.00- 23.00u. Centrum Rotterdam. Ker mis, 13.00-24.00u. Zondag 3 april SCHIEDAM De heemtuin. Excursie, 14.00u. DC de 4Molens. Contactmiddag 13.30u. Grote Kerk. Paasviering lO.OOu. VIAARDINGEN Streekmuseum Jan Anderson. Prentbriefkaarten, 14.00u. Maandag 4 april SCHIEDAM Margriethal. Vlooienmarkt lO.OOu. DC de 4Molens. Paas thee-dansant, 13.30u. VLAARDINGEN Grote Kerk. Paaszang, 9.00u. Streekmuseum Jan Anderson. Prentbriefkaarten, 14.00u. Ujnb- aanhal. Vlooienmarkt, lO.OOu. Aanloophuis Oosterhaverkade8. Verkoop kunstwerken van Filippijnse kunstenaars, 14.00u. MAASSLUIS Staelduinse bos. Paasspeurtocht, 12.00u. Grote Kerk. Paasconcert, 20.15u. SCHIPLUIDEN Orgelloods J. v/d Ende. Orgelbe speling door Wim Hazeu en zang van An Schrama (alt), 8.00u. Bioscopen ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: 'Sliver' (16) dag. 11.45-2.15-4.45-7.15- 9.45. Alhambra 2: 'Demolition man' (16) dag. 6.45-9.30. Calypso 1: 'Philadelphia' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso-2: 'In the name of the father' (12) dag. 1.15-4- 6.45 9.30. Calypso-3: The remains of the day' (al) dag. 1.15-5- 8.30. Cinerama 1: 'Mrs. Doubtfire* (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 2: 'Groundhog Day' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 3: 'Free Willy' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 4: 'Carlito's Way' (16) dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 5: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Corso: 'Schindler's List' (12) dag. 2-8. Imax Theater: 'Sharks' (al) vr. 2-8.30, za.zo. 2.4.8.30. 'Mountain Gorilla' (al) vr. 3-7.30, za.zo. 1-3-7.30. Lantaren/ Venster 1: 'Trois couteurs: Bianc' (16) dag.8-10. Lantaren/Venster 2: 'Bambini ci Guardino' vr. 7.30. 'Les gens normaux n'ont rien d'ex- ceptionnel' dag. 9.30. Lantaren/ Venster 3: 'The Blue Kite' dag 7.30-10. lantaren/Venster 4:'Na ked' dag. 7.30. The Snapper' dag 10. Lumière 1: 'Son of the Pink Pan ther' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Wayne's world 2' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: The Three Musketeers' (12) dag 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 4: The house of the spirits' (16) dag. 8.15. Rex: 'Hate and Love' (18) dag.vanaf 12 doorf .voorstell i ng. Thalia: 'Sister Act 2' (al) dag. 1.15-4-6.45f .30. Nachtvoorstellingen: Lumière Ir 'On Deadly Ground' vr.zat00.15. Lu mière 2: 'Wayne's world 2' vr-zat 0.15. Lumière 3:-Extreme Justice vr.zat 0.15. Venster 1: 'Blanc' {16} vr.za.24. Venster 2: The Piano' (16) vr.za. 23.30. Venster 3: 'Blue' (16) vr.za. 00.30. Venster 4: The snapper'(16) vr.za.24. Kindermatinees: Alhambra 2: 'Aladdin' za. 1.15-4. Lumière 4; 'Aladdin'za.1.15-4.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1