Wat© 9 D66 Schiedam stelt voor: vijf partijen en zes wethouders Binnenstad en haven moeten dé attracties in Maassluis worden 1 8 lis 8 Opgravingen bij ruïne Stadserf Huinmelinckflat hier en daar wat te krap, maar bewoners zijn tevreden Verhuurder en bewoners ruziën over stemvolmachten Vrijwillige brandweer bij de neus genomen Geen goedkeuring voor begroting van Schiedam a®» p w politie-auto's botsen op elkaar Inbreker gearresteerd Na aanrijding lopend verder Vlet motor door drank onderuit Autodieven jpgen inbraak Taxichauffeurs tegen de lamp hemisch afval op stoep gezet Nieuwe coalitie wil van Binnenhaven recreatiegebied maken :v Brandweer commandant legt functie neer Alcoholcontroles bij sportclubs Bommelding bij sociale dienst Nieuwe huizen aan Westeinde I Rotterdams Dagblad Dinsdag 5 april 1994 jw* li# «i?.* -f J iK£ <.J s Schiedam - Een college van vijf partijen met zes wethouders, pat voorstel heeft Adri Reijnhout (D66) gelanceerd om de im passe in de Schiedamse coalitie-onderhandelingen te doorbre ken. De zesde wethouder zou dan in deeltijd voor de gemeente Schiedam moeten werken en de rest van zijn tijd als dagelijks bestuurder van de Stadsprovincie Rotterdam. Op die manier, hoopt Reijnhout, kan misschien de PvdA over de streep worden gehaald. De socialisten hebben zich - samen met de WD - tot nu toe verzet tegen zo'n breed college. Eén van de redenen voor de PvdA om niet mee te doen, is dat de grootste partij (negen zetels) dan net als GroenLinks (drie ze tels) maar één wethouderpost kan bekleden. Volgens het voor stel van Reijnhout kan de PvdA twee wethouders leveren; die tweede dan in deeltijd voor Schiedam. „Maar," zegt Reijn hout, „dat geeft prima de verhoudingen weer, als ik Groen Links even buiten beschouwing laat: negen, zes, zes en vijf ze tels voor respectievelijk PvdA, CDA, D66 en WD. Bovendien als die deeltijd-wethouder in het dagelijks bestuur van de stadsprovincie komt, dan zou het de gemeente nauwelijks geld kosten." PvdA-onderhandelaar Gé Brouwer wijst de suggestie van de hand. „De opening zit niet in meer wethouders. Wij zijn tegen een coalitie van vijf partijen," aldus Brouwer, die de zet van Reijnhout een 'quasi-opening' noemt. De fractie van de PvdA overlegt vanavond. Dat houdt in dat geen gehoor wordt gegeven aan de uitnodiging van CDA/D66/ GroenLinks om weer eens met elkaar te praten Tot nu toe is de Schiedamse politiek verdeeld in twee kampen, die lijnrecht tegenover elkaar staan: CDA, D66 en GroenLinks die - aangevuld met PvdA en WD- een vijfpartijen-coalitie willen, én PvdA en WD die met drie of hooguit vier partijen het dagelijks bestuur willen vormen. Schiedam - Twee politiewagens zijn in de nacht van zaterdag op zondag op de hoek van de Boter- straat in Schiedam op elkaar ge reden. De auto's kwamen van de 's-Gravelandseweg en de Broers- vest en wilden beiden de Boter- straat indraaien. Bij de botsing raakten twee agenten gewond. Ze kwamen collega's assisteren by een arrestatie in de Boom gaardstraat. Daar reed een man met zijn auto tegen de deur van een politie-auto op het moment dat een agent wilde instappen. De man verzette zich tegen zijn aan houding. Vlaardingen - Op een schip dat was afgemeerd aan de Oostha- venkade in Vlaardingen heeft de politie gisteravond een man gear resteerd. De agenten waren ge waarschuwd door mensen die ie mand rond de schepen hadden zien snuffelen. Zij troffen aan boord van een van de boten een 20-jarige Vlaardinger aan. Op ver denking van inbraak is hij meege nomen naar het bureau. Vlaardingen - Buurtbewoners hebben zondag een 55-jarige Vlaardmgse automobilist aange houden en overgedragen aan de politie. De man had aan de Nieu- welaan in zijn twoonplaals een aanrijding "veroófza^Jtfp.qn .was doorgereden.', Èén stukje, verder op parkeerde hij zijn auto om te voet verder te gaan. Ver kwam hij niet, want de omwonenden hiel den hem tegen. Een blaastest wees ujt dat, de brokkenmaker^ der invloed-van', alcohot^èrkeer- de. Op het bureau bleek dat zijn rijbewijs al was ingenomen voor een zelfde overtreding. Maassluis - Een 30-jarige Maas- sluizer is zaterdagmiddag op de Mozartlaan met zijn motor onder uit gegaan. De man liep bij de val licht letsel op en werd daaraan be handeld in het ziekenhuis. Bij de politie werd later geconstateerd de motorrijder met te veel drank op zijn motor was gestapt. Zijn rijbewijs is ingenomen. Virerdmgen/Rotterdam - In Rot- zijn zondagochtend rond uur een 23-jarige Vlaardinger en-een 24-jarige Schiedammer aangehouden omdat ze in een ge stolen auto reden. Het voertuig was in de Maasstad ontvreemd. In de auto werd geld aangetroffen dat afkomstig was van een in braak. De twee autodieven beken den die ochtend te hebben inge broken in een snackbaar aan de Dirk de Derdelaan. Daar hadden ze de flipperkast opengebroken. Maassluis - Tijdens een afgelo pen weekeinde gehouden taxi- controle zijn zes chauffeurs be keurd. Ze overtraden de Wet Au toverkeer Personen doordat ze niét in het bezit waren van gel dende documenten en zonder vergunning standplaatsen inna men. Van één taxi bleek de APK- keuring te zijn verlopen. De con trole werd uitgevoerd door de po litie in samenwerking met de re gionale verkeersdienst. Maassluis - De politie van Maas sluis heeft zaterdag een 55-jarige vrouw bekeurd omdat ze che misch afval op de openbare weg nad neergezet. Het betrof enkele blikken verf, haarlakbussen en °ude medicijnen. In Maassluis wordt regelmatig gecontroleerd °P het correct aanbieden van het huisvuil. Door Sander Sonnemans Maassluis - In Maassluis moeten de komende vier jaar maatregelen worden getrof fen om de attractiviteit van de oude binnenstad te vergro ten. De Binnenhaven moet worden omgetoverd in een re creatiegebied, terwijl de be roepsvaart er gebruik van kan blijven maken. Dat is bepaald in het Programma op Hoofd zaken; het uitgangspunt van het beleid in de nieuwe raads periode. De coalitiegenoten CDA, WD, D66 en RPF/SGP/ GPV hebben de onderhande lingen over het programma afgesloten. Eén van de speerpunten is de ont wikkeling van de Binnenhaven. Met de recreatieplannen die men op het oog heeft is echter veel geld gemoeid, want de haven moet openblijven voor de be roepsvaart. Om dat te bewerkstel ligen is noodzakelijk dat de Mon- stersesluis wordt opengesteld en de Lijndraaierbrug en Marktbrug op bepaalde tijden open kunnen. Tevens dienen er aanlegsteigers te komen. Om de oude binnen stad haar karakter niet te "laten. verliezen en de 'aantrékkings- kracht te laten behouden moeten parkeerroutes worden aangelegd. Het streven daarbij is voldoende parkeergelegenheid te maken en gratis parkeren in stand te hou den. Ook het verkeer in Maassluis krijgt de komende vier jaar de no dige aandacht. Op plaatsen waar regelmatig ongelukken gebeuren worden maatregelen getroffen. In het verkeers- en vervoersbeleid dient de verkeersveiligheid de hoofddoelstelling te zijn. Voet gangers, (bromfietsers en auto verkeer moeten zoveel mogelijk worden gescheiden, waarvoor netwerken van voet- en fietspa den wenselijk zijn. Er wordt een meerjarenplan opgesteld waarin wordt aangegeven welke ontslui tingswegen voor asfaltering in aanmerking komen om de ge luidsoverlast voor omwonenden te beperken. Mooi wonen Tijdens de laatste openbare on derhandelingen van de coalitie partijen is enige tijd gedicussi- eerd of groenvoorzieningen ver- wijderdmoeten worden om plaats te maken voor nieuwe woningen. Ter versterking van de woonfunc tie moet dit jaar geïnventariseerd worden welke plaatsen in de ge meente geschikt gemaakt kun nen worden voor woningbouw. Omdat Maassluis niet echt riant Maassluis - Zo'n tien vrijwilli gers van het Maassluise brannd- weerkorps zijn op 2 april door drie collega's stevig bij de neus genomen. In de kazerne werd melding gemaakt van een uit slaande brand bij een kistenfa briek aan het Zandpand. De re gionale alarmcentrale was bij de grap ingeschakeld en liet de melding voor wat het was. Zonder dat de vrijwilligers wer den opgepiept spoedden zij zich toch naar de kazerne, omdat ze de brandmelding op de scanner hadden gehoord. Daar was het uitrukken van drie brandweer wagens in. scène gezet. Niet al leen de brandweerlieden trap ten in de 1 april-grap. Diverse scanner-luisteraars en een pers fotograaf gingen naar het Zand pad, maar konden er zelfs geen rookwolkje ontdekken. Brandweercommandant J. Claessen ontliep bij toeval de grap. Hij heeft wel een scanner, maar had die vrijdag niet aan staan. Claessen kon er de humor wel van inzien. „Ik geloof niet dat iemand er kwaad om is ge worden. Gelukkig heb ik een korps waarvan de leden goed met elkaar overweg kunnen." Schiedam - Archeologen van het Bureau Oudheidkunig Onder zoek van Gemeentewerken Rot terdam (BOOR) gaan deze week bij de ruïne van Huis te Riviere aan het Stadserf opgravingen doen. De werkzaamheden voor de nieuwbouw op het Emmaplein en Stadserf stellen de archeologen in de gelegenheid op een aantal plaatsen resten van het middel eeuwse kasteel te onderzoeken. De Rotterdamse onderzoekers zullen op diverse punten, waar ze denken nog resten van het bouw werk in de bodem aan te treffen, nagaan hoe breed en diep de slot-' gracht is geweest. Ook proberen ze uit te vinden hoe de muur, die de ruïne verbond met de inmid dels verdwenen 'voorburcht', heeft gelopen. De haven met daarachter een deel van het oude centrum. De komende vier jaar moeten de karak teristieke stukjes Maassluis nog grotere trekpleisters worden. Foto Roel Dijkstra in de ruimte zit, is voorgesteld te bouwen langs de Nieuwe Water weg. Dat is mooi wonen, maar daar komt wel de geluidshinder van het industriegebied aan de andere kant van het water bij. Volgens het Programma op Hoofdzaken dient het bedrijven terrein aan de Nieuwe Waterweg zo snel mogelijk te worden ont wikkeld met liefst kleinschalige, milieuvriendelijke en arbeidsin tensieve bedrijven. Mocht dat niet lukken, dan moet het be stemmingsplan worden herzien. De lokale economie moet in elk geval worden verbeterd. Daartoe wordt op korte termijn een onder zoek gehouden om de behoefte van consument en producent in beeld te brengen. Er komt een no ta 'Initiatieven ter bevordering van de plaatselijke economie', waarin stimulerende maatrege len van de gemeente en een te volgen beleid worden vastgesteld. Ter bevordering van het onderne mingsklimaat zal naast regelma tige contacten met de onderne mersorganisaties een bedrijven- spreekuur in het leven worden geroepen. Om de gemeente voor bedrijfsvestiging aantrekkelijk te maken, moet voortdurend recla me gemaakt worden voor Maas sluis. Maasland - Brandweercomman dant Piet de Bruijn van het Maas- landse vrijwilligerskorps legt zijn functie neer wegens leeftijdsont slag. Zaterdag 9 april wordt hem van 16.00 tot 17.30 uur een af scheidsreceptie aangeboden in de brandweergarage aan de Slot de Houvelaan. De Bruijn maakt sinds 1 mei 1967 deel uit van het Maaslandse korps, waarin hij alle rangen heeft doorlopen. Op 1 februari 1992 nam hij het commando over van Bertus Groenewegen, die toen met leeftijdsontslag vertrok. Als opvolger van Piet de Bruijn is per 1 april Hans Barendse be noemd. De feitelijke commando- overdracht vindt op 9 april plaats bij het afscheid van De Bruijn. Uit een voordracht van vier kandida ten werd Barendse door de korps leden naar voren geschoven, wel ke voordracht door burgemeester Mary Kokxhoorn is overgeno men. Bij vorige opgravingen zijn rond de ruïne diverse vondsten ge daan. In de voormalige slotgracht werden grote stukken van de kas teelmuren aangetroffen. In 1983 vond het BOOR de resten van een houten gebouwtje, dat in de vijf tiende eeuw dienst had gedaan als keuken. Voorwerpen uit die keuken en andere vondsten, zoals tinnen borden, wapens, aarde werk en bouwmaterialen, zijn te zien in het Stedelijk Museum. De ruïne van de Huis te Riviere is met de Sint Janskerk het oudste gebouw van Schiedam. Om streeks 1270 werd in opdracht van gravin Aleida van Avesnes, een tante van Floris de Vijfde, de vier kante toren gebouwd. In de veer tiende, vyftiende en zestiende eeuw werd het kasteel uitgebreid met bijgebouwen en muren. In 1575. tijdens de Tachtigjarige Oorlog, werd het kasteel door in woners van Schiedammers ge sloopt uit vrees dat de Spanjaar den er hun intrek zouden nemen. Tijdens het onderzoek, dat in op dracht van de gemeente Schiedam wordt uitgevoerd en woensdag begint, is in het 'Stede lijk' een tentoonstelling te zien over hetvoormalige kasteel. Dinsdag 5 april ROTTERDAM Alioy'. Meat Loaf, 20.00u. Luxor Theater. Paul van Vliet, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg Oude muziek/Nieuwe Balletten, 20.15u. Zaal De Unie. Dossier Orpheus, 2Q.30u. Dizzy. Vicionovo, 22.00u. Woensdag 6 april SCHIEDAM Stedelijk Museum. Luncheon- k eert, I2.30u. VLAARDINGEN Triangel. Modeshow van de Ned. Ver. Van Huisvrouwen, 9.30u. Stadsgehoorzaal. De Lucifer (kin dervoorstelling), I4.00u. MAASSLUIS De Ark. Dialezing over historie en landschap van Midden-Delfland, 20.00u. ROTTERDAM De Doelen. Lunchconcert, 12.45u. Theater 't Kapelletje. De Circus- spm, 15.30u. Wijkgeb.De Focus. Kinderfilm, 14.00u. Wijkgeb.Ro- meynshof. Belle en het Beest, 14.00u, Christie's Branch Office. Kosteloze taxatiedagen. 10.00- 16.0ÜU. ROTTERDAM - Alhambra Riksbioscoop: 'Sliver' (16) dag. 11.45-2.154.45-7.15-9.45. Alhambra 2: 'Demolition man' (16) dag. 6.45-9.30. Calypso 1: 'Phi ladelphia'(al) dag. 1.154-6.45-9.30. Calypso-2: 'In the name of the fa ther' (12) dag. 1.154-6.45-9.30. Ca- lypso-3: 'The remains of the day' (al) dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 1: 'Mrs. Doubtfire' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Cinerama 2: 'Ground hog Day' (16) dag. 1.15-4-8.45-9.30. Cinerama 3: 'Free Willy' (al) dag. 1.154-6.45-9.30. Cinerama 4: 'Car- lito's Way' (16) dag. 1.15-5-8.30. Ci- - nerama 5: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4-645-9.30. Corso: 'Schind-1 ler's List' (12) dag. 2-8. Imax Tbea- ter: 'Sharks' (al) wo. 2-8.30. 'Moun tain Gorilla' (al) wo. 3-7 30 Lanta ren/Venster 1: 'Trois couleurs: Blanc' (16) dag.8-10. Lantaren/ Venster 2: Wintergasten di. 8, aan- sl. 'Baxter, Véra Baxter' di. 10.30. Lantaren/Venster 3: 'TheBlueKi- te' dag, 7.30-10. Lantaren/Venster 4: 'Naked' dag. 7.30. 'The Snapper' dag 10, Lumièrel: 'Son of the Pink Pantheri (al) dag. 1.154-6.45-9.30. Lumière 2: 'Wayne's world 2' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 3: 'The Three Musketeers' (12) dag.- 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 4: 'The house of the spirité' (16) dag. 8.15. Thalia: 'Sister Act 2' (al) dag 1.15- 4-6.45-9.30. Kindermatinees; Alhambra 2: 'Aladdin' wo. 1.154 Imax: 'Laby rinth' wo.4. Lumière 4: 'Aladdtn' wo. 1.154. Venster 2: 'No Worries' wo. 2.30. Venster 4: 'Mijn vader woont in Rio' wo. 2.30. Hoek van Holland - Het voltallige bestuur van woningbouwvereni ging Rotterdam aan Zee in Hoek van Hofland is vorige week opge stapt na een felle aanvaring met huurders over een statutenwijzi ging- Het bestuur van de woningbouw vereniging (tweeduizend wonin gen) volde stemmen bij volmacht beperken tot één, hooguit twee machtigingen per lid, maar de huurdersvereniging Houdt Zicht wilde daarvan niets weten. Toen dinsdagavond tijdens een leden vergadering over de wijziging moest worden gestemd kwam de voorzitter van de huurdersvereni ging aanzetten met driehonderd volmachten om tegen te stem men. De ongeveer honderd aan wezigen steunden het bestuur, maar waren kansloos tegen het 'volmachtenoffensief. Eèt be stuur van de woningbouwvereni ging gaf er meteen de brui aan. De raad van commissarissen van Rotterdam aan Zee moet nu nieu we bestuurders zoeken. Met de voordrachten moeten de huur ders vervolgens weer instemmen. Voorzitter Meijer van de raad spreekt van een slechte verhou ding met de bestuursleden van Houdt Zicht. „Het is een slechte zaak dat één man, die met een dikke stapel volmachten zwaait, even de belangen van alle huur ders komt behartigen." Volgens secretaris Dekkers van de huurdersveremging lopen zijn leden „nu eenmaal niet zo hard naar vergaderingen. Vandaar dat wij als bestuur machtigingen ver zamelen om tijdens algemene vergaderingen sterk te staan. Om aan veel problemen een einde te maken dragen we nu eigen kandidaten voor om in het be stuur van de woningbouwvereni ging zitting te nemen." Schiedam - Gedeputeerde Staten van de Zuid-Holland willen meer inzicht hebben in de begroting van Schiedam. Vooral over de ver mogensposities van het Gemeen telijk Woningbeheer en het Ge meentelijk Grondbedrijf heeft het provinciaal bestuur twijfels Daarom is nog geen goedkeuring gegeven aan de gemeentelijke be groting van 1994. Met het besluit van de gemeente raad voor verzelfstandiging per I januari 1995 van de Woningstich ting Noordvest, de 'opvolger' van Woningbeheer, heeft Schiedam aan het eerste verzoek voldaan. De woningstichting moet met een veertien punten tellend actieplan het huidige negatieve saldo van ruim veertig miljoen gulden om buigen tot een positief saldo van vijftig miljoen in het jaar 2003. Het Gemeentelijk Grondbedrijf heeft een tekort van zo'n tien mil joen op de begroting staan, mede door tegenvallende huuropbreng sten van kantoorcomplexen. Om in de toekomst dit tekort weg te kunnen werken is onlangs op ver- Schiedam - De Schiedamse politie heeft aangekondigd te starten met extra alcoholcontroles in de omgeving van sportverenigingen. De clubbesturen zijn per brief op de hoogte gesteld. Uit eerdere controles in de sportparken Thuriede en Harga is geble ken dat veel sporters en bezoekers van kantines met een (alcohol houdende) slok op achter het stuur kruipen. In het kader van het al- coholmatigingsgebruik worden binnenkort niet alleen controles ge houden op speeldagen, maar ook tijdens trainingsavonden, In de brief wordt aangegeven dat rijden onder invloed wordt bestraft met een bekeuring van ten minste vierhonderd gulden die, afhanke lijk van het promillage, kan oplopen tot tweeduizend gulden. Omdat alcoholgebruik in het verkeer als een misdrijf wordt beschouwd hou den overtreders er een strafblad aan over. De politie sluit niet uit dat tijdens de controles ook fietsers worden gecontroleerd. Het onder invloed van alcohol besturen van een twee- wieler is net zo strafbaar als het rijden in een auto. Vlaardingen - De C. H. Humme- linckflat op het Hollandia-terrein in Vlaardingen-Oost beantwoordt over het algemeen aan de wensen van de bewoners. Het overgrote deel van huurders vindt de kwali teit van de woning goed, al zijn er klachten over de ventilatie en ge luidsisolatie. Dit blijkt uit het woninggeriefon- derzoek dat de Vrouwen Advies Commissie voor de Woningbouw (VAC) in de laatste maanden van 1993 heeft verricht onder dertig bewoners van de flat. De VAC hoopt met de conclusies en aan bevelingen een bijdrage te leve ren aan de ontwikkeling en de bouw van toekomstige projecten voor semorenwoningen. De Woningstichting Samenwer king Vlaardingen verhuurt sinds december 1991 de 39 driekamer woningen aan 55-plussers. De meeste mensen vinden de wo ning groot genoeg, hoewel de kleine slaapkamer als te klein wordt ervaren. Gebleken is dat men liever twee middelgrote slaapkamers heeft, waarvan één kan dienen als werk-, hobby- of logeerkamer. Ook de bergruimtes in de senio renwoningen op het terrein van de vuormahge zuivelfabriek zijn aan de krappe kant. Een grote bergkast of een inpandige berg ruimte die tevens als hobby-ruim te kan dienen, zou volgens het VAC ideaal zijn in dit soort wonin gen. Een balkondeur in de keu ken wordt wenselijk geacht, we gens de ventdatieproblemen, en bovendien is een raam dat open kan in de keuken onmisbaar, stelt de adviescommissie. Bij voorkeur een steekraam zodat niet ergens op hoeft te worden geklommen om het raam te openen. Wat betreft de woonomgeving ga ven de begane grond-bewoners aan de Koningstraat aan een trot toir voor hun deur te prefereren. Doordat dat er nu niet is rijden de auto's vlak langs de voordeur, soms met hoge snelheid, wat ge vaarlijke situaties oplevert. Het VAC stelt voor het Hollandia- terrein als woonerf te bestempe len en inte richten, zodat automo bilisten meer met andere wegge bruikers rekening moeten hou den. zoek van Provinciale Staten een*, risico-analyse gemaakt. Daarin17 worden prognoses gegeven over» de gemeentelijke uitgaven voor_ de komende jaren. Zodra Gede-~ puteerde Staten akkoord gaat met de analyse, wordt de begro ting alsnog goedgekeurd. Het is voor het eerst sinds vele ja ren dat de Schiedamse begroting niet in eerste instantie is goedge keurd. Het uitstel heeft voorals nog geen invloed op het huidige financiële beleid van de gemeen te. Het provinciaal bestuur Iet wel extra nauwkeurig op nieuwe uit gaven van de Schiedamse ge meenteraad. Vlaardingen - De politie heeft vanmorgen het gebouw van de so ciale dienst aan de Hoflaan in Vlaardingen ontruimd na een bommelding. Iemand heeft het huis-aan-huisblad Groot Vlaar dingen opgebeld met de medede ling dat er een bom zou ontplof fen. Het telefoontje kwam om kwart over tien vanmorgen bin nen en de bom zou een half uur la ter ontploften. De politie is met een in actie gekomen. Alle mede werkers en bezoekers moesten het pand verlaten. Er gebeurde echter niets, waarna de politie het pand nog heeft doorzocht. Maassluis - De Woning Stichting Maassluis (WSM) start binnen kort aan het Westeinde m Maas- sluis-West met de bouw van 32 koopwoningen. Het project is on derverdeeld in achttien premie-A woningen (152.000 gulden) en veertien vrije seetorwongen (van af 220.000 gulden).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1