Waterweg 15 'Van integratie komt te weinig terecht' A Recreatiepontje De Kwakel weer in de vaart Luidruchtige vrouwen in popkoor Hoge Noot Waar blijft de partij van de democratie? EBB -JN. genda Laatste show Rita Young Stam hapt als eerste in 'voggelbroodje' x A A Speeltuin De Ridderhof project Opzoomerdag Opvoeding en onderwijs thema van gespreksgroepen voor Turkse ouders Vervoer op maat wordt uitgebreid Rotterdams Dagblad Vrijdag 8 april 1994 Een ruim weekend nog en dan kiezen de door ons gekozen raadsle den de mannen en wouwen, die naast de door Hare Koninklijke Hoogheid. Majesteit Beatrix, benoemde burgemeesters onze steden gaan besturen. WIJniet u en ik samen dus, maar de meervoudige Trix {arme Claus), hebben bepaald, dat in Vlaardingen Bert Stam, in Schiedam Reinier Scheeres en in Maassluis Jannie Sterkenburg-Versluis, als de door haar benoemde burgemeesters, de leiding hebben over het gemeen tebestuur. Ze moeten wel net zo verschrikkelijk slecht en stom in de fout gaan als bijvoorbeeld sommige Limburgse collega's deden, wil len ze als onbekwaam aan de kant geschoven worden. Zo onvoor zichtig is dat trio niet. Dus blijven zij, zolang geen promotie haalbaar is, hun stempels hier drukken in Naam der Koningin, is dat democratie? Het door mij bewonderde Wolters-woordenboek van Koenen geeft als rechttoe uitleg van democratie: volksregering. De populairdere Van Dale houdt het op: staatsvorm, die aan het ge hele volk invloed op de regering toekent en o.a. het recht op vrije me ningsuiting, persoonlijke wijheid en gelijkheid van allen voor de wet erkent Wij. tenminste de meerderheid van onze stadgenoten en ook ik, heb ben m maart een nieuwe gemeenteraad gekozen. Wij, eenvoudig ge boren en met kleine letter dus, hebben by de gemeenteraadsverkie zingen een keuze gemaakt tussen allen, die zich toen als verschillen de partijen aan ons presenteerden. Rijen kandidaten kregen we voorgeschoteld van CDA, PvdA. WD, D66, SP, SGP/RPF/GPV, GroenLinks. CD. Solidair 93, Gemeente- en Burgerbelangen. De uitslag is bekend. Geen der partijen verwierf de steun van de meerderheid van de kiezers. Met 23,4 procent (iets minder dan een kwart) bereikte de PvdA in Schiedam de hoogste score. Met een per centage van 22,8 bleef in Maassluis het CDA maar nipt de WD (22,0) en D66 (21.3) voor in Vlaardingen kreeg zelfs geen der negen deelne mende partijen steun van een per vijf stemmers. Inmiddels zijn de besprekingen over de verdeling van de goed be taalde wethoudersbaantjes gevorderd. Maassluis, dat net een (op nieuw genomineerde) PvdA-wethouder wegens fout handelen de laan had uitgestuurd, was snel klaar. De zittende wethouders van de drie grootste partijen (CDA. WD en D66) verdeelden het werk van hun uitgerangeerde PvdA-collega en bespaarden daarmee tegelijk anderhalve ton aan bestuurskosten. In Vlaardingen, waar Remi Poppe met zijn 'tegenstemmende SP op nieuw bestuursverantwoordelijkheid ontweek, werd ook zo'n bezui niging bereikt door een deal van PvdA, VVD, CDA en D66 om elk een wethouder te leveren. In Schiedam ligt het moeilijker. Daar wringt D66-ljjsttrekker Adri Reijnhout zich in alle bochten om zijn vroegere oppositiemaatje Bart de Leede op het collegepluche te houden. PvdA-lijsttrekker Aad Wiegman, Schiedams kasbeheerder, stuurt aan op een klein college en probeert 2ijn plooibaar gebleken vroegere coïiega-wethouder Luub Hafkamp terug te loodsen naar de zesde verdieping van het stadskantoor. Zijn breed uitgezwaaide collega Chris Zijdeveld denkt onverwacht ruim en spreekt (overigens zelf vrijblijvend) zijn voor keur uit voor uitbreiding van het aantal wethouders tot vijf. Beschuldigingen vliegen thans over en weer en in achterkamertjes worden kongsi's gesloten. Dit gedrag wordt tegenover de kiezers niet verklaard. Wij zijn gekozen, dus verdelen Wij de buit, lijkt het motto. Plotseling blijken de verschillen tussen de partijen van de voorstanders van super-c.q oceaanbrede coalities zeer gering. Een partij is volgens Koenen: een groep van personen, die hetzelfde willen, dezelfde beginselen, meningen enz. zijn toegedaan. En vol gens Van Dale: een groep van personen die zich voor hetzelfde doel verenigd hebben. Waarom toch komen bij gemeenteraadsverkiezingen zoveel partijen met een eigen lijst? Als bestuurskwaliteiten de positie van kandi daatwethouders zouden bepalen, dan zouden John Ranshuijsen in Vlaardingen en Bart de Leede in Schiedam niet op wachtgeld gezet worden. BEN VAN HAREN Vlaardingen Zaai Buytelant aan de Derde Industnestraat is zon dag voorlopig voor de laatste keer het decor voor de Rita Young-Show. Het seizoen zit erop en voor de speciale show hebben de trouwe bezoekers zelf de ar tiesten mogen uitzoeken. Zodoende staan Willeke cTEstell. het Vtaardmgse zangduo Levante en stad genoot Martin Eden vanaf 13.30 uur op de planken. Ook gastvrouw Rita verzorgt een optreden. De zaal gaat open om 13.00 uur. Voor ƒ7.50 kan men er bij zijn. Burgemees ter Stam hapt in het eerste voggelbrood je. Foto Roel I Dijkstra De bakkers Scholtes, Herweijer en Hazenberg heb ben weer een bijzonder broodje op de maikt ge bracht, het voggelbroodje. Dit wordt gebakken naar aanleiding van het 40-jarig jubileum dat de Vereni ging van Ouders en Verwanten van mensen met een Verstandelijke handicap (VOGG) dit jaar viert. Met de verkoop van de broodjes wordt getracht wat extra geld m de clubkas te laten vloeien Een deel van de opbrengst wordt door de bakkers aan VOGG ge schonken Deze week mochten b en w ais eersten het voggelbroodje proeven. Hoekse inwoners organisaties en bedrijven gaan in samenwerking met de deelgemeente speeltuin De Ridderhof tijdens de Opzoomerdag van 28 mei een grondige opknabeurt geven. Morgen wordt hieiover aan de Prins Hendrikstraat 144 een informatie-ochtend gehouden voor alle be langstellenden Dan wordt bekend gemaakt hoe de speeltuin er uit moet komen te zien en wat allemaal moet worden gedaan. Nodig zijn timmei lieden, lood gieters en eleclnciens De ochtend begint om 10.30 uur. Deelgemeente-voorzitter mevrouw Doorn-van der Houwen vertelt waarom zij in het kader de uitda ging als speelmeester heeft aangenomen. De archi tect van het project licht de plattegrond toevan de speeltuin. Door Jelle Gunneweg Maassluis/Rotterdam Veel Turkse en Marokkaanse ouders wensen hun kinderen de beste opleiding toe, onder het motto 'Ik heb de kans niet gekregen om te kunnen studeren, maar ik zal mijn kind tot het hoogste onderwijsniveau laten studeren'. De prestaties van Turken en Marokkanen in het onderwijs zijn echter niet geweldig. De ouders schrijven deze lage prestaties toe aan de tekortkomingen van het Nederlands schoolsysteem. De communicatie tussen Nederlandse onderwijsinstellingen en migranten verloopt daardoor over het algemeen vrij moei zaam. spreksgroepen voor Marokkaan se ouders. In verscheidende Ma rokkaanse gelegenheden in de re gio bezocht een zeskoppig team de ouders, om met hen te discus sieren, hen te informeren over het Nederlands onderwijs en hen be wust te maken van het nut van een ondersteunende rol van ou ders. Immers, de verantwoorde lijkheid voor het verbeteren van kansen berust in de eerste plaats bij de ouders van de kinderen. De Gespreksgroepen Marokkaan se Ouders werden een groot suc ces. Honderden ouders namen er- Zelfs als het gaat om laagdrem pelige initiatieven nemen weinig allochtonen deel aan onder wijsprojecten. Sterker nog, Turk se en Marokkaanse ouders scher men zichzelf en hun kinderen als het ware af. Reden, emotionele barrières en vooroordelen om trent opvoedingsstijlen en onder wijs. Om zo min mogelijk kinderen de dupe te laten worden van de ge ringe ouderparticipatie, nam de Stichting Buitenlandse Werkne mers Rijnmond (SBWR) in 1992 het initiatief voor het project Ge- aan deel. Na onderzoek binnen de verschillende lokale netwerken werd daarom besloten ook een dergelijk project op te zetten voor Turkse ouders, te beginnen in Maassluis. In de loop van het jaar worden ook Schiedam en Vlaar dingen aangedaan, goed voor elk drie gespreksgroepen. Ali Korkmaz, projectleider van de Gespreksgroepen Turkse Ouders, en zijn vrouwelijke collega Birsen Yurdakul nemen de komende we ken polshoogte bij de gemeente Maassluis, algemene instellingen en Turkse zelforganisaties om zo veel mogelijk medewerking te krijgen. Vervolgens zal in het voorjaar een forum plaatsvinden, waarvoor al le Turkstaligen in Maassluis zijn uitgenodigd. De werving van ou ders vindt plaats via sociale net werken. Tijdens deze eerste bij eenkomst zijn gastsprekers aan wezig en worden de problemen geïnventariseerd. De ouders gaan vervolgens in kleinere groepen om de tafel op scholen, in moskeèn en onafhan kelijke instellingen. „De bijeen komsten moeten laagdrempelig zijn," aldus Korkmaz. „In princi pe moet over alles gepraat kun nen worden, maar er zal wel met een verborgen agenda worden ge werkt om het niet al te vrijblij vend te houden. Centrale thema's zijn in ieder geval opvoeding en onderwijs." De projectleider verwacht een ho ge opkomst: „De nood is hoog." Hij houdt rekening met een klachtenregen naar Nederlandse organisaties toe. „Turkse ouders hebben vaak het gevoel dat ze niet gehoord worden, onvoldoen de serieus worden genomen. 2e koesteren daarom een groot wan trouwen naar de maatschappij." Klachtenregen Maar bij een klachtenregen mag het niet blijven. De werkwijze zal zeker confronterend zijn, voor spelt Korkmaz. Ook naar het ei gen handelen zal worden geke ken. De ouders krijgen praktijk voorbeelden voorgeschoteld die jongeren hebben aangedragen. „Er is een bekend Turks gezegde, dat luidt: Vrienden bekritiseren elkaar, vijanden zwijgen. De waarheid is soms moeilijk te ac cepteren, maar dat betekent niet dat we de hand niet in eigen boe zem zullen steken." De gespreksgroepen moeten re sulteren in een op maat gemaakt programma voor Nederlandse in stellingen in het onderwijs en het welzijnswerk. Plaatselijke con tactfunctionarissen zullen wor den ingezet voor de formulering van de theoretische aanbevelin gen. „Er is al teveel geschreven en gepraat. Er moet nu eindelijk een produkt op tafel komen." Het programma moet gericht zijn op verbetering van de communi catie van Nederlandse instellin gen met hun Turkse doelgroep. Ook moet de betrokkenheid van ouders bij het schoolgebeuren toenemen, bijvoorbeeld door de staffunctionarissen als interme diair te laten dienen met de on derwijsinstellingen, arbeids markt en woonomgeving. Kork maz: „Daadkracht wil ik zien. Ie dereen heeft de mond vol over in tegratie, maar in de praktijk zie je er weinig van terug." Maasland - De start van alweer het achtste seizoen voor het recre atiepontje had Joop van Noort- wijk zich anders voorgesteld, „yrijdag stond er veel te veel wind om te varen. Het was niet te doen Dus hield Van Noortwijk 'De Kwakel' aan de steiger. Paas zaterdag echter was het wat beter en gooide Van Noortwijk de tros sen los. Om die dag slechts vier Fietsers en negentien voetgangers over te zetten tussen de Kwakel- weg en Broekpolder. „Veel te weinig natuurlijk," weet de schipper, die zich in de loop der jaren bekendheid heeft opge bouwd als Joop de Ferryman. „Maar het was zaterdag nog veel te koud om te gaan wandelen of fietsen." Dus trok het door het re creatieschap geexploiteerde pont je nog weinig belangstelling. Van Noortwijk weet echter als geen ander dat het er bij echt mooi weer heel anders aan toe gaat. Dan staan de recreanten soms in de rij en komt het voor dat zij een pontje moeten laten gaan eer zij hun tocht voort kunnen zetten. Van Noortwijk ziet die betere tij den helemaal zitten. „Lekker in de korte broek en in T-shirt aan boord. Varen tussen de vele boot jes door." Dagelijks Het veerpontje vaart tot en met zondag 2 oktober dagelijks van 10.00 tot 18.00 uur tussen de Kwa- kelweg en Broekpolder. Bij 't Jachthuis wordt een tussenstop gemaakt Van Noortwijk: „Als het 's zomers druk is, kijken we niet op een uurtje. Zo lang er belang stelling is, varen we gewoon nog even door." Joop van Noortwijk en nog vijf vrijwilligers verzorgen de dienst regeling met De Kwakel, louter en alleen uit liefhebberij. Van Noortwijk (58). „We doen dit werk gewoon voor de lol." Hij vaart om de veertien dagen op zaterdag en De Kwakel vaart weer van natuurschoon naar natuurschoon in Midden-Delfland. Foto Westlands Fotoburo zondag en wekelijks op maandag Zijn vijf collega's, allemaal 'vut ters met een scheepvaartverle den', varen op de overige dagen. Van Noortwijk: „In het begin kon je bijna geen liefhebbers krijgen, maar nu staan ze bij wijze van spreken in de nj." Joop de Ferryman is echter de schipper vanaf het allereerste uur, toen gedeputeerde Borgman het pontje acht jaar geleden offici eel in gebruik stelde. Van Noort wijk: „Ik ben nog meegeweest naar Enkhuizen om het bootje te halen." Het pontje vaart zonder dienstregeling, daarvoor is de af stand ook te gering. Het vaar tochtje door de Middelwaering duurt immrs niet langer dan een paar minuten. Ondanks de bekendheid van de veerdienst scheelde het toch maar weinig of De Kwakel was uit de vaart genomen. Door de bouw van een brug over de Boonervhet zou de belangstelling voor het pontje immers wel eens af kun nen nemen. Het recreatieschap werd echter door een grote hand tekeningenactie in omliggende gemeenten op andere gedachten gebracht. Zo bleef de veerdienst behouden en beginnen Joop de Ferryman en zijn collega's aan hun achtste seizoen. Door Manette Olsthoorn Vlaardingen - Meisjes, ja, zo noemt ze haar vrouwen. De jong ste is 27 en de oudste is 45. Dat is zij zelf, Ardy Groeneveld. „Bij een vrouwenkoor zie ik echt van die kerkmensen voor me, dus zei ik altijd: meiden Maar dan valt het natuurlijk hartstikke tegen als je al die gebakkies ziet. Nu noem ik het maar vrouwengroep of zo iets Van de week belde er nog een meisje op die ook op haar koor wilde. Nummer elf op de wacht lijst van mensen „die zowat een pistool op haar kop zetten van ik mot er op." Misschien dat ze zelf een koor op kunnen richten. Net als Ardy zelf deed, zo'n twee jaar geleden. Alle bestaande koren vond ze ge woon niet leuk. Zelf 'bleerde' ze altijd liedjes mee met de radio of met haar broer die gitaar speelde. Maar dan kende ze eigenlijk nooit het hele nummer uit haar hoofd. „Ik ben toen begonnen met een groep van zes vrouwen van, laten we zeggen, zo'n veertig plus. De meeste kende ik uit de kroeg of gewoon van vroeger. Nou, dat was flink lachen natuurlijk. Lekker bieren van 'De winter is lang'. 'Brandend zand', Toen wij uit Rotterdam vertrokken' er. noem maar op.'1 Van de huiskamer verhuisde het groepje naar buurthuis De Telder m Vlaardingen. Daar startten zij hun zoektocht naar, ja, naar wat eigenlijk' „Ik had een bepaald ty pe vrouwen voor ogen. Tja. wat ik nu heb. Hoe noem je dat, een beetje wilde vrouwen? Vlot, alter natief, modern? Maar opeens hadden we het: luidruchtige vrou wen." Gezocht: een dirigente en luid ruchtige vrouwen voor een vrou wenkoor, luidde de advertentie in het Uit-Magazine. Binnen een mum van tijd had ze er een hele boel. uit Rotterdam, Vlaardingen en overal vandaan, maai' nog steeds geen dirigente. Pas later is Annemarie van der Wijk (25) erbij gekomen. Eigenlijk geen dirigen te. maar een zangeres van het conservatorium, met een 'waan zinnig goede stem.' „De eerste avond dat Annemarie kwam. heeft ze meteen les gege ven, Gingen we ademhalingsoefe ningen doen en van hahahahah, je kent dat wel. Je zou het nu eens moeten zien. je ligt nog steeds in een deuk. Die avond heeft ze ie dereen getest op toonhoogte. We zingen nu drie- of vierstemmig: sopraan, mezzo-sopraan, alt en soms bas. Dat doe ik dan. Ja, ik rook gewoon ontzettend veel." De week daarop zijn ze begonnen, met z'n veertienen in een zaaltje in de muziekschool. In het begin om de veertien dagen want ja, ie dereen is druk. ..Het zijn allemaal werkende vrouwen en er is altijd weieens een vergadering of zo. Ze hebben ook allemaal kinderen, maar als we iets op zaterdag orga niseren, nooit een getrut, je merkt helemaal met dat ze kinderen hebben. Nou zulke vrouwen be doelde ik eigenlijk, die niet meu ten over kinderen." Worst En de liedjes? Die kwamen eigen lijk vanzelf. Annemarie kwam met nummers aanzetten en die zongen de vrouwen van Hoge Noot dan gewoon mee. Het zijn bijna allemaal nummers uit de ja ren zestig: Under the boardwalk, California dreaming, Drive my car van the Beatles, Aquarius „dat is helemaal uit de flowerpower", maar ook Your love is king van Sade en 9 am van London Beat. „Nu zijn we bezig met Bohemian Rapsody, wat we een waanzinnig nummer vinden om te zingen. Waar iedereen ook bij uit z'n dak gaat is It's raining man van The Wheather Girls." En sinds ze Ramses Durker als pianist heb ben is het helemaal swingen ge blazen. Op een gegeven moment vonden de wouwen van Hoge Noot de tijd rijp voor een optreden. Ardy Groeneveld: „Je moet toch een keer de worst voorhouden. Dan kun je naar iets toe gaan werken, het mooier maken en als het af is jezelf presenteren." Hun allereerste optreden was vo rig jaar mei in Schiedam tijdens de Korenmolendagen. Een paar jaar daarvoor had ze daar een vrouwenkoor op zien treden waar ze helemaal weg van was. Zij er naartoe, want ze wilde lid worden. „Maar nee, voor geen meter. Ze zeiden: we hebben veertien vrou wen en er mag niemand bij. En ik had er zo de pest in. Ik dacht: wat, Groeneveld er niet bij? Toen had ik 2oiets van: ik richt een eigen koor op. Volgend jaar sta ik hier." Gigantjes Het werd twee jaar later. Maar ze was apetrots natuurlijk. Na wat optredens hier en daar (op de kunstmarkt, tijdens de boom- plantdag in de Lickebaert) volgde in december vorig jaar een optre den in de Harmonie, na de voor stelling van de Gigantjes in de Stadsgehoorzaal. Zei ze gewoon dat zij de Gigantjes als voorpro gramma hadden. Het werd ont zettend druk. „Na afloop werd ik belaagd door mensen die op het koor wilden. Nu heb ik een wachtlijst waarvan ik met weet wat ik ermee aan moet. Mensen zeiden: je moet me opschrijven want er gaat altijd wel iemand af. Maar er gaat na tuurlijk geen mens af, het is ge woon veel te leuk." Hun laatste optreden was in de Salon. Daar hebben ze twee lied jes gezongen, Ze kregen er zelfs voor betaald, maar Ardy Groene veld had er zelfs op toe willen leg gen. Want zo goed zijn ze nog niet, meent ze. Nu zijn ze gevraagd voor een optreden in de Jaar- I beurshallen in Utrecht voor een publiek van drieduizend man. „Normaal begint iemand in een buurthuis of een verpleeghuis en wij doen meteen: Harmonie, Stadsgehoorzaal, Jaarbeurshal len." Hondsmoe En ja, nu ze gevraagd worden, moeten ze ook iets doen aan hun presentatie. Dat wilde ze juist niet. Iedereen moest maar aan trekken wat zij wilde. Uniform wilde ze al helemaal nieten 'zwart met een dingetje erop', nou nee. Tijdens een vergadering hebben ze toen afgesproken: als basis zwart en gooi er iets leuks en fels bovenop. Vergaderingen wil ze trouwens wel tot het minimum beperken. Ze wil gewoon leuk zingen en geen gezeik zoals op kantoor. De twintig vrouwen van Hoge Noot pretenderen volgens de op richtster niet dat ze goed kunnen zingen. Maar er zijn er wel een paar met een hele mooie stem. Het is ook niet echt makkelijk om een nummer in te studeren, zegt ze, vergeleken met dat gebleer wat ze vroeger deed, „Mijn motto is gewoon lekker alles vergeten. Zingen doe je vanuit je hart. Je zou het misschien niet zeggen, maar ik ben hondsmoe. Iedereen vindt het gewoon waanzinnig leuk om te doen. Het is net een soort van therapie. Jij wil er zeker ook op nou?" t Vrijdag 8 april SCHIEDAM De Teerstoof. Cabaret 20.30u. Filmhuis. Inthe line offirë! 21.30 uur. Stedelijk Museum, Km! derexpositie Tussen tafellaken en seivet' (gedecoreerd serviesgoed},!/ m 22 mei. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Oeroeg (film) 20.30u. Bruisend Brasil (exotische show). 20.15u. Harmonie. Astrid Seriese (jaaz), 23.00u. Vrije Aca demie. Lezing over moderne archi tectuur in de 20-eeuw, 20.00u MAASSLUIS Schuurkerk. DeBennfs, 20.30u ROTTERDAM Theater Bonheur. Krazy Kat, 20.30u. 't Kapelletje. Yvonne! 20.3ÖU. Lantaren/Venster. De Zie ners, 20.30u. De tuin der folterin gen, 21.00u. Luxor Theater. Paul van Vliet, 20.15u. Rotterdamse Schouwburg. Decadence. 20.15u. Theater Zuidplein. Heren opzicht, 20.30u. Jesus Christ Superstar! 20.15u. De Doelen Gr.z. Stuttgarter Philharmomker, 19.30u. Kl.z. Gus tavo Toker Quintet, 20.15u. The Ut- te Cave. Goyze Ludwigsson, 21.0ÖU. Plan C. Rick de Vito Band! 22.30u. Schoonewil. The Bombi- ta's, 22.30u. SKVR-Muziekschool Centrum-West. Jamsessie, 19.30u. De Twijfelaar. Roba da Pazzi, 23.00u. Jeugdtheater Hof plein. De Eikelvreters. 19.00u. Ga lerie 10. Culturele Salon: mode, 20.00u. Zaterdag 9 april SCHIEDAM De Teerstoof. Cabaret Basterd, 20.30u. Poppentheater Jacobus Wieman, 14.00u. Vredeskerk. Pip- pi gaat van boord (film), 10.30uen 14.0Qu. Ichtuskerk. Pippigaatvan boord (film), 13.00u. DO de 4Mo- lens. Dansen voor 50+, 19.00u Gebouw Harmonie Wilton-Fïjen- oord. Harmonie-orkest Windkracht 10, 20.00u. Margriethal. Motor- beurs, lO.OOu. Dorpskerk Kethel. Voorjaarsconcert chr. jongerenkoor Come let us sing, 20.00 uur. Po dium. The Dynamites, 22.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Oeroeg (film), 20.3Qu. Pim Jacobs Louis van Dijk (jazz), 20.15u. Harmonie. Bert KI under &Mylou Frencken (cabaret), 20.30u. Vredeskerk. Pippi gaatvan boord (film), 10.30en 14,00u. Icht uskerk. Pippi gaat van boord (film), 13-OOu. Basisschool 't Ambacht Fancy Fair, lO.OOu. MAASSLUIS Theater de Schuurkerk. Gastvrij (toneel), 20.15u. Koningshof. Postzegelruilbeurs, 13.00u. Bibliotheektheater. Arno van der Heyden, 20,30u. Theater Bon heur. Kray Kat, 20.30u. Rotter dams Centrum voor Theater. De Nieuwe Kleren van de Keizer, 20.30u. 't Kapelletje. Yvonne, 20.30u. Lantaren/Venster. DeZie- ners, 2Q.30u. De tuin der folterin gen, 21.00u. Luxor Theater. Paul van Vliet, 20.15u. Theater Zuid- plein. Heren opzicht, 20.30u. Jesus Christ Superstar, 20.15u. The Act. Jack 'O' Jane, 22.00u. Bourgon disch aen de Maes. Watt's Enough, 23.00u, De Doelen Kl.z. Inloopcon cert, 15.00u. Mahmoud Guima en ensemble, 20,15u. Doelencafé. Paulus Potters Tno, 22.00u. I'Esprit. Catfish Bluesband, 22.00u. Harbour Jazzclub, The Sound of the Millers, 21.30u. Para- dijskerk. Wouter Blacquière, lö.OOu. Plan C. Face the fact, 22,30u. Rotterdamse Schouw burg Gr.z. Carmen, 20.15u. De Twijfelaar. Judith Catherine's Com pany, 23.00u. Jeugdtheater Hof plein. De Eikelvreters, 19.00u. Zondag 10 april SCHIEDAM De Nieuwe Palmboom. Woodwind ensemble, 15.00u, Klubhuis Zuid, Rommelmarkt, 12.00u. Margrie thal. Motorbeurs, lO.OOu. D.C. de Woudhoek. Dansmiddag voor 55- plussers, 13.30u. Podium. Mare Ritsema, 21.30u. VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. Pudding Tarzan (kinderfilm), 15.00u. Harmonie. Eleonere Pameijer&ErnestineStoop (fluit-harp-duo), 15.00u. MAASSLUIS Theater de Schuurkerk. Gastvrij (toneel), 14.15u. Hoek van Holland - Het vervoer op maat voor gehandicapten in Hoek van Holland heeft een bre der bereik gekregen. Tot en met de voorlichtingsavond in maart was er over het speciale vervoer gezegd dat dit alleen lokaal zou kunnen gebeuren. Daar dit voor de betrokkenen van Hoek van Holland een totale scheve verhou ding trok met inwoners van Rot terdam, is besloten het gebied voor de Hoek uit te breiden. De Rotterdammers hebben immers voorzieningen als winkels, zie kenhuizen etc. binnen handbe reik. Buiten Hoek van Holland kan men nu ook naar 's-Graven- zande, Naaldwijk en Maassluis.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1