Verenigingen weigeren huurverhoging Huisdieren gered bij binnenbrand Fusie van drie kraamzorgcentra Omroep Schiedam in nieuwe studio - Rotterdams Dagblad "j 4 a CDA op de schopstoel Shibumi gaat weer open Faillissement Akkerman: veertig man ontslagen 'Lasten sporters kunnen niet maar blijven stijgen' j na aanrijding Dief steelt schooltassen Brandstichting in flatgebouw Hardrijders hebben geluk Onderzoek naar 'werkbedrijf ."Onvoorstelbare, verstel bare beddenshow bij CHRIS COPPENS slaapcomfort. Hoogstraat 46-48, Schiedam. Tel. 010-4268717. I -• Waterweg I Regio Waterweg Westhavcnplaats 22 3131 BT Vlaardingen tel.: 010-2340055/fax.: 4349754 Vlaardingen - Alle veldsportverenigingen in Vlaardingen hebben besloten de door de gemeente opgelegde huurverhoging niet te betalen. Dit uitprotest omdat de voetballers, handballers, korf ballers en honk- en softballers vinden dat de gemeente niet eenzijdig de tarieven kan verhogen 'en verder laat blijken weinig voor de sport over te hebben.' Schiedam De collegebesprekin gen in Schiedam lijken toch uit te draaien op de zogenoemde Van der Doef-variant, met PvdA, VVD, D66 en GroenLinks. De PvdA blijft in de onderhandelingen vasthouden aan deze optie, die door de Vlissingse burgemeester was aangedragen. „Ik denk dat we geen andere keus hebben dan ons hierbij neer te leggen," aldus Adri Reijnhout (D66), „zij het met een zeer bloedend hart." Het CDA valt in u jze optie buiten de boot. Tijdens gisteravond gehouden besprekingen hebben D66, GroenLinks en CDA twee nieuwe varianten ingebracht, die de PvdA allebei naast zich neer heeft gelegd. De eerste optie met twee wethouders voor PvdA en Groen Links, en D66 en CDA elk één ze tel kreeg niet de genade van de sociaal-democraten. Ook de optie voor voortzetting van het laatste college werd van de hand gewe zen. Reijnhout heeft het idee dat PvdA nog liever voor een samenwer king met de WD kiest dan Gé Brouwer als tweede wethouder aan te wijzen. „Het blijft voor ons Sj een moeilijk te verteren zaak dat ze de WD niet willen loslaten, terwijl toch afgesproken was dat l we eerdere afspraken zouden ne geren," aldus de wethouders-kan- didaat van D66. j Auto in brand jj Schiedam - Bij een aanrijding gisterochtend op de Horvathweg, is de auto van een 47-jarige Schiedammer uitgebrand. Bij de j botsing waren drie auto's betrok- j ken. Er vielen geen gewonden. Niet bekend is hoe de aanrijding is ontstaan en waardoor het voer tuig in brand is gevlogen. Schiedam - Een tot op heden nog voorvluchtige man heeft gisteren tot twee maal toe een schooltas weggehaald uit het Rijnmond college aan de Schiedamseweg. Door de conciërge werd enkele malen een onbekende man uit het schoolgebouw weggestuurd. Uiteindelijk bleek dat hij toch zijn slag had geslagen, want twee leerlingen meldden dan hun schoolspullen waren gestolen. Schiedam - In de hal van een flat gebouw aan de Louis Raemaker- straat in Schiedam is vannacht brand gesticht. Onbekenden sta ken een hoeveel kranten en een deurmat in de fik. Daardoor liep de hal flinke rookschade op. Schiedam - Tijdens een snel heidscontrole aan de Hargalaan zijn gisterenzeventien bekeurin gen uitgedeeld. De hoogst geme ten snelheid bedroeg 95 kilome ter. Elf snelheidsovertreders kon den doorrijden omdat de politie druk bezig was. Vlaardingen - Shibumi gaat weer open. De heropening van het Vlaardingse café aan-de Westhavenkade vindt naar ver wachting voor Koninginnedag plaats. Begin februari sloot Oranjeboom Bierbrouwerij BV de vooral bij jongeren populaire kroeg omdat de toenmalige ex ploitant niet de juiste vergun ningen had. Ook klaagden dc buren over geluidsoverlast en waren er achterstallige betalin gen. Oranjeboom hoopt met de nieu we uitbaters Bart Kooimans en Kees van der Mark schoon schip te maken. Van der Mark was voorheen eigenaar van het Rot terdamse grand café Lof der Zotheid, de Rotterdamse Ont bijtservice en Hotel Traverse. Kooimans werkt al jaren naast zijn studie economie in de hore ca. De beide Rotterdammers willen Shibumi grotendeels in oude stijl voortzetten. Zo keert de ka raoke op woensdagavond terug en is er zeer waarschijnlijk weer live-muziek op zondag. Ook wordt het restaurant op de eer ste verdieping heropend. Brandweerlieden brengen één van de bewoners, een ko nijn in z'n kooi, in veiligheid. Ook een aantal vogels werd uit de brandende woning ge haald. Foto Roet Dijkstra Vlaardingen - Vermoedelijk door een defect aan de stereo-installa tie heeft gisterochtend in een wo ning aan de Binnensingel in Vlaardingen een fikse brand ge woed. De fik ontstond even na elf uur in de slaapkamer op de eerste verdieping van de woning. Eén van de bewoners probeerde het vuur te doven met een dekbed, maar de vlammen sloegen over naar een andere kamer en de bo- vengelegen woning, De kamers brandden geheel uit. Onderlig gende en naastgelegen woningen liepen forse rook- en waterschade op. Er vielen geen slachtoffers. De in het huis aanwezige bewoners konden zich op tijd in veiligheid stellen. Eén van hen kreeg door de rookontwikkeling wel adem halingsmoeilijkheden. De huis dieren, enkele vogels en een ko nijn. werden door de brandweer op tijd uit de woning gehaald. De brandweer, die vrij snel ter plek ke was. gaf na een kwartier te hebben geblust het sein brand meester. De schaile wordt geschat op 100.000 gulden. Vlaardingen - Het nieuwe college van burgemeester en wethouders van Vlaardingen gaat onderzoe ken of het mogelijk is om een werkbedrijf op te richten. Via dat werkbedrijf moeten kanslozen op de arbeidsmarkt weer bij de maat schappij worden betrokken. „Het gaat erom mensen die nu thuiszit ten, te activeren. Ze een zinvolle taak geven met maatschappelijk nut," aldus wethouder Aart Kool (CDA). Het idee uit de koker van de PvrlA is eind vorig jaar gelanceerd door landelijk voorzitter Felix Rotten berg en uitgewerkt door de lijst trekkers van de vier grote steden. Rottenberg noemde het toen 'een doorbraak in de strijd tegen de werkloosheid'. Volgens Hans Simons, inmiddels wethouder in Rotterdam, moeten uitkeringsgerechtigden een eer lijke kans krijgen om gewoon deel te nemen aan de maatschap pij: ..'s Avonds staat de school leeg, de allochtoon staat op de wachtlijst voor taallessen, ter-vijl de leraar Nederlands op wacht geld staat en de werkloze als con ciërge de school kan laten draai en. Die feiten moeten aan elkaar ww 'm gekoppeld." i Uitkeringsgerechtigden moeten in dienst komen van het werkbe- I drijf en worden verplicht tot het S vcrrichtcn«van allerlei taken. Vlaardingen - Om de concurren tie met de particuliere kraam zorgbureaus aan te kunnen gaan, fuseren op 1 januari 1995 de kraamzorgcentra Maassteden. Westland en Pijnacker. De drie door de overheid erkende instan ties hebben daartoe een intentie verklaring ondertekend. Ze ho pen door de fusie hun monopolie positie tc behouden, aldus woord voerster M. Weber. Zij vermoedt dat bij de reorgani satie geen gedwongen ontslagen vallen of dat medewerkers wor den overgeplaatst. ..Wel wordt be keken of de kostprijs in het mid denkader - bij de stafverpleeg kundigen, directies en admini stratie - kan worden verlaagd." In totaal werken 352 mensen bij de drie kraamzorginstanties. Jaar lijks worden vijf a zesduizend op drachten uitgevoerd in het gebied dat wordt begrensd door Schiedam. Monster. Poeldijk. Wa teringen. Rijswijk, Zoetermeer, Nootdorp. Pijnacker. Bleiswijk en Bergschenhook. Op dit moment is het kraamcen- trum Westland goed voor 88 pro cent van alle verzorgingen. Voor Pijnacker is dat 86 procent en Maassteden (Maassluis, Maas land, Schiedam en Vlaardingen) neemt tachtig procent voor haar rekening. Door het nieuwe beleid van cle particuliere verzekeraars. Vlaardingen - Het technisch in stallatiebedrijf' Akkerman BV is failliet. Het al tientallen jaren ou de Vlaardingsc bedrijf hield zich onder meer bezig met verwar ming, elektriciteit en dakbedek king. zowel in opdracht van parti culieren als aannemersbedrijven. De veertig personeelsleden van het bedrijf aan de Energieweg zijn ontslagen. De enige hoop die curator rnr. R.A. Klaassen hen kan bieden is dat Akkerman wordt overgenomen. Daarvoor hebben zich inmiddels drie se rieuze kandidaten gemeld. ..Ik zal er alles aan doen om zo veel mogelijk mensen mee over te laten gaan." aldus Klaassen. Maar volgens de curator is het onmoge lijk dut dit voor alle personeelsle den geldt. Want daar ligt juist een groot deel van het probleem; het naar verhouding te grote perso neelsbestand. Klaassen: „Het gaat in de bouw natuurlijk sowieso niet zo best. stelt Weber, loopt de monopolie positie van de drie instanties ge vaar. „De verzekeraars stellen hun cliënten een eenmalig be drag beschikbaar. De verzeker den kunnen zelf bepalen hoeveel zorg ze daarvoor 'aanschaffen'. Van het resterende bedrag kun nen ze, bij wijze van spreken, een wasdroger kopen." Omdat de particuliere bureaus meer oproepkrachten in dienst hebben, zijn ze beter in staat om zorg op maat te leveren. Weber zegt dat Maassteden. Westland en Pijnacker zich dat niet kunnen permitteren. „Wij hebben alleen personeel in vaste dienst. En kun nen daardoor minder flexibel in spelen op vragen van de cliënt. Maar door de fusie kunnen ook wij meer verschillende vormen ran zorg gaan verlenen." Eveneens kan door het samen gaan van de drie instanties beter worden ingespeeld op de hogere eisen van de klant. Weber: „Omdat de prijzen zijn verhoogd, willen de mensen meer waar voor hun geld. Ze zijn zich veel bewus ter geworden van de kosten. Bo vendien zijn de cliënten veel mondiger geworden. Zc onder handelen graag met de kraamver zorgster over hetgeen wel en niet moet worden gedaan. Daarvan was vroeger geen sprake." Daar kwam voor Akkerman bij dat ze enkele jaren geleden forse verliezen hebben geleden op gro te renovatieprojecten. Uit dat werk hebben ze zich toen terug getrokken en ze hielden zich daarna bijna uitsluitend bezig met onderhoud. Dat was naar ver houding veel te weinig werk voor veertig man personeel. Maar de twee zonen die het bedrijf van hun vader hebben overgenomen, hebben het nooit aangedurfd om er eens flink de bezem door te ja gen. Dat was blijkbaar te moeilijk, omdat de meeste personeelsleden er al jaren werkten." Maar daardoor werden de afgelo pen twee jaar forse verliezen gele den. Inmiddels is de schuldenlast opgelopen tot zo'n anderhalf mil joen gulden. Nadat de fiscus be slag had laten leggen, heeft de di rectie het eigen faillissement aan gevraagd. Alleen de klanten met een onderhoudscontract worden op het moment nog geholpen. Het geld van de zeventien pro cent tariefsverhoging wordt door de verenigingen op een speciale rekening gestort. In totaal gaat het om zo'n 25.000 duizend gul den. Overigens is dat nog altijd een kwart van wat de gemeente in eerste instantie extra binnen wil de halen van de sportverenigin gen. In een open brief aan het gemeen tebestuur klagen de zeventien verenigingen hun nood over de Vlaardingse politiek. „Het is ons opgevallen dat er in de program ma's van de verschillende politie ke partijen maar weinig over de sport in Vlaardingen wordt ge schreven. Wij voelen ons hierdoor en door ervaringen in het recente verleden een ondergeschoven kindje. „Het kan toch niet waar zijn," gaat de brief verder, „dat we in Vlaardingen een politiek voeren met als gevolg dat er op langere termijn geen sport meer beoefend kan worden omdat de bezuinigin gen vooral op de veldsportvereni gingen worden afgewimpeld." 'Te gek' Volgens John de Lange, voorzit ter van Deltasport, betekent de nieuwe verhoging voor zijn club een extra lastenpost van driedui zend gulden. „En dat," zegt De Lange, „terwijl wij - net als alle veldsportverenigingen - twee jaar geleden al een verhoging van 33 procent opgelegd hebben gekre gen door de gemeente. Dit wordt echt te gek. Ja, zegt men dan, maar jullie hebben vijfhonderd leden en dan is drieduizend gul den toch niet zo veel. Dat is mis schien wel zo, maar zo is het steeds wat. Sinds 1 januari mogen we geen gokkasten meer plaat sen, dat scheelt ons 15.000 gulden aan inkomsten. De onroerende- zaak-belasting gaat omhoog. De energiekosten, nu 23.000 gulden, gaan met twintig procent om hoog. Verder betalen we nog tal van lasten, in totaal 70.000 gulden per jaar. Alleen voor onze voetbal club. Dat kan maar niet blijven stijgen." Eisen In de brief aan het gemeentebe stuur stellen de gezamenlijke ver enigingen een aantal eisen, waar over eerst afspraken moeten wor den gemaakt voordat de huurver hoging (eenmalig, alleen voor het jaar 1994) naar de gemeentekas wordt overgemaakt. Er wordt ge steld dat de gemeente eerst maar eens duidelijk moet maken hoe veel geld men voor de sport over heeft per inwoner. Verder moet onder meer de geplande bezuini ging op het onderhoud van de vel den van tafel en dient de gemeen te een duidelijk sportbeleid te ontwikkelen. Ook vragen de clubs hoe het be stuur denkt over de taken die sportverenigingen zouden kun nen hebben in het bieden van een zinvolle tijdsbesteding aan jonge ren. 'mede gezien in het kader van de jeugdcriminaliteit en van dalisme'. De Lange: „Ja, want ik denk dat wij daarin een belangrijke rol spe len. Wij zorgen dat de jeugd een plek heeft. Als ze bij ons zijn, ver velen ze zich niet en halen geen rottigheid uit in de stad. Ook daar mag best eens bij stil worden ge staan." De handen worden flink uit de mou wen gesto ken om ko mend week einde vanuit de nieuwe studio te kunnen ope reren. Hoofd redacteur Wim Groene- weg (rechts) en technicus Aad van der Wel (midden) van Omroep Schiedam kijken be langstellend toe. Foto Dennes van der Wei/Roei Dijkstra Schiedam - Na vijfjaar de uitzen dingen vanuit de studio in de Pas sage de ether in te hebben ge stuurd, verhuist Omroep Schiedam naar de Lange Nieuw- straat. Hoewel de verbouwing in het voormalige pand nog in volle gang is, hoopt hoofdredacteur Wim Groeneweg komend week einde zijn intrek te kunnen ne men in het nieuwe onderkomen. De Stichting Stadsomroep Schiedam (SOMS) zoals de offi ciële benaming luidt, begon ze venjaar geleden met uitzenden in de studio van de Ziekenomroep. In april 1989 kreeg de omroep een eigen onderkomen in de Passage. Daar moet SOMS noodgedwon gen uit. In het kader van dc face lift die de Schiedamse binnen stad momenteel ondergaat krijgt de overdekte winkelpassage een nieuwe invulling. Het theater is inmiddels gesloopt om plaats te maken voor een parkeergarage en de woningen in de Passage verdwijnen. Verder worden er nieuwe winkels in gevestigd. De gemeente heeft wel gepro beerd een passend pand te vin den, maar van het aanbod dat werd gedaan, is door de lokale omroep afgezien. Omroep Schiedam kon de voormalige ruimte van de Ziekenomroep bo ven de bibliotheek aan de Korte Haven betrekken. Dat wercl ech ter te klein bevonden. Dankzij de inbreng van de Media Combinatie Schiedam (MCS) vindt naar ver wachting zaterdag of zondag de eerste uitzending plaats in de nieuwe studio in het voormalige pand van meubelhandel Bolhuis. „Wij zijn er klaar voor." zegt Groeneweg. „De techniek is in or de. Alleen moeten de nieuwe ver bindingen nog worden gereali seerd." De MCS, voorheen inwonend bij de SOMS. heeft het verbouwde winkelpand aan dc Lange Nieuw- straat gehuurd van de gemeente en Stadsomroep Schiedam trekt er bij in. Het samenwerkingsver band tussen de twee is niet van vandaag of gisteren, De MCS is enige tijd geleden door de omroep aangetrokken om de reclame te verzorgen en verkoopt verschil lende programma's aan de SOMS. Volgens schattingen heeft dc lo kale omroep gemiddeld zo'n 10.000 luisteraars per etmaal. Er wordt vierentwintig uur per dag uitgezonden. Overdag zijn op de kabel en in de ether gepresenteer de programma's te beluisteren. ïn de avonduren non-stopprogram - ma's. De Stadsomroep Schiedam heeft volgens Groeneweg een ge varieerd programma. Het nieuws te onderdeel is het migrantenpro gram ma dat voor en door al luch ten wordt gemaakt. Het is elke vrijdagavond tussen 18. (JU en 22.00 uur te beluisteren via dc ka bel (96.1 FM) of do ether (106.7

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 2