Waterweg 15 DORZO B.V. "Maassluis mag best een bordje VOL ophangen' 'De politie moet regisseur van de veiligheid worden' Beroemd langs de Waterweg De nieuwe Clio van Renault, een eigen manier van leven. Eerlijke en foute voorlichting Wachten op een bankje Ouderenzorg ter discussie Wie is Wie? Wandelen naar Maastricht Vooral de burgers merken de voordelen van de reorganisatie Goed, er is een verschil: z'n prijs is beduidend lager. Rotterdams Dagblad Vrijdag 15 april 1994 Hoe ik over voorlichters denk. en met name die bij overheden, heb ik u enkele weken terug gemeld. Aanleiding was de geschiedverval sing op boompiantdag in Schiedam, waar ze verkeerde voorlichting gaven aan schoolkinderen door een heraut als stadsomroeper te Ver kopen'. Naar aanleiding daarv -n heb ik, los van elkaar, met twee gemeente lijke voorlichters uit Schiedam en Vlaardingen een gesprek gehad. Ze waren het niet eens met me. Jan Langstraat, die ik in de bewuste column de onjuiste voorlichting met geschiedvervalsing aanrekende, wees me erop dat met zijn naam, maar die van zyn collega op het bewuste persbericht stond. Jan volgde een opleiding geschiedenis voor hij by Gemeentewerken Schiedam voorlichter ^-rd en weet dus ook wel dat een stadsomroe per niet op een paard iondreed en evenmin een trompet gebruikte. Na vele eenzame jaren heeft hij bij zyn dienst een collega gekregen. Jan is wei verantwoordelijk voor de persberichten van deze dienst, maar ik mag natuurlijk niet van hem verwachten dat hij ze ook alle maal 2elfleest. Het zijn er wel 60 a 80, die Gemeentewerken per jaar verspreidt! Overigens vertelde Jan me heel eerlijk, dat al voor de verspreiding van het bewuste persbericht en ruim voor de boompiantdag bij Ge meentewerken Schiedam bekend was. dat aan schooljeugd, pers en verder publiek een heraut als stadsomroeper zou worden voorge steld. Dus, dat er foute voorlichting werd gegeven. Lelta van der Tak is de andere voorlichter met wie ik over de bewuste column sprak. Zq is na de vervroegde VUT van Rotterdammer Jan Maneij als gemeentevoorlichter van Maassluis naar Vlaardingen ge promoveerd. Lelia is oud-journaltste en voelde zich onheus bejegend door mijn stelling, dat (in het algemeen) overheidsvoorlichters meer rekening houden met hun opdrachtgevers (de bestuurders) dan met hun financiers (de burgers). Zij denkt daar anders over waar het voorlichters van de gemeente Vlaardingen betreft, zei ze me toen ik haar commentaar vroeg. Ik deed dit nadat zij een collega van mij had benaderd over wat ik had geschreven. Ik heb Lelia toen beloofd wat meer te letten op de kwaliteit van de Vlaardtngse gemeentelijke voorlichting. Dus kyk ik voortaan ook wat vaker naar de wekelijkse voorlichtingspagina's, die de gemeente in een van de huis-aan-huisbladen koopt. Afgelopen dinsdag, de dag waarop de nieuwe gemeenteraad is geïn stalleerd. zie ik op die, nu met een kruidenier gedeelde pagina, een portrettengalerijAlle nieuwe raadsleden worden gepresenteerd aan de Vlaardingse kiezers. Bovenaan de SP, waarbij van E. C. D. Lem- son d° foto ontbreekt, lees ik in het gereserveerde vakje. De PvdA begint, uiterst links, met J. Ranshuijsen en L. F. ten Have. Makke lijk om eventueel los te snijden. Dan staat plotseling C. T. Oosterom, tot voor kort voorzitter van het Vlaardingse CDA. tn de socialistenrij. Verderop zie ik temidden van de CDA'ers de PVdA-ondeiwijzerW.M. Meijer. Foto's en namen van die twee blijken verwisseld. Echt foute voorlichting zou ik zulke missers met willen noemen. Het wordt eerlijk erkend in het engels met 'fail', onderaan de pagina bij het portretje van de, volgens my al jaren met Fial getrouwde, Joke van Wingerden van Burger Belangen. Jammer, want het opzetje is aardige publieksvoorlichting. BEN VAN HAREN Dc bewoners in de flat op de hoek Mgr. Nolensiaan, Nieuwe Damlaan worden dinsdagavond 19 april ver blijd met een bankje waarop zij zittend kunnen wachten op bijvoorbeeld de OV-taxi. Het bankje is tijdens de praktijklessen gemaakt door leerlingen van het Gilde College. In eerste instantie had wijk- en bewoners vereniging Wonen en Leven in Nieuwland de verhuurder van de flat, het Gemeentelijk Woningbeheer. verzocht het bankje te leveren Deze zag hier geen mogelijkheid toe. Het Gilde College was wel bereid de handen uit de mouwen te steken. Vlaardingen In service- en zorgcentrum de Meerpaal vindt woensdag 20 april tussen 14 15 en 16 00 uur een fo rumdiscussie piaats met als onderwerp Oudere nzorg intramuraal/extramuraal Vijf inleiders verkondigen gedurende vijf minuten hun mening aan de hand van een vraag of stelling Daarna gaat het politiek lorum an start met de vol gende gasten de dames A M A Van Ardenne (CDA) A Attcma (PvdA). L C Van Halteren (WD), Maryn de Koning (Tweede Kamerlid voor D66) en Mies Derks (bestuurslid SP) Ook nemen enkele heren aan de discussie deel. te weten het Tweede Kamerlid M Smits (CDA), het Statenlid van Noord-Holland Jan van den Broek (GroenLmksi en Remy Poppe (SP) Tijdens het Nationaal Mj^eumw eekend op zaterdag 16 en zondag 17 april organiseren alle musea m Ne derland spec1 ale activiteiten Zo ook het Maas s lui se museum Ir de hal van het museum bieden deVrier- den van Let Museum tweedehands kunstboeken te koop aan De Vereniging Klei Kleur is aanwezig met een informatiestand Met de expositie Wie Wie9 hoopt de Historische Vereniging Maassluis te kunnen achterhalen wie er op de foto's staan afgebeeld Het museum is beide dagen geopend van 14 00 tot 17 00 uur Hoek van Holland De Stichting Nationale Milieu Estafette organiseert van 7 tot en rnet 21 mei de Nationale Milieu Estalet- te Smds 1985 wordt dan het Pieterpad' gelopen, een wandelestafette van Pieterburen aan de Waddenzee tot de Pietersberg in Maastricht Dit jaar wordt cr een tweede estafette aan toege voegd en wel de Kivierenpad Milieu Estafette, die voert van Hoek van Holland en die eveneens zijn eindpunt vindt by de Pietersberg Zaterdag 7 mei om 10 0(1 uur start de estafette in Hoek van Holland de ochtendetappe voert dan naar Maasland Om 13 30 uur ^tait het tweede deel rich ting Schipluiden Per dag wordt er m totaal tussen 20 en 30 kilometer gelopen tot zondag 15 mei Groesbeek wordt bereikt Daar komen de trajecten van het Pieterpad en het 'Rivierenpad' samen en zondagsmiddags vertrek ken de gezamenlijke groepen dan richting Maas tricht waar men op zaterdag 21 mei zal arriveren In totaal is er dan 333 kilometer afgelegd Liefhebbeis kunnen oaai keuze edi of mod Jure tra jecten meelopen Het inschrijfgeld per traject be draagt vijf gulden, te voldoen aan de startplaats Informatie is te verkrijgen bij de Stichting Nationale Milieu Estafette. Postbus 18, 9967 ZG Eenrum. tel 05959-1483. Redactie Waterweg: Jelfe Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Westhaven plaats 22 3131BT Vlaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Van Vlaardingse haringkoppen, Schicdamse jeneverneuzen en Maassluise slakken in het nieuws NaamRobert Punt WoonplaatsMaassluis Beroep Directeur Welzijn ge meente Alblasscrdam Andere functies Voorzitter stichting Kinderopvang Maas sluis en bestuurslid van Theater dc Schuurkerk HobbyHardlopen en fietsen Leeftijd46 jaar Politieke partij: PvdA Robert Punt nam woensdag af scheid als PvdA-raadshd van zyn woonplaats. Bij die gelegenheid kreeg hy de erepenning van de gemeente Maassluis uitge reikt voor zyn verdiensten voor de stad m de periode 1971- 1994 en in het bijzonder voor zyn lidmaatschap van de ge meenteraad van 5 september 1978 tot 12 april 1994. D In welk huis tn uw stad zou u het liefst willen wonen? In mijn huidige huis tussen de Westlandseweg en het stad huis Ik ben er erg tevreden over: het is groot, rustig gele gen en heeft een mooi zonne-terras. 2) Wie is voor u de bekendste/populairste stadgenoot Dat is een hele lastige. Mag ik daar over vijf minuten over terugbellen? Even later, misschien een ongebruikelijke keuze maar wel gemeend, namelijk Cees van Nieuwkoop, tot voor kort de politiecommissaris van Maasluis. Ik heb hem enkele jaren meegemaakt tijdens de commissieverga deringen Algemene Zaken en hij heeft toen voor my de po litie een menselijk gezicht gegeven. 3). Wat moet erop milieugebied in uw stad anders? Nog zo'n lastige. Ik vind dat er teveel zwerfvuil in Maassluis is en ook het openbaar groen mag en kan er best wat aardiger uitzien. Verder erger ik me kapot aan graffiti, bijvoorbeeld in het winkelcentrum. En als je vanda lisme onder milieu mag reken stoor ik mij daar ook bijzonder aan. 4). Wat vindt u Maassluis voor een plaats? Heel aantrekkelijk, met name van wege de historische binnenstad. Ook omdat je in twee minuten fietsen in de polder bent. 5). Blijft u altijd hier wonen? Ik denk het met. Ik hoop ooit nog eens te verhuizen naar Zuid-Limburg. Dat is mijn favoriete streek. Nu al komen we er erg vaak, vanwege het prachtige landschap en de rust die het uitstraalt. Maar op korte termijn heb ik nog geen verhuisplannen. 6). Wie vindt u de mooiste man/vrouw in uw stad? Mijn eigen vrouw. Dat is ze gewoon, staat verder niet ter discussie. 7). Aan wat of wie ergert u zich m uw woonplaats? Vandalisme. Ik zal een voorbeeld geven: bij de Stichting Kinderopvang hebben we in twee maanden tijd te maken gekregen met negen inbraken. Niets is weggenomen, maar er is wel veel kapot gemaakt. Dat is zinloze vernieling en heeft veel verdriet veroorzaakt bij de kinderen. Wat mij verder ook ergert is de behoefte in deze stad om alsmaar verder uit te breiden. Ik vind dat je op een gegeven mo ment best een bordje aan de rand van de stad mag hangen met de tekst -W" VOL. Je moet toch ook wat groene plek ken hebben om de stad leefbaar te houden? 8). Wat is het dierbaarste plekje in uw stad? De omgeving rond de Hoogstraat. Daar staat een aantal schitterende monumenta- le pandjes, met name het Delflandshuis. Ook vind ik het pand van de Schuurkerk erg mooi, maar dat zal niemand verbazen. 9! Wat is het lelijkste plekje m uw stad? De omgeving rond Elementum. Dat is een kaal, leeg en troosteloos industriegebied. Het pand zelf ziet er ook have loos uit terwijl het toch vrij nieuw is. Het hele terrein is een al triestigheid. 10). U moet een miljoen gulden in uw stad besteden. Waar aan gaat dat op? Ik zou het geld niet direct besteden maar gebruiken om de culturele en sportvoorziemngen in Maassluis voor de ko mende jaren veilig te stellen. Voor een gemeente van deze omvang hebben we momenteel een hoogstaand niveau aan voorzieningen en dat moeten we zo zien te houden. Door Sander Sonnemans Schiedam/Vlaardingen - De tot standkoming van de regiopolitie, die sinds 1 april officieel van kracht is, heeft bij de korpsen heel wat voeten m de aarde ge had. In de zomermaanden vorig jaar leefde een behoorlijk aantal politiemensen in onzekerheid. Mochten ze blijven zitten of zou den ze worden overgeplaatst naar een ander district? Zouden ze hun baan behouden of een andere functie krijgen? De posten zyn in middels verdeeld. Met als doel: de grootste reorganisatie ocit moet m elk geval zo snel mogelijk dui delijk merkbaar zyn voor de bur gers. „In het district Waterweg," zegt distnetmanager Henk de Jong (37). van geboorte een Fries maar vanaf 1979 werkzaam bij de Rot terdamse politie voordat hy in ok tober 1992 in Vlaardingen aan de slag ging, „heeft de meest com plexe reorganisatie plaatsgevon den. Er moesten drie verschillen de korpsen (Vlaardingen, Maas sluis en Hoek van Holland, red.) met verschillende culturen wor den samengevoegd tot één orga nisatie Dat was voor veel mensen behoorlijk wennen. Daardoor is in sommige gevallen de motivatie best wel wat minder geworden. Dertig van onze mensen zyn over geplaatst naar een ander district en we hebben er veertig van el ders bij gekregen Zoveel mogelijk capaciteit vrij maken voor uitvoerende taken. Dat is m zowel Vlaardingen als Schiedam de doelstelling Daar toe moet het personeel worden uitgebreid (district Waterweg van 240 naar 265 man. Schiedam van 192 naar 213) Een behoorlijk aan tal leidinggevende politiemensen moet achter het bureau vandaan komen om als meewerkend voor man te opereren. De agenten krij gen een breder takenpakket. Bij woninginbraken moeten ze niet alleen aangiften opnemen, maar ook bijkomende werkzaamheden als sporenonderzoeken verrich ten en slachtofferhulp kunnen bieden Er is inmiddels een cur sus ontwikkeld die de agenten moet bijscholen in dergelijke werkzaamheden Lol De Jong „Het werk wordt beter georganiseerd, zo kan optimaal worden ingespeeld op de behoef te van de burgers en kan adequa ter worden gereageerd op de wen sen van de slachtoffers." Bovendien." vult de Schiedamse collega Erik van der Horst aan, ..krijgt de politie-agent meer lol in zijn werk en geeft het de burger meer houvast. Na bijvoorbeeld een woninginbraak krijgen de slachtoffers met langer verschil lende politiemensen over de loer. maar wordt alles afgehan deld door de zelfde persoon Zo krijgt iedereen op den duur zyn eigen politieman. Dat is voor alle maal fijner Het grote voordeel van dc reorganisatie is dat naast de grotere organisatie de klein schaligheid in de wijken gehand haafd blijft, zo met beter wordt." Meer mensen op straat dus - min der op het bureau. En al het admi nistratieve werk dat de gepleegde misdrijven met zich meebrengen dan1' Dat moet enigszins uit han den worden genomen door de burgers zelf Fiets gestolen1' Even een formuliertje halen, invullen en afgeven by de receptioniste. Een winkeldiefstal'' De midden stander kan straks op standaard formulieren aangifte doen. „Dat scheelt een hoop rompslomp en de zaak kan sneller worden afge handeld," zegt Van der Horst. „Zodoende wordt de bereidheid aangifte te doen verhoogd en is het niet langer een tydverslin- dende bezigheid." „Veiligheid," vervolgt hij, terwijl college De Jong goedkeurend krukt, „moet door de politie wor den geregisseerd. De burgers moeten voor de aan- en invulling zorgen. Daarom wordt het hoog tijd dat de politie zich ook gaat be moeien met de veiligheidsaspec ten in nieuwbouwwijken en de aanleg van bijvoorbeeld de metro lijn door Schiedam en straks mis schien ook in Vlaardingen. Vroeger eiste alleen de brandweer veüigheidsmaaatregelen. Wij gaan dat ook doen. Want de men sen moeten een veilig gevoel heb ben als ze over straat gaan." De districtsmanagers Henk de Jong (links) en Erik van der Horst (rechts) in het Vlaar dingse politiebureau. 'Door een bredere taakomschrijving zijn de polïtie-agenten tot meer werkzaamheden in staat. De burgers hebben daar profijt van.' Foto Dennes van der Wei/ Roel Dijkstra De Renault-showroom is nu meer dan ooit een Mekka voor de ware autoliefhebber Want daar staat-ie dan de nieuwe Cho. Verrassend gerestyled en geperfectioneerd. Kom, stap er 'ns in. Sluit 't portier (nu standaard met vciligheids- balken) en kijk rustig om je heen. Wat een ruimte. Wit een comfort (nieuwe stoel met vergrendclbare hoofdsteun). Menige sjeik zou jaloers worden. Doe de gordel om (in hoogte verstelbaar met gordel spanners). Verstel de buitenspiegels van binnenuit en stuur soepel weg uit de krapste parkeerplaats (nu standaard stuurbekrachtiging vanaf' de RN). Ervaar dan 'ns dat rijden In een oase van rust (\ei beterde isolatie). En at nodigt z'n sportieve motor uit lot temperamentvol rijgedrag, je \oelt je altijd veilig (optioneel airbag en -vanaf de RN- ABS). Kortom: of je nu in de jonge Be Bop zit, of in de lelie RENAULT EEN EIGEN MANIER 16V, je waant je in een limousine. Alleen 't prijskaartje verraadt dal dit een nieuwe Clio is (al vanaf f23 595,-). VAN LEVEN Pnjs- en speiitValicw ingingen ciorbehoudeii Renault achi-.eert EU Olieu 8 jaar plaalv. erk- garunlic j^o-AVILLIAMS RENAULT WORLtJ CHAMPION FOKWLLE I IW2/PJ95 De klant centraal, de auto optimaal James Wattweg 12-14, 3133 KK Vlaardingen. Tel. 070-4353533. Vrijdag 15 april SCHIEDAM DeTeerstoof. BertKlunder&Mylou Frencken (cabaret), 20.30u. Film- huis. Mad dog&gloiy. 21.30 uur VLAARDINGEN Stadsgehoorzaal. 1492: Conquest of paradise (film), 20.30u. LukWtjns (cabaret), 20.15u. Scholenge meenschap Beneden Maas. Mo deshow van zelfgemaakt kleding. 20.00u. MAASSLUIS Theater de Schuurkerk. Gastvnj (toneel), 20.15u. Koningshof. WD-manifestatie met oa Fnts Bol- kestem, 19,45u. ROTTERDAM Theater Bonheur. Krazy Kat 20.30u. Hal 4. Aiwezig, 20.30u. Theater 't Kapelletje. Yvonne, 20.30u. Lantaren/Venster. Van ai dientks tezeggen hebben,zyndiedie zwijgen 't aangenaamst, 21.00u. Harbour Connection, 20.30u, Luxor Theater. Paul van Vliet, 20.15u Rotterdamse Schouwburg Pyrrho reist naar Athene, 20.30u. Djazzex, 20.15u. Theater Zuidplein WACKO, 20.30u. De Doelen Man nierskapel en Dutsch Swing College, 20.15u. Goethe-lnstitut. Das Mini mum, 20.00u. The Little Cave. Drowning Accidents, 2100u, Plan C. No can do, 22.30u. Schoonewil. Chicago Shakedown, 22.30u. De Twijfelaar. Roba da Pazzi, 23.00u. Jeugdtheater Hofplein. De Eikel vreters, 19.00u. Zaterdag 16 april SCHIEDAM De Teerstoof. Poppentheater An neke Strack, 14.00u. Bert Dictus en Kees Torn (cabaret), 20.30u. Computerdag Computerclub Schiedam. Dorpskerk Kethel. Con cert met Chr. Gem. Zangver. Kethel. 20.00u. Stedelijk Museum. Orgel concert, door Ene Koevoets 15.00u. Podium. Rud-a-dub dub (pop), 22.30r. VLAARDINGEN Triangel. Pippi gaat van boord (film). 13.30u. Indecent Proposal (film), 19.30u. Leger des Heils-gebouw. Pippi gaat van boora (film). 14.30u. Stadsgehoorzaal. 1492: Conquest of paradise (film), 20.30u. De Hoofdstad Operette, 20.15u Buurthuis de Telder. Rommel markt, lO.QOu. MAASSLUIS Theater de Schuurkerk. Gastvnj (toneel), 20.15u. tmmanuelkerk. Solistenconceit, 20.15u. Konings hof. Dansavond. 20.30u. Zondag 17 april SCHIEDAM Filmhuis. Verhalenwedstnjd 14.00u. Podium. Blue Fout (jazz). 21.30 uur. VLAARDINGEN Trefcentrum Bijenkorf. The-dan- sant, 14.00u. ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: Tina (12) dag. 11.45-2.15-4.45-7.15 9.45. Alhambra 2: 'Free Willy* (al! dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso L 'Philadelphia' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso-2: 'Wildgroei (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ca- lypso-3: 'In the name of the father (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 1: 'The Pelican Bnef' (12) dag 1.15-5-8.30. Cinerama 2: 'Mrs Doubtfire' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 3: 'Wayne'sWorld 2' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ci nerama 4: 'Groundhog Day' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cinerama 5: 'Jurassic Park' (al) dag. 1.15-4 'Carina's Way' (16) 8.30. Corso: 'Schmdler'sList' (12) dag. 2-8. (max Theater: 'Sharks' (al) vr. 2-8.30, Z3 .zo. 2.4.8.30. 'Mountain Gonüa' (al) vr. 3-7.30. za.zo. 1-3-7.30. 'Het grote Barnere Rif (ai) za.zo. 11 'Speed Picture Holland' (al) za.zo 12. The Firm' (16) za.9.30, lanta ren/Venster 1: 'Bad Boy Bubby" (16) dag.8-10.15. 'TheHouseofthe Spirits'zo 2. Lantaren/Venster2: 'De Dag van de Wanhoop' dag. 7.30 'De laatste duik' en 'Mijn verjaardag (16) dag. 9.30. The Piano' (12) zo. 2. Lantaren/Venster 3: 'Troiscou- leurs: Bianc' dag. 8-10. LantareiV Venster 4: 'The Blue Kite' (16) dag 7.30. The Snapper'dag 10. Lumiè- re 1: 'On deadly ground' (16) dag 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Cool Runnings' (al) dag. 1.15-4 6.45-9.30. Lumière 3: The Three Musketeers' (12) dag. 4-6.45- 9.30. Lumière 4: The remains cf the day' (al) dag. 1.15-4.30-8.15. Rex: 'Princess Seka' (18) dag.vanaf 12 doorl.voorsteümg. Thalia: 'Sister Act 2' (al) dag. 1.15-4-6,45-9.30 Nachtvoorstellïngen: Lumière 1: 'On Deadly Ground' (16) vrza 00.15. Lumière 2: 'Cool Runnings (16) vr.za. 00.15. Lumière 3: 'Mans Best Friend' vr.za. 00.15. Venster 1: 'Bad Boy Bubby' (16) vr.za.' 00.30. Venster 2: 'The Piano' (16{ vr.za. 24. Venster 3: 'OudeTonge*1 (16) vr.za. 24. Venster 4: The snap per' (16) vr.za.24. Kindermatinees: Lumière 3: 'Aladdin'za.zo.wo.1.15. Venster* 'No Worries'zo. 2.30.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1