Waterweg 15 Nachtmerries in een droompaleis FEESTELIJKE OPENINGSAANBIEDING Schiedams GFT-afval naar Bergschenhoek Onzekerheid rond Weeshuis voortdurende bedreiging eigendommetje John en Gea van den Brink genda Correctie Kunst cadeau Kandidaat-kamerleden GroenLinks te gast Jan de Winter exposeert Wandeling door de Krabbeplas Mandalatekenkunst Vaar er eens uit Open dag bij Vrije Academie woensdag mode/slagerij20 april Morgen openen wij om 9 uur onze geheel gemoderniseerde slagerij aan de Nieuwe Binnenweg 87 Harstkarbonade 5.98 Ribkarbonade 8.98 Ribiappen Ï0.98_J 18.98-*;: loogramVarkenshaasies 1.39 Aanbieding geldig t/m 26/4 Nieuwe Binnenweg 87 - tel. 4366859 Faillissement Lickebaertshoeve ingetrokken Rotterdams Dagblad Dinsdag 19 april 1994 Schiedam In een eerder geplaatst bericht over het nieuwe be stuur van de PvdA werd abusievelijk gemeld dat de nieuwe penningmeester Edwin Dielemans is. Dit moet zijn Arjan Dielemens, hij volgt Edwin Westen berg op. Elke lener van de Artoteek Schiedam die een nieuwe lener aanbrengt, krijgt de komende maanden een kunstwerk cadeau. Ook nieuwe leners die zelfstan dig een jaarabonnement van 72 gulden nemen, ko men voor deze actie in aanmerking. Gekozen kan worden tussen een kunstwerk van glas of een werk van keramiek. Voor meer informatie: Baehplein 581, telefoon 4709827. De kandidaat-kamerleden voor GroenLinks Moha- med Rabbae. Paul Rosenmóller, Marijke Vos en Tara Oedaray Sing Varma brengen morgen een bezoek aan Schiedam. Het bezoek wordt in twee groepen ge splitst: een groep gaat om 15.30 uur naar het bedrijf Dries Spaansepolder, een andere groep start bij het eindpunt van tramlijn 1 op hetzelfde tijdstip voor een rondwandeling door Spaland. De beide groepen komen rond 17.00 uur weer samen in de Amstelbron aan de Koemarkt, waar de gasten tot 20.00 uur aanwezig zullen zijn. Aquarellen, metaalplastieken en glas-in-lood-objec- ten van jan de Winter zijn vanaf morgen tot 29 mei te bezichtigen in Het Zonnehuis te Gaardingen Jan de Winter (Gaardingen, 1939) was twee jaar werkzaam in een glazeniersatelier en studeerde m 1962 af aan de Rotterdamse Academie voor Beeldende Kunsten. De expositie is dagelijks te bezichtigen in de ont moetingsruimte van het Zonnehuis, dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 20.00 uur en zaterdag lot en met maandag van 14 00 tot 20.00 uur. Het recreatieschap Midden-Delfland verzorgt zon dag 24 april met dc Groenservice Zuid-Holland een lentewandeling m het recreatiegebied De Krabbe plas en de Broekpolder. Er zijn twee wandeltochten uitgezet, één van vyf kilometer (met een puzzel voor de kinderen) en één van tien kilometer. Deelnemers kunnen tussen 11.00 en 15.00 starten vana*' de parkeerplaats bij het paviljoen de Krabbe plas. aan de rand van de surfplas. Het is ook mogelijk om onder deskundige leiding deel te nemen aan een natuurexcursie. Deze begint om 14.00 uur. Woensdag 20 april SCHIEDAM Opvoedïngsvragen voor Turkse en Marokkaanse moeders. Stichting Maatschappelijk Werk. 13.00 tot 15.00 uur (tien bijeenkomsten). Maandag 25 april SCHIEDAM Assemblage reparatie. De Tcerstoof, drie maan den elke maandagavond tussen 19.15 en 21.45 uur. 194 per maand of 582 ineens). Dinsdag 31 mei SCHIEDAM u Buiten tekenen en schilderen. Cursusgebouw Klei en Kleur, 9.00-13.00 uur (vijf lessen). Redactie Waterweg: Jelle Gunneweg Ben van Haren Peter de Lange Jan Rozendaal Sander Sonnemans Westhaven- piaats 22 3131BT Vtaardingen Postbus 4008 3130 KA Vlaardingen Telefoon 2340055 Telefax 4349754 Sportredac tie: Donald Bax Telefoon 2340055 Studenten van tekencentrum de Ronde Kunst expo seren in wijkcentrum De Erker hun werk dat ze in bet afgelopen seizoen onder leiding van Greetje Mo lenaar in de verschilende tekengroepen is ontstaan. Het tekencentrum werkt vanuit de Cirkel, het werk wordt daarom ook wel Mandalatekenkunst ge noemd. De expositie is te bezichtigen op zondag 24 april, van 14.00 tot 17.00 uur. Vlaardingen Onder het motto Vaar er eens uit willen de zeekadet- ten hun vereniging onder de aandacht brengen bij de Gaardingse jeugd. Tijdens een vaartocht door de Rotterdamse havens, kunnen jongens en meisjes van 11 tot 15 jaar kennis maken met de zeekadetten en hun activiteiten. Zelf meedoen mag ook. Zo kan iedereen een keertje sturen op de brug, helpen in de kombuis, knopen en splitsen, een kijkje nemen in de machinekamer of gewoon als passagier meevaren. Het schip de Assam vertrekt om 11.30 uur vanaf de vaste ligplaats aan de Westhavenplaats en is rond 16.30 uur weer terug. Geïnteresseerden kunnen zich zaterdag 23 april aanmelden of vooraf opgeven via telefoonnummer 4743250. In het Cultureel Centrum Hollandia vindt zaterdag 23 april de jaarlijkse open dag plaats van de Vrije Academie Gaardingen. Kinderen, jongeren, volwas senen en ouderen kunnen er terecht voor informatie over cursussen op het terrein van textiel, fotografie, video, grafische technieken, boetseren en keramiek, edelsmeden, tekenen, schilderen, schrijven en thea ter. Ook vermeldt het nieuwe programmaboekje voor het seizoen W95 informatie over cursussen kunst en cultuur, excursies, lezingen en werkplaatsen. De grote overzichtstentoonstelling met werk van cursisten wordt om 13.00 uur geopend door mevrouw G. Lebbink, inspecteur Kunstzinnige Vorming en Amateurkunst De expositie is ook na de open dag dagelijks te bezichtigen tot en met 23 mei. De muziek gedurende deze dag wordt verzorgd door leerlingen van de Streekmuziekschool Nieuwe Wa terweg Noord. Als afsluiting zingt het dameskoor de Hoge Noot. Door Ben van Haren Vlaardingen - Het plakboek ligt op de glimmende tegels van de vaste tafel indemoder- ne woonkeuken. Op de eerste bladzijden, naast de verkoop advertentie en het eerste taxalierapport, foto's die de uitgewoonde staat tonen waarin John en Gea van den Brink hun dubbele pand aan de Van Riebeeckstraat koch ten in 1986. Rondom is tezien, dat sindsdien handenvol werk is verzet en veel geld ge- investeerd om er een eigen tijds woonpaleisje van te ma ken, AI zes jaar leven de twee, beiden werkzaam in de gezondheidszorg, met hun jonge kinderen er echter in onzekerheid. Dankzij de ge meente Gaardingen. De ene keer richt deze dreigend de slopersha mer op hun huis, de andere keer geeft de gemeente niet thuis als de Van den Brinks ten einde raad naar een nieuwe woning zijn gaan kijken en knopen willen doorhak ken over schadeloosstelling. Ze hebben de hulp van de experts Van Zon Makelaardij in geroe pen. die nu de gemeente tot 5 mei de tijd heeft gegeven de zaak net jes af te handelen. „Anders kappen we de onderhan delingen af en laten het maar op onteigening aankomen," zegt John van den Brink quasi gela ten. „We zijn er nu ai zolang mee bezig en hebben al zoveel meege maakt, datje er makkelijker over praat. Toch vreet het wel aan je gezondheid. Het beïnvloedt de gezinssfeer natuurlijk ook. Tel kens onzekerheid. De kinderen worden groter, investeren we wel of niet in een ruimere kamer? Doen we wel of geen groot onder houd aan kozijnen? Zetten we die schuifpui erin of toch maar niet?" Tranen Gezeten in luie stoelen voor de open haard doen John en Gea ver slag van de droom, die een nacht merrie is geworden. Pas na zeven maanden achtereen, met hulp van vrienden, in vakanties en elk ander vrij uurtje bezig geweest te zijn, trekt het echtpaar Van den Brink in het najaar van 1987 in hun woning aan de Van Riebeeck straat 79. Gea en John vinden het dan verantwoord om met hun 4- jarigc zoon Guido en pasgeboren dochter Jessica te verhuizen van hun huurhuis in de Patrimonium straat naar het met veel vernuft, maar vooral bloed, zweet en tra nen opgeknapte eigendommetje. Alleen de woonverdieping is echt klaar en de centrale verwarming, net als de nieuwe elektrische in stallatie, aangesloten. Op de eer ste etage staan wel de nieuwe mu ren, doet de douche het en kan de wasmachine draaien, maar er moet nog behangen, geschilderd en betegeld worden. De zolder verdieping is een rommeltje. Nu is Jessica zeven jaar en wil graag in de grote slaapkamer van Guido (11), die zijn zinnen heeft gezet op de zolderkamer met dak kapel, naast de ook geïsoleerde hobbykamer. Alles zit netjes in de verf, de badkamer met tweede toi let en ligbad is tot bovenaan toe betegeld en het op het tot washok omgebouwde keukentje van de vroegere bovenwoning aanslui tende balkon zelfs overkapt. „Het is een genot om in dit huis te wonen zo midden in het centrum. Het wordt alleen maar beter als ze daar straks klaar zijn en er ook Gea en John van den Brinkaandetafelinhun keuken:'Wij willen helemaal nietweguit ons huis,maar als hetmoet willen we erniet op achteruit gaa n'. Foto Roel Dijkstra mensen wonen," zegt John. Hij wijst over het schuurtje in chaletvorm, aan het eind van zijn met veel sierbestrating keurig aangelegde achtertuin, naar het Weeshuis. Daarmee duidt hij ge lijk het probleem aan, dat zijn ge zin nu al zes jaar in onzekerheid houdt. De ellende begint kort nadat, in mei 1988, ook de badkamer hele maal klaar is. Gea: „Ik zit in een huis-aan-huisblad te kijken en lees dat wethouder Van Roon heeft gezegd, dat de gemeente heeft besloten de huizen van ons en de buren te kopen om tegelijk met het Weeshuis te slopen voor nieuwbouw. „We hebben Van Roon toen gebeld en die stelde ons gerust. Het had niet in de krant mogen staan, want het loopt allemaal zo'n vaart niet. We hoeven ons geen zorgen te maken." John vult aan: „Dat geluid hadden we al eerder ge hoord van wet houder Goud- riaan en amb tenaar Be- sters. Toen we voor het eerst in augustus 1986 op dat huis wa ren afgegaan, heb Lk me namelijk uitgebreid laten informeren. De vorige eigenaar had de boel zwaar verwaarloosd Hij kwam ook zijn financiële verplichtingen niet na en moest gedwongen verkopen. Kooplustigen schold hij echter van de deur af. Het bleef lang te koop staan. Omdat er naast en tegenover het rijtje waarin we nu wonen ge bouwd werd en onzekerheid be stond over wat er met het Wees huis zou gebeuren, ben ik naar het stadhuis gegaan. Ik vertelde Goudriaan, dat ik grondig wilde renoveren en vroeg of dat de moeite waard was. Het kon alle maal, want voorlopig zouden die huizen nog wel blijven staan, zei hij me en later ook Besters." „In die wetenschap hebben we vijf maanden na de eerste kennis making de koop met de vorige ei genaar geregeld. Veertien dagen voordat de gemeente, die met een hypotheekgarantie bij het huis betrokken was, het tot een execu tie-verkoop wilde laten komen, tekenden wij een voorlopig koop contract. Op 24 februari 1987 werd de gehele zaak officieel afgehan deld. Ook wij kregen gemeente garantie." Gea, toen hoogzwanger, herin nert zich: ,,'t Zag er niet uit. Van boven tot onder was het verwaar loosd. Uitgewoond. Het is een hei dens karwei geweest, waarbij John gelukkig goede hulp had." Goed en wel dus was ook de slaap verdieping helemaal op orde of - de kort daarna wegens eigen be- voordeling van het politieke to neel gejaagde wethouder- Van Roon zorgt eerst voor de onaange- name aankondiging en vervol gens voor sussende woorden van geruststelling. Een jaar later besluit de gemeen teraad toch officieel om het rijtje woningen, waarvan het pand van de familie Van den Brink deei uit maakt, aan te kopen voor sloop en te betrekken bij de planontwikke ling voor het Weeshuis. Op 12 ok tober 1989 krijgen de huiseigena ren in het stadhuis te horen dat de gemeente hun woningen wil aan kopen tegen de dan geldende marktwaarde. Advocaat Een door de geschrokken John en Gea ingeschakelde advocaat stelt vast dat zoiets niet kan. De ge meente is verplicht tot volledige schadeloosstelling, zoals geregeld in de wet. Dus tot vergoeding van de kosten, die aan de aanschaf van een vergelijkbare woning zijn verbonden. Mr. R. W. van Harme ien laat dit weten aan het ge meentebestuur, dat haar grote be langstelling voor aankoop van het pand herhaalde malen duidelijk maakt. In mei 1990 stuurt het makelaar Witte langs voor taxatie van het eigendom van Van den Brink. Een half jaar later wordt vanuit het stadhuis gemeld, dat spoedig contact wordt opgenomen met de familie Van den Brink naar aan leiding van die taxatie. In januari 1991 doet, in overleg met de ge meente, makelaar Ros een con tra-taxatie en in maart wordt aan gekondigd dat wethouder Rans- huijsen spoedig langs komt om zaken te doen. Het moet nog ge beuren. Ondertussen heeft de gemeente wel drie pan den van buren aangekocht. Een blijft er tot aan de sloop als huurder in zitten. De an dere aange kochte huizen zijn tijdelijk aan nieuwe be woners ver huurd. „Zo gaat de boel verpauperen, terwijl het Weeshuis er eindelijk weer leuk bijstaat," verzucht John van den Brink. Eind vorig jaar kwam opnieuw een taxateur langs, volgens Van den Brink onderhand de zesde die ze hebben binnen gelaten. De expert van Spuybroek en Tim mermans bepaalde de vrije ver koopwaarde voor het op eigen grond staande pand op 180.000 gulden. Met nog wat andere ver goedingen en een bijdrage aan verhuiskosten zou de gemeente uiteindelijk 189.000 gulden willen geven. Babberspolder „Veel te weinig," redeneert Tom Smeelen van Van Zon Makelaar dij. De gemeente gaat uit van uit sluitend de verkoopprijs van het onroerend goed, maar ze is wette lijk verplicht ook alle bijbehoren de schade te vergoeden. De fami lie Van den Brink moet in staat worden gesteld te kunnen inves teren in een nieuw huis met het zelfde woongenot. Ze krijgen ver der te maken met kosten voor een nieuwe financiering, voor herin richting en verhuizing. Ik heb be rekend, dat ze recht hebben op meer dan drie ton." John en Gea van den Brink erge ren zich kapot aan de werkwijze van de gemeente. „Het is bescha mend. Regelrecht wanbeleid rich ting burgers, noem ik het. Eigen lijk zouden we voor al die jaren onzekerheid nog smartegeld moeten vragen ook. Maar goed beschouwd gaat 't ons niet om het binnenhalen van een grote som geld. Wij willen helemaal niet weg uit ons huis, maar als het moet willen we er niet op achteruit gaan. We hebben nu een woning van ongeveer 450 kubieke meter met een ruime tuin en allemaal eigen grond. We zijn op zoek ge weest naar vergelijkbare wonin gen. Niet aan De Vaart, want dat leek ons te duur, maar ook zijn we geschrokken van de prijzen van oude huizen. In de nieuwbouw van de Babberspolder hadden we iets gevonden, maar de optie die we hadden moesten we na zes we ken laten lopen omdat wij niet het risico van dubbele hypotheeklas- ten kunnen nemen en de ge meente almaar geen knopen doorhakte." Smeelen, compagnon geworden in de makelaardij van John van Zon na een langjarig dienstver band bij de gemeente Den Haag op de afdeling Verwerving en On roerend Goed Belasting en ken ner van de Onteigeningswet, heeft begin dit jaar een rapport met schadeloosstellingsbereke ning aan de gemeente Gaardin gen gestuurd. Zijn eindbedrag was daarin 304.000 guiden, Hij wacht op een serieuze reactie tot 5 mei. Als er dan nog geen redelijk bod is gedaan, staken de onder handelingen tussen de gemeente en de familie Van den Brink en moet tezijnertijd de rechter maar een oordeel vellen, redeneert hij. mmm heel kilo heel kilo heel kilo heel kilo Kipfilet Schiedam - Het Openbaar Nuts bedrijf (ONS) en het Provinciaal Afvalverwijderingsbedrijf Zuid- Holland (PROAG zijn een offici eel samenwerkingverband aange gaan voor de verwerking van het Schiedamse GFT-afval. Het groente-, fruit- en tuinafval wordt in het vervolg in Bergschenhoek tot compost verwerkt. Voorheen werd het afval afge voerd naar Delft en daar vandaan per treinwagons naar Wijster (Drente) vervoerd. Eén van de be langrijkste overwegingen bij de keuze voor compcsteringsinstal- iatie de Leeuwenakker in Berg schenhoek is de goede bereik baarheid. In 1993 werd in Schiedam bij 3200 adressen zo'n 800 ton GFT-afval opgehaald. Nu het aantal huis houdens is uitgebreid tot 6000, wordt verwacht dat dit jaar onge veer 1500 ton wordt ingezameld. Het zijn voornamelijk laagbouw- woningen die zijn voorzien van GFT-containers. De PROAV draagt in Zuid-Holland met drie composteringsinstallaties zorg voor de afvoer van het afval en is belast met de uitvoering van het afvalstoffenbeleid. De totale ver werkingscapaciteit bedraagt 150.000 ton per jaar. Verschillende Zuidhollandse ge meenten hebben de laatste tijd te maken met toenemende vervuil ing van het GFT-afval. Het per centage vervuiling dat door de verwerkers wordt geaccepteerd bedraagt vijf procent. Schiedam zit daar momenteel met twee pro cent boven, maar vergeleken met andere steden valt dat cijfer nog mee. De vervuiling zit 'm meestal in plastic tasjes die bij het groen te-, fruit- en tuinafval worden ge deponeerd. Ze zijn niet te verwer ken en veroorzaken problemen bij het composteringsproces. Binnenkort wordt met intensie vere voorlichting en strengere ei sen meer aandacht aan de vervui ling besteed. Er wordt aan plan nen gewerkt om een open dag te organiseren bij de composte- ringsinstallatie. Daarmee wil het ONS tevens het gescheiden inza melen van huisvuil promoten. Dinsdag 19 april SCHIEDAM DC de 4Molens. Koffie-inloopoch- tend. Buurthuis Nieuwland. Open forum 'Leefbaarheid in Nieuwland', 20.00u. VLAARDINGEN Vaartland. Modeshow Wereldwin kel, 19.30u. Bethelkerk. Verkie zingsbijeenkomst RPF, 20.00u. ROTTERDAM Lantaren/Venster. In de schaduw vandezon, 20.30u. Luxor Theater. Paul van Vliet. 20.15u. Rotterdam se Schouwburg Ommoord het ein de en Feijenoord speelt Feijenoord. 2Q.30u. Dizzy. EneVloeimans Quar tet, 22.00u. De Doelen Amati Quar tet, 20.15u. Nighttown. Lucky Du- be, 21.00u. Via Ritmo. Grafton, n.n.b. Woudesteïn. Cmerasmus: The Paradme Case, 19.30u. Zaal De Unie. Dossier Orpheus, 20.30u. Woensdag 20 april VLAARDINGEN Harmonie, Fred Fred Star {kinder voorstelling), 15.00u. De Meer paal. Politieke discussie, 14.15u. ROTTERDAM De Doelen Indiase muziek, 12.45u. Open Hof. Marktconcert, ll.OOu. Museum Boymans. Spelletjesmid dag, 15.00u. Jeugdtheater Hof plein. Goud, 14.Q0u. 't Kapelletje, Het verhaal van Mijnheer Sommer, 14.30u. Wijkgebouw Musica. De Rode Lucht, 14.00u. SKVR-Mu- ziekschool Centrum-West, Open podium voor kinderen, 16.30u. Bioscopen ROTTERDAM Alhambra Riksbioscoop: Ttna' (12) dag. 11.45-2.15-4.45-7.15- 9.45. Alhambra 2: 'Free Willy' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Calypso 1: 'Philadelphia' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Calypso-2: 'Wildgroei' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ca- lypso-3: 'In the name of the father' (12) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Cine rama 1: 'The Pelican Brief (12) dag. 1.15-5-8.30. Cinerama 2: 'Mrs. Doubtfire' (al) dag. 1.15-4-6.45- 9.30. Cinerama 3: 'Wayne's World 2' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Ci nerama 4: 'Groundhog Day' (al) dag. 1.15-4-6.45 3 30. Cinerama 5: 'Jurassic Park (al) dag. 1.15-4. 'Carlito's Way' (16) 8.30. Corso: 'Schmdler's List' (12) dag. 2-8.lmax Theater: 'Sharks' (al) di.wo. 2-8.30. 'Mountain Gorilla' (al) di.wo. 3-7.30. Lantaren/Venster 1: 'Bad Boy Sub- by' (16) dag.8-10.15. Lantaren/ Venster 2: 'De Dag van de Wan hoop' dag. 7.30. 'De laatste duik' en 'Mijn verjaardag' (16) dag. 9.30. Lantaren/Venster 3: 'Trois cou- leurs: Blanc' dag. 8-10. Lantaren/ Venster 4: 'The Blue Kite' (16) dag. 7.30. 'The Snapper' dag 10. Lumiè- re 1: 'On deadly ground' (16) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Lumière 2: 'Cool Runnings' (al) dag. 1.15-4- 6.45-9.30. Lumière 3: 'The Three Musketeers' (12) dag. 4-6.45- 9.30. Lumière 4: 'The remains of the day' (al) dag. 1.15-4.30-8.15. Rex: 'Princess Seka' (18) dag.vanaf 12 doorl.voorstellmg. Thatia: 'Sister Act 2' (al) dag. 1.15-4-6.45-9.30. Kindermatinees: Lumière 3: 'Aladdm'za.zo.wo. 1.15. Venster 2: 'No Worries' zo. 2.30. Maasland - Het faillissement van de Lickebaertshoeve in Maasland was nog niet in het blad van de Kamer van Koophandel gepubli ceerd, of het is alweer ingetrok ken. Het boerderij-restaurant aan de Oostgaag in Maasland heeft in de exploitatie-opzet een herstruc turering ondergaan. De oude ven nootschap onder firma is opgehe ven. Eigenaar Frans van Hoeven gaat met een nieuwe partner ver der in een nieuwe BV, als van ouds werkend onder de naam de Lickebaertshoeve. De moeder van Frans van Hoeven en zijn broer Aad maken geen deel meer uit van de vennootschap. Het restaurant in de uit 1778 date rende hoeve is ook geen moment gesloten geweest. De nieuwe op zet is al per 1 januari van dit jaar geëffectueerd, terwijl het faillis sement van een kleine debiteur op de oude exploitatie was aange vraagd. Volgens Frans van Hoe ven begreep de curator bij het voorkomen van de zaak al niet waarom de rechter het faillisse ment heeft uitgesproken. Van Hoeven: „Het ging ook maar om een klein akkevietje. Het stelde echt niets voor." Samen met zijn echtgenote Rena- te en de steun van een 'stille part ner' gooit Van Hoeven zijn ziel en zaligheid in de strijd om de naam van de Lickebaertshoeve weer op te poetsen. De parkeerplaats is in middels flink uitgebreid, de ach terpui van de hoeve staat voor verbouwing in de steigers en de grote tent voor de buitenfeesten is alweer opgesteld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1994 | | pagina 1